Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen. Het aantal verloven A moet volgens 1 mededeeling van den Minister op 3 blij ven. De heeren v. Soelen en de Priester maken eenige opmerkingen over de han deling van B. en W. in deze. Een ongezegeld adres van „Nemidso" wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan dhr A. Louwerse wordt eervol ont slag gegeven als gemeente-opzichter. Dhr Jacques merkt op, dat een aan te stellen opzichter geen nevenbetrekkingen mag bekleeden en .vraagt of daarom de jaarwedde voldoende is. Weth. Suurm.ond verdedigt het stand punt van B. en W. en merkt op, dat bij een verhooging van 2 of f 400 dit nog niet voldoende is voor een zelfstandig ambtenaar. In verband met den arbeid welke verricht moet worden, willen B. en W. eerst probeeren op deze wijze te slagen. Dhr v. Soelen gelooft, dat er iets scheefs zit in dit voorstel. Daardoor bestaat de mogelijkheid, dat b.v. de opvolger van dhr Louwers bij den Polder "Walcheren wel voor deze betrek king in aanmerking zou kunnen komen. Spr. acht deze uitsluiting verkeerd. Dhr de Priester is van meening dat er een gevaar schuilt in de voorstelling van B. en W. Spr. wil dat door B. en W. getracht wordt aan de moeilijkheden van het des betreffende Kon. besluit te ontkomen. Dhr v. d. Putte vraagt of het den op zichter verboden is werk te verrichten wat geen verband houdt met het werk wat hij voor de gemeente heeft te verrichten. Spr. kan het B. en W. niet kwalijk nemen dat ziji, gezien de financieele toestand der gemeente eerst probeeren op deze wijze te slagen. "Weth. Suurmond zegt niets scheefs in het voorstel te zien, en acht de bewuste clausule in het art. goed met het oog op de waarborgen, die wij1 noodig hebben mei het oof op een onbevooroordeeld optreden van den opzichter. Spr. wilde autoriteiten niet om wij ziging van deze bepaling verzoeken en meent dat thans geen minimum en maxi mum vastgesteld moet worden. De voorz. zegt: Een opzichter in over heidsbedrijf kan deze betrekking waarne men indien hij! door die bedrijven zelve niet uitgesloten wordt. Dhr Jansen vraagt of de mogelijkheid niet aanwezig is met een andere gemeente samen te werken. Dhr Jacques meent, dat dit te probee ren is. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 6 tegen 3 st. n.l. dhrn Leenhouts, de Priester en Jansen. De Gasconcessie. Dhr Jansen vraagt, of al niet ooglui kend toegelaten wordt dat de Maatschap pij de straat maakt. Spr. vindt dit niet goed en wil dat de gemeente dit zelf doet. De voorz. zegt: Onze concessie is de zelfde als van Vlissingen. Dhr Jansen vraagt, of de wijziging be- teekent verbetering of verslechtering voor de gemeente. Weth. Suurmond wijst er op, dat Vlis singen zelf aandeelhouder is en tevens Iverbruikeit, waarin spr. voor -Souburg een waarborg ziet. Wij kunnen geen an dere eischen stellen dan Vlissingen. Spr. acht het maken van de s'-aat door de maatschappij voor de gemeente gemakke lijker en voordeeliger. Dhr de Priester wil een pertinent ant woord op de vraag waarin onze concessie met die van Vlissingen verschilt. Spr. ziet gevaar in de clausule waarin wij ons on derwerpen aan Vlissingen. Weth. Suurmond zegt, dat Vlissingen in zijn concessie dezelfde aanduiding heeft voor de kwaliteit van het gas. Dhr de Priester wil de zaak aanhouden én eerst de concessie van Vlissingen ter inzage leggen, of anders toch in elk geval de bepaling omtrent de bestrating er uit' nemen. De Secr. zegt: „alleen