Gemengd Nieuws. Rechtszaken Goesche Penkrassen. zonder beroep, van Vlissingen, Schelde- straat &3; M. Th. L, Taelman, zondor ba- roep van St. Josse ten Noode, Schelde- straat 68; M. Francke en gezin, pakhuis knecht, van Kloetinge, Scholdestraat 97; W. P. Blokpoel, arts, van Utrecht St. Adriaanstr. 1; G. Zoeter en vrouw, gros sier, van Bergen op Zoom, Poelweg V 87; A. J. Zoeter en gezin, winkelier, van Ber gen op Zoom, L. Vorstst. 61; P. Witte en gezin, filiaalhouder, van Middelburg, L. Kerkstraat 24; G. de Jager, dienstbode, van Nisse, West wal 36; J. A. Lodewijks, ingenieur, van Den Haag, Oude Visch- markt 1. Vertrokken: L. Meiier, kok, naar Wat tenscheid; R. Schuurman, kantoorbedien de, naar Den Haag, Goudenregenstr. 129; G. J. v. d. Haak en gezin, caféhouder, naar Rotterdam, Hoogdorpstr. 17b; J. J. v. d. Bliek, timmerman, naar den Haag, Pahudstr. 46; J. van Belzen, zonder be roep, naar Arnemuiden; M. A. van Sab- ben, naar Den Haag, L. Henriëttestr. 25; A. Bijkerk, huishoudster, naar Koog a. d. Zaan, Stationsstr. 61; L. Viol, dienstbode, naar Enschedé, Kuipersdijk 31; V. S. M. v. d. Willigen, techn. opz., en vrouw, naar Terneuzen, Axelschestr. 100; H. Duvekot, naar Brussel; A. Walrave, dienstbode, naar Rilland-Bath, Bathpolder 36; W. J. P. Huijbregtse, stoker, naar Den Helder, Marine Kazerne; P. v. d. Kreeke, idem; B. v. Wouwe, onderwijzer, naar Vlis singen, Kasteelstr. 69. Hansweert. Met ingang van 1 Decem ber a.s. wordt de marechaussee P. G. Havermans van de brigade Hontenisse, overgeplaatst naar de brigade alhier. Rilland-Bath. D'e collecte voor de Ver. tot verspreiding van de H. Schrift te Amsterdam heeft alhier f 9.50 opgty- bracht. (Belangeloos bericht.) 's-Heerenhoek. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig weth. P. Raas, zonder kennisge ving. üp aandrang van de Regeering wordt met alg. st. besloten de jaarwedde van den geneesheer, belast met de armenpraktijk, met ingang van 1 December 1935 te ver lagen met f 80. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten een toeslag te verleenen op de uitk.ee- ringen van de werkloozenkas St Deus- Dedit, indien blijkt dat het gezinsinkomen minder is dan den steun, waarop het be treffende gezin recht kon hebben. Deze toeslag geldt voor het tijdvak van 1 Dec. tot 1 Mei 1936. De goedkeuring op dit be sluit zal worden aangevraagd. Overeenkomstig de circulaire van den Minister van Sociale Zaken zal in het tijdvak van 27 Oct. 1935 tot en met 28 Mrt 1936 een brandstoffenibijslag worden ver leend, echter zoodanig, dat het inkomen niet meer bedraagt dan f 11,40 per week. Den Minister zal worden verzocht den geldigheidsduur van de steunregeling van af 28 Dec. 1935 wederom te verlengen. Westkapelle. Donderdagmiddag is al hier een aanvang gemaakt met een cursus in naai- en verstelwerk in hoofdzaak voor vrouwen uit den werkenden stand. D'eze cursus, welke uitgaat van het instituut van huishoudelijke voorlichting, bestaat uit zes lessen, elk van 2 uur, welke Don derdagsnamiddags in een lokaal van de openbare school worden gegeven. De lessen worden gegeven onder leiding van de leerares bij het Nijverheidsonder wijs, Mej. J. R. van As te Kruiningen. Bij de opening van den cursus was de burgemeester, Jhr Mr de Casembroot, aanwezig, die Mej. van As welkom heette De burgemeester sprak er zijn voldoening over uit, dat zoo'n groot aantal deelneem sters zich voor dezen cursus had aange meld, waaruit bleek, dat het nut van het geven van dergelijke cursussen wel