Uit de Provincie economisohe exploitatie; 8e. groote fre quentie; dat wil populair zeggen: de men- schen zouden zoo min mogelijk in een spoorwegboekje behoeven te kijken; 4e. lange afstandverkeer, dus minder stop plaatsen. De treinen moeten dus bepaalde knooppunten verbinden. Het motorverkeer kan dan het spoorwegverkeer in de knoop punten voeden. Een eerste symptoom van coördinatie. Over het vergunningsstelsel voor auto bussen is natuurlijk nog niet het laatste woord gezegd. De commissie, ingevolge art. 4 van het Verkeersfonds ingesteld, heeft een voorontwerp gereed, maar om trent den vorm waarin dit in het Staats blad zal verschijnen, is nog geen voor spelling te doen. Het autoverkeer staat in nauwe betrekking tot het wegenvraagstuk en de minister .stelde den interviewer dus te vens in de gelegenheid om kennis te ne men van eenige zijner inzichten te dier zake. Het tempo van wegverbetering is een zaak van financieels mogelijkheid en daarover is men helaas niet uitgepraat. Het snelverkeer dient te worden bevor derd; volgens de nieuwe verkeerswet zal een maximumsnelheid voor de bebouw de kommen worden vastgesteld, doch wel ke deze zal zijn, is nog niet bepaald. Nu is er een geval mogelijk dat langs den weg zooveel bebouwing is ontstaan, dat men van een bebouwde kom kan spreken. Als 't gaat tussohen veiligheid en snelheid, moet de eerste voorgaan, doch dit is dan te bereiken door parallel wegen, betere bewaking, betere verkoers- opvoeding of door bet opnemen van we gen in de bebouwde kom. Dit laatste wordt door Ged. Staten beslist, niet door Waterstaat. Nu de wet op de lintbebouwing is ver worpen, zullen deze gevallen wel meer voorkomen. De wei op de vreemde werkkrachten. Door de Vereeniging van Burgemees ters en secretarissen in Oost-Zeeuwsoh- Vlaanderen werd een schrijven gezonden aan den minister van Sociale Zaken, waarin zij! 's ministers aandacht vraagt o.a. voor het volgende: „Door verscheidene besturen van grens gemeenten in Oostelijk-Zeeuwsch-Vlaan- deren worden bijl ons ernstige bezwaren tegen de wet van 16 Mei 1934 in haar huidigen vorm naar voren gebracht, waarmede wij volkomen instemmen. Het wil ons voorkomen, dat wil men aan deze sterk gevoelde bezwaren tege moet komen, alleen door wetswijziging daarin zal kunnen werden voorzien. Toe voeging aan de wet van 1 Mei 1934 Stbl. 257,, van de hieronder volgende over gangsbepaling achten wij dan ook gebo den, voor de totstandkoming waarvan wij Uwe Excellentie beleefd doch dringend verzoeken: Overgangsbepaling. Deze wet is niet van toepassing op vreemdelingen, die bij het in werking treden daarvan gedurende meer dan 5 jaren in Nederland onafgebroken woonplaats hebben." Belangrijke aanbesteding bij de Nederlandsche Spoorwegen. Naar wij! vernemen zal in den loop de zer maand door de Nederlandsche Spoor wegen te Utrecht in het openbaar worden aanbesteed volgens de voorwaarden van Bestek 1668 SS, het maken van een via- duct in den Rondweg bij Roosendaal. De kosten hiervan worden op f 114.000 be groot. Kamer van Koophandel en Fabrieken. A.s. Vrijdagavond vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden reeds weer. Voor de openbare vergadering vermeldt de agen da de benoeming van een commissie tot onderzoek van de geloofsbrieven der bij de periodieke aftreding te kiezen leden en opnieuw bet voorstel van bet Bureau inzake de kwestie van de indijking van bet „Zwin". Brand te Terneuzen. In 'u bouten opslagplaats van den visschs. R. Geers op bet z.g. Eilandje te Terneuzen is Zondagavond door onbeken de oorzaak brand uitgebroken. De inven taris van het gebouwtje, bestaande uit netten, taan en andere licht brandbare stoffen, welke een goeden voedingsbodem voor de gretig om zich heen grijpende vlammen vormden, ging verloren. Eén aangrenzend magazijn, eveneens eigen dom van R Geers, vatte spoedig vlam. De opslagplaatsen zijb tot den grond toie af gebrand. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, ondervond eenige moeilijk heid bij het uitleggen der slangen. Ten gevolge van de ligging van het terrein van den brand 't eilandje is van den vasten wal gescheiden door een broeden kanaal- arm, waarin zeer veel binnenschepen liggen moesten de slangen eerst over de schepen worden gelegd en vervolgens via een tweetal roeibooten. De schade wordt geraamd op f 10.000. Een en an der was slechts laag verzekerd, meldt de Gourant. De Thoolsche brug. Over geheel het eiland Tholen circu leert een verzoekschrift aan den Minister van Waterstaat, als volgt luidende: dat het in het voornemen ligt de ben zine-belasting te verhoogen met 0,6 ct. per kilogram en de aldus uit deze benzine belasting verkregen baten In het verkeers fonds te storten, zulks ter vervanging van de voorgestelde tolheffing op de bruggen; dat in bet jaar 1928 te Tholen bet veer is vervangen door een vaste brug, welke voor rekening der gemeente Tholen is ge bouwd en op deze brug ter tegemoetko ming van kosten van bouwen en voor het verlies van het veerrecht, bruggeld wordt geheven; dat zulks een groote onbillijkheid is te genover de bewoners van het eiland Tho len en speciaal tegenover de automobi listen; dat toch voor de bewoners van het eiland Tholen, die zich naar den Brabant- schen wal wenschen te begeven, bruggeld geheven wordt, terwijl zij tevens zullen moeten bijdragen in den vorm van ver hoogde benzine-belasting voor den bouw van andere bruggen; weshalve reques- trant zich wendt tot Uwe Excellentie met het eerbiedig verzoek het daarheen te willen leiden, dat bij aldien de verhooging van de benzine-belasting wet zal worden, het bruggeld te Tholen zal worden opge heven. Gedeputeerde Staten contra een waterschap. Door de Ingelanden van het Water schap Scherpenisse op het eiland Tholen werd dezer dagen tot secretaris-ontvanger benoemd de heer J. Rijstenbil. Gedep. Staten hebben echter hun goed keuring aan bedoelde benoeming onthou den. Middelburg. Een aanrijding. Zaterdagavond reed een jongen in volle vaart door de op dat uur drukke Graven straat. Het kon haast niet uitblijven, dat hij een winkelende juffrouw aanreed. Deze kwam te vallen en ook de jongen. De juf frouw had zich dermate bezeerd, dat me dische hulp moest worden ingeroepen. Do jongen is onbekend gebleven. Ned. Chr. Landarbei dersbon d. Donderdagavond vergader de alhier het district Walcheren van den Ned. Ghr. Landarbeidersboud onder voor zitterschap van dhr P. Vreeke te Souburg. Ook was aanwezig dhr A. Vingerling te Goes, hoofdbestuurslid. Besproken werd de noodzakelijkheid van een goede propaganda-actie, zoowel naar binnen als naar buiten. Besloten werd om in de eerste helft van December een groote propaganda-avoud te organi- seeren, waar door een tweetal sprekers het woord zal worden gevoerd. Verder kwam in bespreking het minis terieel besluit waarbij' de mogelijkheid is opengesteld voor de landbouwers om toe slag te verkrijgen op het loon bij het in dienst nemen van boventallige arbeiders. De idee welke ten grondslag ligt aan deze poging om de groote werkloosheid ten plattelande eenigermate te bestrijden, bleek veler sympathie te hebben, omdat de landarbeider niets liever zou zien dan weer opgenomen te warden in het bedrijlf, waarin hiji gewoon is te arbeiden en waar mede hij! als het ware is samengegroeid. In de practijk blijkt evenwel, dat ten op zichte van de practische uitvoering dezer plannen' nog heel wat verbetering zal moeten komen, en met name ook van pa troonszijde meer medewerking zal moeten warden verkregen, willen ze werkelijk slagen. Mede in verhand met mogelijke werk verruiming werd er op gewezen, hoe dien aangaande nog lang niet altijd het moge lijke gedaan wordt. O.a. werd daarbij gewezen op het feit dat de Polder Walcheren is over gegaan tot aanschaffing van een bagger machine ten behoeve van de uitvoering der plannen inzake verbetering van den waterafvoer. Getracht zal warden door overleg met de betrokken instanties bij dergelijke werkzaamheden het machine- werk door handwerk te doen vervangen. Ook werden verschillende punten be treffende het overleg en afsluiting van collectieve contracten alsmede de nale ving daarvan besproken, aangezien het nog lang niet overal hiermede in orde blijkt te zijn. Meerdere malen blijkt men van patroonszijde niet genegen hieraan medewerking te verleenen. 