Souburg nam de concessie van Vlissingen over. De an dere gemeenten stelden die vast zooals wij nu voorstellen." Het voorstel de Priester, om de bestra ting door de gemeente te laten geschieden wordt aangenomen met alg. st. De gewijzigde concessie wordt daarna op dezelfde wijze aangenomen. Wijziging verordening Winkelsluitingswet. Dhr Jacques wil ook de bepaling opgenomen zien om des Zondags op bepaalde uren te kunnen verkoopen. Dhr Leenhouts kan niet inzien dat een patate frite kraam Onder de winkelslui tingswet valt. Spr. meent dat dit niet het geval is. Dhr v. d. Putte vraagt of de bepaling uit de winkelsluitingswet, waarin toege staan wordt dat men tot een half uur na sluitingstijd publiek in zijn winkel mag hebben, ook van toepassing is op deze instelling. Zoo ja, dan zou spr. voor wil len stellen de sluitingstijd op Zaterdag op 11 uur te bepalen, daar het anders nog Zondag zal worden voor de zaak geslo ten is. Dhr v. Soelen zegt te gelooven dat er wel wat achter deze zaak zit. Nu B. en W. gelegenheid gaven om daar te staan moeten zij iook gelegenheid geven om te verkoopen, wat zij met dit voorstel doen. "Weth. Suurmond meent dat de verlen ging tot een half uur na sluitingstijd hier niet van toepassing is. Spr. zegt, het is niet uitgemaakt door de hoogere instanties of deze zaak onder de winkelsluiting valt. Daarom moeten wijl ons nu aan deze uitspraak houden. Het is niet de bedoeling met dezen maat regel den betrokkene zijn brood te Ontne men. Maar ook in 't belang van de orde en bescherming tegen overlast voor derden is het noodig dat hier maatregelen genomen worden. De voorz. zegt: er kwamen veel klachten over herrie in. Weth. Jacques bepleit nogmaals de openstelling op Zondag. Dhr de Priester zegt, dat de A.R. buiten hun program gaan, daar zij' geen rekening houden met andersdenkenden Dhr v. d. Putte is om principieele re denen tegen de openstelling op Zondag, vooral daar nu een dergelijk verzoek niet aanwezig is. Hij acht het onverantwoorde lijk indien wij als plaatselijke overheid nu zelf die gelegenheid zouden scheppen. Weth. Suurmond merkt op, dat hier geen algemeen belang mee gemöeid is, waarom wij als A.R. hier een concessie aan ons principe zouden moeten doen. Het voorstel Leenhouts om des Zondags op bepaalde uren vrijstelling te verleenen voor openstelling wordt verworpen met 5 tegen 4 st. (de heeren Leenhouts, de Priester, Jansen en Jacques). Het voorstel van B. en W. wordt daar na met algemeene stemmen aangenomen. De voorz. biedt daarna de begrooting voor 1936 aan. De huurverlaging vöor het gemeentelijk woningbedrijf tot f3.50 per week wordt z.h.st. aangenomen. Aanleg alg. begraafplaats. De vöorz. wijst er op, dat het geven van een kostenberekening hier niet mogelijk was. Dhr de Priester kan dit niet begrijpen. Spr. acht de wijze waarop publiciteit aan dit plan is gegeven, n.l. uitvoering door jeugdige werkloozen, niet juist, omdat er nog personen zijn die komen stempelen. Vandaar dat wellicht maar twee perso nen zich aangemeld hebben. Spr wil de termijn verlengen en beter bekend maken. Spr. is tegen uitvoering ddor jeugdige werkloozen en door werk verschaffing, omdat dit geen werk is wat daarvoor in aanmerking kan komen. Spr. meent, dat dit particulier werk is. Weth. Suurmond heeft zich destijds ver klaard tegen dit plan, omdat het te groot is, daar het te veel onderhoudskosten zal vergen. Elen kostenberekening is niet mogelijk vóór de prijs van de graven is