wordt ingezien. Het speet spr. zeer, dat nog en kelen moesten worden afgewezen, daar het aantal te groot zou geweest zijn om met vruoht deze lessen te geven. Deze cursus begint n.l. met 22 deelneemsters. Verder sprak spr. de hoop uit, dat ook deze cursus even goed moge slagen als de kookcursus, welke den vorigen winter is gegeven. Axel. Behandeling begroo ting (Slot). Beslaten werd dat eer B. en W. overgaan tot het bouwen van een berg ruimte, de raad nog nader zal worden gehoord. Dhr G. Hamelink vraagt aan B. en W. te onderzoeken of een vuilnisauto niet voordeeliger zou zijn dan paarden. De voorz. zegt, dat de gem.-opzichter verklaarde, dat paarden beter en voordee liger zijn. Voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen wordt f 500 op deze begroo ting uitgetrokken. Ten slotte werd de begrooting aangeno men met een totaal aan ontvangst en uit gaaf op den gewonen dienst van f 110225,46, waarbiji f2267,14 aan onvoor ziene uitgaven. De kapitaal dienst sluit met f 16048.69. i A. R. Kiesvereeniging. Door het bestuur der A.R. Kiesvereen. is de wintercampagne als volgt geregeld: November: Ledenvergadering; spreker: dhr S. van Harn, te Spui; December: Openbare vergadering; Januari: Jaarvergadering, met als spreker een der raadsleden; Februari: Openbare vergadering. Vervolgens besloot het bestuur om door huisbezoek enz. te trachten de leden meer te doen meeleven. Het aantal leden kon veel grooter zijn, en ook de belangstelling op de vergaderingen is veel te gering. Ook betreurt het bestuur, dat nog vele menschen de „neutrale" pers blijven steu nen. Ook hierin zal het bestuur de leden opwekken om getrotuw te zijn. XXVII. Amice, Ook op gemeentelijk terrein ondervin den we de gevolgen van de crisis, waarin wij leven. In een toelichting op de Gemeentewet las ik dezer dagen: „Een goed geordend financieel beheer is ook voor openbare lichamen van de grootste waarde. De gemeentewet heeft de gemeenten ver plicht vóór het begin van het jaar een „financiëel-plan" voor het volgende jaar vast te stellen, opdat men vooraf kan overzien welke uitgaven de gemeente voornemens is te doen, over welke bron nen zij beschikt en in welke mate zij uit elk dezer bronnen wil of kan put ten. Dit plan van huishouding moet vóór 1 September, voorafgaande aan het jaar waarvoor zij moet dienen, aan den Raad worden aangeboden en vóór 31 October van dat jaar zijn vastgesteld". Nu is aan deze bepalingen nooit erg scherp de hand gehouden, met name in de grootere gemeenten, maar de laatste jaren zijn we wat dit betreft, toch wel wat heel ver van het wettelijke pad af gedwaald. Ge hebt natuurlijk gelezen, dat onze gemeenteraad zich de vorige week met de begrooting voor het nog loopende dienstjaar heeft bezig gehouden en dat nog volstrekt niet vaststaat, dat daar mee het laatste woord over deze zaak is gesproken. De zaak is, dat we hier door eigen toedoen een beetje in financiëele moeilijk heden zijn gekomen. Eigenlijk een vreem de geschiedenis. Had ons gemeentebestuur er in vroegere jaren maar op los geleefd en was er een minder solied beheer ge voerd, dan waren we nu waarschijnlijk door het Rijk wat royaler behandeld en zou de gemeenteraad wat minder afhan kelijk zijn van hoogere autoriteiten dan nu het geval is. Onze gemeente vormt wat dit betreft geen uitzondering en het is dan ook te verstaan, dat hier en daar protesten ge hoord worden tegen het optreden van de Rijksregeering, die op deze wijze de deugd al zeer slecht beloont. Op zichzelf