Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. k v 's,-.". V/'t'.v 4 ALS DE MATCH VAN T SEI ZOEN WORDT GESPEELD ERE SHAG [dhr J. de trn Birza, kerke, na- onderwij- liende an- Lderde de ergadering itsen van rd alsnog I werden in gelden ver- de gewijd- gemeente Zaken een vergnnnin- Irdening is guit van 25 ge de vent- erandering [een schrijd puring was een ge- its voer de eg bijl den 1934 van Lngsten be uren f2514, [erzöek van dat ook uuir vóór een straal jle lantaarn 'onder deze inde wa- 1 door Ged. leling werd lper maand 1800; 30 ct. §00—f 1100; van f1300 Il800, f 1.35 f2100— f2.50 van BOO—f 3700, van f 4200 en f 4.20 [ebegröoting oden. Hjet |e voorzitter van 99 pet. het tekort extra^bij!- fden aange- en bedraagt werd be- Istuk van de Ier in studie ]iet een plan iloot. Za- ivaalf kwam |emeente met I. J. alhier, toscoopvoor- 1 huiswaarts, biji het ne- elijk een te pn langs den ot terecht en ruit kou- luto werken. hierbij zijn [leze met een vilde opzoe- ionmiddellijk irnield. Per- niet plaats. elangstelling [recteur der iat hij 12 Yt is. Namens hplimenteerd jr. d. Hoeven, |uk aanbood. boekhouder jiamens allen Vele bloe- |an verschil- Stavenlsse, In de Zaterdag gehouden buitengewoone vergadering van ingelan den van het waterschap Stavenisse is een verzoekschrift van het gemeentebestuur behandeld, waarin verzocht werd om een subsidie van f400 gedurende 40 achter eenvolgende jaren in verhand met de kas ten voor den aanleg van een nieuwen weg. Na breedvoerige discussie is besloten ge durende 30 jaren een subsidie van f300 te verleenen. Mocht blijken, dat de aanne- mingsScm belangrijk onder de raming ligt, dan zal de subsidie met een evenredig percentage warden verlaagd. Wissenkerke. He visch, welke Vrijdag aan de Vlietepolder aanspoelde, behoort tot de familie „Tuimelaar", welke in alle zeeën van Europa voorkomt. He visch is opgezonden naar bet mu seum van Natuurlijke Historie te Leiden. Kortgene. Loop der bevolking over de maand October: Ingekomen: Aarnout v. de Heyde van Rotterdam; Tannetje Klep- pe van Golijtnsplaat, Johanna Hosselaar van Vlissingen. Vertrokken: Marinus SimOn Eversdijk naar Wageningen; Jaooba Johanna Rot tier naar Axel; Steven Schuilwerve naar Rijswijk; Bavina Louise Adriana Matthijs naar Middelburg. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: M. G. de F'eyter, hulp in de huish. B 83 uit Terneu- zen; A. Koch en gezin, Serg. Mil. Politie B 175 uit Middelburg; S. van Ham, reizi ger B 18 uit Gorinchem; J. Hillebrand, z.b. B 65 uit Batavia; P. J. Bos en gezin, koopman B 53c uit Middelburg; Wed. G. J. Gornelis-Overweg z.b. B 151 f uit Ka- pelle (Z.); A. J. Vroon, onderwijzeres B 2 uit Haamstede; P. Vos, landb. knecht A 80 uit Vrouwenpolder; G. Sinke en gezin, leurder B 63 uit Middelburg. Vertrokken: J. Goedbloed, landb. knecht i van A 80 naar Vrouwenpolder; W. v. d. Sluis en gezin, z.b. van B 53 c naar Rijls- wijk; W. F. van der Hofstede, student van B 26 naar Leiden; S. Maljaars, landb.- knecht van B 129 naar Oostkapelle; Fr. v. d. Wege, z.b. van B 53e naar Briewegen; j G. L. Wülemse, dienstbode van A 35 naar Grijlpskerke (Z.); J. Janse, landb.knecht van A 102 naar Serooskerke (W.). Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: Leendert Weststrate en gezin van Rilland-Bath A 87 naar Wilhelminastraat A 306; Jo- han Arnold Lebbink en gezin van Rotter dam, Oudedijk 150b naar Doel A 359; Jannetje Ldbbezoo van Stolkwijk A 47 naar Julianastr. A 70; Leintje Vermeulen van Dinteloord B 40 naar Stationsweg A 280. Vertrokken: Gdjsbert Gerrit Jan van Mourik en echtg. van Zuidweg B 130 naar^ Rotterdam, Charloische Kerksingel 78; Johanna Kornelia Lobbezoo van Dorpsstraat A 212 naar Rilland-Bath, Maire-Hoeve; Bernardus Theodoras Rut gers en gezin van Doel A 359 naar Rot terdam, Zwaerdecroonstraat 57a; Janne tje Wildeboer van Noordweg A 100 naar 1 Kloetinge, Achterweg; Maatje Magdalena de Bel van Doel A 373 naar Bloemendaal, j Elswoutslaan 24, Overveen; Benjamin Ja cobus Gok en echtgenoote van Dorpsstr. A 112 naar Kruiningen B 30; Jan van Weele en echtgenoote van Westweg A 100 naar Bergen op Zoom, Antwerpsche weg 167Abraham Gornelis van de Sande van Noordweg B 67 naar Leerdam, Hoogen- hoek 5; Heinrich Peter Indewey en gezin, van Wegeling A 129 naar Rilland-Bath. Ka pel Ie. Loop der bevolking over de maand Oct. Ingekomen: A. Bakker en echtg., van Heinkenszand naar Kapelle B 21; R. Meinsma, van Oostdongeradeel n. Kapelle A 78; Ap. van 't Veer van Goes naar Biezelinge D 123; E. Kant van Bar- neveld naar Kapelle B 84. Vertrokken: Wed. J. P. Gornelis en ge zin van Biezelinge naar St. Laurens, Noordweg B 151; G. J. Huissoon van Ka pelle naar Hilversum, Bosohdrift 18; K. Boon en gezin van Biezelinge naar Gro ningen; Jac. Delzenne van Kapelle naar Goes, Leliestr. 47; Job van der Weyde en gezin van Kapelle naar Kruiningen, Molenmeet; I. M. de Vrieze van Kapelle naar O. en W. Souburg, N. Vliss. weg 161a; Job. G. Michielsen van Biezelinge naar Krabbendijke; M. Oele van Kapelle naar 'sH. Arendskerke A 423. Voetbal. Wetneldingie. Uitslag van Zaterdag: IWemeldinge-GombinatieKapelle I 1-6 Kloetinge. Alhier speelden Zaterdag Unitas van hier een voetbalmatch tegen Olympia uit Goes. De Goessenaren wis ten hier met een 52 overwinning te ze gevieren. Souburg. Walohersche Voet balbond. Zaterdagmiddag speelden Souirargsöhe Boys tegen S.V.S. een com petitiewedstrijd voor bovengenoemden bond met als uitslag 04. Ritthem. Zaterdagmiddag speelden R. V. 0. I. tegen P. Z. El. M., R. V. G. won met 54, doch onder protest van de P Z. E. M. Oostkapelle. Zaterdag speelde Oostka pelle I een competitiewedstrijd tegen S. «L Z. I uit Vlissingen. Ruststand 01. Eindstand 31 in het voordeel van Oostkapelle. Goes. Zaterdagmiddag speelde de Ghr. voetbalvereen. S.D.O. een wedstrijd te- San een sterk elftal van de school voor dienstplichtige onderofficieren klasse A ®.D.0.A.) te Middelburg. Dezie zeer fair gespeelde wedstrijd werd door het tech- msoh uitstekend spelende militair elftal Piet slechts 5—>1 gewonnen, dank zij het ^uitterende doel verdedigen van den S.D.O.-doelman. Ruststand 2—0 voor S.B.O.A. Korfbal. Goes. Toga I kreeg alhier Swift II uit Vlissingen op bezoek. De gastheeren wiek ten de gasten met een 00 nederlaag naar huis te sturen Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Linscboten, E. V. J. Jap- chen te Waarder. Voor Aalaum, J. Loos te Oudega. i Beroepbaar. De heer W. Wil- lemse, cand. te Driebergen, is door het Prov. Kerkbestuur van Gelderland toe gelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. E m e r i t a a t. Ds P. J. Roscam Ab- bing, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam, beeft