DE ZEEDW TWEEDE BLAD Voor den Zondag Eindelijk vereenigd. HET ADRES A. WILKING llit de Provincie Wat er deze week voorviel Uit den Goeschen Raad. VAN ZATERDAG 19 OCTOBER 1935, Nr 17. GODS OORDEEL OVER ONS LEVEN. Want eens iegelijks wegen zijn voor de oogen des Heeren. Spr. 5:21. De Spreukendichter handelt hier over het zoeken der wijsheid, die haren bezit ters het leven geeft, waarbij een ernstige vermaning gevoegd wordt om te vlieden het pad der goddeloosheid. Op den weg der wijsheid wenkt het leven, op dien der goddeloosheid dreigt de dood, want eens ieders wegen zijn voor de oogen des Heeren. Ala wij hij dit woord leefden hoeveel anders zou het er dan uitzien in ons leven, hoe zouden dan ook alle maatschappelijke en staatkundige verhoudingen veranderen. Eens iegelijks wegen zijn voor de alzien de oogen des Heeren. Niets is voor den Heere verborgen. Zijn oordeel gaat over ons persoonlijk en ons huiselijk leven, over het leven van den arbeid en van den handel, over de verhouding van arbeider en patroon, over ons gedrag in de politiek, over de onder linge betrekkingen en de internationale verhoudingen. Het gezichtsvermogen van den mensch is beperkt en het gaat niet verder dan de oppervlakte. Maar de Heere door ziet de dingen, Hij ziet het hart aan. Hij kent onze Laimolijke overleggingen, die zoover af kunnen staat van onze naar buiten waarneembare daden. Voor hen die leven in eigen kraöht en die altijd weer in de eerste plaats zichzelf op het oog hebben, ook al heeten ze te strijden voor de zaak des Heeren een ver schrikkelijke gedachte. Het is vaak vrij gemakkelijk den men- schen een rad voor de oogen te draaien. Maar voor de oogen des Heeren liggen eens ieders wegen open en bloot. Maar voor degenen die overtuigd van eigen zonde en schuld met een waarachtig hart zich tot God wenden en die hartelijk begeeren naar alle geboden Gods te leven, ligt hier een rijke troost. Hun weg, hoe moeilijk vaak is voor den Heere niet verborgen. Hij ziet hun zonde en gebrek, maar Hij kent ook hun berouw en Hij ziet ook hoe zij adhter Christus1 en in Hem geborgen, den weg gaan die ten 'lévenTeidt. We stapten Donderdagmiddag naar het Goesche Stadhuis in de onderstelling, dat we voor vele uren onderdak zouden zijn. Immers de salarisregeling kwam op de helling en uit ervaring wisten we, dat er weinig onderwerpen zóó de tongen los maken als dit. Maar even vóór de verga dering verluidde reeds, dat dit punt der agenda wel zou worden aangehouden. Deze profetie is uitgekomen. Daardoor duurde de vergadering vrij kort en be hoeven verslag en overzicht ook niet uit gebreid te zijn. Dit verlangen naar uitstel was den burgemeester niet' naar den zin, hoewel het verzet, dat hiji bood, in correcten vorm was gegeten. Maar hiji had een kwaden partner in den heer de Roo, die niet los liet en glorieus den strijd won. De sala risregeling is dan ook voor 14 dagen uit gesteld. Wijl kunnen het standpunt van den Raad begrijpen. Voor zoover wij1 weten, is er maar één gemeente in ons land (Am sterdam), waar men de door en door on juiste opvatting huldigt, dat de besluiten van de commissie van Georganiseerd Overleg voor den Raad bindend zijn. In alle andere gemeenten ziet men de zaak zóó dat G. O. niet anders doet dan a d- v i e z e n aan den Raad of B. en W. uit- FEUILLETON. Een verhaal uit het vroegere Rusland. 