BIKTRLS Kippen nog nief aan den leg? EERSTE BLAD ZATERDAG 19 OCTOBER 1935 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 50 e JAARGANG No. 17 Arbeid of Propaganda. Buitenland. De oorlog in Abessynië. „Bertels' kunstkorrel"! Binnenland Belangrijkste Nieuws Regeling tot voorkoming van onredelijke executies. E SPIJS- 3. den maaltijd, is eten. met een slechte irde van alles, i begon ik met ril U nu even >ver ben. Het is }t, want ik kan Ier angst voor n is mij meer wereld. Indien aan indigestie ik hem wel eens zou hem gauw helpen moet. Ik .ats B. goed be- om, vertel ik de Salts voor mij J. S. te B. oorzaak van in- aen onvoldoende organen, waar- geregeld uit het en. Uw voedsel iaat van maag- welke zich hier- ag uitzetten en gevoel van op- ngen. D'oordat -erorganen aan- -egelde werking, pijnlijke maag- >pt, of die onge- r zullen vormen, blijft aan „de zult U geen ïebben voor pij- na Uw maal- luitend verkrijg en drogisten a ion, omzetbelas- nde gezondheid it op, dat op het el als op de bui- Rowntree Han- rdam, voorkomt. (Adv.) 3. M. Dophemont af 5 d. h. er te Hulst, we- rtha Dophemont of 5 d. h. rker, te St. Jan- eling van René eke (B.). f 10 d. h. Biervliet, wegens wartelé te IJzen- uitspr. 14 d. id. in M. G. G. 35 j., ;ens, wegens be- luij'sse. of 5 d. h. van. Fr. W>, 32 ilst, wegens mis- irkrijsse. of 10 d. h. ver te Hulst we- xene Verkruijsse. uitspr. f 15 of te Koewacht, n Dominicus Suy. of 10 d. h. Ier te Philippine, an Camiel van f 2 d. h. jouwer te Hoofd ig van Raymond of 5 d. h. leider, te Retran- ideling van A. P. of 10 d. h. nan, te Ierseke, Cornelia van delburg. of 10 d. h. rmbestuur Amsterdamsche ex-administrateur tuur te Naarden •den, wegens ver- gepleegd in de ja- lledige bekentenis rde een gevange en. )ct. vonnis wijzen. EERBERICHT. mnd van 19 Oct.: e, later weer toe- V. wind, tijdelijke mende bewolking 5 zachter. middag 3 u. - ddag 3 u.: 774. r fietsen: Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg B 16, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. 2)e Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f 0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De S.D.A.P. heeft ons volk verblijd met een „plan van den arbeid", waarvan de conclusies alvast zijn gepubliceerd. In dit plan wordt de oplossing van de crisis aangekondigd en het einde van de werkloosheidsplaag in uitzicht gesteld. De Regeering heeft daar veel moeite mee en tot nu toe heeft zij het niet verder gebracht dan de gevolgen van de crisis te verzachten en den nood onder de werk- loozen tegen te gaan. Zij stuit telkens weer op de moeilijkheid, dat 'het hier een internationaal verschijnsel betreft, dat ook alleen met vrucht kan worden be streden, wanneer de internationale toe stand en de internationale verhoudin gen worden verbeterd. Voor de S.D.A.P. echter is de zaak vrij eenvoudig. Zij heeft een plan opgesteld en uit gewerkt, dat er wat de crisispolitiek be treft, aldus uitziet: versnelde en vervroeg de uitvoering van alle mogelijke open bare werken, versnelde uitvoering van het wegenplan, spoorwegplannen, aan leg van waterleidingen op het platteland, versnelde automatiseering van het tele foonnet, spoedige uitvoering van kana- lenplannen in Friesland en Groningen, voortgezette electrificatie van het platte land, krotopruiming en woningbouw in de steden, Zuiderzee-inpoldering en ver snelde bruggenbouw. In navolging van Duitschland en Rus land spreekt men hierbij' van een „drie jarenplan". En daarnaast heeft men dan nog op het oog krachtige bevordering van de industrie, waarvoor de Overheid de noo- dige contanten men denkt aan een bedrag van 40 millioen gulden be schikbaar