DE ZEEUW p THEE JAVA heelfjjn KARAVANEN TWEEDE BLAD qoed en toch, u goedkoop Uit de Provincie F EUILL ET O N. Eindelijk vereenigd. VAN VRIJDAG 11 OCTOBER 1935, Nr 10. GEMEENTEFONDSBELASTING 1935/1936. Gegevens over den financieelen toestand van de gemeenten. In welke mate de financieele toestand van een groot aantal gemeenten ongunsti ger ia geworden, kan worden afgeleid uit enkele gegevens betreffende de gemeente fondsbelasting, die zijn opgenomen in do negende aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. In deze aflevering wordt voor de be lastingjaren 1931/32 tot en met 1935/36 een overzicht gegeven van de aantallen gemeenten, die zich voor genoemde belas ting in een der drie klassen hebben ge rangschikt, en van de aantallen opcenten, die de gemeenten op deze belasting hef fen. Zoo is het aantal gemeenten, dat geen opcenten op de gemeentefondsbelasting heft, van 1931/32 tot 1935/36 gedaald van 317 tot 32. Het aantal gemeenten met het maximum aantal opcenten, dat recht streeks mag worden geheven (100 voor de jaren tot en met 1934/35 en 75 voor 1935/36) is gestegen van 30 tot 625. Ver der blijken 180 gemeenten, die voor 1931/32 in de eerste klasse waren ge rangschikt en 197 gemeenten, die in de tweede klasse waren gerangschikt, in een der volgende jaren naar een lagere klasse te zijn overgegaan. Het aantal gemeenten der dorde klasse vermeerderde hierdoor van lü3i/32 lot 1985/30 met 363. Opge merkt zij, dat door deze verandering van Wasse onder overigens gelijke omstandig heden een groot er aantal personen in de gemeentefondsbelasting valt, waardoor een hoogere belastingopbrengst wordt verkregen. In bet binnenkort verschijnende Over zicht van den belastingdruk in Neder land 1935/36 komen meer uitvoerige ge gevens voor betreffende de afzonderlijke gemeenten en de groepen van gemeenten, zoowel voor de gemeentefondsbelasting als voor elke andere gemeente geheven belasting. Bovendien komen hierin een aantal bijzonderheden voor betreffende de rijks- en de provinciale belastingen, alsmede een aantal tarieven, met behulp waarvan het belastingbedrag kan worden berekend, dat voor elk willekeurig inko men verschuldigd is. Zitting Prov. Staten. De eerste najaarszitting van de Prov. Staten zal gehouden worden op Dinsdag 19 November en de tweede zitting, waar in de voorstellen van Ged. Staten zullen worden behandeld, op Dinsdag 17 Decem ber. Vereeniging van Noord-Bevelandsche gemeenten. Gisteravond vergaderde de A. R. Kies- vereeniging te Colijnsplaat onder voorzit terschap van dhr M. J. Contant. Aan de orde was candidaatstelling voor de commissie in verband met de plannen van Gedep. Staten tot samenvoeging van de gemeenten Kortgene, Oolijnsplaat en Kats. Als candidaten werden gesteld de heeren P. Dourleijn en Jac. van Gilst. Na de candidaatstelling kwamen de tongen los over genoemd plan. Wat het voor inwoners van een zelfstandige ge meente zeggen wil, als die zelfstandigheid in gevaar komt, deed zich hier blijken. Zal ook de bezuiniging, die er mee wordt bedoeld, later wel blijken bezuini ging te zijn? Zal niet de eene gemeente de dupe worden van de andere. Dient ook geen rekening te worden gehouden met de Een verhaal uit het vroegere Rusland. 