Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Ailoop Aanbestedingen, Verkoopingen enz Nov. om de toegekende subsidie met ingang van 1 Jan. a.s. te verhoogen met f 100. 'Bestrating Molenaars pad. De sterk toenemende bebouwing aan het z.g. Moilenaarspad is oorzaak, dat B. en W. de voorziening in de bestrating ter plaatse in ernstige overweging hebben genomen. Wanneer het in aanbouw zijnde hui zencomplex voltooid is, staan er reeds 12 woningen. De bouwers van dit complex en twee eigenaars der reeds gebouwde vier woningen zullen onmiddellijk na vol tooiing der 8 woningen de voorgeschreven bestrating leggen. Met de bewoners der eerste twee woningen zullen terzake on derhandelingen worden gevoerd in de hoop dat ook zij voor de noodige bestra ting voor hun perceelen zullen zorg dra gen,; maar dan blijft onverhard liggen het gedeelte vanaf de gebouwde woningen naar den Middelburgschen straatweg. Nu bereikte B. en W. een offerte van den heer L. G. J. van de Ven alhier om ook dit gedeelte met klinkers te verhar den, voor een bedrag van f 2.50 per vierk. meter, hetgeen over een breedte van 2,5 M. wordt 80 X 2,5 X f 2.50 f 500. B. en W. achten de veronderstelling niet gewaagd, dat dit gedeelte binnen afzienbaren tijd zal zijn volgebouwd en dan kan aan de af te geven bouwver gunningen de voorwaarde worden ver bonden, dat vooraf de kostende prijs der voor de betrokken perceelen liggende be strating, zoo noodig verhoogd met rente, in de gemeentekas wordt gestart. Subsidiebedrag werk- 1 o o z e n z o r g. B. en W. zijn reeds nu met de voornemens der Regeering terzake van werkloozenzorg in kennis gesteld, waardoor het subsidiebedrag dat in 1936 genoten zal warden precies kan warden berekend. Dank zij' de omstandigheid, dat door onze gemeente minder subsidie genoten wordt dan het vastgestelde maximum percentage, groot 85 pet., en dat voor 1936 de subsidie berekend moet worden op basis van de over het eerste halfjaar 1935 uitgekeerde bedragen wegens steun en werkverschaffing, vermenigvuldigd met twee, zal een subsidie van 38,2 pet. der geraamde bedragen groot f 15000 worden genoten, is een bedrag van f 5730, of f 1860 meer dan geraamd is. Gedurende genoemd tijdvak heeft de werkloozenvoorziening groote financieele offers gevraagd, aanmerkelijk meer, dan het geval zou zijn geweest, wanneer ge heel 1935 tot maatstaf zou genomen zijn. Daarnaast zijln B. en W. in kennis ge steld met een circulaire van den minis ter van financiën, waarbij' de voorloopige garantie-uitkeering ingevolge de finan cieele verhoudingswet een belangrijke verlaging ondergaat. Uiteindelijk beteekent dit voor deze ge meente een mindere ontvangst van f 667,50. Blijft per saldo dus een voordeel van f 1860 f667.50 f 1192.50. B. en W. hebben overwogen welke be stemming aan dit bedrag dient te worden gegeven. Rekening houdende met de aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid dat gedurende het eerste halfjaar 1936, tengevolge van de vernieuwing van den VlissingscheKoudekerksche weg, deels ook nog in 1936, niet veel voor werkloo zenzorg zal behoeven te worden uitgege ven, zal, wanneer de thans uitgegeven voorschriften ook voor 1937 zullen gelden, een klein subsidiebedrag voor 1937 wor den genoten. B. en W. berekenen dit percentage oio 10,1 pet., hetgeen een bedrag beteekent van f 1500 of f 4230 minder dan voor 1936 het geval zal zijn. Nu lij'kt het B. en W. een maatregel va.n verstandig financieel beleid het bovenom schreven behaalde voordeel te boeken op onvoorzien, teneinde met dit bedrag het voor 1937 te verwachten nadeel op te vangen. Tholen. Donderdagmorgen is door den hevigen storm, die woedde, een vracht auto van de P. uit Ossendrecht, welke aan het veer alhier stond om mosselen te vervoeren, aan het rijden gegaan en achteruit in de Eendracht gereden. Het vehikel zonk in een moment naar de diepte, de rivier is daar ter plaatse zeer diep. Door een schipper is de gezonken wagen vastgelegd. Bij laag water zal men trachten er een staaldraad onder te bren gen en dan met twee booten den wagen bij vloed trachten te lichten. