Kerknieuws Predikbeurten. Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Berichten over onze Adverteerders Marktberichten Burgerlijke Stand. Briefwisseling. Armbestuur om bet bouw- en weiland ondeiban'dsoh te verpachten voor 3 jaar. Voorheen werd dit steeds publiek verpacht voor 7 jaar. Oost en West-Souburg. Donderdagavond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" S oub u rg-Ri ttih ern een zeer druk bezochte algemeene ledenvergadering. De vice-voorzitter, de 'heer B. J. de Meij, opende de vergadering en 'herdacht den overleden voorzitter, Dr Plugge. Hij was de oprichter van de vereeniging en heeft tot zijn dood toe, haar belangen met hart en 'ziel 'behartigd. Door zijn initiatief kwam in 1904 de af- deeling Souiburg-Ritthem lot Stand. Deze afdeeling behoort tot de eerste van 'het platteland, waar het Groene Kruis zijn nuttigen arbeid heeft kunnen verrichten. Vanaf de oprichting tot zijn overlijden heeft Dr Plugge zijn beste krachten ge geven tot den bloei van het Groene Kruis, niet alleen in de geheele provincie (hij was ook voorzitter van de Prov. Vereeniging) maar mogelijk nog meer in Souburg en Ritt'hem. Niet alleen het werk van het Groene Kruis had het gansche hart van dokter Plugge, maar ook de tuberculosebestrij ding. Hij heeft medegeijverd tot het ver krijgen van een wijkzuster. Van regeeringswege werd zijn werk ge waardeerd door zijn benoeming tot ridder van de orde van Oranje-Nassau. Hij heeft geen rust gekend tot zijn sterven toe. Dat zija heengaan met vollen vrede was, lenigt zeker de smart van hen, die hem dierbaar waren, maar oo'k kan heit hun tot troost zijn te weten, dat de arbeid van hun echtgenoot en vader hier op aarde niet te vergeefsch is geweest. Wij kunnen Dr Plugge niet beter eeren, dan door zijn spoor te volgen en het Groene Kruiswerk steunen. Op verzoek van den voorzitter verhie ven allen zich een oogenblik van 'hun zit plaatsen om alzoo gezamenlijk een stille en welverdiende hulde te brengen aan de overleden voorzitter. Het bestuur werd uitgebreid met de beide doktoren J. S. Bloos en J. G. Huijs- man als adviseurs. In de vacature, ontstaan door het over lijden van Dr Plugge werd voorzien door verkiezing van den heer C. Wisse. In de plaats van den 'heer B. J. de Meij, die wegens drukke bezigheden heeft ge meend zijn functie niet langer naar be- hooren te kunnen waarnemen, werd ge kozen de heer A. Poelman te Riltthem. Herkozen werden de aftredende heeren A. Arendse Mz. en J. de Bruijn. De begroeting der vereeniging voor 1936 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 1900 en 'die der t.b.c. afdeeling op f 975 in ontvang en f 1370 in uitgaaf. Dit 'tekort zal het bestuur volgend jaar trachten weg te werken door het houden van een baizar, of iets dergelijks. Ten slotte bracht de heer P. Arendse den heer de Meij dank voor het zeer vele, dat deze gedurende de 15 jaren als vice-voor zitter voor de vereeniging heeft gedaan. Grijpskerke (Z.) Donderdagavond ver gaderde de A.R. propagandacluh onder leiding van den voorz. dhr B. G. Nibbe- linlk. Behandeld werd het onderwerp: Volksinvloed, ingeleid door den heer P. Francke. Een leerzame 'bespreking volgde. Opnieuw kwam in het licht te staan, welk voorrecht oins volk geniet in 'tegenstelling met andere landen, waar alle volksinvloed