Begrooting van Sociale Zaken. Eindelijk vereenigd. Uit de Provincie Zoeklichtjes. békend!. Wel zijn er onder ben, die be dankt hebben als lid. De heer Mussert heeft maar 'heel wat zorgen aan zijn hoofd. En nu is hij nog slechts leider van een geselecteerde be weging. De herziening van het Bezoldigings besluit 1934. De Ned. Fed. band van personeel in apenbaren dienst heeft zich naar aanlei ding van het besluit der regeering tot her ziening van het Bezoldigingsbesluit 1934, om een nieuwe loon- en salarisverlaging voor het rijkspersoneel mogelijk te maken en deze verlaging reeds op 1 Jan. 1936 te doen ingaan, met een advies tot de Tweede Kamer gewend, waarin tegen dit besluit ernstige bedenkingen worden ge opperd, omdat een nieuwe loon- en sala risverlaging de koopkracht van het rijks personeel in nog ernstiger mate zal aan tasten dan door de reeds voorafgegane verlagingen is geschied. Adressant dringt er bij de Kamer op aan, dat deze de regeering opdrage, uit te zien naar middelen, welke de levensvoor waarden van het rijkspersoneel en zijn ge zinnen niet meer ondermijnen, doch de vermindering van de koopkracht onge daan maken. De Kamer dient z.i. te be sluiten tot een heffing ineens van 2 pet. van de vermogens van f 16.000 en hoo- ger en zij dient z.i. een zoodanigen maat regel met ingang van 1 Jan. 1936 van kracht te doen worden. Samenwerking in het veenbedrijf. In een vergadering van verveners uit alle turfwinningsgebieden van ons land, welke gistermiddag te Emmen werd ge houden, werd in principe beslaten tot productiebeperking en prijsregeling van haard-brandturf. Ingesteld werd ook een commissie van voorbereiding, waarin zit ting namen drie vertegenwoordigers van het Drentsche veenbedrijf en telkens een vertegenwoordiger voor de provincies Noord-Brabant, Noord-Holland, Fries land en Overijssel. Het ligt in de bedoe ling een regeling te treffen, welke nog vóór het seizoen 1936 kan worden toege past. Het gaat bier niet om het verkrij gen van financieelen steun der regee ring. Wel zal eventueel een beroep op de regeering worden gedaan, om de bin dendverklaring van een collectieve over eenkomst te verkrijgen. Voorloopigi Verslag Tweede Kamer. Aan het voorloopig verslag over de be>- grooting van sociale zaken is het volgende ontleend: Verscheidene leden spraken er hun vol doening over uit, dat bij de op de staats huishouding toegepaste bezuinigingen de sociale voorzieningen zooveel mogelijk zijn en worden intact gelaten. Eenige leden spraken er hun verwon dering over uit, dat de minister bijl zijn be noeming zijn notariaat niet heeft neer gelegd. Gevraagd werd, in welk stadium de uit voering van de Bedrijfsradenwet zich be vindt. Eenige leden stelden de vraag, of de minister aanleiding vindt voor het treffen van voorbereidende maatregelen tot het oprichten van een bedrijfsraad voor den landbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen en Westelijk Noord-Brabant. Verscheidene leden drongen opnieuw aan op een wettelijke regeling, welke mo gelijk maakt, dat collectieve arbeidsover eenkomsten geheel of althans ten deele algemeen verbindend verklaard worden. Andere leden waarschuwden opnieuw tegen de gevraagde mogelijkheid. Opnieuw drongen verscheidene leden aan op invoering van de 40-urige werk week in daarvoor in aanmerking kamen de bedrijven, overeenkomstig bet desbe treffende rapport van den Hoogen Raad van Arbeid. Andere leden hadden bier- tegen nog steeds ernstige bezwaren. Wederom werd door verscheidene leden aangedrang op de regeering uitgeoefend om invoering van de Arbeidswet voor een aantal categoriën, die nog niet onder de werking dier wet vallen, spoedig te doen plaat, ebben. In i- ei bijzonder werd nogmaals de aan dacht gevestigd op de abnormaal lange FEUILLETON. Een verhaal uit bet vroegere Rusland. 