Het Buitenlandsche beleid onzer Regeering. Eindelijk vereenigd. NEDERLAND EN BELGIE. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Uit de Provincie. De landbouwcrltlswetgevino. Het besluit van den miinster van land bouw en visscherij om een onderzoek te doen instellen naar eventueele wijzigin gen in de landbouwcrisisinstellingen, landbouwcrisismaatregelen en de uitvoe ring en de controle daarvan, heeft aan de moderne, christelijke en r.-k. landar beidersbonden aanleiding gegeven, den minister te verzoeken, in de in te stel len oommissie, behalve vertegenwoordi gers van de drie centrale landbouworga nisaties, Nederl, Tuinbouwraad en Nederl, Zuivelbond, ook een of meer ver tegenwoordigers der landarbeidersorga nisaties op te nemen. Lof en critiek in de afdeelingen der Tweede Kamer. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Buitenlandsche Zaken. Vele leden wezen andermaal op de zeer bedenkelijke gevolgen der bezuinigingen, welke op deze begrooting zijn toegepast, voornamelijk wat betreft de vermindering met f 50.000 wegens beperking van net aantal kanseliers op diplomatieke en con sulaire posten. Een lid verklaarde in het algemeen geen groote bewondering voor den Volkenbond te voelen, maar vroeg zich thans af, hoe de toestand zou zijn, indien dit lichaam er niet was, waarom hij erin zag een instrument in Gods hand. Deze meening vond tegenspraak bij andere leden, vol gens wie de Volkenbond, niet opgetrokken op geloof in God, een huis is, op zand gebouwd, gedoemd, om te vallen. Een lid meende, dat de Volkenbond als vredesinstituut een mislukking is gewor den. Ahessynië is door een mede-lid aan gevallen. Andere Volkenbondsleden wor den wellicht uit hoofde van hun lidmaat schap in een oorlog gewikkeld. Wat heeft dat lidmaatschap dan voor zin? Een ander lid achtte uittreding van ons land uit den Volkenbond dringend nood zakelijk, daar hij onbelangrijk, en de kos ten niet waard is. Volgens vele andere leden, die hierte gen met kracht opkwamen, moet de inter nationale samenwerking, waartoe de Vol kenbond den weg heeft geopend, krachtig en, zoo mogelijk, universeel worden ge steund, voortgezet en uitgebouwd. De Vol kenbond streeft de vreedzame, internatio nale samenwerking op den grondslag van het recht na en juist dit zit in het christendom, dat immers de vredesbood schap heeft gebracht. Voor zoo ver bijl de beoordeeling van het nut en de resultaten van den Volken bond ook het vraagstuk der kosten een rol speelt, verklaarden vele leden, een aandrang tot vermindering der kosten, wat betreft die van het lidmaatschap, wel te willen steunen. Een lid critiseerde scherp de aarzelende houding van den Volkenbond, die z.i. had moeten optreden, toen Italië met zijn troe penzendingen naar Afrika begon en niet had mogen wachten, tot de oorlog was uitgebroken. Vele andere leden stelden hiertegen over, dat de Volkenbond zich moet houden aan het pact, dat de procedure voor schrijft. De eenstemmige aanwijizing van Italië als schender van het Volkenbonds pact, is h.i. een daad van groote moreele beteekenis. Algemeen werd instemming betuigd met de rede van den minister te Genève ge houden, en de houding der regeering ten opzichte van de Volkenbondsactie. Zeer vele leden spraken het vertrouwen uit, dat de minister krachtig zou meewer ken aan alles, wat te Genève maar eenigs- zins mogelijk zal blijken om het uitgebro ken wapengeweld in Ahessynië te loca- liseeren en te doen beëindigen. Gevraagd werd of door een Volken bondsregeling voor immigratie opi groote schaal niet veel goeds kan worden be reikt. Verscheidene leden drongen opnieuw aan op het erkennen de jure van Rusland door Nederland. Deze leden waren van oordt dat Nederland eerst dan ten volle de vruchten van dat verkeer zou kunnen plukken, indien ons land het voorbeeld van verschillende groote mogendheden volgt door Rusland officieel te erkennen. FEUILLE TON~ Een verhaal uit het vroegere Rusland. 