Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Telegrammen. Gemengd Nieuws Gemeenteraad van Goes een post is uitgetrokken van f 400, maakt spr. bezwaa.. We zeggen niet, dat het niet sierlijk zou zijn, maar daar gaat het thans niet om. Niemand weet nog wat in den loop der jaren de volledige kosten zullen zijn van de volle uitwerking van dit plan. Wij achten het beter zulk een beslissing eerst te nemen, als men de volle consequentie er van kan over zien, dus niet ter loops bij de begrooting. De post steun en werkverschaffing kan volgens schrijven van B. en W. verlaagd worden met f 1192,50 na aftrek van een mindere ontvangst. Na nog enkele ver beteringen in de begrooting is het uit- eindlijk voordeel f 967,50. Het bevreemdt ons, dat B. en W. voorstellen dezen post maar te voegen bij den post onvoorzien. B. en W. geven toe, dat bij uiterste zuinigheid mogelijk nog f2500 te bezuinigen is. Wij eischen niet direct de uiterste zuinigheid, maar zouden gaarne zien, dat de post f967,50 en de post f 400 van de trottoirs, bij elkander gevoegd, in mindering werden gebracht op de opbrengst van de vermogensbelas ting. Ook B. en W. hebben onomwonden verklaard, dat deze belasting te zwaar drukt. Dhr Lorier meent, dat de Raad zeer voorzichtig moet handelen. Wij zullen onze huishouding alsmede openbare wer ken en wat meer zij, niet alleen onder houden, maar ook uitbreiden. Mede zul len* wij moeten zorgen over voldoende reserves te beschikken om gedekt te zijn voor al te groote tegenvallers en voor zichtig onzen belastingdruk verlichten, die voor velen zwaar is. De voorz. zegt: dhr Sanderse spreekt zoo positief uit, dat het gevaar van onder voeding zich reeds zou doen zien. Daar moet spr. tegen opkomen. Spr. komt met alle lagen der bevolking in aanraking en kan zeggen, dat het met de voeding goed gaat, doch met de kleeding komt men ten achter. Men moet niet over drijven. Wij zullen indien mogelijk, allereerst aan de verlaging der personeele belas ting denken. Aan dhr de Rijke zegt de voorz., dat de schijn van een principiëel besluit in zake het aanleggen van een tegeltrottoir er is, doch wanneer het niet kan, wel dan laten wij de uitvoering rusten. Wij meenen, dat het overschot weggaat aan de mindere ontvangst, die wij aan sub sidie zullen hebben, doch wij moeten het overschot vrij houden voor de opvanging van de te verwachten tegenvallers. Spr. is op onderzoek uitgegaan en de men- schen zijn van meening, dat de perso neele belasting het meest zwaar drukt. Maar verlaging van personeele belasting is moeilijk, daar van deskundige zijde is gezegd, dat er vermoedelijk een nieuwe herschatti'ng zal plaats hebben. Daarom Ja "dorzichtigheid geboden. Dhr Sanderse is van meening, dat met de voeding de grens is bereikt en dat de toekomst hierop het antwoord zal geven. Spr. valt den heer de Rijke aan inzake belastingverlaging en het aanbrengen van het trottoir. Spr. stelt zich hier ach ter B. en W. De voorz..zegt: met werkobjecten moe ten wij voorzichtig zijn; de uitvoering daarvan moeten wij voor het grootste ge deelte zelf betalen, waar andere gemeen ten tot 90 vergoeding krijgen. Nu volgt artikelsgewijze behandeling. Dhr Lorier zou de gelden voor ver betering van den Breeweg willen verdub belen. Hij zou dezen weg in 2 jaar in- plaats van in 4 jaar willen afwerken, daar hij ernstige verbetering