Uit de Provincie Kerknieuws De S.D.A.P. en Ned.-Indië. Gemengd Nieuws Telegrammen. Burgerlijke Stand Ingezonden Stukken. Marktberichten Finantiëele Berichten Als een groot bezwaar wordt het ge acht, dat de verlaging voor het personeel van den Keuringsdienst geschiedt op een tijdstip, waarop bekend is, dat over eeni- ge maanden de Keuringsdiensten zullen worden opgeheven. De uit te keeren wachtgelden zullen gebaseerd zijn op deze verlaagde salarissen. Hierdoor zul len de personen dubbel getroffen worden. De Commissie geeft in overweging te trachten deze verlaging voorloopig onge daan te maken. Voorgesteld wordt het maximum-be drag voor den hulp-keurmeester van vee en vleesch vast te stellen op f 2400. Een verlaging van f2600 op f2300 is in dit geval wel groot. Ernstig auto-ongeluk. Gistermorgen ongeveer half elf is de echtgenoot© van Dr Klinkenberg uit Ier- seke, met haar auto, waarin zij' op weg was naar Middelburg, onder Nieuw- en St. Joosland uit de foodht «gevlogen. De wagen kwam na viermaal over den kop te zijn gevolgen in de sloot langs den weg terecht. Met mevrouw Klinkenberg waren ook haar schoondochter en haar kleinkind in de auto «gezeten. De schoondochter kwam met den schrik vrij, maar mevr. Klinkenberg brak haar 'dijbeen en haar hand, terwijl het kind, dat in de sloot 'ge raakt was, nogal tamelijk veel modder in kreeg, vóór toegeschoten hulp het op 't droge gehaald had. Dr de Haas uit Arne- muiden, die vrij vlug ter plaatse was, heeft het slachtoffer op een ladder naar de wo ning van den heer Klompe laten vervoe ren en haar daar verbonden en aan het kind de eerste hulp verleend. 'Op zijn ad vies 'zijn 'grootmoeder en kleinkind naar het Gasthuis te Goes vervoerd. Met een kraanwagen van de fa. Louis se is de toe getakelde auto weggesleept. Armenraad Middelburg. Nu de winter nadert en het aantal ver zoeken om steun, hetzij in geld of in natura, toeneemt vesltigt de secretaris van den Armenraad alhier er de aandacht op, dat het ten zeerste igewenscht is, alvorens hieraan te voldoen, eerst een onderzoek in tte stellen of 'te doen instellen naar de omstandigheden van de hulpzoekenden. (Het 'bureau van den Armenraad is hier op georienteerd en verleent daarvoor kos teloos zijne medewerking. Het bureau is eiken werkdag geopend van 1012.30 uur en onder No. 358 per telefoon bereikbaar. Vlissingen. Middenstan dscam p a g n e. D'e Mica (Middenstandscampag ne) is Maandagmiddag alhier geopend na een inleiding van den voorzitter der sa menwerkende vereenigingen, den heer R. Hiegelicb, met een rede van den burge- tSèëster, den heer G. A. van Woelderen. D'eze opening bad plaats in bet Gon certgebouw. Intusschen herinnerden herauten te paard aan betgeen gebeuren ging in de twee komende weken. Vooral des avonds was bet druk bij ae ongeveer 140 deelnemende winkels in bet bijzonder in de Walstraat, Nieuwendijk. Bellamypark, Jacobstraat en het verder winkelcentrum. Speciaal in de Walstraat was veel verlichting en versiering aange bracht. Goes. Naar ons wordt medegedeeld, is de Ghr. Winterlezing, ,die a.s. Vrijdag zou plaats hebben, in verband met de uitvoe ring van de De Ruytercantate een week uitgesteld. Lewedorp. De vlaggetjes verkoop voor de Ohr. Actie in de Weermacht (bracht f 11.80 op. N.- en St.