vastgesteld, terwijl bodem en natuur voor een deel de kosten van onderhoud bepalen, wat moei lijk vooruit te bepalen is. B. en W. zijn tot de conclusie gekomen dat het wel eens mogelijk kan zijn dat het onderhoud te duur werd. Er is aan Spr. een concessie gedaan om een deel buiten exploitatie te brengen. Omdat Spr. één wil zijn met dit college zoo dit mogelijk is, daarom is Spr. nu voor dit plan. Spr. is er niet tegen om de termijn voor bekendmaking te verlengen. Al is het misschien niet voor werkverschaffing, toch heeft de Minister toestemming ver leend. Dhr de Priester meent, dat wel een be rekening kan worden gemaakt. Spr. vraagt: is den Minister meege deeld, dat dit werk 1 Jan. 1937 in exploi tatie motet zijn? Dhr v. Soelen zegt: dit werk heeft de raad aangenomen, dus moet het nu uit gevoerd worden. Spr. gelooft dat de leef tijd der werkloozen gesteld moet würden op 15 jaar. Weth. Suurmond: Dhr de Priester is in consequent, want in een vorige vergade ring heeft hij beweerd dat het plan reeds aangenomen was, waaraan hij nu tornt. De Minister is geen kind. Hij heeft wel onderzocht door de betrokken instanties. Dhr de Priester: die zet zijn naam op wat ambtenaren hem voorleggen. De voorz. zegt, dat na den aanleg kan warden gesproken over de exploitatie. Dhr de Priester stelt voor uitvoering door particulieren, wat verworpen wordt met 6 tegen 3 st. (de S.D.A.P.-fractie). Het voorstel van B. en W. wordt daar na aangenomen met dezelfde stemverhou ding (tegen S.D.A.P.). Verhuring g r.o n d Zaai- h o e k w e g. Dhr Jansen vraagt of het geen B. en W. voorstellen van beteekenis is voor werkloozen en wijlst op het nadee- lige van de verpachting voor 1 jaar. Hij vraagt of 3 jaar niet beter was. Dhr A. J. Arendse ziet ook in verpach ting voor één jaar eenige nadeelen. Spr. bepleit de mogelijkheid om indien de plannen in verband met de zijdeteelt niet doorgaan, aan de pachter de concessie te doen dat hij voor langer tijd pachter kan zijn. Weth. Suurmotnd: Ons bereikte een cir culaire voor dit doel die ons beïnvloedde. Het is niet meer dan een veiligheidsmaat regel. Het voorstel wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verbouw Gemeente huis. Dhr De Priester kan met het voorstel meegaan, maar vraagt hoe B. en W. aan de centen komen, daar deze niet uit den post voor onderhoud kunnen worden genomen. Spr. wil ook de kasten in de raadzaal uitbreken. Weth. Suurmond is bereid het voorstel naar B. en W. terug te zenden. De secr.: Het voornaamste bezwaar is de tocht. Dit kan beter direct verholpen worden. Het wordt z.h.st. aangeniotmen. Voorstel roeibootveer aangenomen z. h.st. Dhr v. Soelen vraagt naar de afwikke ling van den toeslag aan kastrekkers. Hierop is de goedkeuring nog niet ver leend. De vergadering gaat daarna 'Over in een met gesloten deuren. Arnemulden. Onze dorpsgenoot, dhr C. Duine, welke verleden jaar September voor het examen politie-diploma slaagde, is thans benoemd tot jachtopziener te N. en St. Joos'land, in de plaats van den jacht opziener M. Joosse, die in gelijke betrek king ia overgeplaatst naar 'a-H. Arends- kerke. De auto, welke onlangs op 11 dezer alhier in een sloot was gereden, is thans na bijna 14 dagen hier te hebben gestaan, weggehaald, doch is te Middelburg door de politie in beslag genomen. Het nummer was van de auto verwij derd, terwijl zich in de auto een paar konijnen bevonden, naar de herkomst dezer dieren wordt een onderzoek inge steld. Axel. De