56) -o— Tatiana wierp een blik op de klok. Deze wees kwart over drie. Het briefje bij den heer Marline bezorgen, en bin nen drie kwartier aan het station zijn ging moeilijk te zamen; maar de oude vrouw maakte nooit bezwaren. Dat briefje moest van groot belang voor haar jongen zijn, dat gevoelde zij, en aan den anderen kant wilde zij hem niet alleen laten vertrekken. Zij moest dus die twee zaken vereenigen. Na zich verzekerd te hebben, dat haar koffer goed op den bok vastgebonden was naast dien van Serge, sloeg zij haar man tel om, en verliet het huis in allerijl. Drie kwartier later nam Serge zijn kaar tje aan het plaatsbureau, toen hij de stem van Tatiana hoorde. „Wel Serge Petrovitch, daar ben ik. Ik dacht, dat Ik te laat voor den trein was." „Gij hier, Tatiana, wat komt gij doen?" zeide Serge ontsteld. Toen schoot hem plotseling een gedach te binnen, en hij voegde er levendig bij: „Heeft zij u met een boodschap voor mij werktijden van groote groepen chauffeurs. Verscheidene leden hadden met instem ming kennis genomen van het vooront werp van wet inzake den vrouwenarbeid, dat de minister bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig heeft gemaakt, ten ein de aldus meer arbeid voor mannen vrij te maken. Sommige leden zouden gaarne willen vernemen, welke maatregelen de minister denkt te treffen om in het bijzonder den arbeid van de gehuwde vrornv niet kostwinster zijnde te beperken. Men zou het op prijs stellen te mogen vernemen, tot welk resultaat het «verleg tussohen den minister van sociale zakien en dien van handel, nijverheid en scheep vaart geleid heeft omtrent het vraagstuk van de belegging der gelden, toebehooren- de aan pensioenfondsen van bedrijven. Door sommige leden werd gevraagd, welk standpunt de minister inneemt tegenover de unificatie en reorganisatie der sociale verzekeringswetgeving Eenige leden vroegen den minister of deze den tijd niet gekomen acht om een zekere ordening te brengen in de verschil lende organisaties, welke op het terrein der Volksgezondheid werkzaam zijn. Sommige leden meenden, dat de minis ter uitstekend werk zou kunnen doen, in dien hij! orde zou willen brengen in den chaos, heerschende op het gebied van den verkoop van geneesmiddelen. Eenige leden waren van meening, dat er op het gebied van de tandheelkundige verzorging groote wanorde heerscht. Welk standpunt, zoo werd gevraagd, neemt deze minister in ten aanzien van het nog steeds aanhangige ontwerp-zie- kenfondswet? Vele leden hadden met instemming ge zien, dat de regeering ter bereiking van de noodzakelijke verdere verlaging der woninghuren een bedrag van 2 millioen méér beeft uitgetrokken dan voor 1935, aoodat thans voor huurverlaging 3% mil lioen zal worden aangewend. Verscheidene leden waren van oordeel, dat de kroiopruiming krachtiger dient te worden aangepakt. Verscheidene leden drongen mede aan iop het tot stand brengen van een wette lijke regeling van de werkloosheidsverze kering. Sommige leden drongen aan op uitbrei ding van de arbeidsbemiddeling ten platteland©. Men was algemeen overtuigd van de noodzakelijkheid om in het bijzonder te gen de jeugdwerkloosheid krachtige maat regelen te nemen. Over de