Rechtszaken Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw B]j het cynisch kijken naar klein be- ginnenden, moet men nooit vergeten, dat vele groote zaken van thans, indertijd heel klein zijn begonnen. Men zal nu in de toekomst vragen naar vakbekwaamheid, waaronder dan voorna melijk verstaan wordt het eenigszins op de hoogte zij<n met boekhouden, het kun nen berekenen van kostprijs, het inven tariseeren, kennis van de Nederlandsche taal enz. Ook zal gekeken worden naar de behoefte aan bepaalde zaken in betrok ken gemeenten of deelen daarvan. Het is goed, dat dit alles in een rijksregeling wordt verwerkt, want gemeentelijke veror deningen zouden te veel verschil tus- schen de gemeenten brengen op dit ge bied. Al was het reeds laat, toch kreeg Dt Visser nog gelegenheid voor een korte beschouwing over inflatie en devaluatie. Spr. wees op de moeilijkheden, die zoo wel van inflatie als van devaluatie het ge volg kunnen zijn en bleef daarbij op neu traal terrein. De voorz. heeft tenslotte Dr Visser dank gebracht voor de wijze waarop hij de drie onderwerpen had behandeld. Wemeldinge. Gistermiddag geraakte het geladen Belgische motorschip „Dejea" van Gent tengevolge van het ruwe weer en het drukke scheepvaartverkeer even bezijden den kanaalmond op een aldaar liggenden berm vast. De sleepboot „Zee hond" heeft het schip van den berm af getrokken, waarna het oogenschijnlijk on beschadigd de reis naar België heeft voort gezet. Nisse. In de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering werd de begrooting voor 1936 den raad aangeboden. Benoemd werd met ingang van 1 Nov. a.s. tot schoolschoonmaakster Mej. L. Otte de Broekert. Benoemd werd tot afgevaardig de voor de aandeelhoudersvergadering van de N. V. Waterleiding-Miji Zuid-Be veland dhr Iz. Jansen. Krabbendijke. Gemeenteraad. Vrij dag vergaderde de Gemeenteraad. Inge komen was een missive van den Minister, dat hij geen aanleiding vond, het besluit van het Waterschap Krabbendijke in zake heffing van belasting op de ge bouwde eigendommen, ter vernietiging aan de Kroon voor te dragen. Naar aanleiding van een klacht van ingezetenen over de stank van het ver branden van vuilnis, zegt de voorzitter, dat men de bezwaren zal trachten te ondervangen, door het vuil zoo snel mo gelijk onder den grond te werken. Dhr Gebraad vroeg of niet een andere stortplaats gevonden kan worden, verder van de kom gelegen. De voorz. wijst op de kosten. Van de Hervormde school kwam ver zoek in om beschikbaarstelling van een derde lokaal. D'e voorz. zeide dat in de behoefte alleen voorzien kan worden, door een lo kaal dat gelegen is aan den ingang van de openbare school beschikbaar te stellen. Weth. Haverhoek merkte op, dat de kwestie door B. en W. van alle kanten bekeken is. Aldus besloten. Als onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand werd benoemd de heer S. J. de Kok. Als plaatsvervangend afgevaardigde naar vergaderingen van de Waterleiding Mij Zuid-Beveland, werd benoemd dhr C. Haverhoek. B. en W. boden vervolgens aan een verordening inhoudende voorschriften tot het in exploitatie brengen van grond als bouwgrond door particulieren, zulks op aandrang van Ged. Staten. Dhr Nagelkerke meende, dat het nu voor een particulier bijna onmogelijk wordt om te bouwen. De voorz. stemde toe, dat de bepalingen bezwarend schijnen. De lasten worden zwaarder naarmate de grond als bouw grond meer opbrengt. De verordening werd hierna vastge steld. De kosten per leerling der openbare school over 1933 werden vastgesteld op f 14,97. Evenzoo werden de uitkeeringen aan de bijz. scholen over 1933 vastgesteld. Vervolgens kwam in behandeling de gemeentebegrooting voor 1936, sluitende met f35.307,55, w.o. een post onvoorzien van f 1494,22. De opcenten personeele be lasting moesten verhoogd worden van 175 op 200. De hondenbelasting werd ge bracht van f 1,50 en f 3 op f 3 en f 6. Weth. Haverhoek hield alg. beschou wingen en zeide, dat de verkiezingen een gunstigen uitslag voor de rechtsche par tijen opleverden. Spr. wraakte