Uit de Provincie WITKAM's Geschenkenhuis Kerknieuws Predikbeurten. STRIJD TEGEN HET LAWAAI. Zal toeieren bij nacht worden verboden? Naar het „Hbld." ter oor© komt, wordt thans overwogen, bij de a.s. herziening van het Motor- en Rijwielreglement de geluidssignalen der motorrijtuigen tus- schen zons-onder- en zonsopgang te ver bieden; zij zullen dan moeten worden vervangen door seinen met de kop- lichten. Luitenant-Generaal Duymaer van Twist. Vandaag viert de heer L. F. Duymaer van Twist, lid van de Tweede Kamer, zijn zeventigsten verjaardag. De heer Duymaer van Twist, die sinds 1901 de Antirevolutionaire partij in de Tweede Kamer vertegenwoordigt, heeft zioh in den loop der jaren een groote po- pulairiteit verworven. Allereerst onder de visschers en de schippers. Onvermoeid 'heeft hij voor de vissoherijhelangen op de bres gestaan. Maar dan ook en zelfs nog in meerdere mate door zijn bemoeiingen voor den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm waar van hij jarenlang de bezielde en bezielen de leider is geweest. De heer Duymaer van Twist behoort niet tot de figuren, die een leidende plaats j in het politieke leven innemen, maar hij had daar een eigen plaats en taak, die hij met groote trouw en toewijding heeft ver vuld. Eén van de meest kenmerkende eigen schappen van den thans jubileerenden luitenant-generaal is zijtn groote trouw. Hij was trouw aan de A. R. beginselen onder alle omstandigheden. Trouw aan de partij, die hij zooveel jaren heeft ge diend. Trouw aan het Oranjehuis, waar van hij zich steeds als een der meest hechte steunpilaren heeft geopenbaard. Trouw ook aan het eenvoudige volk onder zijn geestverwanten, dat nooit tevergeefs op dezen voorman een beroep deed. De eendenhouders in nood. Het Tweede Kamerlid Vervoorn heeft den minister van landbouw en visscherij de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat met name de eendenhouders door de lage prijzen der eieren practisch geruïneerd zijn? 2. Is de minister niet van oordeel, dat aan deze catagorie van menschen resti tutie behoort te worden verleend van de op voederartikelen geheven rechten? 3. Zou de minister in overweging wil len nemen zoo spoedig mogelijk aan de eendenhouders bonnen voor belasting vrije mais en vischmeel te verstrekken? De Landarbeiderswet. Bij het onderzoek van de begrooting van Financiën in de afdeelingen van de Tweede Kamer, bepleitten eenige leden het denkbeeld, in verband met de groote moeilijkheden, waarin de landbouw ver keert, over te gaan tot herschatting van de in tijden voor hooge conjunctuur uit gegeven plaatsjes. In zeer vele gevallen immers kunnen de bewoners der plaatsjes de verschul digde annuïteiten niet voldoen. Ook hier zullen maatregelen noodig zijn om tot verlaging der lasten te komen. Bedrijfsraad voor het stukadoorsbedrijf. Bij Kon. besluit is bepaald dat inge steld wordt een bedrijfsraad voor het stu kadoorsbedrijf. Tot het stukadoorsbedrijf worden geacht te behooren de onderne mingen of gedeelten van ondernemingen, die zich belasten met het uitvoeren van stukadoorswerk. Het aantal leden en plaatsvervangende leden van den bedrijfsraad zal bedra gen 8. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Vrijdagavond vergaderde de Kam'er van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw- sche eilanden op het stadhuis te Middel burg onder voorzitterschap van den heer G. Boudewijnse. Aanwezig waren met den voorzitter 15 leder. Afwezig mét kennisgeving waren de 'h -en Olthoff, Menheere, Enzlin en Siébe a en zonder kennisgeving de hoe ren 1 'denherg, Veenis en Mes. Van ten heer Siebenga was een schrij ven ingekomen, waarin hij er op wijst aan de beurt van aftreding te zijn en daar hij zoo weinig in de gelegenheid is de vergaderingen bij te wonen en huiten de provincie woont, meende hij zich niet meer herkiesbaar te moeten stellen. Indijking van het Zwin. Als nu kwam aan de orde het voorstel van het bureau om adhaesie te betuigen aan het verzoek van den burgemeester van Retranóhement aan den Minister van Financiën inzake indijking van het Zwin. Het bureau 'had. 