45.) o „Welnu, onze edele vrouwe had eens van een reizend koopman een klein boekje gekocht gelijk dit. Daar ik nooit lezen ge leerd had, kon ik er niets aan heb ben; daarbij; hield zijl het achter slot. Ik weet enkel maar, dat het 't Evangelie is. Gewoonlijk las de edelvröuwe er in als Zijne Excellentie uit was, maar eenmaal kort voordat de Heere haar wegnam kwam uw vader onverwacht in haar kamer en zag het boek op haar sch(ciot.i In vreeselijlke woede ontstaken, zooals ik het nooit zag, riep hij! uit dat dit boek het bederf zijner vrouw was ge weest, dat zij sedert zij1 't kocht weende Toch wist hij beter dan iemand wat haar bedroefde; het was niet het Evangelie, maar „Wat deed hij?" „Hiji wierp het boek in het vuur. Uw moeder wou het nog beletten, maar het was te laat. Het boek ging >op in de vlammen, en uw moeder viel flauw. Se dert dien dag verminderde zij zichtbaar, en weldra. Tatiana kon niet voortgaan. De stem brengen. Maai 2© Ras.2 êreasi da v a! I e verantwoordelOkheid, volgt die advie zen óf volgt ze niet. Welnu, dan moeten de Raadsleden ook behoorlijk gelegenheid hebben, om zich over deze werkelijk be langrijke en allesbehalve eenvoudige zaak een oordeel te varmen, Baarycar zijn meer dagen d&n drie nóodig. Daar komt nog bij', dat het '.'borstel van B. en W. niet bijzonder duidelijk was, Men moet de begrooting er naast leggen, om te berekenen, met hoeveel procent de diverse salarissen zullen worden ver laagd. Hlet is niet zóó, als bij vorige ge legenheden, dat alle salarissen met een zelfde percentage worden verminderd. De Raad had oti. gelijk, dat hij1 in de zen voet bij' stuk hield. B. en W. hadden zich te weinig ingedacht de positie van die Raadsleden, die totaal onbekend met de materie waren. Wat nu de zaak zelf betreft, heeft G. O., zooals reeds is gemeld, geadviseerd zich nogmaals met „hoogerhand" in verbinding te stellen. Immers, het is nog maar kort geleden, dat het Departement van Binn. Zaken van oordeel was, dat de salarissen te Goes zóódanig waren, dat ze niet voor verlaging in aanmerking kwamen. B. en W. voelen hiervoor niets Toch hopen we niet, dat in den Goe schen Raad o'ok al de mentaliteit heerscht; „Laten we het maar slikken. Het wordt, ons opgelegd." Deze funeste houding vindt men reeds al te veel. Er zijn gelukkig ook nog rechten, zelfs voor noodlijdende ge meenten, die men ook tegenover hoogere instanties zoo noodig heeft te verdedi gen. Zoo oppervlakkig bezien, schuilen er in het voorstel vooral voor het lagere ge meente-personeel onbillijkheden en lijkt een uniforme korting voor allen van hoog tot laag rechtvaardiger. Maar de Raad zal daarover over 14 dagen wel nader praten. Eten tweede belangrijk punt was do be U--C.V -Hg V-tó i .—3!,liw.a L-1 UiUci cït ie heer Visscher kwam weer op de aanbeve ling voor, zoodat de vrede in het Bestuur blijkbaar weer is hersteld, waarover wij ons verblijden. Toch stemden twee leden blanco. Zij' wenschten blijkbaar nóch den heer Visscher, nóch den heer Crucq. Wij hoorden geruchten, dat deze stemmen uit den Chr. Historischen hoek kwamen. In de vaoat)ure-Den Herder is geen Roomsch-Katholiek benoemd. Wel erken de men van A.-R. en Soc.-dem. zijde daar van de billijkheid, maar de Ohr.