Binnenland Minister Deckers over de prijsstijging Uit de Provincie. in do mijn werkende 107 arbeiders 17 rijn gedood en 15 gewond. De ontploffing had plaatg Zaterdagnacht omstreeks 12 uur in de mijn Akaike. Men vreest ern stig, dat de overige ten tijde van de ont ploffing in de mijn werkzame arbeiders verloren geacht moeten worden. Korte Berichten. Bij een auto-ongeluk dat in den af- geloopen nacht tusschen Amiens en Pa rijs plaats vond, zijn 5 personen ver brand. Volgens officieels cijfers zdjn gedu rende het jaar 1934 in de Vereenigde Staten 33.980 menschen bij auto-ongeluk ken om het leven gekomen NIEUWE OPRRACHTEN VOOR ONZE SCHEEPSWERVEN IN ZICHT? Een voorstel inzake nieuwe schepen voor de Kon. Holl. Lloyd. Sedert geruimen tijd werden bespre kingen gevoerd omtrent de wijze waarop het bedrijf van den Kon. Holl. Lloyd zou kunnen worden voortgezet. D'e regeering heeft den eisch gesteld, dat de passagiersdienst zou worden stop gezet. Hieraan is inmiddels gevolg ge geven, al schijnt het niet uitgesloten dat bescheiden passagiersvervoer in de toe komst weer zal geschieden. De directie heeft naar de „Telegr." verneemt nu aangeboden, gedeeltelijk uit eigen middelen vier nieuwe vrachtsche pen met passagiersaccomodatie te doen bouwen om daarmede den veertiendaag- schen dienst in afwisseling met den Rot- terdamschen lijndienst op Z.-Amerika te onderhouden. Van het rijk wordt dan ge vraagd een bijdrage in de kosten van den bouw van deze vier schepen, welke tus schen 7000 en 8000 tons zouden meten, alsmede eveneens een subsidie voor de exploitatie. Op deze basis zdjn de onderhandelin gen thans in een vergevorderd stadium gekomen en naar wij vernemen, zegt de „Telegr.", kan de beslissing der regeering binnenkort worden verwacht. Onze indruk is, zegt het blad, dat door de Regeering voor dit plan gevoeld wordt, omdat deze oplossing bijdraagt tot de noodzakelijke verjonging van de Neder- landsche koopvaardijvloot en den bouw van vier schepen hier te lande, waardoor werkverruiming wordt verkregen. Ook wordt gevreesd, dat bij exploitatie van de verouderde schepen het exploitatie tekort zoo al niet stijgend dan toch blij vend zal zijn. VESTIGING VAN BUITENLANDERS IN HET MIDDENSTANDSBEDRIJF. De drie Nederl. Middenstandsbonden dringen op spoedige wettelijke regeling aan. De drie Nederlandsche Middenstands bonden hebben zich dezer dagen tot de Ministers van Sociale Zaken en van Han del, Nijverheid en Scheepvaart gewend om te wijzen op de nadeelige gevolgen, welke de wering van vreemde arbeidskrachten voor verschillende takken van midden- standsbedrijf heeft. Herhaaldelijk doet zich het feit voor, dat een werknemer van vreemde nationa liteit, die niet langer in de gelegenheid wordt gesteld om in een Nederlandsche onderneming werkzaam te zijn, zich zelf standig gaat vestigen en daardoor niet alleen de concurrentie in den betrokken bedrijfstak vergroot, doch bovendien veel al de bestaande prijzen en tarieven onder- biedt, aangezien hij zich niet behoeft te storen aan verschillende sociale maat regelen en aan de collectieve arbeids- 0 v ereenkomsten. Dit euvel neemt steeds grooter vormen aan en het is daarom, dat de Bonden er bij de regeering met klem op aam- dringen, op korten termijn een wettelijke regeling te willen bevorderen, welke ook de vestiging van ondernemers van vreem de nationaliteit aan bepaalde voorschrif ten bindt. DE VERLAGING DER LOODSGELDEN. Thans is in het Staatsblad afgekon digd het reeds eerder door ons aangekon digde Kon. besluit, waarbij met ingang van Vov. de loodsgelden tot 11 