waterleiding. Het comité van actie heeft thans na plm. 900 hand- teekeningen ite hebben verzameld, zich met een verzoek tot den raad gewend om o.m. of het raadsbesluit d.d. 8 October in te trekken of zoodanige restrictie namens den Raad dezer gemeente aan 'dit besluit te verbinden, dat de verplichte aansluiting t.o.v. de gemeente Axel zal vervallen. Een spoedeischende raadsvergadering aanvragen, mislukte, doordat onder de 5 tegenstemmers geen voldoende meerder heid bereid was om een desbetreffend verzoek te teekenen. Inmiddels is reeds het raadsbesluit door Gediep. Staten goedgekeurd, zoodat de actie op niets is uifcgeloopen. Colijnsplaat. (Slot Raadsvergadering.) Herbenoemd werd als lid van het Burg. Armbestuur dhr P. v. d. Weele Az. Thans komt de begrooting ter tafel. Dhr de Pree vraagt bij de behandeling hiervan naar de mogelijkheid van een andere bergplaats voor lijkwagen en brandspuit. Hiervoor worden door hem aangewezen het voorste lokaal der openbare school. Aangezien het comité voor werkloozen- zorg voor den a.s. winter dit gebouw weer is toegewezen wil Spr. geen haast maken. Volgens Spr. zou dan mettertijd best het achterste lokaal der school aan het comité kunnen gegeven worden. Dhr Jansen vraagt of het niet mogelijk zou zijh het gebouwtje waarin de lijkwa gen en brandspuit staan wat uit te bou wen. Hiertegen komt weth. v. Dis op, om dat men dient te rekenen met de rooilijn. Het voorstel van dhr de Pree om het voorste lokaal der school voor genoemd doel te bestemmen wordt met alg. st. aan genomen. Dhr P. Janse vindt 150 ton macadam, voorkomende op de begrooting, wel wat veel. Volgens hem kan er, wanneer de macadam verstandig wordt gebruikt, nog een heele tijd met de thans aanwezige vol staan worden. Hij wil daarom deze post schrappen. Hiertegen wordt geprotes teerd. Men moet geregeld in voorraad hebben om aan te vullen. Besloten wordt deze post zoo te laten. Vervolgens heeft de heer Janse bezwaar tegen een post voor de muziektent. Bij de gewone kosten vöor onderhoud ad f 30, bomt op de begrooting een bedrag van f 70 voor, voor het aanbrengen van een plafond. Hiji gelooft niet dat dit voor het geluid aan te bevelen is. De burgem. zegt echter dat juist de di recteur van „Wilhelmina" dit zoo toe juichte. Ook dhr Hartog is er tegen. Hij1 acht dat de tijdsomstandigheden het niet toe laten voor iets dergelijks geld uit te geven. Het voorstel van dhr Hartog wordt met 4 tegen 3 st. aangenomen. Dhr de Pree is het niet eens met den post van f 3500 in den kapitaalsdienst, grootendeels voor het aanleggen, van een straatweg achter om de kerk. Als deze weg eens werd opgeknapt en dan gewalst zou men toch veel voordeeliger uit komen. Dhr Contant kan zich hiermede niet vereenigen. Zooals de toestand 50 jaar geleden was is zij in deze buurt noig. Op den weg is het, onverschillig welk weer, een slechte toestand. Waarom moeten in de Voorstraat mooie straten gelegd wor den en achter de kerk niet? Daar betaalt men toch ook belasting? Weth. Dees acht de bewering, als zou de Voorstr. gelijk staan met die achter de kerk, niet juist. De voorstraat is de en tree van het doirp. De voorz. is het met dhr Contant eens. Deze buurt is ook thans mooi bebouwd. Daar dient ook rekening mee gehouden te warden. Na nog eenige discussie wordt besloten naast deze begrooting van dit plan nog een begrooting te maken voor het opknap pen en walsen van dezen weg. Weth. v. Dis wijst op 'de nieuwe wegen in O. en N.