dient te stellen. Op deze wijze denkt men een goede JOO.OOO mangaan het werk te kunnen stellen, wat tengevolge zal hebben, dat aangezien de aan werk geholpen gezin nen weer allerlei uitgaven gaan doen, daardoor de werkgelegenheid opnieuw wordt vermeerderd. Voor uitvoering van deze plannen, zoo heeft men berekend, zal een bedrag van driemaal 200 millioen of in totaal een bedrag van 600 millioen noodig zijn. Een belangrijk bedrag. Maar dan is er ook iets bereikt. Dan is het groote leger van werkloozen ook belangrijk verminderd. Zooals men ziet, de zaak is vrij een voudig. Het is maar een kwestie van aanpakken en uitvoeren. Alleen, er is één maar: Hoe aan het noodige geld te komen. Wie zal dat be talen? Het is merkwaardig dat er aan deze vraag ook in Soc.-Democratischen kring aandacht wordt geschonken. Niet na tuurlijk in de partijbladen, die voor de massa zijn bestemd, zooals „Het Volk" en het „Volksblad" enz., maar in de „So- ciaal-Dëmocraat", dat meer door de lei ders wordt gelezen. In dit orgaan wijst J. v. d. W. er op, dat komende dingen hun schaduw voor uit werpen. „De schaduw van het komende Plan van den Arbeid, zegt hij, is de in onze pers afgedrukte resolutie, die van A tot Z zegt hoe we „bestaanszekerheid bij een behoorlijk bestaanspeil" kunnen krijgen, die ons de maatregelen noemt, welke de bestaande crisis zullen terugdringen, nieu we crisissen zullen voorkomen en orde ning van het maatschappelijk leven zul len tot stand brengen. Hoe substantiëel deze „schaduw" moge zijn, lijkt het me toch gewenscht het Plan zelf af te wachten alvorens een oor deel over de aparte punten der resolutie uit te spreken. Dit geldt met name voor de punten, over wier wenschelijkheid we het allen wel zoo ongeveer eens zullen zijn (b.v. de onder A genoemde werk verruiming op groote schaal door de uit voering van nuttige openbare werken), maar over wier financiëele uitvoerbaarheid we in het duister gelaten worden, nu de lange resolutie geen woord zegt over de wijze, waarop de overheid voor al dit fraais aan de noodige duiten moet komen. Misschien werd dit overbodig ge vonden omdat we tegenwoordig een tooverwoord hebben, waarmee dergelijke kwesties worden opgelost, n.l. het woord „Zweden" met de variant: „Het roode Noorden". Ik mag daartegenover dan zeker wel in herinnering brengen, dat in Zweden en de andere Scandinavische landen devaluatie heeft plaats gevonden. Een manupulatie, die, mits niet te laat toegepast, tijdelijk veel geld in het over- heidslaadje brengt (zie ook België). En over devaluatie zwijgt de resolutie om begrijpelijke redenen in alle talen." Over de financiëele uitvoerbaarheid wordt niet gesprokenl Maar dat is juist het punt waarom hier alles draait. Toegegeven kan worden, dat de „Plan- Commissie" hieraan wel gedacht heeft. De Overheid, zoo heeft ze geredeneerd, zou hiervoor per jaar 200 millioen gul den extra moeten 1 e e n e n. Dat lijkt al weer erg gemakkelijk. Maar wie even nadenkt gevoelt wel, dat dit toch geen aannemelijke oplossing is. De vraag is toch of een dergelijk be drag in dezen tijd voor leeningen beschik baar is. Dan zal nog moeten blijken of de Overheid daarover de beschikking kan krijgen, of degenen, die nog aan een extra-leening kunnen deelnemen, hun geld wenschen toe te vertrouwen aan een Regeering, die een zoo lichtzinnige finan ciëele politiek zou voeren als de Soc.