verdwenen is. Voor dezen winter werd het volgende werkprogramma opgesteld: 14 Nov.: Het kiesrecht; 19 Dec.: Prov. en gemeenten; 23 Jan.: Financiën; 27 Febr.: Onderwijs en 19 MaartJustitie. Serooskerke (W.). Donderdagavond ver gaderde 'de afdeeling van de Chr. Jonge ren Boeren en Tuindershond voor de 1ste maal ia deze wintercampagne onder lei ding van haar voorzitter 'dhr P. J. Abra hams®. Behandeld werd door dhr P. Ton een inleiding volgens de schets get. „Stad en Platteland'" en door dhr Adr. Ton een inleiding over „Glasculituur". Besloten werd dezen winter 5 kieer te vergaderen en voor de jaarvergadering een spreker uit te noodi'gen. Cclijnsplaat. Tegen samenvoe ging van gemeenten. Gister middag vergaderde de Raad der gemeen te. Alle leden waren aanwezig. Ter tafel kwam het schrijven van Ged. Staten betreffende de samenvoeging der gemeenten Kortgene, iGolijnsplaat en Kats Dhr De Pree vraagt, of de voorzitter al heeft vergaderd met de commissie. D'eze antwoordt, dat dit niet mag. Eerst moet de Raad zich uitspreken. Dhr Hartog deelt mee, dat hij, daartoe uitgenoodigd, een vergadering heeft bij gewoond te Kortgene. Hier heeft de heer Wolse uit Kortgene deze zaak nader toe gelicht. Gesproken werd van een 'bezuini ging van f 9000, wat is bestreden door dhr van Breda. Wanneer nu dit plan van Ged. Staten uitgaat, waarom komen die dan deze zaak niet toelichten? Spr. heeft den indruk gekregen, dat het bij Kort gene eigenbelang is en hij is er daarom sterk tegen. Dhr Contant gelooft, dat men het er te Kortgene ook niet over eens is. Weth. D'ees verklaart eerst voorstander te zijn geweest van het plan. Nu hij achter den geest der 'bevolking over dit plan is gewaar geworden zal hij er zich tegen verklaren. Evenwel gelooft hij, dat samen voeging eenige 'bezuiniging meebrengt. Mocht er dan samengevoegd worden, dan liever alle gemeenten bij elkaar. Een tweetal concept-bezwaarschriften werden den Raad voorgehouden, om ter bestemder tijd bij Ged. St'aten te worden ingediend. Alle leden verklaarden zich tegen samenvoeging. Emeritaat. Ds C. J. Meijer, sinds 1920 Ned. Herv. pred. te Harlingen, is voornemens, op grond van voortduren de ongesteldheid, emeritaat aan te vra^ gen. Tevoren stond Ds Meijer te Sloten (Fr.) en te Gaast. In het geheel heeft hij 27 dienstjaren. Zondag 27 Oct. 1935. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, av. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. cand. van Wierin- gen, av. 5.30 u. ds Homburg. Middelburg (Geref. Bond), 10 en 6 u. dhr Overweel te Herkingen. Hansweert, vm. cand. Vrijlandt, 6.30 u. dr v. Selms. Geref. Kerken. Geersdijk, vm., nm. en av. ds v. d. Vel den, em.-pred. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Bovengenoemde Kamer vergaderde Vrijdagavond te Middelburg. Afwezig waren met kennisgeving de heeren Bosman, van Raalte, Lindenbergh en Machgeels en zonder kennisgeving de heeren v. d. Berg, Mes en Siebenga. lie Kamer stelde de begrooting 1936 ge heel vast overeenkomstig het ontwerp, dus met een eindcijfer van f 15000 en een vermoedelijk goed slot van f 1000, zulks zander discussie of hoofdelijke stem ming. Het bureau had voorgesteld adhaesie te betuigen aan de pogingen om te komen tot indijking van het Zwin, waardoor de kans op een weg aansluitend aan die langs de Belgische