DE ZEEUW A OFFIE «YSSNDYK GEELKERK 'n Barstende Hoofdpijn HEEL LEKKER VINDT TWEEDE BLAD Na de crisis. DIEMEN BU U Eindelijk vereenigd. Uit de Provincie C.B.T.B. In cursus |ouwboek- IW.) Kos- pij S. DE (W.) blank of 1st adres: (lburgsche irichting, IKOLVEN lendriks- JUWDE billijk irr |EN, Aan- Iddelburg. la.s. HET IS, Oost- Jiadkamer llnlichtin- )EKKER, ien: tAKJE, bestaan lomen bij /ischhan- igen. 'PER, jijsopgaaf. terke. a.ar, P.G., houdster om alle Brieven Zeeuw" MADEN, vraagt, voordige, 3ISJE, lien. VAN VRIJDAG 4 OCTOBER 1935, Nr 4. In de „Maasbode" spreekt bet oud-lid van de Tweede Kamer de heer A. van "Wijnbergen zijn groote vreugde uit, dat wederom een zoodanige verhouding tus- schen kabinet en volk zich heeft ontwik keld, als voor een juiste behartiging voor 's lands zaken zeer zeker nu noodig is. „Daargelaten, aldus de heer van W., de vraag, wat er den laatsten tijd moge gehaperd hebben, vast is nu wel komen te staan veelzeggende, spontane uitin gen in en buiten het parlement hebben bet mede aangetoond dat de overtuigde meerderheid van ons volk met gerustheid de behartiging van 's lands zaken aan dit Kabinet ziet toevertrouwd. En daar is reden voor. Moest reeds zeer de aandacht trekken, dat dit jaar de Koningin in de Troonrede niet slechts Gods onmisbaren zegen in riep, maar bovendien God bad om de kracht en de wijsheid, die Hij alleen het werd ootmoedig beleden geven kan, bi} het eerste optreden in het Parle ment bad ook de' Minister-President openlijk om Gods hulp, en wijl weten, dat dat niet is ijdele frase, maar uiting van ernstige, dagelijksche levenspraktijk. Het feit is niet licht te overschatten. Een aan sporing zij er voor ons allen in gelegen het Kabinet te steunen met ons dage- lijksch gebed, hetgeen voior alles noo dig is Er L> inccï, waarom met vertrouwen onder leiding van dit Kabinet de toekomst kan worden tegengegaan. Den vorigen Vrijdag beëindigde de heer Colijn zijn rede met te zeggen, dat ons volk de zenuwachtige stemming van zich moet afschudden, en ze doen plaats ma ken voor rustige beradenheid en grim mige volharding. Hij' mocht dat zeggen, wijl het Kabinet, nog deze week in de uitnemende redevoe ringen van den premier en van den Mi nister van Financiën daarvan het voor beeld gegeven heeft." De schrijver wijst er vervolgens op, dat de in verband met de Kabinetscrisis ge houden beraadslagingen reeds daarom van nut zijn geweest, wij'l op één factor, met name door den beer Colijn, de aan dacht is gevestigd, die niet mag worden verwaarloosd, wil men de crisis juist ver klaren en billijk beoordeelen, en waarop in de naaste toekomst nauwkeurig zal moeten worden gelet, wil men herhaling voorkomen. „Wanneer wijl ons, zegt hij'1, slechts be palen tot het laatste jaar, dan ontwaren we in een deel der katholieke pers een hetze tegen het Kabinet en tegen den heer Colijn in het bijzonder, die werkelijk den indruk kon wekken gelijk in de Kamer werd gezegd al bestaat het Kabinet uit een stel sukkels, dat niets van den toe stand begreep. Op den duur moest dat spaak loopen, zeer zeker nu, wijl, gelet op de nu te ne men maatregelen, de Regeering haar taak slechts kan vervullen, wanneer zijt zich overtuigd mocht houden te genieten het vertrouwen van de groote meerderheid van ons volk. In een artikel, getiteld „Kabinet en Volk" schreven wijl in de Maasbode van 13 Februari 1.1.: „Men bedenke wel, dat het een groot landsbelang is, dat er zij1 een kabinet, dat het vertrouwen ge niet van ons volk; telkens en telkens het vertrouwen in het Kabinet en zeer in het bijzonder in den heer Colijn te ondermij nen, is, naar ik meen, stellig in strijd met 's lands belang." Welnu, de campagne, waarop we toen het oog hadden, werd sindsdien onver zwakt voortgezet, en hij, die de crisis wil verklaren en billijk wil beoordeelen, zal daaraan in de eerste plaats aandacht heb ben te schenken. Laat ons hopen, dat, nu men de droe- FEUILLETON. Een verhaal uit het vroegere Rusland. 