plannen der regeering hier omtrent zou men gaarne nauwkeurig worden ingelicht. Eenige leden verzochten den minister te willen bevorderen, dat er een einde komt aan de groote verschillen, welke be staan tusschen de steunbedragen en de werkverschaffingsloonen op bet platte land ©enerzijds en in de groote steden anderzijds. Vele leden waardeerden, dat een zoo groot aantal arbeiders in de werkver schaffing is opgenomen. Sommige leden drongen opnieuw aan op een toegeeflijker regeling met betrek king tot den aftrek van gezinsinkomsten. Verscheidene leden maakten bezwaar tegen het standpunt, ingenomen door 's ministers ambtsvoorganger met betrek king tot de verplichting voor gesteunden, over te gaan tot afkoop van levensverzeke ringspolissen. Verscheidene leden vroegen nogmaals de aandacht van de regeering voor de ver nietiging van tuinbouwproducten, welke nog steeds plaats vindt. ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTVAART. Oe situatie op de Zeeuwsche luchtlijn. Dé Zeeuwsche vereeniging voor Lucht vaart, die, zoo als bekend, door de fusie met de Schouwsche zuster-vereeniging, nu de geheele provincie omvat en daarom een reorganisatie heeft ondergaan, hield gisteren te Goes in de bioscoopzaal van het Slot Ostende een vergadering, tenein de de reorganisatie definitief haar be slag te geven. D'e voorzitter, dhr G. A. van Woel- belast?" „Dat zullen wij u later vertellen, nu is het zaak plaats voor mij te nemen." „Plaats voor u nemen?" herhaalde hij met klimmende verbazing. „Dacht gij dan, dat ik u geheel alleen zou laten gaan met dat kleine stuk mensch van een Pavloucha. En wie zou voor u koken?" En zonder antwoord af te wachten liep Tatiana haastig naar de bagage. De jonge man wierp haar een vriende lijken blik toe. De trouwe hechtheid zijner kindermeid was balsem voor zijn smarten. Er is niets, dat de smart zoo stilt als een straal van liefde; en Serge gevoelde het in dit oogenblik. „Mijn God, heb dank!" fluisterde hij uit het diepste van zijn hart. Dat enkele woord vertroostte hem. Het was de eerste kreet, die uit zijn ziel tot God was op gestegen sedert den slag, die zijn aardsch geluk verbrijzeld had. XXVI. De laatste zonnestralen verdwenen, toen Serge den weg opging naar Goro- chino. Men had hem gezegd, dat hij uit gebrek aan postpaarden den nacht in een of andere herberg in de stad moest blij ven, maar Tatiana maakte bezwaar. „Hoe! geen postpaarden voor den zoon deren te Vlissingen, opende de verga dering en verwelkomde in het bijzonder de Sohouwsche afgevaardigden en den heer Van der Pauw, vertegenwoordiger der K. L. M. Enkele belangrijke besluiten die in de afgeloopen maanden genomen zijn, moeten nu worden bekrachtigd en vastgelegd. Het Hoofdbestuur zal spoedig een huis houdelijk reglement vaststellen, welke taak ook de afdeelingen hebben. Spr. dealde de samenstelling van het nieuwe Hoofdbestuur mede. Waar de heer S. S. Smeding te Middelburg verzocht had hem hierin niet meer te benoemen, dank te Spr. dien heer Smeding voor alles, wat hij voor de vereeniging als mede-oprichter en secretaris heeft gedaan. Verder releveerde Spr. daf nu ook een orgaan „De vliegende Leeuw" is uitgege ven. Vervolgens werd tot voorzitter gekozen de heer Van Woel deren, die deze benoe ming aanvaardde en daarna het hoofd bestuur installeerde. Deze vergadering aldus Spr. zet de (kroon op het verrichte werk. De weg is nu gebaand, om in Zeeland eendrach tig te werken in het belang der lucht vaart. Eendracht is overal, en ook hier noodig. Zeeland is de eerste provincie met een provinciale vereeniging voor de lucht vaart. Dit is begrijpelijk, want Wanneer er één provincie gebaat is met de luchtvaart, dan is het wel het geïsoleerde Zeeland. De organisatie is thans gezond en krachtig. Spr. doet een beroep op de me de H.B.