gezien is deze gang van zaken dan ook ver van aangenaam. De moeilijkheid is echter, dat het niet gemakkelijk zal zijn een meer bevredigende regeling te tref fen. In een dezer dagen gehouden ver gadering waar o.m. ook op deze onbillijk heid werd gewezen, werd de gedachte geopperd, dat ten deze niet naar alge- meene regelen moest worden gehandeld, maar dat elk geval op zichzelf zou wor den bekeken. Ik vrees echter amice, dat dan de deugd er ook slecht af zou komen. Er zouden dan natuurlijk gemeenten zijn, die zouden trachten ten koste van alles zooveel mogelijk zichzelf te helpen en niet dan bij uiterste noodzaak een be roep op het Rijk te doen. Maar andere gemeentebesturen, meer gemakkelijk en royaal aangelegd, zouden zoo ongeveer beginnen met om hulp te roepen, met het waarschijnlijke gevolg, dat zooals dat ook in het gewone leven wel voorkomt, de „stille armen" het zwaar te verantwoorden zouden hebben in tegen stelling met anderen, die er geen been in zien met hun soms voorgewende ar moede te koop te loopen. Maar om op de „behandeling" van de begrooting voor 1935 terug te komen: er moet nogal meer bezuinigd worden dan in den loop der jaren al gedaan is. De schoolgelden moeten worden verhoogd en de uitgaven voor het bewaarschool- onderwijs verlaagd. Bij de behandeling van het eerste voorstel is een correctie aangebracht ten bate van de grootere gezinnen, die, naar verwacht kan wor den, bij de hoogere autoriteiten geen tegenstand zal vinden. En wat het be- waarschoolonderwijs betreft: dat begint zoo langzamerhand vast te loopen. Het bijzonder bewaarschoolonderwijs komt nu reeds in een uiterst moeilijke positie en er gaan zelfs geruchten, dat het niet onmogelijk is, dat alle uitgaven voor dit doel als niet belroorende tot de ver plichte uitgaven van de gemeente- begrooting zullen worden geschrapt. Het zou wel zeer te betreuren zijn als het zoover moet komen, maar er zit dan niet anders op dan terug te keeren naar den vroegeren toestand, toen het bewaar schoolonderwijs geheel uit eigen midde len werd bekostigd. Gemakkelijk zal dat niet gaan, vooral niet omdat we nu een maal verwend zijn op dit punt maar als de nood aan den man komt, dan is veel mogelijk wat in andere omstandig heden onmogelijk schijnt. Met de salarissen van het gemeente- personeel is het een eigenaardige geschie denis. Ik herinner me nog zeer goed den tijd, dat de Ioonen en salarissen plaatse lijk geregeld waren in overeenstemming meestal met den plaatselijken loonstan- daard. Dat is toen langzamerhand ver anderd. Er werden algemeene regelen ge steld vaak niet zonder strijd en toen kregen we ook onder veel strijd, de aanpassing aan die regelen. En nu gaat het weer den anderen kant uit en zoekt men het weer in de richting van aanpassing aan de plaatselijke loonen. Er zit in al dat geregel van bovenaf ongetwijfeld iets, dat tegenstaat. Maar wie nadenkt gevoelt toch ook, dat er practisch niet aan te ontkomen is en dat een Regeering, die haar verantwoor delijkheid gevoelt, wel niet anders kan en mag dan zooveel mogelijk te zorgen, dat ook de gemeentefinanciën gezond blijven. Wij zitten zoo ongemerkt al weer mid den in het vergader-seizoen. Ook de poli tieke vergaderingen zijn weer begonnen, maar het is toch minder druk dan een jaar geleden, toen er verkiezingen in zicht waren. Natuurlijk is het een misvatting wan neer men meont, dat het in den z.g. stil len tijd minder noodig zou zijn vergade ringen te houden en politiek mee te leven. Ik zou haast zeggen, dat het om gekeerde het geval is Om in dagen van verkiezingen koers te kunnen houden is het noodig voortdurend mee te leven en belangstelling te toonen niet alleen in ondeiwerpen van practischen maar ook in die van principiëelen aard. Naar ik vernam was de inzet voor onze A.