'toegezegd, zichzelf ter plaatse te 'gaan overtuigen. De voorzitter deelde mede, dat het bureau Donderdag naar 'het Zwin is ge weest. De leden van het bureau zijn tot de conclusie gekomen, dat het zeker daar een mooi plekje is, doch dat de leden met een gerust geweten voor het voorstel van het bureau kunnen dtemmen. De heer M. Laernoes zeide, dat aan het natuurschoon niet veel behoeft te veranderen door de Indijking. De voorzitter zeide, dat niet 'het duingedeelte, doch de schor het natuur schoon brengt en die ligt dan binnen den dijk. Het gaat bij het bureau om bevor dering van het vreemdelingenverkeer. De beer Jeronimus zeide, dat het juist gaatt om don plantengroei op het schor, die zal verdwijnen. Het schor zal na bedijking niet 'blijven bestaan en daar bij ligt die schor met den plantengroei voor bet overgroote deel op Belgisch grondgebied. Er is toch ook mogelijkheid een weg te maken langs de Z.O. van de bestaande dijken. De secretaris zeide, dat de burge meester van Retrancbement de mogelijk heid opperde, dat de Belgen met een sluisje in de duinen af en toe het zee water toelaten tot het schor, wat de plan ten 'groei blijvend kan doen zijn. Deze plantengroei komt alleen op het Belgisch deel van het schor voor. Zonder hoofdelijke stemming vereenig- de de 'kamer zich met het voorstel om adhaesie te betuigen. Hierna werd de openbare vergadering gesloten en ging de Kamer over in een vergadering met gesloten deuren. Economisch Technologisch Instituut. Na heropening der openbare vergade ring besloot de kamer met algemeene stemmen toe te treden tot 't Economiscth- leéhnologiscb instituut, dat in 'Z .-Holland zal worden opgericht. De Kamer achtte zich echter verplicht aan deze toétreding enkele voorwaarden te verbinden. Hierna s'loot de voorzitter de vergade ring. Van een dak gevallen. Tijdens herstelwerkzaamheden aan het dak der cokesfabriek te Sluiskil is de on gehuwde arbeider Koster, afkomstig van Spui, gemeente Axel, van een hoogte van 15 meter gevallen. Hij werd deerlijk ge wond opgenomen en naar het St. Jozef gesticht te Sluiskil overgebracht. K. is inmiddels aan de bekomen ver wondingen overleden. De gevolgen van een windhoos. In den nacht van Woensdag op Don derdag heeft boven Biggekerke een wind hoos gewoed. Den volgenden morgen con stateerde men, dat het water in de re genbakken een bitteren smaak had. Het water in verschillende regenbakken was onbruikbaar geworden. Men gelooft dat zulks door de windhoos is veroorzaakt. Ook te Middelburg is geconstateerd, dat het water, dat tijdens de hevige bni van Woensdagnacht is gevallen, zwarte stofdeeltjes bevatte en troebel was. (Midd. Grt.) Jongen onder een auto. Donderdagmorgen is onder St. Phi- lipsland het 8-jarig zoontje van den heer W. v. N., dat daar met eenige vriendjes op weg naar school aan het spelen was, doordat hij nog gauw den weg wilde oversteken, door een auto aan gereden. Hij werd zwaar gewond. De dokter constateerde een zware hersen schudding. Middelburg. Een mooie af dracht. Door samenloop van omstan digheden was het nog niet kunnen komen tot de afrekening van de opbrengst van den voetbalwedstrijd, welken de „Oude Schoen" op 19 September organiseerde, ten bate van het Mi'ddelburgsch Muziek korps. Thans is het zuivere saldo vastge steld op f 317,39. Goes. Zuid-Afrikaansche avond. Gisteravond werd in de Schouw burgzaal van het Schuttershof een goed bezochte Zuid-Afrikaansche avond ge houden, georganiseerd door de jonge afd. Zuid- en Noord-Beveland van het Alg. Ned. Verbond. De voorzitter der afd., de heer Mr R. M. vanDusseldorp, verwelkomde in de eerste plants den 'gezant van Z. Afrika, Br Broekhuizen. De jonge afdeeling stelt