40) o— „D'eze heeren", sprak de agent snel, „zijn door ons gevangen genomen bij Ti- mophéief, den stalhouder, waar zij een geheime vergadering hielden.' Serge stampvoette. Het hoofd der politie keek beiden aan. D'ie beschaafde man en die edele offi cier hadden niets van oproermakers of volksopruiers. Hij kende dit soort wel. Daarbij was het nooit gebeurd, dat een officier der garde een oproerige rede uit sprak. Hier moest een vergissing zijn. Terwijl hij hierover nadacht, nam de heer Istinef het woord. „Kapitein", sprak hij, „hier is een mis verstand, uw afgevaardigden hebben ons in hun ijver aangezien voor hetgeen wij niet zijn. Wel had een zeker aantal voer lieden zich vereenigd bij Timophéief, maar geenszins met een afkeurenswaar dig doel integendeel, zij hoorden naar Gods Woord. Ik lees den Bijbel op vele plaatsen, en werd er nooit in verhinderd. Mijn naam is Paul Markovitchy Istinef, en deze man is mijn vriend. Wellicht stelt de inhoud van dit stuk u volkomen gerust." D'it zeggende reikte hij de papieren over. Nauwelijks zag hij die, of zijn ge laat betrok. „Excellentie! verontschuldig mij!" en hij boog zich diep. „Ik ben beschaamd, geschokt, verlegen Toen wendde hij' zich tot de drie poli tiedienaren: „Eh gij, rekels! boe hebt gij deze heeren durven aanhouden! Weet gij wie zij zijn? Een aanzienlijk burger en een luitenant van Zijne Majesteit den keizer." „Berisp hen niet, kapitein, zij deden hun plicht; het is een vergissing", sprak de heer Istinef. „Vergissing, misverstand! Zij verdien den te worden afgezet. Vraagt dezen hee ren verschooning." „Wij vragen nederig vergeving aan de heeren", zeiden alle drie. „Mag ik hun iets ter herinnering aan bieden?" vraagde de heer Istinef, en zijn zak openende bood hij elk een nieuw Tes tament aan. In deemoedige houding en met veel dank werden ze ontvangen.. Een vierde exemplaar bood de heer Istinef den chef aan. „Hierin kunt gij zien wat ik den voer lieden onderwijs, kapitein". D'eze nam het beschaamd aan. „Uwe Excellentie is al te goed", ging hij voort en bracht heiden naar de slede. „Indien de heeren zoo goed zijn ons niet aan te klagen", vroeg hij, een onder zoekenden blik op Serge richtende. „Wees gerust", antwoordde de heer Istinef, „wij zullen ons niet wreken." Daar buiten stonden de voerlieden en wachtten het einde met ongeduld af. Toen zij den 'heer Istinef en Serge terug zagen offers die inwvrors ven <?.a get&SBSian brengen die niet als hoofdzetel worden aangewezen? Voor die gemeenten kunnen er niet an- t ders dan moeilijkheden uit voortkomen. En dan de moreele zijde. Is de aard der bevolking van de verschillende gemeenten zoo, dat zij! vereenigbaar is. Deze vragen werden alle in den breede besproken, Uit deze bespreking werd wel den indruk ver kregen, dat de toestand zooals hij thans is wenschelijker werd geacht dan vereeni ging. Niet minder werd gevoeld het onaange- nome betreffende de geruchten, als zou hij eventueele vereeniging Kortgene naar de hoofdzetel dingen. Gevoeld werd het als plicht, nu dege nen die over ons gesteld zijn, opdragen deze zaak te onderzoeken, hieraan volgens ons beginsel mee te werken. N.V. Zaadhandel en Boomkweekerljen Wed. P. de Jongh te Goes. Van deze N.V. ontvingen we haar be schrijvende prijscourant voor het seizoen 19351936 van boomkweekerij- en aan verwante artikelen, die wij' hier gaarne aankondigen, Ze is eigenlijk meer dan een prijscourant. Interessant is b.v. wat wordt meegedeeld over 't onderstammen-vraag stuk, wat van betrekkelijk jongen datum is en waarvoor de belangstelling nog steeds toeneemt. Na tal van proefnemin gen is het deze N.V. gelukt een voorraad vruchtboomen op gekeurde onderstam men in den handel te kunnen brengen, waarvan men de verschillende eigen schappen en resultaten nauwkeurig kan aangeven, wat van groot belang voor den fruitkweeker is. Zooveel in haar vermogen is, laat de N.V. keuren, wat door de N.A.K. gekeurd kan worden en tracht ze het zoover te krijgen, dat alle materiaal gekeurd kan warden afgeleverd. Ook het hoofdstuk „Bestrijding van piiintsjizjekteïi" is vcv rIr. ?v.