Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Telegrammen. Finantiëele Berichten durgerlijke Stanc Marktberichten Rechtszaken dioioh het is niet volstrekt noodig, indien maar overtuigend uit de cijfers kan wor den aangetoond, dat met de hulp van het crediet weder een z.g. „rondloopend" be drijf kan worden verkregen. Ditj zijn de beide hoofdvoorwaarden, waaraan voldaan moet worden. Het is dus hoofdzakelijk bedoeld als een over brugging van de moeilijkheden, ontstaan door den crisistoestand. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oosthem c.a. M. Bons te Colijnsplaat. Geref. Kerken. Bedankt voor Terneuzen, W. v. d. Heide te Stadskanaal. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Haarlem (N.), M. W. Nieuwenhuizen te Franeker. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rijssen (Walkerk), W. C. Lamain te Rotterdam (Z.) Beroepingswerk. Naar ge meld wordt, zijn kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk te Haarlem voornemens niet te voorzien in de vacature van Dfe G. J. van Paassen, waardoor het aantal predikanten van 7 op 6 gebracht wordt. Wemeldinge. Bij de heden gehouden verkiezing voor een gemachtigde in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, ontstaan door het overlijden van dhr D. Bruinooge, werd gekozen dhr A. Veer- hoek met 97 stemmen, terwijl dhr P. J. Keijzer 39 stemmen op zich vereenigde. Vervolgens had voor de volgende zit tingsperiode de verkiezing voor vijf ge machtigden in voornoemd college plaats. Gekozen werden de heeren W. Dekker Pz. met 113 st., J. A. DOminicus met 135 st., L. Dominicus met 138 st.; Th. Vleugel met 134 st., en A. Veerhoek met 93 st. Op den heer P. J. Keijzer werden 57 stemmen uitgebracht. Voorts werden op 25 stemgerechtigde leden een of meer stemmen uitgebracht. Arnemuiden. Wegens periodieke aftre ding van dhr P. van Belzen als ouder ling en A. van Eenennaam als diakeu werd gekozen tot ouderling der Geref. Kerk dhr Jan de Ridder Jzn. en tot diaken dhr G. Mesu Gzn. Colijnsplaat. Herkozen tot leden van het kiescollege der Herv. Gemeente de heeren Leunis van Gilst, L. v. d. Moer, M. Provoost en P. v. d. Weele, terwijl nieuw gekozen zijn de heeren Louis van Gilst, A. Schuit en Mar. de Regt Mkz, Woensdag 6 Nov. 1935. Ned. Herv. Kerk. Krabbendijke, vm. ds Hoogenraad, nm. ds Baarslag. Geref. Kerken. Krabbendijke vm. ds Ros, nm. ds van Herwijnen. Geref. Gemeenten. Krabbendijke. vm., nm. en av. ds Hof man. V. U. - f i 1 m. Maandag 11 Nov. a.s. zal te Amterdam voor genoodigden de eerste filmvoorstelling plaats hebben van een film die een beeld geeft van het leven en werken der V. U. TEGENSLAG BIJ DEN BOUW VAN HET LEIDSCHE STADHUIS. Het heiwerk stopgezet. Er hebben zich bij de werkzaamheden aan den bouw van het stadhuis te Leiden ernstige moeilijkheden voorgedaan, die hebben geleid tot een conflict tusschen den aannemer en de gemeente Leiden. Hangende 'dit conflict is het heiwerk gis teren Stopgezet. De toedracht van de 'kwestie is de vol gende: Onmiddellijk achter het pand Maars- mansteeg 12, waarin de heer G. Zand- voort een slagerij heeft, is op het aan grenzend stadhu'isterrein een groote put gegraven, een circa 8 meter diepe kuil met afmetingen van naar schatting 25 bij 25 meter, waarin de kluis van het nieuwe