Speculatie bevorderd door Departementsambtenaren? Rechtszaken Telegrammen. Laatste Berichten. Finantiëele Berichten Marktberichten Burgerlijke Stand. Discontoverlaging Nederl Bank. Ingezonden Mededeellng. ALS U HOOGER DAHLIA'S DAN DE BUREN WILDE EN U SPITTE TOCH GRONDIG MESTTE NIET ZUINIG EN SPRENKELDE KWISTIG NA BabHwdbe TÏfcer, benevens een 10-tal rij- V .d,. fl'., dat in den laaitsten tijd de Belgiscïu paarden zeer in -vraag -komen, om over de -grens te worden gesmokkeld. De kommiezen uit Budel namen deze week niet minder dan 3 paarden in (be slag en die van Stramproy één paard, welke men zonder vervoerhewijs uit België trachtte in te voeren. Een ernstig -zedendelict in een N.S.B.-kamp. In bet werk kamp van de N.S.B. aan -den Leyweg te Den Haag, is een ernstig vergrijp tegen de zeden -geschied, dat -zoowel -door de N. S. B.-leiding als door de poli tie-au tori tei- ten -zorgvuldig verzwegen is. Een der W.A.-mannen, aldus (het Volks blad, een gewezen drukkerspatroon, heeft met een vijftienjarig achterlijk meisje, -dat door een instelling bij een boerenfamilie dn de omgeving van (het kamp was uitbe steed, niet nader te noemen handelingen gepleegd. Na een langdurig verhoor heeft -de man bekend rich aan het misdrijf ifce hebben schuldig gemaakt. Na verhoor voor den rechtercommissaris is de man in het Huis van Bewaring ingesloten. - Havenhoofd ver-zakt. Gister nacht is tijdens -den noordwesterstorm een gedeelte van het Zuiderhavenhoofd te Soheveningen verzakt. Op ongeveer 40 m. uit -de wal is de -zware steenen muur met borstwering en a-1 over een lengte van 20 m. verzakt. Deze verzakking wordt toe geschreven aan de lang aanhoudende stormen, -die dit jaar in September en October hebben gewoed. Bericht omtrent onderzoek tegengesproken Met krasse woorden heeft minister Co- lijn onlangs de geldspeculanten veroor deeld, die een vlucht in vreemde valuta aanmoedigden. Maar, zegt de Vrijz. - Democraat: „voor het Nederlandsche volk en haar regeering blijft nog steeds de vraag open: Bestaat de mogelijkheid, dat de specu latie in die Juli-dagen bevorderd kan zijn door de loslippigheid van departements- leden? hetgeen „De Opmarsch" (een or gaan van de R.K. Staatspartij) aldus mo tiveerde: „Wij kunnen er anders geen verkla ring van geven, hoe het komt dat, terwijl 23 Juli de Tweede Kamer in groote span ning des avo-nds1 negen uur bijeenkwam om te hooren wat de regeering zou ant woorden, men op diezelfde avond o-m zeven uur te Parijs reeds wist, dat de heer Co-lijn de beraadslagingen zou schor- Evenmin weten wij een andere verkla ring voor het feit, dat men 29 Juli reeds in den namiddag te Londen wist te ver tellen, dat Colijn geslaagd was-, iets wat in Nederland pas 's avonds laat bekend werd". „Zoo bezien kan men zeggen, dat te Parijs een tip aanwezig was om uit en te Londen o-m in den gulden te gaan. Een duidelijk antwoord mag ten deze van de Regeering worden verwacht, c.q. door de bevoegde organen gevraagd wor den." De Rijkspersdienst meldt: In bet Och tendblad van bet dagblad „De