wegens voortdurende ongesteldheid besloten tegen 1 Maart 1936 emeritaat aan te vragen. A 1 g. Synodale Commis sie. De Najaarszitting van de Alg. Syno dale Commissie der Ned. Herv. Kerk zal Dinsdag 10 Nov. a.s. in het gebouw van de Synode aanvangen onder leiding van Ds P. Smit te Heumen. Middelburg. Dhr W. Daniëlse uit Sou burg slaagde voor bet examen voor zwem onderwijzer. Krabbendijke. Met ingang van 1 Jan. 1936 is benoemd als onderwijzeres aan de school der Geref. Gemeente Mej. M. de Koekoek van Westzaan. Aan de Universiteit te Leiden slaag de voor 'het candidaatsexamen rechten jhr W. F. Quarles van Ufford te Middel burg. Aan de Universiteit te Leiden werd bevorderd tot arts de heer H. J. El. J. de Ruijter de Wildt. i Jubileum. De heer P. M. de Klerck, onderwijzer aan de openbare school te Oostburg. herdacht j.l. Vrijdag den dag dat hij voor 40 jaren bij bet openbaar lager onderwija werkzaam was. Tengevolge van een defect aan de cen trale verwarming "in de school, genoten alle kinderen de geheele week vacantie, zoadat viering van Ihet jubileum aan de school achterwege bleef. Het gemeente bestuur vereerde den jubilaris een ge schenk. 'Autobus rijdt een win kel binnen. Zondagmorgen omstreeks 11 uur heeft in het gehucht Polygoon (ge meente Brasschaet in België) een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een autobus uit Amsterdam was met 27 passagiers op weg naar de sluiting van de Brusselsche wereldtentoonstelling. Bijl Polygoon wilde de chauffeur een voor hem rijdende luxe auto met een snelheid van plm. 50 K.M. passeeren, toen de auto plotseling naar links uitweek om een zijweg in te slaan. Bijl zijn poging om deze auto te ontwijken botste de bus in volle vaart tegen een win kel en kwam na de winkelpui te hebben ingedrukt, eerst 3 Meter in den winkel tot stilstand, waar een algebeele ravage werd aangericht. De winkelinventaris werd totaal ver nield, terwijl de eigenaar, die aan de win keldeur stond, zwaar werd gewond. In hoogst ernstigen toestand werd hij naar het gasthuis vervoerd. Van de inzitten den van de autobus liepen 9 personen ver- Wondingen lop; 6 hunner konden na ver bonden te zijti per autobus naar Amster dam worden vervoerd. De overige 3 moes ten in een der Antwerpsche ziekenhuizen worden opgenomen. De niet gewonde passagiers zetten per autobus de reis naar Brussel voort. Een 11-j arige jongen g e- d ia 0 d. Het 11-jarig zoontje van den land bouwer B. te Asten (N.-Br.) is bij bet naar de weide brengen van een paard onder dit paard geraakt en gedood. .Fabrieksbrand te Koog a. d. Zaan. Vrijdagnacht is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de fabriek van oblies en suikerwerken van den heer W. Vloon te Koog a. d. Zaan. Het houten gedeelte van de fabriek is ge heel verloren gegaan en bet korten tijd geleden opgetrokken nieuwe gedeelte (van steen) beeft mede zeer door bet vuur ge leden. Met de fabriek is ook een groote voorraad grondstoffen en verpakkingsar tikelen verloten gegaan. .Doktersauto gestellen. Don derdagavond werd door dr van Helle- mondt te Venlo aan de politie aldaar kennis gegeven, dat zijn auto, welke hij voor zijn woning had laten staan, ver dwenen was. In de auto bevond zich een tasch met medische instrumenten. Onmiddellijk stelde de politie pogingen in ihet werk de auto op te sporen