-Joosland. Reeds eenige dagen geleden werden er bij den landbouwer K. alhier aardappelen ontvreemd. Thans is 't na onderzoek door de gemeentepolitie van hier en den rijksveldwachter van Arne- muiden mogen gelukken den dader en heler, zekere J. te Nieuwland en C. te Middelburg op te sporen, waarbij een 200 K.G. aardappelen in beslag werden ge nomen. Axel. Het 9-jarig zoontje van den ko- lenhandelaar M. Dieleman alhier had de onvoorzichtigheid op een vrachtauto van zijn vader te klimmen, terwijl deze de bergplaats inreed. Het ventje geraakte hierbij bekneld tusschen den muur en den auto en bekwam hoogst ernstige verwon dingen over het geheele lichaam. (Tel.) Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Streefkerk, H. W. Waardenburg te Hoogmade. Geref. Kerken. Drietal te Paesens, J. J. Oranje, cand. te Den Oever, Ch. H. Swen, cand. te Bus- sum en A. Sybrandy, cand. te Klundert. Beroepen te Paesens, J. J. Oranje, cand. te Den Oever. Aangenomen naar Surhuisterveen, J. E. Booij te flijken. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen, W. C. Tamain te Rotterdam. Aangenomen naar Gouda, A, de Blois te Dirksland. Vrije Geref. Gemeenten. Beroepen te Vlaardingen, B. Huisman te Rotterdam-Oost. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Edam, J. Heidinga te Was senaar, K. Keuning te Schiedam en S. v. d. Woude te Harlingen. «DsJoh. de Bres. Op 6 Nov. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat De Joh. de Bres, Ned. Herv. predikant te St. Maartensdijk de Evangeliebe diening aanvaardde. Zijn eerste gemeente was Bleskensgraaf. Daarna diende hij achtereenvolgens de kerken van St. A n - n a 1 a n d, Bruchem en Kerkwijk en van 1929 af zijn tegenwoordige gemeente. Ds I. Molenaar f- Te Zalt- bornmel is in den ouderdom van 87 jaar overleden ds I. Molenaar, emeritus pre dikant der Doopsgezinde Gem. te Zaan dam. NEDERL. BIJBELGENOOTSCHAP. Beperking van 't werk af meer inkomsten. Rede van Dr H. C. Rutgers. In de gisteren te Goes gehouden verga dering van de Prov. Gom missie Zeeland van het Ned. Bijbelgenootschap met de afgevaardigden der afdeelingen heeft Dr H. G. Rutgers, de onlangs in functie ge treden secretaris van het N. B. G., ge sproken over: „De toekomst van 'het Ne- derlandsch Bijbelgenootschap". Het kan, aldus Spr., niet zóó blijven voortgaan met de tekorten, die bet Ned. Bijbelgenootschap de laatste jaren heeft te boeken. Dit jaar zal ongetwijfeld ook nog een tekort opleveren, maar dan moet ook alles gedaan, om bet te doen verdwij nen. Reeds zal bezuinigd worden op 'het jaarverslag. Het uitgebreide verslag zal alleen aan de bestuurders worden toege- j zonden. De leden en begunstigers krijgen voortaan een uittreksel. Hierdoor zal 1000 gld. kunnen worden bezuinigd. De Bijbelverspreiding dn Nederland (gratis of tegen verminderden prijs) kost het Genootschap plm. f 30.000 per jaar. Zooals bekend, levert het N. B. G. de goedkoopere Bijbels beneden kostprijs, teneinde te bereiken, dat de Bijbel zooveel mogelijk onder ons volk komt. Deze uit gave zou, indien er niet meer was, te fi nancieren zijn. Maar er is ook het werk in Indië, dat bij de Christenen in Nederland veel te wei nig bekend is en waarvan vooral de Zending profi teert. De gewone Bijbelverspreiding in Indië levert een tekort