~; lezenswaard, terwijl de zoete most zelfs niet vergeten is. Uit de eigenlijke prijscourant blijkt, welk een groot sortiment de N.V. heeft aan te bieden. Wij' kunnen kennisname zeer aanbevelen. Middelburg. Voor de werkloo- z e n. De cursussen voor de vakopleiding en ontwikkeling van werkloozen zullen Maandag a.s. een aanvang nemen. Voor de te houden cursussen hebben zich dit jaar niet minder dan 170 per sonen laten inschrijven, een aantal, dat veel grooter is dan vorige jaren. De Commissie voor ontspanning der werkloozen besloot om ook dit jaar het Militair Hospitaal als ontspannings lokaal in te richten. Te beginnen met Maandag 21 October zal het bekende voor lokaal eiken werkdag van 2 tot half zes voor de werkloozen geopend zijn. Vlissingien. Bedrijfsstatistie- ken. In het Concertgebouw is een verga dering gehouden van de Chr. Midden stands-vereen. De heer J. van Altena, chef-enqueteur van het Economisch Instituut voor den Middenstand uit Den Haag hield een rede over bedrijifsstatistieken. Na op algemeene verschijnselen bij het tegenwoordige middenstandszakenleven te hebben gewezen, gaf hij' verschillende wenschen en adviezen, waarop- in het bij zonder nauwkeurig moet worden gelet. De middenstand moet vakbekwaam en steeds a jour zijn. Prijzen en behoeften voor zijn cliënten-kring kennen. Acht ge ven op nieuwe reclame-methoden en hoe sterk de concurrentie is. Vooral ook wet- Ingezonden Mededeeling. ten kennen; de offers voor het personeel; de verkeersvoorschriften, enz. Op de hoogte zijn van machines, apparaten, enz. voor zijn bedrijf; zijn administratie met kennis voeren naar de eischen des tijds. Hij1 dient te zijn organisator en niet zon der systeem, doch volgens een vastge steld plan te werken. Voor den omgang met het publiek algemeene ontwikkeling bezitten, van actueele gebeurtenissen uit het dagelijksch leven op de hoogte zijn, ook in den handel. Over de winkels in Vhssingen is spre ker van oordeel, dat ze voor een derde van het aantal niet aan redelijk te stellen etschen voldoen. Als hoofdvereischte geldt Orde. De ervaringen van het Economisch Instituut loeren dat de middenstanders veelal niet voldoende vakbekwaam zijh. Vrijwel alle middenstandszaken spelen op avontuur. De middenstander moet een goed rentmeester over zijn bedrijf weten te zijn. Door zelfwerkzaamheid en naarstige studie kan de middenstander zich zelf nog veel verbeteren. Na de algemeene opmerkingen behan delde spreker meerdere rechtstreeksche bedrijfsstatistieken. Na nog op het nut en de beteekenis van het Economisch Insti tuut te hebben gewezen dat gratis zijn adviezen geeft, betoogde spreker dat de middenstand zich zal kunnen handhaven als hijl de beste prestaties geeft. Bijl de po gingen tot verbetering kan de vereeniging hierin van onberekenbaar nut en voordeel zijn. Ned. Christen Vrouwen bond. Gisterenavond trad voor boven genoemde vereeniging als spreker op Ds J. S. Hartjes, Ned. Herv. pred. alhier, met het onderwerp: „De z.g.n. commu nistische tendenzen der diaconale hulp verleening in de Christelijke kerk". Ds Hartjes deed dit naar aanleiding van de bekende gedeelten uit Hand. 2 en a, ovpj' het gemeenschapsleven der eerste Christengemeente. Spr. wees op den gang van het Evan gelie naar het Westen: de invloed van de apostelen Paulus en Petrus op Europa is zeer groot. Helaas heeft het Christendom zich van het begin af geschaamd voor zijn geboor te, zijn Semietische afkomst. Anti-semie tisme is zeker niet iets van den laatsten tijd. Eerst sinds de Hervorming is Hand. 2 en 4 in bijzondere mate op den voor grond getreden en helaas ook oorzaak geworden van veel bloed en tranen. Vele secten hebben zich op den „heilstaat" be roepen, juist naar aanleiding van de eer ste Christengemeente, en hadden tot ge volg de boerenopstanden in Duitschland, de Doopersche beweging, naaktlooperij enz. Deze bewegingen zijn in bloed ge smoord, doch wij weten wel, dat de gees