'N GOED POLSHORLOGE WITKAM'S GESCHENKENHUIS Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Het lastige tijdvraagstuk. Zoeklichtjes. Rechtszaken EXECUTIE ONROERENDE GOEDEREN Vaste-lasten-ontwerp min of meer ingrijpend gewijzigd. Binnenkort is, naar gemeld wordt, de indiening te wachten van het aangekon digde wetsontwerp tot regeling van exe cuties van onroerende goederen, hetwelk men zou kunnen noemen vaste-laatenont- werp No. 3. In behandeling zijn, zooals men weet, het ontwerp Landbouwhypotheekwet en het wetsontwerp tot verlaging van som mige vaste lasten en huren, dat verlaging van hypotheek- en pandbriefrente en van eenige andere vaste lasten regelt. Het thans weldra te verwachten wetsontwerp zal, tegemoetkomend aan uit de Tweede Kamer tot uiting gekomen verlangens, een regeing, c.q. beperking geven van de executie van andere dan landelijke vaste eigendommen. He regeering overweegt nog, naar men voorts verneemt, het eigenlijke vaste-las- tenontwerp, waarop bij het afdeelings- onderzoek der Tweede Kamer velerlei cri- tiek is uitgeoefend, in verband hiermede, hij de Memorie van Antwoord meer of minder ingrijpend te wijzigen. O.m. wordt overwogen, de bepaling van een maxi mum rentepercentage (4% voor hypothe ken, 4 voor pandbrieven), los te laten. Ook de wenschelijkheid van de instelling van huur- en erfpachtcommissies maakt een punt van onderzoek uit. Brug- en wegenbouw op Zuid-Beveland. Met de brug- en wegenbouw op Zuid- Beveland gaat het langzaam, maar zeker in de goede richting. De betonnen onder bouw ,van de brug over het kauaal We- meidinge-Hansweert nabij het voormalige spoorwegstation Vlake is zoo goed als ge reed en naar verluidt, zullen de twee nog te leggen klepbruggen omstreeks Mei a.s. op de plaats van bestemming worden ge bracht. Met, de reeds gelegde klepbrug zal alsdan de nauwste van de twee doorvaar ten geheel overbrugd zijn. De vaste brug gen over de breedste doorvaart worden pas later gelegd. Thans is men bezig met de rijksweg aan de Oostzijde van het kanaal, welke weg tijdens het bouwen van den onder bouw van de 'brug om de bouwwerken heen liep, onder door bet oostelijk deel van de brug te leggen. Tengevolge daar van wordt de passage ter plaatse op het oogenblik zeer bemoeilijkt daar in ver band m©t bet klaarmaken van dit viaduct de hulpweg om het bouwwerk aanmerke lijk smaller is gemaakt. Tooh zal ook na de in gebruik neming van het nieuwe weggedeelte 1 'hetgeen in den loop van de volgende week zal plaats hebben de hulp'weg weer in orde worden gebracht, zoodat in de onmiddellijke omgeving van de brug en den spoorwegovergang een éénrichtingsverkeer kan worden inge voerd. Het nieuwe Rijksweggedeelte Kruinin- gen-Vlake zal in den loop van deze maand nog worden aanbesteed, terwijl het in de bedoeling ligt met de uitvoering van de werkzaamheden nog dit jaar te beginnen. Dit 'beteekent, dat met het aanbrengen van het verharde wegdek niet voor het einde van 1937 zal kunnen worden begon nen. Verder wil men voor het gedeelte van den nieuwen weg Vlake-Kapelle de 'hiervoor benoodigde gronden nog in 1935 aankoopen en met de uitvoering van dit gedeelte in den loop van 1936 beginnen. Ook hier móet echter met het aanbrem- gen van de verharding geruimen tijd ge wacht worden. In het .gunstigste geval zullen dus de brug en de daarop aansluitende wegen niet voor het einde van 1937 in gebruik kunnen komen. Daarbij dient men in het oog te houden, dat ook de verlegging van de spoorlijn naar de nieuwe brug, welke ten zuiden van de bestaande spoorbrug is gelegen, nog heel wat tijd zal vorderen, mede in verband met de langzame helling van den spoorweg, waardoor op groote schaal grondaanvoer noodig zal zijn. Ook het aanbrengen van de opritten van den gewonen verkeersweg naar de nieuwe brug kan nog heel wat werk meebrengen, waarop niet direct wordt gerekend. Ter plaatse, waar de opritten moeten komen