behoeft en zou indien noodig van het overschot hier voor willen gebruiken. De voorz. zegt: vanmorgen heeft zich weer iets voorgedaan, wat ik alleen in besloten zitting kan zeggen. Na heropening zegt dhr Lorier zich met het voorstel van B. en W. te kunnen vereenigen. De voorz. zegt: de Bewaarschool moet ieder jaar haar rekening overleggen en er zal naar bevind van zaken moeten worden gehandeld. Dhr Sanderse is tegen de tractatie enzi. op Koninginnedag. Dhr De Kroo zegt: uit de bevolking zelf is het opgekomen om dien dag te vieren. Dhr Sanderse zegt: dus wanneer er uit het volk iets op komt, dan moet men subsidie geven? Dhr de Kroo zegt: Principiëel heb ik dit hier meermalen verdedigd en acht her haling thans niet noodig. De gansche be volking doet hier aan mee. De voorz. brengt de tractatie der school kinderen in stemming. Deze wordt aan genomen met op één na algemeene stem men. (Dhr Sanderse tegen.) Nu volgt behandeling van den kapitaal- dienst. (Slot volgt.) N.- en St.-Joosland. Woensdag hield de afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaarvergadering. De voorz., de heer E. Verlare, wees er in zijn openingswoord op, dat de B.V.L. geen schietvereeniging is, maar een vredesinstituut, hetwelk de wacht betrekt bij den troon van Oranje en de Volksvrijheden. Hierna sprak Overste Bierman over: „Het werk, dat ons wacht", en behan delde hierbij twee vragen. Hoe komen we tot wat we wenschen te zijn, een goedé steun voor de regeering, en hoe die taq,k "te vervullen als onze regeering er naar vraagt. Burgemeester Harff sprak vervolgens over de noodzakelijkheid, om te doen wat gevraagd wordt. Hierna uitreiking van brevetten en prij zen. Het brevet Koningsschutter behaal den de heeren G. A. Harff en L. Sluimer. Scherpschutter werden 11 leden, schutter le klas 7 leden en schutter 2e klas 1 lid. De wisselbeker werd gewonnen door J. de Klerk. Schietwedstrijd: le prijs G. A. Harff; 2e pr. J. A. Wisse; 3e pr. E. Verlare; 4e pr. I. Joosse; 5e pr. A. Adriaanse; 6e pr. L. v. Eenennaam; 7e pr. D. Goedhart; 8e pr. P. v. Leerdam; 9e pr. J. Poppe; 10e pr. J. de Vries; lie pr. L. Sluimer; 12e pr. W. Boekhout; 13e pr. C. A. Walraven; 14e pr. H. Luitwieler; 15e pr. J. de Klerk; 16e pr. A. C. Polderdijk; 17e pr. P. Pleijte; 18e pr. J. van Keulen. Hierna hield de heer L. Sluimer een lezing over wijlen Prins Hendrik. Spr. sprak hierbij over zijn jeugd, Prins Hen drik als mensch, als echtgenoot en als werker in Roode Kruis en Padvinders organisatie. Oud-Vossemeer. Op 74-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer G. W. Snijder, oud-burgemeester dezer gemeente van 1918—1930. H ulst. Een felle brand. In de si garenfabriek van den heer J. Neefs aan de Pierssenstr. is gisternacht brand uit gebroken. In enkele oogenhlikken was de fabriek een vuurzee. Kort na het uitbre ken van den brand werd een aangrenzen de stal door het vuur aangetast. Twee varkens hebben hierbij den dood in de vlammen gevonden. De schade,, die aanzienlijk is, woirdt door verzekering gedekt. Omtrent de oor zaak van den brand tast men in het duister. Axel. Actie tegen de water leiding. Dinsdagavond werd hier een druk bezochte vergadering gehouden van tegenstanders der waterleiding. De heer 't Gilde gaf een uiteenzetting van de geschiedenis der Zeeuwsch-Vlaamsche waterleidingplannen. Van verschillende zijden