-Histori schen (die allen over deze kwestie zwe gen), de Vrijheidsbonders en één Anti- Revolutionair (Mr, Goedbloed) stemden op den heer Reedijk (V.B.), zoodat de heer v. d. Do'es, de R.K. candidaat, met 5 stemmen in de minderheid bleef. Na hetgeen wij' reeds vroeger hierover schreven, behoeft het geen betoog, dat wij deze beslissing betreuren. Wij' weten er alles van, als minderheid genegeerd en geweerd te warden. De onbillijkheden van de huidige ver ordening op de straatbelasting zijh door vele leden uiteengezet. Al kregen de re clamanten nul op het rekest, omdat nu de tegenwoordige verordening geldt, in de toekomst zal deze laatste toch wel gewij zigd dienen te warden. Bij' de rondvraag kregen we de toezeg ging van den burgemeester, dat de nieuwe inspecteur van politie over enkele maan den het verkeersvraagstuk eens onder de loupe zal nemen. Hij! zal in het archief daarover heel wat paperassen, zelfs een breedvo'erig en in details uitgewerkt voor stel kunnen vinden, bedekt met het tra- ditioneele stof. Intusschen zouden we al aardig er mee Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST begaf haar en dikke tranen rolden haar langs de wangen. Ook Serge was aange daan, hij zeide niets, maar beschouwde het beeld van zijn moeder met dubbele aandacht. Tatiana vermoedde niet hoeveel vreug de zij in het hart van Serge had uitge stort. Zijn moeder kende dit dierbaar boek, dat hem het leven en den vrede bad geschonken. Zij: was dus heengegaan, hij twijfelde er niet aan, in het geloof in dien Zaligmaker, dien hij als de zijne had aangenomen. Wat een heerlijke gedachte! En dat hiji nu zelf dit geloof deelachtig was geworden, had hiji wellicht te danken aan de gebeden van zijn moeder, die hij zoo weinig kende. „Zijne Excellentie zal berouw hebben over die zaak," ging Tatiana voort, ter wijl zij1 de oogen afwischte. „In het dorp vertelde hiji dat onze edelvröuwe was be hekst, en toen gestorven; ik zeg, dat die dood een straf was. Uw vader heeft God door zijn goddeloosheid vertoornd. Hij werd gestraft," vervolgde de oude vrouw met overtuiging; toen sprak zij' zacht: „De Heere vergeve het hem!" „Ik dank u, Niania," sprak Serge, „gij weet niet hoeveel goed uw mededeeling mij deed. Ik ook heb het boek leeren lief hebben, waarin mijn moeder troost zocht; ik hen niet bevreesd dat mijd vader het gebaat zijn, indien wat strenger werd ge let op de naleving der voorschriften, die we reeds hebben. We denken, om maar iets te noemen, aan bet parkeerverbod, in sommige straten! NOVEMBER-ACTIE C. N. V. 174 Propagandavergaderlngen. In November zal het Chr. Nationaal Vakverbond in 174 plaatsen in ons land propagandavergaderingen houden. Als onderwerpen zullen dit jaar behandeld worden: 1. In bewogen tijd; 2. Een vaste koers. Als sprekers treden op 65 bestuur ders van de bij' het G. N. V. aangesloten organisaties, terwijl meestal een der plaatselijke predikanten een openings- of slotwoord spreekt. Voor Zeeland is de regeling als volgt: Vliasingen (12 November: W. Kok en A. Vingerling. Goes (14 Nov.): H. Oudekerk en Th. Palma, Hoek: J. Rooseboom W. Strij'bis Pz. Koudekerke (Z.): G. Nauta M. Rup- pert. Krobbendijke: A. Kooij J. v. d. Steen. Middelburg: F. P. Fuykschot J. Hof man. Ooatkapelle: G. Hordijk P. Stokman. Souburg: Tj. Ëlsinga H. Wetselaar. Terneuzen: G. van Baren Jr. J. Schipper. Zierikzee: Z. Bras Jr. G. Moll. In al deze plaatsen zal op 15 November worden vergaderd. Zaamslag (18 November): M. J. Kunst en A. Vingerling. Semoskerke (19 November): J. Goote en A. Kooy. Goes. De 'hier gehouden collecte voor huishoudelijke voorlichting voor de vt ou wen van werkloozan heeft opgebracht 1309,25. 