'Paarden op hol. Tengevolge van het breken van een onderdeel van den wagen, sloeg hedenmorgen op den D'am een paard, dait gespannen was voor een wagen van Van Gend Loos op hol en rende door de Korte en de Lange Delft, en over de Markt de Noordstraat in, waar het ter hoogte van de Roomsche kerk kwam te vallen. Hier grepen twee mannen van den Reinigingsdienst het paard waar na het naar den stal kon worden geleid. Wonder boven wonder is alles zonder on gelukken afgeloopen. Mishandeling. Een jongen, die het N. S. B.-insigne droeg kreeg een klap van iemand, die blijkbaar met die richting niet sympathiseerde. Aangifte is gedaan. Baldadigheid. De politie hield aan en bracht naar het politiebureau over jongens, die zich onledig hielden met het laten leeg loopen van rijwielbanden. Na onderhouden te zijn, werden de belhamels naar de ouders terug gebracht. —'Wie zijn fiets is dat? Aan het bureau van politie bevindt zich een zoo goed als nieuw heerenrijwiel, merk Stokvis, dat verleden week voor een per ceel op de Markt is blijven staan. Vlisslngeit. In een alhier gehouden ver gadering van de afdeelingen Goes-Middel- burg en Vlissingen van den Alg. Militairen Pensioenband, waarin dhr Randwijk bet woord voerde, is geprotesteerd tegen het verlagen van pensioenen van vóór 1920 en is een motie terzake aangenomen. Onderscheidingen bij de werf „De Schelde". Vrijdag middag zijn aan twee hoofdambtenaren, twee ambtenaren en 24 werklieden van de N.V. Kon. Mij, „De Schelde" uitge reikt medailles, getuigschriften en gratifi catiën, en wel de gouden medaille voor 40-jarigen dienst aan den hoofdambte naar H. Suijver, den ambtenaar A. G. A. L. Sores en aan 12 werklieden, de zilveren medaille voor 25-jarigen dienst aan den hoofdambtenaar G. D. van Loo en den ambtenaar G. de Zwart, de zilveren me daille met vereerend getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel en gratificatie van „De Schelde", alles voor 25-jarigen dienst, aan 12 werklieden. Goes. Overval. Zaterdagavond werd een zekere V. die in het Koolpadje liep plotseling door iemand in de kraag gegre pen. V. schrok, maar gaf meteen zijn aan valler een klap, waardoor deze over den grond tuimelde en in het donker ver dween. De politie heeft de zaak in onder zoek. Nisse. In de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering werd behandeld de ge meentebegroting voor 1936 die voorloo- pig werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 22.107.58, met een post voor on voorzien groot f 1177.68. Als standplaats voor woonwagens werd aangewezen de grasvlakte tusschen de nieuwe en oude bocht in den grindweg naar Heinkens- zand. Deze zal beplant worden met wil- genhoomen. Aan de armbesturen zal ge vraagd worden de kolentoeslag voor werk- looze gezinnen ter hand te nemen. Daar na sluiting. Kattendijke. In de heden gehouden raadsvergadering werd mededeeling ge daan van enkele ingekomen stukken en werd op verzoek van Gedep. Staten de be grooting voor 1936 gewijzigd. Een lange bespreking had plants over 't storten van vuil in den aschbak te Kattendijke. De meesten gooien het vuil er naast. Het slot zal weer worden, dat de goeden voor de slechten moeten boeten en dat als er geen verandering in het storten komt, de aschbak opgeruimd zal worden en er geen plaats meer is voor storten. lerseke. Oesterverzending October Naar Nederland 206.779 België 512.204 Duitsohland 81.160 Ehgeland 36.600 Frankrijk 11.900 Andere landen 32.950 Samen 881.593 October 1934 1.285.302 Vrijdagmiddag was, uit vrees voor straf, een 12-jarige jongen uit school niet naar huis gegaan, maar naar familie te Hoedekenskerke gaan loopen. De ouders waren des avonds natuurlijk geweldig on gerust en gingen na overal gezocht te heb ben, de gemeente en rijkspolitie waar schuwen, die de marechaussee te Hans- weert opbelde, daar de jongen ook daar was gezien. Per auto en per fiets werd overal gezocht, totdat te half twee de rak ker thuis kwam van de zwerftocht. Souburg. 