pet. worde verminderd. Prinses Juliana bezoekt Zutfen. H. K. H. Prinses Juliana heeft Zater dagmiddag met klein gevolg, geheel on verwachts een bezoek gebracht aan de St. Walburgkerk te Zutfen. Dte organisit de heer Bute heeft op 'het orgel het Wilhelmus ten gehoore gebracht. Ontslag aan zestigjarige ambtenaren. B. en W. van Amsterdam zullen den raad machtiging vragen, met ingang van 1 Januari a.s. ontslag te verleenen aan ambtenaren, die op dezen datum 60 jaar of ouder zijn. Hierbij zal de bepaling gelden, dat slechts ontslag zal worden verleend aan ambtenaren, die zich met een ontslag kunnen vereenigen en aan diegenen, van wie vaststaat, dat het gemeentebelang zich tegen hun ontslag niet verzet. De ontslagen ambtenaren zullen gedu rende de eerste drie maanden een uitkee- ring ontvangen van 100 pet. van het laat stelijk genoten salaris en daarna, tot het ingaan van hun pensioen van 70 pot. van dit salaris. Steunvergoedingen, Van officieele zijde wordt ons medege deeld, dat de steunvergoeding voor groe ne erwten en schokkererwten, gedenatu reerd in het tijdvak van 6 tot en met 12 October 1935, voor de kwaliteitsklassen G en D respectievelijk f 3 en f 2.50 per 100 kg. zal bedragen; deze steunvergoe dingen zullen eveneens worden uitge keerd voor de in bovengenoemd tijdvak gedorschte, aan de standaardmonsters G en D voldoende, gele erwten. A. R. J. A. Aanwijzing Secretariaat. Het adres van den Secretaris der Anti- Rev. Jongeren Actie is ingaande a.s. Woensdag 30 October niet meer te Zwolle, doch Haarlemmermeerstraat 62, Amster dam (W.) Eenvoudiger verkeer met België. Ter vergemakkelijking vein het toeris tenverkeer naar België, met het oog op de Brusselsche tentoonstelling, heeft de Belgische regeering in den afgeloopen zomer eenige maatregelen getroffen, o.a. de invoering van maandtriplieken voor motorrijtuigen, de tijdelijke afschaffing van doaunekaarten voor rijwielen en de tijdelijke vrijstelling ten aanzien van het internationale rij- en wagenbewijs voor houders van geldige Nederlandsche rij bewijzen. Thans kan worden meegedeeld, dat de afgifte van maantriptieken ook nè, af loop der tentoonstelling gehandhaafd zal blijven, terwijl handhaving der beide andere genoemde vrijstellingen bij de Belgische regeering in overweging is. Christelijk Nationaal Vakverbond. Zaterdag is te Utrecht een buitenge wone algemeene vergadering van het Christelijk Nationaal Vakverbond gehou den, waarin de heer K. Kruithof wegens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd als voorzitter van het C.N.V. is afgetreden. De heer Kruithof sprak een kort woord van afscheid. Hij dankte voor de belang stelling jegens zijn persoon in verband met zijn aftreden ondervonden en zeide het werk voor het C.N.V. van den be ginne af met liefde te hebben gedaan. De nieuwe voorzitter, de heer Stapel kamp, heeft daarna met enkele woorden het voorzitterschap aanvaard. Hij hoop te, dat zijn werk zou strekken tot ver heerlijking van God en tot het stellen van recht en gerechtigheid op het terrein van het sociale leven. De heer H. Amelink bood vervolgens met een sympathieke toespraak den heer Kruithof namens het Verbond het door den schilder W. de Visser geschilderde portret van den scheidenden voorzitter aan. De heer J. Hofman bood namens het dagelijksche bestuur van het Verbond een schilderij aan. Verder hebben nog hun waardeering jegens den heer Kruithof geuit de heer H. J. Ferwey namens de aangesloten organisaties en de heer J. Meyer A.Jzn als de tolk van het kantoor personeel, die een schoorsteenklok aan bood. De .heer Kruithof werd tot eerevoorzit ter van het Verbond benoemd, waarna hij woorden van dank sprak. De invloed van de landbouwcrisis maatregelen. De prijsstijging, die zich in den laat- sten tijd ten aanzien van verschillende eerste levensbehoeften voordoet, heeft „De Standaard" aanleiding gegeven de meening te vragen van den minister van Landbouw, Mr Dr L. N. Deckers. Bij dit onderhoud heeft de minister als zijn meening te kennen gegeven, dat de stijging van de kosten der producten voor het noodzakelijk levensonderhoud natuurlijk zijn volle aandacht heeft, doch dat deze stijging toch veelszins is te be schouwen als een verschijnsel, dat telken jare in den herfst optreedt. Speciaal wees de minister op de melk- en zuivelproduc ten, waarvan de prijzen geregeld in dezen tijd van het jaar een stijgende tendenz vertoonen. Bovendien valt sinds eenige weken een prijsstijging van tal van pro ducten op de wereldmarkt waar te ne men een verschijnsel, waarop Neder land uiteraard geen invloed kan uit oefenen. Naar aanleiding van een vraag of waar de prijzen, die de consument in het binnenland voor die producten heeft te betalen, veelszins beheerscht worden door de toeslagen, welke de re- geering heft het niet mogelijk is, dat de regeering door vermindering dier toe slagen de prijsstijging geheel of gedeel telijk ondervangt, antwoordde de minis ter, dat de regeering natuurlijk zich van deze mogelijkheid bewust is. Doch anderzijds heeft zij te letten op de belangen der producenten, i.e. van den landbouw en de veeteelt. De regeering heeft met het oog op die belangen allerlei maatregelen getroffen, waarvan zij de overtuiging heeft, dat ze niet „volmaakt" zijn. Die maatregelen zijn dan ook geenszins als een blijvende „ordening" bedoeld, doch dragen volko men het karakter van nood-crisis-maat- regelen, tot het heffen waarvan de regee ring dan ook niet dan noode is over gegaan. Maar de regeering heeft het voor ons land en volk van de grootste beteekenis geacht om een zoo belangrijken tak van ons volksbestaan als den landbouw, die door de steeds verder gaande beperking van export-mogelijkheden in groote moei lijkheden kwam, op de been te houden. En de basis voor het geheel der als ge volg daarvan getroffen landbouwcrisis maatregelen is, dat het geheele volk zich een offer zou getroosten om dit mogelijk te maken en wel door voor sommige pro ducten een hoogeren prijs te betalen dan in verband met de marktpositie van het product op dit oogenblik noodig zou zijn. Deze basis aldus de minister moet behouden blijven. Want zou men haar verlaten, dan ontneemt men aan de ge heele landbouwcrisiswetgeving haar grondslag. Dit neemt natuurlijk niet weg zoo vervolgde de minister dat met behoud van deze basis er zooveel mogelijk naar moet worden gestreefd om de prijzen, zeker der eerste levensbehoeften „aan te passen" aan de omstandigheden der con sumenten in het binnenland. Met nadruk verklaarde de minister, dat elk geval door de regeering ook in ver band met die belangen der consumenten wordt bekeken en nauwkeurig wordt na gegaan in hoeverre het mogelijk is om zonder aan de landbouwcrisiswetgeving haar basis te ontnemen, tegemoet te ko men aan de bezwaren, welke de stijging der prijzen van de eerste levensbehoeften voor de veelszins zoo zwaar getroffen binnenlandsche verbruikers oplevert. Prof. Mr R. Fruin. f Met prof. mr R. Fruin, oud-algemeen Rijksarchivaris, die Zaterdagmorgen in zijn woning te 'sGravenhage dood in het bed werd aangetroffen en die den leeftijd van 78 jaar had mogen bereiken, is een man