's Gravenpolder. Donderdagavond ver gaderde de commissie tot moreelen steun aan de jeugdige werkloozen, in de pasto rie van Ds van Hoogstraten. De commis sie is thans samengesteld: Ds van Hoog straten, voorzitter; J. Verhage Jz., secre taris; J. Verhage Fz., penningmeester; J. Reinhoudt, bode; Chr. C. Verhulst, al- gem. adjunct; J. Verboom en J. Braamse, leden. Er is een lokaal gehuurd. Voor een cursus in motorkennis hebben zich 13 personen opgegeven. Die gaat door. Ook zal een cursus zaagwerk en snijwerk worden gehouden. Getracht zal nog wor den eenige deelnemers voor een timmer- cursus te krijgen. De verschillende lijsten waarmee is gewerkt, zullen ruim f 150 opbrengen. Getracht zal worden ook eens een spreker voor de werkloozen te laten optreden. De bazar, uitgaande van de Geref. Meisjesvereen. werd gistermiddag door Ds Leene op de gebruikelijke wijze ge opend. De geheele zaal van dhr Verdonk is in een warenhuis herschapen. De meis jes mochten zich gistermiddag en ook gisteravond in groote belangstelling ver heugen. Veel werd door allerlei attracties aan den man gebracht. Men stelde het zeer op prijs, dat ook de Ned. Herv. Meisjesvereen. als om strijd hulp verleen de om de bazar te doen slagen. Koudekerke. Het Groene Kruis jubileert. Donderdagavond werd een samenkomst gehouden in de Herv. Kerk alhier ter herdenking van het 25-jarig bestaan der Ghr. Ver. voor Ziekenverple ging „Het Groene Kruis", omvattende de gemeenten Zoutelande, Meliskerke, Big- gekerke en Koudekerke. Ds van Kooten sprak naar aanleiding van 1 Joh. 4 7 (einde) een kort openings woord. Menigmaal, aldus spr., beseffen we er te weinig van dat we elkander moe ten liefhebben en steunen. In deze vereen, is een aangename samenwerking. Ze heeft begrepen, dat we elkander hulp en bijl stand hebben te verleenen en alzoo uiting hebben te geven aan de liefde van God tot God. Spr. sprak den wensch uit, dat deze samenwerking nog lang bestendigd moge blijlven teneinde nog veler leed te kunnen verzachten., Hiji roemde verder het werk van zuster de Ridder. Ds Heij' bracht als secr. het jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek dat in de vaca ture ds ten Kate gekozen was Ds van weet; ik wil het niet bedekken, dat ik een discipel van den Bijlbei ben, een zoon des Boeks, gelijk de heidenen de Chris tenen noemen. Mocht de Heere u, die mijln moeder zoozeer hebt liefgehad, de schat ten ontdekken in dit boek, dat gijl eert zonder het te kennen." „Is de Bijbel van nog grooter waarde dan het leven der heiligen?" vroeg zij1 kin derlijk. „Hun leven is door menschen geschre ven. De Heilige Schrift is Gods Wioiord," zeide Serge geroerd; toen nam hiji een der boekdeelen van de tafel en doorbladerde het. „Zoo gijl wilt, zal ik u eenige der woorden voorlezen, die mijn moeder ver troost hebben," sprak hij. Tatiana voelde geen slaap meer; zij zette haar stoel dichter biji, en bereidde zich, de handen op de knie leggende, voor, tot onverdeelde aandacht. Toen las Serge bedaard en ernstig enkele bijbelwoorden: „Komt herwaarts tot Mij allen, die ver moeid en belast zijit, en Ik zal u rust ge ven. Alzoo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij zijn ©eniggeboren Zoon gegeven heeft, opdat een iegelijk, die in Hem ge looft, niet verderve, maar het eeuwige le ven hebbe. Toen sprak hiji zóó met Tatiana, als alléén hij' het kan, die van de eer