- Democraten dat schijnen te willen doen. Het is niet waarschijnlijk. En het zou ook hoogst gevaarlijk zijn. Maar stel, dat het tenslotte, desnoods met dwang, mogelijk bleek, en dat een zoo groot aantal millioenen voor meeren- deels niet-productieve uitgaven beschik baar kwam. Dan zou het gevolg zijn, dat voor rente en aflossing uit de belastingen zoo groote bedragen gevonden moesten worden, dat al spoedig zou blijken, dat het aangewezen middel tienmaal erger was dan de kwaal. Het is zeef goed mogelijk, dat „het plan van den arbeid", waarover tal van bekwame mannen maandenlang hebben gestudeerd, uitnemende denkbeelden be vat, waarmee zij, die ons volk hebben te leiden, hun winst kunnen doen. Het heeft echter allen schijn, dat spe ciaal het gedeelte, dat betrekking heeft op het overwinnen van de huidige de pressie meer aan de propaganda dan aan den arbeid ten goede zal komen. Rust op de fronten. Aan het Zuidelijk (Ogaden) front Iheerscht nog rust. Graziani is blijkbaar niet geneigd, reeds thans op te rukken, omdat de Italiaansche vliegers tijdens (hun verkenningstochten geen nadere bijzonderheden over de Abes- synisc'he posities (hebben kunnen gewaar worden. Deze mislulkikig der verkenningstochten is op de eerste plaats het gevolg van een commando aan de Abessyniërs, om niet meer op de Italiaansche verkenningsvlieg tuigen te schieten. Daardoor immers kun nen de piloten niet meer zoo- goed consta- teeren, waar zich de vijand bevindt. Un. Press meldt verder, dat aan het front in het Noorden een sterke activiteit der Italianen is waar te nemen. Er wor den talrijke loopgraven en versterkingen aangelegd, daar men blijkbaar in het Ita liaansche hoofdkwartier bevreesd is voor een Abessynischen aanval. Voorts iziet men te Addis Abeba in de veiligheidsmaatregelen, welke dooT de Italianen worden getroffen, een teeken, dat de Italianen voorloopig niet voorne mens zijn, in het Noorden verder op te rukken. Na hevige 'gevechten is de Italiaansche colonne, welke in de Ethiopische woestijn benoorden Fransch Somaliland was ge ïsoleerd en van haar basis was afgesne den, er in 'geslaagd, in Eritrea terug te keeren. De Ethiopiër® houden den berg Moessali 'kradhtig bezet, waardoor de vlakte van Aoessa wordt beschermd en de wilde Da- nakils hebben de bronnen vergiftigd, zoo dat het water voor de Italianen niet bruik baar was. De Italianen trachten th'ans een weg aan te leggen voor hun artillerie. Hun doel is, Aoessa te bezetten en langs de Awatsj den spoorweg te bereiken. Uit Asmara werd 'gisteren gemeld Een nieuwe „sprong naar het Zuiden" kan ieder oogenbli'k verwacht worden, al dus wordt hier verklaard. De Italiaansche troepen staan weer 'gereed voor 'den op- marsch. De achtefhoededaenst is volkomen voorbereid. De luchtmacht heeft het ter rein ten Zuiden van Adoewa nauwkeurig verkend. Gisteren heeft men Makallé gebombar deerd', bij' welk bombardement de Abee- sijnen verliezen geleden zouden hebben. Men verkeert nog in het onzekere of de Abessijnen Makallé zullen verdedigen, dooh men nieemt aan dat de Italianen hun beproefde tactiek om de stad eerst te om singelen ook nu weer zullen toepassen. Aangezien het terrein ten Zuiden en ten Zuid-Dosten van Makallé zeer moeilijk is, gelooft men, dat als die stad eenmaal ge nomen is, de Italianen wederom een lan goren tijid van opomtlhoud zullen hebben om een verderen opmarsch voor te be reiden. 