Witkam's Seschenkenhuis Uit de Provincie Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs 40 cent O of 40 gulden Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws Zoeklichtjes. tusschentijdsche aflossing van een door hypotheek verzekerde geldleening wordt gevorderd, zich bij verzoekschrift kunnen wenden tot den kantonrechter, ten einde uitstel van de teruggave van de hoofd som of wijziging in zijn verplichting tot betaling van een hoogere tusschentijd- sche aflossing dan 1 van de oorspron kelijke hoofdsom per jaar te bekomen. De kantonrechter kan een minnelijke regeling beproeven. Zoodanige regeling wordt neergelegd in een proces-verbaal, dat voor hen, die aan de regeling heb ben medegewerkt, verbindend is. De beslissingen worden gegeven voor een door den kantonrechter te bepalen termijn van ten hoogste een jaar. Partijen kunnen zich niet beroepen op een beding, waardoor eenige bij deze wet aan den hypothecairen schuldenaar of schuldeischer toegekende bevoegdheid zou worden uitgesloten of beperkt, ook niet wanneer zoodanig beding is tot stand gekomen voor de inwerkingtreding dezer wet. Niet ontvankelijk zijn verzoeken ten aanzien van vorderingen, voortvloeiende uit overeenkomsten, gesloten na 1 Sep tember 1935. Middelburg. Het Badhuis op de Kade wordt gesloten. Gisterenmid dag hield het Departement Middelburg van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen een buitengewone vergadering met als eenig punt op de agenda: Voorstel tot opheffing Badhuis. De voorzitter, mr H. Pleijte, herinnerde er aan, dat verle den jaar reeds besloten moest worden tot groote bezuinigingen, nu het Badhuis de laatste jaren steeds met verlies werkte. Sindsdien is overleg gepleegd met B. en W. of ook die een middel wisten om uit de moeilijkheden te geraken. Dit bleek niet het geval. Noch het departement, noch de Commissie voor het Badhuis zien kans om de exploitatie te financieren. Daarom stelde het bestuur voor met in gang van 27 October hot bad huis tesluiten. De vergadering ging met dit voorstel accoord. Besloten werd, dat de badmees ter tot 1 Januari zijn volle loon zal be houden en dan pensioen krijgt. Aan de Spaarbank zal dank betuigd worden voor den steeds voor het Bad huis ondervonden steun. In de Commissie tot Liquidatie van het Badhuis werden benoemd de heeren jhr. F. Beelaerts van Blokland, mr J. A. D'u- mon Tak en mr H. Doorenbos. Deze com missie zal ook traöhten gegadigden te vinden voor gebouw en/of inboedel. Met deze instelling verdwijnt er een, die bij de oprichting in 1899 een lang leven was toegedacht, maar het weinige gebruik, dat er de laatste jaren van gemaakt wordt, maakt het voortbestan in dezen vorm on mogelijk. A.s. Woensdagmiddag 2 uur verga dert de Gemeenteraad. Ellewoutsdijk. Diefstal van een r ij w i e 1Alhier werd door den land bouwersknecht M. bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel. Door de politie is evenwel een gedeelte van het rijwiel opgespoord en in beslag ge nomen. Enkele deelen van het rijwiel, die de politie in beslag heeft genomen, zijn door den benadeelde herkend als zijn eigendom. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. Waarde. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Aan de orde was 't vaststellen der faegrooiting 1936; enkele wijzigingen werden nog aangebracht, als onderhoud schoolgebouw. Dit werd ge bracht van f 104 op f 100 per jaar. De subsidie Groene Kruis werd gebracht van f400 op f300. De 'gemeentehegrooting werd aldus vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f31607.63, met een post van onvoorzien van f 152. Daarna volgde nog een wijlzi- ging in d'e 'begroeting 1935 met een post van f 185. Daarna werd de begrooting vastgesteld op 'het openhaar onderwijs op een post van f388.50. De gemiddelde kos ten per leerling bedragen f6. De rond vraag leverde nietsi op, aldus gesloten. Terneuzen. Gemeenteraad. In de gehouden vergadering van den Terneu- zenschen gemeenteraad was van den min. van binnenlandsche zaken ingekomen een schrijven betreffende de a.s. fggrlaging der salarissen van het rijkspersoneel, en in verband daarmede de gemeentelijke sala risregeling, bezien in het 'licht van de rykssalarisregeling. B. en W. hadden voorgesteld, met ingang van 1 Jan. 1936 op het geheele gemeentepersoneel een ver laging van 2V2 pet. toe te passen. Na breedvoerige bespreking werd overeen komstig het voorstel van B. en W. be sloten. Kortgene. Gemeenteraad. Vrij dagavond vergaderde de raad voltallig. Dhr Jao. van Maldegem te Kortgene vraagt verandering van het tarief voor liggeld van suikerbieten. Hoewel de raad van de billijkheid van dit verzoek over tuigd is, meent hij hierop toch niet te kunnen ingaan, daar de verordening zoo juist Kon. goedgekeurd is. Met ingang van 1 Jan. 1938 zal deze zaak overwogen wor den. Dhr H. Bouwer schrijft, dat de toegang tot de huizen bijl de Kaaivaat in slechten toestand verkeert. De beschoeiing daar ter plaatse is stuk, en de grond is wegge zakt. Het stuk wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Over de kwestie samenvoeging van de gemeenten is plaatselijk elkanders stand punt vernomen en over de financieele aangelegenheden is onderling gecorres pondeerd. In een volgende vergadering wordt de zaak nader besproken. De afd. N.-Beveland van de Esperantis ten-vereen. „La Estonto Estas Nias" ver zoekt om het gymnastieklokaal in gebruik te mogen nemen voor een cursus. Dit wordt toegestaan. Daarna komt aan de OTde een schrij ven van Ged. Staten inzake betaling van een gedeelte van de kosten verbonden aan de doorbraak van de eventueel te bauwen Brug over de Zandkreek naar de Voor straat. Na ampele bespreking besluit de raad met alg. stemmen mede te deelen, dat zijn sympathie voor het brugplan nog onveranderd voortduurt. Dat de gemeente dan ook nog steeds bereid is om het ge garandeerde bedrag per inwoner jaar lijks bij te dragen. Dat de raad bet betreurt, dat niet ten laste van den bouw van de brug zijn ge bracht de kosten van de verbinding der brug met de bestaande boofdtoegangsweg tot bet eiland, doch dat deze kosten voor- zoover zij niet door de provincie worden betaald, enkel en alleen ten laste komen van de gemeente Kortgene. Dat de raad, gezien het feit, dat de totstandkoming van de brug een streekbelang beteekent, zich tegenover zijn ingezetenen niet verant woord voelt financieele verplichtingen betreffende door de bouw van de brug noodzakelijk geworden wegsverbeteringen, welke dan ook, op zich te nemen, tenzij daarin door de andere gemeenten op bet eiland naar evenredigheid wordt bijge dragen. Dhr Boot vraagt naar de plannen voor verbetering van den Langeweg. De voorz. antwoordt, dat hier in verband met de brugplannen en de vele kosten voor de gemeente, geen haast gemaakt kan wor den. DE GRENSWIJZIGINGEN VAN DE GEMEENTEN IN ZUID-BEVELAND Gistermiddag bad in een der zalen van het Provinciaal gebouw te Middelburg een openbare vergadering plaats van