ste en innigste liefde tot Christus dioor- gloeid is. Koot en en in de vacature burgem. Bakker, burgem. Dregmans, dat door de zuster bijna 3000 bezoeken werden afgelegd, dat i 164 artikelen in bruikleen werden uitge geven aan de leden in 30 gezinnen; 11 patiënten zijn overleden, 2 bevinden zich in ligtenten. Voor zuigelingenzorg bestaat nog niet veel animo. In Meliskerke werd dit jaar een Moeder-cursus gegeven. Het aantal leden bedraagt thans 1079. De penningm., dr v. d. Harst, gaf een overzicht van den financieelen toestand der vereen, in de afgeioopen 25 jaar. Bij het begin was een geldelijk bezit van f 259. Door krachtige medewerking van wijllen ds L. Heijmans werd niet tever geefs aangeklopt hij het Prov. Bestuur en de vier samenwerkende gemeenten, zoo dat spoedig, mede door een vorstelijke gift van f 1000, een bedrag aanwezig was om tot aankoop van een huis te kunnen overgaan. Spr. was van meening dat door de vereen, nog meer werk kan verricht worden en beval daarom de te houden collecte aan. De secr. gaf een breedvoerig historisch overzicht van hetgeen door de vereen, in deze 25 jaar is gedaan. Spr. deelde mede dat plm. 40.000 maal aan zieken en ouden van dagen hulp geboden was, en meer dan 2100 artikelen voor gebruik werden uitgegeven. Spr. erkende dat zon der den zegen des Heeren deze vereen, niet zou geweest zijn wat zij' nu is. Nu werden door de medewerking van mej. Smit eenige films vertoond uit ver schillende deelen van ons land, alle be trekking hebbende op de werkzaamheden van het Groene Kruis, consultatiebureaux en badgelegenheden. De voorz. dankte allen voor de mede werking aan deze vergadering, in het bijl zonder Dr v. d. Harst, die thans 25 jaar de financiën der vereen, op' uitnemende wijfee heeft beheerd. De vergadering, die door plm. 200 per sonen was bezocht, werd door Ds Heij met dankzegging gesloten. Biggekerke. Gemeenteraad. Vrij dagmiddag vergaderde de Gemeenteraad voltallig. Tot de ingekomen stukken be* hoorde een schrijven van de Assurantie verzekeringen „Onderlinge steun" en j,Helpt Elkander", beiden gevestigd te Serooskerke; dat beiden een bedrag van f25 wenschten te geven ter vergoeding in de kosten, door de brandweer ge maakt, bij den brand bij den heer J. van Sluis. Besloten werd f25 te storten in de gemeentekas en de andere f 25 uit te kee- ren aan de kern der brandweer, alsook aan bij de brandweer behoorende per' sonen, die spoedig bij het uitbreken van den brand hun hulp verleend hadden. Besloten werd tot extra aflossing van de leening voor het ondergrondsch elec- trisch net met een bedrag van f 145,50, welk bedrag verkregen was door terug betaling door de P.Z.E.M. van 5 pet. der destijds gestorte bijdrage. Besprekingen werden gevoerd naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten over het aan gaan van een gemeenschappelijke rege ling met de gemeente Middelburg over toelating van leerlingen tot de openbare U.L.O.