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De storm van gisteren. Cy cloofr te Valkenswaard. Yalkenswaard is gisteren omstreeks 12 uur door een cycloon geteisterd, welke groote schade heeft aangericht. Tal van huizen kregen grootere of kleinere scha de. Aan de Heistraat zijn vijf arbeiders woningen gedeeltelijk vernield. Aan de Zandbergstraat is een woning voor het grootste gedeelte ingestort. De verbinding van de bovengrondsche lichtleiding werd ernstig beschadigd en de radiocentrale werd voor het geheele dorp buiten wer king gesteld. Talrijke schuren en kippen hokken, die bij boerderijen behoorden, zijn door den wind opgenomen en tien tallen meters ver weggeslingerd. Verder zijn vele boomen ontworteld en telefoon palen omvergewaaid. Persoonlijke onge lukken zijn niet gemeld. Ook boven Nijmegen en omgeving heeft de storm gewoed, vooral in het gebied tusschen de Maas en de Waal. Speciaal de gemeente Leeuwen werd ernstig troffen. Een cycloon woedde daar over een lengte van meer dan een K.M. Groote KON ZIJN SCHOENEN NIET DICHTRIJGEN. Rheumatische pijnen nu volkomen verdwenen. Hier hebt ge het voorbeeld van een man, wiena been gezwollen en uiterst pijn lijk was. In één maand waren zijn klach ten volkomen verdwenen. Ziehier zijn brief: „Uw Kruschen Salts heeft mij meer goed gedaan dan eenig ander middel. Mijn rechterbeen deed mij steeds pijn, soms meer, soms minder en dat bleef zoo gedurende de laatste 5 jaren. Mijn been was gezwollen en steeds pijnlijk, maar na één maand Kruschen Salts gebruikt te hebben voelde ik mij een ander menscb. De pijnlijkheid verdween, tegelijk met de zwelling. Voordat ik met Kruschen Salts begon, kon ik mijn schoenen niet dicht- rijgen, terwijl ik er nu, na een maand, niet de minste last meer mee heb. Ik schrijf U om U te zeggen, dat ik Kruschen Salts als het beste middel beschouw, dat ik ooit genomen heb." G. A.P. Wanneer ge snelle en afdoende verlich ting van Uw rheumatische pijnen wenscht, begin dan morgen, of beter nog vandaag, met Kruschen Salts. De 6 ver schillende zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat, zorgen door de aansporen de werking op lever, nieren en ingewan den, dat urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die het bloed verontreinigen en de oorzaak der pijnen zijn, langs de natuurlijke kanalen volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Met het weg nemen der oorzaak verdwijnen tevens de pijnen, terwijl tegelijkertijd Uw geheele gezondheidstoestand enorm zal verbete ren. Weg de rheumatische pijnen en stra lende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maat schappij voorkomt. (Adv.) schade werd aangericht aan de huizen en boomen werden geveld. Men schat de schade op duizenden guldens. Windhoos boven Nieuw-Dor- d r e c h tGistermiddag trok een wind hoos over het dorp Nieuw-Dordrecht (ge meente Emmen). De windhoos rukte boomen uit den grond, terwijl andere boomen afknapten. In een gedeelte van het dorp, is geen huis onbeschadigd ge bleven. Zeer ernstig werden geteisterd de woningen van de gezinnen H. Soer en H. ten Berge. Van eerstgenoemde woning werd vrijwel het geheele dak afgerukt, terwijl de plafonds naar beneden stort ten. Van het huis van Ten Berge is de achtergevel ingestort en het geheele dak weggerukt. In deze woning werd een ge deelte van den inboedel vernield. Per soonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. Boven Midden-Limburg heeft gistermiddag een hevige storm gewoed, die hier en daar groote schade heeft aan gericht. In de buurt van Echt en in de streek langs den linker Maasoever werden tal van boomen ontworteld en telefoonpalen afgeknapt, waardoor de telefonische ver bindingen werden verbroken. Op verschei dene plaatsen werden de daken der hui zen ernstig