52) —o-. Nu was het Serges1 beurt om na te denken. „De begrijp je", zeide hij eindeijk, mist- schien hebt je uit een zeker oogpunt ge lijk. Maar Mila, ik sta nog niet vast ge noeg om ongestraft de gevaren tetrotsee- ren van zulk een in het oog vallende po sitie. Wie weet of ik wel een goed getui genis van mijn geloof zou hebben kunnen afleggen I Ja ik hoop nuttig te zijn voor mijn vaderland, maar op een andere wijze, door mijn leven, ons leven, Mila, te wijden aan de verkondiging van do blijde boodschap des heils. Wil jij dit niet?" „O ja!" antwoordde bet jonge meisje ditmaal zonder aarzelen. „Eh dan, om de betrekking te verkrij gen, waarvan sprake was1, had ik een leugen moeten doen, mij voor ouder uit geven dan ik ben. Had ik tot dien prijs, zelfs indien dit de eenige reden was, bet Verscheidene andere leden maakten hiertegen bezwaar. Aangedrongen werd op het openen van besprekingen om te bereiken, dat de sta ten, behoorende tot het z.g. „goudblok", die niet gehinderd worden door valuta^ depreciatie, onderling hun tarieven van invoer verlagen en tot een vrijer goederen en geldverkeer overgaan. Verscheidene leden achtten den Regee- nngspersdienst een mislukking en meen den, dat zij zonder bezwaar zou kunnen worden opgeheven. Andere leden deelden deze meening niet. Wel beantwoordt huns inziens deze dienst nog geenszins aan het doel waar voor hij is ingesteld; dit zou voor een goed deel moeten warden geweten aan het gebrek aan mededeelzaamheid van ver schillende departementen, die veel te wei nig van den regeeringspersdienst gebruik maken. Vooral over de crisisdiensten wordt het publiek te weinig voorgelicht. Eenige leden wezen er echter op, dat de dienst objectieve voorlichting moet ver schaffen en daartoe zelf met gegevens en berichten naar buiten moet treden, zij het ook onder de controle der regeering. Verscheidene leden wezen er op, dat Nederland bij de buitenlandsche Regee ringen geen ambassadeurs heeft. Zij acht ten het wenschelijik den gezanten bijl de groote mogendheden den rang van ambas sadeur te geven. Eenige leden vroegen, of de emigratie niet van regeeringswege kan worden be vorderd. Op oplossing van de hangende vraag stukken aangedrongen. Volgens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer inzake de begrooting van Buitenlandsche Zaken voor 1936 vroegen vele leden naar den stand van zaken met betrekking tot de vraagstukken, welke, vooral in verband met de tractaten van 1839, nog steeds tusschen Nederland en België niet tot oplossing zijn gebracht. Telkens loopen er weer geruchten ove.r hervatting van de onderhandelingen en wordt er gewaagd van ontmoetingen tus schen staatslieden van beide landen, maar jaar na jaar verloopt, zonder dat de za ken blijkbaar een stap verder komen. Op gemerkt werd evenwel, dat wel een voort durende verbetering van de onderlinge waardeering kan worden geconstateerd. Verscheidene leden meenden, dat al thans eenige van de hangende vraag stukken op een voor beide partijen be vredigende wijze zouden kunnen woTden opgelost en dat pogingen daartoe niet achterwege behoorden te worden gelaten. Kan de minister, zoo werd gevraagd, meedeelen, of er binnen afzienbaren tijd uitzicht is op totstandkoming van een accoord, opdat dit wrijlvingsvlak in de verhoudingen, dat in de meer en meer verwarde Europeesche toestanden een in ternationaal gevaar zou kunnen worden, kan worden verwijderd? Eenige leden vroegen, of in het diplo matieke verkeer met België thans de Ne- derlandsche taal wordt