op van plm. f 14.000 tot f 15.000. Dat moet teruggebracht worden tot f 10.000. Aan de vertaling van den Bijbel of Bij belgedeelten in de inheemsdhe talen in onze Oost werken drie taalgeleerden. Na aftrek van de subsidie kost elke taalge leerde nog f 20003000 per jaar aan het N. B. G. Het heeft zich nu gewend tot de Zendingscorporaties om een bijdrage in dit voor haar zoo belangrijke werk. De Soemha-Zending heeft daarop reeds gun stig 'beschikt. Ook bet uitgeven van bet vertaalde werk kost veel. En juist hier is zooveel te doen. Maar bet wacht op geld. Mocht dat blijven ontbreken, dan zal een deel van dit zoo noo- dige werk moeten worden uitgesteld. God zegent de Zending in Indië. Zoo melden de gunstige berich ten uit onze Oost. Maar dit beteekent meer werk en meer uitgaven voor het N. B. G. Men roept van verschillende kanten om Bijbels of Bijbelgedeelten in de in'heem- sche talen. Het N. B. G. kan deze Bijbels niet tegen kostenden prijs leveren. Deed het dit, dan zou een Maleisehe Bijbel zoo veel kosten, dat een inlander er zijn loon van vijif arbeidsdagen voor zou, moeten neei leggen, wat ongeveer overeenkomt met f 10 voor een Bijbel voor een Nederland- sc'hen arbeider. Maar nogeens, indien er niet wat bij zonders gebeurt, kan het N. B. G. niet doen, wat er van verlangd wordt. Het werk in Indië kost, na aftrek van de sub sidies, per jaar f 4050.000. Eén van beide zou moeten gebeuren: het werk in Indië zou moeten beperkt of de Bijbel- prijzen hier te lande zouden moeten ver hoogd worden. Beide acht Spr. onge- wenscht. Hoe nu de inkomsten te versterken? In de eerste plaats zal in alle 25.000 verslagen voor de leden en begunstigers een kaartje met grafische voorstelling van- het werk van het N. B. G. worden gelegd met verzoek te trachten buurman of vriend begunstiger te maken. Verder zal het N. B. G. met ingang van 1 Januari een maandbericht uitgeven ter vervanging van het tegenwoordige cyclo- stilewerk enz. Zoo worden belangstellen den (ieder kan er zich op abonneeren) geregeld op de hoogte van bet werk ge houden. Ten derde zullen alle Protestantsch ker kelijk meelevende gezinnen buiten den kring der leden en begunstigers elk jaar in de gelegenheid worden gesteld iets bij te dragen aan het N. B. G. Spr. is er ze ker van, dat naarmate dit gezegende werk meer bekend wordt, ook ieder Christen daarvoor iets wil geven. Om dit inderdaad te bereiken en om in stad en dorp het terrein goed te over zien, zal het noodig zijn, dat te groote af deelingen worden gesplitst. Geschiedt deze inzameling in het 'ge heel e land in dezelfde week of maand, dan kan deze actie worden gesteund door pers artikelen en radio-uitzending. Ook zou er jaarlijks een blaadje in denzelfden geest als het Unieblaadje kunnen worden uit gegeven. Op deze uiteenzetting volgde eenige be spreking. De vergadering was overtuigd van de noodzakelijkheid, dat sommige af deelingen moeten worden gesplitst. De Prov. Commissie zal in de volgende ver gadering dan ook met voorstellen dien aangaande komen. Komt het Juiste begrip Uit een artikel in de „Sou-Democraat" (en extra gespatieerd gedrukt) van E, van Hinte „'Stellig, Nederland heeft Nederlandscb- Indië veroverd. Wij hebben vele sporen naf gelaten in dat gebied. Niet steeds 'goede sporen. Wij