TENTOONSTELLING Serooskerke (W.) Schouw Voetpaden Kunstwerken. Aanvang 18 November. en Bezoekf de van moderne HANDWERKEN uit de motvrye NOMOTTA-WOL Schuttershof - Middelburg DE GROOT HONDIUS geven kennis, dat de veiling der Machineriën, zeer vele Hout waren, Tapissières, Fourni turen enz. v. d. N. V. v. h. Belderok van Roo, zal plaats vinden Woensdag 13 en Vrijdag 15 November. Adverteert in dit Blad Ingezonden Stukken Telegrammen. Laatste Berichten, Burgerlijke Stand Marktberichten Afloop Verkoopinpen en Aanbestedingen Finantiëele Berichten Voor de talrijke bewijzen van deelneming, die we ontvingen naar aanleiding van het overlijden vein onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den WelEd. Heer ADRIAAN GESCHIERE, betuigen wij onzen hartelij ken dank. Familie GESCHIERE. Grijpskerke (W.), 1 Nov. 1935. Voor de vele bewijzen van deel neming, betoond na het overlijden van onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder JACOMINA SINKE— geb. v. d. Schraaf, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: Familie C. SINKE. Krabbendijke, November 1935. Wettig gedeponeerd V r ij d a g, 1 November 1 935 Zaterdag, 2 November 1935 (Schouwburgzaal) Vlasmarkt Doorloopend geopend van 's morgens 11 uur tot 's avonds 9uur Meer dari 300 modellen Demonstratie van de nieuwste Handwerktechnieken. Toegangsprijs 1 0 cents Voor de vele en treffende bewij. zen van meeleven en belangstel ling tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den heer L. MELSE Jzn, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naapi: Wed. L. MELSE— IN 'TANKER. ABR. MELSE. Serooskerke (W.), 1 Nov. 1935. Het „Bat. Nieuwsblad" maakt het niet veel beter. Het constateert dat Mussert bier te lande tijdens zijn bezoek een stevig stuk van zijn reputatie (beeft) verspeeld". Vervolgens wijdt het een beschouwing aan een opgeschroefd artikel in „Volk en Vaderland" waarin Ir M. verklaarde ibet gewenscht te achten „het beleid van dit drietal landvoogden (Mr Fock, graaf Van Limburg Stirum en jbr de Graeff) aan de openbaarheid prijs te geven". „O, guttegutroept het „B. N." uit en wij dachten nog al dat de In dische pers en een groot deel der Ne- derlandsche zich op het gebied van de critiek op bet beleid bepaald niet on betuigd hadden gelaten 1 Ook meenden wij dat de beer Mussert de dwaas heid zou vermijden de Indische spe cialist uit te hangen. En nu moeten wij vernemen dat In- dië wachtte op Mussert teneinde ons te zien geopenbaard, wat aan het In dische beleid mankeerde Het is de mentaliteit van blaas- kakerige betweterigheid, die in dit onleesbare stuk de boventoon voert. Mussert zal het nu eens even zeggg'enI" Dat is recht op den man af. De bladen hier zijn gewoon zich wat gematigder uit te drukken. Maar de Indische pers beeft nu een maal een streepje voor bij' den beer Mus sert. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, Met aandacht 'heb ik de ingezonden stukken van den heer Louwerse en den heer Van Sluis gelezen. Het verhandelde in de raadsvergadering van 15 October is volgens hen niet juist weergegeven, althans zeker niet bet slot. Het is mijn plan niet oim daar vierder op in te gaan. Hierover is reeds genoeg geschreven. Alleen begrijp ik niet dat weth. Lou werse daar zoo'n drukte over maakt. Bleef bij nog bij bet verslag, dan was dit tenminste zakelijk. Doch nu 'hij den ver slaggever op zoo'n lage wijze aanvalt, vind ik zulks meer dan erg. Ik laat ech ter een dergelijke behandeling voor zijn rekening, doch het strekt weth. Louwerse niet tot eer. Vreemd komt zijn optreden mij echter niet voor. Waarom schrijft weth. Louwerse niet, wat van Sluis wel heeft gezegd? Ook rept de heer van Sluis zelf daar niet over. Neen, geachte Redactie, het gaat hier geheel en al tegen den verslaggever en tegen den secretaris, en niet om de zaak van het recht. Men 'beweert dit wel, doch uit alles blijkt, dat dit niet zoo is. Het verslag onderstreep ik ten volle, evenals de raadsleden de Nood en de Buok. Ik heb op de raadsvergadering niet gehan deld om zoodoende in de 'gunst te staan bij den verslaggever, of hij' den secretaris. Neen, mijnheer van Sluis, maakt u zich daar maar niet bezorgd over. Voorts wekt de heer van Sluis mij op om met hem samen te werken in 'het belang van de gemeente. I'k heb dat als C.H. raadslid reeds acht jaren gedaan, doch helaas zonder den heer van Sluis. Of di't ook nu zal gaan? De tijd zal het leeren. Doch niet op deze wijze, van Sluis I U had beter gedaan, wanneer u niet aan het eind van uw stuk met zulke hoogdravende woorden was gekomen .Beter had u hier over kunnen zwijgen, want u schrijft iets, waar gij niets van afweet. Anderen heb ben u 'dit voorgebouwd. Die personen kun- ren van mij echter een 0 op hun rapport krijgen. Ik hoop, dat u voortaan zelfstandig de belangen der gemeente zult helpen be hartigen, en niet aan één lijntje met de anderen zult meeloopen. Dan bestaat er wellicht kans op samenwerking. Dat hoop ik van harte, geachte Re dactie, want is het niet diep treurig, dat in Grijpskiarke zulke toestanden heer- iflP.Tl ATI 9 Uw dw. J. C. CE VAAL, Lid van den Raad. grijp zeer goed, dat het den heer Van Sluys niet moeilijk is gevallen iom thans ook zelf nog eens klakkeloos na te zeggen, hetgeen reeds door Weth. Louwerse in z'n ingezonden stukken ten aanzien van het Grijpskerksche raadsverslag is be weerd. Het lust mij echter niet om nog eens weer alles uiteen te zetten. Ik geloof dat de inhoud van mijn ingezonden stuk van 26 dezer in dezen duidelijke taal spreekt. Het zou echter moe>ilij>ker voor den heer Van Sluys warden, wanneer hij zou moeten omschrijven, hoe het ver slag dan wél had behaoren te luiden, wil de hij niet in st rijd komen met. de door hemzelf aan m ij* gegeven ant woorden, welke ik in mijn stuk van 26 dezer heb vermeld. Dit alles is de heer Van Sluys toch zeker niet vergeten? Napraten is nooit moeilijk, doch het strekt ook nimmer tot eer van den per soon, die zich voor een dergelijk iets laat leenen. Voorts schijnt het voor den heer Van Sluys ook zeer bezwaarlijk te'zijn om zich bij! het onderhavige onderwerp te houden. Voor mij echter niets vreemds in deze geschiedenis. Doch waarom toch al tijd maar getracht de aandacht van de zaak af te leiden, en andere punten ge noemd, welke niets met deze aangelegen heid hebben te maken? Mag ik voorts den heer Van Sluys ook nog even antwoorden, wat betreft zajln .