heengegaan, die ook in Zeeland en met name in Middelburg in veler gedach ten voortleeft. Mr Fruin kwam in 1894 als Rijksarchivaris en woonde hier met zijn familie op de Balans in het pand, waar nu het kantongerecht is gevestigd. Het is te begrijpen, dat de werkkring van mr Fruin hem ook in aanraking bracht met het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, waarvoor 'hij zeer veel heeft gedaan en waarvan hij 5 jaar voorzitter is geweest. In 1902 werd 'hij in het toenmalige stemdistrict H gekozen tot liberaal lid van den raad. De weg Westkapelle<Domburg. De uitvoering der werkzaamheden voor de verbetering van den voor het toe risme belangrijken weg van Westkapelle naar Domburg zal, naar de A.N.W.B'. van bevoegde zijde heeft vernomen, nog dit jaar worden aanbesteed. Voor de vele toeristen, die Walcheren bezoeken en voor de bezoekers van de badplaats D'omburg zal dit een belang rijke en welkome verbetering zijn. President Roosevelt van oud-Zeeuwsche familie. In het „Vad." wordt melding gemaakt van een reis door den beer W. P. F. van Deventer, directeur der A. N. V. V. V. naar Amerika gemaakt en van de indruk ken door hem in dat land opgedaan. Aan den New Yorkschen correspondent van dit blad beeft de beer Van Deventer nu o. m. medegedeeld, dat hij een brief ont vangen had van een Amerikaansche rela tie met een prachtig plan. „Zooals bekend mag worden veronder steld, genieten de beide Roosevelts in Amerika een groote populariteit. Welnu, men heeft uitgemaakt, dat de bakermat van de familie Roosevelt gezocht moet worden inOud-Vossemeer in Zeeland. Is er nu, de Amerikaan sche geestesgesteldheid kennende, een mooiere reclame denkbaar, dan het orga- niseeren van bedevaartstochten naar de geboorteplaats van de Roosevelts, met een comité van ontvangst, kransleggingen op de graven, bezoek aan het geboortebuis kortom iets echts Amerikaansch overge plant naar bet kleine Zeeuwscbe dorpje. „Come to O'ud-Vossemeer", is de va- cantieleuze voor iederen Amerikaan". Bij Kon. besluit zijn benoemd a. tot gezworene van bet waterschap De Ver eenigde Polders van Ossenisse E'. G. M. de Waal te Ossenisse; b. tot gezworene van den Stadspolder J. D. Verburg te Kortgene; c. met ingang van 1 Novem ber 1935 tot heemraad van het Water schap Schouwen, J. Padmos te Duijven- dijka; d. tot lid van het bestuur der wa- terkeering van den calamiteuzen Leen- dert Abrahamspolder, D. Tazelaar te Kats. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde de Ring Zeeland van den Bond van Zang en Oratoriumvereenigen in Nederland te Goes, in de zaal van den heer Bustraan, onder leiding van baar voorzitter, den beer Woltering. De aftredende bestuursleden P. Fraaaje (sec.) en P. van Belle (penn.) werden herkozen; eveneens als leden der muziekcammissie de beeren Brakman en Francoys. De rekening van den penningmeester werd 'goedgekeurd. Besloten werd f 50 te geven aan de oom missie voor stichting van een eigen bonds- gebouw, zoodra deze plannen tot uitvoe ring komen. Het hoofdbestuurslid, dhr Wolzak spreekt een opwekkend woord om de a.s. Bondsvergadering in Den Haag (50-jarig bestaan) van uit Zeeland flinlk te 'bezoe ken. De vergadering was door 27 vereeni- gingen bezocht. 