35) O „Pas op!" riep Serge, hem met den elleboog aanstootende. Deze keer was het een generaal, die in een slee voorbij reed. Een weinig rechts en de jongens stonden in de houding. „D'e militaire groet is de plaag van mijn levenl" riep Nikolaaa, wiens kortzichtig heid en groote afgetrokkenheid hem dik wijls een leelijken poets speelden. „Ben je van de week nog bij ons thuis geweest?" hernam hij een oogenblik later. „Ja, maar de dames waren uit en ik heb in dezelfde week niet terug durven komen". „Ga dan vanmorgen met mij mee de- jeuneeren", zeide Nikolaas. „Wat denk je, zou ik durven?" vroeg Serge aarzelend. „Wel ja, mijn vader is altijd blij je te zien; en Mila.... van haar behoef ik niet te spreken", voegde hij er met een ondeugenden glimlach bij. Serge, die zeer geneigd was zich te laten overhalen, volgde Nikolaas. Zij kwa men juist op het oogenblik dat de familie vige gevolgen, gezien t&eft, men toi be ter inzicht ia gekomen. Moge ter harte worden genomen de wijze, vermanende woorden van den heer van Nispen in de Maasbode van 13 Sep tember 1.1.: „Als bet schip in den storm is, en met zware zeeën te kampen heeft, die over het dek slaan, moet de bemanning niet worden opgezet tegen den man aan het stuur en den kapitein op de brug". Zijt, die, vooral in dezen tijd, een der gelijke campagne zouden willen blijven voeren, mogen wel bedenken, dat zij scha den 's lands belang, maar ook het zij hun met nadruk voorgehouden dat der R.-Katholieke Kerk hier te lande. Mocht het niettemin onverhoopt gebeu ren, dan maakt het thans voorgevallene het beslist noodzakelijk, dat elke gelegen heid worde aangegrepen het geschied de reeds enkele weken terug van zeer be voegde zijde op zoo voortreffelijke wijlze om openlijk afkeuring daarover uit te spreken, opdat ontwijfelbaar vaststa, dat èn de R,-Kath. leden onzer vertegenwoor digende lichamen èn het overgroot deel van o-ns R.-Kath. volk voor dergelijke uitingen niet de minste verantwoordelijk heid wenschen te dragen, er beslist afwij zend tegenover staan." Het is in 's lands belang te hopen dat dit waardige en bezadigde woord van den heer Van Wijnbergen in R.-K. kring ter harte zal worden genomen. Ingebonden Mededeeling. Jecovltol levertraan we tenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. - Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f0.75 per flacon. a Autobussen. Bij Kon. besluit van 18 September 1935 no. 17, zijn ongegrond verklaard de beroe pen van de N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij te Rotterdam, tegen de be schikking van Ged. Staten van Noord- Hl'tt'biiwt 'Vaa 13 Februari iö35, waarbij de bij hun beschikking van 16 Mei 1934 aan de N.V. Autobedrijf Darvi, v.'h. Gebrs. v. Rooij. te Bergen op Zoom, verleende ver gunning tot het in werking brengen van autobusdieneten van Bergen op Zoom naar Dinteloord en naar Nieuw Vosse- meer in de richting van St. PhMipsland en van een marktautobusdienst van Ber gen op Zoom naar Niieuw Vossemeer is overgedragen aan de N.V. Brabantscbe buurtspoorwegen en autodiensiten B.B.A., te 'S'-Hertogenbosch (kantoorhoudende te Breda), en tegen de beschikking van Ged. Staten van Zeeland van 1 Febr. 1935, waarbij! is bepaald, dat in bun besluit van 17 Augustus 1934, waarbij de bij) hun be sluit van 17 Juni 1932 aan Gebrs. de Rooij ito Bergen op Zoom, verleende ver gunning voor een autobusdienst van de Noord-Brabantsch-Zeeuwsche grens over St. Philipsland naar het Zijpe (veer) is overgeschreven op naam van de N.V. Autobedrijf Darvi v.h. Gebrs. de Rooij, te Bergen op Zoom, in plaats van: de N.V. Autobedrijf Darvi voornoemd, zal worden gelezen: N.V. Brabantsohe buurtspoorwe gen en autodiensten B. B. A. te 's-(Her- togenbosch. die U kwelt en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slechts 52 cent per 12 stuks. Overall Vraagt ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. aan tafel ging. „O, daar is onze kadetl" riep Katinka, toen zij Nikolaas zag. „Je kadet en een luitenant op den koop toe", antwoorde hij, terwijl hij Serge, die een weinig achierhleM, by den arm troz „Kom je op deze wijze onze gelukwen- scihen halen, mijnheer de luitenant?" zei- de de heer Marline. „Je verbeeldt je zeker dat jij ook recht hebt op onze dankbetui ging, omdat je voor Plevna gelegerd bent geweest en eenige schoten met de Turken gewisseld hebt, niet waar?" D'e goede oude heer wreef zich de han den met een veelbeteekenend