Leestafel Gemengd Nieuws Men moet maar pech hebben. Rechtszaken RHEUMATISCHE PIJN IN DE RUG. Nu weer gezond als de beste. De schrijver van onderstaanden brief leed aan felle rheumatische pijn in den rug. Hij probeerde van alles, maar vond geen verlichting. Misschien had men hem naar een buitenlandsche badplaats moe ten sturen, maar dit was voor hem niet mogelijk; hij was trouwens reeds 70 jaar. Maar hij probeerde dezelfde zouten als in de beroemde minerale bronnen voor komen, hij probeerde Kruschen Salts. Hij schrijft: „Ik leed aan felle rheumatische pijn in mijn rug. Na verschillende pillen en smeersels geprobeerd te hebben, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen. En nu, terwijl ik toch al 70 jaar ben, ben ik in plaats van een kreupele, die op een stok moest steunen, zoo ge zond als een visch. Driemaal hoera voor Kruschen; ik zegen den dag, toen ik het voor het eerst probeerde." J. M. te I. Kruschen Salts bestaat uit zes verschil lende zouten, die ook voorkomen in de beroemde minerale bronnen. Deze zou ten sporen de afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheumatiek, jicht, ischias, langs de natuurlijke ka nalen uit het lichaam worden verwijderd. De pijnen zullen afnemen, terwijl de ge- heele gezondheidstoestand enorm zal ver beteren. Ge zult U frisscher en jeugdiger voelen; energie en eetlust nemen toe en ge voelt U weer als in de beste dagen Uwer jeugd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0,90 en 1,60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het eti ket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) Dus de begrooting van het Burg. Arm bestuur is goedgekeurd. Alsnu komt aan de orde de begroo ting 1936. Dhr Cornelisse vindt, dat deze begrooting niet in het teeken van bezui niging staat. Door het Dag. Bestuur is deze begrooting wel sluitend gemaakt, maar alleen door belastingverhooging. En deze belastingverhooging, althans die van de fondsbelasting drukt het meest op den middenstand. De bezuinigingen, in deze begrooting worden het meest toe gepast op de nuttigste instellingen, b.v. Groene Kruis en Chr. Wijkverpleging. Spr. besprak nu de samenstelling van het nieuwe Dag. Bestuur. Ook na de ver kiezingen bestond de raad nog uit 5 linksche en 6 rechtsche leden. Doordat één lid van rechts zijn groep in den steek liet, en samenging met links, kwam dit gedeeltelijk nieuwe Dag. Be stuur tot stand, zoodat nu de Raad be staat uit 5 linksche, 5 rechtsche en één op de wip. Dhr de Koeijer zegt altoos rechtsch te zijn geweest, maar het gemeentebelang hoog te houden. De heeren Kooman en Hirdes willen de volotairs ter secretarie een geringe be zoldiging geven, b.v. f 50 per jaar. De voorz. kan zulks niet goedkeuren. Ook dhr Verboom acht zulks gewenscht. Hij stelt voor om den post schrijfloonen te verhoogen met f300. Dit wordt ver worpen. De heer Hirdes stelt namens de recht sche fracties voor om alle salarissen, waarover de Raad te beslissen heeft, met 5 pet. te verminderen. In stemming ge bracht wordt dit verworpen met 6 tegen 5 stemmen. (Voor de heeren Mol, Bom, Hirdes, Daane en Cornelisse.) Dhr Cornelisse stelt voor om te bezui nigen op de straatverlichting, f 4400 is nogal veel. Dhr Ossewaarde wil de ver lichting, die nu goed is, handhaven. De post subsidie Burgerwacht f 40 wil Hirdes verhoogen met f 10. (Tegen 6, voor 5). De subsidie Groene Kruis is ge bracht op f75. Wijkverpleging wordt ook gekort met 5 pet. De subsidie wordt nu f 600. De heer Daane wil dat laten op 't oude bedrag. Dhr Ossewaarde infor meert of de vereeniging voor wijkverple ging ook geraadpleegd is. Neen, zegt de voorz. Dhr Cornelisse steunt het voorstel- Daane. Hij merkt op, dat van het muziek korps de supbsidie ook niet is gekort en wijkverpleging is toch zeker wel nuttiger dan muziek. Met 8 tegen 3 stemmen wordt besloten de oude subsidie te hand haven. (Tegen de Koeijer, Scheele, de