's-Gravenpolder. De Ger. Meisjesvereen. kan met dankbaarheid melden, dat de netto-opbrengst der gehouden bazar on geveer 300 'gulden bedraagt. Veel hulp mocht zij ondervinden van de Ned. Herv. Meis j esvereeniging. Door den radio-concessiehouder is thans ook een derde station in weriking i gesteld. Kruiningen. Zaterdagmiddag was het 5-jarig zoontje van J. Blok met eenige kameraadjes aan het spelen met een fietsje, waarbij deze knaap zoo kwam te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr N. constateerde een beenbreuk boven de knie. De kleine werd naar het ziekenhuis gebracht. Hansweert. Mej. P. Versohure, kan toorbediende (lokale kraoht) op het post kantoor alhier wordt met ingang van 1 November a.s. in gelijke betrekking over geplaatst naar Kapelle. Mej. B. Coppens is thans in baar plaats benoemd op bet kantoor alhier. De motorvlet van de douane alhier, welke gistermorgen op surveillancedienst was op de Westerschelde heeft nabij de Kruiningsche sluis de schroef verloren. De reohercheboot „Albatros" moest daar op van Vlissingen komen om de vlet al hier binnen te sleepen. De bemanning moest zoolang bij dien harden wind en veel regen in de open vlet op de Schelde blijven wachten. Borssele. De groote zeeboot, die vorige week bij stormweer op de zandplaat bij Kaloot sloeg, is Zaterdagmiddag door 4 sleepbooten losgesleept en verder naar de plaats van bestemming Brugge gebracht. lerseke. D'e 13-jarige H. Gornelisse had het ongeluk bij het vallen zijn pols te breken. Dr Gerritsen verleende heel kundige hulp. Met de verzending van oesters naar Duitschland is nu begonnen. De vraag is tamelijk goed, maar de verzending van wege de contingenteering door de Vissche- rijcentrale tot 1/3 van andere jaren be perkt. De verzending van zware oesters is ook verboden, niet zwaarder dan 80 k.g. is toegestaan. Naar Engeland gaat niets, daar importeert men alleen Franscbe, die naast een goede qualiteit, een heel mooie schelp hebben. Heinkenszand. Zaterdag werden de overdekte schietbanen van „Soranus II" in gebruik genomen, met een wedstrijd met de omliggende gemeenten en met een toepasselijk woord van den Burge meester. Bij afwezigheid van den voorzitter M. van den Dries wegens familie-omstandig heden riep de heer P. A. Rijk de gasten alsmede den burgemeester het welkom toe. De Burgemeester zegt, dat het nog kort geleden is, dat hij getuige was van de oprichting en den eersten wedstrijd van „Soranus II". Hij feliciteert bestuur en leden met deze nieuwe overdekte schietbanen. Hij hoopt, dat de bloei van de vereeniging moge toenemen en ver klaart de overdekte banen voor geopend. Dhr P. A. Rijk dankt den burgemeester voor de opening en zegt, dat de verschei dene medailles en prijzen door ingezete nen en anderen zijn beschikbaar gesteld. Daarna ging men tot den wedstrijd over en werd het eerste schot op verzoek geschoten door den Burgemeester. Baarland. Gemeenteraad. Zater dagmiddag vergaderde de raad dezer ge meente. De voorz.deelt mede, dat de ge plaatste borden met opschrift „eigen weg" door dhr Overbeke zijn geplaatst 23 October en dat deze geplaatst moesten zijn op 1 Oct. 1932, dus dat deze moeten worden verwijderd. Dhr de Rijk merkt op, dat deze nu zóó geplaatst zijn, dat hier bedoeld wordt wat thans een weg is, die niet voor het publiek toegankelijk is. De voorz. zal deze zaak onderzoeken. Wijziging verordening op venten en op woonwagens. Ged. Staten kunnen zich niet vereenigen met een vastgestelde wijziging van een verordening^ daar deze te zeer de vrijheid aantast der be trokken personen, zoodat de verordenin gen wederom worden gewijzigd. De voorz. stelt aan de orde de gewijzig de begrooting van B. A. Het presentie geld der leden was terug gebracht van f 75 op f 25. Hiermede kan de raad zich vereenigen. Verzoek van de R.