Tijd" van 19 October is een bericht verschenen, vol gens hetwelk door de Regeering een ern stig onderzo-ek wordt ingesteld naar de handelingen van een hooggeplaatst amb tenaar aan Economische Zaken, die zoo wel biji een particulier als bij een bankin stelling beweerd zou hebben te weten, dat er devaluatie op- komst is en dat hij twee maal 24 uur vóór de afkondiging der de valuatie in staat zou zajh dit geheim aan belanghebbenden te openbaren, natuurlij-k tegen een rijke belooning. Naar aanleiding van dit bericht kan op gezag van den minister van Economi sche zaken worden vastgesteld, dat de daarin vervatte mededeelingen allen grond missen. Kantongerecht te Middelburg. Zonder daartoe gerechtigd te zijn rij den over eens anders grond: J. v. D., te O.-Souburg; J. de H. te Middelburg en A. S. de V. te Middelburg, ieder f 1 of 1 d. h. Zonder het vereischte verlof zwak-alco- holischen drank in het klein verkoopen: Ja. V. wed. H.W., te Vrouwenpolder f25 of 10 d. h. Idem bij herhaling: W. D. Wz., te Vrou wenpolder f40 of 20 d. h. Overtr. Arbeidswet: J. M. te O. en W. Souburg f 3 of 3 d. h.; M. I. te Vlissingen: na gedaan verzet: Bekrachtiging van het vonnis, behalve voor wat de straf betreft, en veroordeelihg tot f 20 of 10 d. h. Ongekeurd vleesch ter aflevering voor banden hebben, bij herhaling: G. Z. te Ierseke f 30 of 10 d. h. Als bestuurder van een niet daarvoor goedgekeurd motorrijtuig, personen ver voeren: J. M. B. te Goes f 10 of 10 d. h. E-en duodalf van het remmingswerk van een spoorwegbrug beschadigen door aan varing: A. A. D. aan -boord van het mo torschip „Geertruida Johanna" f 10 of 5 d. h. Als bestuurder van een machineherstel- plaats niet zorgen dat in die herstelplaats voorhanden waren doelmatige middelen voor eerste hulp bijl ongevallen: W. Ph. P., te Ierseke f 10 of 10 d. h. Te Schore zonder vergunning van den burgemeester muziek maken: P. J. A, te Rotterdam f 1 of 1 d. h. Als bestuurder van een timmermans werkplaats niet zorgen, dat een gevaar veroorzakende riemschijlf doelmatig was beschut: G. D. te Goes 2 maal f25 of 2 maal 10 -d. h. Verboden vischtuig bij zich hebben: G. -de G. te Beirendrecht (B.) f 5 of 5 d. b. met verbeurdverklaring van de in beslag genomen harpoen. Zander vergunning langs de werken behoorende tot bet Kanaal door Z.-Be- veland schelpdieren rapen: A. j. J. v. d. P. te Ierseke: f3 of 3 d. h. Terwijl men vischt in de Zeeuwsehe Stroomen niet een consent op de eerste aanvraag vertoonen en niet vertoonen de vergunning tot vissohqn van den recht hebbende: E. v. I. Hz. te Krahbendijke 2 maal f 0.50 of 2 maal 1 d. h. Als schipper een Rij-kskanaal bevarende niet voorzien zijn van de voorgeschreven reglementen: E. W. gedom. te Leimers- beim, J. O. gedom. te Rotterdam ieder 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. 