raadhuis moet komen. Begin October is men met de werkzaamheden hieraan be gonnen. EerSt begon men met vele 'tien- tollen zware betonnen palen te heien rondom de plelk, waar de kluiskuil gegra ven moest worden. Daarna ging men aan het graven, hetgeen vele dagen in beslag nam. De gevolgen van dit hei- en graaf werk bleven intusschen niet uit. Lang zaam maar zeker werd het pand van den hieer 'Zandvoort, vooral aan de achter zijde, vrijwel geheel er door verwoest. Door het heiwerk ontstonden scheuren en barsten in den achterzijgevel, vensters kwamen 'los te zitten, ruiten braken en vielen uit hun sponningen. Toen na 't her- wenk het graafwerk allengs meer vorder de, traden de verwoestingen nog sterker te voorschijn. De vloeren verzakten, de scheuren trokken verder en het resultaat was, dat het pand vrijwel onbewoonbaar is geworden. De waterleiding is door de verzakking mede gesprongen. Ook de belendende perceelen zijn «enigszins beschadigd. Enkele weken geleden heeft Mr Cos- man, de raadsman van den heer Zand voort, een brief gericht aan de gemeente, waarin op deze beschadigingen werd ge wezen en op schadevergoeding wexd aan gedrongen. Dezer dagen 'kreeg de heer Zandvoort van de gemeente het antwoord, dat op zijn verzoek afwijzend was be schikt. Nauwelijks had de 'heer Zandvoort zijn brief aan het gemeentebestuur verzonden, of men begon het pand in kwestie te stutten. De aannemer, zoowel als de gemeente, staat op 'höt standpunt ten deze niet ver antwoordelijk te zijn. Intusschen weigert de aannemer van het grondwerk, de firma Hillen en Hoosen uit Amsterdam, met het werk verder te gaan, alvorens de ge meente zich verantwoordelijk heeft ge steld voor de aangerichte en eventueel nog aan te richten schade. De 15 betrokken werkeloozen zijn in tusschen ontslagen. Het heiwerk staat geheel stil. Inbraak in een leger-' buerau te Ede. Gisterochtend bleek ingebroken te zijn in het bureau van de tweede batterij van het vierde reg. veld artillerie te Ede. De dieven bleken zich een geldkistje met ongeveer f 80 toegeëigend te hebben. Geheime d)i s t i 11 ejer d e rij. Door de Rijks- en gemeentepolitie te Grijpskerk werd aldaar Zaterdagmiddag een man aangehouden, verdacht van vee diefstal bij den landbouwer D. te Pieters- zijl. Toen de politie een kijkje wilde gaan nemen in de verblijfplaats van den ver dachte, die afkomstig is van Opende, waar hij den laatsten tijd met een woon schip lag, in een kanaaltje achter Vis vliet, kwam zij tot een verrassende ont dekking. Het bleek, dat hij in zijn woon schip bezig was geweest clandestien drank te stoken. Een compleet distilleer- toestel werd in het woonschip aange troffen. ITALIAANSCHE TANKS IN BEDRIJF IN ABESSINIE. Voorloopige conclusies over het effect van hun gebruik. De Engelsche majoor E. W. Sheppard houdt in de Evening Standaard een be schouwing over het gebruik van tanks bij den Italiaanschen aanval op Abes synië. Hij meent, dat de proef, thans in Afrika genomen, voor Engeland van groot belang is, omdait daar, vooral in de krin gen van 'het Britsch-Indisohe leger, nog vrij algemeen de opvatting heerscht, dat tanks, al hebben zij op de Europeesche slagvelden nog zoozeer hun nut bewezen, voor den z.g. „kleinen oorlog" in een bergachtig 'en wegenloo® land van geen