'Het bericht uit Addis Abeba, volgens hetwelk oneenigheid zou zijn gerezen tus schen Mussolini en de Bono over het lang zame oprukken 'der Italiaansche troepen, wordt te Home tegengesproken. Het is een volkomen ongefundeerd 'gerucht. DE ECONOMISCHE SANCTIES. Minister de Graeff aan het woord. In de ondercommissie van veertien, dio zich met de in- en uitvoerverboden naar Italië bezig houdt, deed minister de Graeff gisteren een korte mededeeling over het bij de Staten-Generaal inge diende wetsontwerp, dat de Nederland- sche regeering machtigt tot toepassing van sanctiemaatregelen. Onze minister weersprak daarbij een zonderling bericht uit bet „Journal de Genève" van gisterochtend, volgens het welk bet volstrekt niet de bedoeling der Nederlandsche regeering zou zijn, de maatregelen toe te passen, waartoe de wet de regeering machtigt. Het wetsontwerp machtigt de regeering tot meer sanctiemaatregelen dan waar schijnlijk op het oogenblik te Genève zul len worden genomen. Het was niet de be doeling der Nederlandsche regeering thans reeds tot de toepassing ook van die meerdere maatregelen over te gaan. Doe1, hoe het zij, minister de Graeff kon de commissie verzekeren, dat de Nederland sche regeering vast is besloten, de beslui ten, die hier te Genève zullen worden ge nomen, in vollen omvang toe te passen. De commissie besprak hierop de lijs ten van de grondstoffen en sleutelproduc ten, waarvan de uitvoer naar Italië het zij reeds onmiddellijk, hetzij later na een eventueel gunstig overleg met de niet-vol- kenbondsstaten zal worden verboden. De lijsten ondergingen deze belangrijke wijziging, dat op de eerste lijst ook rub ber is geplaatst, zoodat ook de uitvoer van rubber onmiddellijk zal worden verboden. In verband met de mogelijkheid, dat verschillende delegaties deze week nog geen bindende toezeggingen over bet En- gelscbe voorstel zullen kunnen doen, heeft Eden het denkbeeld opgeworpen, dat de conferentie zich voor één week zal verda gen en op 29 October opnieuw zal bijeen komen voor het nemen van de definitieve beslissingen. Het vermoeden ligt voor de hand, dat dit denkbeeld van uitstel samenhangt met de aan den gang zijnde diplomatieke be sprekingen tusschen Londen, Parijs en Rome. D'e coördinatie-commissie zou hebben besloten een beroep te doen op Duitsch land, de Ver. Staten, Japan en Brazilië om bun handel met Italië in den tegen woordigen omvang voort te zetten, doch de door de sancties veroorzaakte leemten in Italië's bevoorrading niet aan te vul len. Gisteren hebben de regeeringen van Co lumbia, Britsch-Indië, Ierland, Litauen, sovjet-Rusland, Uruguay en Zweden den volkenbond medegedeeld, dat zij de noo dige maatregelen hebben getroffen voor de toepassing van de aanbevelingen in zake het verbod van uitvoer van wapenen en munitie en oorlogsmateriaal naar Ita lië en de opheffing van het wapenembargo naar Abessynië. Thans hebben veertien regeeringen den volkenbond mededeeling hiervan gedaan. D'e regeeringen van België en de Sowjet- Unie hebben medegedeeld, dat zij de fi- nancieele sancties tegen Italië ten uitvoer zullen leggen. FRANKRIJKS ANTWOORD AAN LONDEN. D'e ambassadeur van Groot-Brittannië beeft gisteravond het antwoord van Frankrijk ontvangen op de door zijn re geering aan Laval gestelde vraag: Frankrijk is bereid de verplichtingen te vervullen, welke paragraaf 3 van arti kel 16 van het volkenbondpact het land oplegt Naar in goedingelichte Fransche krin gen verluidt, is Frankrijk het eens met het gebiedend karakter van het derde lid van artikel 16 van het handvest van den volkenbond, dat den volkenbondsleden verplicht dat lid van den volkenbond bij te staan, tegen wien een aanvallende staat drukmaatregelen neemt. Frankrijk zou derhalve in een eventueel geval zijn deel nemen in de collectieve verantwoordelijkbeden en geeft derhalve een bevestigend antwoord op de Britsche vraag. Men wijst er evenwel in Fransche krin gen op, dat de feitelijke voorwaarden voor de ten uitvoerlegging van het derde lid van artikel 16 onder de huidige omstan digheden niet het gevaar insluiten dat het zal behoeven te worden toegepast. Groot-Brittannië legt geen lust aan den dag, Italië op eenige wijze aan te val