-leden en de afdeelingsbesturen om den bloei van de luchtvaart te bevor deren. Dit is wel zeer noodig, want met de Zeeuwsche luchtlijn gaat het den laat- sfcen tijd niet goed. En toch hebben we deze lijn in Zeeland noodig. De lijn moet blijven en daartoe moet voortdurend pro paganda worden gevoerd. Er zijn voor de luchtvaart nog altijd groote mogelijkheden De lauwen en de pessimisten moeten over tuigd, dat ze het mis hebben. Dhr V an M e 11 e te Breskens vroeg naar de oorzaken van het verminderde verkeer op de Zeeuwsche luchtlijn. Spr. meent, dat de tarieven verhoogd zijn. Dit acht Spr. verkeerd. Dhr Van der Pauw meent, dat er geen provincie is, waar zooveel belang stelling bestaat voor de luchtvaart als in Zeeland. De Zeeuwsche Vereen, voor de Lucht vaart moet echter niet te hoog grijpen. Er moet van onderen op gewerkt worden. Veel propaganda voor het luchtverkeer is noodig. Inderdaad gaat ihet met de Zeeuw sche luchtlijn niet zoo goed, maar de laat ste tien dagen gaat het weer wat beter. Do afdeelingen moeten zich toeleggen op meer gebruik maken van het luchtver keer. Daartoe moet ieder in zijn kring op wekken, al zou het iets meer kosten dan treinvervoer. De oorzaken van de tegenwoordig© in zinking kunnen we niet met zekerheid aanwijzen. De tegenslagen van dezen zo mer zitten ons natuurlijk dwars. Het ver trouwen moet terugkeeren. Spr. hoopt, dat dit spoedig het geval zal zijn en dat we hier met een tijdelijke inzinking te doen hebben. Wat de tarieven betreft, deze zijn met den winterdienst belangrijk verlaagd. Ze kunnen niet lager gesteld worden, omdat we daarmee aan de grens zijn. Vooral met de tienvluchtenkaarten is het reizen goed koop. Dhr Van Melle wijst er op, dat de reizigers naar Zeeuwsch-Vlaanderen soms de boot missen, als het vliegtuig niet op tijd aankomt. Daardoor gaat het voordeel aan tijd weer verloren. Ook kan men de boot missen, als de brug bij de Keersluis wordt opengedraaid. Dhr Gast (stationschef K. L. M. te Vlissingen) antwoordt, dat deze bezwaren zooveel mogelijk worden ondervangen. De boot wacht wel eenige minuten. ■Ook dhr v. d. P a u w zegt ernstige overweging toe. De heer Mr v. Dusseldorp ver zekert den voorzitter, dat 't nieuwe Hoofd bestuur onder diens leiding met volle toewijding zal werkzaam zijn in .het bel lang van de luchtvaart. Hierna hield de heer S.S. Smeding uit Middelburg ©en korte causerie, toege licht door enkele lantaarnplaatjes, over: „Zeeland en het vrachtvervoer door de lucht". van den admiraal Batourine?" vroeg zij den postmeester, „voor den heer van Go- rochino. Is dat waar, vriend?" Het noemen van dien naam deed alles veranderen. Er waren nu paarden, zelfs een redelijke slede, welke, naar het zeg gen van den postmeester, enkel de groo- ten der aarde vervoerde. Daarin gezeten zuchtte Serge. Zoolang hij voortspoorde had hij zich niet recht rekenschap gegeven van de omstandig heden, in welke hij zich bevond; nu Vischni Volotchek achter hem lag, ge voelde hij de ballingschap. Maar de her innering aan zijn moeder deed hem goed, en die herinnering te Gorochino te kun nen verlevendigen, verzoende hem gedeel telijk met zijn lot. Tatiana, tegenover hem gezeten, be dwong met moeite den