beteekenis zijn. In dergelijk terrein heb ben de Italianen tanlks gebruikt in Tigré. Bij den opmarsch naar Adoea beperkten de moeilijkheden van het terrein en de ontoegankelijkheid van een groot deel van de Abessynieche stellingen natuurlijk het nut van die tanks: Zij' konden niet overal komen en konden ook niet steeds een goed doel vinden. Zij' waren in hoofdzaak een gelegenheidswapen net als sinds Na poleons dagen de cavalerie. Maar waar d© gelegenheid zich voor deed, daar is men het algemeen over eens, was hun moreel en materieel effect zeer groot. Bovendien mag men niet vergeten, dat ten aanzien van den oorlog in berglanden als Tigré nog altijd geldt wat Napoleon reeds in 1796 gezegd heeft, n.l. dat het geheim van 'het succes ligt in 'het beheer- sc'hen van de dalen. De vijand mag de toppen beklimmen om te vechten, hij' kan zich daar niet ombepaald handhaven en als men de dalen vast in 'handen heeft, moöti hij tenslotte naar heneden komen, tenzij hij den hongerdood wil sterven. Nu kunnen tanks zich in de dalen ge woon bewegen en dat met zooveel te meer veiligheid, omdat zijl tegen kogels gewa pend zijin en niets te vreezen hebben van scherpschutters. Deze eigenschap alleen al moet hen, als ze 'oordeelkundig gebruikt worden, van bizonder groote waarde ma ken, bijl een oorlog in de bergen, waar men hoofdzakelijk voor geweervuur te vreezen heeft. In de woestijn van Ogaden daarentegen gebruiken de Italianen bun tanks op een andere manier. Zij gebruiken ze als een soort gewapend voortrollend scherm voor bun zich lang zamer voortbewegende kolonnes infante rie en zenden ze een flink eind vooruit, veertig of meer mijlen, om de bronnen in beslag te nemen en de Abessijhsche afdeelingen die ze bewaken, te verdrijven en de scherpschutters, 'die op de loer lig gen te verjagen. Dit is een interessante en nieuwe rol vdor de tanks en ze blijkt zeer effectief te zijn. Er hebben zich natuurlijk storin gen in de mechaniek voorgedaan, te wiji- ten aan het feit,, dat er van de wagens en de bemanning te veel gevergd was. Het opperbevel, vooral wanneer bet geen per soonlijke ervaring met tanks beeft, is licht geneigd in het begin van den veldtocht te veel van dit wapen te eischen. De cava lerie heeft daar vroeger ook van te lijden gehad. Maar hier, waar het landschap geen beletsel vormt, doen de tanks geen dienst als een gelegenheidswapen, maar als de spits van den opmarsch, en die taak schiji- nen zijl zeer doeltreffend te verrichten, hoevel de jongste hevige regens den tanks veel last schijnen te hebben bezorgd. Als de Italianen in contact komen met de voornaamste Abessijhsche verdediging op de hoogvlakte van Harrar, zal bet aan deel van de tanks ongetwijfeld minder groot zijn, vooral als het opperbevel niet zuinig genoeg met bet wapen is omge sprongen en er een boog percentage van mechanische staringen is opgetreden. Gaat de strijd zoover, dat de operaties de bergmassieven bereiken rond Addis Abeba, dan valt te voorzien, dat de tanks achtergelaten zullen moeten worden op de lagere gronden en niet zoo'n rol van beteekenis meer zullen spelen. Maar dan blijft er voor deze werktuigen nog een nut tig werk weggelegd op de verbindingslijl- nen. Ten slotte kan gezegd worden, dat de oorlogsgebeurtenissen in Abessynië thans reeds