kwamen vra gen uit de vergadering. Algemeen bleek men den dwang tot aansluiting aan te voelen als een ernstig ingrijpen in de rechten van de burgerij. Eenstemmigheid omtrent de te voeren actie bleek te be staan. Wethouder Van Bendegem wensch- te den organisators der actie een groot succes toe, daar hij de wetenschap bezat, dat 80 90 procent der bevolking tegen dwang en verplichting is en hij door voering der plannen in een zoo benar den tijd als deze onverantwoordelijk achtte. Een comité van actie op zoo breed mogelijke basis, bestaande uit 15 perso nen uit alle lagen der bevolking is samen gesteld. Als voorzitter van het comité werd gekozen de heer G. P. Vlaander, als secretaris de heer A. W. de Jonge, terwijl tot penningmeester werd benoemd de heer M. Mieras. In den kortst mogelijken tijd zal men alle hoofden van gezinnen, die met de actie tegen verplichte aansluiting instem men, in de gelegenheid stellen een request aan den raad te onderteekenen, waarin verzocht wordt aan het genomen raads besluit de restrictie te verbinden, dat deze t.o.v. Axel zal vervallen. In de gehuchten Spui, Schapenbout en Magrette heeft de bevolking zich reeds vrijwel unaniem tegen den dwang der verplichting uitgesproken. DE OPBRENGST VAN DE RIJKS MIDDELEN. DE OMZETBELASTING BLIJFT TELEUR STELLEN. Met de directe belastingen gaat het niet slecht den laatsten tijd. Blijkens den staat over September, was het zuiver bedrag, dat tot nu toe op de kohieren is gebracht. Grondbelasting 10.019.049 Inkomstenbelasting 50.711.633 Vermogensbelasting 13.445.714 Verdedigingsbelasting I 7.840.350 Belasting van de doode hand 1.335.788 In totaal is dat ongeveer 5 millioen meer dan in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Aan „Overige middelen" werd tot 1 October ontvangen ƒ273.620.473 tegen in hetzelfde tijdvak van 1934 260.266.656. Dit bedrag blijft echter ver beneden de raming, vnl. doordat de Omzetbelasting nog steeds teleurstelt. Er is nu reeds een achterstand van 17 millioen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aalsum, J. Loos te Oudega Te Oost'hem, M. Bons te Golijmsplaat. Te Eext (D'r.), J. Willemsen, cand. te Schoon- dijke. Bedankt voor Oldebroek, S. v. D'orp te 's-Gravenhage. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Bussum, J. Jongeleen te Apeldoorn. Dr M. G. Slotemaker de Bruine. Dr M. G. Slatemaker de Bruïne, thans tijdelijk te Wassenaar, is benoemd als rector aan de Theol. School te Buitenzorg tot opleiding van Inheem- sche predikanten en heeft deze benoeming aangenomen. Dr M. G. Slatemaker de Bruïne is de tweede zoon van Minister Slotemaker de Bruïne. Op 21 Mei 1922 bevestigde zajh vader hem in zijin eerste gemeente Ter- kaple. In 1926 wisselde hij! deze stand plaats met Hoogkerk. In 1929 verleende het Prov. Kerkbe stuur van Groningen hem eervol emeri taat in verband met zijn benoeming tot secretaris der N.G.S.V.; in welke functie hij zeer veel uitmuntend werk heeft ver richt. Kruiningen. Wegens ziekte van dhr Kok is tot tijdelijk (Onderwijzer aan de O.L. school alhier benoemd dhr de Npoyer te Goes. Die Haagsche Rechtbank deed 'heden uitspraak in de zaak tegen den 21-jarigen los werkman J. B. uit Aarlanderveen te gen wien 'het Openbaar Ministerie ter zake van zware mishandeling, den dood tengevolge 'hebbend, 2 jaar gev. straf is geëischt. Hij werd veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Berechting Ossche misdrijven. Voor de Rechtbank te 's-Hertogenbosoh stonden vandaag terecht de 21-jarige A. J. Otten en de 19-jarige P. A. Schuur man, beiden te Oss, wegens diefstal met geweldpleging bij den 68-jarigen L. van Bergen. D'e eisch luidde tegen O. 5 jaar en te gen S. 2 jaar gevangenisstraf. DE FINANCIERING VAN DE INDUSTRIE. Naar de „Msb." verneemt is 'het wets ontwerp inzake -de Industrie-financiering den Raad van State reeds gepasseerd. D'e indiening ervan bij de Kamers door de ministers Gelissen en Oud kan dezer dagen worden verwacht. Zijn wij goed ingeljcht, zegt het blad, dan wordt bet bestaande met de centrale bank gecoördineerd en wil men afwach ten of de practijk zal aantoonen, wat het beste is: één centrale bank met of zonder regionale banken. Uit betrouwbare bron verneemt bet ver der, dat minister Gelissen bij de industrie financiering het regionale karakter voor al ook wil accentueeren door invloed toe te kennen aan gewestelijke adviesorganen. Het komend wetsontwerp zal ons over een en ander zekerheid verschaffen. GOES. Huw.-aang. Marinus Heeren, 27 j. jm., te Etten en Leur en Wilhelmina Susanna van Hoorn 23 j.; Willem Ver burg, 29 j. jm. en Pieternella de Rooy 25 j. jd. te Ierseke. Gehuwd: Adriaan Andreas Noinnekes 27 j. jm. te Terneuzen en Elizabeth Ma ria Sampan 23 j. jd.; Pieter Marinus Kloet, 27 j. jm. te 's H. Arendskerke en Van 1014 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. G. Roer domp, 34 j. en G. J. M. Reidsma, 25 j.; J. Vos, 24 j. en J. Vleugel, 19 j. Getrouwd: J. Oosterling, 22 j. en P. C. Jonckman, 17 j.; A. Kooien, 19 j. en J. Murk, 20 j.; M. Meulmeester, 22 j. en J. de Nooijer, 19 j. Bevallen: M. Hurkmans, geb. van Kol lenburg, 2 d.; J. C. Laporte, geb. Bom, d.; M. H. J. van Gemert, geb. Schroe- vers, 2 z. Overleden: P. Krul, 69 j., m. v. J. Klees. (VI. C.) Hedenmiddag vergaderde de Raad van Goes, Allen aanwezig. Ingekomen stukken: Uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 28 Aug. 1935, waarbij ingaande 1 Ja nuari 1936 voor deze gemeente het ma ximum aantal verloven is bepaald op 25. Goedkeuring van Raadsbesluiten. Het schrijven van de besturen der bijz. bewaarscholen gaat naar B. en W. om advies. Benoeming leden Gast huis bestuur. Dhr Simons merkt vóór de benoe ming op, dat deze aanbeveling meer in het belang is der gemeente dan de vorige. Toch bevredigt deze de R.K. fractie niet. Bovendien zullen nu waarschijnlijk 'drie Raadsleden inplaats van twee in het Gast- huisbestuur worden gekozen, wat een vo rige keer niet kon. Was vorige keer het slot op de deur voor de R.K., nu is er nog een grendel op geschoven, daar voor een groep die reeds is vertegenwoordigd, nog een lid wordt aanbevolen. Spr. hoopt, dat in de toekomst aan de R.K. recht zal worden gedaan. D'hr Eckhardt vindt het onbilijlk, dat de meerderheid een minderheid weert. Spr. bepleit 'het recht der Roomsch-Ka- tholieken op een zetel. O'ok dhr Crucq erkent dit recht. Het is een gemeentelijke instelling, dus heeft elke groep gelijk recht. Dhr Kloosterman is even geheim zinnig op- de eerste voordracht versche nen, als hij| nu is verdwenen. Spr. ver blijdt zich echter daarover. Dhr de Roe meent, dat het recht der Rdomsch-Katholieken nog niet per sé wil zeggen, dat nu ook een Roomsch-Katho- liek moet worden benoemd. Men kan het recht der R.K. erkennen en het toch niet wensohelijk achten, een R.K. te benoemen. Dhr H (C111 e s t e 11 e zegt, dat het ver dwijnen van een candidaat van den vo- rigen keer bijl dezen ernstig misnoegen heeft opgewekt. Dhr Simons merkt op dat door mooie woorden als van den heer de Roo de R.