beschadigd. Gedurende korten tijd ging deze storm gepaard met dichte stofwolken. Gistermiddag is de 35-jarige arbei der Teelstra uit Waddinxveen in het nieuwe kanaal tusschen IJsel en Gouwe bij Gouda, tengevolge van het omslaan van het roer door den storm, waardoor hij een slag van den helmstok kreeg, overboord geslagen en verdronken. Hij laat een vrouw en drie kinderen na. Te Eindhoven rukte gistermorgen de wind den top van een boom af. De 11-jarige W. van N. kreeg het gevaarte op het hoofd en sloeg bewusteloos tegen den grond. In het gasthuis waarheen de jongen werd vervoerd, constateerde men, dat hij een schedelbreuk had opgeloopen. Café vernield in Sleeuw ij k. Tusschen twaalf en één uur trok giste renmiddag een zware bui over De Wer ken—Sleeuwijk. Het café van den heer A. Verhoeven aan den tol te Sleeuwijk, is daardoor totaal verwoest. Van het café dat bestaat uit een verdieping gelijkvloers met daarboven een zolder, is het dak ge heel weggeslagen. Daarbij is van den voorgevel een stuk afgebroken. De muren zijn gedeeltelijk ingestort. De bewoners hebben het café ont ruimd. Gelukkig werd niemand gewond. Door den storm werden ook andere daken ernstig beschadigd. Het telefoonverkeer kreeg ook ernstige storing. Een schuur van den heer H. Vink te Woudrichem is omver gewaaid. Strijd om een erfenis. Reeds tallooze malen hebben personen, die zich erfgenamen wisten of waanden van wij len de schatrijke Broeker inwoonster Neeltje Pater, die in 1789 overleden is, en van wie bekend is, dat zij vruchtgebruik had van uitgestrekte landerijen in Noord- Holland, tevergeefs gepoogd hun erfenis in het bezit te brengen van de (beweer de) rechtmatige erfgenamen. Een erfenis, die naar werd medegedeeld geschat wordt op 300 millioen gulden. Dezer dagen hebben enkele afstamme lingen van Neeltje Pater de hoofden bij elkaar gestoken. De heer Reek uit Am sterdam, die bijna vijf jaren alleen alle rijksarchieven heeft doorzocht, heeft in dit onderzoek de leiding. Als gevolg van een en ander is een commissie in het leven geroepen, welke een vergadering heeft belegd, welke alleen toegankelijk was voor belanghebbenden. De belang stelling voor deze bijeenkomst was enorm. 1 Niet minder dan ongeveer 750 personen uit alle deelen van ons land en zelfs uit Duitschland, waren ter vergadering ge komen, waardoor deze in verband met de beschikbare ruimte, tweemaal moest worden gehouden. Talrijke vragen werden aan de commissie gesteld, doch de ant woorden waren alle even teleurstellend. De leiders en in eerste instantie wel de geestelijke vader van de onderzoekingen, wenschten niets uit te laten over de in hun bezit zijnde documenten. Zelfs bleek, dat de mede-commissieleden weinig wisten van hetgeen de heer Reek met „uiterst belangrijke documenten" betitelde. Nie mand mocht deze zien. De vergadering liep dan ook voor menigeen die groote reiskosten had gemaakt, op een droeve teleurstelling uit. In principe werd tenslotte besloten tot oprichting van een vereeniging, waar van de erfgenamen lid kunnen worden en welke zich ten doel stelt het aan den stam Pater aangedane onrecht uit te wisschen en te pogen den rechtmatigen erfgenamen genoegdoening te verschaffen. Brutale auto-dieven. Op het donkere parkeerterrein bij de Buurkerk te Utrecht parkeerde Woensdagavond een automobilist zijn wagen. Hij was nog maar even van zijn auto verwijderd of er sprongen drie onbekende typen op de auto en reden er mee weg. De eigenaar zorgde echter voor een ontnuchtering der heeren. Met een sprong was hij op de treeplank, greep door het openstaande raam het stuurrad en bracht den wagen op een trottoir tot stilstand. De drie dieven lieten zich hun prooi echter niet maar zóó ontnemen en er begon een vechtpartij, drie tegen één. De eigenaar zou het op den duur tegen het trio hebben moeten afleggen, maar juist op tijd passeerde een politie-agent, die te hulp schoot. Toen was het met de overmacht ge daan. Twee