aanleiding geven om te zeggen, dat zelfs in een ongeregelden oorlog tanks binnen zekere, welbepaalde grenzen een nuttig, ja, zelfs ionmisbaar wapen zijn. Onderhandelingen Nederland en Polen. DEN HAAG. Naar wij vernemen zullen de handelsbesprekingen tusschen de Ne- derlandsche en de Poolsche regeeringen deze week een aanvang nemen. Morgen wordt de Poolsche delegatie in Dén Haag verwacht. Steunvergoeding erwten. DEN HAAG. Van offioieele zijde wordt ons medegedeeld, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokker-erwten, 'gedenatureerd in bet tijdvak van 2026 October 1935 voor de kwaliteitsklasse G en D, resp. f 3 en f 2,50 per 100 K.G. zal bedragen. D'e steunvergoeding voor in betzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaar'dmonsters G en D, zal res pect. f 3 en f 2,50 per 100 K.G. bedragen. Onderscheiding op de Brusselsche tentoonstelling. AMSTERDAM. Ofschoon het feit, dat de geringe ruimte, welke aan de gezamen lijke deelnemers van de Ned. industrie op de wereldtentoonstelling te Brussel ter 'beschikking stond, bet onmogelijk maak te dat de fabrikanten groot materiaal ten toonstelden, heeft onze industrie over het algemeen geen slecht figuur geslagen. Vooral op bet gebied van vliegtuigbouw viel ha'ar een groote eer te beurt. Aan de Foikker-fabriek werd n.l. de hoogste on derscheiding, de Grand Prix toegekend. Dat de Nederlandsche vliegtuigfabriek de hoogste onderscheiding verwierf, mag als een bewijs worden aangenomen van de goede reputatie welke onze grootste vlieg tuigfabriek in bet buitenland beeft. Verduistering van ongeveer f 48.000. AMSTERDAM. Een jongeman van 24 jaar, die procuratiehouder is op een effec tenkantoor te dezer stede, is heden door de politie gearresteerd, verdacht van ver duistering van ongeveer f 48.000. Deze jongeman had gespeculeerd in ef fecten en toen die manipulaties mislukten heeft hij om de verliezen te dekken de gelden van de firma, over welke hij be schikken kon, 'aangesproken en daarvoor gefingeerde boekingen gedaan. Dit is ge- ruimen tijd goed gegaan, zonder dat men iets bemerkte, echter dezer dagen werd een staat die hij had gemaakt gecontro leerd. Het bleek, dat hij niet klopte met de werkelijkheid en de directie kwam tot de ontdekking, dat er een groot bedrag verduisterd was. D'e jongeman heeft een bekentenis afgelegd. De strijd in Abessynië. ROME. Van het Noorderfront wordt ge meld, dat gisteravond de troepen 48 uur rust hebben gekregen om de achterhoede gelegenheid te geven zich bij de voor hoede aan te sluiten. Bij de hervatting van den marsch ver wacht men, dat gelijktijdig zal worden opgerukt van het Oosten bij Abbi Addi, van Agoela en van Dolo, zoodat de stad Makale in minder dan 2 dagen bezet kan worden indien de ingewikkelde rivie renloop of nieuwe regenval den opmarsch niet belemmeren. Alle bladen maken mel ding van de vrijwillige onderwerping, die zou geschieden onder leiding van den Minister van Gondar Ras Dagsa Dargile. Van het Zuidelijk front. ASMARA. Van den oorlogscorrespon dent van het D.N.B.: De opmarsch in het gebied van Adi Abo gaat door een nog weinig bekende bergstreek ten W. en ten Z.