Jager.) Dhr Ossewaarde wil gaarne een bliksem afleider op den toren. Dhr Kooman wil losse arbeiders in gemeentedienst beter betalen, f 2 per dag is te weinig, f 3 is niet te veel, vooral met werkzaamheden als teeren enz. Gehoord de bespreking stelt dhr Kooman voor f 2,50 per dag. Voor de heeren Kooman, de Jager, Ver boom, Ossewaarde en Scheele. Tegen 6. Verworpen dus. Onderhoud plantsoen wordt geraamd op f 100. Dhr Cornelisse wil dezen post ook verminderen. Dhr Ossewaarde wil nog een parkje aanleggen op den Dam. B. en W. zullen zulks overwegen, maar het bedrag van f 100 niet overschrijden. Besloten wordt om de subsidie a f 200 aan den autobusdienst Ierseke naar het station alleen te geven indien ook wordt gereden op den voorlaatsten trein, anders zal de geheele subsidie worden geschrapt. De subsidie V.V.V. wordt op f 20 gebracht. Dhr Bom zegt, na afloop van de be spreking der uitgaven, dat nu duidelijk is gebleken, dat de raad niet wil bezui nigen. Bij de inkomsten acht dhr Cornelisse het een fout, dat de opcenten op de fonds belasting van 55 op 65 zijn gebracht. Dit is een te groote druk op den midden stand. Hij stelt daarom voor om de op centen niet te verhoogen, maar te laten op 55. De voorz. moet dit voorstel ten zeerste ontraden, daar Ged, Staten zulks nooit goed zullen keuren, Dhr Bom ondersteunt het voorstel van dhr Cornelisse. Het voorstel kan evenwel geen meerderheid vinden. Voor waren de heeren Mol, Hirdes, Bom en Cornelisse. Bij de rondvraag merkt de heer Koo man op, dat hij vernomen heeft, dat met ingang van 1 Jan. a.s. de verkoop van mosselen en het vervoer per boot zal worden verboden. Zulks zal een gewel dige strop zijn voor Ierseke. Mocht het Verkoopkantoor die macht hebben om dit te verbieden, zijn er dan geen lichamen waar daar tegen kan worden geprote steerd? De voorz. zal al zijn invloed ge bruiken om zulks te verhinderen. Dhr Cornelisse vraagt of eventueele clubvergaderingen op het gemeentehuis mogen worden gehouden. De voorz. zal dit onderzoeken. Voor de behandeling der kwestie Emmastraat gaat de raad te kwart voor 12 in geheime zitting. Koudekerke. De gemeente-veldwachter op 't Zand heeft van de gemeente een te lefonische aansluiting gekregen. Hij is onafgebroken te bereiken onder nr. 241, Middelburg. (Belangeloos bericht.) Belastingverlaging. Bij de vaststelling van de gemeentebegrooting voor 1936 kon tot een kleine belasting verlaging worden besloten, zonder dat daardoor op andere po-sten moest worden bezuinigd. Ook moest niet worden be schikt over het batig saldo van den -dienst 1934, per resto groot ruim f 16000. Bedragen de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting thans 188, met ingang van het belastingjaar 1936 zijn ze verlaagd tot 175. Meer straatverlichting. Ter uitvoering van een beslissing van den gemeenteraad hebben B. en W. opdracht gegeven de straatverlichting aanmerkt lijk uit te breiden. Aan de Nieuwe Vlis- singsohe Weg zullen vijf lantaarns wor den bij-geplaatst, op 't Zand aan den Mid- delburgschen straatweg één, aan het Ter Hoogepad één, aan den z.g. Kruisweg éen, bij het begin van de Eikenlaan éen, aan den Biggekerkschen straatweg éen en aan den Koudeke-rke-Vlissingschen weg vier. Het aantal gaslantaarns wordt daardoor 87. Crisis-comité. Met het oog op het naderend winterseizoen heeft het Cri sis-comité B zijn werkzaamheden hervat, teneinde ook in het tweede halfjaar ten behoeve van de daarvoor in aanmerking komende werkloozen kleeding, dekkingen schoeisel te kunnen uitdeelen. Gedurende 'het eerste half jaar 1935 heeft een uit- deeling plaats gehad, voor een totale waarde van f447,17Va. Voor het tweede half jaar is een bedrag van f 445 ontvan gen. Zij, die voor een uitdeeling meenen in aanmerking te kunnen komen, moeten zich vervoegen bij den penningmeester, den heer W. Verhage, vóór Vrijdag 8 No vember 1935. Ordening, door Dr C. Beeken kamp. Uitgave J. M. Bredee's Uitg.