hebben meermalen op een zeer ruwe manier ingegrepen. Wij willen de houding van ons land in de Oost his torisch niet verdedigen. Maar de toestand is op het oogenblik zoo, dat wij daar beter als rentmeesters kunnen optreden totdat bét gebied in staat zal zijin eigen lot in hemden te nemen, dan dat anderen bet kunnen. Wij hebben be wezen, dat wij daartoe in staat zijn. Wij fcebben bewezen, daJt wij koloniën kunnen besturen in bet belang der koloniën mede. Dat is, zegt het Y a d e r 1., andere taal dan we tot dusver van soc.-dem. zijde over ons bestuur in Ned.-Indië plachten te hooren. HET AUTO-ONGELUK BIJ NIGTEVECHT. Was hier opzet in het spel? De vorige week Donderdag is bijl Nigte- veebt een auto in het kanaal gereden, waarbij) een vrouw en haar 10-jarig 'doch tertje zojln verdronken. De bestuurder van den wagen J. O., wanende te Bloemendaal, was op onver klaarbare wijze in het Merwede-kanaal gereden. Het onderzoek heeft er toe geleid, dat O. is gearresteerd, op vermoeden dat bijl bet 'ongeluk opzettelijk beeft veroorzaakt. Bij het onderzoek is gebleken, dat de verstandhouding tusscben 0' en zijh echt- genoote veel te wenschen overliet. Laatst genoemde was van plan echtscheiding aan te vragen. Inbraak te Leidsehen- d a m. Zondagavond is te Leidschendam een brutale inbraak gepleegd. Terwijl de bewoners van het huis ter kerk waren, heeft men door verbreking zich toegang verschaft tot de woning van den heer V. Het geheele huis is overhoop' gehaald, zelfs de bedden zijn aan een onderzoek onderworpen. Verscheidene sieraden zijh gestolen, tot een waarde van ongeveer honderd gulden. Een met een politiehond ingesteld onderzoek heeft tot dusverre geen resultaat opgeleverd. De moord op Schiermonnikoog. LEEUWARDEN. De rechtbank te Leeu warden behandelde! 'heden de zaak tegen den 20-jarigen G. A. Riddering te Utrecht, verdacht van doodslag op den heer H. J. Kersthals te 'Groningen, die 'tijdelijk op het eiland 'Schiermonnikoog vertoefde. Tegen verdachte is een 'gevangenisstraf van 10 jaar geëischt. 10.000 zieken naar Italië terug. PARIJS. 'Gemeld wordt dat ongeveer 10.000 Italiaansche soldaten, 'die ziek van bet Afrikaansche front 'terugkeeren, het Suezikanaa'l 'zijn gepasseerd. Het meerendeel der zieken zou lijdende zijn aan malaria. Het bacon-contract. DEN HAAG. Naar wordt vernomen heeft de Minister van Landbouw en vis- soherij besloten het z.g.n. bacon-contract tegen 1 Januari 1936 op te zeggen. Wijl kunnen nog mededeelen, dat de re den, welke tot de opzegging vap 'dit con tract geleid beeft, gelegen is in de om standigheid, dat die hoeveelheid bacon voor export sterk iterug geloopen is, zoo- dat 'het thans in alle opzichten wenschelijik is een nieuwe regeling te maken. Handelsverkeer NederlandEstland. DEN HAAG. Dezer dagen zijn te 's- GravenJhaige voortgezet de 'handelsbespre kingen tusscben Nederland en Estland, welke reeds in Augustus waren begonnen, maar toen moesten worden onderbroken. Deze besprekingen bebben 'geleid op 12 dezer tot de onderteekening van een arrangement, waarbij Nederland voor eenige belangrijke exportartikelen, zoo- als b'löembotLLen, levende planten, ca caopoeder en radio-toestellen een ta riefsverlaging in Estland wordt verleend. Voorts zegt Estland toe ten behoeve van de achterstallige