len. Evenmin is Italië van plan Engeland aan te vallen. Voor de volledige ontspanning in de Middellandsche Zee, aldus verklaart men, zou het gewenscht kunnen zijn, door regeeringsverklaringen het effect van ze kere aanvallen in de pers te niet te doen. Ingezonden Mededeeling. Neemt dan toch proef met Hiermede verkrijgt U spoedig een hooge eierproductie bi) lage voederkosten. Vraagt offerte bij Uw leverancier of direct aan de fabriek. Oliefabrieken N.V. Amsterdam DE ENGELSCHE GEZANT BIJ MUSSOLINI. Een ontspanning ingetreden? De Engelsche gezant te Rome, sir Eric Drummond, heeft een onderhoud gehad met Mussolini. Omtrent dit onderhoud, waaraan een zeer bij'zondere beteekenis wordt gehecht, wordt van beide kanten de grootste re serve in acht genomen. Men laat echter doorschemeren, dat de gedachtenwisseling een bevredigend ver loop heeft gehad. Men heeft den indruk, dat gesproken is over het terugtrekken van de Ehgelsche vlootstrijdkrachten uit de Middellandsche Zee en een vermindering van de hoeveel heid Italiaansche troepen aan de Egyp tische grens. Het communiqué, dat slechts weinig bijzonderheden bevat, over den inhoud van deze besprekingen, wordt volgens Un Press, in politieke kringen te Rome aan gevuld met de verzekering, dat de diplo matieke onderhandelingen over de bijleg ging van bet huidige conflict tijdens de besprekingen, een gunstiger verloop 'heb ben genomen, dan tot nog toe bijl de ge- dachtenwisselingen tusschen de verschil lende kanselarijen het geval was. Volgens de „United Press" is reeds een overeenkomst tot stand gekomen. Krachtens deze overeenkomst trekt En geland zijn vloot gedeeltelijk uit de Mid dellandsche Zee terug, terwijl Frankrijk zich bereid verklaart, de teruggetrokken oorlogsschepen door Fransche te vervan gen,. Italië beantwoordt de terugtrekking der Britsche schepen met het terugtrek ken der aan de Egyptische Westgrens ge concentreerde troepen. Men neemt aan, dat, indien inder daad een dergelijke overeenkomst tot stand is gekomen, zijl wezenlijk zal bijdra gen tot verzachting van de huidige Euro- peesche spanning. Korte Berichten. In verband met 'de vele klachten, welke de regeering ontving over parti culiere Speelbanken, 'beeft de ministerraad, besloten 'bet spelen in Spanje te verbieden. In officieel© kringen ontkent men categorisch de geruchten, 'die spreken van bet aanbrengen van versterkingen aan de Alhaneesche kust, of van een gedeeltelijke mobilisatie van bet Albaneesche leger. DE NEDERLANDSCH-BELGISCHE BESPREKINGEN. Voorloopig geen hervatting. Den laatston tijd duiken herhaaldelijk geruchten op, dat hervatting van de on derhandelingen tusschen Nederland en België binnen afzienbaren tijd tegemoet gezien kan worden. Op grond van verstrekte inlichtingen meent de Maasb. te kunnen zeggen, dat de Belgische regeering hervatting der bespre kingen met Nederland niet overweegt. Zij wordt momenteel beziggehouden door een reeks vraagstukken, 'die haar volle aan dacht opeischen en haar positie moeilijk maken. DE ONDERW1JSBEZUINIGING. Verschenen is het Voorloopig Verslag der TWeede Kamer nopens het wets ontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven voor het onderwijs. Verschillende leden bepleiten opheffing kweekscholen, ontslag gehuwde onderwij zeressen en betere salarieering van jeug dige onderwijzers. In plaats 'daarvan zou dan de U.L.O'.