- Mij., Rotterdam. In de Serie „Maatschappij, Staat en Kerk" verscheen als tweede nummer een werk van Dr C. Beekenkamp over het ordeningsvraagstuk. De schrijver merkt terecht op, dat „or dening" een modewoord is van dezen tijd. Oud-minister de Geer heeft hiermee eenigszins den draak gestoken, toen hij in de Tweede Kamer zeide, dat velen reeds in vervoering komen bijt het hoo- ren van het woord ordening, zooals een juffrouw, die 's Zondags in de kerk reeds gesticht werd, wanneer de predikant het woord „Mesopotamië" uitsprak. Dit is natuurlijk een weinig overdre ven, maar toch is het juist, wat Dr B. opmerkt, dat een ieder tegenwoordig over ordening praat en dat het wel schijnt alsof velen hierin zien een panacee tegen de crisis. Er wordt veel over ordening gespro ken. Maar vraagt men wat daarmee nu eigenlijk bedoeld wordt, waarom men zoo enthousiast is voor ordening of waar om men daartegen zoo heftig gekant is, dan blijkt, dat velen geen duidelijke voor stelling hebben van de zaak waarmee ze dweepen of waartegen ze zoo sterke bezwaren hebben. Nu is dit niet geheel onverklaarbaar. Wie ordening zegt, heeft eigenlijk nog niets gezegd, omdat de opvattingen hier omtrent zoo sterk uiteenloopen. Het is dui delijk, dat een vruchtbare behandeling van deze kwestie daardoor niet bevor derd wordt. En daarom komt dit werk van Dr B. zoo goed van pas. De schrijver bedoelt toch in de eerste plaats eenige ordening van de ordeningsgedachten, door een korte uiteenzetting te geven van wat de diverse stroomingen hier te lande bedoe len als ze over ordening spreken. Achtereenvolgens wordt gehandeld over Liberalisme en ordening, Ordening of socialisatie, In het licht van Quadrage- simo Anno, Wat willen de Prot. Christe- lijken en Van den corporatieven staat. Tenslotte wordt dan nog een overzicht gegeven van wat reeds in de richting van ordening gedaan wordt. Wat de toekomst betreft, blijkt de schrijver niet al te pessimistisch gestemd. Hij meent te mogen constateeren, dat het streven naar bedrijfsorganisatie sterker wordt, en dat de gezonde ordeningsge dachte aan invloed wint. Men kan hieromtrent van meening ver schillen. Er zijn ongetwijfeld moedgeven de symptomen. Wanneer we echter letten op het sterke ledenverloop bij de vak organisaties en op de pogingen, die van verschillende kanten zoowel van rechts als van links, worden gedaan om de or dening in het maatschappelijk leven te vernietigen, dan is er zeker reden voor pessimisme. De een zal met den schrij ver van oordeel zijn, dat de crisisorgani saties een tendenz vertoonen van ontwik keling tot een organisatie van een meer permanent karakter, terwijl anderen, waaronder wij ons scharen, van oordeel zijn, dat deze organisaties veeleer de gezonde ontwikkeling van het maat schappelijk leven in den weg staan. Dit neemt niet weg, dat het onder werp onze volle belangstelling verdient, en dat Dr B. daarom een uitnemend werk heeft verricht door een zoo duidelijk over zicht te geven van wat er op dit gebied te koop is. Men vindt hier een uitsteken den leiddraad, waarvan in den komenden winter een dankbaar gebruik moge wor den gemaakt. Valsche munter ij te En schedé. Den laatsten tijd zijn te En schedé eenige valsche rijksdaalders en kwartjes bij1 winkeliers in betaling gege ven, welke door de politie in beslag zijn genomen. Eenige dagen geleden ontving de politie te Enschedé bericht, dat door de politie te Denekamp twee valsche guldens in be slag waren genomen, van de uitgifte waarvan een zekere B. L. te Enschedé werd verdacht. De politie achtte het zeer waarschijnlijk, dat deze valsche guldens afkomstig waren van dezelfde bron als die van de valsche rijksdaalders en kwartjes. De politie te Enschedé stelde zich in verbinding met die te Denekamp welke vaststelde, dat een van de valsche guldens in die gemeente was uitgegeven door genoemden B. L., die in