Land- en Tuinbouw Finantiëele Berichten Telegrammen. Posterijen en Telegrafie Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Burgerlijke Stand Marktberichten ZONDER PRIJSVERHOOGING W. F., 40 jaar, touringcarondernemer te Vlissingen, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de Rechtbank te Middelburg, waarbij hij wegens het onderhouden van een ongeoorloofden autodienst, was veroordeeld tot een geld boete van f25 of 10 d. h., een en ander met bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. De Officier van Justitie eischte thans bekrachtiging van het ver zet. J. de K, 34 jaar, werkman en J. v. S., 34 jaar, beiden wonende te Yerseke, had den zich te verantwoorden wegens op lichting, door op 18 Juni 1.1. te Yerseke met het oogmerk tot wederrechtelijke be voordeeling opzettelijk listiglijk, valsche- lijk en bedriegelijk als werklooze in een door de gemeente Yerseke vastgesteld formulier voor opgave van gezinsinkom sten daarin te verklaren en dit formu lier te onderteekenen, dat zij geen gezins inkomsten hadden genoten, terwijl dit wel het geval bleek te zijn. Door deze handelingen werd de gemeente-ontvanger bewogen aan verdachten bedragen uit te keeren, waarop zij geen recht hadden. De Officier van Justitie eischte tegen beide verdachten 1 maand gevangenis straf voorwaardelijk en veroordeeling tot een geldboete van f20 of 20 d. h. A. B., 32 jaar, koopman te Biezelinge, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens, als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f50 of 25 dagen hech tenis en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden. De Officier van Justitie eischte beves tiging van het vonnis waarvan hooger beroep. De verdediger van verdachte, Mr J. Adriaanse, bepleitte vrijspraak. S. v. d. B., 29 jaar, koopman te Goes, verdacht, dat hij op onderscheidene tijd stippen in 1935 te Goes opzettelijk ver schillende geldsbedragen tot een geza menlijk bedrag van ongeveer zes en vijf tig gulden geheel of ten deele toebehoo- rende aan C. J. Tilroe, zijnde de opbrengst van verschillende door verdachte voor T. verkochte goederen, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. De Officier van Justi tie vorderde vrijspraak van den ver dachte. J. C., 21 jaar, M. A. J., 20 jaar, B. P. J. v. P., 20 jaar, G. P. J. v. P., 22 jaar, A. J. v. P., 18 jaar, M. J. F. D., 19 jaar, A. N. J. D., 22 jaar, allen van beroep landb. en wonende te Maldeghem (B.), hadden zich te verantwoorden wegens mishandeling van C. L. v. Loo te Eede op 18 Augustus 1935. Verdachten waren niet verschenen. Nadat een drietal getuigen waren ge hoord, vorderde de Officier van Justitie tegen alle verdachten, uitgezonderd M. J. F. D. en A. N. J. D. 1 maand gevange nisstraf. Veroorzaken van dood door schuld. Aan G. L. B., 59 jaar, chauffeur te Breedene (B.), was ten laste gelegd, dat hij op 8 Augustus 1.1. te Sluis als bestuurder van een vierwie lig motorrijtuig daarmede heeft gereden over den voor het openbaar verkeer open- staanden rijweg,- waarop alstoen een druk verkeer in beide richtingen was, hoogst roekeloos en onvoorzichtig, door, toen een voor hem uitrijdend motorrijtuig plotseling zijn snelheid verminderde en stopte, hij genoodzaakt was om ten einde een aanrijding met dat motorrijtuig te voorkomen, een plotselinge zwenking naar links te maken, tengevolge waar van hij onverwacht tegenover een hem tegemoetkomende wielrijdster kwam en deze wielrijdster zekere C. B. Romeijn, heeft aangereden, die tengevolge daar van dusdanige verwondingen heeft be komen, dat het meisje eenige oogenblik- ken later is overleden. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Verdachte ondervraagd, erkende de aanrijding, doch beweert geen schuld aan deze aanrijding te hebben. De bestuur der van de voor hem rijdende auto stopte plotseling en verdachte kon niets anders doen dan links uit te wijken. Plotseling verscheen daar een meisje per rijwiel en verdachte had geen gelegenheid meer een aanrijding te voorkomen. Een tweetal getuigen verklaarden be treffende de aanrijding zooals voren- omschreven. De Officier van Justitie beantwoordde bevestigend de vraag of verdachte schul dig is aan den dood van het meisje. De Officier acht de feiten bewezen en vor dert 1 maand gevangenisstraf. De verdediger van verdachte is van meening, dat hier sprake is van een noodlottigen samenloop van omstandig heden. Verdachte heeft niet anders kun nen doen zooals hij gedaan heeft. Ver dediger achtte de schuld van verdachte niet bewezen en verzocht de Rechtbank verdachte vrij te spreken. P. T., 51 jaar, koopman te Hansweert, had zich te verantwoorden wegens het koopen van een achttal rijwielen van zekeren L. Mortiers en L. A. Willemse, voor ongeveer f5, f4, f6, f4, f6, f10, f6 en f 10, terwijl hij wist, dat deze rij wielen van diefstal afkomstig moesten zijn. Verdachte ondervraagd, ontkende te hebben geweten, dat de rijwielen in Bel gië waren gestolen. Later is hij dit te weten gekomen en heeft direct zijn prak tijken beëindigd. Verdachte verklaarde in Antwerpen zekeren Willemse en Mortiers te hebben ontmoet, die hem aanboden rijwielen te koopen, W. had gezegd, dat hij de fietsen door een ander zou laten bezorgen. Ver dachte geeft toe niet te hebben geïnfor meerd naar de herkomst van de rijwielen. Willemse, wonende te Koudekerke, thans gedetineerd, als getuige gehoord, verklaarde, dat verdachte wist, dat de fietsen „achterover waren gedrukt". Ze hadden hem dit in Antwerpen bij een ontmoeting gezegd. De Officier van Justitie requisitoir ne mende, zegt geen oogenblik te aarzelen, dat verdachte niet geweten heeft, dat de rijwielen door diefstal waren verkregen. Verdachte had er eenvoudig zijn bedrijf van gemaakt. De Officier vindt het een zeer ernstig feit en acht een zware straf op zijn plaats. Hij eischt 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek voorarrest. De verdediger van verdachte, Mr Ver boom, hecht niet veel waarde aan de ver klaringen van den getuige Willemse, waarvan men niets in de stukken leest, doch die plotseling hier ter zitting ver schijnt. PI. is van meening, dat ver dachte niet heeft geweten, dat de rijwie len door diefstal waren verkregen. Aangezien verdachte nog nimmer met den strafrechter in aanraking is ge weest, bepleitte zij clementie, in ieder geval geen straf zooals de Officier van Justitie vordert. Uitspraak in alle zaken 25 October a.s. De opschorting van de melksteun- beperking. Het Z. Lbbl. zet uiteen de gevolgen die de opschorting van de melksteunbe- perking heeft voor hen, die reeds van den beginne af aan medewerkten aan de be perking. Voor Zeeland is deze opschor ting zoo bezwaarlijk, omdat bier de be perking op 't aantal melkkoeien is toege past. Wie betaalt de schade, die een vee houder heeft geleden omdat hij een of meer van zijn koeien heeft verkocht toen hij wist dat hij minder koeien mocht hou den? Wie betaalt de schade die door de opschorting van de melkste.inbeperking is veroorzaakt, omdat een boer een of meer van zijn koeien z.g. heeft droogge- spoten? Het zijn juist de goedwillenden die van de opschorting van de melksteun- beperking de dupe worden en deze heb ben o.a. recht op schadevergoeding. Hoe men deze schadevergoeding wil geven doet o.a. weinig ter zake, mits deze er maar komt. Het eenvoudigste ware aan de personen die omdat zij medewerkten, gestraft zijn, een extra toewijzing van koeien te doen. Dit is redelijk De grove onbillijkheid die tegenover de goedwillenden is ontstaan, kan niet