kust groot wordt. Dhr Jeronimus zeide, dat men door indijking een mooi natuurmonument zal doen verdwijnen. De weg mag een groot belang zijn, maar hij mag er toch niet komen ten koste van de indijking van het Zwin. Spr. heeft zich pas overtuigd van het mooie en men weet niet welk een economische waarde men zal gaan ver nietiging. Een korte verbinding is wel te verwezenlijken zonder indijking. Dhr M a s s e e zeide, dat er nu toch ook een goede verbinding is van Knocke tot Sluis. Door Sluis is het slecht, maar weer vrij goed tot Draaibrug en dan heeft men een goeden weg tot Breskens toe. Spr. weet dan ook niet of een weg langs de kust wel zoo noodig is. Dhr Jeronimus meende, dat er no'g wel een andere weg zou zijn om over het Zwin te geraken, b.v. door het slaan van beton-palen, waarover de weg dan loopt; het is maar 300 M. Ook zou een flinke weg GadzandSluis de beide kust wegen kunnen verbinden. Het voorstel wordt aangenomen. De meerderheid van het Bureaau stel de voor afwijzend te beschikken op het verzoek van het comité voor de Mica te Vhssingen, om een bijdrage van f 100. De minderheid stelde voor f 50 te geven. De voorz. zeide dat pas is vastgesteld dat vóór 1 April dergelijke aanvragen moeten zijn ingekomen. Enkele heeren verdedigen het verzoek, o.a. dhr P. G. Laernoes. Men leeft, aldus Spr. in moeilijke omstandigheden en dan is het toe te juichen als de mid denstand toch nog zooveel activiteit toont te bezitten als nu met de Mica. Dit is ze ker te respecteeren en zoo iets te steunen is toch zeker de taak o.a. van de Kamer van Koophandel. Het stellen van den da tum van 1 April is in het algemeen goed geweest, maar dan blijft er toch de kans op een bij'zonder geval. Het geldt hier de landelijke organisaties, die de bepalingen niet kenden. Dhr M. Laernoes zeide, dat hij, af gescheiden van het voorbij' zijn van den datum, het nut van zulk een week niet kan inzien. Wellicht hadden ze nog nut in de zomermaanden als er vreemdelingen zijn, maar toch niet in het eind van Oc tober. Er zijn middenstanders die niet an ders kunnen doen dan meedoen, maar die er zelf het nut niet van inzien. Zij! kun nen het geld beter besteden aan andere reclame. Dhr Menheere zegt, dat te 'sHee- renhcek ook een Micaweek is georgani seerd. In een kleine plaat3 als bij1 spr. is voor f 3500 verkocht en 't voornaamste doel is de menschen te toonen, dat zij ook bij den gewonen middenstand terecht kunnen. Het gaat tegen het groot bedrijf. Dhr Jeronimus zeide, dat de Ka mer daarbij! toch geen stelling mag nemen. De voorz. is het eens met den heer M. Laernoes. Ook Spr ziet het nut van zulk een actie niet in. Hij1 begrijlpt ook niet dat 'dit de koopkracht kan bevorde ren; men wekt alleen tot koopen boven de koopkracht op. Het voorstel van de meerderheid van het bureau, dus Om het verzoek af te wiji- zen, werd verworpen met 10 tegen 5 st. Het voorstel P. G. Laernoes om f 100 te geven werd aangenomeD met 11 tegen 4 st. Uitverkoopen en opruimingen. Het bureau had voorgesteld een com missie van 5 personen te benoemen vdor het behandelen van aanvragen om ver gunning voor het houden van uitverkoo pen en opruimingen. De voorz. zeide dat er zeker iets te zeggen is voor de zienswijze van een der leden van de commissie voor de Handels belangen. Deze wilde uit alle