telijke achtergrond, n.l. het communisme, nog bestaat. Zeker is, dat het communisme tot den bedelstaf voert, dat ziet men in Rusland. De ellende van dezen tijd heeft dit goede gebracht, dat wij ons allen veel meer solidair betoonen tegenover anderen. Opmerkelijk is het, dat geen enkele der apostelen de gemeente van Jeruzalem voor de Westersche kerk ten voorbeeld heeft gesteld. Op boeiende, duidelijke wijze zette spr. breedvoerig uiteen de juiste beteekenis van den gemeenschapszin der Jeruza- lemsche gemeente. Van communisme was hier geen sprake. De liefde triomfeerde hier en spreker hoopte, dat ook onder ons veel van die liefde zal gevonden worden. Goes. Naar wij vernemen zal op Vrij dag 8 Nov. a.s. voor de afd. v. h. Algem. Nederl. Verbond alhier optreden Dr van Broekhuizen, de Zuid-Afrikaansche ge zant bij ons Hof. Dr van Broekhuizen hoopt dan te spreken over Zuid-Airika. Het gesprokene zal door schitterende lichtbeelden worden verduidelijkt. Hansweert. Het motorschip Schevenin- gen kwam gistervoormiddag tengevolge van den storm op de Westerschelde in moeilijkheden te verkeeren. De sleepboot „Archimedes" is van hier uitgevaren en komen, hieven zij een luid hoera aan. „Db Heer heeft ons uitgered", zeide de heer Istinef, „goeden nacht, vrienden! De Heer zegene u!" Onder herhaald gejuich namen beide vrienden den terugtocht aan. „Een vreemde ontmoeting", zeide Serge! „Zulk een afloop had ik niet verwacht." Glimlachend antwoordde de heer Isti nef met ernst: „Ghristus heeft zijn stem niet verheven op de straten; de discipel moet hierin den Heer navolgen en geen strijd voeren." „Is zoo iets u ooit overkomen?" „Neen, maar het is niet onwaarschijnlijk dat deze eerste keer de laatste zal zijn." „Waarom?" „Zie, men heeft ons tot nu toe vrij heid gegeven om het Evangelie te predi ken: zelfs bezit ik de vergunning, zooals gij gezien hebt; maar het is onzeker of dit zal voortduren. Men moet op alles iverdacht (zij!n. Velèn hebben het licht niet lief." „Vroeger zoiu ik dit hebben tegenge sproken; nu geloof ik dat gijl gelijk hebt." „En gij, vreest gij het licht?" „Een maand geleden zou ik het licht hebben willen ontvlieden". „En nu?" „Nunu...." bij draalde. „Liefst beantwoord ik dit heden niet", zeide hij met bevende stem. De heer Istinef zweeg, en zoo werd de reis voortgezet. Thuiskomende verhaalde hij het gebeurde aan zijn vrouw, en Serge ging dadelijk naar zijn kamer. Na enkele wist het motorschip op sleeptouw te krijgen en hier behouden in de haven te sleepen. Het motorschip „Vertrouwen" is ten gevolge van den storm tegen den dijk alhier geslagen. De sleepboot „Hoogezand" is van hier uitgevaren. Het mocht geluk ken een verbinding tot stand te brengen waarna het schip met verlies van schroef is afgesleept en later behouden in de haven van Temeuzen binnengebracht. Ierseke. Bezoek van Minister Deckers. Minister Deckers beeft Don derdagmiddag in do oestorloods yan de Mij', v.h. de Meulemeoster uitvoerig gezien de ziekte van de Zeeuwsche oester. Hem werden daartoe getoond hoe het 50 jaai geleden nog was en hoe het nu is. Hoe de val en groei van dc jonge Zeeuwsche oesters wordt bemoeilijkt door de gewel dige slipper-val. Juist daardoor worden er, practisch gesproken, geen kleine oes ters meer gevonden. De aanwezige Frau- sche oesters getuigden daarentegen van een goede groei: een mooie blanke schelp en goede kwaliteit visch. De Minister zeide niet te hebben gewe ten dat het zoo erg was, maar zeide toe, maatregelen te zullen overwegen om ver betering aan te brengen. Uitvoerig werd hem alles duidelijk gemaakt zoowel door groote als door kleine oesterkweekers. Voorts werd een bezoek gebracht aan de mosselknipperijl van den heer v. d. Jagt, waar Z.Exc. een goed beeld van