-R. Kiesvereeniging uitstekend. Dat geeft grond voor de verwachting, dat de volgende vergadering waarin een Kamer lid voorlichting zal geven over onze in ternationale politiek en speciaal onze ver houding tot den Volkenbond, zeer druk bezocht zal worden. VERITAS. Tusschen twee wagens ge vallen. Gisteren is op de boerderij van den beer Meyer, onder de gemeente 01- dehove, de arbeider S., toen hij bezig was met bet dorschen, gevallen. D'e ongeluk kige raakte met zijn hoofd tusschen een wagen en een electromotorwagen. Toen de wagen, waarvan de bestuurder niets van het geval had bemerkt, verder reed, is 's mans hoofd bekneld geraakt en ge deeltelijk verbrijzeld. De man was op slag dood. Een gepantserde smok- kelautio) rijdt op dienst auto. Gistermorgen is een gepantserde auto zonder te stoppen voorbij! den doua nepost onder de Limburgsche gemeente Sibbe gereden. Een dienstauto van den controle-dienst reed de auto tegemoet en toien deze op het stopteeken niet wilde stilhouden, openden de ambtenaren het vuu'r oip den gepantserden wagen. De chauffeur dook daarop achter een pant serplaat, gaf gas en reed met volle vaart op de dienstauto in. De smokkelauto kwam er echter bij de botsing het slechtst af. De auto werd zwaar beschadigd en reed in een heg. De dienstauto werd oiok wel beschadigd, maar kwam er betrekke lijk goed af. De roekelooze chauffeur vluchtte weg; hem werden tever geefs eenige schoten nagezonden. In de smokkelauto werden 500 k.g. Belgische margarine aangetroffen. Late kampeerders. De Bussumsche politie heeft op de heide in een tent twee meisjes en twee jongens, allen van 15 jaar, gevonden, wier op sporing door de Amsterdamsche politie was verzocht. Zij hadden Zondag zonder voorkennis het ouderlijk huis verlaten. Zij zijn naar Amsterdam gebracht. Achtervolging van een inbreker. Gisternacht werd de slager v. d. V. in zijn woning achter zijn winkel wakker dioior gestommel. Toen hij1 ging kij:- ken, zag hij; een man achter de toonbank staan. De slager is toen zijn gummistok gaan halen. Van dien tusschentijd wilde de inbreker gebruik maken, om door een tuimelraam naar buiten te klimmen. Juist toen hij. zich met het bovenlichaam door de opening had heengewerkt kwam de slager terug, die hem op het lichaamsdeel, waar de rug eindigt, een serie flinke klap pen met den gummistok toediende. De in breker kwam niettemin, zij' het nioigal pijtn- lijik, op straat terecht, en nam de vlucht. De slager achtervolgde hem, waarbij hij de hulp kreeg van eenige burgers en later van politie-agenten. De inbreker wist aan vankelijk te ontkomen. De politie is toen de Plantage gaan doorzoeken, waar men hem tenslotte vond in een sloot, waarin hij tot aan zijn boofd onder water zat, ho pende dat men hem zoo niet zou opmer ken. De man werd uit de sloot gehaald en in arrest genomen. Het is een 21-jarige Duitscher, een zwerver, die ook door de Duitsche politie wordt gezocht. Brutale diefstal. Een brutale diefstal heeft gisternacht plaats gehad op de Noordermarkt te Amsterdam. Uit een garage is daar namelijk een vracht auto gestolen. De auto, die toebehoort aan een expe ditiefirma uit Amersfoort, was volgela den met stukgoederen, zooals kleeren, koffie, thee, sigaren, sigaretten, suiker, enz. 