is namelijk een zeer dikke veenlaag ge constateerd. Middelburg. -Aangehouden. De laatste dagen vertoonden zich alhier een drietal personen in cowboy's costuum op straat. Uit het jongste politieblad bleek, dat dit drietal niet eerlijk aan die klee- ren, die zeker wel moesten dienen om aan den kost te komen, waren gekomen en de politie te Rotterdam hun opsporing had verzocht. De politie is daarop overgegaan tot de aanhouding van twee hunner, de derde was reeds naar Bergen op Zoom vertrok ken en is daar aangehouden. De twee 'hier aangehoudenen, de 19-jarige kermis- artist W. H. S. uit Utrecht en de 23-jarige W. S. uit Maastricht, die zonder beroep is, bekenden zich aan diefstal van be doelde oostuums te 'hebben schuldig ge maakt. Zij zijn in arrest gesteld, hebben he dennacht op het politiebureau alhier ver toefd en zijn 'hedenmorgen naar Rotter dam overgebracht. 'Konijnenmoordenaar. Een landbouwer aan den Veersohen weg alhier ontdekte, dat 7 van zijn 8 konijnen verdwenen waren, terwijl het achtste bloe dend verwond was. Een ingesteld onder zoek 'bracht aan het licht, dat verschillen de der vermiste dieren dood en verminkt in de omgeving lagen, twee konijnen war ren in het geheel .niet meer te vinden. Alles wees er op, dat hier een hond aan het moorden was geweest. Aanrijding. Een wielrijder, die uit de St Jorisstraat de St Jorisbrug op wilde rijdpn, werd aangereden door een auto, die den Penninghoeksingel be reed van den "Watertoren naar de Seis- binnenbrug. De wielrijder 'had voorrang moeten geven, doch «zeide geen signaal gehoord te hebben, terwijl de autobestuur der zeide wèl een signaal te hebben gege ven. De wielrijder liep een verwonding aan een been op. Ingezonden Mededeeling. Dames f 3.50 0 (Heeren f 2.25 Goes. Goes staat voor onze huisvrouwen wel in het teeken van de Radion. Donder dagavond, gistermiddag en gisteravond zijn in het Schuttershof zeer druk be zochte demonstraties met dit bekende waschmiddel gegeven, terwijl ook vandaag nog dergelijke demonstraties op <het pro gram staan, teneinde alle belangstellen den een plaats te kunnen geven. Gezien deze reusachtige belangstelling, kan men wel voorspellen, dat het debiet van de Radion in Goes deze week enorm is ver groot. De Radion-dames en -heeren verstaan wèl de kunst om de dames een paar uur aangenaam beizig te houden. De dames hebben zich best geamuseerd en er is har telijk gelachen. Een zeer interessante film en een grap pige teekenfilm vormden een goed begin. Hierna heeft de Radion-goochelaar ver schillende kunsten volbracht, die natuur lijk ook een propagandistische strekking hadden; dezelfde heer toonde zich met zijn pop Greta een goede buikspreker. Na de pauze had onder de bekende voortreffelijke leiding van Mevr. Govers de eigenlijke demonstratie met Radion plaats, die een duidelijk beeld gaf van de wasch met Radion en de uitstekende resultaten die daarmede worden bereikt. In den loop van den middag of avond ontvingen de bezoeksters enkele herinne ringen. Allen kregen nog een bon, die reductie geeft bij den aankoop van twee pakken Radion. Bij den ingang stonden de artikelen uitgestald, die men op de bons van de Leverszeepmaatschappij kan bekomen. Gaarne verwijzen wij de leden der Oranjevereeniging en verdere belangstel lenden naar de advertentie in dit nr, waarin de uitvoering van de De Ruyter- Cantate op Vrijdag a.s. wordt aangekon digd. Ongetwijfeld zal er veel belangstel ling voor deze uitvoering zijn. Men voor zie zich daarom tijdig van plaatsbewijzen. i A.s. Woensdag hoopt de driecteur van het post- en telegraafkantoor alhier, de heer J. Ehrhardt den dag te herden ken, dat hij 40 jaar geleden in dienst bij het P. T. T.-be drijf trad. De heer Ehr hardt is ongeveer tien jaar in Goes werk zaam. O.- en W .