-marge verlaagd kunnen worden. Maandag komen wij hierop nader terug. Binnenland. Regeling voorgesteld tot voorkoming van onredelijke executies. De Tweede Kamer komt Dinsdag bijeen. De grenswijziging van Zuid-Bevelandsche gemeenten voor Gedep. Staten toege licht. Buitenland. Rust aan de Abessynische fronten. In het Noorden een aanval der Italianen verwacht. Ontspanning tusschen Enge land en Italië? De Tweede Kamer. Naar men verneemt, zal de Tweede Kal mer worden bijeengeroepen tegen Dins dag as. te één uur. Mededeeling zal dan worden gedaan van een besluit der cen trale afdeeling. D'e bedoeling is, dat onmiddellijk na de openbare vergadering het gisteren inge diende sanctie-ontwerp in de af deelingen zal worden onderzocht. Ondernemersovereenkomsten. In Staatsblad 604 is opgenomen: Be sluit van den 12:den Oct. 1935, tot vas'- stelling van het tijdstip van de inwerking treding' van de wet tot het algemeen ver bindend en onverbindend verklaren vaa ondernemersovereenkomsten. Dag van in werkingtreding 14 October 1935. De nieuwe brug over het Hollandsch Diep Het vijfde brugdeel van de nieuwe brug over bet Hollandsch Diep zal a.s. Dins dag op de pijlers worden geplaatst. Het convooi zal om 8 uur 's ochtends van de machinefabriek van Penn en Bauduin te Dordrecht vertrekken. Om elf uur zal de overspanning vermoedelijk boven de pij lers gebracht zijn. Daar het om 12 uur hoogwater is, wordt op dat uur met het doen zakken van het brugdeel begonnen. Burgemeesters. Tot burgemeester der gemeente Enk huizen is benoemd de beer J. G. Has pels, thans secretaris van die gemeente. De heer Haspels behoort tot de A.-R. partij. De Zomer-dagretourkaarten. Zooals men zich herinnert, hebben de Ned. Spoorwegen dezen zomer, voor het eerst, op een 19-tal plaatsen, in plaats van goedkoope treinen te 'laten loopen, dag- retourkaarten verkrijgbaar gesteld tegen den en'kielereisprijs (niet te verwarren met de op 1 Juli j.l. over het geheele land en gedurende het geheele jaar ingevoerde re tourkaar ten tegen buurtverkeerprijs). Van deze zomer-dagkaarten, die sleoh'ts op bepaalde dagen geldig waren, is naar thans blijkt een druk gebruik ge maakt. In totaal wieirden door (bedoeld© stations van 1 Juli tot en met 10 Septem ber, uitgegeven rond 17000 biljetten. Am sterdam 'gaf hiervan nit rond 2000 kaar ten, Den Haag en Rotterdam samen 3000. Aflossing van hypotheek beperkt tot 1 pet. van de hoofdsom. Het reeds aangekondigde wetsontwerp, houdende bijzondere maatregelen ter voorkoming van onredelijke terugvorde ring van onder verband van hypotheek op onroerend goed uitgeleende gelden, is thans bij de Tweede Kamer ingediend. Dit wetsontwerp beoogt in verband met de heerschende buitengewone tijdsom standigheden die hypothecaire schulde naren te hulp te komen, die altijd regel matig aan hun verplichtingen tot rente betaling en tot betaling van tusschen- tijdsche aflossing hebben voldaan. De regeering stelt in de toelichting voorop, dat de hypothecaire schuld- eischers in het algemeen en in het bijzonder de groote instellingen hun debiteuren redelijk hebben behandeld. Dit neemt niet weg, dat wettelijke rege ling noodig is voor die gevallen, waarin de redelijkheid niet betracht wordt. De voorgestelde wet schept de mogelijk heid voor den debiteur, van den rechter uitstel te verkrijgen voor de terugbeta ling van de hoofdsom en wijziging in de verplichting tot tusschentijdsche aflos sing, zoo die meer is dan één procent van de oorspronkelijke hoofdsom per jaar, De rechter zal in ieder concreet geval hebben na te gaan, of de schuldenaar in staat is de leening af te lossen, resp. de tusschentijdsche aflossing te voldoen. Volgens art. 1 zal een schuldenaar wiens onroerend goed met hypotheek is bezwaard, indien van hem of van een per soon, die zich als borg of als mede-schul denaar heeft verbonden, de teruggave der hoofdsom of betaling van verschuldigde

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 1