gebruikt. Voor zooveel noodig, werd daarop aangedron gen. Gemeentebegrooting voor 1935. Aan het rapport der financieele com missie ontleenen wij: Openbaar b ewaarschoo I o n d erwij s. Het beeft geen bevreemding gewekt, dat aan deze onverplichte uitgaven der gemeente bij de beoordeeling der begroo ting aandacht is geschonken en de com missie meent dan ook, dat in de te dien opzichte gestelde eischen zal moeten wor den berust, hoewel zijl het ten zeerste be treurt en er op moet wijzen, dat de per soneelsbezetting der openbare bewaar school wel zeer bescheiden is geworden. Subsidieeringi bijz. bewaarschool- onderwijs. Het voorstel van B. en W. met betrek king tot de subsidieering der bijz. bewaar scholen mede naar aanleiding van het adres van de besturen der beide scholen houdende verzoek om met handhaving van de nu voorgestelde bedragen voor af lossing en rentevergoeding het subsidie aanbod van generaal N. kunnen aan nemen?" „Neen nooit." i,Jij verstoot mij dus niet zooals ik ben, een arme officier?" zeide Serge met een blik, waaruit zijn gansche hart sprak. „Neen", antwoordde Mila zacht. Serge greep haar hand en kuste die met eerbied. „En je gelooft niet dat je vader laag op mij neerziet?" vroeg hij weer. „Papa, o neen!" „Zal ik aanstonds met hem spreken?" „Niet dadelijk", riep (het jonge meisje verschrikt. „0 ik vergat dat hij niet alleen ia", zeide Serge teleurgesteld. „Dlat niet alleen, maar het is niet het rechte oogenblik. Ik vrees dat wat je tot Batuohka gezegd hebt, hem mishaagd heeften dat hij boos op je is." Op dit oogenblik verscheen Nikolaas aan 'de deur. „Hoe kunnen jullie zoolang hier Mij ven?" zeide hij (half luid. „Men heeft je afwezigheid bemerkt en papa ia ontevre den. Kom spoedig." „Reeds half negen!" riep Serge. „Ik heb geen tijd te verliezen, want ik moet aan het station Kronstadt zijn vóór den bedrag vast te stellen op f 20 per kind m!et jaarlijksche verminderingen van f 1 tot een minimum van f 15, geeft ons in de eerste plaats aanleiding tot het uitspre ken onzer voldoening, dat de gevoerde on derhandelingen er toe hebben mogen lei den, dat van hoogerhand de noodzakelijk heid voor de gemeente is ingezien om de bijz. bewaarscholen in deze gemeente te blijven subsidieeren. Wij hebben aan de hand van boven aangehaald adres de gevolgen van de ver mindering van het subsidie nagegaan. Bij aanneming van het voorstel van B. en W. zal de R. K. bewaarschool een sub sidie ontvangen van f 2460, terwijl deze school volgens de oude regeling recht had op een subsidie van f 2610, zoodat de bij drage voor het eerste jaar slechts daalt met een bedrag van f 150. Weliswaar daalt de rentevergoeding in het nieuwe systeem van subsidieering jaarlijks met de rente van de aflossing, doch daartegenover is ook de rentelast verminderd, zoodat daartegen niet het minste bezwaar kan bestaan. Voor deze school is de vermindering van het sub sidie derhalve niet zoo ingrijpend als het bovenbedoeld adres wel doet vermoeden, zoodat de commissie allerminst termen aanwezig acht om te besluiten tot inwil liging van bovengenoemd verzoek. Een dergelijk onderzoek met betrekking tot de Chr. bewaarschool geeft een meer ongunstig resultaat te zien. Voor deze school is het subsidie naar de oude rege ling berekend naar f 30 per kind, 160 maal f 30 is f 4800, terwijl het subsidie volgens de nieuwe regeling zal zijn f 3206, alzoo voor deze school een nadeelig ver schil ten bedrage van f 1594, dat zeker niet onbelangrijk mag worden genoemd. De commissie kan zich dan ook leven dig indenken, dat het bestuur dier school momenteel in moeilijkheden geraakt en acht het noodzakelijk zonder het systeem van de nieuwe regeling aan te tasten aan deze bezwaren eenigszins tegemoet te ko men door deze verlaging van het subsidie niet in één keer te doen plaats hebben, doch deze te verdeelen over twee jaren. Het Bestuur der school is dan in de gelegenheid middelen te be ramen om de exploitatie der school aan te passen aan de mindere bijdrage der ge meente. Subsidie gasthuis enhet gastar ief. De commissie heeft zich afgevraagd op welken grond B. en W. me enen, dat ver laging van volgno. 