echter uit latingen van liberale en sociaal-de mocratische zijde uit den verkiezings- tijd Vier-vyfde der gemeente heeft zich uitgesproen tegen het libera lisme en het socialisme. Dit verheugt spreker. Het legt den Raad echter ook een groote verantwoordelijkheid op. Hij moet naar Chr. beginselen regeeren. Spr. betreurde de uitlatingen bij de be grafenis van deze week, als zouden de voorstanders van het bijzonder onderwijs dit tragische sterfgeval in de hand ge werkt hebben. Spr. laakte het, dat men bij deze groeve nog propaganda wilde maken voor het openbaar onderwijs. De heer Van Velsen betoogt de wensche- lijkheid van werkverschaffing. Weth. De Kok zeide, dat de groote moeilijkheid is om objecten te vinden. Dhr Gebraad vroeg aandacht voor de bestrating van de nieuwe straat aan den Doel. De voorz. deelde mede, dat rioleeijpg en trottoirs op het programma staan. Ge zien de kosten is het dit jaar niet meer te verwachten. Een nieuwe weegbrug is ook noodzakelijk. Dhr Vogelaar wees op de hooge kos ten (f 550) voor verlichting, verwar ming en schoonhouden der openbare school; en dat voor 49 kinderen. De voorz, merkte op, dat de lokalen al zijn er minder kinderen, toch behoor lijk verwarmd moeten worden. Intusschen zullen B. en W. aandacht aan dezen post schenken. De begrooting werd hierna vastgesteld op een eindcijfer van f87.601,25. Zoutelande. Vreemdelingen verkeer. Vrijdagavond hield de Ver- eeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer alhier haar gewone al- gemeene najaarsvergadering. 35 leden waren aanwezig. Dhr J. Verhaagen, voorzitter van de reclame-commissie, bracht verslag uit van de gevoerde reclame in den afgeloo- pen zomer. Aan vrijwillige bijdragen voor te maken reclame is f 217,50 bijeen ge bracht, terwijl de vereeniging 332 adver tenties, totaal kostende f 336,17 heeft ge plaatst in dagbladen, weekbladen, enz. Besloten werd de contributieregeling voor 1936 ongewijzigd te laten. Vervolgens werd de begrooting voor '36 vastgesteld met een totaal aan ontvang sten en uitgaven van f 1955. Onder de ontvangsten is 'het batig slot van 1935 ge raamd op f 325 en onder de uitgaven de post onvoorzien op f 313,75. Voor recla me is f 217,25 uitgetrokken en voor het aan te leggen klinkerpad over het duin bij Ter Hooge f 200. Aangezien men van meening was, dat de bestaande contributieregeling niet ge heel voldoet werd besloten dat het be stuur een commissie zal benoemen ten einde met een voorstel tot wijziging te komen. Ritthem. In de plaats van d'hr A. Hoef- kens, opzichter bij den polder Walcheren aan de Zuidwatering, die met 1 Januari 1936 te Vlissingen de Westwatering als standplaats krijgt, is benoemd dhr D. M. Korstanje, adjunct-opzichter le klasse aan de Noordwatering te Westkapelle. Dhr J. Koppejan Cz., dijkwerker, is tegen 1 Jan. benoemd tot sluismeester aan de Zuidwatering in de plaats van dhr Bolier. Terneuzen. In de algemeene vergade ring van de Vereeniging voor Chr. Win- terlezingen werden als bestuursleden her kozen dhrn H. Heersema en M. C. Hack. n het a.s winterseizoen zullen de volgen de sprekers optreden: Dr A. H. Edelkoort, Ned. Herv. pred. te Amsterdam; Ds M. B. van 't Veer, Ge- ref. pred. te Zevenbergen; Ds S. Emmen, Ned. Herv. pred. te Breda en Ds J. Groen, Geref. pred. te Venlo. Zaamslag. Na een opwekkend woord van de dames Petermeijer en Van Roo uit Middelburg is alhier een afdeeling opgericht van den Ned. Ghr. Vrouwen bond met aanvankelijk 15 leden, welk aantal spoedig zal vermeerderen. Als voorloopig bestuur treden op de dames Van OverbeekeJansen; De Feyter Dekker en Van VessemBevelander. Kortgene. Mej. G. Wolse is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd als helpster in de Chr. Bewaarschool alhier. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden. Vrijdag a.s. komt de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden bijeen in de Raadzaal te Middel burg. Aan de orde komt o.a. de vaststelling van de begrooting voor 1936, met een eindcijfer van f 15.000, een vermoedelijk batig saldo van f 1000 en een post onvoor zien van f214. Van het M i c a-C o m i t te Vlissingen was een verzoek ingekomen om een tege moetkoming in de kosten van f 100 te mo gen ontvangen. De meerderheid meent, dat het verzoek niet voor inwilliging vat baar is. Zij kan het nut van de zaak niet inzien, doch afgescheiden hiervan, meent zij, dat het principieel onjuist zou zyh het verzoek in te willigen. De „Mica 1935" is toch gelijk te stellen met een winkel week of etalagewedstrijd en nu besloot de Kamer in haar vergadering van 26 Januari 1934 alleen de aanvragen van vereenigingen of comité's die vóór een bepaalden datum by de Kamer inkwamen, voor een bijdrage in aanmerking te doen komen. Voor 1935 werd deze datum be paald op 1 April. De meerderheid zou het onjuist achten van deze regeling af te wijken. De minderheid is van oordeel dat, nu de drie middenstandsbonden meenen, dat op de voorgenomen wijze iets in het belang van de neringdoenden kan worden gedaan ,de Kamer zich niet afzijdig mag houden. Zij zou willen voorstellen aan aanvra ger een bedrag van f 50 toe te staan. Het bureau wijst op de pogingen, die in Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk deel worden aangewend cm het e.g. „Zwin" te bedijken, waardoor een rechtstreeksche verbinding zou ontstaan tusschen de Zeeuwsche en Belgische kuststreek. Door de indüking van dit schor ryp voor indyking, zou naar de meening van velen, een weg van Breskens langs de kust kunnen tot stand komen aansluitend op het wegennet langs de Belgische kust. Het te dichten gedeelte is slechts 200300 M. lang. De burgemeester van Retranchement heeft een verzoek terzake by den Minister van Financiën ingediend. De Burgemees ter tracht nu van verschillende autori teiten en belanghebbende vereenigingen steun hiervoor te verkrijgen. Hij1 bezocht ook de leden van het bureau der Kamer. Waar het Bureau overtuigd is, dat by uit voering van dit plan de verbinding niet alleen van België naar Breskens, doch ook naar Walcheren en verder eene groote verbetering zou ondergaas, bet geen zeer zeker het vreemdelingenbezoek van België naar Walcheren ten goede moet komen, aoht het bureau het alles zins op den weg der Kamer liggende, aan het verzoek van den Burgemeester van Retranchement steun te verleenen. In verband met de nieuwe bepalingen over uitverkoop op opruiming in den dé- tailhandel zullen de vergunningen daar toe door de Kamers van Koophandel moe ten worden verleend. De Kamer moet bin nen 14 dagen na den datum waarop de aanvraag is ingekomen, een beslissing ne men. Waar het zeker in vele gevallen be zwaarlik zou zyn de Kamer in pleno over deze verzoeken te doen beslissen, is een bepaling opgenomen, waarin gelegenheid wordt gegeven dat de Kamer aan een commissie van 5 leden uit haar midden kan opdragen bedoelde aanvragen te on derzoeken en daarop een beslissing te ne men. Nu de wet toestaat de „Seizoen-oprui mingen" in vastgestelde tijdperken (1 Jan. 1 Febr. en van 15 Juli15 Aug.) zon der vergunning der Kamer te houden, zullen de gevallen waarin een vergunning zal moeten worden verleend, wellicht niet zooveel voorkomen, doch de beslissingen zullen steeds binnen zeer korten tijid moe ten worden genomen. Daarom meent het bureau, dat het wel gewenscht is, dat de leden der Commissie niet te ver van den zetel der Kamer afwonen, en dat zy zou kunnen bestaan uit de leden van het Bu reau, aangevuld met twee leden van de afdeeling Kleinbedryf. De grootst mogelijke meerderheid der Commissie voor de Handelsbelangen ver- eenigt zich met het voorstel. Het vyfde lid deelt dit gevoelen niet. Het komt hem gewenscht voor, dat van elk eiland éèn lid (winkelier uit den kleinhandel) zitting neemt in de Commissie. In spoedgevallen kan desnoods te Goes worden byeengeko- men. Onbevoegd uitoefenen der veeartsen y kunde. De kan tonrechter te Alphen a. d. Ryn heeft twee zaken behandeld van z.g. veeverloskundi gen, die zich met de genezing van ziek vee tegen betaling bezig hielden. De veeverloskundige Q. uit Benthuizen had by een veehouder te Hazerswoude elf