verband daarmede door de politie te Denekamp werd aangehouden. Hij' is van daar naar Enschedé overgebracht en aan een uitvoerig verhoor onderworpen. Hij legde een volledige bekentenis af en ver klaarde de valsche guldens te hebben ont vangen van een zekeren in Enschedé wo nenden G. L. die ter zake heling in het Huis van Bewaring te Almelo was inge sloten. Het onderzoek wees uit, dat het valsche geld te Enschedé werd vervaardigd. Ook G. L. legde voor de politie een volledige bekentenis af. Jongen dood gevallen. Gistermorgen is te Sexbierum tijdens de uiitvoering van rietdekkerswerkzaamhe den aan een boerderij de 15-jarige v. d. L., die zijln vader bij1 het rietdekken hielp, waarschijnlijk duizelig geworden. De jon gen is van de schuur af gevallen. Hij was op slag dood. Pseud o-k oi m m i e z e n. De ma rechaussees hebben vier personen aange houden, de familieleden J. uit Konings- bosch, die verdacht worden in den nacht van Dinsdag op Woensdag onder St. Joost als kommiezen te zijn opgetreden en zich van smokkelwaar te hebben meester ge maakt. Vier smokkelaars vervoerden op rijwie len een partij' boter en een zak suiker uit België. Opeens hoorden zij: Halt, kommie zen! Verschillende schoten knalden en zij1 vluchtten. Toen zij' van den eersten schrik bekomen waren, gingen zij. terug om te zien wat de kommiezen van de rijwielen en verspreid liggende goederen hadden achtergelaten, doch zijl vonden niets. Een van hen meende in de „kommie zen" een familielid te hebben herkend en zij1 gingen den volgenden dag zich bij1 de marechaussee beklagen. Het bleek, dat dien nacht de kommiezen geen smokkelwaar hadden aangehouden maar dat de fam. J. als kommies was op getreden. Biji hen werden de goederen ge vonden. Zij1 zijin aangehouden en ter be schikking van den officier van justitie gesteld. Boeren in de Hoeksche Waard benadeeld. De recütbank te Rotterdam heeft een gevangenisstraf opgelegd van twee jaar met aftrek van preventieve hechtenis aan den 38-jarigen zaakwaarnemer P. v. B. uit Barendrecht, gedetineerd, die zich in den loop van eenige jaren had schuldig gemaakt aaD verduistering van ongeveer f 125.000 ten nadeele van eenige landbouwers in de Hoeksche Waard. 'Aan de gevolgen over leden. In den afgeloopen nacht is de 37-jarige G. Klaassen te Schiedam, die Dinsdag op den onbewaakten overweg tusschen Kethel en Schiedam door den trein werd gegrepen, aan zijn verwondin gen bezweken. Overvolle gevangenis sen. Tengevolge van den economischen nood zien tal van personen, die wegens smokkelarij of andere kleine delicten tot geldboeten zijn veroordeeld, geen kans deze boeten te voldoen, zoodat zij zich aan het Huis van Bewaring aanmelden, teneinde de vervangende hechtenisstraf te ondergaan. In Breda is er echter geen plaats meer, zoodat deze bezoekers worden verzocht later nog eens terug te komen! Intusschen stijgt het aantal veroordee lingen met den dag en gaat er geen week voorbij, dat politierechter en kantonrech ter niet eenige tientallen smokkelzaken krijgen te behandelen. De kantonrechter ziet zich zelfs genood zaakt zoo nu en dan een extra zittings dag, alleen voor kleine smokkelaars, waarvan er in zulk een geval meer dan 100 in de 'beklaagdenbank pioeten ver schijnen, in te lasschen. Vele van deze kleine smokkelaars gaan liever eenige dagen brommen dan dat zij een geldboete betalen, zoodat langzamer hand een toestand is ontstaan, waarmede ook de rechterlijke autoriteiten voor het oogenblik geen raad weten. 