's Avonds om ongeveer half elf was de auto in de garage gezet, om daar te overnachten. Toen de chauffeur gister morgen kwam om den wagen te halen, was deze uit de garage verdwenen. Gisteravond is de wagen in de Wens- lauerstraat teruggevonden. Alle goederen, die in totaal een waarde vertegenwoor digden van f4000 bleken verdwenen te zijn. i Doodelijk ongeluk op on- bewaakten overweg. Op een on- bewaakten overweg te Gouda is gister morgen elf uur de 65-jarige heer K.. te Gouda door een sneltrein gegrepen en op slag gedood. Een in de nabijheid arbeidende tele- graafwerker zag het ongeluk aankomen en trachtte nog den man voor den trein weg te trekken, hetgeen echter niet ge lukte. De telegraafwerker kreeg een klap van de machine en werd aan zijn rech terbeen vrij ernstig gewond. De machinist zag op het laatste oogen- blik het slachtoffer voor de locomotief. Hij remde uit alle macht, doch kon het ongeluk niet voorkomen. Jongen door auto* doodge reden. Woensdagmiddag heeft onder de gemeente Steenbergen een doodelijk ver keersongeval plaats geha'd. Op genoemd tijdstip reed de 8-jarige v. d. W. per fiets van Steenbergen naar den Hooidijk. Er stond een vrij straffe wind. Achter liem kwam een auto. Even voor de auto den jeugdigen wielrijder wilde passeeren, woel de jas van den knaap hem in 't ge zicht. Hierdoor week de jongen naar links uit, met het noodlottig gevolg, dat 'hij door de auto werd gegrepen en daarop bleef hangen. Ongeveer een twintig meter werd hij meegesleurd en kwam toen op den weg terecht. Hij was bijna onmiddellijk dood. Door auto aangereden. Gisterenmiddag is een omstreeks 30-jarige vrouw te Sassen'heim met haar fiets ge slipt. Ongelukkigerwijze kwam zij voor een zeswielige vrachtauto te vallen, met het gevolg, dat zij door den wagen werd geraakt. Met een 'zware 'hoofdwonde werd de vrouw in bewusteloozen toestand per ziekenauto naar het academisch zieken huis te Leiden vervoerd. Men vreest voor het leven der vrouw. KOLENVERVOER UIT LIMBURG BIJ STRENGEN WINTER. Dezer dagen hebben wij melding ge maakt van de klachten van den heer Jagt van de Ned. Spoorwegen, waarin deze zich bezorgd maakte over het vervoer van kolen in den winter. De heer Jagt wees er op, dat de bezuinigingen op materiaal en personeel, die de Spoorwegen gedwongen waren in te voeren, het gevaar meebrach ten, dat bijl strengen winter het vervoer van kolen ernstig schade zou lijden, aan gezien er dan niet ineens materiaal vol doende zou. zijn om het vervoer normaal te doen veriaopen. De „Limb. Koerier" merkt naar aanlei ding hiervan op, dat er aan het departe ment van Defensie in 'overleg met Econo mische Zaken plannen worden gemaakt ter voorbereiding van de economische weerbaarheid van het land bij dreigen 1 oorlogsgevaar. Bij1 die plannen tot mo bilisatie van het bedrijfsleven zijn ook de Spoorwegen betrokken, aangezien het ver voer in oorlogstijd een zeer belangrijke factor is. De kosten nu van reserve-mate riaal voor deze mobilisatie komen voor rekening, niet van de Ned. Spoorwegen, maar van het Rijk. Als nu deze reserve aan materiaal en personeel aanwezig is, acht het blad de mogelijkheid voor de hand liggend, dat men in de wintermaan den een pr'oiefmobilisatie houdt voor het vervoer. Met een dergelijke pro'efmobili- satie op kosten van het Rijik zouden zoo wel de Spoorwegen als het leger en daar bij' het heele land gebaat zijin. Voorloopdg komt het pessimisme van de Spoorwegen aan het blad uit de Mijnstreek als onge grond voor. Hetgeen wijl gaarne bijl deze omderstreepen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig/ rijwiel niet tijdig verandering van rich ting aangeven: D. R. H. te Rotterdam f3 b. s. 3 d. h.; P. W. W. te Middelburg f 1 b. s. 1 week tuchtschool. Met een motorrijtuig/rijwiel links hou den, terwijl dit niet noodzakelijk is: W. de S., te Colijnsplaat f 10 b. s. 10 d. h.; R. O. M. te Middelburg f2 b. s. 2 d. h. 