'h.; R. R. gedom. te Marienwerder, D. B. gedom. te Renkum ieder 3 maal f 2 of 3 maal 2 d. h.; G. K. D: M., gedom. te Antwerpen, Ch. V. M. V. gedom. te Rumpst ieder 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h.; E. N. gedom. te Rotterdam 3 maal f 2 of 3 maal 1 -d. h.; P. B. egdom. te Rurhort 3 maal f 2 of 3 maal 2 d. h.; H. de P. gedom. te Doel (B.), Gb. W. ge dom. te Kerstert (D.), ieder 2 maal f 2 of 2 maal 1 d. h. Overtr. Regl. op de Wegen en Voetpa den in Zeeland: P. H. te 's H. Abtskerke f 5 o-f 5 d. b. Rapen van voorwerpen op de kunstma tige verdediging van een waterkeerenden dijk: J. den E., te Hansweert f 2 of 2 d. h. Te Middelburg de Warenwet overtre den: H. J. de W. te Amsterdam f 5 -of 5 d. b. Overtr. Ventverbod te Vlissingen: M. M. gedom. te Dordrecht f 1 of 1 d. b. Te Vlissingen met een rijwiel rijden op een voet-pad: G. J. A. V. te 's Gravenhage f 2 of 2 d. h. Te Vlissingen de Warenwet overtreden: K. v. d. B. te Vlissingen f 10 o-f 10 -d. h. Overtr. Ventverbod te Domburg: A. M. de G. te Rotterdam f 2 of 2 d. h. Te Go-es veemarkt houden niet op het terrein waarbinnen veemarkt mag worden gehouden: G. S. te Goes, J. v. E. te 's Hee- renho-ek, A. I. J. te Sluis en J. B. te Hoe- dekenskerke ieder f 1 of 1 d. b. Te Kapelle met een motorrijtuig binnen de bebouwde kom rijlden met gro-oter snel heid dan 20 K.M. per uur: D. M. te Goes f 10 -of 10 d. h.; L. K. te Klundert, J. V. H. v. E. te Breda ieder f3 o-f of 3 d. h.; G. H. v. d. V. te Tilburg f 5 of 5 d. h. Te Wolf aartsdijk muziek maken op den apenbaren weg zonder vergunning van den Burgemeester f2 of 2 d. b. Overtr. Ventverbod te Kruiningen: L. B. te Gouda f 1 of 1 d. h, Te Krabben-dijke in de haven de schroef van een vaartuig in werking stellen: G. v. d. A. te Zwij'ndrecht f 10 of 10 d. b. Te Golijhsplaat waren verkoopen (ter verkoop in voorraad hebben) die in on- deugdelij-ken toestand verkeeren: F. G. L., te Middelburg f 10 of 10 d. h. MM————m HET GOUD VAN DE BANK. Er wordt, zegt de „N. Pr. Gr. Grt." over bet geldprobleem zeer veel gesproken; toch zullen er slechts weinigen zijn, die het geheel doorzien. En juist omdat het zoo'n moeilijk probleem is, rijst er zoo gemakkelijk misverstand. Een Engelsche schrijver beweerde on langs dat men vóór den oorlog in Europa niet wist wat geld is. Ja, enkele speciali teiten. Maar de volkeren wisten het niet. Zoo trof hij even na den oorlog een of ficier, die pruttelde dat men de Duit- schers niet dwong om de geweldig groote oorlogsschatting dadelijk te betalen. Waarom, zeide hij, gaan wij er niet met een aantal vrachtwagens -heen en ha len het op. De schrijver vroeg hem: en als gij nu al het geld uit Duitschland weghaalde, wat zoudt gij er dan mee willen doen? Het zou meteen zijn waarde hebben ver loren. Behalve dan voor zoover er goud bij was. Maar ook dat zou schade kunnen doen. Zoo zijn er ook nu wel menschen, die zeggen: maar er is toch geld genoeg. Waar is dat geld allemaal gebleven. Alsof geld feitelijk iets anders zoude zijn dan een maat, waarmee de waarde van goederen wordt gemeten. Er is nu tijdens de politieke crisis veel gepraat over het goud, dat aan de Ned. Bank weid onttrokken. Sommigen zei-den dat het wegvloeien van dit goud feitelijk een verlies was van nationaal