Gedep. Staten met vertegenwoordigers der ver schillende gemeenten op Zuid-Beveland, betrokken bij de plannen tot grens wijziging en opheffing van de gemeente Kattendijke. Vertegenwoordigd waren de gemeenten Goes, Kloetinge, Kattendijke, Kapelle, Schare, Wolfaartsdijfc en Wemeldinge. Voorzitter de Commissaris der Koningin. Deze stelde eerst aan de orde, als afzonderlijk staande van de an dere grenswijzigingen, die tusschen de ge meenten Kapelle en Schore. De burgemeester van Kapelle, dhr B i e- rens, zeide, dat zijn gemeente speciaal bezwaar heeft tegen het overnemen van een weg en bovendieq tegen het betalen van f 2800. Daarbij komt, dat z.i. de her stelling van den weg tweemaal zooveel zal kosten als Schore het wil doen voor komen, terwijl ook de toegangswegen tot verschillende perceelen zullen moeten her steld worden. Ook zal Kapelle kunnen ko men te staan voor de zorg van armlasti gen en ouden van dagen, wonende in bet over te nemen deel als de dijk er bij ge nomen wordt. De burgemeester van Schore, de beer T r i m p e, zeide, dat de Raad geheel ac coord is gegaan met de meening van het dag. bestuur, zooals die is neergelegd in woord en geschrift. Spr. blijft 'bezwaar hebben tegen het gelijk verdeelen tus schen de beide gemeenten van de f 1400 zijnde bet gekapitaliseerde verschil tus schen de belastingopbrengst van thans en in normale omstandigheden. Schore zocht naar een billijke verdeeling. Deze ge meente staat wel wat af, maar krijgt er niets voor in de plaats. Zij geeft 25 H.A. besten grond af. Schore mag dan ook ze ker geen enkele risico loopen. Het is haar niet om winst te doen, maar toch zeker niet om verlies. Het moet Kapelle wat waard zijn als de door haar gewenschte wijziging tot stand komt, maar nu lijkt het meer of zij er ook financieel voordeel van wil hebben. Er is in de betrokken buurt geen kans op armlastigen. Spreker zeide ten slotte, dat bet niet aangaat, dat Schore blijft betalen voor een uitsluitend Biezelingsch belang. Dhr B i e r e n s zeide nog, dat Kapelle zich ter zake bij de beslissing van hooger hand zal neerleggen. Hierna stelde de voorzitter de andere grenswijzigingen en het opheffen der gemeente Kattendijke aan de orde. Dhr Bierens zeide, dat Kapelle er geen bezwaar tegen heeft, dat Wemel dinge den heelen Wemeldingschen Zand weg zal krijgen. De heer Z a n d e e, burgemeester van Kloetinge, zeide, dat het aanvankelijk al leen geleek of het ging om een financieel offer. Maar nu wordt er veel meer ge vraagd. Zoo o.a. aan 't Sas van Goes. Daar is voor Kloetinge geen sprake van voor deel. Dit is de oorzaak geworden, dat de gemeenteraad van Kloetinge een voorstel van B. en W. om accoord te gaan met de wensohen, verworpen heeft met 4 tegen 3 stemmen en de commissie met alge meens stemmen het verwierp. De tweede vertegenwoordiger van Kloe tinge, dhr S t r a u b, kwam er met klem tegenop, dat Kattendijke 'hier het loodje zal imoeten leggen, nog wel een gemeente, die zoo zuinig beheer d is. Bezuiniging wordt als motief voor de opheffing dezer gemeente aangevoerd, maar volgens spr. is dit nu juist geen be zuiniging. Kattendijke zal als het bij Kloe tinge komt, eischen stellen van gelijkheid met die gemeente, zooals het ophalen van vuilnis, een goed geoutilleerde brandweer, gas enz. De werkloosheid zal geld gaan kosten. D'e kerkelijke kwestie is ook niet gemakkelijk en men zal toch zeker niet tot de onbillijkheid overgaan, dat Kloetin ge het wachtgeld van de ambtenaren