-K. arbeidersvereen. „St. Deus Dedit" om een toeslag op de uitkeering uit de werkloozenkas. B. en W. stellen voor dit toe te staan, daar ook huns inziens zij, die uit de werkloozen kas trekken, achter staan bij de steun trekkers. De raad heeft hier geen be zwaar tegen. Bij het verzoek van boven genoemde vereeniging was een adhaesie- betuiging van den Chr. Landarbeiders- bond te Baarland. Tot afgevaardigden naar de Waterlei ding-Mij wordt benoemd dhr de Rijk. Nadere bespreking toegestane vergoe ding aan Mevr. Wed. Pompoene volgens art. 13 L.O.-wet voor haar schoolgaand dochtertje. De voorz. zegt: deze vergoe ding is toegestaan in de vergadering van 1 October 1934. Na eenige dagen werd door dhr J. Pompoene die geweigerd. Nu doet zich het geval voor, dat dhr J. Pom poene niet is degene, die heeft aange vraagd, maar Wed. Pompoene. De voorz. stelt thans als meerderheid van B. en W. voor alsnog het raadsbesluit van 1 October 1934 in te trekken. Mevrouw Steketee—Hoovliet (minder heid) zegt, dat de zaak heel anders is. Wel heeft J. Pompoene geweigerd de vergoeding voor het vervoer van dit meisje te aanvaarden, maar hij had daar toe in het geheel geen recht, omdat dit geen aanvraag was van hem maar van een ander. Daarom vraagt spr.: heeft de heer de Vriend in opdracht van B. en W. gevraagd of Wed. Pompoene de aan vraag introk? Spr. zegt, dat door Wed. Pompoene nooit is geantwoord, dat zij de vergoeding niet wenschte. Wel heeft zij gezegd: ik zal er wel in moeten toestemmen. Ook is de verhouding van Weth. de Vriend tegenover Wed. Pom poene niet de juiste geweest, daar hij Wed. Pompoene in het gemeentehuis heeft toegeroepen je liegt... De voorz. zegt, dat dhr J. Pompoene hem heeft gezegd, dat hij deze vergoe ding niet wenschte te aanvaarden en de Wed. Pompoene hetzelfde tegenover weth. de Vriend. Dhr de Rijk zegt, dat een formeele fout is gemaakt. Wij hebben hieraan allen schuld. De voorz. stelt aan de orde stemming voorstel meerderheid B. en W. om in trekking van het genomen raadsbesluit van 1 October 1934. Aangenomen met 3 st. voor, 2 tegen en 2 onthouding. Dhr J. Traas vraagt nog naar het aantal werkloozen. De voorz, antwoordt, dat er twee zijn. Domburg. Gemeenteraad. Vrij dagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig dhr J. de Pagter wegens onge steldheid. Daar geen der landbouwers, die zich eerst hadden opgegeven voor de regeling inzake opneming van arbeiders in land bouwbedrijven met toeslag op loon, bereid waren een extra arbeider in dienst te ne men, werd besloten deze regeling voor Domburg althans nu niet in te voeren. Een verzoek van dhr J. Drabbe, inzake straatverlichting aan bet villapark werd afgewezen. Besloten werd van de N. V. Bad- en Strandhotel te Domburg een perceel grond te koopen voor verbetering van de Bad- straat en met dhr F. de Pagter voor bet zelfde doel een ruiling van grond aan te gaan bij pension Golfzicht. Een terrein bij bet badstrand zal worden gehuurd van dhr J. de Pagter, in te richten voor een parkeerplaats voor auto's. De begrooting van het Burg. Armbestuur voor 1936 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 2592,90. De begrooting van bet Waterleidingbedrijf voor 1936 was daarna aan de orde. Dhr Geldof vroeg boe de meening van B. en W. was om trent de tariefsverlaging en om overleg ging van een lijst van nog niet aangesloten perceelen. D'br Elout zeide, dat de kwestie van tariefsverlaging eerst aan de orde zou komen, wanneer winst werd gemaakt; in dit verband wees bij er op, dat, waar in bet algemeen waterleidingen in de eer ste tien jaar met verbes werken Domburg wel een goede positie inneemt daar het verlies, dat op dit bedrijf wordt geleden, zeer