'Ongeluk opeen bewaak ten overweg. Gisteravond is een vrachtauto met aanhangwagen door een trein ter hoogte van de spoorbrug te Koe gras (N. H.) aangereden. De overweg daar ter plaatse is bewaakt. De chauf feur, zekeren Veenstra uit Sneek, die met zijn vader en een veekooper in de cabine van de auto zat, was met den overweg aldaar niet bekend. Hij zag wel twee lich ten van rechts komen, maar dacht dat dit een auto was. Vlak voor de spoorboomen bemerkte hij zijn vergissing en wist toen nog met groote tegenwoordigheid van geest het stuur naar links te wenden, waardoor hij dwars door het hek juist tusschen het spoorweghuisje en de rails kwam. De trein reed den vrachtauto aan den zijkant aan en wierp hem op zij. Het voertuig werd geheel vernield, terwijl van de locomotief een koplantaarn werd af gerukt. Geen der passagiers werd gekwetst De trein, die oogenblikkelijk stopte, kwam met 20 minuten vertraging in Den Helder aan. Ir Mussert krijgt onvoldoende. Hij is geen echte Nationaal-Socialist. Het Niederlandisches Pressebüro" te Berlijn meldt: De „Stürmer" van Julius Streicher is nooit erg over Ir Mussert en zijn bewe ging te spreken geweest. Het blad heeft zijn hart aan Majoor Kruyt verpand. In het laatste nummer van den „Stürmer" komt opnieuw een zeer onvriendelijke be schouwing over „de partij1 van den heer Mussert" voor. Het nationaal-socialisme is wereldbeschouwing, schrijft het blad.. Langzaam begint dat nu ook in de lan den, die aan Duitschland grenzen, door te dringen. Natuurlijk heeft ieder land zijn eigen problemen, die op verschillende wijze be antwoord moeten worden. Wanneer ech ter een zich nationaal-socialistisch noe mende partij de punten 4, 5 en 6 van het program van Adolf Hitler voor zijn land als ongeschikt beschouwt, dan heeft zulk een partij met de nationaal-socialistische wereldbeschouwing niets meer te doen. En dit is met de nationaal-socialistische beweging van Holland het geval. De leider der N.S.B., de heer Ir Mus sert, verkondigt in zijn partijblad, dat zijn beweging met het 'hakenkruis niets te doen heeft. Ook deelt hij uitdrukkelijk mee, dat Joden van Nederlandsch staats burgerschap lid van zijn partij kunnen worden. De heer Mussert mag voor Holland na tionale en sociale doeleinden nastreven, maar met de nationaal-socialistische we reldbeschouwing heeft zijn N.S.B. niets te doen. De N.S.B. en de overige 53 partijen van Holland zijn een zaak der Ne derlanders; ons gaan ze niets aan. Van belang voor ons is alleen te weten, dat de naam nationaal-socialis tische beweging of partij ons nog lang geen waarborg biedt, dat de partij een nationaal-socialistische wereldbeschou wing heeft. Men moet maar pech hebben. Ir Mussert heeft het program van zijn beweging bijna woordelijk uit het D u i t s c h vertaald, hij doet niet anders dan het optreden van de Duitsche N.S.B.ers toejuichen, hij tracht van zijn beweging een copie te maken van het na tionaal-socialisme in Duitschland, heel zijn optreden in vergaderingen als on langs in Den Haag waar men zelfs de tent van 14.000 Hollandsche guldens uit Duitschland had laten komen is na- aperij van wat men in Duitschland doet en tochkrijgt hij van de „Stür mer" onvoldoende. Zijn beweging wordt minachtend als een „zich nationaal noemende p a r t ij" aangeduid. Men moet toch maar pech hebben! Faillissementen. J. M. Houterman, landbouwer te S i n t Laurens. Totaal passief f 19.644,84, waarvan preferent f 3484,96V2. De baten zijn nog niet volledig bekend. Ongeval met mijnenleggers. Db Ministerraad te Dén Haag heeft uitspraak gedaan in de aangelegen heid van H. M. Mijnenleggers Hydra en Van Meerlant, die in den ochtend van 17 Mei 1935 in het Slijkgat met de schroe ven den grond (hebben geraakt, waardoor beschadigingen aan de schroefbladen zijn veroorzaakt. De Raad is van oordeel, dat deze ongevallen daaraan moeten worden toegeschreven, dat bij het bevaren van het Slijktgat niet die maatregelen zijn getrof fen, welke een beleidvolle en voorzichtige navigatie eischt. De wijze, waarop is ge navigeerd, kan niet juist worden genoemd. Ten aanzien van de Hydra was deze wijze lichtvaardig. De Raad spreekt de verwachting uit, dat bij het bevaren der Nederlandsche zeega ten de eisohen van goede zeemanschap, welke door de Nederlandsche marine ple gen te word'en in aoht genomen, ook