en de eventueele daders aan te houden. Vrijdagmorgen werd door de ge meentepolitie van Belfed aan haar col lega te Venlo telefonisch medegedeeld, dat onder de gemeente Belfeld de gesig naleerde auto onbeheerd langs den weg staande gevonden was. Te ongeveer drie uur in den nacht had een douanebeambte gezien, dat de bewuste auto, die het be kende dokters-teeken droeg, van den Rijksweg komende den Söhelbeekschen- weg insloeg in de richting van de grens. Hier stopte de auto, waarna drie per sonen uit de auto stapten en door de bosschen in de richting van de grens verdwenen. De tasch met instrumenten bevond zich nog in de auto. Men vermoedt, dat men hier met cocaïne-handelaars te doen heeft. "Wolihandkrab nadert. In de Buitenliede bij Haarlem zijn ongeveer zestig exemplaren gevangen van de ge vreesde Ghineesche wolhandkrab, die tot nu toe in de omgeving van Haarlem niet is voorgekomen. De uitgezette netten werden totaal ver nield. Onmiddellijk na de ontdekking hebben de visschers de Nederlandsche Heide Mij. gewaarschuwd. Bij de gevan gen exemplaren waren er, die van schaar tot schaar 32 cm. maten met een rug breedte van 7 cm. De moord in den snel trein Boekarest-Parijs. En kele dagen geleden zijn aan de Zwitser- sche technische hoogescbool te Zurich twee Hongaarscbe studenten gearresteerd, die er Van verdacht werden kleine dief stallen te hebben gepleegd. Tijdens bun verboor weid het vermoeden steeds ster ker, dat één der gearresteerden de sinds ruim 4 weken gezochte moordenaar was van de vrouw van den Roemeenschen ko lonel Farcasanoe, die op 29 September on derweg van Boekarest naar Parijs in de nabijheid van Salzburg dood op de spoor rails was gevonden. Uit haar bagage wer den sieraden en een bedrag aan geld ver mist. Is dit bericht hiermee ten einde????? Duim afgehakt voor f 19.000. Een inwoner van Bolsward, de ruim 50-jarige B., heeft zich door op lichting van twee verzekeringsmaatschap pijen in het bezit weten te stellen van een bedrag van niet minder dan f 19.000. Bij de Verzekeringsmaatschappij „Ocean" te Zurich in Zwitserland had hij zich ver zekerd voor 'n bedrag van. f 100.000, terwijl hij een tweede verzekering had aange gaan bij de Algemeene Verzekering Mij. „De Philantroop" te Bolsward. In 1931 heeft B. zich een duim laten afhakken. Hoewel er onmidellijfc reeds verdachte omstandigheden waren, heeft men toen niet kunnen bewijzen, dat het lichamelijk letsel opzettelijk was toege bracht. De Zwitsersche verzekerins-Mij. heeft den heer B. toen een bedrag van f 18.000 moeten uitbetalen en de Verzeke- rings-Mij. „De Philantroop" betaalde bo vendien nog f 1000. Gedurende den laatsten tijd waren de politie te Bolsward geruchten ter oore gekomen die een bevestiging inhielden van de reeds in 1931 geuite vermoedens, dat hier oplichting in het spel was. Thans is de politie tot arrestatie van den heer B. overgegaan, die daa/rna ©en volledige be kentenis aflegde. .In een put verdronken. Za terdagmiddag is te Blerick de 55-jarige mej. T.. toen zij alleen op haar boer derij aan het werk was in een gierput gevallen en verdronken. .Fietsendiefstallen op groote schaal. Te Delft zijn vier werklieden gearresteerd, waarvan drie oude hekenden zijn van de justitie, die verdacht worden, zich de laatste weken te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van