-scholen. Besloten werd te berich ten, dat de raad in beginsel bereid is, zulk een regeling te treffen. Vastgesteld werd een Verordening, waarbij ontheffing wordt verleend van de verplichting tot verlichting van stilstaande bakfietsen en rijen voertuigen binnen de bebouwde kom waar verlichting aanwezig is. Hierop had artikelsgewijze behandeling plaats van de gemeente-begrooting voor 1936. Bij punt 15 merkte de voorzitter op, dat meubileering van de burgemees terskamer ruim f50 kost. De begrooting werd hierop vastgesteld op een becjrag in ontvangst en uitgaaf voor den gewo nen dienst van f 19419,68 met een post onvoorzien van f 1263,63 en voor den ka- pitaaldienst op een bedrag van f 20u. Medegedeeld werd, dat B. en W. het voor nemen hebben de steunregeling half No vember wederom in werking te doen tre den. Bij de rondvraag brachten verschil lende raadsleden hulde aan den secre taris voor het vele en overzichtelijke werk door hem aan de begrooting en de ver schillende toelichtingen besteed, waardoor de behandeling zoo'n vlot verloop had. (De vergadering duurde slechts drie kwartier.) Tholen. Deze week is de omziet van mos selen weer zeer druk geweest. Zoowel Serge kwam veel hij de Bronizky's. De herinnering aan Michael was een krach tige band tusschen hem en dit gezin. Eens was Serge Dmitri komen bezoeken toen de prinses binnentrad. „Weet ge iets van Pavloucha?" vraag de hij'. „Ik wilde je juist over hem spreken," antwoordde zij1. „Hij1 kan niet bij' Timo- phéief blijven; ik wilde iets voor hem doen, hem een ambacht laten leeren, hij, schijnt lust in werken te hebben." „Als ik hem eens tijdelijk in mijn dienst nam?" vroeg Serge, door deze gedachte getroffen. „Hij' zou de vloeren met was kunnen bestrijken en de laerzen poetsen; over eenige maanden ziou hij naar school kunnen gaan." „De Heere zelf heeft je die gedachte gegeven," hernam de prinses. „Ik ben overtuigd dat Pavloucha je belangstelling zal inboezemen. Hij' is een schrandere jon gen, en Paul Markovitch heeft mijl gezegd, dat hij zeer aandachtig is bij het lezen." „Dat is dus klaar, ik zal het hem mede- deelen," zeide Serge. Den volgenden dag was1 hiji verhinderd, maar den daarop violgenden ontmoette hij' Pavloucha. Het was op 20 December koud en helder weder. De zon scheen zonder te verwarmen, en baadde de Champ de Mars in hare stralen daar stonden Uit. de belangrijk gestegen koersen der Nederland 3cho staatsfondsen en uit de discontoerlaging waartoe de Neierland- sche Bank durfde overgaan, blijkt wel, dat de onrust in de financieele wereld aan het bedaren is en dat het vertrouwen in het beleid der regeering onder het volk weer is toegenomen. Het devaluatie-spook van zekere zijde te voorschijn geroepen, is weer in zijn duisteren hoek verdwenen. Laten we hopen voor goed. Grooto vreugde heerschte er in de acheepstoouwwereld, zoowel bij werkgevers als werknemers, dat de tweede Statendam in Nederland zal worden gebouwd. Zoo wel van werkgevers- als werknemerszijde zijn offers gebracht, om deze belangrijke order in ons land te houden. En het is gelukt. Ook in Vlissingen zal de werkloos heid er voor eenigen tijd aanmerkelijk door verminderen. De klachten over het aantal en het bureaucratisch, ja soms ongepast optre den der crisisambtenaren schijnen voor een deel niet ongegrond te zijn. Althans Minister Deckers toont een man met een ruggegraat te zijn; 'hij is reeds begonnen met hier en daar schoonmaak te houden. Vertrouwd mag worden, dat hij daarmee zal voortgaan, zoover en zoo lang zulks noodig is. Als een deskundige op land bouwgebied, als de heer Ghr. van den Heuvel openlijk verklaart, dat de uitvoe ring van sommige crisismaatregelen veel eenvoudiger en goedkooper kan, dan mag ook van onze regeering geëischt, dat ze daartoe overgaat. We mogen ons wel gelukkig prijzen, dat we nog in een vrij land, met een vrije pers en een normale