het op buitengewoon hoogen prijs, dat de 'gezant haar de eer aandoet, voor 'haar op te treden. Ook de leden van het Alg. Ned. Veihond uit andere deelen van Zeeland en de ver dere belangstellenden werden hartelijk verwelkomd. Dr Broekhuizen, met applaus 'begroet, begon met zijn erkentelijkheid uit te spre ken voor de hartelijke ontvangst, 'die hij overal in Nederland ondervindt, om daar na te wijzen op de stamverwantschap tusschen Nederland en Zuid-Afri'ka. In 1652 is de Nederlandsöhe vlag in Zuid- Af rika door Van Riebeek 'geplant. Nederland kan er trotsch op zijn, dat het Van Riebeek en zijn vrouw naar Zuid- Afrika heeft gestuurd. Be volksplanting groeide regelmatig tot 1797. Toen kwa men de Napoleontische moeilijkheden. Van 1797 Itot 1803 'hield Engeland er voor Nederland toezicht. Van 1803 tot 1806 werd het bewind weer door Nederland uitgeoefend, waarop in 1806 Zuid-Af rika door Engeland „uit liefde" werd gean nexeerd, een liefde, die spr. 'kattenliefde noemt. Interessant waa walt spr. meedeelde over de 'groepen, 'die Zuid-Afri'ka bevolk ten en de positie van de Boeren daartus- sohen. Dat ze de Nederlandsöhe taal be waarden, is uitsluitend te danken aan den Nederlandschen Staten-Bijhel en aan de prediking van Gods Woord in de Hol- landsche kerken. Spr. schetst vervolgens de wijze, waar op de Engelsc'hen plechtig aangegane ver plichtingen tegenover Zuid-Afri'ka meer malen hebben geschonden en op allerlei, soms dwaze en bespottelijke manier heb ben getracht de Engelsche taal er in te krijgen. Het gesar der Engelsc'hen moe, begon nen de Boeren in 1835 met den groeten trek uit de Kaapprovincie om vrij te wor den, een trek, die tot 1838 duurde. In 1938 zal dit feit in Zuid-Afri'ka worden herdacht en zal het 'land zijn helden eeren, naar Spr. hoopt oo'k in 't bijzijn van Nederlands afgevaardigden. Spr. vertelt van de ellende en de ont bering, die door de Boeren bij dien 'trek werd geleden; van de slachting onder de Boeren door de kaffers in Natal aange richt, maar ook van de overwinning later op hen 'behaald. In vogelvlucht verhaalt Spr. de verde re geschiedenis van Zuid-Afrika, de voort durende annexatie van gebieden door En geland, de vrijmaking van Transvaal en Oranje Vrijstaat, wélk tractaat later ook weer als vodje papier door Engeland be schouwd werd, 'het naar voren treden van iemand als Paul Krüger, dien Spr. van nabij heeft gekend. In dit verband wijst Spr. op de hoogst belangrijke rol, dien de dappere Zuid-Afrikaansche vrouwen heb ben gespeeld en op de treurige toestanden op onderwijsgebied, voor de Hollandsch sprekenden. Men werd gedwongen Engelsch te leeren. Over den Boeren-oorlog zal Spr. kort zijn. Zuid-Afrika is ten zeerste dankbaar voor wat Holland in dien tijd heeft gedaan voor de strijdende Boeren. Nooit zullen we vergeten, wat Koningin Wilhelmina aan Paul Krüger bewezen heeft. Die oor log is door de Boeren verloren. Vele Boe ren, vrouwen en kinderen zijn gevallen in dezen „beschaafden" oorlog. Engeland dacht, dat de Boeren nu eens en voor goed Engelsohen waren geworden. Maar de mensoh wikt, God beschikt. Het geloof van Paul Krüger heeft nooit ge twijfeld. Zuid-Afrika zou vrij worden, pro feteerde hij. In 1910 komt de Unie van Zuid-Afri ka tot stand. Engelsch en Hollandsch kre gen gelijke rechten.op papier. Voor gelijk recht indepraktijk moest ge vochten worden. En die strijd is met zegen bekroond. Nu zijn er Zuid-Afrikaansche scholen en hoogesoholen. Ingezonden Mededeeling. GEBOORTE VERJAARDAG RIJ VERLOVING HUWELIJK JUBILEUM dan zijn er altijd van die aardige, passende cadeautjes uit Lange Kerkstraat Goes Spr. herinnert ook aan de droeve ge beurtenissen van 1914, toen vele Zuid- Afrikaners weigerden voor de Engelschen tegen de Duitschers te vechten, toen voor aanstaande Zuid-Afrikaners werden ge dood of, zooals Spr., in de gevangenis gezet. En thans nemen de Zuid-Afrika ners vooraanstaande posities in de regee ring in. Zuid-Afri'ka is nu vrij. Engelschen en Z.