vijftien fietsen, twintig fietslantaarns en vijf belastingplaatjes. Tegen verschillende personen, die ze hebben gekocht is proces verbaal opge maakt wegens heling. Het operatieterrein werd steeds ver legd, zoodat behalve Delft, ook den Haag en Rjjiswijlk een beurt kregen. - Een ongeluk dat goed is afgeloopen. Zondagavond omstreeks kwart voor zes is er op het station D. P. te Rotterdam een ongeluk geschied, dat een zeer ernstigen afloop had kunnen hebben. Op perron 13 stond een treinstel, bestaande uit electrische stroomlijnwa- gens, gereed met bestemming naar Hoek van Holland. Het sein tot vertrek was reeds gegeven, toen eensklaps bij het aanzetten der motoren uit den achter sten beugel van den trein een groote vlam sloeg, die de bovenleiding finaal doorbrandde, waarna de stroomdraad op den trein terecht kwam. Door het breken van dezen draad kwam het contra ge wicht, dat met 22 blokken lood van elk vijftig k.g. belast is, en dat aan den eer sten mast is opgehangen met een luiden knal op den grond terecht. Het mag wel als een wonder worden beschouwd, dat geen ongelukken zijn voorgekomen; im mers er waren veel menschen op het per ron aanwezig, die bij aanraking van den stroomdraad zeker zouden zijn gedood. Daar het buitengedeelte van den trein onder spanning was komen te staan, heeft het treinpersoneel de reizigers ver zocht met het uitstappen te wachten tot dat men den stroom zou hebben uitge schakeld. Toen de lijn eenmaal spanningloos was gemaakt konden de reizigers uitstappen. Een drama te Rotter dam. Vrijdagavond laat heeft zich in een woning in de Marnixstraat te Rotterdam een drama afgespeeld, waarbij de 57- jarige werklooze M. van Bodegraven het slachtoffer is geworden. Hiji is met een messteek in de hartstreek gedood. Als vermoedelijke dader is aangehouden de werklooze opperman T. de M., een zwa ger van het slachtoffer, die reeds 7 jaai bij het slachtoffer en zijn vrouw inwoon de. Het drama is gebeurd terwijl de vrouw afwezig was en de mannen alleen thuis waren. In een plotselinge vlaag heeft M. zijn zwager neergestoken. Van een twist of van een andere kwestie is feitelijk geen sprake. De M. was lijdende aan suiker ziekte. Hiervoor gaf hij zich injecties en toen hij gisteravond een nieuwen aanval van zijn kwaal vreesde, heeft hij zich we derom injecties toegediend, waarbij hij 'n te groote do&is heeft gebruikt. Al meer was het voorgekomen dat zich bij de M., door dat hij de toe te dienen dosis te groot nam, verschijnselen van geestesstoornis hadden voorgedaan. Ook gisteravond is dit het geval geweest. Het slachtoffer wilde voor zijn zwager in een apotheek een drankje gaan halen, hetgeen M., die niet alleen wilde blijven, in woede deed ontsteken. Er vielen eenige woorden en wat er daarna gebeurd is kan de aange houdene, naar hij aan de politie mede deelde, zich niet meer herinneren. Hij heeft het slachtoffer óf gestoken óf zijn zwager is in een mes geloopen, dat hij ge grepen had. Toen M. zijn zwager op den ghotad zag liggen is hij het huis uit gerend. Hij heeft verschillende café's be zocht en omstreeks half 11 hebben voor bijgangers hem onder invloed van sterken drank aan den waterkant aangetroffen. Hij had toen het voornemen zich van het leven te berooven. Auto met geheime berg plaats. Eenige personen uit 'het hartje des lands kwamen per