462 der gemeentebe grooting met een bedrag van f 6000 en alzoo een vermindering van dien post tot f 923,97 mogelijk is. Bij' 'n bespreking met B. en W. is echter gebleken, dat destijds bij, de voorbereiding van de voorstellen tot vermindering van de tarieven der gas- prijzen bij Ged. Staten wel eenige beden kingen bestonden, daar gevreesd werd, dat de door de regeering ingestelde com missie voor de beoordeeling der gemeen- tebegrootingen hiertegen bezwaar zou ma ken, indien voor de geraamde mindere op brengst van den gasverkoop geen dekking kon worden aangewezen. Het was toen B. en W. uit zeer betrouwbare bron be kend geworden, dat de exploitatie van het Gasthuis over het eerste halfjaar 1935 van dien aard was geweest, dat, indien 1935 geen winst zou opleveren, het nadee lig slot der rekening zeer gering zou zijn. Op 'dien grond is toen als dekking voor de lagere winstuitkeering door het gas bedrijf aangegeven het vermoedelijk min der te betalen subsidie aan het Gasthuis. Het is niet te ontkennen, dat zulks toen geschiedde op goede gronden, doch de commissie meent in deze het financieel beleid van B. en W. en Ged. Staten toch beslist te moeten afkeuren. Gezien echter de omstandigheden, waarin we zijn ge komen en met 'het oog op de feitelijk reeds teneinde zijnde onderhandelingen met het Departement meent de commissie in dit geval zich bij; de gevolgde wijze van han delen te moeten neerleggen. Salarissen en loonen gemeente- personeel. Uit de verschillende stukken en uit de van B. en W. verkregen inlichtingen heeft de commissie de conclusie getrokken, dat het bij de Regeering en Ged. Staten niet te doen is om bezuiniging van een be paald bedrag op de salarissen en loonen van het personeel der gemeente, doch om het brengen van die salarissen en loonen in overeenstemming met de beginselen, vastgelegd in het door de regeering over genomen rapport van de Staatscommissie trein van negen uur. Mila, vroeg hij er zacht bij, „mijn vader weet nog niet dat ik geweigerd heb; ik vrees dat hij verschrikkelijk boos zal zijn. Bid dat God mij helpe." Mila knikte toestemmend, en zij gin gen met Nikolaas de zaal weer in. Dé heer Marline richtte de oogen op hen met een uitdrukking van bedwongen toorn; en toen Serge hem naderde om afscheid te nemen, voelde hij zich als verstijfd door het koel onthaal, dat hij ontving. Een oogenblik later sprong hij in een slede. „Zoo hard als gij kunt", riep hij den koetsier toe. Serge had nauwelijks tijd gehad, om een terugblik op de gebeurtenissen van dien avond te werpen, toen hij zich reeds aan het station bevond. De trein kwam gelijktijdig met hem aan. Hij liep naar den uitgang, en bevond er zich juist bij tijds om zijtn vader te ontvangen, die ge heel buiten adem aankwam met een groote reistasch in de hand. „O ben je daar", zeide hij zijn zoon ziende. Goed dat je gekomen bent, 01 ik kan niet meer." Serge haastte zich de reistasch aan te nemen, en riep den koetsier toe met het Schouten. Genoemd rapport volgende moeten wij derhalve er rekening mede houden, dat de salarissen der ambtenaren moeten worden getoetst aan die van het Rijkspersoneel en de loonen der werklie den aan het plaatselijk loonpeil. De meerderheid der commissie meent, dat aan den eisch van de Regeering en Ged. Staten moet worden voldaan