deelen van het district iemand aangewezen zien. Het is intusschen niet toelaatbaar volgens de wet om verschillende commissies in te stellen. Een oplossing is volgens het bu reau 7 leden in de commissie te benoemen, Deze behoeven toch niet altijd allemaal present te zijn om een beslissing te kun nen nemen. Men moet steeds vlug kun nen werken. Dhr Klok wil van ieder eiland een lid nemen, maar met een commissie van 7 gaat hij ook accoord. Z.h.st. nam de Kamer het voorstel aan om 7 leden te benoemen n.l. de drie leden van het bureau en vier anderen. Benoemd werden de heeren Veenis, Klok, P. G. Laernoes en Olthoff. Rondvraag. Dhr Stof kop er wil dankbaarheid uitspreken jegens minister Gelissen, die gezorgd heeft, dat de belangrijke industrie in het gebied der Kamer een mooie order kreeg. 'De heer Jeronimus heeft hetover „den trein 'der zuchten" en doelt dan op den trein, die te ongeveer kwart voor 9 te Middelburg aankomt, en 'die van af Roosendaal zoo iets als een ijlgoederen- trein is. Het is wel iets heter dan vroeger, maar hij doet er nog twee uur over en 'hij vraagt het lid van den spoo-rwegraad daarop de aandacht te vestigen. De heer M a s s e e zegt, dat hij reeds eerder over deze trein 'heeft gesproken zonder succes en het is de gewoonte in den raad om niet weer over eenzelfden trein te beginnen, als er geen nieuwe gezichts punten zijn. De heer Jeronimus zegt, dat er een nieuw is, n.l. het varen van een latere boot naar Breskens, daarvoor heeft* men nu maar enkele minuten tussehenruimte. De heer Masse e zou dan eerst moe ten weten of de trein dikwijls te laat is voor de aansluiting. De voorzitter 'gaat heen. Hierna deelde de voorzitter mede, dat Ihij' door zijn zaken geheel in beslag wordt genomen, zoodat 'hij. zich genoopt gevoelt 'zeer -tot zijn spijt, -zijn functie als voorzitter van de Kamer neer te leggen. Spr. heeft gemeend te moeten wachten tot dat hij aan de beurt zou zijn om periodiek als lid van de Kamer af te treden. Nu dat thans het geval is, heeft 'hij besloten zich niet opnieuw voor het lidmaatschap der Kamer candidaat te laten stellen. De heer M. Laernoes zeide het te betreuren, dat 'de heer Boudewijnse no< niet vier jaar wilde aanblijven. Spr. wijist er op hoeveel wer'k de heer Boudewijnse als voorzitter van de Kamer heeft 'gedaan Hij zal dan ook niet gemakkelijk te ver vangen zijn. Men is 'hem dankbaar voor alles wat hij deed. Hierna sluiting. Arbeider rondgeslingerd en gedood. In de N.V. Conservenfa- brieken te Breda had gistermiddag een doodelijk ongeluk plaats. De 30-jarige ar beider G. L., wonende te Princenhage, verrichtte werkzaamheden in de machi nekamer van genoemde fabriek, toen hij' plotseling door een drijfriem werd gegre^ pen en eenige malen in de groote machi nehal werd rondgeslingerd. D'e ongeluk kige werd deerlijk verminkt en was op slag dood. De kolendampvergif ti- gingteLekkerkerk. In den toe stand van de slachtoffers van de kolen damp-vergiftiging te Lekkerkerk is giste ren in den loop van den dag eenige ver betering gekomen. Zoo-wel de 84-jarige mej. Van der Graaf als haar 55-jarige dochter zijn weer bij kennis gekomen. De vischotter, die in de boomen klom. In de Singelgracht te Deventer, waarin karpers met dikke ruggen zwemmen, was een vischotter ge signaleerd. Vrijdagmorgen in de vroegte