-Noord~Beveland, waar ook de gemeente aan betaalt. Moet nu nog steeds blijven betaald aan de gemeente Kats voor onderhoud van de weg naar het Katsche Veer in den Leendert Abraham- polder? Nu1 bijna alle verkeer over Kort- gene gaat, zou deze f 35 hiervoor bespaard kunnen worden. EVeneens werd afgezien van een bedrag van f 18.81, zijinde 1 ct. per inwoner, dat werd betaald aan het comité voor werk verruiming op Zuid- en Noord-Beveland De begrooting in stemming gebracht Werd met alg. st. goedgekeurd in ontv. en uitg. f 57472.72, met een pioist onvoor zien van f 1818,69. Kapitaaldienst f 3500. Besloten wordt aan de Noordzijde van de begraafplaats een nieuwe doornheg te planten. Bij de rondvraag wijlst dhr Janse op den toestand bij zwaren regenval bij het gedeelte van M. Koster tot G. Hollestelle. B. en W. zullen dit onderzoeken, en trach ten er verbetering in te brengen. Hierna sluiting. Poortvliet. Vrijdagavond had een ern stig motorongeluk plaats op de z.g. Ka alhier. De zoon van den landbouwer Th. Boot keerde met twee paarden en een kar waarachter een zaaimachine gebonden was, huiswaarts. Zekere de Rijke kwam met zijn motor van de tegenovergestelde richting. Door de korte wendingen, welke de weg aldaar maakt, merkte de Rijke paarden en voertuigen niet op, met het gevolg dat hij met zijn motor tusschen de paarden terecht kwam. In zorgwekken- den toestand is hij opgenomen en op ad vies van den spoedig ter plaatse zijuden geneesheer Poortvliet naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Korfbal. Vlissingen. Alhier speelden Bad jou II van hier een korf hal wedstrijd tegen Toga uit Goes. Badjou II wist de Goesenaren met een 51 nederlaag naar huis te zen den. Voetbal. Ritthem. Zaterdagmiddag speelde R. V. C. I met Hermes I een competitiewed strijd voor den Walcherschen Voetbal bond met als uitslag 25. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wapserveen J. M. Willemsen, cand. te Schoondijke. Bedankt voor Eext, J. M. Willemsen, cand. te Schoondijke. Voor Stavenisse, E. J. Beens te Hedel. Geref. Kerken. Bedankt voor Wierden W. Scheele te Hoogersmilde. - E m er it a a t. Dr Joh. Kloots, Ned. Herv. predikant te Heusden, heeft wegens gezondheidsredenen met ingang van 1 Januari emeritaat aangevraagd. Het Provinciaal kerkbestuur van Friesland heeft eervol emeritaat verleend aan ds F. de Boer, sedert 1899 predikant te Irnsum, en wel tegen 1 December. Ds P. van H o v en, pred. bij de Geref. Kerk te Honselersdijk, voorheen te M e 1 i s k e r ke, hoopt op Woensdag 30 October zijn 25-jarige ambtsbediening te herdenken. Combinatie van gemeen ten. Eén der middelen om het aantal vacatures in de Ned. Herv. Kerk te doen dalen is combinatie van gemeenten. In verband met de daling der inkomsten van kerkvoogdijen worden hier en daar in Friesland pogingen tot combinatie van gemeenten gedaan. Zoo heeft 'de samen voeging van Rauwerd en Sybrandaburen thans haar beslag gekregen. Het is aan nemelijk, dat binnen afzienbaren tijd meer combinaties in deze provincie zul len volgen. G. d e R u S r. Den eersten Novem ber herdenkt de heer G. de Ru Sr., hoofd der Chr. Julianaschool te Oost-Sou burg, zijn veertigjarige werkzaamheid in dienst van het Christelijk onderwijs. Op dien dag is hij ook 30 jaar als hoofdonderwijzer werkzaam geweest, waarvan 15 jaar te Gouda, 5 jaar te Gen- dringen, en nu 10 jaar te Oost-Souburg De Julianaschool, waarvan de jubilaris hoofd is, bestaat dien dag juist 25 jaar. Zijn