-Souburg. De nieuwe buurten onzer gemeente worden zoo langzamer hand ook van winkels voorzien. Zoo wordt er heden in de D'ijkstraat door dhr J. Boone een winkel geopend in kruideniers- artikelen en zuivelproducten. De in zijn omgeving passende winkel met woonhuis werd gebouwd door dhr D. de RuissCher alhier, terwijl 'het schilderwerk werd uit gevoerd door dhr J. G. van Dijk en de electrische installatie door dhr Jac. Ste- ketee, beiden alhier. De inrichting biedt een keurig geheel. i Vrijdagavond Meld de afdeeling van „Patrimonium" haar eerste vergade ring in dit seizoen. Besloten werd om dezen winter D. V. zes vergaderingen te houden, waarin o.a. de eerste twee onder werpen der Ghr. Sociale Conferentie te Lunteren dit jaar gehouden, zullen behan deld worden. Daarna werd het woord ge geven aan dhr J. Marijs uit Vlissingen, welke een overzicht gaf van de dezen zomer gehouden Cbr. Sociale Conferentie. Spr.'s indruk was, dat deze conferentie uitnemend geslaagd is en van groote be- teekenis kan zijn. Enkele vragen werden daarna door dhr Marijs beantwoord. Neder 1. Hervormd en Hersteld Verband. In „Ge meenteleven" (het orgaan van de Gemeen te Middelburg) komt de volgende uit spraak voor in verband met het veel vuldig preeken van Ned. Herv. predikan ten in de Geref. Kerk H. V.: De Bijtzondere Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Middelburg vestigt de aandacht Op het toenemend gebruik, dat predikanten der Ned. Herv. Kerk in de Geref. Kerk in Hersteld Verband, welke zich naast en tegenover onze Kerk hand haaft, regelmatig spreekbeurten vervul len, hoewel op denzelfden tijd het Evange lie van Jezus Christus verkondigd wordt in de officieele diensten der Hervormde Gemeente, en het verschil in godsdienstige richting in deze geen rol speelt; keurt de handelwijze van deze predi kanten ten sterkste af, als strijdig met de belangen der Ned. Herv. Kerk, omdat daardoor meerdere Hervormde leden worden verleid hun eigen Kerk voorbij te loopen, de eenheid in de Herv. Gemeente wordt verbroken en een gezond kerkelijk besef wordt ondermijnd; meent, dat de lidmaten der Ned. Herv. Kerk ook door een getrouw bezoek van de door den Kerkeraad vastgestelde dien sten hun belijdenisbelofte behooren na te komen; en besluit dit oordeel ter kennis te brengen van de bedoelde predikanten, als ook van de Ned. Herv. Gemeente te Mid delburg. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg (H. Av.), nm. ds Steinz (H. Av.), av. ds Steinz (Dankz.) Lokaal Ghr. Bewaarschool. Dienst door de ouderlingen. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dr v. Selms. Geref. Kerken. Souburg, 9.30 en 2 u. cand. A. Zwaan te Enkhuizen. Vrije Evang. Gem. Goes, 7.30 u. bidstond, 9.30 en 6 u. dhr Petermeyer te Middelburg. De B ij'bel op de open bare school, Dr P. J. Kromsigt ci teert in „De Geref. Kerk" uit „De Kerk klok" van Enter in Overijssel de mededee ling, dat aldaar op de 'openbare school de bijbelsche geschiedenis op den rooster staal en door het personeel onderwezen wordt. „We waren reeds lang overtuigd," al dus dr Kromsigt, „dat zoo iets reeds nu bij deze schoolwet mogelijk was en we ho pen hartelijk, dat dit voorbeeld in vele gemeenten navolging zal vinden. Gelukkig zijn er ook nog wel onderwijzers, waar van geldt, dat zij' zulks in geloovige over tuiging zouden doen. En waar dit niet het geval is, is het een schoone taak voor onze Christelijke gemeenteraadsleden om allereerst er op toe te zien, dat dit anders worde. Mogen alom," aldus besluit dr Kromsigt, „deze dingen in onze Christe lijke kringen eindelijk in den grooten geestelijken en stoffelijken nood dezer da gen, eens aan de orde worden gesteld." Bezuinigen en toch op peil b 1 ij1 v e n. Aan de ambachtsschool te Dordrecht tracht men een weg te vin den om niettegenstaande het bezuini gingsvoornemen om den driejarigen cur sus in te korten tot een tweejarige den driejarigen te handhaven door doelmatige bezuimging. Daarvoor heeft men den volgenden weg gevonden: Er wordt thans aan de klassen 