-Afrikaner® staan naast elkaar. Leger en politie zijn Afrikaansoh. De twee talen zijn nu metterdaad gelijk gesteld. Z.-Afrika heeft zijn eigen vlag. Men kan overal Hol landsch spreken. Spr. dringt ten slotte aan op versterking van den band tusschen Nederland en Zuid-Afrika, tusschen het' Alg. Ned. Verbond en de Zuid-Afrikaan sche vereeniging. We hebben elkaar noo dig. Een hartelijk en krachtig applaus be loonde den vlotten en 'boeienden spreker, wiens rede, die door zang van den heer Louw, voorzitter der Zuid-Afrikaansche studenten-vereeniging te Amsterdam, werd afgewisseld en gevolgd, met groote aandacht was aangehoord. Met de vertooning van enkele films en het zingen der volksliederen werd de uitstekend geslaagde avond be sloten. Kapelle. Daartoe vanwege de Land- bouwvereeniging uitgenoodi'gd trad in het Hotel de Zwaan op Ir Rooyens, verbon den aan de N.V. Vereenigde Kalimaat- söhappij Amsterdam, landbouwkundig bureau te Breda, tot het houden van een voordracht met films over de bemesting met Kali. De voorzitter, do heer A. de Schipper, heette de talrijk opgekomenen hartelijk welkom, inzonderheid den spreker van d'ezen avond. Op onderhoudende wijze, toegelicht met mooie films, behandelde de spreker zijn onderwerp. De voorzitter was dan oo'k aller tolk door dank te 'brengen voor 'het gegevens, waarvan spreker hoopt, dat de resultaten mogen worden gezien. lerseke. Een oesterkweeker van alhier heeft als proef de allerbeste qual. Fran- sdhe Imperialenoesters laten komen, ten einde die aan zijn clientele in Holland te kunnen verkoopen. Deze proef kan als mislukt worden beschouwd, daar de prijs te hoog was, n.l. 12 cent per stuk en te duur om mede te werken. Arnemuiden. De gehouden collecte ten bate het plaatselijk crisis-comité heeft opgebracht een bedrag van f89.30. Aan werkloozen, die biervoor in aan merking komen, zullen weer waardebon nen verstrekt worden, waarop diverse ar tikelen verkrijgbaar zullen worden ge steld. Souburg. De muziekvereeniging „Vlijt en Volharding" heeft 'besloten om een bajzaar te organiseeren tot dekking der oude schuld en wel in Maart of April 1936. Oostkapelle. Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de Gemeenteraad vol tallig. Ingekomen is een rapport van Ir Roo'denburgh inzake de lintbebouwing op Walcheren. Wordt voor kennisgeving aan genomen. Verder goedkeuring door Ged. Staten van de begrooting 1936 en de begroeting van den Vleeschkeuringsdienst. Een schrijven is ontvangen van den Pol der Waloheren, dat bij voornemens is om de keibestrating van den Duinweg te ver vangen (.in gedeelten, van eik jaar onge veer 200 M.j met klinkers. De Raad is wel dankbaar voor de toe zegging, doch zal bij het Polderbestuur pogingen aanwenden om de bestrating in een sneller tempo te doen plaats vinden, gezien den Slechten toestand waarin de XeiDestrating zich daar ter plaatse be vindt. Jhr van Adriohem Boogaart wijst ook nog op den siectiten toestand van üe aan gelegde rijwielpaden en vraagt dringend verbetering, aangezien de toestand erger is dan voorheen. De voorzitter zegt toe, dat zoo vlug mo gelijk te zuilen laten herstellen door de weridoozen. Op verzoek van dhr K. Janse wordt de zen ontslag verleend als derden ambte naar van den Burg. Stand. De voordracht van B. en W. luidt als volgt: 1. F. G. de Roo; 2. Z. Maljaars. Gekozen dhr de Roo met 4 stemmen. Als lid van de Gom missie van toezicht op het L. O. wordt herbe noemd dhr F. Annot. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, bevattende de mededeeling, dat door verschillende ge meenten toepassing van art. 19, 5e lid van de Onderwijswet 1920 is gevraagd, der halve dragen Ged. Staten o.a. ook deze ge meente op om een regeling te treffen vóór 1 April 1936 voor vergoeding voor het bezoeken van kinderen uit deze gemeente van de openbare U. L. O.