zag een politie-agent op surveillance den otter op den wal, niet ver van het water af, liggen. Het grauwe ondier had zich er behaaglijk uitgestrekt: de snorharen glommen in het zonlicht. De agent deed voorzichtjes aan en sloop naar het huis van een der Singelbewoners, een geducht jager met reputatie, die zich niet lang deed nooden en even later, het jacht geweer in aanslag, over den Singel tirail leerde, alsof hij tien koppels patrijzen te lijf zou gaan. De huishond, een goe dige herder, was hem achterna geloopen, speurde fel en stoof, zonder op appèl te letten, opeens in de richting van de plaats waar de otter lag te luieren, na zijn karpermaaltijd. Doch, o wonderlijke speling der na tuur: inplaats dat de vischotter een goed heenkomen zocht in het grachtwater, stoof het dier den wal op en in een boom, om aan den nijdig blaffenden hond te ontkomen. Want het was geen otter, doch de kater, een vaalgrauwe, van een in de buurt wonende familie. Plotseling verdwenen. Sinds Woensdagmorgen wordt te Venlo vermist de 46-jarige heer W. Tilmans. D'e heer Tilmans is voorzitter van de zangafdeeling van de bouwvakarbeiders, incasseerder der contributie der leden van deze afdeeling en afgevaardigde van de arbeiders in den Venlosc'hen gemeen teraad. Woensdagmorgen zou van de zijde van het hoofdbestuur van den Bouwvakarbei- dersbond een onderzoek worden ingesteld naar den financieelen toestand van de plaatselijke afdeelig. Bij deze controle was ook de heer Tilmans uitgenoodigd. Hier is hij echter niet verschenen. —•Op het randje van den dood, Mej. van de S. was bij het pas- seeren van een der onbewaakte overwe gen onder de buurtschap Reeth (gem. Eist) schijnbaar zoo in gedachten verzon ken, dat zij geen acht sloeg op den uit Kesteren naderenden trein, die omstreeks half drie dien overweg passeert. Op het allerlaatste moment werd zij zich van het dreigend gevaar bewust en had nog juist den tijd van de fiets te springen, die bijna gelijktijdig door den trein werd gegrepen en totaal verbrijzeld. Mej. v. d. S. hoewel zeer ontdaan, bracht het er gelukkig met slechts eenige kwetsuren af. De trein had door het on geval ongeveer 10 minuten vertraging. Een aanrijding. A. B. te Ka- pelle-Biezelinge was door den Kanton rechter te Middelburg veroordeeld tot f 50 boete en intrekking van zijn rijbewijs voor 3 maanden, omdat hij' te Goes in de Ter- welstraat door veel te snel te rijden en niet te letten op het van rechts komend verkeer een wielrijder, die komende uit een straatje dat de Terwelstraat met de Wilhelminastraat verbindt, de Terwel straat overstak in de richting van het al daar aan den overkant dier straat staande Veilingsgebouw!, had aangereden, aldus de vrijheid en de veiligheid van het ver keer belemmerende en in gevaar bren gende. De veroordeelde was van dat vonnis in appel gekomen tengevolge waarvan deze zaak in hooger beroep door de Rechtbank te Middelburg werd behandeld. De appellant werd bijgestaan door Mr J. J. Adriaanse, die nadat de Officier van Justitie bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter had geëischt in een breedvoerig betoog, zicb beroepend op een arrest van den Hoogen Raad, waarbij werd uitgemaakt dat de van rechts ko mende bestuurder niet het absolute recht vau voorrang heeft, maar deze ook ter dege rekening