36 uuï per week les gegeven. Het zou doenbaar zijn, met vermeerdering van het thuis te verrichten Werk, om het aantal lesuren met 4 te verminderen. Hiermede zou dan een bezuiniging van oirca 11 pot. worden verkregen, terwijl de bezuiniging, te ver krijgen uit verkorting van den cursus duur, waarmede dan de instelling van avondcursussen gepaard zou moeten gaan, op plm. 15 pet. wordt becijferd. Op grond van dit plan stellen B. en W. aan den Raad voor dat de Raad zich tot den minister wendt met het verzoek dö schoolbesturen vrij te laten in de bepaling van het aantal jaren van den cursusduur, doch daarbij tevens mededeelt, dat het Dordtsche schoolbestuur bereid is door vermindering van het aantal lesuren een vrij1 aanzienlijke beperking van uitgaven mogelijk te maken. Aardbevingen. Uit Zuid-Tadsjikistan (Azië) zijn te Stalingrad 'berichten ontvangen over een zeer ernstige aardbeving. De berichten maken melding van 50 dooden en onge veer 300 gewonden. Nader wordt gemeld, dat deze cata strofe reeds op 8 October des avonds acht uur plaats bad. De telegraafverbindingen zijn verbro ken met het geteisterde gebied. Ook in Bosnië 'had een hevige aard schok plaats. Banjaluka in Bosnië is n.l. den vorigen nacht opgeschrikt door een ongewoon sterken aardschok, die de bevolking met panischen schrik de straat opdreef. In een voorstad scheurden van ver schillende huizen de muren. In de buurt van het klooster is de aardoppervlakte ongeveer 10 c.M. gedaald. Fietsende jongens aan gereden. Te Nijega bij Heerenveen zijn twee jongens, die op één fiets reden door een vrachtauto aangereden. Het 14- jarig zoontje van den heer Zandberg al daar, dat achterop zat, was vrijwel op slag dood. Zijn vriendje, die de fiets be stuurde, kwam er met lichte kwetsuren ai. -Tramconducteur op zijn wagen overleden. Gisteravond is op een tramwagen bij het Hobbema- plein te Den Haag de 34-jarige conduc teur G. plotseling overleden. Wegwerker do or trein ge- grepen. Gistermorgen is de 39-jarige wegwerker der Ned. Spoorwegen G. te Venlo, door een goederentrein gegrepen en vermorzeld. De wegwerker moet op de zen trein niet gelet hebben en werd door de locomotief gegrepen. G. was gehuwd en vader van drie kinderen, waarvan het jongste twee weken oud is. Sterfte onder kanarievo gels. In sommige deelen van het land is een epidemie onder kanariepietjes uitge broken, die reeds duizenden vogellevens heeft gekost. In het Oosten van het land is de ziekte vrij kwaadaardig. Tegen de konariepokken bestaan geen goede emulisa* iemethoden. Men doet het beste de dieren af te zon deren, ze achter muggengaas te plaatsen en de muggen die de ziekte overbrengen te dooden. Deze muggen kunnen n.i. maandenlang besmet blijven rondvliegen. Spuiten met flit en andere dergelijke mid delen is goed. Ernstige ontploffing. Drie arbeiders gedood en elf zwaar gewond. Op een van de grootste Fransche scheepswerven, Pen- hoet in Saint Nazaire heeft gisteren ia de ketelsmederij een hevige ontploffing plaats gehad, waardoor drie arbeiders ge dood en elf zoo ernstig gewond werden, dat men vreest hen niet in het leven ie kunnen houden. Des ochtends waren in de smederij 200 arbeiders bezig met het lasschen van ke telnaden voor het linieschip Strasbourg en den pantserkruiser Georges Leygues. Door een onbekende oorzaak ontplofte plotseling een groote zuurstofcylinder. Alle ruiten van het gebouw werden ver splinterd en onder de arbeiders ontstond een paniek. Een arbeider werd met verpletterden schedel naast den cylinder gevonden, der tien anderen lagen deels met levensge vaarlijke wonden naast den grooten ke tel, welke zij bezig waren te lasschen. Twee van hen overleden tijdens het trans port naar het ziekenhuis. Men vermoedt, dat de gummislang, welke het lasch-ap- paraat verbindt met den zuurstofcylinder, in brand is geraakt en dat daardoor de cylinder ontplofte. Motorrijwiel in botsing