klein is; overigens gaf bij gaarne de verzekering, dat, wanneer geen verlies meer geleden wordt, B. en W. tariefsver laging zullen overwegen. Een lijst van nog niet aangeslotenen is gereed en zal in de volgende vergadering worden over gelegd. Aan de orde was thans de behandeling van degemeentebegrooting voor 1936. De voorzitter zeide, dat de toe stand wel niet zóó is, dat reden tot jui chen bestaat, maar dat toch een sluitende begrooting is verkregen. B. en W. achten een zeer voorzichtig beleid echter ge- wenscht en stellen daarom voor om van bet goed slot der rekening van 1934 van f 6195 een bedrag van f 4000 te reservee ren voor 1937. Waar bij deze begrooting ook de voorstellen van dhr Geldof zullen worden behandeld, wil hij er op wijzen, dat één dezer voorstellen, het maken van een nieuw gemeentehuis geen nieuw idee van dhr Geldof is, maar dat Spr. zelf reeds herhaalde malen en ook nog kort geleden dat denkbeeld naar voren heeft gebracht. Dhr Geldof mist op de begrooting voor stellen tot werkverruiming. De reserve, die B. en W. voor 1937 willen bestemmen zou hij voor werkverruiming willen zien aangewend, waarbij hij dan ook dacht fov. aan den bouw van een gemeentehuis. Hij geeft den voorzitter alle eer van bet idee, maar constateert, dat tot heden dit idee nog niet is uitgevoerd. Dhr de Visser zegt dat deze begroeting tot tevredenheid stemt Op voorstel van dhr Geldof wordt de post „riolen" met f 100 verhoogd voor het geleidelijk aanbrengen van straatluiken aan de rioleering. Een uitgebreide discussie ontspon zich bij den post werkverschaffing. Dhr Geldof had schriftelijk voorgesteld een gedeelte rioleering in het vrije bedrijf te doen leg gen en 'had verschillende werkverschaf fingsobjecten aangegeven. B. en W. had den deze voorstellen beantwoord, waarbij zij er op wezen, dat ontneming van werk- objecten zou leiden tot het meer in steun komen van werkloozen, terwijl het aanbe steden van werken financieel niet moge lijk was. Uitvoerig verdedigde dhr Geldof zijn voorstellen, terwijl dhr Brand het stand punt van B. en W. uiteenzette. Dhr Elout wees er nog op, dat de f 4000 die B. en W. willen reserveeren, maar die dhr Geldof wil gebruiken voor andere doeleinden, in 1937 hoog noodig zullen zijn. De voorzitter zegt, dat, wanneer dit bedrag thans niet wordt gereserveerd, Ged. Staten er zeer zeker op zullen aan dringen. Wordt dit bedrag niet gereser veerd, dan zou in 1937 de belasting niet onbelangrijk verhoogd moeten worden. Dhr Geldof meent, dat B. en W. ook het vorige jaar veel te veel aan de eisohen van Ged. Staten hebben toegegeven. In allen gevalle heeft voor 1936 thans de raad te beslissen en zich in dit stadium nog niet te bekommeren om wat Ged. St. willen. De voorzitter zegt, dat het toch niet van wijs beleid zou getuigen om de ook naar de meening van B. en W. zeer gerechtvaardigde wenschen van Ged. Sta ten niet in te willigen. In een volgende vergadering zullen de plannen en begrooting van verbouwing en uitbreiding van het gemeentehuis worden ter tafel gebracht. Hiermede wordt de begroeting voor 1936 met alg. stemmen vastgesteld op een bedrag van f 67.213,52 in ontvang en uit gaaf. Souburg. Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig Weth. Cijsouw en d'hr Goedbloed met kennisgeving. Ten opzichte van de verlichting van rijwielen op meer dan 2 wielen, wordt goedgevonden, te bepalen, dat dit niet noodig is in de kom der gemeente, wan neer zij zich bevinden binnen een straal van 40 M. der straatverlichting. V

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2