25-jarig bestaan der Julianasohool. Het Jubi leumfeest der Julianasehool werd Vrij dagmorgen ingezet met het onthaal der schoolkinderen in Rehohoth, welk lokaal keurig versierd was. Een groot portret in •lijst van wijlen D's L. G. Terneden, één der oprichters der school, met een krans van groen er onder ontbrak niet. Eenige mooie kinderfilms, vertoond door dhr A. Kruit hof, brachten de kinderen in extase. Dhr De Ru, hoofd der Julianasehool, werd door de kinderen een fraaiê koekoekklok aangeboden ter gelegenheid van zijn 30- jarig huwelijk. Als aandenken van het schooljubileum kreeg ieder kind een fraaie foto van zijn kl:as mee naar huis. Des avonds tusschen 7 en 8 uur werd in de Ned. Herv. kerk een herdenkings bijeenkomst gehouden, waar als spreker optrad D's Spijkerboer. Spr. wilde niet herdenken geboorte en groei van de Julianasehool, want dat zal ongetwijfeld elders nog geschieden. Ooik niet den schoolstrijd en de pacificatie, want dit is een probleem Waarvan Spr. de oplossing niet ziet. Maar wij moeten ons bewust worden de beteekenis van het Christelijk onderwijs, wat er wél en wat er niét van mag worden verwacht. Van de Christelijke school mag niet ver wacht worden, dat zij de ouders ten deele van hun taak ontheft; de verantwoorde lijkheid bij den Heiligen Doop aanvaard, blijft onverkort gehandhaafd. Voor God zijn de ouders nooit van hun kind „af". Van de Ghr. school mag niet worden ver wacht, dat zij de kinderen als Christelijke kinderen Zal „afleveren". Het Christelijke is niet aanwijsbaar op den lesrooster. Op de wezenlijke Ghr. school wordt de jeugd geplaatst in de vreeze Gods; daar is de meester met de kinderen klein voor God. Van de Ghr. school mag Ghr. opvoe ding worden verwacht, opvoeding van het kind, dat door God in Zijn verbond is opgenomen. Die Ghr. opvoeding zal niet anders kunnen geschieden dan met gebed en in het geloof. Om 8.15 uur werd een samenkomst van genoodigden, leden der Vereeniging en ouders van kinderen gehouden in Reho- both. Nadat dhr A. Boogaard de vergade ring op de gebruikelijke wijze geopend had, bracht hij in herinnering wat Ds Terneden voor het C. V. O. had gedaan. Verder, dat dhr P. Polderman nog het eenige bestuurslid is van de oprichting der Vereen, door G. V. 0.; dat dhr de Ru 40 jaar bijl het onderwijs werkzaam is, waarvan 25 jaar als hoofd en 10 jaar als zoodanig te Souburg aan de Julianasehool De secretaris, die een uitvoerig verslag van de laatste 25 jaar uitbracht, deelde o.a. mede, dat dhr W. P. Calli'ber op 1 Nov. 1910 als hoofd werd aangesteld, in diens plaats kwam 1 Oct. 1921 dhr A. Ballast, die in 1925 werd opgevolgd door dhr G. de Ru. Van de gelegenheid om de vereeniging te complimenteeren maakte allereerst de burgemeester gebruik. Ds Steinz, inspec teur van het C. V, O., sprak hierna een woord van gelukwensch. Ds Spijkerboer sprak als voorzitter van den Kerkeraad. Hierna werd dhr J. van Soelen, voorz. der feestcommissie, de gelegenheid gege ven zijn toespraak te houden. Namens de feestcommissie bood hij aan bloemen, een couvert met 7 adressen van nieuwe leden; een gedenkalbum; 7 nieuwe stoelen voor de bestuurskamer, en ten slotte in een vergulde lijst de beeltenis van Prinses Ju liana, waarna allen opstonden en spon taan zongen „Mijn Schild en mijn betrou wen". Verder werd de avond doorgebracht onder genot van ververschingen, afgewis seld door zang en samenspraken. Ook Zaterdag was Reboboth wederom gevuld met genoodigden, oud-leerlingen en ouders van schoolgaande kinderen. Deze avond werd op dezelfde aangename wijze doorgebracht