in de 'toekomst niet zullen worden veronacht zaamd. DE PRIJSSTIJGING VAN VARKENSVLEESGH. Een delegatie van Brusselsche slaohters heeft er gisteren in een onderhoud met den Minister van Landbouw op aange drongen dat de invoer van varkensvleeach zal worden verboden. In stede van var- kensvleesch, zal België levende varkens moeten importeeren, daar op deze wijze de werkloosheid onder de slachtersgezel len verminderd zou kunnen worden. De delegatie wees den Minister daar nevens op het feit, dat de rogeerings- maatregelen tot dusverre do prijsstijging van het varkensvleesch op de Belgische markt niet hebben kunnen verhinderen, waaruit men zou kunnen afleiden, dat er tusschen de Nederlandsche exporteurs en de Belgische groothandelaren een ge heime overeenkomst tot het 'handhaven van de hoo- ge prijzen bestaat. STEUN AAN TUINDERS EN FRUITTELERS. Op vragen van den heer Vervoorn be treffende het nemen van maatregelen van regeeringswege tot steun van de tuinders en fruittelers en betreffende verhooging van de thans vastgestelde ophoud- en vergoedingsprijzen, in het bijzonder van appelen en peren, heeft de minister van landbouw en visscherij geantwoord: De invoer van versch fruit, fruit in blik en gedroogde vruchten is niet gecontin- genteerd, doch slechts aan monopolie rechten onderworpen. Ten gevolge van deze heffingen is de invoer van verschil lende artikelen teruggeloopen; van een buitengewoon grooten invoer dezer arti kelen kan niet worden gesproken. Aan de overstrooming van de binnen- landsche markt met buitenlandsche vruchten is ten gevolge van de instelling van het monopolie een eind gekomen. Be twijfeld mag dan ook worden, of aan de Nederlandsche fruitkweekers groote scha de wordt toegebracht door den met hef fingen belasten invoer van buitenlandsch fruit. Naar de meening van ondergeteekende heeft de regeering aan de Nederlandsche fruitkweekers hulp verschaft door do in stelling van het monopolie, welke zeer ze ker effectief kan worden genoemd. In verband met den markttoestand zijn meermalen veranderingen in de heffin gen gebracht, ten einde ten aanzien van een bepaald artikel het beoogde effect, bescherming van de inheemsche fruit teelt, te bereiken. Een verhooging der rechten over de geheele lijn of een con- tingenteering acht ondergeteekende niet gewenscht. Ten aanzien van de vastgestelde op houd- en vergoedingsprijzen voor appelen en peren is een 'verhooging niet wensche- lijik of noodzakelijk gebleken. Het gedeel te van het fruit, dat slechts voor fabriek matige verwerking geschikt is, kan in den regel slechts voor geringen prijs worden afgezet. De ophoud- en vergoedingsprijzen zijn voor verscheidene tuinbouwproducten ge ringer dan de oogstkosten. De veilings- prijzen van het fruit loopen echter in verband met de qualiteiten en sorteerin gen dermate uiteen, dat het als gevolg van lage op'houdp rijzen niet zal voorko men, dat er voor den pachter of teler niets overblijft. Daar de afzet van fruit steeds over een langere periode plaats heeft, is van de uiteindelijke uitkomsten thans nog niet veel te zeggen. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Oct. 25 Verg. Geref. Vereen, voor Drank bestrijding, 25 Chr. "Winterlezing. 29 Verg. Ghr. Vrouwenbond. Nov. 1 le Cursusavond Ghr. B. B. 4 Jaarverg. A.R. Kiesvereeniging. 6 A.-R. Propagandaclub. 7 Afd Goes Ghr. Nat. Werkm. Bond. 8 Lezing Algem. Ned. Verbond. 14 Prop.-avond Ghr. Besturenbond. 15 Chr. Winterlezing. 18 Hoofdbestuur Z. L. M. 30 Districtsverg. Ned. Chr. Landarb. Bond. Dec. 3 Alg. verg. Z. L. M. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 26 Oct.: Meest matige N.O. tot N. wind, in het O. licht tot zwaar bewolkt of betrokken met eenige kans op regen, in het W. ge deeltelijk bewolkt met weinig of geen re gen, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Zaterdag 5 u. 23 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6