werden er gearresteerd, de derde zag nog kans te ontvluchten, maar zijn signalement was bekend. Gisteren morgen werd hij te Utrecht nog aange houden. Wielrijder geslipt. Gisteren middag is bij Vlijmen de heer J. van Gogh, die daar op zijn fiets reed, onder een auto gekomen, doordat hij bij een poging om voor den wagen uit te wijken, slipte. De chauffeur van den wagen rem de nog uit alle macht, doch kon een aanrijding niet voorkomen. Het slachtoffer werd met een zware hersenschudding en inwendige kneuzin gen naar zijn woning vervoerd. Hij is kort daarna overleden. Sabotage. Te Enkbuizen werd in de laatste dagen door de directie van de cacaofabriek Westfrisia bemerkt, dat er telkens sabotage werd gepleegd in de fa briek. Dezer dagen bleek, dat de inhoud van de brievenbus met petroleum was overgoten en in brand gestoken. Verdacht van een en ander is een arbeider gearres teerd, die al eenige veroordeelingen ach ter den rug heeft. De man is ter beschikking van de justi tie gesteld. Verdronken smokke laars gevonden. De twee jeugdige smokkelaars J. K. en E. L. te Geulle, die verleden week in den nacht van Donder dag op Vrijdag tijdens een smokkeltocbt biji het doorwaden van de Maas te Geulle zijn verdronken, zijln gisteren opgehaald. De 20-jarige J. K. werd op een afstand van 200, M. van de plek des onbeils opge merkt, waar bet lijk drijvend aan de op pervlakte der Maas aan een struik was vastgehaakt. Het lijk van den 15-jarigen E. L. is aangedreven te Elsloo. De lijken waren beide nog voorzien van de draag banden, waaraan zich de smokkelwaar had bevonden. Smokkelwaar was daaraan niet meer bevestigd. Auto in hetMerwedeka- naal gereden. Twee perso nen verdronken. Twee ge red. Gisteravond omstreeks acht uur is een ernstig auto-ongeluk gebeurd in de onmiddellijke nabijheid van Nigtevecht. Een personen-auto, komende uit de richting Weesp,. is aldaar door tot dusver onopgehelderde oorzaak in het Merwede- kanaal gereden. In de auto bevonden zich vier personen, n.l. een heer en zijn echt- genoote, een 2-jarig zoontje en een meisje van 10 jaar: De pontwachter Barneveld was terstond aanwezig met een boot en mocht het genoegen smaken den heer en het zoontje op het droge te brengen. De dame en het meisje, die reeds bewusteloos waren, werden met vereende krachten uit de auto gehaald en bij' den veehouder Ver- wey binnengebracht. Na langer dan een uur kunst matige ademhaling te hebben toege past konden de doctoren slechts den dood constateeren. De verongelukte auto bleek afkomstig te zij'n uit Bloemendaal. Nader wordt gemeld dat waarschijnlijk een defect aan de stuurinrichting het on geluk heeft veroorzaakt. De dame die verdronken is, is om streeks 35 jaar oud. De namen van de slachtoffers zijn tot nog toe onbekend. 'Motor tegen huis gere den. Twee personen zwaar, een licht gewond. Gisteravond heeft op den hoofdverkeersweg te Ooster end (Terschelling) een ernstig motoron geluk plaats gehad. Een motor, waarop drie personen geze ten waren, reed op genoemden weg met groote snelheid tegen het huis van den heer W. Bakker. De berijder, G, Smit, werd slechts licht gewond, de achter hem gezeten K. Smit en J. Spanjer, resp. kellner en bakkers knecht, werden ernstig gewond. Dol geworden koe doodt gee,stel ij ke. Uit Antwerpen wordt gemeld: Een koe, die gisteren naar het abattoir van Doornik zou worden ge bracht, en die plotseling wild werd, ruk te zich los en sloeg op de vlucht. Achter eenvolgens werden een vrouw en een kind door het woedende, dol geworden dier aangevallen, vertrapt en zwaar gewond. Een geestelijke, die hetzelfde lot onder ging, bekwam een zware schedelbreuk en overleed korten tijd later. Een zeer bewogen jacht volgde, waarbij de koe er nog in slaagde een van haar achter volgers, een slager, op de horens te nemen en weg te slingeren. Na veel moeite wist men het dier eindelijk te overmeesteren en neer te slaan. Brand op het tentoonstel lingsterrein te