varkens tegen vlekziekte ingeënt met het gevolg, dat niet minder dan acht der be handelde dieren waren gestorven. Uit de verklaringen van een veearts bleek, dat de dieren in 't geheel geen vlek ziekte hadden gehad. Verd. zelf schreef den dood van de varkens toe aan het feit, dat het gebruikte serum niet goed meer zou zyn geweest. Voor de inenting had hy een bedrag van 30 cent per varken ont vangen. De ambtenaar van het O. M. was van oordeel dat tegen dit onbevoegd uitoefe nen van de veeartsenykunde nu eens streng moest worden opgetreden en eischte een geldboete van f 150 subs. 2 maanden hechtenis. Het vonnis luidde f 120 of 2 maanden. Tegen den veeverloskundige B. uit Lei derdorp, die het paard van een veehouder te Aarlanderveen, dat een infectie aan een der pooten had, chirurgisch had be handeld en daarby een honorarium van f 10 had getoucheerd, terwyl later bij een onderzoek door een dierenarts bleek, dat de behandeling totaal verkeerd was ge weest, werd eveneens een geldboete van f 15d geëischt. Deze kwakzalver werd door den kantonrechter veroordeeld tot een boete van f 100 subs. 50 dagen hechte tenis. Kwakzalver gearres teerd. Op last van de Justitie is Vrij- dag door de Kon. marechaussee te Nys- willer wegens 'het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde aangehouden J. E. De aangehoudene, die zich voor dokter uitgaf en goedgeloovige patiënten voor spiegelde van bepaalde ziekten een speci ale studie te hebben gemaakt, schynt in verschillende Midden-Limburgsche ge meenten zyn kwakzalverspractyken uitge oefend te 'hebben. Voor alle patiënten werd eenzelfde recept voorgeschreven, n.l. een pakje, bevattende zoogenaamde thee, wel ke by nader onderzoek hoofdzakelyk uit kort gesneden 'hooi bleek te bestaan. De pseudo-dokter is in de strafgevangenis te Roermond opgesloten. De onbewaakte over weg. Zaterdagmiddag reed de ongeveer 60-jarige voerman Bos uit Enschedé met een met twee paarden bespannen wagen over den onbewaakten overweg in de lyn Enschede-Hengelo, gelegen nabij de brug over het Twente-Rynkanaal onder de ge meente Enschedé. Doordat B. zeer doof is, hoorde hy niet, dat een losse locomo tief in snelle vaart uit de richting Ensche dé naderde. De wagen werd door den lo comotief gegrepen en geheel versplinterd. Ernstig gewond werd B. opgenomen, waarna hy met dezelfde locomotief naar Hengelo werd vervoerd. De man is kort na aankomst in 'het ziekenhuis overleden. Vergeefse 'he vlucht van een smokkelaar. Aan den 49-ja- rigen J. Br. te Etten was het verblyf in het gebied Breda-Roosendaal ontzegd we gens smokkelen. Het was echter bekend, dat de man meerdere malen zyn vrouw en kinderen, die te Etten woonachtig zyn, kwam bezoeken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de marechaussee uit Etten een in val gedaan in de woning, waarin het ge zin van J. Br. vertoeft. Be man wiet door het dakraam en langs de dakgoot het huis te verlaten, maar de politie, die hierop be dacht was, had het huis omsingeld, zoodat de vluchteling, vóórdat hy den grond be reikt had, reeds gegrepen werd. Br. voer de op zyn vlucht een klein handkoffertje mee, dat by nader onderzoek enkele hon derden boekjes sigarettenpapier bleek te bevatten. De man is naar Breda overge bracht, waar hy onmiddellyk werd inge sloten. (Teil.) <Onder een tram geraakt en gedood. Zaterdagmiddag is de 87-jarige M., wonende te "Wassenaar on der de electrische tram geloopen en op slag gedood. Waarschynlyk heeft het slachtoffer, dat eenigszins hardhoorend is, by den hevi- gen wind met het hoofd vooruit geloopen en aldus niets van de tram gemerkt. Inbraak in een ban kierskantoor. Inbrekers hebben gisternacht kans gezien binnen te drin gen in een bankierskantoor aan den Sin gel te Amsterdam. Zy forceerden de bui tendeur en kwamen vervolgens in het kan toor, waar zy 'n zware brandkast tracht ten te forceeren. De inbrekers boorden verschillende ga ten in de solide kast, doch slaagden er niet in de kast zooveel open te krygen dat ze zich van het daarin opgeborgen geld konden meester