slaap. De sneeuw- schellen deden zich hooren, de voerman neuriede een oud lied, tegelijk droef en zacht, dat het gemoed tot weemoed stemt. De zon was geheel ondergegaan, de koude werd erg. Pavloucha sloeg in de handen, en wreef zich de ooren met de bonten handschoenen. Plotseling stond hij op, en riep vroolijk uit: „Zie mijnheer, de toren!" Serge hief zich uit zijn bont op, en keek in de aangegeven richting; ja men zag werkelijk iets van den toren van Go rochino. Hoofdzaak op de Zeeuwsche luchtlijn zal natuurlijk het passagiersvervoer blij ven. Maar toch heeft het vrachtvervoer ook een toekomst. In 1931 werd op de Zeeuwsche luchtlijn 850 K.G. aan vracht goed vervoerd, in 1932 2915 K.G., in 1933 14.931 K.G. en in 1934 54.600 K.G. Er zit dus een sterke groei in. Alleen aan kran ten werd in 1933 9000 K.G. en in 1934 47500 K.G. vervoerd. Spr. vertoonde ook enkele plaatjes van het vrachtvliegtuig der fa. Van Melle te Breskens. Ten slotte hield de heer U. F. M. D e 1- 1 a e r t, havenmeester te Schiphol, ©en voordracht met lichtbeelden over den aan leg van vliegvelden. Interessant was wat Spr. vertelde over de eischen die thans aan een goed geoutilleerde luchthaven moeten worden gesteld en wat hij liet zien over de exploitatie en de uitrusting van zulk een thaven. Middelburg. Een ongeluk. Heden morgen reed de kolenhandelaar v. d. B. met zijn met een paard bespannen wagen in de Gortstraat, terwijl zijn vader achter hem reed per rijwiel. Van de an dere zijde kwam een autobus. Alle reden geheel volgens de regelen van den weg en hielden goed rechts. De autobus moest in verband met het verkeer even stop pen en toen schrok het paard en stei gerde. De wagen reed wat achteruit en daardoor kwam de wielrijder te vallen en kreeg hij een wiel van den wagen over de heup. De man is binnengebracht in het magazijn van „Het Groene Kruis", waar een medicus hem onderzocht en kneuzingen constateerde. De man is door zijn zoon huiswaarts gebracht. Van schuld is hier geen sprake. Een fiets, die voor een café een half uur onbeheerd was gelaten, is ver dwenen. Tholen. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Gemeenteraad. Ingekomen is bericht van Ged. Staten, dait zij bureid zijn een gedeelte weg, groot 390 vierk. M. in eigen beheer te nemen, tegen de voor waarden door hen genoemd. De Raad be sluit hiermee accoord te gaan. Een ver zoek van het gemeentebestuur van Poort vliet om adhaesie te betuigen aan het adres aan den minister van Waterstaat inzake vrijmaking brug wordt afgewezen, aangezien in het schrijven niets vermeld staat over schadeloosstelling aan de ge meente Tho-len. Dhr G. v. Os verzoekt niet over te gaan tot het veriagen van den post bodeloon van f 860 op f 200, daar indertijd de vorige Raad hem op deze voorwaarden heeft be noemd en hij anders niet was overgegaan tot aanvrage pensioen. Mocht de Raad alsnog hiertoe 'besluiten, dan verzoekt re- questrant hem zijn geheele leven een toe lage te geven gelijk aan het minder door h'em ontvangen pensioen. Met alg. stem- mien wordt besloten, onder goedkeuring van Ged. Staten, hem dezen toeslag te geven. Op verzoek van de botleurders zal hun over 1935 een reductie van 50 pet. worden verleend voor leggeld botbeunen. Aan het Alg. Armbestuur wordt een subsidie verleend van f 4000 en aan de afd. Groene Kruis hetzelfde bedrag als vorig jaar. Bericht is ingekomen, dat Mevr. Wag- tho de onteigenings-procedure met de ge meente heeft verloren, dat de kosten ad f 479, plus die 'der deskundigen