en moet worden overgegaan tot vaststelling van de door B. en W. voorgestelde loonschalen. De minderheid daarentegen is nog niet overtuigd dat de berekening van het col lege van B. en W. de eenigst juiste is, maar heeft wel de overtuiging, dat de be rekeningen, zoo die in het Georganiseerd Overleg zijn gemaakt, ook voor goedkeu ring in aanmerking zullen komen. De meerderheid meent, dat de methode van B. en W. juist is. Mocht echter de zienswijze van de minderheid nader blij ken juist te zijn, dan kan ook de meerder heid er mede accoord gaan, dat bedoelde kwestie nog nader onder het oog zal wor den gezien. Het heeft evenwel de aandacht van de commissie getrokken, dat de nieuwe rege ling voor enkele werklieden, n.l. voor hen die nog op hun minimum staan of heel weinig dienstjaren hebben, wel te ingrij pend moet worden geacht. Zoo gaat één hunner bij invoering der nieuwe regeling 13 drie gaan 15 °/o, één 19 en één zelfs ruim 23 in loon achteruit. Het wil de commissie voorkomen, dat voor deze een overgangs regeling op haar plaats is. Zij adviseert mitsdien den raad te bepalen: „D'e ambte naren, wier bezoldiging in weekloon is uitgedrukt en tengevolge van deze rege ling op 1 November 1935 meer dan 10 pet lager is dan het bedrag, hetwelk zij op 31 October 1935 genieten, hebben met in gang van eerstgenoemden datum recht op een bezoldiging van 90 pet. van het be drag, dat hun volgens de op 31 October 1935 geldende regeling zou zijn toege kend". Het komt der commissie voor, dat B. en W. terecht bezwaar hebben gemaakt 'bij Ged. Staten tegen verlaging van de jaarwedden van het administratief perso neel, aangezien de commissie zich stelt op het standpunt, dat die salarissen blijV ven beneden dat van het personeel in 's Rijks dienst, waarmede hun functie is te vergelijken. Het bevreemdt ons even wel, dat een voorstel wordt gedaan tot verlaging van de salarissen van de op zichters van gemeentewerken, wier jaar wedden niet te hoog mogen worden geacht in vergelijking met gelijksoortige rijks ambtenaren. Ook met verlaging van de jaarwedden van den opzichter der ge meentereiniging en van den gasmeester kan de oommissie zich niet vereenigen. Voor zooveel betreft de vermindering van de jaarwedden van het personeel van den Keuringsdienst van Waren voelt de meerderheid in de commissie het met de commissie voor georganiseerd overleg als een minder gunstig tijdstip aan om thans kort voor het nemen door het Rijk van belangrijke beslissingen ten opzichte van den Keuringsdienst van Waren nog over te gaan tot verlaging van salarissen waar door de mogelijkheid wordt geschapen, dat het personeel binnen zeer korten tijd in het genot van wachtgeld zal moeten worden gesteld en dientengevolge dubbel wordt getroffen. De minderheid kan dit gevoelen niet deelen en voert daartegen aan, dat naar haar meening de salarissen thans reeds te hoog moeten worden geacht in vergelijking met overeenkomstig perso neel in 's Rijks dienst, hetgeen door de meerderheid niet wordt ontkend. De bus niet in de sloot. Men meldt ons, dat de autobus Elle- woutsdijkGoes niet in de sloot is ge weest, maar naast de sloot op den berm is terecht gekomen, terwijl het voorste deel op den verharden weg stond. Der halve is de bus niet op het droge gebracht door paarden. Ze is altijd op het droge geweest. De passagiers konden de bus ver laten. Ook heeft geen enkele passagier zijn verbinding gemist, want 5 passagiers voor richting Holland en 2 voor richting Middelburg konden allen nog mee met hun resp. trein. Ook H.B.S.ers e.a. kwa men niet te laat op school. Middelburg. In het Schuttershof alhier wordt Vrijdag en Zaterdag een tentoon- rijtuig voor te komen. De oude zeeman wierp er zich in met een