vermogen. Zoo was het natuurlijk niet. Men vergete niet dat het goud, dat de Nederlandsche bank bezit, niets anders is -dan een waarborg. Het is niet het goud van de bank, maar van een ander, van particuliere personen -hier in ons land en in het buitenland. De bank geeft er papier voor af, iets als een schuldbekentenis. Wie een bankbiljet heeft van 25 gld., heeft feitelijk de Ned. bank dat bedrag geleend en het biljet is een schuldbewijs. Wanneer men nu die schuldbewijzen minder gaat vertrouwen, dan tracht men, om het nu eens zoo te zeggen, de geleen de waarde terug te krijgen. Men zegt de schuld op en vraagt goud. Zoolang de bank nu aan die aanvraag kan voldoen loopt alles goed. Maar als zij op een zeker moment zegt: ik doe 'tniet langer, dan is feitelijk het faillissement er. D-an is het vertrouwen in het buiten land en in het binnenland weg. D'an tracht ieder rich van rijn guldens te ont doen, en deze daalt in waarde. De zeker heid, die het goud bood, is verdwenen. De gulden wordt waard, wat naar de schat ting van andere volken, onze soliditeit nog waard is. D'e loslating van het goud als waar borg, is nog geen devaluatie, zij leidt er toe. De regeeringen trachtten de winst der speculatie aan zich te trekken. Zij beginnen met de munt te knoeien en eige nen zich een deel van het goud der bank toe. Zoo heeft men in België gedaan. Gaan de regeeringen, zonder dat er voldoene dekking is, voorts uitkomst zoe ken in het drukken van bankbiljetten, „maken" zij geld -dan kan de inflatie niet uitblijven met al haar schrikkelijke gevol gen. Men heeft om maatregelen gevraagd tegen speculatie enz. Er is maar één middel: te zorgen dat wij solide blijven en de tering zetten naar de nering. In verstandige dagen maakte men geen groot verschil tusschen een goed huisva der en een staat. En het is verstandig dat wij zulks ook niet doen. AMSTERDAM. De Nederlandsche Bank heeft met ingang van morgen het dis conto met V» pet. verlaagd, en gebracht van 5 op 4Vs pet. Een Italiaansch succes. ASMARA. De oorlogscorrespondent van het D. N. B. meldt, dat volgens gister avond uit Italiaansch Somaliland ontvan gen berichten de Italiaansche opmarsch öndankg den sterken regenval is voortge zet. De Italiaansche troepen zijn de Shibeli waarlangs de Abessijnen versterkingen hadden aangelegd, overgetrokken. Bij den aanval werd gebruik gemaakt van talrijke vliegtuigen. Groote voorraden munitie is den Italianen in handen gevallen; zij be zetten de plaats Keido-bo. In Italiaansche kringen noemt men dit een belangrijk succes. RAPPORT Mr VERSCHUUR INZAKE HET MIJNBEDRIJF. Blijkens uitlatingen in de laatste be stuursvergadering van het Algemeen Mijnwerkersfonds heeft oud-minister mr Verschuur vóór zijn vertrek naar Indië, aan de regeering zijn rapport over de mijnindustrie doen toekomen aldus de „L. K." Bijl bet in opdracht van de regeering in gesteld onderzoek is aan mr Verschuur gebleken, dat de Nederlandsche mijnin dustrie haar krachten tot het uiterste heeft ingespannen en dat van haar geen verdere offers mogen wo-rden gevraagd. De inhoud van het rapport houdt zich in hoofdzaak bezig met de economische toestand van het mijnbedrijf. Oo-k de verkooppolitiek zou in het rap port zijn besproken. Naar verluidt, heeft oud-minister Verschuur terzake van dit laatste punt aan de regeering enkele con crete voorstellen ter overweging voorge legd. Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is failliet verklaard W. Frandke, touringcarondernemer te Vlissingen. Rechtercommissaris Mr A. v. -d. Ho-op, rechter. Curator Mr A. J. van der Weel, advocaat te Middelburg. Ds N. v. d. Snoek f. Gisteravond is te Veenendaal op 57-ja- rigen leeftijd overleden Ds N. v. d. Snoek, pred. der Ned. Herv. Gemeente aldaar. Bevestiging en intrede. Na gistermorgen bevestigd te zijin door ds A. Scheele te Kapelle met een predi katie over 2 Tim. 4 15, deed gistermor gen ds M. P. van Dijk, tot nu toe hulp prediker zijn intrede als predikant bij! de Geref. Kerk te Wemeldinge. Ds v. Dijk bediende het Woord uit Eï. 6 1820, het gebed voor de prediking des Woords. Spr. bepaalde rijn hoorders biji le: het vereischte voor dat gebed, 2e een gebed voor de wijze van die prediking, 3e idem voor den inhoud. Na de prediking sprak Z.Eerw. toe: den kerkeraad, ds A. Scheele (consulent en vertegenwoordiger der classis), ds van Heiningen te Wolf aartsdijk (deputaat voor de Evangelisatie in de classis en in de provincie), Burg. en Weth., de ge meente en de vereenigingen. Hierna werd Ds van Dijk hartelijk toe gesproken door ouderling Gok namens den kerkeraad, op wiens verzoek Ds van Dijk werd -toegezongen Ps 1343, door Ds Scheele, Ds van Heiningen en door burge meester Keizer. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Bin nenband (rijwiel), Florisse, VolderijstraaJt M 89; Port. m. inh., v. d. Zee, Spanjaard straat E 66-67; Hondenhalsban-d, Zijta, Spuistraat F 143; Horloge, We'd. Neufe- giise, K. Geere K 259; (Bos sleutels, Geer vliet, Vlasmarkt K 144; Sierspeld (letter), Brevelt, Jodengang R 231; Heerenrijwiel, Bur. van Pol.; twee roostertjes, v. d. Moor, Gude Vliss. weg D 286Roo-de muts, G. Wiss®, N. -Oosterschestraat N 87; Dop patentas, B. Meijexs, Zand Breeweg D 182; Muts, J. de Wijze, 't Zand D 212; Zegelring, Verspoor, Noordweg S235; pak nieuw goed, Koole, Molenstraat O 109; p. handschoenen, Bru-ggeman, Punt <0 218; Damesport., A. Willems, Jero-nimusstraat M 109; Dameshandsoboen, H. Drost, K. Noordstraat L 75; Manteüban-d, Bur. van Pol.; Gele parkiet, Timmermans, Noord- weg R 1; Kinderarmbandje, v. d. Brink, Veerschesin-gel T 224; Belastingmerk, Kesteloo, Lange Vielesingel 236; Mantel band, de Nooijer, Heerenstraat H 129; Actetasch, Bierens, L. Singelstraat N 205; Rozenkrans, Scbellings, Arm. Schuitvlot Q 266; Vulpen, v. Belzen, Seisweg R 94; Rood autotje '(speelgoed), A. Tellegen, Molenwater N 38; Vulpen, A. Leempoel, KI. Werftisitraat T 21; Kindermuts, mej. Snijders, Zuidsingel E 29; Sleutel, Bur. v. Pol.; Portemonnaie, v. As, Werfstraat P 130; Belastingmerk, A. Barentse, Damp. singel T 214; Meisjesmuts, de Nooijer, Heerenstraat H 129; Kinderport., L. de Nood, Kinderdijk P 73; Bril (lorgnet), Dbuy, L. Burg 98; Dameshoed, v. Heijü, 'Simpelhuissltxaat L 170; Belastingmerk, Janse v. Roozendaal, N. -Oosterschestraat N 103; Doos chocolade, A. Buijs, Breeweg 't Zan-d D 176; Muts, G. Rijnten, Dwars straat O 205; Meisjesmuts, De Keijzer, K. Geere K 339; Damestaschje, Louws, Nw. Vliss.weg 132; Muts, Bur. v. Pol. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 205Va 206 Ned. Hand. Mij. 123 125 Philipsiampen 251 254V2 Unilever 98% IOOV2 A. K. U. 26% 27V2 Amsterdam Rubber 109 108% Kon. Olie 191 1921/!. D'eli Mij. 158 161% Scheepvaart Unie 43V2 44% 4 pet. Nederland 1934 97% 967/e 4 pet. Ned.-Indië 1934 95s/s 94Vs U. S. Steel 26V2 27% Anaconda Copper 12% 12 B/s Beth. Steel 22% 233/s Shell Union 5% 6 Intern. Nickel Mij. I8V2 18% De markt was in alle hoeken zeer be- wegelijk, Bij de hooge opening kwam la ter bij winstneming eenig aanbod, waar bij de koersen wat terugliepen. De stem ming bleef vast, ook voor de beleggings- afdeeling. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Oct., 2.30 u. Londen 7.2572—7.26%. Berlijn 59.25—59.30. Parijs 9.69-0.74V2. Brussel 24.7524.85. New-York 1.471.48. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Get. 22 Aid. Ned. Vereen. Ghr. Kantoor- en Handelsbedienden. 22 Geref. Jeugdver band. 22 Lezing Ver. Alg. Wetenscb. Belangen 25 Verg. Geref. Vereen, voor Drank bestrijding. 25 Ghr. Winterlezing. 29 Verg. Ghr. Vrouwenbond. 30 A.R. Propagandaclub. Nov. 1 le Cursusavond Ghr. B. B. 4 Jaarverg. A.R. Kiesvereeniging. 7 Afd Go-es Ghr. Nat. Werkm. Bond. 8 Lering Algem. Ned. Verbond. 14 Prop.-avond Chr. Besturenbond. 15 Chr. Winterlezing. 18 Hoofdbestuur Z. L. M. Dec. 3 Alg. verg. Z. L. M. Rotterdam, 21 Oct. Veemarkt. Aanvoer: 586 vette run deren, 296 vette kalveren, 1019 schapen en lammeren, 12 nuchtere kalveren, 695 varkens. Prijzen per K.G.: vette koeien tot 48, tot 44, 2834, vette ossen tot 46, tot 42, 34 36, vette kalveren tot 75, tot 65-, 40 45, varkens lev. gew.) 46, 44, 42, scha- (pen 38, 36, 32, lammeren 39, 37, 32, schapen per stuk f 17, f 14, f 10, lamme ren per stuk f 12, f 10, f 8. Koeien en ossen aanvoer iets korter, handel slepend, prijzen als vorige week Ben prima koe tot 52 ct. en een prima os tot 48 ct. Vette kalveren aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen onveranderd. Een prima ex. tot 80 ct. Schapen en lammeren aan voer aanmerkelijk ruimer, handel zeer kalm, prijzen van schapen lager, die van lammeren als op 15 Oct. Varkens ruimere aanvoer, trage handel, lagere prijzen. Enkele partijen schapen voor export verkocht. Graanmarkt. Gerst chevallier 5 5.20, haver 6.907.10, kl. gr. erwten 8 9.10, schokkers 811, br. boonen 13 14.50 ct. alles per k.g.; La Plata mais f 96 per last. Zaden: karwijzaai 2021, lijnzaad wit bloei zaai 910, lij'nzaad blauw bloei zaai 910, blauw maanzaad 1718 ct. p. k.g. Vlas. 700 k.g. blauw 5564, 4000 k.g. Holl. geel 53—62,5, 3000 k.g. Gron. 53— 60 ct. De vraag is iets toegenomen en de prijzen zijn dan ook een weinig gestegen. Of deze prij-sverhooging duurzaam zal rijn hangt voornamelijk van Rusland af. Alles is verkocht. Aardappelen: Brielsche eigenh. 