voor haar .rékening komen en dat zij besloten heeft in cassatie te gaan. De Raad besluit in deze zaak weer verweer te voeren. Besloten wordt tot het bouwen van een nieuwen oven voor de gasfabriek, kosten f 3000. De gasprijs wordt verder verlaagd voor gewoon gas tot 200 kub. M. 9 cent, boven 200 kub. M. 8 cent. Voor muntgas 10 en 9 cent, terwijl een nader tarief zal worden gemaakt voor verwarming sdoel- einden. Begrooting. Dhr Moelker ac'ht be- lastingverhooging in dezen moeilijken tijd funest. Waar een post van f 3220 voor onvoorzien op de begrooting voorkomt acht spr. verhooging niet noodzakelijk. B. en W. meenen, dat belastingverhoo- ging niet is te ontgaan, daar d© tegenval lers dikwijls grooter zijn dan de meeval lers. Dhr Overbeefce acht dit met zoo'n groo te post voor onvoorzien niet noodig. De verhooging brengt ongeveer f 1300 op, zoodat mien nog een post overhoudt voor onvoorzien van f 1900. Toen zij op de marktplaats kwamen, keek hij buiten de slede, om de oude kerk te beschouwen. Die was niet ver anderd. De sneeuw dekte het pas vernist koepeldak. Bij den ingang stond een oude man. Het was Serge alsof hij den grijsaard zag, die hem doopt© en aan nam; maar neen; 't was een nieuwe figuur, die hij zag, vader Wassili. De priester vertelde gaarne; een kwartier later wist een ieder, dat een slede met twee paarden bespannen, die noch den president, noch eenig ander groot heer uit de buurt toebehoorde, te Gorochino was aangekomen. Wien had die slede aangebracht? Sommigen verzekerden, dat zij den weg insloeg naar het slot; maar daar woon de de rentmeester alleen, en lord Rad stock ontving zulk bezoek niet. Vader Wassili meende, dat het een officier was. Welke officier zou iets te maken hebben met dien ruwen Duit- scher? Sedert jaren was de eigenaar niet i hier geweest, slechts de rentmeester hoor- de van hem, en deze vertelde nooit iets. „Zou het zijn zoon zijn?" vraagde Tro- phimitch. „Hij was acht jaar oud toen zijn vader vertrok, dat is nu zestien jaar geleden; nu acht en zestien", ging hij voort op de vingers tellende, „is vier en twintig. Hij kan het zijn." „Maar zou hij wel bij de feesten komen?" Eigenaardige verschijnselen kan men waarnemen. Toen bij den Volkenbond de toelating van Rusland aan de orde kwam, was het 't fascistisch Italië dat dit voorstel ver dedigde. Terwijl meer democratische landen de communisten op een afstand wenschten te houden, steunde Italië het voorstel tot toelating. Oogenschijnlijk vreemd. Evenals het vreemd lijkt, dat volgens berichten uit Parijs, door Rusland ge tracht wordt de sanctiemaatregelen te ontduiken en dat het speciaal aan Italië de invoer van ertsen gegarandeerd heeft. Van communistische zijde zou men een dergelijk optreden wel allerminst hebben verwacht. De oplossing van deze schijnbaar te genstrijdige handelingen zal wel hierin gezocht moeten worden dat er tusschen communisme en fascisme of nationaal- socialisme een veel grootere overeen komst is dan het oppervlakkig schijnt. Er zijn onmiskenbaar p r i n c i - p i e e 1 e aanrakingspunten. En dan kan het wel niet anders of dat zal bij alle verschillen die er overigens zijn ook telkens aan de oppervlakte blijken. OPMERKER. B. en W. meenen, dat deze post dan te laag wordt. Ook in Middelburg acht men het gewenscht, dat men met het oog op ■de toekomst tracht een batig' saldo te krij gen op de rekening. Dhr Overbeeke is niet bezorgd, dat B. en W. met een post van f 1900 aan on voorzien iets te kort zullen komen. Mei 5 tegen 2 st. wordt besloten, geen belas- tingverhooging toe te passen. Voor: de beide wethouders. Over verschillende posten werd nog ge discussieerd Gewezen wordt op de hooge post verlies U. L. 0.