uitdrukking van verlichting. „D'aar ben ik eindelijk", zeide hij. „Ik heb in den laatsten tijd een driedubbele portie onaangenaamheden gehad. Ik daoht dat daarmede al de feesten heen zouden gaan. Kijk indien je slechts naar je vader geluisterd hadt, zou je nu in mijn plaats kunnen treden. Gedurende den geheelen rid ging de admiraal op denzelfden toon voort, nu eens zich beklagend over de wederspan- nigheid zijner onderhoorigen, dan weer over de jicht, die, naar hij zeide, hem eindelijk nog eens aan het bed zou kluis teren. Tehuis gekomen brachten de warmte en een goed avondeten het hunne bij, om hem een weinig op te vroolijken. Serge hielp hem zijn kamerjas aandoen, trok een flesch ouden wijn voor hem open, en ging toen tegenover hem zit ten. Na goed gegeten en gedronken te hebben, begon zijn vader hem knip- oogende terdege op te nemen. „Ha! ha! je hebt toch eindelijk den graad gekregen", zeide hij, met den vin ger naar de epauletten wijzende, waarop vier groote sterren te zien waren. stelling gehouden van handwerken uit motvrij© Nomotta-wol. Er zullen meer dan 300 modellen in een groote verscheidenheid van techniek ge- exposeerd worden. Men ziet hier o.a. pull overs, blouses, vesten, costuums, kussens, theewarmers, en nog vele andere hand werken welke een idee geven, wat o.a. uit Nomotta-wol vervaardigd kan worden. Onder deskundige leiding zullen voorts de nieuwste brei- en haaktechnieken gede monstreerd worden. Men zie de adver tentie in dit nummer. Gistermiddag was een paard van den landbouwer J., wonende Segeerssin- gel, uit de weide geloopen en op den spoorbaan gekomen, waar het dier door een trein werd aangereden en bloedend aan den hals verwond. De heer J. Kraa- mer, dierenarts, die even later passeerde, heeft het dier afgemaakt. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 50,22 op. Bovendien werd f 50 ontvangen als nagekomen gift van een extra-collecte. De schoolgeldverhoo- g' i n g. Naar ons wordt medegedeeld, hebben reeds enkele besturen van Chr. scholen adhaesie betuigd aan 'het adres van den Chr. Besturenbond aan den Raad, om voor de groote gezinnen een mildere schoolgeldregeling, dan B. en W. hebben voorgesteld, in te voeren. i Gisteravond hield de afd. Goes vein den Ned. Chr. Vrouwenbond een druk bezochte openbare vergadering waarin de heer F. G. van Dorp te Rotterdam een lezing hield over: Humor in de Ne- derlandsohe letterkunde. De heer van Dorp gaf eerst een om schrijving van de humor in het alge meen waarna een kort overzicht werd gegeven van de wijze waarop de humor in de Nederlandsche letterkunde in ver schillende tijdperken tot uiting kwam. Vervolgens werden onder klimmende be langstelling verschillende stukken proza gedeclameerd. Een langdurig applaus loonde den spreker voor zijn schitterende prestaties. D'e N. G. V. kan met tevreden heid op deze prachtig geslaagde verga dering terug zien. lerseke. Benoemd tot controleur bij de steunverleening en werkverschaffing dhr M. Mieras alhier. Rilland-Bath. Men meldt ons, dat bij geen der slachtoffers van het auto-onge luk ©ogenblikkelijk levensgevaar bestaat. Ze maken het naar omstandigheden re delijk wel. Aagtekerke. In het bericht inzake den damwedstrijd van Aagtekerke tegen Mid delburg komt een fout voor. Voor L. Triel- lerJ. van Wijk staat als uitslag 1'1. Dit moet zijn 02, zoodat de uitslag luidt: Aagtekerke 10, Middelburg 10 punten. Dinsdagavond vergaderde het „Groe ne Kruis". D'e. begrooting voor het ko mende dienstjaar werd vastgesteld op 100 gld. D'e aftredende bestuursleden, dhr J. Birza en P. de Visser werden herkozen. Het salaris van den magazijnmeester-bode werd onveranderd vastgesteld. Tenslotte werd besloten dezen winter bijl genoegzame deelname een