's Av. rijden met een motorrijtuig zon der licht en(of) rood achterlicht en(of) zonder dat behoorlijk zichtbaar en ver licht is nummer met letter: M. Z. te Vlaardingen f3 b. s. 3 d. h.; J. M. R. te Ovezande f 5 b. s. 5 d. h.; W. P. D. te Goes f3 b. s. 3 d. h.; L. de K. te Middel burg f 2 b. s. 2 d. h.; J. A. S. te Rotter dam f 5 b. s. 5 d. h. Door met een motorrijtuig achteruit te rijden de vrijheid en de veiligheid van het verkeer belemmeren of in gevaar brengen: J. W. de P. te Oost- en West- Souburg f 10 b. s. 10 d. h. Met een motorrijtuig met aanhang wagen over een weg rijden, zonder dat zich op den aanhangwagen een persoon bevindt, die met den bestuurder seinen kan wisselen: A. P. te Steenbergen f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een niet ingeschreven motor rijtuig: J. J. te Vlissingen f 5 b. s. 5 d. h. Fietsen zonder met ten minste één zij ner handen het stuur vast te houden: J. P. P. te Yerseke: vrijspraak. Fietsen zonder bel: P. v. V. te Vlissin gen f2 b. s. 2 d. h. 's Av. fietsen zonder licht en(of) rood achterlicht of reflector: C. B. te 's-Heeren hoek f5 b. s. 5 d. h.; C. V. te 's-Heeren hoek f 3 b. s. 3 d. h.; C. B. te Goes f 5 b. s. 5 d. h.; Pa. Aa. L. te Hansweert f2 b. s. 2 d. h.; J. v. d. H. te Nisse f5 b. s. 5 d. h.; P. A. E. te Middelburg f2 b. s. 2 d. h.; M. D. te Borsselen f2 b. s. 2 d. h.; W. J. te Hoedekenskerke f2 b. s. 1 w. t. s. Met een rijwiel op meer dan twee wie len, ingericht voor het vervoer van goe deren, over een rijwielpad rijden: C. B. te Koudekerke f2 b. s. 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar is nummer met let ter: A. D. te Goes f 3 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder geldig bewijs: J. P. te Meliskerke f 1 b. s. 1 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs ver- toonen: P. C. v. d. S. te Goes f 1 b. s. 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig/rijwiel op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: M. W. H. W. te Schiebroek f 5 b. s. 5 d. h.; J. de W. te Koudekerke f5 b. s. 5 d. h. Strooperij: W. P. te Arnemuiden f3 b. s. 3 d. h.; P. R., 'tG. te Arnemuiden, berisping; M. D. te Kruiningen f5 b. s. 5 d. h. In staat van dronkenschap verkeeren- de in het openbaar de orde verstoren: J. F. W. te Goes f 15 b. s. 10 d, h. Dronkenschap op den oponbaren weg: D. B. te Vlissingen f5 b. s. 3 d. h. Als schipper niet in acht nemen de wettelijke voorschriften ter voorkoming van aanvaring of aandrijving: A, de II, te Graauw: f5 b. s. 5 d. h. Overtreding Arbeidswet: J. C. te Oost- kapelle f3 b. s. 3 d. h.; Ch. B. te Goes, vrijspraak. Overtreding ijkwet: J. D. de K. te Co lijnsplaat f 0,50 b. s. 1 d. h., met ver beurdverklaring van de inbeslaggcnomen maat: J. A. H. te Baarland: vrijspraak. Handelen in strijd met art. 11 van het Crisis-Akkerbouwbesluit: J. B. te Koude kerke f 1 b. s. 1 d. h. Handelen in strijd met artikel 5 van het Nieuw Crisis Zuivelbesluit: J. v. D. te Hansweert f3 b. s. 3 d. h.; J. J. B. te Kloetinge f30 b. s. 15 d. h.; L. A. v. d. J. te