-school van f 1220,75 en gevraagd, of nog geen nadere gegevens inzake het bijdragen van andere gemeenten hekend "zijn. Officieus kan de voorzitter mededee- len, dat er met 1 Januari a.s. nieuwe plannen zullen komen. Bij den post kapitaaldienst wordt ge vraagd of restauratie van het stadhuis in dezen tijd wel verder gewenscht is. De voorzitter zegt toe, dat deze post voor ver dere restauratie voorloopig afdoende zal zijn en dat in de eerste jaren hiervoor geen post op de begroeting zal komen. De begrooting wordt hierna vastgesteld. Voorgelezen wordt verder een schrijven van Ged. Staten inzake niet-goedkeuring raadsbesluit tot verkoop speelterrein voor bouwgrond. Dhrn Van den Berge-Bogert en Overbeeke hielden een warm pleidooi om in beroep te gaan bij de Kroon. Dc voorzitter en dhr Moelker deden zich als tegenstanders kennen. Weth. van den Berge leest hierna een request voor, te richten aan de Kroon om vernietiging te vragen van het besluit van Ged. Staten. Na uitvoerige bespreking over de redactie van dit schrijven, dat vol gens den voorzitter de gegevens niet juist weergeeft, wordt met 4 tegen 3 stemmen besloten de redactie van het door dhr Van den Berge opgemaakte request goed te keuren ien dit te zenden aan de Kroon. Hierna sluiting. Veere. Gistermiddag had alhier de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. de Zeeuw, oud-hoofd van de openbare la gere school, hoofdbestuurslid van het N.O.G. en voorzitter der plaatselijke af- deeling van den Vrijheidsbond. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Dfe Van Duyne. Ned. Herv. predi kant te Vrouwepolder, door den heer Ze venbergen namens het N.O.G.den heer Coops, president-kerkvoogd en burge meester Huinink. De heer P. de Zeeuw, broer van den overledene, dankte na mens de weduwe en verdere familie voor de bewezen eer. Sfavenisse. Rectificatie. In ons nummer van Maandag j.l. staat o.a. ver meld, 'dat het waterschap „Stavenisso" aan de gemeente ©en subsidie van f 300 zal verleenen gedurende 30 achtereenvol gende jaren; dit moet zijn: f 300 per jaar gedurende 40 achtereenvolgende jaren. i Het bestuur van het waterschap „Stavenisse" heeft besloten aan de pach- „Niet anders dan in gezelschap voor de wolvenjacht." „Zou hij van rentmeester willen ver anderen? Dat zou een goede zaak zijn." Terwijl men bezig was de waarschijn lijkheden uit te meten, naderde de slede het voorvaderlijk erf van Serge. Het hek was hermetisch gesloten, de bel be stond niet meer, de portierswoning was ledig. Pavloucha klom over den muur, en be gaf zich naar het huis van den rent meester. Ook dit huis was gesloten; maar beneden in het kasteel ontwaarde hij licht. Door dat licht geleid kwam hij aan de voordeur, schelde en werd door Carl Car- litch opengedaan. „Wat is er?" vroeg deze, met een blik vol argwaan op Pavloucha. ,,'t Is Serge Petrovitch, de zoon van den heer... die aan komt", zeide hij buiten adem. „Hij komt in de slede; wij konden niet binnenkomen, alles was dicht." De Duitscher zag den jongeling aan alsof hij hem krankzinnig waande. „Wat dreunt ge mij daar op?" zeide hij met ongeduld. „Denkt gij mij een poets te spelen? Wacht maar..." ,,'t Is ggen poets en geen onwaarheid; zie maar, daar komt hij aan, wij komen uit Petersburg." ("Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2