„pleidooi" voor steun aan werkloozen, 't welk hij' naar zijn meening in de raads*- vergadering heeft gehouden, en hetgeen ik niet in het verslag heb vermeld? Onder een pleidooi verstaat men een „p 1 e i t r e d e", een „verdedigings- r e d e". Heeft de heer Van Sluys zoo'n rede in de raadsvergadering gehouden, als hijl slechts een eenvoudigevraag stelt over een zekere post in de begroe ting? Met dank voor de plaatsing, UW VERSLAGGEVER. Grijlpskerke, 31 Oct. 1935. Hooggeachte Redactie, In verband met het ingezonden stuk van den heer Van Sluys, d.d. 28 Oct. 1935, moge ik het volgende opmerken. Ik be Voorziiter van de centrale commissie voor Crisis-tuchtrechtspraak. DEN HAAG. Naar wij vernemen is de benoeming te verwachten van Mr P. Pol- vliet, oud-president van 'het 'gerechtshof te 's-Gravenhage, tot voorzitter van de centrale commissie voor Crisis-tuchtrecht spraak, ter voorziening in de vacature, ontstaan door 'het overlijden van Mr Dr A. Slotemaker. DEN HAAG. De heffing op boter en de vervoervergunning voor buitenlandsc'he boter is heden vastgesteld op f 0.90 per kilo. De Koningin en Prinses te Aalsmeer. AALSMEER. Hedenmorgen hebben H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana een bezoek 'gebracht aan de Chrysanten'tentoons'telling alhier. De Koningin liet zich tevens op de hoogte stellen van de slechte toestanden, die momenteel in 'de Aalsmeersche be drijven heersc'hen. Daarna begaven Zij zich naar Amster dam en hebben daar vanmiddag een be zoek gebracht aan de tentoonstelling voor Fransche Kunst in bet Stedelijk Museum. Vervolgens heeft de Koningin zich naar Het Loo begeven. Autobus over den kop geslagen. APELDOORN. Bij Beekbergen is een autobus over den kop geslagen. Drie in zittenden werden door glasscherven ge wond, waarvan 1 ernstig. De strijd in Noord-Abessynië. De Italiaansche opmarsch in de rich ting Malkale en in de provincie Dana- 'kil -gaat zeer langzaam voort. De Abes- sijnsche troepen beperken zich tot pa trouille-gevechten en nachtelijke overval len. De Abessyniërs verklaren, dat deze strijdwijze den Italianen, die ten zeerste te lijden hebben van 'het moeilijke ter rain en het gebrek aan water, meer dan normale verliezen toebrenigt. Volgens te Addis Abeba verspreide geruchten zouden de Italiaansche verliezen sedert bet begin der vijandelijkheden eenige duizenden mannen bedragen, waarbij nog minstens een even 'groot aantal dooden tengevolge van ziekte komt. De Vliegers in het Dana- kil-gebied vertonnen een verhoogde acti viteit. Van het Zuidelijk front zijn tot nog toe geen nieuwe Italiaansche aanvallen ge meld. Verschillende teekenen wijzen ook daar echter op een verhoogde activiteit. Nader wordt gemeld, dat ten Noorden van Makale zich groote gevechtsbewegin gen ontwikkelen. Met gebruikmaking van tanks en vliegtuigen zouden de Italiaan sche troepen trachten voort te dringen. De A'bessijnen, De zich in het gebergte 'heb ben verschanst, laten 'de Italianen tolt dicht bij bun stellingen naderen en bren gen hen dian zware verliezen toe. D'e Italiaansche verliezen bij de ge vechten om Adoea zouden 12.000 dooden en gewonden hebben bedragen en De der Abessyniërs 17.000. Nieuwe aardbevingen. NEW YORK. Vanmorgen vroeg werd het geheele N.