van Kattendijke moet betalen. Een groot bezwaar is ook, dat Goes een breeden strook grond in de gemeente Kloetinge zal hebben. Men zal historisch gegroeide banden verbreken ten koste van toekomstplannen. Dhr Mr van Dusseldorp, burge meester van Goes, zeide, dat de rond Goes liggende gemeenten ten deele te kort ge schoten zijn in gemeenschapsgevoel en zij te veel naar kleinigheden hebben ge keken. Goes beeft juist groote lijnen ge trokken en zij heeft als centrum-gemeente 'n leidende positie. Goe° heeft verplichtin gen tegenover het platteland en dit op verschillend gebied getoond, zoo inzake het onderwijs, bet gelegenheid scheppen voor het houden van groote vergaderin gen, het goed onderbrengen van rijksin stellingen. Dit is toch niet alleen in het belang van Goes zelf. De gemeente heeft zich intusschen ontwikkeld, terwijl van 1860'1890 het aantal inwoners per jaar met 30 toenam, was dit in de jaren 19001920 50 en van 1920 tot nu toe 100 per jaar. Nu komt Goes-werkelijk voor een tekort aan grond voor uitbouw van de kom, nu er door de uitbreidingen reeds 40 pet. bebouwde oppervlakte is bij gekomen. Tegengaan van de plannen tot grenswijziging is ook actie voeren tegen een normale expansiemogelijkheid. Goes heeft geen machtswellust, maar wil een algemeen belang behartigen. Aan de ha ven was terrein noodig voor opslagplaats. Ook nu is Goes nog zeker niet geheel te vreden, maar men kan nu eenmaal niet alles krijgen wat men verlangt. Zoo heeft het ook niet de uitvoering der plannen willen bemoeilijken door ook Wilhelminadorp te vragen. Bij' het Sas krijgt het echter wel bet minimum wat denkbaar is. Mochten de huidige plannen mislukken, dan zal Goes weer direct ko men bij Ged. Staten om voor haar uitbrei dingsmogelijkheid te scheppen. Men zal dan weer afzonderlijke besprekingen met gemeenten krijgen en dan is het groote plan van de baan. Dhr K e ij z e r, burgemeester van We meldinge, zeide, dat deze gemeente in alle opzichten zal meewerken en dat zij geen land'honger heeft. Dhr S t r a u b, Kloetinge, zeide, dat Goes toch aan de zijde van 's-Heer Hen drikskinderen wel een 500 H.A. bouw grond heeft liggen, maar bet wil grond hebben voor villa's enz. Het moet niet doen, alsof het nog zoo lief is tegenover andere gemeenten. Het zou wel heel Zuid- Beveland willen hebben. De burgemeester van Goes, Mr van Dusseldorp, zeide, dat dhr Straub het maar aan het gemeentebestuur van Goes moet overlaten om te beslissen wat die gemeente met den grond zal doen. Dhr Lindenberg, wethouder van Kattendijke, zeide, dat het idee van op heffing niet van Goes is uitgegaan. Het is een groote onbillijkheid, zie o.a. de be lasting, die nu eerder verlaagd dan ver hoogd wordt. De opcenten op de gemeente- fondshelasting zijn afgeschaft en een voor stel om -die op de personeele belasting af te schaffen, zal wel komen. Er is geen werkloosheid van eenige beteekenis. Steun van het Rijk voor werklooaenzorg heeft de gemeente nog nimmer gehad. De kwes tie van de opheffing is nu ongeveer een jaar aan de orde en het is volgens spr. nu de laatste gelegenheid om zich te ver- weeren. Spr. uit dan ook nog eens een sterk protest tegen de plannen en herin nert aan het protest van het hoofdbestuur van den Wilhelminapo-lder. Spr. zal de gemeen© Kattendijke blijven verdedigen tot in de hoogste instantie en vertrouwt, dat het resultaat zal zijn: „geen opheffing der gemeente". De voorzitter sloot, daar nie mand meer het woord vroeg, du vergade ring met dank voor „het vele nieuws" dat men gehoord 'had. (Gelach). Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Burgerdam, A. G. Smits, cand. te Rotterdam. Te Puttershoek, Th. Vollebregt te Hoornaar. Aangenomen naar Zuidwolde, J. W. van Barneveld te Warns. Naar Durger- dam A: G. Smits cand. te Rotterdam. Bedankt voor Herwen en Aerdt, H Bax te Andijk. Geref. Kerken. Bedankt voor Groningen, G. Veenhof te Harkstede. Boete- en Bededag. De clas sis s Gravenhage der Chr. Geref. Kerk heeft een algemeenen biddag uitgeschre ven voor Zondag 24 Nov. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. ds Raams van Kloetinge. Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, nm. geen dienst. Ritthem, vm. ds Bakker, nm. ds Vossers. Geref. Kerken. Wissenkerke, vm. en nm. leesdienst. Kapelle, 6 u. ds Scbeele (Zendingsrede). Geslaagd voor examen apothekers assistent mej. J. G. Weijkman te Middel burg Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. U slaagt voor een cadeautje In Iedere prijs In „De Ruyter-Cantate". In de Ned. Herv. Kerk te Goes is gister avond opgevoerd de „De Ruyter-Gantate". Oorspronkelijk had het Oranje-Comité de bedoeling dit te doen plaats hebben bij gelegenheid van den jaardag -van H. M. de Koningin. Door onvoorziene omstandig heden moest 't echter worden uitgesteld tot op heden. De bijeenkomst werd geopend door den heer Van Ballegoyen de Jong, voorzitter van het Oranje-Comité, die een welkom toeriep aan allen, doch in het 'bij zonder aan den heer Commissaris der Koningin en Mevr. Quaries van Ufford, Burgemeester en Wethouders van Goes, leden van Gedep. Staten, Kerkvoogden, Predikanten enz. Spreker gaf een uiteenzetting van het doel der samenkomst in verband met den persoon van M. Adriaansz. de Ruyter. Daarna werd een aanvang gemaakt met de uitvoering der Cantate. De inhoud van deze kinder-cantate bestaat uit drie af- deelingen, n.l. „Naar zee", „Van scheeps jongen tot admiraal" en „De luitenant- admiraal de Ruyter". De tekst is van W. H. Hasselbach en de muziek van A. Lijsen. De uitvoering geschiedde onder de kunstzinnige leiding van den heer S. J. Tamminga, met medewerking van 't meis jeskoor „Melodia", solisten en orkest. De weergave had een vlot verloop, het bleek dat de zwarigheden die het oogenblik van uitvoering vertraagden, thans waren overwonnen. Ook de moeilijkheden 'die dit werk op sommige plaatsen biedt waren geen beletsel om een goed geslaagde ver tolking te geven. Hiermede is niet gezegd, dat alles zon der vlekken was, doch dat een kinderstem een enkele toon mist, dat een clarinet en fluit niet samenstemmen of iets anders niet op tijd is, zijn toch maar kleinig heden, die bij' al 'het goede dat werd ge presteerd in het niet vallen. Bij' 'deze uitvoering is duidelijk gebleken, dat de heer Tamminga het talent bezit om zijn jeugdige zangers(essen) 'bij te brengen hetgeen in toon en tekst ligt opgesloten. Het is waarlijk een prestatie van belang om een schare van 150 jongens en meisjes •zoo af te richten, dat alles uit het 'hoofd wordt voorgedragen. De 12-jarige Lize v. d. Male, die als Miohieltje fungeerde, moet worden gepre zen om de vervulling van zijn rol. Op onbevangen wij'ze klonk zijn heldtere, flink uitgezette stem, zeer goed verstaan baar door de 'groote ruimte. 