vrouw en kind la ten verdrinken. De Rechtbank te Amsterdam beeft tegen den automobilist J. O., die in arrest is gesteld onder ver denking met opzet zijh vrouw en dochter tje nabiji Nigtevecht in zijn auto in het water te hebben gereden, waardoor zij om het leven zijn gekomen, 'n bevel tot ge vangenhouding voor den tijd van dertig dagen verleend. Op Donderdag 10 Oct. reed, zooals wij! hebben medegedeeld, J. O., wonende te Bloemendaal, met zijh auto bijl Nigtevecht in het Merwedekanaal; zijh vrouw en dochtertje kwamen om het le ven. De automobilist en zijn zoontje wer den gered. Men vermoedde, dat O., die van zijn vrouw ging scheiden, opzettelijk in heit water was gereden, Hij ontkent dit echter hardnekkig. Poollsche logger aan Onze kust gestrand. De be manning gered. In den nacht van Zaterdag op Zondag om half vier is bij Katwijk aan Zee gestrand de Poolsche Logger Gdynia 1932 geladen met 32 last haring. Aan boord waren 5 Polen en 9 Scheveningers, welke door de reddings boot van Katwijk van de Ndord- en Zuid- Hollandsche Redding Mij. in twee tolchten zijn gered. De zwaar geladen Logger sloeg vol water en is waarschijnlijk verloren. De redding werd vaardig en met succes vol bracht. Kind overreden. Zaterdag middag gerankte het achtjarig kind van den heer W. te Hengelo onder een vracht auto. Per auto werd het kind naar het ziekenhuis vervoerd, waar helt bij aan komst reeds bleek overleden te zijn. Verkeersongevallen. Te Haarlem zijn twee ernstige verkeersonge lukken gebeurd. Een 81-jarige heer stak den rijweg over zonder op bet verkeer te letten, met bet gevolg, dat hij door een wielrijder aangereden en tegen den grond gesmakt werd. De oude man kreeg een zware hersenschudding en is naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Het tweede ongeluk betrof een 39-ja rige courantenhezorger, wiens fiets zwaar beladen was met couranten. Hij verloor plotseling de macht over zijn stuur, waar door hij vlak voor een naderende auto viel welke bestuurd werd door een dok ter. D'eze kon niet tijdig stoppen, zoodat de auto over den courantenbezorger heen ging. D'e man kreeg een schedelbreuk en is, na door den dokter te zijn verbonden, overgebracht naar het ziekenhuis. Zijn toestand is zorgwekkend. Op den rijksweg te Bussum heeft een botsing plaats gehad tusschen een stilstaande vrachtauto en een motorfiets. De motorrijder, die volgens ooggetuigen met onvoldoende verlichting reed, be merkte den vrachtauto te laat en reed er tegen aan. Met een ernstige beenbreuk en lichte hersenschudding is de man naar het ziekenhuis vervoerd. 'Inbrekers gestoord. Vrij dagnacht is in de Coöp. Zuivelfabriek "Wouw, vlak bij den spoorwegovergang van de lijn Roosendaal-Vlissingen, een brutale inbraak gepleegd. Toen de directeur, de beer Witteveen, Zaterdagmorgen om half zeven het kan toor betrad, bleek dit geheel overhoop te zijn gehaald. De zware deur van de kluis vertoonde door en door vier groote boor gaten. Ook bleek met een steekvlam te zijn gewerkt. Blijkbaar zijn de inbrekers echter gestoord en hebben zij overhaast de vlucht moeten nemen zonder iets te kunnen buit maken. De dieven moeten goed met de situatie ter plaatse op de hoogte zijn geweest en geweten hebben, dat zioh in de kluis een groot bedrag aan contant geld in totaal ruim f 19.000 bevond, welk geld bestemd was ter uit betaling van de door de boeren in de vo rige week geleverde melk. Dat vakmen- schen aan bet werk zijn geweest, blijkt uit bet feit, dat