ge handhaafd worden. EEN NIEUWE KOERS IN RUSLAND? H)et is niet de eerste maal in de jong ste maanden, dat de belangstelling ge boeid wordt door een ontwikkeling in Sovjet-Rusland, welke wij', zegt de M s b., als een „terugkeer tot den mensch" ge karakteriseerd hebben. Nadat Stalin in December 1934 ontdekt had, dat de mensch de hoofdfiguur van het sociale gebeuren was; nadat hiji in April op de gezondheid van alle niet- leden der partij1, die aan den bloei van Rusland willen medewerken, gedronken had; nadat hij in Mei nogmaals geëischt had, dat staat en economie bij al hun maatregelen den mensch op den voor grond moesten stellen, verschenen in Juni in de „Prawda", het hoofdorgaan der communistische partij', enkele zeer scher pe artikelen tegen de gruwelijke, mensch- onteerende misdaad van den abortus, waarop als slot een artikel volgde over het herwonnen moeder-geluk. Nauwelijks was de verraste verbazing, niet alleen in het buitenland, maar even zeer in Sovjet-Rusland, ietwat getijd, of hetzelfde blad begon een campagne tegen de ondermijning der sexueele moraal en tegen de collectieve kinderopvoeding bui ten het ouderlijk huis onder oppertoezicht van den staat. Openlijk werd erkend, dat wat tot dusverre als het hoogste ideaal van het communisme werd verheerlijkt, een algeheel fiasco was gebleken, wijl het met de menschelijke natuur in strijd is. Geheel in de lijh van dezen ontwikke lingsgang, zij' het op een ander terrein der menschelijke activiteit, lag het dezer da gen gepubliceerde besluit, dat bij' de weer macht de oude rangen hersteld zouden worden; daarmede verdwijnt weer een van de oude revolutieonnaire successen; met de binnenlandsche stabilisatie keeren ook de oude tradities van de bourgeois- en kapitalistische landen terug. „Zonder leiders geen leger, zonder leiders geen inachf, geen gezag, geen discipline en geen welvaart", zegt de „Prawda". Daar over heen gaat dan de instelling van de waardigheid van „maarschalk der sovjet unie", als hoogste belooning voor in mili tairen dienst uitblinkende persoonlijk heden. Belangrijker zijn intusschen nog de be sluiten, welke de raad van volkscommis sarissen van Groot-Rusland Zondag j.l. getroffen heeft, betreffende een hervor ming van de echtscheidingswet en inzake de opvoeding der jeugd en de alimenten. Terwijl de kinderen weer nauwer aan het huisgezin worden aangesloten, worden strenge straffen, tot twee jaar gevange nisstraf uitgevaardigd tegen hen, die zich aan de vastgestelde alimenten onttrekken; het onderzoek naar het vaderschap en het innen der alimenten bij niet-tijdige betaling zal door de gevreesde agenten der gepoe geschieden. Tot dusverre kon de echtscheiding op verzoek van één der partijen plaats heb ben, zelfs zonder dat de andere partij er iets van afwist. Daaraan is radicaal een einde gemaakt; de tegenpartij moet er ten minste behoorlijk van in kennis wor den gesteld, terwijl de vrouw en de kin deren recht hebben op een passend le vensonderhoud en een fatsoenlijke opvoe ding. Onttrekt de gescheiden man zich aan dien plicht, dan wacht hem de gevan genis onverbiddelijk. Even interessant is het bericht in de „Prawda" van 20 Sept. j.l., meldend, dat de commissie voor de grondwetsherzie ning zich ook met een nieuwe lezing van de godsdienstparagraaf heeft bezig ge houden. Tijdens de debatten zeide partij1- genoot Trebusj: „Onze arbeiders en onze boeren hebben thans jaren lang blijk ge geven van hun aanhankelijkheid voor het communistisch bewind. De feiten leeren, dat het niet mogelijk is hun overigens dwaze christelijke dwangvoorstellingen op korten termijn uit te roeien. Wij zouden Ongetwijfeld hun liefde voor de partij versterken, wanneer wij hen in zooverre tegemoet kwamen, dat in de grondwet de