'Ook door de andere medewerkenden is goed werk geleverd o.a. door Mevr. van Ballegoyen de Jong als moeder en den heer Corstanje als vader van Michieltje. Eveneens door den heer van Zweeden als de zeeman 'Cornells Lievensz., die den vader en moeder van Miohieltje tracht te overreden 'den jongen zijn zin te geven om naar ze© te gaan. Sommige soli zijn door ben treffend en met gevoel weergegeven. Wat in de koren is gegeven droeg veel tijds sporen van goed aanvoelen, waarvan in het bijzonder de meisjeskoren, terwijl de vertolking van het koor „Uit diepten der ellenden" wel mag betiteld worden met „uitnemend". Een flinke steun benevens een mooi kleurend geheel werd verkregen door de instrumentale medewerking van het or kest. Mej. Kloosterman toonde zich hierin als een vaardige pianiste, 'die correct speelt. Zij werd samen met de soliste, mevr. v. B., met bloemen vereerd. Na afloop der uitvoering, die een ge weldige opkomst ten deel viel, speelde het kerkorgel ons volkslied „Wilhelmus van Nassouen", wat 'door allen staande werd gezongen. Dit was het slot, doch werd niet direct als zoodanig aangemerkt. Blijikbaar werd er op gewacht, dat met een woord van dank aan leider en mede werkenden in het openbaar zou worden 'geëindigd. Waar 'dit echter uitbleef willen wij aan allen, die medewerkten om dezen mooien avond te geven, besluiten met een „Dank U Motorschip gezonken. Gistermorgen vroeg is op het punt van samenkomst van de Nöord, de Oude Maas en de Merwede een aanvaring geschied tusschen de motorvrachtboot Merwe- stroom en het Belgische sleepschip Virgo Pot ens. Vermoedelijk is de motorboot geraakt door het klipanker van het sleepschip, want terstond begon de Merwestroom te zinken. De schipper C. B. uit Hardinxveld, die in het achteronder zat, kon zich nog tij dig met den stuurman V. in veiligheid stellen door op het sleepschip te sprin gen. De Merwestroom, een schip van 44 ton, is met zijn lading, bestaande uit beurtgoederen, gezonken. B ijl t ij d s ontdekt. Gisternacht zag een voorbijganger rook kotnen uit de woning van de 821-jarige weduwe B. te Oss. Daar hijl wist, dat deze vrouw alleen woonde, waarschuwde de man den nabij- wonenden zoon. Deze drong het huis bin nen en vond de bejaarde moeder tengevol- De Middelb. Crt. ie diep onder den indruk gekomen van den te 's-Gravenhage gehouden landdag van de N. S. B. Het was, zoo schreef zij, belangwekkend en angstwekkend. En in haar angst komt zij er toe uit te roepen „Er is slechts één middel voor diegenen, die de N. 6. B. als een gevaar voor Neder land zien, om deze beweging den kop in te drukken: haar de levenssappen onttrek ken. Dat wil zeggen: in alle opzichten volstrekt en krachtig voldoen aan al dat gene, waarin de N. S. B. in den grond der zaakgelijk heeft." Dat lijkt me een wonderlijk advies. Een gevaarlijke beweging bestrijden door zoover mogelijk met haar mee te gaan. En dat wordt dan nog wel d e eenige mogelijkheid genoemd om onze geestelijke vrijheid in stand te bonden. Ik heb me al meermalen verwonderd, dat de N. S. B. in de Middelb. Grit. nooit principieel bestreden werd. Dat blijkt nu een soort tactiek te zijn. Maar blijkens den uitslag van de jongste verkiezingen, toen massa's vrijzinnigen naar de N. S. B. overliepen, een hoogst gevaarlijke tactiek. Waarover alleen de 'N. S. B.