-W. van Aksoem, die tot de rivier Taka- zee loopt. Men hoopt, dat de Italiaansche troe pen na dit gebied te zijn doorgetrokken, het gebied van de Takazee stroom opwaarts zullen kunnen volgen. Een telegram van generaal de Bono<. ROME. Generaal de "Bono heeft tele grafisch het volgende legerhericht gepu bliceerd!: „De opmarsch, die 3 Nov. bij het aan breken van den dag is begonnen, is gister op alle fronten voortgezet. Nadat het eerste legercorps zijn positie bij Maiiec bad verlaten, trok bet gister door bet stroomgebied van de Maidini en bezette het dorp Addelaghi. Het inlandsohe legercorps rukte in twee oolonne's op en bezette het dorp Hausietn en arriveerde vervolgens bij den heuvel Afcurre. Tegelijkertijd bezette onze colon ne die d'oor de vallei van de D'agu'b trok de Oostelijke versterkingen bij Aigame. De opmarsch verliep rustig. Groote tToepen Abessyniërs vluchtten voor ons inlandsoh leger. In den Ogaden-sector blijven onze troe pen actief. De luchtmacht beeft verkenningsvluch ten uitgevoerd boven het gebied aan het front van Soroaliland. Wapenzaak geplunderd. PARIJS. Twee net gekleedu jongelui hebben een in de omgeving van Parijs ge vestigde wapenzaak geplunderd en zijn met bun buit in de richting van Parijs gevlucht. Vliegtuig-ongeval. RIGA. Twee vliegtuigen zijn bij de landing op het vliegveld te Riga met el kaar in botsing gekomen. Twee officie- Hen en een sergeant kwamen hierbij om het leven. Ethiopiërs trachten de Italianen naar de woestijn te drijven. HARRAR. Kleinere groepen Ethiopiërs hebben kunnen doordringen tot voorbij de Italiaansche linie in Dolo; zij hopen blijk baar zoo de Italianen naar links te doen afbuigen en naar de woestijn te doen trekken. In Ogaden hebben aanzienlijke Ethopi- sche troepentransporten plaats, groote munitietransporten zijn van D'jijiga naar bet Zuiden vertrokken. De Italiaansche luchtmacht bombardeert de voorposten van Gorohei. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 217 21472 Ned. Hand. Mij. 12634 128 Philipslampen 239V2 23834 Unilever 105 10634 A. K. U. 25 26 Amsterdam Rubber 109 109 Kon. Olie 208 20872 Deli Mij- 169 175 Scheepvaart Unie 44 45% 4 pet. Nederland 1934 967/s 967/s/7 4 pet. Nederl.-Indië 1934 96 9634 U.S. Steel 2772 277ia Anaconda Copper 137b 127/s Beth. Steel 237s 24 Shell Union 772 8 Intern. Nickel Mij. 1934 19"/l8 Langzamerhand krijgt elke rubriek zijn beurt. Vandaag waren bet de Scheep- vaartaandeelen, terwijl in de Amerikaan- scke markt de Olie shares de voorkeur hadden. D'e Suikerafdeeling, speciaal H.V.A. lag gedrukt. Terwijl de beleg- gingsmarkt onveranderd was. Geld 3 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Nov., 2.30 u Londen 7.23%—7,25. Berlijn 59.22—59.28. Parijs 9.689.7272. Brussel 24.8324.93. New-York 1.4634—1.48. GOES. Geboren: Leonard, z. v. Jaco bus Petrus Ossewaarde en Betsij van Bruggen. Overleden: Jacobus Verbeem, 67 j., echtgenoot van Jannetje Sauer. Goes, 5 November 1935. Graanmarkt. Goudgerst f 4,75 f 5, Kookerwten f 8f 8,65, Kroonerwten f 8—f 8,65, Bruine boonen f 12f 12,25, Schokkers f 10f 10,60. Aanvoer klein. Boter per kilo f 1,65, middenprijs per halve kilo f 0,82%, winkelprijs f 0,92%. Fabrieksboter f 0,92%, afwijkende boter f 0,60, 2e soort boerenboter f 0,70 per kilogram. Eieren f5,50 per 100 stuks, middenprijs per 25 stuks f 1,37%, winkelprijs f 6,50. Eendeieren f 5,50, Poeleieren f 3,50. Prijsopgaaf van de