bepaling werd ingelascht: de godsdienst is vrij', in zooverre hiji niet met de wetten der sovjet-republiek in strijd komt." Dit voorstel werd door partijgenoot Ja- iwslawski fel bestreden; „de godsdienst vrijheid, welke kameraad Trebusj langs een achterdeurtje wil binnenlaten, betee- kent de vernietiging van den jarenlangen arbeid onzer beste strijders". Maar het voorstel werd toch niet zonder meer ver worpen en de definitieve tekst van de godsdienstparagraaf zal eerst in een la tere zitting worden vastgesteld. Deze reeks van feiten is ongetwijfeld zeer belangwekkend. Men mag er aller minst de gevolgtrekking uit maken, dat de bolsjewistische machthebbers bekeerd zijn. Verre van daar. Geen enkel religieus motief drijft hen, slechts staatsraison. Het groote belang dezer ontwikkeling ligt hierin, dat meer en meer, ook in de prac- tijlk, de overtuiging doordringt, dat de mensch niet alleen de hoofdfactor in het sociale, maar in het geheele nationale le ven, in de gemeenschap, is. Dat is feite lijk de ontkenning zelve van het bolsje wisme. Daarom volgen wijl de evolutie in sovjet-Rusland met groeiende belang stelling. NEDERLANDSCH CREDIET AAN BELGIE. Voor maximum één jaar verlengd tegen een disconto van 38/s pet. Naar gemeld wordt, hebben de Belgi sche regeering en de Belgische Congo-Ko- lonie met de heeren Mendelssohn Go., Amsterdam, een overeenkomst gesloten, waarbij de destijds uitgegeven, in goud betaalbare, schatkistbiljetten ten bedrage van f 85.000.000 voor maximum een jaar worden verlengd. Deze verlenging werd met medeweten, echter zonder de actieve medewerking van de Nederlandsche Bank verleend, zoodat de nieuw uit te geven schatkistbiljetten in tegenstelling met de vroeger uitgegeven, niet bij' de Nederland sche Bank herdiscontabel zullen zijn. Deze biljetten bevinden zich voor het overgrodte deel in het buitenland. Naar uit Brussel geseind wordt, is de transactie afgesloten tegen een disconto van 33/s pet. Het disconto van de oude schatkistbiljetten beliep 4 pet. Pakhusbrand. GULEMBORG. Vannacht zijn afgebrand de pakhuizen van de firma's D'e Keijzer en van der Stroom. D'e schade die aan zienlijk ia wordt door verzekering gedekt. De strijd in Abessynië. ADDIS ABEBA. In Abessynsche krin gen verluidt, dat de legeraanvoerders Ras Seyoem, Ras Kassa en Roechi zich hebben vereenigd en met hun macht van 100.009 man een tegenoffensief voorbe reiden aan het Noordelijk front. De bewegingen der Italiaansche strijd krachten hebben ten doel de insluiting van Adoea. De botsing met de Italiaansche troe pen zal waarschijnlijk plaats hebben aan den bovenloop van den Mareb. Ook aan het Oostelijk front zouden de Abessynen aanvallen voorbereiden. Vooral aan het Zuidelijk front is de Italiaansche activiteit toegenomen. Volgens Abessynsche mededeelingen is het resultaat echter gering. De negus zal voorloopig te Addis Abeba blijven. De Minister van Oorlog daarentegen heeft zijn hoofdkwartier te Dessir opge slagen. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het kantoor der posterijlen te Goes. In den loop der maand Sepfc. 1935 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f68.234.48, en terugbetaald f 81.523.52. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 13.289.04. Opgave betreffende het kantöor der posterijlen te Middelburg, In den loop der maand Sept. 1935 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f 73.333.55 en terugbetaald f 112.042,65. Derhalve min den ingelegd dan terugbetaald f38.709.10. Van 710 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. de Pagter, 26 j. en G. de Nooijer, 24 j. Bevallen: M. J. Broere geb. Bok, z.; J. de Nooijer geb. de Mahieu, z.; P. Wijk- huisen geb. Schuit, d. Overleden; S. E, Kabloord, 52 j., vrouw van A. G. de Jonge; J. L. de Koeijer, 44 j., vrouw van J. Sandee. (V. G.) Van 411 October. IERSEKE. Ondertrouwd: Dingenis Adriaan de Hooge, 26 j. jm. en Janna Maria Magdalena van Stee, 27 j. jd. Huwel.