maken. Ook werden in de kantoren van het gemeentelyk abattoir sporen gevonden van het nachtelyk werk van inbrekers. Een brandkast vertoonde krassen en boorgaten, terwyl voorts een kast openge broken was. GERMAANSCH OF ARISCH? Onder den invloed van de voor meer dan 90 pet. D u i t s c h georiënteerde propaganda van den N. S. B. komen de woorden Ariërs, niet-Ariërs e.d. ook hier al meer in zwang. De „Nederlander" wyst op het dwaze hiervan. Het treft ons, zegt dit blad, dat er by onze Oostelyke buren in het gewone leven voortdurend sprake is van Germaansch of Nordisc'h. Er worden Nordische fees ten gevierd, Germaansche deugden ver- heerlykt enz. Doch wanneer diezelfde par ty officiëele onderscheidingen in wetten en reglementen gaat neerleggen, dan komt ineens een gdheel ander woord. Dan is het eenig criterium wie vol-Arisch is, dan wel geheel of ten deele niet-Arisch. Eén enkele maal komt daarnaast in de wetgeving het woord Jood voor, doch van Germaansch of Nordisch is heelemaal niet meer de rede. Officieel nooit van ge hoord! "Wanneer men zich dit verschil tus schen pers en propaganda eenerzyds, wet geving anderzyds, gelieft bewust te wor den, dan is men ook dicht by de oplos sing. Als men zich dit verschil maar rea liseert! De Düitsche officieele wetenschap na- melyk, ai is zy geen vrye wetenschap meer, gaat toch ook niet zoover in de richting van fantasie, dat zy zou wen- schen vol te houden, dat het huidige Düit sche volk de voortplanting zou zyn van de oude Germanen. Inderdaad was onge veer de helft van het huidige Duitsc'hland (alles ten Oosten van de Elbe) oorspron- kely'k bewoond door Slavische volkeren, Zuid-D'uitschland door het Alpine ras. 't Overschietende ruim 1/3 deel door Ger manen. Door vermenging van al deze bestanddeelen heeft zich een volk ge vormd, welk volk dus als totaal hoogstens 40 a 50 procent Germaansch bloed heeft. Nu wordt alles duidelyk. Germaansch of Nordisch komt overeen met de Mythe, het sprookje van Rosenberg. Daarom ken nen pers en propaganda slechts deze be grippen. Met deze begrippen is echter in Duitschland practisch niet te werken. Dat zou wel mogelyk zyn in Scandinavië, doch juist niet in Duitschland. De offi cieele Duitsche wetenschap heeft nu een uitweg gegeven. Het Germaansche ras, het Slavische ras, het Alpine ras en nog eeni- ge andere rassen zyn tot een groep ver eenigd. Die groep noemt men de Ariërs. Op die wyze bereikt men net precies het beoogde doel. Men krygt een maatstaf, die er formidabel wetenschappelyk uitziet en die tevens net precies het beoogde re sultaat schept, namelyk 98 procent van het Duitsche volk omvat en alleen de Jo den en diegenen, die eenig Joodsch bloed hebhen, uitsluit. Immers practisch heeft men in Duitschland geen andere niet- Ariërs dan Joden." "Wy wyzen hierop, zoo vervolgt het blad, om Nederlanders, die zonder erby te denken de woorden Ariër, niet-Ariërs enz. in den mond nemen, even te waar schuwen, dat men hier slechts met voor een bepaald D u i t s c h doel geschapen woorden te doen heeft. Het woord Arisch is geschapen om in het binnenland onge stoord zich over Germaansch of Nordisch te kunnen opwinden en toch op buiten- landsche wetenschappelyke byeenkomsten niet te worden uitgelachen. Een niet-Ariër is iemand, die bloed heeft van een ander ras dan de hoofdrassen, waaruit het Duitsche volk is bijeen ge mengd en welke men daarom tot een ge- meensc'happelyke groep van rassen, de Arische rassengroep heeft geproclameerd. Voor de Duitsche practyk komt dit er op neer, dat een niet-Ariër iemand van min of meer Joodsch bloed is. "Wanneer men echter in Nederland der- gelyke Duitsche woorden zou gaan ge bruiken, zou men in de meest grenzelooze verwarring vervallen. Zou men b.v. in een stad als Den Haag eens alle niet-Arische bokken van de Arische schapen gaan scheiden, dan zou men by de bokken ter linkerhand slechts een kleine minderheid Joden aantreffen. Immers allen, die ook maar een enkel droppeltje Indisch bloed hebben, zyn evenzeer niet-Ariërs. Dit slechts als voorbeeld tot wolken