dezen tak van bedrijf werd gegeven. Daar na werd de thee gedronken in Hotel Nolet, waar diverse belanghebbenden bij de mosselcultuur bezwaren kenbaar maakten tegen de misstanden in de Ver- koopoentrale voor mosselen. Niet dat er niet vele redenen tot dankbaarheid zijn, maar volmaakt is het no'g niet. De groot ste grieven zijn, dat Ierseke als grootste gemeente en meeat-belanghebbende in de mosselbranche, geen lid heeft in het Dag. Bestuur, maar door anderen moet warden geregeerd. Ook de regeling van het percentage van de levering naar Parijs geeft reden tot klagen. Een paar leveranciers die reeds jaren hebben geleverd naar Parijs zijn nu geheel uitgesloten. De minister, die van alles kennis nam, zal zulks onderzoeken. Z.Exc. dankte de heeren voor het vele hem getoonde en spTak de wensch uit dat de cultuur spoedig weer oip peil mag ko men. Met de schoonmaak had mej. Nieu- Wenhuijtzen het ongeluk van den zolder te vallen en ernstige inwendige kneuzingen bp te loopen. Dr Klinkenberg verleende geneeskundige hulp. Wemeldinge. In 'het afgeloopen zomer seizoen van de Schietvereen. Koos de la B.eij werden de volgende resultaten be haald. Met scherp op 100 M. baan (max. 250 p.): J. Hannewij'k 241 p. (koningschap), C. Veerhoek 240 p., D. de Witte 237 p.; Ghr. de Zeeuw 236 p., P. Bolle 232' p.; A. Kosten 232 p. en J. Wielemaker 224 p. In het afgeloopen zomerseizoen van de Wemeldingsche Burgerwacht werden de volgende resultaten behaald. Met scherp op de 100 M. baan (max. 250 p.): J. Hannewij'k 245 p. (koning schap scherp), Di. de Witte 238' p., A. Kosten 236 p.; P. Bolle 233 p.; G. Veer hoek 231 p.; J. Wielemaker 229 p., G. Schouwen aar 224 p.; J. G. Adriaanse 220 p., Jacs. Koeman 211 p. en H. van Oösten 208 p. Bovendien behaalde A. Kasten den titel van Koningschutter le kl. ingesteld door den Nederl. Bond van Vrijw. Burger wachten, met 471 p. en tevens den titel Schutterkoning der Wemeldingsche Bur gerwacht met 643 p. voor 19351936, eveneens ingesteld door den Ned. Bond. Voor den wedstrijd van oud-koningen van den N'ed. Boud van Vrijv. Burger wachten behaalde J. Eflannewijik 280 p. Woensdagavond kwam in het Mu- zieklokaal alhier, een aantal dames bij een voor het organiseeron van een bazar ten behoeve van het fanfare gezelschap O. K. K. De voorzitter der vereen, dr W. F. Gnirrep, verwelkomde de dames en Ingezonden Mededeetlng, oogenblikken knielde hij neer en bleef hij' verzonken in stil gebed. XX. Somber en treurig brak de dag van den lOen December aan. Maar al bleef de na tuur ongevoelig onder haar bevroren mantel, de harten van duizenden tintelden van vreugde. Met geestdrift had men den dag verwacht, die den Czaar, den bevrij der, in zij'n hoofdstad zou terugvoeren. Nauwelijks was het o-ogenblik van zijh aankomst bepaald, of men had reusach tige toebereidselen voor een feest ge maakt. Op den morgen van den grooten dag zag de stad er waarlijk tooverachtig uit. Alle straten waren versierd. De balkons prijkten met bekleedsels van allerlei kleur en daartusschen bemerkte men herhaal delijk het borstbeeld van Zijne Majesteit, gekroond .met lauweren en omringd van loof en bloemen. De nederigste wijken hadden niet achterwege willen blijven, en zij', die noch bloemen, noch kostbare stof fen konden tentoonspreiden, hadden hun vensters met slingers en gekleurd papier versierd. De straten, door welke de keizer zich naar de hoofdkerk en vandaar naar het winterpaleis moest begeven, geleken op een woud van vlaggen, en de versier selen aan balkons en deuren vormden een onafgebroken keten. Van negen uur af des morgens was het perspectief tusschen het. Moskou-station en het Admiraalsplein omringd door een dichten drom van men- deelde mede, dat, wil O. K, K. aan de eischen, die