-afkon.: Johannes Gastel, 31 j. jm. en Maria Martina Rood, 25 j. jd. te Middelburg. Geboren; Abraham Marius z. v. Abra ham Johannes Verwijs en Jannetje Sara Janse. Overleden: te Vlissingen, Jacoba Lau- rina de Koeijer, 44 j., echtg. van Jacohus Sandee. (I. G.) Over de maand September. 'sHEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 12, Adriaan Cornelia Meulenberg, 25 j. jm. en Neeltje Wilhelmina van Nieuwen- huijzen, 30 j. jd.; 26, Jacobus van den Dries, 35 j. weduwnaar van Adriana Huige en Maria de Baar, 28 j. jd. Geboren: 4, Maatje Geertruida, d.v. Jo hannes Rooze en Cornelia Hendrika van Klooster; 10, Jacobus, z. v. Jacob Kloos terman en Janna Braamse; 16, Pieter Ja cob, z. v. Pieter Paardekooper en Maria Philips®; 17, Aloysius Johannes, z.v. Ma- rinus Verdonk en Theodora Maria Petro- nella Timans; 21, Apolonia, d. v. Pieter Gerardus Hoondert en Pieternella van de Pas; 25, Klazina, d. v. Cornelis Goedege- bure en Adriana Cornelia Geene; 26, Ma ria Elizabeth, d. v. Petrus van de Waart en Elizabeth Buteijn. Overleden: 23, Hendrik de Jonge, 65 j., ongehuwd; 27, Pieter Geschiere, 80 j., weduwnaar van Dirkje de Regt; 30, WU- lemina de Wolf, 65 j., echtgenoote van "Willem Goedbloed. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 20, Cor nelis, z. v. Marinus Leendert Fierloos en Thobia Maria Schout. COLIJNSPLAAT. Geboren: 29, Geertje, d. v. Harm Veenstra en Jantje Boer. WISSENKERKE. Geboren: 29, Anna Blazina, d. v. Pieter Arij Meulenberg en Maria Cornelia Kouwer; 5, Suzanna Jo hanna, d. v. Lambrecht Paulus van Halst en Sara Janneke Babijn, Anthon Leendert z. v. Lourens Leendert Louwerse en An- netje Faasse; 9, Errita en Adriana Marie dochters van Evert Albert Bloem en Ja coba de Vries. Overleden: 28, te Middelburg, Govert de Moor, 45 j., echtgenoot van Cornelia Maria de Wilde. (N.B.) ST ANNALAND. Geboren: Maatje, dv. J. Lichtendag en K. van der Gouwe. Jo hanna, dv. I. de Witte en A. van 't Hof. Lena Jacomina, dv. A. van Vossen en J- van der Jagt. Pieternella Janna, dv. M. Gunter en D. van den Boogaart. Overleden: Cornelis Marinns van D'ijlke, 80 j., echtg. van M. Moerland. Cornelis Vroegop, 81 jaar, echtg. van A. Gunst. (Th. Grt.) POORTVLIET. Gehuwd: P. B. Hesse- ling 25 j. jm. en J. Uijl 26 j. jd.; I. Braai 29 j. en M. J. Jobse 24 j. jd.; Joh. v. d. Hoven 32 j. jm. en M. K. Koppenhol 24 j. jd. Geboren: Kdrnelis z.v. M. H. Lisseveld en W. J. Oosdijk. (Th. G.) STAVENISSE. Ondertrouwd: A. Hen- drikse 25 j. jm. en N. Burgers 21 j. jd. van St. Annaland. Gehuwd: P. Potter 27 j. jm. van St. Maartensdijk en J. M. W. Gebrand 21 j. j. jd. Overleden: J. J. v. d. Kleijn 39 j. echtg. van K. van Iwaarden. (Th. G.) ZAAMSLAG. Huw.-voltrekk.: 19, Pieter Willem de Feijter, 32 j. jm. en Maria v. Doorn, 26 j. jd.; 12, Jan de Bokx, 25 j. jm. en Dingetje Dieleman, 21 j. jd. Geboren: 2, Poulina, d. v. Jacob Wil- lemsen en Maria de Pooter; 21, Pieter Daniël, z. v. Francois Hamelink en Ja coba Cornelia de Jonge; 25, Pieter, z. v. Adriaan Jan de Visser en Cornelia Anna Bareman; 28, Martinus Jan, d. v. Jan Bakker en Adriana Dingetje Bolleman; 28, Nicolaas Cornelis, z. v. Hubertus Joa chim IJpelaar en Cornelia Petronella v. d. Mierden. Overleden: 6, Janna Wilhelm, 68 j., wed. v. Arie van de Velde. (T. C.) Van 310 October. KRUININGEN. Geboren: Joost, z. v. Joost Nelis en Pieterneila Paauwe; Adriana Leunt je, d. v. Leunis Stevense en Cornelia Adriana Fhilipse; André Jan, z. v. Franciscus Maria Eggermont en Catharina Helena Anthonia van der Meij- den. Ondertrouwd: Paulus Brieve, 39 