Brussel. In den nacht van Woensdag op Donderdag is op het terrein van het Lunapark der wereldtentoonstelling te Brussel een brand ontstaan, die ondanks het spoedige in grijpen van de brandweer met groote kracht om zich heen greep en binnen betrekkelijk korten tijd een tiental stands in de asch legde. Vermoedelijk is het vuur ontstaan door het springen van een flesch zuurstof. Smokkelaars betrapt. Een veldwachter van Nederweert en een con troleur waren op surveillance op een bin nenweg aldaar. Enkele voorposten passeerden hen en daarna kwam een drietal smokkelaars met zwaar beladen fietsen, die op het haltgeroep fietsen en smokkelwaar weg wierpen en ijlings de beenen namen. Aan de hulp van een politiehond was het te danken, dat een hunner zekere B. uit Nederweert kon worden aangehouden. De beide andere smokkelaars wisten te ont komen. De drie fietsen met 80 K.G. margarine en 170 K.G. suiker vielen den beambten in handen. Toen zij gesnapt waren, hadden de smokkelaars het doel hunner reis op een kleine 100 M. na bereikt. Handel in gesmokkelde wapenen. Het blijkt, dat in den laat- sten tijd vooral in de Drentsche en Gro- ningsche venen een uitgebreide handel in gesmokkelde wapens plaats heeft. Vooral ploertendooders en dolken schij nen te worden verhandeld. Toen dezer dagen te Emmercompas- cuum een groot aantal jongelui bezig waren zich in het hanteeren der wape nen te oefenen zijn zij door de politie overrompeld. Deze nam toen verschei dene wapens in beslag en maakte tegen de dragers ervan proces verbaal op. Lager tuinbouwonderwijs in Zeeland. Op de navolgende plaatsen zullen ge durende dezen winter in Zeeland tuin bouwcursussen gegeven worden: Algemeene tuinbouwcursussen le jaar te Axel, Driewegen, 's Heer Arendskerke, Hoedekenskerke, Ierseke, Kapelle(2), Middelburg, Waarde en Wemeldinge. Algemeene tuinbouwcursussen 2e jaar te Biezelinge, Borssele, Kloetinge, Kwa- dendamme, Kruiningen, Koudekerke. Algemeene tuinbouwcursussen 3e jaar te Neuzen, Oudelande en Ovezand. Cursussen in sorteeren en verpakken van fruit te Goes (2), Hoedekenskerke, Kapelle éen voor jongens en éen voor meisjes, Kloetinge, Middelburg, Oudelan de en Zierikzee. Cursussen voor volwassenen in fruit teelt te Heinkenszand, Kapelle en Kwa- dendamme. VERLAGING VAN DE VASTE LASTEN. In een beschouwing over het wetsont werp tot verlaging van de vaste lasten wijst de „Standaard" er op, dat uit de bespreking van het wetsontwerp en uit de waardeering, welke daaraan ten deel viel, opnieuw is gebleken, dat het gemakkelijker is Overheidsmaatregelen ter verlaging van de zoogenaamde vaste lasten te vragen, dan deze op aanneme lijke en rechtvaardige wijze te geven. „Zoodra zulke maatregelen worden voorgesteld, treedt aan het licht hoe teer de plant van het privaatrecht is, hoe groot het aantal algemeene en bijzondere factoren is, waarmede men in aanraking komt. Naar ons oordeel hebben zij, die van meening zijn, dat de regeering in haar voorstellen te ver is gegaan, gelijk. De rechtszekerheid en het vertrouwen zijn zoo noodig als brood, in het bijzonder om het aanpassingsproces op het gebied van de vaste lasten te doen verloopen zonder al te groote schokken, en het te doen slagen. Overheidsingrijpen is met name hier, zoodra het betreft vaste lasten, welke voortvloeien uit privaatrechtelijke over eenkomsten, slechts op zijn plaats als uiterste redmiddel, en ook dan moet het nog zijn kenmerk vinden in handhaving van de rechtszekerheid en versterking van het vertrouwen. Zoowel een alge meene rente-fixatie voor hypotheken, als een algemeene verlaging van huren tot eenzelfde percentage van de huurwaarde (huurprijs) van 1 Jan. 1931 schijnen ons niet bevorderlijk aan behoud en verster king van de rechtszekerheid en het ver trouwen. Daarbij komt, dat men, eenmaal dien weg betredende, allicht daarop verder moet gaan dan men meent te kunnen gaan, althans dan men wil gaan. Alleen reeds daardoor worden de