heeft te hiouden met de eischen van de veiligheid van het verkeer, dat de schuld van de aanrijding in ca-su uitsluitend lag bijl de wielrijdster, die plot seling uit een wegje komende waar het uitzicht naar links door een boschage was belemmerd, niet had uitgekeken en opge let, maar plotseling een drukke verkeers weg ha-d gekruist. i dier. grond had de verdediger de on- ichuld van den appellant bepleit en alzoo d;en; vrijspraak gevraagd. e Rechtbank bleek het met den verde diger eens en heeft thans met vernieli gi 'g van het Kantongerechtvonnis den ellant vrijgesproken. Hengstenkeuring te Zevenbergen. Donderdag werd te Zevenbergen de verplichte najaarshengstenkeuring voor Wes-t-Noord-Brab-ant gehouden. Evenals elders onder de auspiciën van de Pro vinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij. Ook thans had weer het N.S.Tr. (Stamboek voor het Nederland- sehe Trekpaard) aan de verplichte keu ring een premiekeuring verbonden. De uitslag der premiekeuring was als volgt. 1. Hans van Kruiningen K 1596, de driejarige bruine zoon van Certain van Lamswaarde, van Aug. de Schutter te D'inteloord, fokker A. v. Hootegem te Kruiningen. 2.. Certain K 1569, de vierjarige even eens bruine zoon van denzelfden vader van de hengstenassociatie te Zevenberg- schenhoek, fokker P. I. S. de Maat, Stoppeldijk. 3. Diamant d'Ahea K 1310, de elfjarige bruinkol, v. Burrhus d'Ahea, van L. Vro lijk, Fijnaart, fokker gebr. Aernaudtsi, Sluis. 4. Majeur v. 't Kerkje K 1548, vier jaar, vos, v. Majeur de Gaesbeek, van de Hengstenass. OssendrechtWoens- drecht, fokker W. de Feyter Gz., Water- landkerkje. 6. Hindo d'Ahea K 1647, 7-jarige vos, v. Fair, van G. v. Looveren te Achtmaal, fokker gebr. Aernaudts te Sluis. 8. Brin d'Or d'Amice K 1511, vijftien jarige bruin, v. Fair, van Adr. v. Lier te Hoeven, fokker A. J. E. Timmerman te IJzendijke. INSTELLING VAN EEN B0TER- EXPORT-MONOPOLIE? Ingestelde commissie adviseert bevestigend. Door den ambtsvoorganger van minis ter Deckers is eenigen tijd geleden een commissie ingesteld, die van advies moest dienen over de vraag of het wenschelijlk is, om over te gaan tot het instellen van een export-monopolie voor boter. De commissie, waarin slechts één ver tegenwoordiger van de particuliere zuivel industrie en géén vertegenwoordiger van den particulieren handel zitting had, heeft in bevestigenden zin geadviseerd. Zij' heeft aanbevolen, een exportmono- polie in te stellen, dat aan de producen ten een leveringsrecht en aan de expor teurs een uitvoerrecht zal verleenen; van dit laatste zou dan alléén gebruik kunnen worden gemaakt, indien de exporteur van den producent een overeenkomstig leve ringsrecht koopt. Producenten en exporteurs zouden dan resp. moeten worden verplicht om zich te vereenigen tot combinaties met een mini mum-productie, resp. -export; dit mini mum zou moeten worden gesteld op lVü millioen k.g. Deze organisatorische combinaties zul len ev. het contact met het monopolie on derhonden en eigen statuten en reglemen ten moeten hebben, goedgekeurd door het monopolie. Exptpirtrecht en leveringsrecht zullen per producent en per exporteur worden beekend aan de hand van bepaalde basis jaren. Voetbal-varia. Evenals vorig jaar wordt ook nu weer door de N.V. Louis Dobbelman voor allen die daarin belang stellen, gratis