feeërieken onzin men komt, wanneer ook Nederlanders gaan spreken over Arisch alsof dit Germaansch of Nordisch zou zyn, over niet-Arisch alsof dit ook ten onzent practisch Joodsch zou beteekenen. Het toeval wil, dat er ten onzent juist onder de personen met eenige procenten heet Indisch bloed nogal wat bewonde raars van het nieuwe Duitschland schij nen te schuilen. Wat zouden ze op de koffie komen, wanneer Hitier zyn vleugelen ook eens over Nederland zou gaan uitstrekken! Het ia tragi-komisch! Coöperatieve Landbouwvereeniging „Eiland Walcheren". Zaterdagmiddag vergaderde bovenge noemde vereeniging in het Militair Tehuis te Middelburg, onder voorzitterschap van dhr B. Franse, die zeide de vergadering met genoegen te openen, omdat de omzet in het bedryf, waarvan men by den aan vang meende, dat deze zou terugloopen, juist grooter is, dank zy den grooteren aankoop van meststoffen door de leden. De voederartikelen zyn minder gekocht, omdat de leden meer van eigen verbouw zullen hebben vervoederd en ook wegens beperking van den varkensstapel. De voorzitter vertrouwde, dat die leden, welke nog niet hun volle medewerking verleenden, ook hiertoe zullen overgaan. Aan de orde waren de jaarverslagen, waaraan wy ontleenen, dat men zich over de goede financieele resultaten niet mag beroemen, doch alleen dankbaar mag zyn. Daar het voor de boeren zeer moeilyk valt hun zaaiplan tydig vast te stellen, is het ook moeilyk vooruit bestelling van kunst meststoffen te doen. Het bestuur en de di recteur hebben daardoor ongedekte inkoo- pen moeten doen. Mede dank zij het erva ren beleid van den directeur, is het risico tot een minimum beperkt. De omzet van de voederartikelen, en zaai- en pootgoed, was 1.052.807 K.G. voor f 69.799, tegen 1.187.717 en f 69.941 in het vorige boekjaar; voor meststoffen en bestrydingsartikelen voor plantenziek ten waren de cyfers in 19341935 2.930.476 K.G. en f 102.462 en in 1933-*34 2.569.786 K.G. en f 96.392. Aan de ver schillende dorpsvereenigingen kan te sa men f 1516 reductie worden gegeven. Het verslag werd goedgekeurd en ook de balans en de verlies- en winstrekening. Deze laatste geeft een eindcyfer van 12104 gld. met een goed slot van f 709. Dit is volgens het verslag mede moge lyk door de reeds jaren lang gevolgde wyze van werken. Herkozen werd als lid van het bestuur dhr C. Louwerse te Grypskerke, tot leden van de commissie van toezicht de heeren P. de Visser te Domburg, Joh. Cevaal te Ritthem, J. Lampert te Gapinge en A. Maljaars te Zoutelande en gekozen als zoodanig dhrn L. de Pagter en C. Polder man, beiden te Bigge'kerke en W. Dekker Wzn te Serooskerke. De directeur deed tenslotte nog enkele mededeelingen over de loopende zaken. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Chr. Boeren- en Tuindersbond. In de vergadering van het hoofdbestuur van den C. B. T. B. werd na breedvoerige bespreking de conclusie der Permanente Commissie voor Akkerbouw en Veehoude rij inzake het „systeem" van „Landbouw en Maatschappy" aanvaard. Een door het Dag. Bestuur opgesteld concept-adres aan Regeering en Staten- Generaal inzake het Ontwerp-Pac'htwet, werd na eenige wyziging goedgekeurd. Voorts werd besloten te trachten een conferentie van eenige dagen te beleggen in de maand Januari, in samenwerking met de Chr. Land- en Tuinbouwonder- wyzers en de Jongerenorganisatie. Op deze conferentie, gedurende eenige dagen, zullen sociaal-eoonomische vraagstukken worden besproken, ter nadere instrueering van de deelnemers. De heer 'C. P. Vogelaar te Krabbendyke, die wegens 'drukke werkzaamheden als hoofdbestuurslid moest bedanken, richtte Woorden van dank en waardeering tot het hoofdbestuur voor de prettige wyze van samenwerking gedurende zoo vele jaren. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Oct.: Zwakke tot matige meest "W. tot Z.-W. wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, kouder 's nachts, overdag iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Dinsdag 4 u. 30 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6