-O. deel van de VereeDgde Staten door aardbevingen opgeschrikt. Groote schade werd aangericht in de staten van New-Engeland, waar zij! een volle minuut duurde. In de voorsteden van New York wer den duidelijk twee aardschokken waarge nomen. In Albany was de aardschok zóó hevig, dat de menschen uit hun bed werden ge slingerd. Geheimzinnige Huikbooten. GUAYAQUIL (Z.-Amerika). Hier doen geruchten de ronde omtrent een geheim zinnig duikbooteskader van onbekende na tionaliteit, dat voor de kust van Equador en in de omgeving van de GDapago-s- eilanden zou kruisen. Kamt „Volk en Vaderland" deze week uit? Naar „Het Volk" verneemt, zal „Voik en Vaderland", nu op de persen in Utrecht beslag is gelegd, deze week toch verschij nen, zij! het ook in verkleind formaat. Een deel van de oplaag, namelijk 14000 exem plaren, wordt gedrukt bij de Boek-, Steen- en Offsetdrukkerij van de firma C. Che valier aan de D'elftschevaart 28 te Rot terdam. In verband met het drukken van „Volk en Vaderland", dat in vier pagina's uit komt, is daar gisteravond overgewerkt. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Best, 23 j. en P. J. Bimmel, 24 j.; A. Mondeel, 32 j. en M. E. J. van Driel, 25 j. 'Gehuwd: M. Wattel, 30 j. en I. Bos, 28 j.; P. J. de Winne, 24 j. en P. Schutte 21 j.; J. Lodewijfcx 25 j. en D. C. Ver hagen 24 j. Van 2831 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. Bijster, 24 j. en P. Meulmeester, 21 j. Bevallen: G. Sinlke, geb. Moerland, d.; P. W. van Aalst, geb. Ie Mahieu, d.; J. Lems, geb. van Ho-eke, d. Overleden: J. F. Pleijte, 80 j., wedn. van E. Scihuman; M. Brasser, 77 j., wedn. van G. Aarmoutse. (VI. Grt.) Van 1629 October. 00'ST- EN WEST-SOUBURG. Onder trouwd: L. Vader, 23 j. en J. Roelse, 23 j.; M. A. Schouwenaar, 27 j. en M. Wou ters, 21 j.; J. Bos, 31 j. en F. J. de Pagter, 26 j.; W. A. Keim, 48 j. en C. van Kogelenberg, 39 j. GetrouwdM. Breel, 30 j. en A. M. Millenaar, 23 j. Bevallen: G. P. van Vliet, geb. Vetter, z.; G. Vos 'geb. Dellebek'e, z.; M. Brasser geb. Koole, d. (VI. Grt.) Van 21-2'8 October. WESTKAPELLE, Bevallen: B. Lie- vense geb. Hendrikse, z. Overleden: M. Paauwe, 72 j., wede. van M. Nieuwen'huize. (M. G.) Over de maand October. KATTENDIJKE. Gehuwd: 17, Mari- nus Johannes Tolhoek, 28 j. te Eindho ven en Janna Elizabeth Eijke, 26 j.; 17, Marinus NeleWard Kloet, 32 j. te Poort vliet en Laurina Pieternella Verburg, 32 j. Geboren: 23, Geertruid Pieternella, d.v. ADiaan Labeur en Maatje Lokerse. MIDDELBURG, 31 Oct. 1935. Op de vei ling deden: Peren: Gieser Wildeman 6-9, K-leipeer 4-6, Nouveau Poitean 7-16, Le Curé 3-5, Doyenne du Cornice 16-26, Bergamotten 4-5, Jodenpeer 3-6, Bezie van Schonau- wen 7-8, Groene Chaumontel 4-8, Wijn- peen 5-7, Joseph d'Amanlis 5-12, Willi ams 13-15, Merode 5-7, Triumph de Jo- doigne 4-6, Winterlouwtje 3-4, Le Lectier 4-5, Beurré Clairgeau 8-18, B. Alexander Lucas 9-14, B. d'Aremberg 11-12, Peren, val 2-4, Dies per K.G. Appels: Hondsmuil 3-6, Zoete Belle- fluer 2-5, Zure Bellefleur 5-9, Campagne- zoet 4-7, Bismarck 4-10, Jacq. Lebel 4-7, Ermgaard 6-15, Ganzebout 2-5, Sterappel 8-11, Belle du Pontoise 9-12, Rood Bakker 4-5, Cox Oranje Pipping 24-27, Zoete v. d. Bent 6-12, Ro-ode Pipping 7-8, Grauw- zoet 7-9, Princesse Noble 7-9, Notaris 6-8, Warnersking 4-7, Gron. Kroon 10-15, Landsberger Reinet 5-8, Reine d'Or 2-3, Roede Ribbing 4-5, Comtesse de Paris 10- 14, Bruinzoet 3-5, Friederich van Baden 7-8, 'Cox Ponoma 5-8, Go-udreinet. 