een boekje Voetbal-varia ter beschikking ge steld. Het boekje verscheen in twee uit gaven: één met de oompetitie schema's van de K.N.V.B. en een met die van de Interdiocesane Voetbal-Competitie Band. Het vorig jaar werd dit boekje met groot enthousiasme begroet. Het zal nu wel niet anders zijn. Behalve de competi tie-schema's bevat het een tweetal bijdra gen van den Sportredacteur van de N. R. Gourant. MIDDELBURG. Veiling van 25 Oct. Veldsla 618, spinazie 716, postelein 1012, wagenaarsboonen 22, suikerboo- nen 1335, stoksnij'boonen 2537, stok- princessen 3352, stamprincessen 16 38, spruiten 719, witlof 1724, schor- seneeren 9, koolrapen 1,52, peen 2,5 4, uien 12,5, kroten 22,5 c.t p. k.g.; B&cemen chrysanten 49,, anjelieren 6, geranium 2,5, pluimen 10, rozen 15 ct. per bos; sascihagen 4, capsiums 13, chry santen 7 ct. p. pot; tulpenbollen 24 ct. p. 100 stuks. Peen 35,5, rapen 1,54, kroten 2,5 4, prei 56,5, selderie 25, rammenas 0,5'3 ct. p. bos; savoye kool 16, roode kool 2,.55,5, boere kool 13, wite kool 47, bloemkool 219, andijvie 12, kropsla 11,5, komkommers 12 ct p. stuk; peterselie 36, selderie 1423 ct. p. chip. Meloenen 46 ct. p. stuk; Tomaten 3 8, blauwe druiven 1324 ct. p. k.g. KAPELLE, 25 October 1935. Groote vei ling: Zure kroetappels f 1,60 per 100 K.G. Kleine veiling: Appels: Goudreinetten 622, Sterappel'S 4-19, Zure Bellefleuren 410, Dubbele Bellefleuren 811, Fran- sche Reinetten 412, Cox Oranje Pippin 1229, Lanes Prince Albert 3—6, Gronin ger Kroon 327, Jacques Lebel 26, Court Pendu 38, Lemoenappels 416, Transp. de Cronsel 618, Hondsmuil 3 7, Ganzebout 36, Bouwmansreinetten 3— 6, Oranjereinetten 68, Notarisappels 4— 18, Goudpippin 26, Rembours Mortier 38, Princesse Nobles 47, Peperappels 36, Manks Codlin 89, Blanke Court Pendu 35, Kattekoppen 36, Guldelin gen 46, Tuinzoet 28, Pomme d'Orange 2—9, Campagnezoet 27, Hollandszoet 3 —7, Bijenkorf 25, Ermgaard 411 ct., alles per K.G. Peren: Doyenne du Gomice 12-30, Nou veau Poiteau 313, Comtesse de Paris 411, Zwijndrechtsche Wijnp. 412, Jo- denperen 1—5, Legiponts li, Beurré Clair- geau 11, Beurré Alex. Lucas 513, Jose phine de Malines 7, Duchesse d'Angou- lême 35, Triumph de Jodigne 47, Maagdeperen 68, Kweeperen 621, Pondsperen 2—6, St.-Remy 2—6, Klei- peren 28, Gieser Wildeman 2—10, Win- terlouwtjes 25, Wintersuikerij 2—6, Win- terrietperen 6, Groene Chaumontel 27, Souvenir du Vacheur 3—6 ct., alles per Kilogram. Diversen: Blauwe Druiven 12—22, To maten 35, Breekpeen 13, Mispels 6 8, Dubb. z. draad 5 ct., alles per K.G. Roo de kool 4—7, Witte kool 3—7, Savoye kool 37, Bloemkool 211 ct., alles per stuk. Andijvie f 1,40—f2,70, Prei f5,50—f7,90, Noten 3947 ct., alles per 100 stuks. Chry santen 1823 ct. per pot. Van 2124 October. VLISSINGEN. Getrouwd: A. Jagt, 24 j. en A. H. C. de Fouw, 21 j. Bevallen: T. de Roos, geb. de Vries, d.; I. K. Riekwel geb. Bauss, z.; P. Bak ker geb. van Duin, d.; A. G. M. Naakt geboren geb. Cornelisse, d. Overleden: M A. Laroy, 77 j., wed. v. J. Propsma; T. Weststrate, 78 j., wed. van A. Steveninck. (V. G) Stand van hedenmorgen 10 u.: Licht op voor fietsen: Zondag'5 u. 21 min. Maandag 5 u. min. Het Raadsverislag van Souburg ontvin gen wij te laat om het nog in dit nr te kunnen opnemen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3