met auto. Twee personen gewond. Te Raamsdonksveer heeft gis teren een ernstig ongeluk plaats gehad. Een motorfiets, bestuurd door den heer Aarden uit Galmpthout (België) kwam >op het kruispunt in botsing met een bestel auto. De motorrijder en de duo-passagier dhr v. d. Kolf uit Aalburg, werden tegen den grond geslingerd. De heer Aarden bleek er het ernstigst aan toe te zijn. Met een hersenschudding en een ernstige hoofdwonde is hij naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer overgebracht. De duo- rijder bekwam een niet ernstige verwon ding aan het hoofd en kon, na in het zie kenhuis te zijn verbonden, naar huis gaan. De aanrijding te Water huizen. Omtrent de aanrijding te Wa terhuizen vernemen wij nog, dat de ver ongelukte familie is de familie T., uit Vries hij Zuidlaren, die een bezoek wilde brengen aan de familie Bakker te Water huizen. Hfet jongetje G. T., dat gedood is, is drie jaar. Zijn grootmoeder, mevr. A. B., werd zwaar gewond en is in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Den chauffeur van de vrachtauto, die de familie T. aanreed, treft geen schuld, omdat hij! niet kon verwachten, dat de rei zigers aan de achterzijde de bus zouden verlaten. Melkvaarder verdron ken. De 30-jarige melkvaarder de B. te Gaastmeer, is Donderdagmiddag tijdens den hevigen storm, met zijn bootje op het Heegermeer, omgeslagen en verdronken. Het lijk van den man, die gehuwd was, is des avonds opgehaald. HET INGEDIENDE ONTWERP DOOR DEN SENAAT VERWORPEN. Sinds de invoering van den Zomertijd, nu een kleine 20 jaar geleden, is het tijd vraagstuk in het parlement steeds aan de orde gebleven. Woensdag is in de Eerste Kamer weer een nieuw bedrijf opgevoerd. De parlementaire verslaggever van de „Maasbode" schrijft omtrent dit drama we mogen zoo langzamerhand wel van een drama spreken het volgende: „Op 7 Juni 1934 diende Mr De Wilde een wetsontwerp in, dat de tijdregeling in ons land aldus voorstelde: 's winters de Greenwioh-tijd, dus gelijkheid met België, Frankrijk en Engeland en een uur ver schil met Duitschland; 's zomers gelijk heid met België, Frankrijk, Engeland en Duitschland, dat evenals Zwitserland geen zomertijd kent. Bij deze regeling ging er en dit was een tegemoetkoming aan het platteland en aan de overige tegenstanders van den zomertijd twintig minuten van den zomertijd af. Met een keur van argu menten werd dit voorstel in de toelich ting verdedigd. Maar de Tweede Kamer bleek niet be reid dit plan te aanvaarden: een groot deel der afgevaardigden wenschte een einde te zien aan het tweemaal per jaar de klok verzetten. Men moest dus komen tot een vasten tijd. Uiteraard een internationale tijd, om dat onze eigen Amsterdaimsche tijd on bruikbaar is. Dies zwaaide de minister in zijn memorie van antwoord om. Hij kon óf den Greenwich- of den midden- Euro peesehen tijd nemen. Aan den eerste zit ten voor ons land zeer ernstige bezwaren: wij zouden onzen tijd in den zomer 80 minuten moeten verlaten. Dus koos de mi nister den midden-Europeeschen tijd. De Tweede Kamer nam dit voorstel op 20 November j.l. zonder hoofdelijke stem- ming aan, In de bijlagen van de begrooting van Financiën vindt men elk jaar een staat van makingen en schenkingen aan ker ken, kerkelijke instellingen en kerkelijke instellingen van weldadigheid. Het trok ook nu weer m'n aandacht dat de provincie Zeeland daarbij een zeer bescheiden plaats inneemt. Aan de Ned. Herv. Kerk en hare in stellingen werd in 1934 vermaakt of go- schonken een bedrag van f 1101609.37, waarvan in Zeeland in totaal slechts f1300. Bij de Geref. Kerken is het niet an ders. Van het totaal bedrag groot f 211.822.07 werd in Zeeland ontvangen door de kerken f 2000 en door hare in stellingen f 300, of samen f 2300. En bij de andere Protestantsche kerken of de zendingscorporaties wordt Zeeland zelfs heelemaal niet genoemd. Allicht is de kleinheid van