als de wijdingsavond. Arnemuiden. Zaterdagavond vergader de de afd. van den Bijz. Vrijiw. Landstorm onder leiding van G. Schroevers. Bespro ken werd de 70e jaardag van Gen. Duy- maer van Twist, op Zaterdag 9 Nov. a.s. Beslaten werd twee afgevaardigden dien dag naar Den Haag te zenden, n.l. dhrn G. Schroevers en G. Boone Iz. "Wegens gebrek aan geschikte localiteit kan de klankfilm niet worden vertoond. Aangedrongen werd meer te vergaderen om meer het contact met de leden onder ling te bewaren. Vermoedelijk zal er dezen winter nog een film worden vertoond. Gevraagd werd nog naar de motieven waarom aan den laatst gehouden schiet wedstrijd te Souburg geen der leden uit deze afdeeling heeft deelgenomen. De lei der merkte op, dat de leden de gelegen heid hiervoor geboden is, maar doordat de wedstrijd niet op Zaterdag werd ge houden, was het onmogelijk daaraan deel te nemen. Hierna sluiting. Serooskerke (W.). Donderdagavond j.l. vergaderde voor de eerste maal in deze wintercampagne de afd. Patrimonium. Door dhr S. A. Versluys werd een inlei ding geleverd over het tweede gedeelte van art. 5 Ghr. Soc. Program, handelend over de Zondagsrust. Een goede bespre king volgde. Voorts werd de werkrooster voor den a.s. winter opgesteld. Op de eerstvolgen de vergadering hoopt dhr Marijs van Vlis singen te spreken over den Chr. Socialen cursus te Lunteren. Vrijdagavond heeft ds R. E. van ArketL, Geref. predikant te Utrecht, in de Hjerv. kerk alhier, op uitnoodiging van het Comité voor Ghr. Winterlezingen, ge sproken over „Bileam". Het was een mooie avond. Het talrijke publiek heeft met groiote aandacht geluisterd naar den begaafden spreker, die zijn hoorders eerst den mensch Bileam liet zien en vervolgens den heilloozen invloed schetste die van hem uitgegaan is. Kenmerkend voor Bi leam is de dooreenstrengeling van de witte en de zwarte draad in zijn leven, de vermenging van dienst des Heeren en hei dendom. Aan de eene zijde sprak God tot hem als tot een profeet, aan den anderen kant klopte Bileam zelf aan de poort van de hel, omdat er met den duivel geld was te verdienen. In alle tijden, als Gods volk in zijn vlakke velden verkeert en er zijn rust van neemt, staat de figuur van Bi leam „op de hoogte" en gaat zijd in vloed uit. Biggekerke. Jubileum A. Janse. Zaterdagmiddag heeft het comité ter hul diging van dhr A. Janse, hoofd der Ghr. school 'alhier, die zijn 25-jarig onderwij zersjubileum vierde, in een daartoe be legde samenkomst den jubilaris uiting ge geven van zijn groote dankbaarheid voor al den arbeid, dien dhr Janse verrichten mocht voor het Koninkrijk Gods. Hiertoe waren namens het comité aanwezig dhrn Prof. van Vollenhoven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit als voorzitter; Ds M. Vreugdenhil van Meliskerke als secreta ris-penningmeester, terwijl verder waren overgekomen Mr H. Bijleveld van Am sterdam en dhr A. Bloot van Gorkum, le den van 'het comité. Namens het comité sprak Prof. Vollen hoven, die niet dhr Janse wilde huldigen, maar alleen gewagen wilde van zijn arbeid die spreker zag, onder het licht van het Schriftwoord: „Zoo gijl u bekeeren wilt, o Israël, bekeer u tot Mij". Hij herinnerde aan den strijd, die gevoerd moest worden en gaf dhr Janse de verzekering, dat allen in dien strijd medestreden en dat er van die allen verscheidene zijn vrienden zijn geworden. Prof. Vollenhoven eindigde met den wensch, dat de Heere den arbeid van dhr Janse ook verder mocht zegenen en dat nog meerderen met hem gingen mede strijden den groeten strijd tegen den geest der eeuw. Hierna overhandigde hij! dhr Janse na mens het comité een aantal boekwerken, waaronder de commentaar van Gaivijn en de Kerkgeschiedenis van Muller. Dhr Janse dankte met een enkel woord en wees er op, dat hij al zijn arbeid had willen doen in Christus. Ds Vreugdenhil overhandigde daarop een album met de namen dergenen, die hadden medegewerkt. Mede gaven van hun belangstelling blijk de