zuigelingen cursus te geven. Van de 164 leden waren er slechts 15 aanwezig. Kortgiene. De samenvoeging der gemeenten. Dinsdagavond vergaderde de commissie uit de ingezete nen om de plannen tot samenvoeging van de gemeenten te bespreken. Voorzitter bur gemeester Mr J. D. Koster. Dhr J. K. G. Matthija is met kennisgeving afwezig. De voorzitter memoreert, dat in 1922 een dergelijke commissie ook advies moest geven over eventueele samenvoeging. Dat plan is toen van de baan gegaan, maar nu weer door Ged. Staten aan de orde ge bracht. Dhr A. A. Schuit wordt met algemeene stemmen tot secretaris benoemd. De ge loofsbrieven van de heeren worden in orde bevonden. D'e voorzitter geeft een inleiding over het brugplan. Er zijn drie mogelijkheden om toegangswegen tot de brug te leggen: le een weg door de Voorstraat langs de O. L. School; 2e. een weg over den Toren- dijk en 3e. één door den W. Achterweg. De Raad acht het eerste plan het beste. Daarna bespreekt de voorzitter de kos ten van de toegangswegen tot de brug van de wegen, die verbeterd moeten worden. Een en ander zal veel geld kosten voor de gemeente. Dhr Hollestelle vindt, dat daarom alle Serge glimlachte toestemmend. „Maar a proposdie betrekking, die generaal N. beloofd had De jonge man kleurde hevig. Hij aar zelde, stotterde, vervolgens moed vatten de, zeide hij op vasten toon: „Ik heb er voor bedankt." „Bedankt!" herhaalde de generaal, en zijn stem weerklonk door de groote zaal als het eerste gerommel van een onweder. „Ja", zeide Serge, zonder de oogen te durven opheffen tot 'het vertoornde ge laat van zijn vader. „„Wat beteekent dat?" zeide de laat ste, met een hevigen vuistslag op de tafel. „Mijn geweten stond mij niet toe, dien post aan te nemen." „Wat beteekent dat alles!" riep de ad miraal met een vloek. „Een aanbod van den generaal weigeren? Ben je krank zinnig?" „Neen, vader," zeide Serge zacht, „maar ik had geen recht op dien post, en de generaal heeft mij voor ouder willen doen doorgaan dan ik ben. Ik kon mijn toestemming niet geven tot een bedrie gerij." De oude zeeman schaterde het uit. (Wordt vervolgd.) 'V gemeenten oj ten betalen. Dhr Verbu worden als C wordt. Colijn gen, heeft werk objecten Dhr Holles de schulden over de vraaj zal gaan. De voorzit menvoeging Kortgene. Daarna kc tafel. Hiero\ inleiding. Het komt het eigenbeli heele kwestie Het staat komt, Kort; komt te staan heel Noord-1 betalen. Ged van alle wej begrooting brengen. Dhr Bouw' ten te schri wenschelijk Beveland te met 5 st. vc Voor dhrn G J. D. Krame wense. Teger Poortvliet, de P. 21. raad werd a; E. M. het ve ven: In de ras werd gesprol misschien zo aansluiting velen, vooral kleinen man weg; 's zome; weinig strooi Wie nu 1 met meterhi cent betalen, taal 2 maal is samen f 1 Daartegen hi zwaar zou t< meterhuur vi Zoo noodi voor meterh van den strc gaat die broi de Mij. niet sluitingsmog lerseke. ging Volhar H, Middelbu voor Volhar Tele Bij de invi op 1 Octobe sprekken in 15—35 K.l 2e zone n: worden om lijke offers. 2e zone) tot ingaande 1 kleind door tarief voor De tariefs zone (tot en 2e zone (10 voor de 3e z cent (nieuwj 35 km) 30 dan 35 km) In de niei de gesprek! St Annalanc Boschkapellf Burgh-Haan Driewegen Flaauwers, Groote Abee Hoek (Zeels Kloosterzanc ke, Krabben taart, Lams burg, Neuz< Nieuwerkerl Noordgouwe welle, Oostd terland, Oos ne, Oud-Voi St Philipsla them, Saspc Schuddebeui kerke (W.), peldijk, Ter sluis, VLissii Walsoorden, Zierikzee, Z Voor elk andere krinj ten. Men kaï de kantoren Vrij Beroepen kamp te L< Geslaa raad met a Voorbij te slag. Chr bres v o van Bestui heeft een gezonden, v tuigd van d wijsbezuini§ brengt tege wetsontwerj

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2