Boter- en eierhande- laren: Eieren f 5,50, kleine f 3. Eendeieren f 4. Boter 75 cent per pond. GOES, 5 Nov. 1935. VPZ. Aanvoer 1759 eieren. Prijs f 5,50 per 100 stuks. GO'ES. Veiling van 4 Nov. Blauwe drui ven Black Alicante 2e soort 1617, idem uitschot 9, tomaten 711, kassnijhoonen 2e soort 1719, spinazie 8, spruiten 12 15, 2e soort 210, kroten 2.40, wijin- peen 1.802.50, uien 1.302.50, aard appelen 1.103, poters 0.701.40 gld. p. 100 k.g.; prei 39, rammenas 4, kroten 24, wortelen 2e soort 1.50—2 gld. p. 100 bos; bloemen chrysanten 1520 gld. p. 100 pot. Bloemkool 613, 2e soort 27, witte kool 3.805.10, roode kool 37.20, groene savoye 2.306.20, breedblad an- dijtvie 0.701.70, krulandijvie 1.60—1.90, kropsla 2e soort 1.30-2.10 gld., alles por 100 stuks. Hazen 1.341.40 gld. p. stuk. MIDDELBURG, 4 November 1935. Op de veiling deden: Spinazie 7-17, Sudker- boonen 23, Stotenijboonen 40, Stokprin- ces'seboomen 28-46, Spruiten 7-22, "Witlof 18-23, Koolrapen 1-1.5, 'Scborseneeren 9, Peen 1.5-2.5, Uien 1.5-2, Kroten 1.5-2, alles per K.G. Peterselie 3-6, per chip. Ve'olanten 6 per pot. Chrysanthen 7-12, Eenpoters 9 beide per 'bos. Savoye kool 2-7, Roode kool 2-8, Boere kool 2-4, Witte kool 3-4, Bloemkool 4-25, Andijvie 1.5-2.5, Kropsla 0.5-2, per stuk. Peen 2.5^6, Rapen 2-7, Kroten 1-3.5, Prei 4-7.5, Selderie 1-3, Knolselderie 3, Radijs 1.5-2, Rammenas 2-3, alles p. bos. KAPELLE, 4 Nov. 1935. Groenten- vAling: Blauwe Dkuiven 1026, Breek- peen 2. Kroten 1, Spruiten 2'6, alles per Kg.; Bloemkool 2'10, Krop sla 1,00'1,50, Andijvie 1.601.70 per 100 stuks; Chrysanten 1517 p. 100 pat. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 5 November 1935. De volgende personen waren gedag vaard E. P. W., echtgenoo'te van Oh. B. de R., 33 jaar, zonder beroep, wonende te IJzen- dijke, wegens beleediging van W. M. Cle ment en Maria 'Ocké te Hoofdplaat op 10 Sept. 1935. Eisch en uitspraak f25 b. of .15 d. Ih. G. V., 33 jaar, koopman, wonende te Aardenburg, wegens mishandeling van A. A. Bart te Eede en Aardenburg, door hem te slaan, te schoppen en te stompen, ge pleegd op 9 September 1935. Deze zaak werd gesc'horstóht, een getuige werd in arrest gesteld wegens meineed. M. R., 19 jaar, iandbouwersknecht, wo nende te Aardenburg, wegens geheel als voren. Eisdh: f 15 b. of 10 d. h.; uit spraak: f 10 b. of 2 d. b. J. W. N., 28 jaar, arbeider, wonende te 'Groede, wegens mishandeling van W. F. van Guijdk te Knocke op 25 Aug. '35. Eisch en uitspraak: nietigverklaring vam de dagvaarding. D. H., 27 j., varensgezel te Breskens wegens mishandeling van G. J. Jansen te Breskens op 22 Sept. 1.1. Eisch en uitspr. f20 of 10 d. h. J. W., 23 j., chauffeur te Breskens we gens beleediging van Pieter Bril, te Breskens op 30 Augustus 1.1. Eisch en uitspraak vrijspraak. P. J. R., 24- jaar, rijwielhersteller te Clinge, wegens mishandeling van. J. A Scheurman te Kemseke (B.) op 12 Aug. 1935, door hem te slaan. Eisch en uitspr.: f 25 of 15 d. h. R. A. v. A., 32 jaar, te Koewacht, we gens mishandeling van R. C. Goone te Moerbeke op 8 Sept. 1935, door hem te slaan. Eisch en uitspraak: 2 mnd. gev. straf. H. G. D., 20 jaar, arbeider te Hoek, wegens uitlokking tot diefstaf van J. de Kr., die een rijwielbelastingmerk heeft weggenomen, dat toebehoorde aan A. G. Joois te Terneuzen op 21 September 1935. Eitsoh en uitspraak: 3 mnd. gev. straf, voorw. proeft. 