7-14, alles per K.G. Diversen: Tomaten 3-9, Mispels 3-5, BI. druiven 11-20, Noten 52, alles per K.G. Aardappelveiling. Late blauwe I 67-75, Poters 29-34, BI. Eigenh. poters 32-34, al lee per 25 K.G. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 31 October 1935. Exportveiling van n.m. 1 u.: Zure Kroetappels 1.30 per 100 Kg. Kleine veiling. Peren: Williams Du chess© extra 17, id. A 1215, id. B 10 13, id. C 68, Nouveau Po-iteau extra 14, id. A 14, id. B 13, id. C 6—10, Her- zogin Elsa extra 1214, id. A 12, id. B 810, id. C 58, Beurré Alexander Lucas extra 19, id. A 1718, id. B 11 13, id. C 610, B. Clairgeau extra 19, id. A 18', id. B 17, id. C 814, B. Bache- lier 710, Dtoyenne du Cornice 1437, Comtesse de Paris 712, Josephines de Malines 1016, Soldat Laboreur 8—13, Groene Chaumontel 47, Maagdepeer 7, Jodenpeer 3—10, Bezy van Schonauwen 6, Wintersuikerijen 3—5, Winterlouwtjes 29, Brederode 68, Kleipeer 59, Gieser Wildeman 610, Sint Re-my 5 7, Pondspeer 47, afval- en kroetpeer 110, alles per 100 Kg. Appels: Sterappel A 18, id. B 1415, id. G 8.10, Zure Bellefleur A 1213, id. B 911, id. C 59, Transp. de Cron- cels A 16, id. B 14, id. G 8, Court Pendu A 11, id. B 810, id. C 46, Lanes Prince Albert A 8 id. B 7, id. C 46, Schoone van Boskoop extra 2324, id. A 2021, id. B 16—17, id. G 9—12, Goudreinette extra 2024, id. A 1822, id. B 1318, id. G 8—14, Fransche Goudreinet 814, Lemoenappel 6—13, Notarisappel 711, Groninger Kroon 6 '10, Salomé 47, Hondsmuil 47, Dubbele Zure Bellefleur 5-9, Pomme d'Oranje 710, Geldersche Holaart 4 6, TDnzoet 8—10, Huismanszoet 4—6, Zoete Armgaarde 611, Zoete Gampag- ner 47, Zoete Bellefleur 5>7, afval- en kroetappels 110, Dies per 100 kg. Druiven: Black Alicante 1519, Fran- kenthaler 16, uitschot D'ruiven 6—8, al les per 100 kg. Diversen: Mispels 26 per 100 kg.; Noten 0.40, Eendeieren 4, beiden per 100 stuks; Hazen 1.251.70, Fazanten 0.450.71 per stuk; Bloemen 1415 p. 100 pot. Hcedekenskerke. Donderdag werd D- hier, ten overstaan van notaris J. G. Kram, in het openbaar verkocht een woonhuis met erf en tuin, op bet dorp, groot 1 A. 90 c.A. Kooper M. C. van Da len Jz. voor f 870. Krabbendijke. Donderdag werd alhier publiek verkocht een boomgaard in de gemeente Waarde aan den Dooldijk, groot 1.70.50 H.A., aan Mevr. Wed. P. OosterhaanLamhooij te Bussum voor f 6952,09. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Nov., 2.30 u. Londen 7.23!7.24. Berlijn 59.2259.26. Parijs 9.689.73. Brussel 24.77—24.86. New-York 1.46%—1.477/». BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. H. V. A. Ned. Hand. Mij. Philipslampen Unilever A. K. U. vorige koers heden 216 215 123 125 23972 239% 99 101 26 26 Amsterdam Rubber 108 108% Kon. Olie 205 205 D'eli Mij. I6OV2 164 Scheepvaart Unie 43% 44 4 pet. Nederland 1934 97Vs 96% 4 pet. Ned.-Indië 1934 96% 957s U. S. Steel 276/ie 27V2 Anaconda Copper 12% 12"-/ie Beth. Steel 23 237s-4 Shell Union 7 7% Intern. Nickel Mij-. 