j., te "Woensdrecht en Hedweg Steinbaoh, 32 j.; Jacob Antonie Leijs, 24 j. te Kapelle en Francina Verhangen, 20 j. (I. C.) WEMELDINGE. Levenloos aangegeven een kind van het vrouwelijk geslacht van Aloisius Leander de Roeck en Gabriëlle Sidonie Philip Maria Smet. (I. G.) MIDDELBURG. Veiling van 11 Oct. Snijsla 45, veldsla 1015, spinazie 6- 17, postelein 813, zuring 1, augurken 4r—6, wagenaarsboonen 1323, suiker- boonen 1522, stoksnijboonen 1050, stamsnijboonen 422, stokprincessen 34 46, stamprincessen 1527, spruiten 4 22, witlof 1525, schorseneeren 9, koolrapen 12, peen 24, uien 12,5, kroten 1,53 ct. alles per k.g. Peen 24, rapen 2,54, kroten 24,5, prei 3,56, selderie 14, rammenas 0,5 3 ct., alles per bos; savoye kool 1,5— 4, roode kool 1,54, boerekool 0,51, witte kool 34, bloemkool 224, andij vie 0,52, kropsla 0,52, komkommers 1 ct. alles per stuk; peterselie 38, sel derie 3,5, zuring 4 ct., alles per chip. Fruit: meloenen 38 ct., p. stuk; toma ten 37, bramen 1112, kaapsche drui ven 7, noten 50, Frankenthaler 1420 ct. alles per k.g., bloemen: gladiolen 79, as ters 2, pluimen 10, chrysanthen 10—11, dahlia's 29, lampion 5, carnoffels 6, goudsbloem 2 ct, alles per bos; chrysan then 15, adriantiums 3 ct. beide per pot; narcissenbollen 2,5 ct. p. k.g. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veiling van 11 October 1935. Boonen: Stokrentegevers 23, Stoktros- princessen 2227, Dubbele Princessen 1222, Groene Boonen 8, alles p. 100 Kg. Druiven: Black Alicante 1216, Fran kenthaler 916, Gros Maroc 13; Tomaten 4, Spinazie 811, Koolrapen 1.60, Aard appelen 1.602.80, alles per 100 Kg., Wortelen 35, Rammenas 4, Prei 410, Selderij 1>5, alles per 100 bos; Meloenen 36, "Witte Komkommers 11.10, Krop sla 1.701.80, Andijvie 1.20, Bloemkool 716, id. lie soort 28, Roodkool 2.70 5.90, Groene Savoyekool 3.50—6.40, Gele idem 5.30, "Wittekool 3.204.60, alles per 100 stuks; Fazanten 0.55, Patrijzen 0.18, beiden per stuk. KAPELLE. Veiling van 11 Oct. Groo te veiling: zure kroetappels f 0.90 p. 100 K.G. Kleine veiling: Appels: Jacq. Lebel 3 8, Manks Codlin 39, Transp. de Cronsel 4—10, Cox Oranje Pippin 315, ster- appels 621, goudreinetten 515, zure bellefleur 36, dubb. id. 4—10, Gron. Kroon 28, Lanes Pr. Albert 38, Bramley Seedling 49, Bismarck 2—6, Hondsmuil 25, Court Pendu 26, Udo- appels 3—9, Remb. Mortier 24, Gul delingen 37, Princ. Noble 413, Tuin- zoet 29, Pomme d'Oranje 27, zoete Ribbeling 25, campagnezo'et 26, bijlen- korf 15, Hall. zoet 2—6, zoete ermgaard 38, keswick 15, lemoenappels 4—10, koolappels 24, roode bakker 26, val sterappels 210, id. goudreinet 210 ct. P. k.g. Leren: Doyenne du Gomice 828, coca- ferance 915, Will. Duchesse 613, Nouv. Poiteau 316, Gomt. de Paris 3 13, Zwijhdr. Wijnpeer 515, Sold. La- boureur 614, Deux Sveurs 69, Br. Hardy 824, Br. Durandeau 49, Rr. Glairgeau 6-13, Br. v. d. Ham 510, Br. Alex. Lucas 410, Br. Capiamount 7 12, Br. Six 68, Pondsperen 25, St. Remy 28, Maagdeperen 59, Joden- peren 27, Gieser Wildeman 29, klei- peren 27, Duch. de Brabant 57, Gr. Chaumonteï 14, bruine id. 15, Fdp- peperen 4, Josephine de Moulin 16, Souv. de Vacheur 36, wintersuikerij 2 —5,, Duch. de Ang. 3—6, Legipotnts 21, ZwaanhaJzen 59, le Guré 57, Mr Dr Lusius 36 ct. alles p. k.g. Diversen: mispels 35, bl. druiven 12 -20, tomaten 37, dubb. princessen z. 'dr. 1721, spinazie 15, uien 12 ct. alles per k.g. Spruitkool 1113, roode kool 26, witte kOol 25 savoye kool 24, bloem kool 611, komkommers 12, meloenen 5 ct. alles per stuk. Prei 6.507.80, noten 4041, vijgen 0.90gld. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Stand van hedenmorgen 10 u.: Licht op voor fietsen: Zaterdag 5 u. 48 min. Zondag, 5 u. 46 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3