-school te Mid delburg. Ingenomen is een adres van den Ghr. besturenbond Oostkapelle, om een wijzi ging te brengen in de braindstoiientocslag voor de werkloozen. Tot dusver was de regeling: Gezinnen van geen tot en met twee kinderen geen toeslag; van twee tot en met drie kinderen f 1 per week; van vier en meer kinderen f 1,50 per week, terwijl de toeslag gegeven werd ook als men maar één dag in de werkverschaffing gewerkt had. De Ghr. Best. bond ziet in deze regeling een onbillijkheid, en ongelijke verdeeiing, en verzoekt de volgende regeling: van 18 Nov. tot 28 Febr.: Ie groep, geen tot en met één kind 4 maal f 0,20 per week; 2e groep, twee en drie kinderen 5 maal f 0,20 per week; 3e groep, vier en meer kinderen 6 maal f 0,20 per week. De weken, dat men uit de werkloozen- kas trekt een gelijk aantal dagen als in de werkverschaffing. B. en W. vinden deze regeling ook bil lijker >en stellen voor om deze te aanvaar den. Z. h. st. wordt daartoe besloten. Dhr Brand wijst op 't nut van samen werking met den Besturenbond, het welk du voorzitter eveneens erkent. Naar aanleiding van het voorstel van dhr Brand in de vorige vergadering ge daan om een voorman aan te stellen voor de werkverschaffing, hebben B. en W. be sprekingen gevoerd met dhr S. Roelse, dien zij hiervoor bijzonder geschikt achten Genoemde persoon is bereid om deze func tie te aanvaarden op bepaalde voorwaar- waarden. Aldus besloten. Ingekomen is een verzoek van de Voet balclub om le gratis zoden beschikbaar te stellen voor verbetering van het in ge bruik te nemen terrein van dhr J. Mal jaars Wz.; 2e de verbeteringen in werk verschaffing te doen uitvoeren. B. en W. stellen voor het eerste in te willigen en het tweede af te wijzen. Dhr Zwemer is er tegen, omdat hij in de voetbalsport geen verheffing ziet, maar eerder een verwildering. Dhr Brand wil het eerste toestaan, doch acht het verheffender voor de 'leden der vereeniging, wanneer zij het terrein zelf in orde maken. Weth. Maljaars vindt het gevaarlijk zulk werk voor particuliere personen of vereenigingen te gaan uitvoeren, aange zien er dan meerderen kunnen komen. Besloten werd het eerste verzoek in te willigen en het tweede af te wijzen. Tegen dhr Zwemer. De voorzitter deelt mede, dat tot plaats^ vervangend burgemeester is aangewezen dhr Z. Maljaars. Besloten werd om weer voor een jaar vrijstelling te vragen voor het vak. licha melijke oefeningen op de lagere school. Als objecten voor werkverschaffing worden genoemd de verbeteringen van het rijwielpad in 'den Duinweg, het verbe teren van het laatste gedeelte van het Lugtenburgsche wegeling, het verbeteren van het wegeling naast de hofstede het „Huge Duvekot" en werkzaamheden in W'esthove. Dhr 'De Roo vraagt naar de meening van den Raad., om de aschbak aan het begin van het dorp te verplaatsen. Een uitvoerige gedachtenwisseling ontstond hierover. Besloten werd om deze zaak aan te houden tot een geschikte plaats gevon den is. Biervliet. B. en W. hebben op de aan beveling voor de benoeming van een ge meente-ontvanger geplaatst de heeren B. van Gorp, ambtenaar ter secretarie te 's Heerenhoek en P. Evers, volontair ter secretarie van St. Kruis, wonende te Aardenburg. Een steen gerestaureerd. Men schrijft ons uit Kortgene: Aan den voet van den do'rpstoren aan den achterkant van de Ned. Herv. Kerk, bevindt zich een bergplaats, waar de ge meentewerktuigen enz. liggen. Voor de deur van deze bergplaats heeft jarenlang een steen gelegen, die dienst deed als drempel. Op' deze „stoep" waren letters gegrift. Niemand wist de beteekenis van deze letters. De burgemeester dezer gemeente, Mr J. D. Koster, heeft dezen steen, die 1.13 M. lang en 58 c.M. breed is, laten ver wijderen. Vele letters waren uitgesleten en onleesbaar geworden. Daarom heeft de burgemeester den steen laten restauree- ren, en in den muur aan den