- Kath. vele jaren lang overal uit geweerd zijin. Dhr v. d. Does zegt, dat de heer de Roo bij! de wetboudersverkiezing ook geen genoegen neemt met een verklaring van recht er op te hebben. Dhr d e R o o: B. en W. zijin een poli tiek college. Het Gasthuisbestuur niet. Dhr Eckhardt: juist, omdat het Gasthuis geen politieke instelling is, dient elke richting in het bestuur vertegen woordigd te zijn. In de vacature-Vermaire wordt be noemd dhr A. Vermaire met 11 st., tegen 1 st. iop den burgemeester en 1 st. op dhr Hollestelle. Dhr J. S. Yisscher wordt herbenoemd met 11 st. tegen 2 st. blanco. In de vacature-den Herder worden uit gebracht 8 st. op den beer Ir Reedijk en 5 st. op dhr v. d. Does, zoadat dhr Ree dijk is gekozen. Verzoek van koffiehuisböuders om ver mindering personeele belasting. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. Dhr de Roo vindt het verzoek billijk. Een biljart is een bedrijfsobject, zoodat het onbillijk is dit te belasten. Op deze biljarts wordt over het algemeen verlies geleden. Reeds is aan de caféhouders eenige tegemoetkoming verleend, maar naar Spr. meent niet voldoende. Spr. stelt voor vermindering tot de helft, dus tot 10 gulden. Dhr Simons vindt do biljartbelasting te Goes zwaar en steunt het voorstel-de Roo. Dhr G r u o q eveneens. Weth. Goedbloed zegt, dat een café houder een biljart kan missen. Levert het verlies op, dan kan hiji het opruimen. Dhr de Roo zegt, dat de biljarten het café-bezoek aanmoedigen. De voorzitter waarschuwt tegen het argument van den heer de Roo, als zou een onderdeel van een bedrijf, wat op een oogenblik geen winst oplevert, niet belast mogen worden. Spr. kan niet beoordeelen, of de biljarts al dan niet winst opleveren. B. en W. nemen het voorstel-de Roo niet over. Het voorstel-de Roo wordt aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. (Vóór dhra Simons, v. d. Does, Kloosterman, de Roo, Reedijk, Visscher en Crucq.) Vergoeding ex art. 101 L.O.-wet aan bijz. scholen. Z.h.st. aangenomen. Bezwaarschriften tegen aan slag in de s t r a a t b e 1 a s t i n g De fin. commissie adviseert met B. en W. op de reclames afwijzend te beschikken, maar geeft B. en W. in overweging her ziening der betrekkelijke verordening in studie te nemen. De voorzitter zegt dit laatste toe, maar op deze reclames moet krachtens de huidige verordening beslist worden. Daaraan is niet te ontkomen. Dhr Vermaire dringt op spoedige herziening aan. De belasting is op som mige punten onbillijk. Verschillende leden nemen aan de dis cussie deel en noemen gevallen, als door adressanten bedoeld, hoogst onbillijk. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen (tegen dhrn Simons, Vermaire, Visscher en Crucq). Tot gemachtigden ter verdediging van het standpunt van den Raad in verband met de grenswijziging worden benoemd. B. en W., de gemeente-secretaris en de directeur van gemeente-werken. Dhr Crucq vraagt, of ook het stand punt van de minderheid inzake toevoe ging van Wilhelminadorp bij Goes zal worden toegelicht. De voorz. zegt, dat dit reeds is ge daan. Wijziging gemeente-begroo ting 1935. S,alarisherziening. Dhr de Roo zegt, dat de fin. commissie, gezien den korten tijd, geen gelegenheid kon vinden om te vergaderen en te rap porteeren. B. en W. hebben maanden lang de gelegenheid gehad om de zaak te be- studeeren en nu moet de fin. commissie dat in enkele dagen doen. Spr. stelt aan houding van het voorstel voor. De voorzitter zegt, dat het hier om een salaris-kwestie gaat. Daarvoor is in de eerste plaats het ge organiseerd overleg aangewezen om ad vies uit te brengen en niet de fin. com missie. Dhr de Roo is bet daarmee niet eens. De fin. commissie moet het financieel be lang der gemeente in het oog honden. Bovendien zit in deze begrootingswijzi- ging meer dan de salariskwestie. Dhr Simons zegt, dat de Raad wel zeer oppervlakkig te werk zou gaan, in dien hijl dit belangrijk voorstel na slechts een paar dagen voorbereiding aannam. Dhr Visscher bestrijdt ook den voorzitter. De commissie voor G. O. heeft niet de financieele kwestie bekeken. Dat is de taak van de financ. commissie. Ook de Raadsleden zijn nog niet voldoende in de zaak ingewerkt. De voorz.: het salarisvoorstel betee- kent geen verzwaring van de lasten, maar verlichting. Dat het voorstel zoo laat is gekomen, is niet de schuld van B. en W. De commissie van G.O. heeft op 1 Oct. vergaderd en 10 Oct. rapport uitgebracht. En Maandagavond j.l. hebben de Raads leden het voorstel thuis gekregen. Dhr de R o o zegt, dat B. en W. reeds eerder de zaak kenden. Dat maakt een groot verschil. De voorzitter zegt, dat de zaak haast 'heeft. D'e fin. com. heeft niet te ma ken met de onderdeelen van het salaris- voorstel, alleen met de eind-uitkomst. Dhr G r u c q acht het onmogelijk, dat men in twee dagen deze zaak onder de knie kan krijgen. Tegen een beschuldiging van den 'heer Crucq, dat B. en W. niet voldoende aan dacht 'hebben geschonken aan het advies van G. O., komt de voorzitter krachtig op. Dergelijke opmerkingen kan Spr. niet toelaten. D'hr O r u! c q heeft dit niet zoo bedoeld. De voorzitter kan geen 14 dagen uitstel toestaan, omdat de nieuwe salaris- regeling 1 Nov. in werking moet treden en wil a.s. Woensdag vergaderen. Dhr de R o o meent, dat den Raad 14 dagen voor deze belangrijke zaak toe komt. Dat zal men toch ook van hooger- hand wel erkennen. Men zal daar toch de zaak niet willen doordrijven. D'e Raad draagt de verantwoordelijkheid. We moe ten ons op verschillende punten oriëntee- ren. Op een vraag van den voorzitter, of elk salaris afzonderlijk: zal worden beke ken, zegt dhr de Roo, dat 'hij dit niet zeggen kan. Enkele salarissen zullen zeer zeker worden bekeken. De voorzitter zegt, dat dit niet de taak der fin. com. is. DQir De Roo: dan toch de taak van een Raadslid. De voorzitter zegt toe, de verga dering over 14 dagen te zullen uitschrij ven. De salariskwestie is dus aangehou den. (De vergadering duurt voort.) Van het Hof. DEN HAAG. H. M. de Koningin heeft den heer G. Cramer, oud-notaris te Apel doorn benoemd tot Officier in de huis orde van Oranje. DEN HAAG. Het hoofdbestuur van het Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers" deelt mede, dat 'het H. M. de Koningin heeft behaagd het beschermvrouwschap van deze vereenigihg op zich te nemen. Directeur-Generaal Rijkswaterstaat. DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft de Directeur-generaal van den Rijkswater staat, Dr Ir Ringers, tegen 1 December ontslag uit zijn fuctie verzocht. De heer Ringers is benoemd tot lid van den Raad van Beheer der Ned. Indische Spoorweg Mij en zal in verband met het aanvaar den van deze betrekking zijn functie bij den Rijkswaterstaat neerleggen. Uitvoerverbod van wapenen. DEN HAAG. Het aangekondigde uit voerverbod van wapenen, munitie en oor logsmateriaal kan in verband met de te Genève in de lijst van wapenen aange brachte wijzigingen over enkele dagen ver wacht worden. Doodelijke verkeersongevallen. GRONINGEN. Dinsdagavond had op den Friesc'hen straatweg een botsing tus- schen een 6-wielige vrachtauto, bestuurd door den 21-jarigen G. D'. te Grootegast en den 25-jarigen ongehuwden motorrij der L. J. v. M. te Surhuisterveen plaats. D'e motorrijder werd van het rijwiel ge- singerd en met ernstige verwondingen opgenomen in het R. K. ziekenhuis te Groningen, waar hij 'hedenmorgen over leden is. KERKRAD®. In den afgeloopen nacht keerde de heer E. de Heer per auto met zijn echtgenoote huiswaarts. Even buiten Aken slipte de wagen, met 'het gevolg, dat de bestuurder tegen een boom reed. D'e 'heer D'e Heer werd op slag gedood, zijin ec'htgenoote werd zwaar gewond. Doodelijk ongeval. GOUDA. Hedenmorgen is de 23-jarige Mevr. Hioogendij'k, wonende aan den Turf- singel alhier, toen zijl met haar 4-jarig dochtertje achter op haar rijwiel op den weg van Gouda in de richting Moordrecht reed, door 'n met steenen geladen vracht auto uit Zwijndrecht aangereden. Het kind werd door den waren wagen verpletterd, terwijl de vrouw een hersenschudding be kwam. De activiteit der Italianen. ADDIS ABEBA. D'e aanvallen die gis teren door Italiaansche vliegtuigen zijn ondernomen 'hebben zich uitgestrekt tot Amba--Alatsji. Door verscheidene eskaders zijn vele bommen op deze plaats geworpen. Volgens Abessynische mededeelingen zou ihet bombardement talrijke slachtof fers onder de burgerbevolking hebben ge- eischt. De troepen leden geen verliezen, daar zij de plaats reeds 'hadden verlaten. Engelsch minister over de bewapeningsplannen. LONDEN. Mac D'onald 'heeft in een rede gesproken over de bewapeningsplan nen der regeering. Hij zei daarbij o.a.: „Als iemand het in zijn ihoofd 'haalt ons aan te vallen, hetgeen in deze dagen niet onmogelijk is, geloof ik niet, dat wij ons tevreden zullen stellen met zoetklinkende vroomheden. Wij zouden trachten een aanval te voor komen. Wij hebben iets meer te doen dam zuivere verdediging". Ernstig spoorwegongeluk. RIO DE JANEIRO. Op het station Rio de Janeiro zijn Wiolensdagavond 2 treinen van het ondergrondsche net met elkaar in botsing gekomen. Een groote verwoesting werd aangericht. Minstens 12 personen zijn gedood en 80 gewond. Ongelukken. Gisteravond is een elfjarige jongen te IJmuiden, terwijl hij van een stoomtreiller op een juist bin nenkomenden treiler wilde overspringen, tusschen deze beide schepen bekneld ge raakt. In zorgwekkenden toestand werd de knaap naar huis overgebracht, waar hij spoedig aan de gevolgen is overleden. Te Vriezenveen is de 12-jarige T. door onbekende oorzaak in het kanaal geraakt en verdronken. Te Pijnacker is de 36- jarige v. d. K. te water geraakt en ver dronken. Vermoedelijk is de man door een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3