Yerseke f 0,50 b. s. 1 d. h.; L. B. te Koudekerke f 0,50 b. s. 1 d. h.; S. L. te Rotterdam f 15 b. s. 10 d. h.; D. S. te Vlissingen f 15 b. s. 10 d. h.; J. D. te Borssele f50 b. s. 30 d. h.; J. S. te Bors selen f25 b. s. 10 d. h.; P. de M. te Ove zande f5 b. s. 1 w. t. s.; Ja. Sa. K. te Goes f25 b. s. 15 d. h.; C. K. te Goes fl b. s. 1 d. h.; A. B. te Goes f 1 b. s. 1 d. h.; P. R. te Yerseke f25 b. s. 10 d. h.; J. V. te 's-Heer Arendskerke f5 b. s. 3 d. h.; J. M. te Nisse f2 b. s. 2 d. h.; J. D. te Meliskerke f 5 b. s. 3 d. h., alles met ver beurdverklaring van de inbeslaggenomen boter, reuzel e.d. Het niet tijdig nakomen van een der bepalingen van artikel 43 der Ongeval lenwet: J. S. te Wemeldinge f20 b. s. 10 d. h. Als schipper een Rijkskanaal bevaren de niet voorzien zijn van de voorgeschre ven reglementen: E. S., gedomicilieerd te Nierstein (D.); L. d. H., gedomiciliëerd te Dendermonde; P. A. de B., gedomici liëerd te Hontenisse, voor ieder 2 maal f2 b. s. 2 d. h. voor iedere boete. Zonder toestemming op en langs spoor weggedeelten niet op openbare wegen aangelegd loopen: H. de K. te 's-Heer Arendskerke f3 b. s. 3 d. h. Tramrijtuigen welke stilhouden tot hot in- en uitlaten van reizigers voorbijrijden aan de zijde waar in- en uitgestapt wordt- C. B. te Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h. Binnenvisscherij uitoefenen zonder voorzien te zijn van een geldige akte en visschen in een water waarvan een an der de rechthebbende op het vischrecht is: E. F. te Middelburg 2 maal f5 b. s. 5 d. h. voor iedere boete; J. S. te Grijps- kerke f 10 b. s. 2 w. t. s. Door misbruik van gezag uitlokken overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden: J. A. L. te Kats f3 b. s 3 d. h. Overtreding van een verordening als bedoeld in artikel 5 der Veewet: J. C. M. te N.- en St.-Joosland f5 b. s. 5 d. h. Te Goes als bestuurder van een motor rijtuig op meer dan twee wielen daar mede zonder noodzaak blijven staan an ders dan tot het onmiddellijk uitlaten of innemen van personen of goederen: W. B. te 's-Hertogenbosch f 1 b. s. 1 d. h. Overtreding ventverbod te Krabben- dijke: W. J. te Etten-Leur fl b. s. 1 d. h.; G. J. te Etten-Leur f 1 b. s. 1 d. h.; H. J. H. te Bergen op Zoom f2 b. s. 2 d. h. R o el a f s e n tot inkeer ge kam en. Voor de Kamer van Straf zaken van de Rechtbank te Rotterdam is behandeld de zaak tegen den 30-jarigen H. T. R. uit Rotterdam, die in verzet kwam tegen een bijl verstek gewezen von nis van de Rotterdamsche Rechtbank, ter zake van beleediging van Prof. Dr Ber ger en van oud-minister Verschuur. Verdachte verklaarde dat hiji het ach teraf ook schandalig vond, wat hij' op de vergadering van de N.S.B. te Sommelsdijk op 29 Aug. j.l. heeft gezegd. In de twee maanden, die hij in de gevangenis heeft doorgebracht is hiji tot inkeer gekomen en hiji heeft zich voorgenomen zich nooit meer aan dergelijke beleedigingen te zul len schuldig maken. Zijn lidmaatschap van de N. S. B. heeft verdachte opgezegd. Het 0. M., dat destijds een onvoorwaar delijke straf heeft geëischt, eischte thans, alles in aanmerking genomen, vier maan den gevangenisstraf, echter voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Nov.: Krachtige tot matige Z. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van D'e Bilt 8 Nov. te 8.45 u. aan alle posten: Wordt verwacht storm uit het Z.W.l Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Zaterdag 4 u. 49 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6