uitstaande handels vorderingen, zonder verwijl 'de voor de transfer benoodigde deviezen beschikbaar te stellen. Het arrangement treedt op 27 Oct. in werking. DE 4 PCT. DOLLAR-OBLIGATIES VAN DE KONINKLIJKE. DEN HAAG. Op de rol van de Burger lijke Kamer der Haagsohe rechtbank kwam heden weer voor de procedure te gen de Koninklijke inzake haar 4 pet. dollar-obligaties. Zooals bekend betreft deze vordering de Nederlandsc'he branche der dollarleening. Ook in deze zaak werd 'gevorderd beta ling der vervallen coupons op goudbasis en voorts bij gebreke daarvan subsidiair tot schadevergoeding op grond van bet verspreiden van een valsohe prospectus. De procereur van de Koninklijke, Mr van Praag, heeft heden zijn conclusie van antwoord ingediend, waarna de verdere behandeling van de zaak werd bepaald' op 26 November. EEN ABESSYNISCHE TEGENAANVAL IN VOORBEREIDING. HET VERRAAD VAN RAS K0EKSA. ADDIS ABEBA. Alhier zijn geen nieu we berichten van 'het front ontvangen. De algemeene mobilisatie ds voltooid. Groote troepenafdeeliu'gen bebben de aangewe zen stelling betrokken of werden ingelijfd bij de reeds bestaand© frontformaties. Alle maatregelen voor een Abessijnschen tegen aanval zijn getroffen. Deze aanval zal waarschijnlijk in bet begin van de vol gende week plaats bebben. Het verraad van Ras Koeksa, werd bier thans bevestigd. Volgens berichten uit Abessijnsche bron verliet Ras Koeksa des naChts zijn stellingen, slechts begeleid door zijn lijtegarde, ten sterkte van onge veer 200 man. Het bevel over de troepen bij Makale is onmiddellijk door Ras Sey- oem overgenomen. Verklaard wordt, dat de Makale-troepen zeer verbitterd zijn over bet verraad van Ras Koöksa. Ove rigens wordt gezegd dat Koeksa op mili tair gebied een ohbeteekenend persoon is. Zijn opvolger is nog niet benoemd. In de omgeving van Addis Abeba zijn ongeveer 50.000 man als tweede reserve ondergebracht. De oorlog in Oost-Afrika. ADOEA. Door de inneming van Aksoem en het verraad van Ras Koeksa, is naar men verneemt, de mogelijkheid gescha pen voor een nieuwe opmarscb van de Italianen naar het Zuiden, waarbij men op nieuwe tegenstand denkt te stuiten. De bezetting van Aksoem geschiedde na een week van voorbereiding. De stad was vrijwel geheel omsingeld. Er is geen enkel schot gevallen, daar de Italianen bet hei lig karakter van de stad wilden ontzien. D'e Abessynische militairen in Ogaden hebben gisteren maatregelen besproken tot het verhinderen van een Italiaanschen opmarsc'h naar de spoorlijn Addis Abeba^ Djiboeti. De Abessynische generaal Dedzjmatsjy Nassiboe zal met een strijdmacht van 150.000 man optrekken tegen de Italiaan sche 'tr oepen onder Graziani, welke slechts op 50.000 man worden geschat. Van het Zuidelijk front wordt gemeld dat de Italianen het bombardement van de Abessynisdhe stelling bij Gorahei hebben hervat. D© artillerie en de infanterie der Itali anen maken in dezen spector bewegingen die op een aanval zouden duiden. Een economisch expert naar Genève. DEN HAAG. Aangezien ter Neder- landsche delegatie te Genève de aanwezig heid van een economisch expert wensehe- lijk is gebleken, zal Mr A. van Kleffens administrateur van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, in den loop van den dag daarheen vertrekken. De