achterkant van de kerk laten metselen. Op de steen staat: Effectae Sumptu Nobilissimi Comi- tis. Guil: Adr. Nassovie, H: T. Dy- nastae Primum Sapidem Ad Dex- tram I: Ten Hage Praetor, Ad Sinistram N: I. Etep consuliset Scri- bae G: I: Step Filius, Po suerunt Pr Gal: Aug: MDGGLIV. De vertaling luidt: Voltooid op kosten van den Hoog* Edelen Graaf Willem Adriaan van Nassau, den huidigen Heer. Den eersten steen hebben gelegd ter rechterzijde I. Ten Hage baljuw, ter linkerzijde N. I. Step, zoon van den schepen en secretaris G. I. Step. Oip den lsten Augustus 1754. Waarschijnlijk is dit de eerste steen legging van de Ned. Herv. Kerk, die in het jaar 1681 herbouwd is. Slaat het op schrift evenwel op het voltooien van den toren, dat is het goed te verklaren dat de baljuw en een zoon van een der schepenen de eerste steenen hebben gelegd, immers werden de keiktorens beschouwd als te behooren aan de burgerlijke gemeente. De toren van Kortgene weerstond de vloeden van 1520 en 1532, maar werd reeds om streeks 1681 bijl de herdijking hersteld. Blijkbaar viel er echter vóór of in 1754 ook nog heel wat te herstellen, tenziji het opschrift betrekking beeft op de geheele kerk. Willem Adriaan van Nassau hier be doeld, is geboren in 't jaar 1634. Zijn va der heette Lodewijk van Nassau. Willem Adriaan, de tweede zoon, erfde de heerlijkheid Odijk. In 1664 trouwde Willem met Elizabeth van der Nisze. Elizabeth was de eenige dochter van Mr Co'rnelis van der Nisze, heer van Heinkenszand, Ovezande, Drie wegen en Coudorpe. In 1668 kreeg de Graaf de betrekking van vertegenwoordi ger van den Eersten Edele van Zeeland. In 1670 kreeg graaf Willem de verdron ken gronden van Cortgene cadeau van zijh neef Koning Willem III. De Graaf liet in 1681 de gronden rondom Cortgene, den Stadspolder, indijken. Door zijn geld- en eerzucht (voor eiken dienst moest men hem du|ur betalen) kreeg „Spillebeen" (één der vele bijnamen van den Graaf) veel vij'anden. Zijh le venswandel, vooral in zijn jeugd, was lang niet onberispelijk. Toen in 1702 koning Willem III stierf, begon de voorspoed van graaf Willem te verminderen. In 1704 werd hij' als verte genwoordiger van den Eersten Edele ont slagen, hoewel hjji voor zijn leven lang aangesteld was. Op 21 Sept. overleed hij' in den ouder dom van 71 jaar. Verder komt op den steen de naam I. ten Hage voor. Deze was in en omstreeks 1754 baljuw (praetor) van Cortgene. De heer G. I. Step was in 1754 secretaris van Cortgene. Hij1 komt ook als schepen (con sul) voor. D'e naam van secretaris G. I. Step is ook te vinden op een steen, welke te vinden is voor de schuur van den heer W. Eiff in „het poldertje" te Kortgene. Daar staat op te lezen: Gi Step Balliuw en Rentm. Heeft Den Eersten Steen van Deese Sluys Gelegt Den 5 August 1765. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oo-sterzee en Echten, W. Aalders, h/ulppr. te Amsterdam; te Put- tersboek, Th. G. Vollebregt te Hoornaar. lerseke. Niet tot notabelen, maar tot leden van het kiese olie ge zijn de heeren D. Minnaard en M. Eckhardt gekozen. Beroepbaar. Door het Prov. Kerkbestuur der Ned. Herv. in Drenthe zijn na afgelegd examen toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk de h'eeren P. Schoenenboom, theol. cand. te 's-Gravenihage, vooüheen te Arnemuiden en R. Steur, theol. cand. te Burgh (Schouwen). Door 't Kerkbestuur van Zuid-Hol land zijn nog toegelaten de heeren J. J. v. Zorge, Lemelerveld; G. W. B. A. Tho- den van Velzen te Oegstgeest en B. Baks, Maaskade 25 te Rotterdam. Ned. Herv. Kerk. Goes vm. ds Steinz (Zendingsrede), av. ds Kelder van Breskens (Jeugddienst). Wilhelminadorp vm. ds Hamburg, av. 6 u. ds Steinz. Ellewoutsdijk, nm. ds v. Hoogstraten (H. Av.) 's Gravenpolder vm. ds v. Hoogstraten. Hansweert 9.30 u. dhr H. J. Plaggemars, hulppr. te Sluiskil, 6.30 u. dr v. Selms

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2