afdeeling van „Patrimonium", waarvan dhr Janse voorzitter is, namens welke sprak dhr Z. Roelse, en de Zeeuw sche Bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag, waarvan de jubilaris Ingezonden Mededeeling. IBISSHAfi ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG eerelid is, namens welke sprak dhr J. de Smit, afdeelings-secretaris. Voorts waren aanwezig dhrn Birza, hoofd der Ghr. school te Aagtekerke, na mens de vereeniging van Ghr. onderwij zers op Walcheren en verschillende an deren. Westkapelle. Vrijdag vergaderde de Raad. Een reeds in de vorige vergadering ingekomen verzoek tot het plaatsen van een lantaarn in ,,'t Hout", werd alsnog aangehouden. Op verzoek van Ged. Staten werden in een vorige vergadering de legesgelden ver hoogd. Juist na inzending van de gewij zigde verordening ontving de gemeente van den Minister van Binnenl. Zaken een schrijven betreffende de ventvergunnin gen. De ingezonden nieuwe verordening is thans goedgekeurd bijl Kon. besluit van 25 Sept. 1.1. De legesgelden o.a. betreffende de vent vergunningen hebben geen verandering ondergaan. Van Ged. Staten was verder een schrijL ven ingekomen, waarbij1 goedkeuring was verleend tot den aankoop van een ge deelte van de oude begraafplaats voor de verbreeding van den straatweg bijl den ingang van het dorp. Uit de overgelegde rekening 1934 van het R. A. bleek, dat de ontvangsten be droegen f2871, en de uitgaven f2514, batig slot f 357. Naar aanleiding van een verzoek van den A.NIW.B. werd besloten, dat ook stilstaande rijfwielen een half uuir vóór en na zonsondergang binnen een straal van 10 M. van een lichtgevende lantaarn geen licht behoeven te hebben; 'ouder deze vergunning vallen tevens stilstaande wa gens. In verband met de opmerking door Ged. Staten over de schoolgeldregeling werd deze aldus vastgesteld: 25 ct. per maand bij een inkomen van f 700f 800; 30 ct. van f 800—f 900; 45 ct. van f 900—f 1100; 60 ct. van f 1100—f 1300, 80 ct. van f 1300 f 1500, f 1.10 van f 1500—f 1800, f 1.35 van f1800—f2100, f 1/60 van f2100— f 2400, f 2 van f 2400—f 2700, f 2.50 van f 2700—f 3200, f3 van f3200—f3700, f3.50 van f3700—f4200, f4 van f4200 f 4700, biji een booger inkomen f 4.20 per maand. Daarop werd de gemeentebegrooting voor den dienst 1936 aangeboden. Het eindcijfer bedraagt f 93.562. De voorzitter deelde mede, dat na raming van 99 pet. subsidie voor werkloozenzorg het tekort bedraagt f2525, waarvan een extra-bijl- drage van bet Rijk zal warden aange vraagd. De post voor onvoorzien bedraagt f200. Na een voorloopige bespreking werd be sloten, dat B. en W. het vraagstuk van de rioleering in de gemeente nader in studie zullen nemen teneinde later met een plan in den Raad te komen. Bruinisse. Auto in de sloot. Za terdagavond ongeveer half twaalf kwam een zestal jongelui uit deze gemeente met een huurauto, bestuurd door J. J. alhier, uit Zierikzee, waar zij een bioscoopvoor stelling hadden bijgewoond, huiswaarts. Te Nieuwerkerk bad de auto bijl het ne men van een bocht vermoedelijk een te snelle vaart, waardoor zijl in een langs den Prov. straatweg liggen de sloot terecht kwam. Door het inslaan van een ruit kou den de jougelui zich uit de auto werken. Eén hunner, J. Z., had hierbij zijh schoen verloren, waarop hij deze met een brandende lucifer in de auto wilde opzoe ken. De auto vloog daarop onmiddellijk in brand en werd geheel vernield. Per soonlijke 'Ongelukken hadden niet plaats. Tholen. Onder groote belangstelling herdacht Ir G. Wagtho, directeur der Waterleiding alhier het feit dat hij 1214 jaar in deze functie werkzaam is. Namens het bestuur werd hij gecomplimenteerd door den voorzitter Mr A. J. v. d. Hoeven, welke hem een fraai bloemstuk aanbood. Voor het personeel sprak de boekhouder de heer Jansen, welke hem namens allen een ceschenk overhandigde. Vele bloe men en felicitaties werden van verschil lende zijden aangeboden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2