3 jaar. J. de K., 23 j., varensgezel te Hoek, we gens diefstal van een rijwielbelastingmerk te Terneuzen op 21 Sept. 1935, ten nadeele van Aa G. Joos. Eisch en uitspraak 1 mnd. gev.straf. J. R., 27 j., schippersknecht te Rotter dam, wegens diefstal van een kano, toe- behoorende aan Cornells Kayser te Ter neuzen op 11 Sept. 1.1. Eisch en uitspr. f 30 of 10 d. h. Kantongerecht te Middelburg. Overtr. IJkwet: H. L. te Middelburg: 7 maal f 0.50 of 7 d. h.; W. W. te 'sH Arendskerke 4 maal f 0.50 of 4 maal 1 d. h.; J. S. te Middelburg 5 maal f 0.50 of 5 maal 1 d. h.; H. J. G. te Krabbendijke 4 maal f 0.50 of 4 maal 1 d. h.; J. A. de S., te Middelburg 2 maal f 0.50 of 2 maal 1 d. h.; F. J. G. te Ritthem: vrijspraak en teruggave van de in beslag genomen ge wichten; H. G. P. te Hansweert f 3 of 3 d. h.; W. L. de S. te 'sH. Arendskerke 2 maal f 3 öf 2 maal 3 d. h.; Te. P. te 's H. Arendskerke f 3 of 3 d. h.; alles, behalve voor wat betreft P. J. G. voornoemd, met verbeurdverklaring der inbeslaggenomen gewichten en (of) maten. Zonder vergunning visscben met een hengel in het Rijkskanaal door Zuid-Be veland; J. K. te Kapelle, M. I. te Goes, F. K. G. te "Wemeldinge en A. K. te Wemel dinge: allen ontslagen van rechtsvervol ging. .als vader van een leerplichtig kind niet zorgen, dat bet de school geregeld bezoekt: A. G. de N. te Goes f3 of 3 d. h.; G. H. te Goes f 0.50 of 1 d. h.; G. G. te Arnemui den f 3 of 3 d. h.; B. M. B. te Kruiningen f 3 of 3 d. b. Met kunstlicht iemand bijl het opsporen van wild bijstaan: A. B. te Kruiningen f30 of 20 d. h., met verbeurdverklaring van den inbeslagenoanen lantaarn en baas. Overtr. Jachtwet en zander daartoe ge rechtigd te zijn loopien op eenigen grond die beplant is: J. B. te Kruiningen 2 maal f 20 of 2 maal 20 d. h. met verbeurdve - klaring van het niet inbeslaggenomen ge weer; schatting van de waarde van dit geweer op f 20, bij niet uitlevering van bet ■geweer of niet betaling der geschatte waarde te vervangen door 10 d. b. Overtr. Jachtwet: P. G. D. te O. en W. Souburg: Vrijspraak; C. D. te Middelburg: Vrijspraak; J. 0. te Middelburg f 15 of 10 d. h., met verbeurdverklaring van het niet inbeslaggenomen geweer, schatting van dé waarde van dat geweer op f 15, bij niet uitlevering van het geweer en niet beta ling van de geschatte waarde daarvan te vervangen door 10 d. b. Winkel openhouden voor het publiek op een tijd dat deze gesloten behoort te zijn: J. M. te Waarde f 5 of 5 d. h.; W. K. te O. en W. Souburg 2 maal f 3 of 2 maal 3 d. h. Als houder van een hondenkar die ge bruiken terwijl bij' niet als houder van een hondenkar is ingeschreven: Ch. L. v. d. S. te Zierikzee f 1 of 1 d. h. Als beambte van den spoorweg vóór bet passeeren van locomotieven de afsluit- boomen gedeeltelijk openen en weer slui ten: J. S. te O. en W. Souburg: f 10 of 10 d. h. Ben vuurwapen voorbanden hebben: J. A. Z. gedom. te Heumen, B. de D. gedom. te Wintbam (B.), ieder f 5 of 5 d. h., met verbeurdverklaring van revolver en pa tronen. D'oen plegen van de overtr.: boter le veren, welke een vetgehalte bezit beneden de bekend gemaakte grens: Ga. R„ wed.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3