18ls/ie 19 Ondanks het feit dat vrijwel alle bui- tenlandsche beurzen vandaag gesloten waren, konden zich de koersen van gis teren goed handhaven en de handel in de Suiker-, Rubber- en Olie-afdeeling was vrij omvangrijk. Ook Cultuurbanken lagen vast in de markt. D'e hoofdschotel was echter Amerika, waar vooral de Olie-afdeeling de aandacht trok. Het geld was op een wederom verlaagde koers, n.l. 2% pet. ruim. Beursoverzicht. Zo-oals te verwachten was, is er op de geldmarkt een verdere ontspanmng inge treden, D beeft bet nog tamelijk lang ge duurd voor de gevolgen van de regee- ringserisis van dezen zomer weder eeni- •germate verdwenen waren. Op de dis- conlfcoveriagingen van De Nederlandsche Bank, eerst met een hee'l, toen met een hDf procent, is ook een geleidelijke da ling van den pro'longatieko-ers gevolgd. Het 'is Diidelijk, dat men 'hierover niet anders dan verheugd kan zijn, want de bO'O'ge geldrente werkte zeer belemmerend op handel en bedrijf. Het goedkoop er worden van geld op prolongatie bad slechts een fractioneel aantrekken van de koersen der Staats leningen tengevolge, geheel volgens ver wachting, daar deze fondsen lang niet in verhouding tot de stijging der rente in koers gedaald waren. Opmerkelijk is, dat het 'koersverschil tusschen 4 pot. Neder land en 4 pet. InDë 'de neiging heeft bij stijgende 'koersen kleiner, bij dalende koersen grooter te worden, hetgeen be wijst, dat de 4 pet. Nederland altijd nog iets heter geclasseerd is, dan de, door de garantie van het moederland, overigens gelijkwaardige 4 pet. InDë. 'Onze aandeelenmarkt was over het al gemeen zeer stil. De hausse der suiker- waarden söhijnt wed weder ©enigszins uitgewerkt te zijn, wat gezien het groote koersavans, dat de meeste dezer fondsen konden behaden, zeker geen wonder is. Het is waarschijnlijk juist een bewijs van een gezonde markt, dat de hausse niet overDeven is. Een reactie van beteekenis is dan ook tot dusver uitgebleven, al kon den de hoogste koersen zich met hand haven. AnD'oog was het verloop van rubber en tabakswaarden; een lichte reactie bij prijshoudenden ondertoon. In den Philips'hoek merkte men tijde lijk een groote kooporder op, die den koers dermate deed stijgen, dat bet zoo juist betaalde dividend van 11 pet. bijna irugehaDd werd. Toen de vraag uit -dezen hoofde echter hévreDgd was, liep de 'koers weder terug (249 pet.240 pet.). Umlevers konden zich niet boven pari handhaven en moesten eernge procenten prijsgeven. Voor Koninklijke Petroleum was de stemming daarentegen vast, waartoe medewerkten -de 'gunstige tendemz voor oliesbares te New-York en -de uitkeering van een interim-dividend door de Vene zuela -Oil Concessions. De ikoers kon de 200 pet. overschrijden. Van de Amerikaansche markt vDt slechts de hausse in petroleumwaarden te berichten. Langzaam maar zeker liepen ContinentD Oil, Phillips, Tï-dewater en Shell Urnen onder vrij 'groote 'belangstel- Eng op-, waarbij in het oog vDt, ho© klein de 'dagelijksche variaties in -deze fondsen tegenwoorDg -zijn. Arbitrage en daghandel zijn reeds met minimale winst tevreden. De laatste dagen lagen -o-ok kopers-hares weder iets vaster. Ook sporen waren, wat beter van toon. -(Ontleend aan het beur-coverzicht van het kantoor Goes der Nederiauidscke MiddensUvuDbank.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3