rond het slot van de kluis deur een teekening was gekrast hoe men verder moest boren om de zware grendel te kunnen terugschuiven. Uit bet door de marechaussee uit Ber gen op Zoom ingestelde onderzoek is ge bleken, dat de inbrekers per auto zijn ge komen. Een spoorwegwachter heeft, toen hij om half vier opstond en het licht in zijn wo ning, welke vlak naast de fabriek is ge legen, ontstak, een schel gefluit gehoord. Hij heeft toen uit het raam naar buiten gekeken, doch niets gezien. Even later echter hoorde hij den auto wegrijden, zoo dat vermoedelijk op het zien van licht de inbrekers, vreezende dat zij' ontdekt wa ren, de vlucht hebben genomen. Auto in het water ge reden. Zondagavond is op de Rijks straatweg te Utrecht een auto in het wa ter gereden. Een te hulp geroepen kraanwagen bracht den wagen op het droge. De eenige inzittende, die blijkens de houding, waar in men hem aantrof, nog getracht had zich uit den wagen te werken, was reeds overleden. Het slachtoffer, de R. uit Ut recht, was ongehuwd. Faillissementen, Door de Rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard Abraham Walg, manufacturier, wonende te Goes, Papegaaistraait 12. Rechtercommissaris Mr J. H. F. Bloe- mers, rechter. Curator Mr H. C. J. Zaaier, advocaat te Goes. Opgeheven wegens gebrék aan baten het faillissement van P. J. Goet'hals, (han del in landbouwwerktuigen te IJzendijke. Hooger beroep. Door P. J. B. 47 jaar, 'landbouwer, wonende te Hon- tenisse, is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis der Rechtbank van 18 Oct. 1.1., waarbij hij wegens het uitlokken van brandstichting is veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf. De officier van justitie was eveneens in hooger beroep gekomen. Door den officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis- der Rechtbank van 25 October 1.1., waarbij J. de K., 29 j., werk man, wonende te Yerseke, is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde oplichting. Door den Officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 18 October 1.1., waarbij' D. A. D., 32 jaar, arbeider te Gadzand, ter zakie van ver boden invoer van paarden is veroordeeld tot f 50 boete of 20 d. h. met verbeurdver klaring van de paarden. Idem tegen het vonnis der Recht bank van 18 October 1.1., waarbij J. de H., '35 jaar, paardenihandelaar te Gadzand, is vrijgesproken ter zake van het ten 'laste gelegde feit: uitlokken van verboden in voer van paarden. De Ossche strafzaken. 's-HERTOGENBOSCH. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft heden de eerste uitspraken gedaan in de Ossche straf zaken. Wegens diefstal tezamen en in vereeni- ging gepleegd in den nacht van 16 op 17 Maart 1934 te Mariahoeve bij den landbouwer te Schepel, waar zij f1600 hebben weggenomen; twee diefstallen met inbraak in den nacht van 16 op 17 Mei 1933 te Gasselt in het gemeentehuis, waarbij f 400 werd buitgemaakt en ver der diefstal in den nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Langenboom bij den mole naar G. van Huiseling, waar f 900 werd ontvreemd, werden de 42-jarige P. J. de Bie (Peer de Bie) en de 43-jarige L. A. v. d. Wezel (den Brus) veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O.M. had tegen ieder 16 jaar ge- eischt. De 43-jarige A. Snabel, assuradeur to Nijmegen, beschuldigd verschillende per sonen tot het plegen van een misdrijf te hebben aangezet, werd vsroordealu tot

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3