financiering der versnelde bruggenbouw. D'EN HAAG. De algemeene Ned. ver- keersfederatie 'heeft een publicatie bet licht doen zien waarin 'beschouwingen ge wijd worden aan het wetsontwerp inzake de financiering van den versnelden 'brug genbouw, door het verhoogen van de ben zinebelasting. Zij betoogt, dat bet wetsontwerp in hoofdzaak fiscale nevendoeleinden na streeft, en zij staat afwijzend tegen de voorgestelde verhooging der 'benzinehef fing, die gelijk te stellen is met een ver hooging van niet minder dan 10 pet. der motorrijtuigenbelasting. Zij waarschuwt met klem tegen de drei gende gevolgen van overschrijding van de financieele draagkracht van bet motor- wegverkeer, waarvan de voorteekenen zich reeds toonen in de achteruitgang van het aantal motorrijtuigen. ITALIAANSCHE TROEPEN AFGESNEDEN? De speciale correspondent van Havas meldt uit Djiboeü, dat Abessynische troe pen ten Noorden van Fransch Somaliland in Erithrea zijn binnengedrongen. Daar door is een sterke Italiaansche afdeeling, die ten Zuiden van den 'berg Moessaali op AbessynisCh gebied was opgerukt, afge sneden. Verscheidene duizenden Italiaansche soldaten bevinden zich thans in de woes tijn zonder verbinding met hun basis. GOES. Geboren: Jan Adriaan z.v. Jan Adriaan Buijse en Suzanna Jacoïnina Mulder. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Winkelweek Goes. Mijnheer de Redacteur, Om misverstand te voorkomen wil ik gaarne eenige correctie aanbrengen in mijn ingezonden schrijven betreffende de gehouden winkelweek. Mijn bedoeling is allerminst geweest om den ontwerper van de puzzle en den drukker onaangenaam te zijn. Na een ingesteld onderzoek is mij ge bleken, dat beide met zeer veel enthou siasme deze hebben samengesteld en afge werkt. Bit neemt niet weg, dat naar mijn be scheiden meening moet worden geconsta teerd, dat een wat eenvoudiger samen stelling bij bet publiek meer deelname zou hebben verwekt, terwijl ook een enkele druk- of clichéfout niet kan worden ont kend. Dat is echter in hoofdzaak hierdoor gekomen, dat beide heeren geen voldoende tijd meer beschikbaar hadden om op tijd klaar te zijn. Deze puzzle-wedstrijd is voor de mees1- ten een beetje te moeilijk geweest en het winkelweek-comité zal voor het vervolg hiermede rekening kunnen houden. Ver trouwende dat deze opmerkingen voldoen de zijn. Met dank voor de plaatsing, hoogach tend, A. M. SIMONS Cz„ Voorzitter Winkelweek-comité. Goies, 15 Oct. 1935. Graanmarkt. Schokkers 911, 'goud- gerst 55.10, kroonerwten 88.75, br. boonen 1214, karwijizaad 2424.25 gld. Aanvoer tamelijk. Eieren p. 100 f4.50, middenpr. p. 25 f I.I2V2, winkelprijs f5.50; eendeieren f 4.50, poeleieren f 3. Boter per kilo f 1.70, middenpr. p. pond 85 ct., winkelpr. 95 ct., fabrieksboter 9'5 et., afwijkende boter 60 ct., 2e soort bo©- renboter 75 ct. V. P. Z. Aanvoer 2397 eieren. Prijls f4.70 p. 100 stuks. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veiling van 14 October 1935. Blauwe D'ruiven Black Alicante 1418, id. Frankenthaler 15, Bramen 15, Toma ten 36, Spinazie 12, Uien 1.903, Wijnpeen 14, Aardappelen 3.20, id. Po ters en Drielingen 12.30; Boonen: Stok- princessen 2'330, Perfectboonen 19, B'ubbele Princessen 22, Groene Boonen 16, alles per 100 Kg.; Bloemkool 614, id. He soort 27, Wittekool 3.60, Roode- kool 4.406.10, Gele Savoyekool 6.70, Groene idem 4.50—6.60, Andijvie 1.20 2, Kropsla He soort 11.70, Meloenen 7, Witte Komkommers 1, alles per 100 stuks; Prei 48, Wortelen 3, Kroten 4, Bloemen Gladiolen 4, id. Gyneraziumplui- men 4, alles per 100 bos; Chrysanthemis 0.26 per pot; Hazen 1.25—'1.30, Fazanten 0.55, Patrijzen 0.17, Eenden 0,25, alles p. stuk. MIDDELBURG, 14 October. Op de vei ling deden: Snijsla 23, Veldsla 14, Spi nazie 6'16, Augurken 11, Wagenaars- boonen 1024, Stoksnijboonen 3145, Stamsnijboonen 132'5, Stokprincessen- boonen 1548, Stamprincessenboonen 19 24, Spruiten 818, Witlof 2122, Schorseneer en 912, Koolrapen 12, Peen 22.5, Uien 23, Karoten 23, alles per Kg.; Peterselie 34, Selderij 3 5, beiden per chip; Peen 3—5,5, Rapen 3—'5, Kroten 2.55, Prei 56.5, Selderie 0.53, Rammenas 13.5, alles per bos; Savoyekool 1.55, Roodekool 1,54.5, Boerekool 12, Wittekool 23, Bloem kool 323, Andijvie 0.52, Kropsla 0.5' 1, Komkommers 1, alles per stuk; Bruine Boonen oogst 1934 7 ct. per Kg. Bloemen: Pluimen 9, Gladiolen 79, Asters 1, Anjers 4, Dahlia's 2 ct., alles per bos; Saxifraga 5 ct. per pot. KAPELLE. Groote veilinig van 14 Oct.: Zure 'kroeitappels f 1 per 100 kg. Kleine veilingAppels: Jac. Lebel 3-6; Manks Codlin 6; Transp. de Cronsel 3-11; Cox Oranje Pippin '2-13; Sterappels 5-18; Goudreinetten 4-13; Fransche reinetten 3-10; Zure Bellefleur 3-6; Groninger kroon 2-14; Lanes prince Albert 3-7; Bramley Seedling 3-6; Court pendu 2-6; Üdo-appeis 5-10; Notarisappels 6-17; Rembours Por tier 4-6; Poinme d'Orange 2-10; Hollands zoet 2-6; Armgaard 4-8; Zoete bellefleur 3-7; Lindenappels 2-5; Bouwmansreinet- ten 1-4; Ganzebout 2-5; 'Blanke courtpendu 3-6; Valappels 1-7; Peren: Conférence 10; Doyenne du Commice 8-27 Nouveau Poi- teau 3-13; Comtesse de Paris 4-9; Soldat Laboureur 2-14; Jodeperen 2-8; Beurré Durandeau 3-12; Beurré Clairgeau 6-16; Beurré Alex. Lucas 6-16; Beurré Gapiau- mont 3-6; Legiponts 13-28; Pondsperen 2-5; St. Rémy 2-5; Gieser Wildeman 2-7; K'lêiperen 2-6; Wintersuikerij 2-5; Berga motten d'Esperen 4; Karbonkelperen 2-8; Duchesse de 'Brabant 4-9; Groen© Ohau- montel 3-6; Le Curé 3-5. Diversen: Blauwe druiven 12-21, To maten 4-5, Dubb. Pr. z. dr. 12-22, ajuin 1, alles per K.G. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes, vorige koers heden H. V. A 184V2 190 Ned. Hand. Mij. 114 115 Philipslampen 242% 243 Unilever 98% 98V2 A. K. U. 24% 24% Amsterdam Rubber 103% 103 Kon. Olie I89V2 189% Deli Mij. 153 158 Scheepvaart Unie 39 39 4 pet. Nederland 1934 947/b 95V8 4 pet. Ned.-Indië 1934 93 93% U. S. Steel 2611/is 27Vs Anaconda Copper 13Vs 13% Beth. Steel 225/s 23 Shell Union 57/s 5% Intern. Nickel Mij. 19Vs 19Vs Onder leiding van suikerwaarden waar van de stemming werd gestimuleerd door de groote afdoeningen en limite verhoo ging was de geheele markt vast, met grootere omzetten. In Amerikanen was de belangstelling bet grootst voor Radio. De voorgenomen afbetalingen der achterstal lige preferente dividenden deed ook be langstelling voor de gewone aandeelen ontstaan. Wisselkoersen. Amsterdam 15 Oct., 2.30 u. Londen 7.2317.24%. Berlijn 59.3259.38. Parijs 9.709,75. Brussel 24.80—24.88 New-York 1.471.48%.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3