zekerheid en het vertrouwen ernstig geschaad en ge schokt. Wij hopen dan ook, dat de regeering zal willen overgaan tot een ingrijpendo wijziging van het aanhangige wetsont werp." Het bestuur van den Polder Wal cheren heeft gisteren aanbesteed: a. het bouwen van een gemaal met bijkomende werken in de gemeente Rit- them. Raming f25.500. Inschrijvers: N.V. Visser en Smits Aan nemers-Mij, Sliedrecht f27697; Moerlands Aannemers-Mij, Wolphaartsdijk f 24900; C. H. Wisse, Zaamslag f24300; A. Poel man, Ritthem f23750; M. Hoogesteger, Wemeldinge f23640; J. Verheijke, Elle- woutsdijk f23333; Iz. Lagasse Zoon, Koudekerke f 23000; M. Walraven, Mid delburg f 22950; A. J. Verjaal, Dreischor f22900; A. A. de Wilde, Middelburg f22800; Fa Gebr. Kloppert, Grave f22800; J. Blijlevens, Geertruidenberg f22764; P. Dekker, Veere voor f22465; P. Volker A.Pzn, Sliedrecht f22457; Van Noordenne Giessendam f22384; P. J. de Bourgraaff, Wemeldinge f22140; L. J. Dekker, Veere f 21879; A. v. d. Straaten Jr's Aannemers bedrijf, Hansweert f21842; A. Visser Azn, Ridderkerk f21750; G. v. d. Klippe, Vlis- singen f21486; J. Haringman, Colijns- plaat f20900; A. M. Kuiper, Middelburg f 20570. b. het maken van een rijwielpad en het verleggen van bochten in den Noord- weg in de gemeenten St.-Laurens en Se- rooskerke. Raming f 22900. Inschrijvers: C. H. H. Wisse, Zaamslag f22900; Iz. Lagasse Zoon, Koudekerke f21.500; P. de Voogd, Veere f20.900; A. van Straaten Jr's Aannemersbedrijf, te Hansweert f20.800; A. Faassen, Rotter dam f20.759; P. Broeke, Breda f20.500; P. Dekker, Veere f20.329; J. H. v. d. Ven, Vlissingen f 20.280; Moerlands Aannemers bedrijf, Wolfaartsdijk f 19.900; C. Wis- kerke, Nieuwdorp f 19.900; C. Verwater Co., Teteringen f 19.880; P. J. de Bour- graaf, Wemeldinge f 19.840; J. Knuist, 's-Heer Arendskerke f19.351; L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke en M. Wandel, Schoondijke f 19.270; C. v. d. Klippe, Vlis singen f 18.770; N.V. Noord-Nederland- sche Wegenbouw, Harlingen f 18.620; K. Lucasse, Walzoorden f 18.240; J. Peene, Haarlem f 18.200; A. Warrens en J. Kindt, Ossenisse f 17.990; P. de Regt, Schoorl f 17.890; A. A. de Wilde, Middelburg f 17.760; A. Visser Az., Ridderkerk f 17.572; J. D. Jansen, Colijnsplaat f 17.400; A. Geldof, Serooskerke f 17.111; J. den Oude, Zierikzee f 16.625; J. Haringman, Colijns plaat f 16.500; J. Bimmel en C. Geldof, Domburg f 16.448. c. het verbeteren van de bocht in den Noordweg aan de Westzijde van de kom van Serooskerke. Raming f1700. Inschrijvers: A. Faassen f2194; J. H. v. d. Ven f1886; P. Dekker f1807; A. Warrens en J. Kindt f 1650; C. Wiskerke f 1674; K. Lucasse f 1657; Iz. Lagasse Zoon f1612; A. Visser Az. f1600; L. G. J. v. d. Ven en M. Wandel f 1594; A. Mol, Hendrik Ido Ambacht f 1592; C. v. d. Klippe f1575; J. Knuist f1583; Noord- Nederlandsche Wegenbouw f 1570; P. de Voogd f 1540; Moerlands Aannemersbe drijf f 1510; J. en A. Geldof, Serooskerke f1472; J. Bimmel en C. Geldof f1310. Ierseke. B. en W. hebben getracht bij inschrijving te verkoopen het voormalig ziekenhuis aan den Steeweg. Inschrijvers: P. Hoogstrate f 1855; G. Hirdes f 1640; J. M. Goeman f 1398; Jan van Putten f 1234.56. Gunning aangehouden. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Oct. 14 Prov. Comm. Ned. Bijbelgenootschap. 18 Ghr. Winterlezing. 18 Uitvoering Ruytercantate. 21 Verg. afd. Patrimonium. 22 Afd. Ned. Vereen. Ghr. Kantoor- en Handelsbedienden. 22 Geref. Jeugdverband. 26 Districtsverg. Chr. Landarbeiders- bond. 7 Afd. Goes Ghr. Nat. Werkm. Bond. 8 Lezing Algem. Ned. Verbond. 14 Prop.-avond Ghr. Besturenbond. 15 Ghr. Winterlezing. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Oct.: Meest matige wind uit W. richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen regen, iets kouder 's nachts. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Vrijdag 5 u. 50 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6