auto uit België ons land binnen in de nabijheid van Goirle. Voor zij de grens passeerden had den zij, naar het scheen, wat banden reparatie. Twee hunner waren althans onder den wagen doende, toen een kom mies uit Goirle voorbijreed. Deze kreeg door die werkzaamheid argwaan en waarschuwde daarom zijn collega's. Kort daarna zagen zij den wagen na deren en zij gaven bet bekende stopsein; doch eerst moesten nog een paar kara- bijnschoten worden gelost alvorens de chauffeur zijn wagen inhield. Allen moesten den wagen verlaten, waarna deze aan een nauwkeurig onder zoek werd onderworpen, doch men. vond aanvankelijk niets. De houding der reizi gers kwam den ambtenaren echter zeer verdacht voor en men ging met visitatie door, totdat men onder den wagen on gewone bergplaatsen vond. Na lang zoeken ontdekte men ook den ingang tot die plaatsen, die bleek te zijn de bodem van de gereedsohapkist onder de zitting van den bestuurder. De plan ken werden verwijderd en tot hun verba zing ontdekten de kommiezen een groot kwantum boekjes sigarettenpapier, naar later bleek niet minder dan 5000. De auto en het papier werden in beslag ge nomen de inzittenden werden gebracht naar den wachtpost te Goirle. Inzitten den waren de bestuurder zekere v. d. H. uit Amersfoort en verder zekere S. uit Amsterdam en hun zuster en nicht uit Amersfoort. In den nacht stelde de inspecteur zich in verbinding met Amsterdam en Amers foort met bet gevolg, dat te Amersfoort in de woning van een der inzittenden nog een partij sigaretten-papier werd ge vonden. Meisje door taxi doodge reden. Zaterdagavond beeft op den grooten verkeersweg Den HaagHaar lem onder de gemeente Hillegom een on geval plaats gehad, waarbij de 19-jarige dienstbode B. uit Hillegom werd gedood, terwijl het incident nog meerdere min der ernstige gevolgen beeft gehad. Op dat tijdstip reed een taxi in de richting Leiden en passeerde de tram die van tegenovergestelde richting kwam, toen mej. B. den weg achter de tram om wilde oversteken. De taxi-dhauffeur, die het meisje blijkbaar te laat opmerkte trachtte haar nog te ontwijken, doch ver geefs. Het meisje werd aangereden en vrijwel op slag g'edood. Door deze ma noeuvre was de bestuurder het stuur kwijt geraakt en reed tegen een autobus aan, welke artisten naar Amsterdam ver voerde. De bus werd eerst van voren, daarna van achteren geraakt en was daardoor volkomen onbestuurbaar ge worden. Het gevaarte reeds eerst door een heg heen, in een voortuintje van de aan den weg gelegen villa en botste daarna tegen een transformator kast je. Hierdoor trad een lichtstoring op tenge volge waarvan een gedeelte van de ge meente Hillegom eenigten tijd in het donker was gezet. Van het gezelschap werd gelukkig nie mand gewond. Tegen den taxi-chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. Het voer tuig is voorloopig in beslag genomen. De Ned. Bank verlaagt haar tarieven. De Nederlandsche Bank verlaagt met ingang van 5 November haar tarieven over de geheele linie met y2 pet; het wisseldisconto zal derhalve vanaf mor gen 4 pet bedragen. Gedenkboek aangeboden. DEN HAAG. Het Comité „Ohze Ma rine" te Den Helder heeft een exemplaar in prachtband van het gedenkboek dat aan de bemanning van H. M.'s K XVIII werd aangeboden, thans ook aangeboden aan H. M. de Koningin, H. K. H. de Prin ses, aan den