het muziekleven stelt, trach ten te beantwoorden, deze vereeniging fi nancieel en moreel meer dient te worden gesteund. Het bestuur van O. K. K. stelt het dan ook zeer op prij's dat een groot aantal dames door haar aanwezigheid blijk geven van haar sympathie met dit doel. Op verzoek van dr Gnierrep werd de verdere leiding van deze vergadering door mej. K. Dekker aanvaard. Uit de verdere besprekingen bleek, dat eerst een intee- kenlijit voor bijdragen in geld en(of) goe deren zal worden aangeboden. Koudekerke. Subsidie Ghr. Be waarschool. De Ver. tot Instandhou ding der Chr. Bewaarschool te Koude kerke, verzoekt, onder overlegging van de rekening dienst 1934 het uit de gemeente kas toegekend subsidiebedrag, met ingang van 1 Jan. 1936 to vorhoogen met een be drag van f 100, omdat anders het bestaan der school ernstig gevaar loopt. In de vergadering van 28 Dec. j.l. is de 3ubsidie aan bovengenoemde vereen, toegekend, ingaande 1 Jan. 1935 met een bedrag van f 50 verlaagd. B. en W. hebben zich omtrent de be waarschool doen inlichten en zijn daarbij tot de overtuiging gekomen, dat sinds ver leden jaar de omstandigheden veel zijn gewijzigd, zoodat er voldoende gronden aanwezig moeten worden geacht een ge- 1 wijzigd standpunt in te nemen. In de al lereerste plaats is daar het sterk toege nomen leerlingenaantal. Bedroeg dat ver leden jaar 32, thans wordt de school door 54 leerlingen bezocht. In de tweede plaats zij' gemeld, dat ook de betrokken vereeniging geen poging on gebruikt heeft gelaten, de exploitatie dek kend te krijgen. De jaarwedde van het hoofd der school is met een bedrag van f 100 verlaagd. De verschuldigde school gelden zijn niet meer voor verhooging vatbaar. Inzage der rekening over het dienstjaar 1934 zal duidelijk maken, dat deze, ontdaan van de buitengewone ont vangsten en -uitgaven een tekort oplevert van plm. f 170, Het jaar '1935 zal mede in verband met de verlaagde subsidie, geen gunstiger beeld vertoonen, maar het over dit jaar te calculeeren tekort kan worden weggewerkt, met het nog aanwe zig bedrag van de gehouden bazar. Wordt dus het adres ingewilligd, dan blijlft nog een jaarlijksch tekort te verwer ken van f 70f 100 per jaar. Op dezen grond stellen B. en W. voor Ingezonden Mededeeling. Jec^sc,toPPe levev^fe \ev< rif ion besri^'- O* d. VO°T U „rbV\aP°l Verben schen, die alle standen der bevolking ver tegenwoordigden. Aan de eene zijde der straat stonden de troepen van het garni zoen van Sl. Petersburg ongewapend in gelid; de militaire muziek deed de lucht van haar vrooïijk trompetgeschal weer galmen. Op het halfronde Kazanplein had men tegen de pilaren van den tempel tri bunes aangericht en die duizenden hoofden, die allen in afwachtende hou ding naar denzelfden kant gericht waren, maakten den indruk van het reusachtig ruim van een schouwburg. Op dit punt vooral was de menigte dicht ineengedron gen, want de keizerlijke stoet moest hier stilhouden, terwijl Zijne Majesteit naar de kerk zou gaan om een Te Deum aan te hoor en. Vóór de zuilengangen stonden de leerlingen der burgerscholen van St. Petersburg geschaard, en de geestelijk heid der hoofdstad met den aartsbisschop aan het hoofd verwachtte den keizer in het voorportaal met kruis en banieren. Verder op' het Admiraalsplein schikten de troepen zich in een dubbele rij', van. den grooten boog af, van den generalen staf, terwijl de krijgsscholen zich in groepen rondom de toegangen van het paleis schaarden. Bij een dezer vroepen bevond zich Nikolaas Marline. Een jong meisje, het hoofd gedekt met een fluweelen hoed met witte veeren, za-g van een balkon naar omlaag en doorliep met haar oogen de rijen der kadetten. Het was Katinka Marline. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5