-ers kun nen juichen. OPMERKER. ge van den rook bewusteloos uitgestrekt op den grond liggen. Hij' bracht de vrouw naar buiten, waar de levensgeesten we derom konden worden opgewekt. Inval in een Haagsek „Reisbureau". De Haagsche politie heeft een inval gedaan bdji het „Reisbu reau Den Haag" aan bet Hofwij'ckplein. Dit reisbureau is kortgeleden opgericht. Als doelstelling gold: het organiseeren van reizen en het verstrekken van reds- inlichtingen. Colporteurs waren aange steld otm leden voor het nieuwe bureau te werven. In de lidmaatsohapsovereenkomst was een gratis verzekering opgesloten. De contributie bedroeg f3 per jaar, te voldoen in maandelijlksche termijnen van f 0.25. Deze quitantie droeg den vo'rm van een loterijbriefje. Al spoedig bleek, dat deze „quitanties" meetrokken in loterijen. De politie heeft een inval gedaan op grond, van binnengekomen klachten. Een groot aantal bescheiden is in beslag ge nomen. Belangrijke deviezensmok- kelarij on it dekt. De douanebeambten aan het grensikantoor Tegelen zijn op het spoor gekomen van een belangrijke devie- zensmokkelarij. De expediteur L. uit Venio had een zen ding doozen met bestekken afgehaald aan het station van de Duitsche douane te Kalden'kirchen. In een van deze doozen bevonden 'ziob deviezen, naar later bleek ter waarde van 75.000 mark. De expedi teur had deze voor hem bestemde doozen gehaald om ze op de gebruikelijke wijze langs het 'grenskantoor uit te voeren. Bij dezen uitvoer kwam de smokkelarij niet aan't licht; deze werd eerst ontdekt in 't enkele meters verder gelegen Hollandsche grenskantoor, toen de commiezen de in gevoerde goederen visiteerden. De expedi teur, die van de smokkelarij onkundig was en de vrees koesterde, dat hij door de Duit- sdhe autoriteiten als betrokken 'bij' deze smokkelarij zou worden aangezien, heeft de Duitsche douanebeambten van de ont dekking kennis gegeven en medegedeeld wie de afzender te Keulen was. Van Duitsche zijde werd hem toen ver zocht het kistje met geld mede over de Duiitsche grens te brengen. Hij weigerde echter hieraan gevolg te geven. Toen de Duitsche autoriteiten zich naar het adres van den afzender te Keulen be gaven, bleek de vogel reeds 'gevlogen. Hier op zijn de ecbtigenoote en twee inwonende familieleden van den afzender als gijze laars gearresteerd. De afzender is naar alle waarschijnlijkheid uiifc Duitschland ge vlucht en naar Limburg uitgeweken. Dak van voetbalkeet inge stort. 'Gisteren zijn enkele jonge werk- loozen, die te Amsterdam bezig waren met het teren van de dakbedekking van een voetbalkeet, door het dak gezakt, waarvan de constructie niet op een gewicht van eenige honderden ponden bleek te zijn be rekend. Een der jongelui werd door de gloeiende teer getroffen en liep ernstige brandwonden op. Hij is in het Gasthuis opgenomen. 'Kind verdronken. Op de rivier de Lek onder de gemeente Langerak zijn een motorboot en een roeiboot met vier personen in aanvaring gekomen, welke botsing aan een kind het leven heeft gekost, meldt de „Tel.". De echtgenoote van den veehouder T. van Zessen was met haar kindje van drie maanden, een meisje, op bezoek geweest bij familie te Wïllige Langerak, welk dorp aan den overkant van de rivier ligt. Met een roei boot van den veerdienst Willige Langerak Langerak keerde zijl bij' bet vallen van den avond naar buis terug. Hhar man was met de roeiboot mede overgekomen om zrijin vrouw te halen en te helpen den kinderwagen in de boot te brengen. Op den terugtocht is de roeiboot in aanvaring gekomen met een motorboot, die de rivier afkwam. Door den schok sloeg de kinderwagen met de kleine er in overboord en ook de 50-jarige veehouder geraakte te water. Met veel moeite gelukte bet den man te redden. Het kindje is ech ter verdronken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2