22.00, Zeeuwsehe eigenh. 1.90—2.10, poters bonte en blauwe 1.501.75, poters eigenh. 1.401.60, Zeeuwsehe bonte en blauwe 2.402.80 gld. p. H.L. Zandaardapp. 45 ct. Aanvoer redelijk, handel iets kalmer. GOES, 19 October 1935. Exportveiling, nm. 1 uur: zure kroetappels 1.50 p. K.G. Kleine veiling: Peren: Beurré Clair- geau 11-20, B. Alexander Lucas 13-14, Leghiponts 21, Zwijndr. Wijnpeer 9-12, Nouveau Poiteau 9-13, Doyenne du Co rnice 19-28, Co-mtesse de Paris 8-12, Maag depeer 7-9, Bruine Ghaumontel 8-10, Gr. id. 4-8, Jodenpeer 4-8, Josephines de Malines 7-12, Winter Suikerijen 4-6, ld. Bergamotten 5-6, ld. Louwtjes 5-7, Doro thea Royal 4-8, St. Remy 4-7, Po-ndspeer 4-6, Gieser Wildeman 6-9, Kleipeer 5-7, Afval en kroetpeer 1.60-6, p. 100 K.G. Appels: Cox Oranje Pippin 21-25, Ster- appel 9-14, Goud Reinetten 8-15, Manks Godlin 6-14, Winter Princesse Reinette 7-9, Baumans Reinetten 5-8, Bramley Seedling 7-10, Jacq. Label 8-11, Gron. Kroon 8-12, Present van Lunteren 8-10, Id. van Engeland 7-9, Court Pendu 7-10, Zure Bellefleur 5-9, Hondsmuil 5-7, Zoete Armgaarde 6-11, ld. Bellefleur 5-7, ld. Gampagner 5-8, Pomme d'-Oranje 7-11, Afval- en Kroetappel 0.50-10, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe druiven: Black Ali cante 16-20, id. II 13, Frankenthaler II 10-14, alles per 100 K.G. Noten 0.30 per 100 stuks. Bloemen 2-16 per 100 bos. Hazen 1,23-1,61, Fazanten 0.62, Wilde Konijnen 0.64, Eenden 0,20, Patrijzen 0,27 -0.35, alles per stuk. MIDDELBURG. Gehuwd: J. R. J. van de Poll, 42 j. en N. M. v. d. Weele, 44 j. GOES. Geboren: Tanno Lein Hendrik, z.v. Jacobus Adriaan Pieterse en Zwa- nette Margaretha Pott. Cornelia, d.v. Adriaan Geense en Jannetje Dina Rottier. Overleden: Johanna Geense, 71 jaar, echtg. van Jan de Bad. Rosalie van Cau- teren, 75 jaar, echtg. van Charles Louis Verhoeven. THOLEN. Gehuwd: J. Quist, 26 j. en N. v. Luijk, 25 j.; J. J Gelo-k, 31 j. en G. C. J. v. Zaltbommel, 30 j. (Th. G.) Van 411 Oct. OOSTKAPELLE. Bevallen: J. J. van Liere geb. Westveer, d. (M. G.) Over de maand Sept. AXEL. Huw.-aangiften: 5. Johannes Willem van Petegem (van Hoek), 24 j. jm. en Cornelia Dieleman, 25 j. jd.; 19. George Johan Dehulsters (van West- dorpe), 27 j. jm. en Irma Maria van de Vijver, 22 j. jd.; 20, Jan Absalon van Doorn, 25 j. jm. en Jacoba Elisabeth Bolleman, 21 j. jd.; Jacobus Adriaan Koekkoek, 28 j. jm. en Leuntje de Visser, 24 j. jd. Huw.-voltrekkingen: 4, Jozef Frederik Moorthamer, 30 j. jm. en Magdalena Emma de Moor, 27 j. jd.; 12, Pieter Jo hannes Anthonie Kegels, 48 j., wedn. en Pharailda Desideria Mathilda Groothaert, 24 j. jd.; Francois Dieleman, 28 j. jm. en Leuntje de Pooter; 27 j. jd.; 19, An- thon Herweijer (van Nieuwvliet), 26 j. jm. en Janna de Visser, 21 j. jd.; 26, Adri aan Johannes de Feijter, 32 j. jm. en Neeltje de Jonge, 28 j. jd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3