Zeeland hier van beteekenis. Maar dat is het toch niet alleen. En dat de liefde en belangstelling voor het kerkelijk leven hier minder zou zijn dan in andere provincies kan ik niet gelooven. Maar wat dan wèl de oorzaak is van dit ook in vorige jaren meermalen opge merkte verschijnsel kan ik ook niet ver klaren. Het feit blijft niettemin opmerkens waard. OPMERKER. Dus scheen de pacificatie over de klok in zicht. Maar nu kwam de Eerste Kamer tus- schenbeide. Zij verwierp reeds door de Tweede Kamer aanvaarde tijdregelingen in 1923 en 1924. En zij bracht nu weer, op 29 December j.l., een Voorloopig Ver slag uit op Mr de Wilde's voorstel, dat weinig goeds voorspelde. Van de reeks bezwaren noemen wij er drie. Het heele jaar door zal het 's morgens veertig minuten later licht worden. In December zal het dus 's ochtends pas te gen kwart voor negen licht zijn. Een tweede bezwaar is, dat beurs en handel moeite hebben met veertig minu ten vervroeging. Daarop wezen de heeren Knottenbelt en Ter Haar, beiden ook felle tegenstanders. Een derde nadeel is nog, dat er twin tig minuten van den zomertijd afgaan, iets, wat wellicht de harten der sociaal democraten, namens wie de heer De Zeeuw sprak, verhardde. Echter, tegenover al die nadeelen staan evenveel voordeelen en daarop heeft pro fessor Diepenhorst in zijn meesterlijke verdediging van het ontwerp de aandacht gevestigd. Eigenlijk is de kwestie zeer eenvoudig. Maar hoe kunnen de beide Kamers dan regelrecht tegenover elkaar staan? vraagt wellicht een argelooze lezer. Och, de ver klaring ligt voor de hand. Plaatst men zich op het standpunt, dat een gesplitste tijdregeling met het tweemaal per jaar verzetten van de klok geen bezwaar is, dan zou Mr de Wilde's oorsponkelijk voorstel, waaraan blijkbaar ook de meer derheid der Eerste Kamer haar stem wel zou gegeven hebben, verre de voorkeur verdienen. Maar doet men dit niet, wil men aan het psychologisch bezwaar der boeren, die geen klok verzetten willen, tegemoet komen en dat wilde juist de Tweede Kamer dan was minister De Wilde's voorstel tot invoering van den midden-Europeeschen tijd het beste, ja, naar onze meening, eenig aanvaardbare voorstel, tenzij men (wat onmogelijk is) den Amsterdamsehen tijd zonder zomer tijd wilde invoeren, doch waarvoor men nu eenmaal geen meerderheid krijgt. De argumenten, die èn Prof. Diepen horst en Minister De Wilde voor het ont werp aanvoerden, waren dan ook on weerlegbaar juist, mits men zich op het standpunt van een ongesplitsten tijd plaat- t e. Maar dat deed de meerderheid in do Eerste Kamer nu juist niet en waar Let hier geen politiek onderwerp gold, kon de Eerste Kamer zich lichter een eigen standpunt veroorloven tegenover de Twee de, die gewoonlijk de politieke richting bepaalt. Waarom moet er eigenlijk zoo'n onge splitste tijd bestaan, zuchtte Prof. Leh man per interruptie en misschien 'dach ten anderen, die spraken noch zuchtten, er insgelijks over. Hoe minister D© Wilde ook betoogde, dat de bezwaren bar over dreven waren en dat men zich best bij den nieuwen tijd zou aanpassen „al weer aanpassen!" kreten enkele senato ren ontzet en hoe Prof. Diepenhorst zich ook beijverde om te bewijzen, dat ge leerden zoo goed als artsen en commer- cieele leiders vroeger voor den midden- Europeeschen tijd waren, de Eerste Ka mer, anders zoo voor apaisement en ten deele althans ook voor aanpassing, bleek nu tegen dit pacificatie-ontwerp, dat ons ook van den zomertijdstrijd zou hébben afgeholpen". Rechtbank te Middelburg. Zitting van 11 October 1935. E. de B., 49 jaar, huisvrouw P. M., wonende te Terneuzen, stond terecht ter zake, dat zij op 29 Augustus 1935 te Ter- neuzen opzettelijk een door diefstal ver kregen rijwielbelastingmerk als geschenk heeft aangenomen van P. A. de Lijzer. De Officier van Justitie eischte 3 maan- den gevangenisstraf.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2