Minister van Defensie a.i. en aan den Minister van Koloniën. Inbrekers aangehouden. DELFT. De politie heeft een drietal inbrekers betrapt, die bezig waren uit een kelder van een gebouw in de Mijn- bouwstraat een partij lood te stelen. Het drietal bleek zich reeds eerder aan een dergelijk misdrijf te hebben schuldig ge maakt. Berechting van de Ossche misdrijven. DEN BOSCH. Hedenmorgen heeft de Bossche rechtbank de 6de ztiting ter be rechting der Ossche misdrijven afinge vangen. Ingezonden Mededeellng. EN 'T REGENT DAT 'T GIET -V q i 'V h yW\<> GEEN TRAM TE KRIJGEN 4. A. Va. y U RENT WAT U KUNT EN DAN NOG'N HALF UUR IN DE RIJ Het eerst kwam voor het hekje de 35- jarige Ossche arbeider J. J. van Berne, wien ten laste is gelegd, dat hij op 11 Dec. 1929 te Oss opzettelijk G. van Galen van het leven heeft beroofd, door hem met een mes een steek in den rug toe te brengen. Eisch: 10 jaar gevangenisstraf met af trek voorarrest. Mr Lader ernstig ongesteld. DEN HAAG. Naar wij vernemen is de toestand van Mr B. C. J. Loder, oud-pre sident van het permanente hof van inter nationale justitie, die reeds geruimen tijd ongesteld is, in de laatste dagen zeer verergerd en thans zorgwekkend. De wereldtentoonstelling gesloten. BRUSSEL. Te middernacht heeft de wereldtentoonstelling te Brussel haar poorten gesloten. HET ITALIAAiNSCHE OFFENSIEF. ADDIS ABEBA. Het Abessynische hoofd kwartier deelt mede, dat zoowel aan het Noordelijk- als aan het Zuidelijk front de Italianen een groote activiteit ont plooien en dat gevechten zijn begonnen die gesteund worden door artillerie en vliegtuigen. In het Noorden rukken de Italianen op in de richting van het ontruimde Ma- kalé, dat ondanks de sterke formaties, die hiervoor worden gebruikt en de zwakke Abessynische verdediging nog niet is bereikt. De Italiaansche patrouilles, die eer gisteren Hausein bereikten, hebben zich daar verschanst. Langs de bergpassen voeren de Italianen bouwmateriaal, ge schut van klein kaliber en v.n.1. water mee. Aan het Zuidelijk front is de nieuwe Italiaansche opmarsch begonnen in den uiterst Westelijken hoek Via Dolo. In welingelichte kringen gelooft men, dat de Abessynische troepen in de tweede helft van November tot een groot offen sief zullen overgaan. Bomaanslagen. NEW-YORK In een garage te Milwau kee in den staat Wisconsin, heeft gister een ernstige ontploffing plaats gehad, waardoor twee mannen en een 8-jarig meisje werden gedood en 11 personen gewond. De garage werd geheel ver nield. In den afgeloopen nacht zijn een aan tal bomaanslagen gepleegd op openbare gebouwen. De politie gelooft, dat de ge- doode mannen de daders van deze aan slagen zijn. De positie van de Joden in het economische leven. BERLIJN. De Rijksminister voor Eco nomische Zaken heeft den Rijkskanselier voor Economische Zaken het volgende schrijven doen toekomen inzake de posi tie der Joden in het economische leven na de besluiten der Rijksdagzitting te Neurenberg. „De Neurenberger-wetten en de daar uit voortvloeiende bepalingen, zullen ook bepaalde nieuwe regelingen van de posi tie der Joden in het economische leven tengevolge hebben. Zoolang deze wettelijke regeling niet is afgekondigd, dienen alle maatregelen van ondergeschikte instantie's tegen Joodsche zaken achterwege te blijven,"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3