volksvertegen woordiging leven. Men zou het onder een nationaal-socialisüsch regime eens moe ten probecren orn criHek cp regee- ringsamhtonaren en -instellingen uit te oefenen! Men zou al spoedig met het con centratiekamp kennis maken. Wat de toestand op de Abessynische oorlogsfronten betreft, daarin is deze week maar weinig verandering gekomen. D'e moeilijkheden wat terrein en klimaat betreft, gaan voor do Italianen nu pas zwaar wegen. De Ahessyniërs, die zich in grooten getale naar de 'bedreigde streken spoeden, bieden hardnekkigen tegenstand. Ze schijnen zich niet te zullen laten af slachten in een offensief tegen de Itali anen, die 'hen in bewapening verre de baas zijn, maar zullen hun kracht zoeken in het beproefde middel van de guerilla, waar de indringers nog plezier van kun nen beleven. Met de sancties tegenover Italië, waar over men in Genève voortdurend verga dert, schiet het nog niet hard op. Enge land is althans over het tempo allesbehal ve tevreden. Maar Laval wringt zich nog steeds in allerlei bochten, om zoowel En geland als Italië te vriend te houden. D'e eisc'h van handhaving van het recht, dat door Italië zoo schandelijk is geschonden, schijnt in dat soort diplomatie niet te .klemmen. Laval schijnt er zelfs, op ver zoek van Italië, bij Engeland op aange drongen te hebben, dat een deel der En- gelsche oorlogsschepen uit de Middelland- sche Zee zal verdwijnen. Maar Engeland beeft in antwoord daarop gewezen op de Italiaansche troepen in Lybië, waarin Engeland een bedreiging voor Egypte ziet. Zoo leven we in een wereld vol oorlogs gevaar. Moge God ons werelddeel voor een nieuwen oorlog genadig bewaren. geknipte als ongeknipte werden verzon den in totaal circa 4800 ton. Aan de ge zamenlijke bedrijven zijn momenteel ruim 100 menschen te werk gesteld. Naar wij vernemen, zal op initiatief van het plaatselijk cris-iscomité eerst daags een cursus worden gegeven voor vrouwen van werkloozen, in koken en naaien. i Gisteren 'had ten gemeentehuize een conferentie plaats tusschen B. en W. dezer gemeente en een raadscommissie uit Poortvliet, teneinde plannen te be spreken tot vrijmaking der brug. Naar wij vernemen, staan B. en W. alhier niet afwijzend tegenover dit streven, mits dat Tholen volkomen wordt schadeloos ge steld. vele balaganes, een soort van draagbaar marionettenspel, ook panorama's, bees tenspellen en andere volksvermaken. Serge was, door het schoone weder uit gelokt, uit de kazerne komende een wan deling gaan maken; op een der pleinen zag hiji een isvostchik voor een zomerlust- hof staan. Hij' herkende Pavloucha en na derde hem. „Kom, breng mij naar Wassili Ostroff, onderweg kunnen wij1 praten." Hiji vloog den blok af, en lichtte het oude dekkleed met zekere schaamte op. Het was een armelijk voertuig. Vader Timophéief, die ontevreden was over zijn koetsiertje, gaf hem het oudste voertuig, dat hij! had. Eenige maanden vroeger zou Serge tot geen prijs in dit rijtuig hebben plaats genomen, maar nu stoorde hiji zich niet aan hetgeen de men schen zouden zeggen. RW zette zich achter den voerman ne der, besloten om rijdende een uur te be steden over een afstand, dien men te voet in een half uur aflegt. Er was tijd tot pra ten, en de koetsier greep moed; toen ver telde hij' hem de oorzaken van zijn stille smart en den hoogsten wensch, dien hij heimelijk koesterde. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5