gelaat. „Zeker Andre Kirilovitch", antwoordde Serge op denzelfden toon, hoewel hij' een weinig geraakt was over de lichtzinnige wijze, waarop de heer Marline zijn veld tocht van zes maanden behandelde. „Ik hoop, dat deze dames mij een lauwer krans zullen vlechten". „Met genoegen", zeide Katinka lachend, „een lauwerkrans zal je heel goed staan op je zwart haar en met je Romeinschen gelaatsvorm zal men je voor een Gesar of Pompejus aanzien". Op dit oogenblik kwam Mila binnen en Serge richtte de oogen op haar. Zij druk ten elkander stilzwijgend de hand. „Maar zonder gekheid", zeide Nathalie, „iedere soldaat en iedere officier van ons dapper leger heeft aanspraak op de dank- Een verkapte autobusdienst? Opgericht is een reisvereeniging, om vattende het geheele eiland Tholon. Vol gens het programma beoogt de vereeni- ging het organiseeren van binnen- en bui- tenlandsche reizen per toeringear tegen minimale prijzen en het geven van reis gelegenheid naar en van alle plaatsen ge legen op het eiland, met als eindpunt het station Bergen op Zoom. Om van deze reisgelegenheid gebruik te kunnen maken, moet men lid zijn van bovengenoemde ver- eeniging. De contributie is vastgesteld op f 0.10 per jaar. De dienst wordt uitge voerd met een touringcar, die de „vereeni- ging" van een „ondernemer" heeft ge huurd. Waar de dienst dagelijks op de ver schillende treinen rijdt, daar wordt, naar wiji vernemen, door de politie onderzocht of deze dienst niet is te beschouwen als een verkapte autobusdienst zonder con cessie. Goes. In verband met de tot sluiting der Winkelweek te houden Taptoe op Dinsdag 8 October, zal de sneltrein, welke 's avonds 23.50 uit Goes vertrekt, ook stoppen te 's-H. Arendskerke, Lewedorp en Arnemui- den. Kloetinge. Gemeenteraad, Don derdagavond vergaderde de voltallige raad. Allereerst werd het nieuwbenoemde raadslid dhr G. Blomaard Pzn. beëedigd ■en door den voorz. toegesproken. Een voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener steunregeling wordt nu in be handeling genomen. Hierbiji zegt dhr Blomaard, dat hij gaarne in de steunregeling zag opgeno- men, dat de uitgetrokkenen uit een werk- loozenkas géén wachttijd van 1 of 2 we ken moeten doormaken, aangezien dan deze mensohen twee keer een wachttijd zouden moeten doormaken, n.l. een voor de kasuitkeering en een voor de steun- verleening. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Dhr Buitenhuis zegt, dat het ver plichte lidmaatschap voor ondersteunden voor sommigen gemoedsbezwaren kan op leveren. Hij! zag gaarne dat hiermede re kening zou worden gehouden. De voorz. doet toezegging. Dhr S t r a u b vraagt of de subsidie van 50 pet. wordt uitgekeerd aan het fonds zelf, -of aan de 'ondersteunden. De voorz. zegt, dat dit aan den be trokkene zelf geschiedt. De concept-regeling wordt daarna zon der hoofdelijke stemming aangenomen, en luidt als volgt: Groep I. Georganiseerden die geen kas uitkeering genieten: a. Kostwinners f 7.20 per week, plus 50 cent per gezinslid boven twee, inwo nend dienstpersoneel inbegrepen; b. Kostgangers f 5.50 per week. Groep II. Ongeorganiseerden: a. Kostwinners f 6.50, met gelijken toe slag als voor de georganiseerden; b. Kost gangers f 5 per week. Het maximum-steunbedrag is voor groep I f 10.70 en voor groep II f 10 per week. Gezinsinkomsten, b.v. ouderdoms- en invaliditeitsrente worden voor 2/3 in mindering gebracht. Voor grondgebruik wordt een aftrek toegepast hij gebruik van: 12 gemeten 50 ct., 23 gem. f 1, 34 gem. f 1.50, 45 gem. f2, 56 gem. f2.50 alles per week. Personen met een grondgebruik van 6 gemeten en meer komen niet voor steun in aanmerking. In de premie voor ziekenhuisverple- ging en doktersfonds wordt 50 pet. door de gemeente bijlgedragen. Alle personen, welke steun genieten baarheid van ihet gansche Russische volk en gij doet er wel aan, Serge Petrovitch, u met ons te komen verheugen". Nathalie liet er zich op voorstaan een goede vaderlandsche te zijn en dien dag had zij, om er feestelijk uit te zien, haar bruin haar met rose lint getooid.Mila had er niet aan gedacht, maar de glimlach, die haar gelaat deed stralen, zei genoeg, dat zij deelnam aan de algemeene vreug de. „Waar is mijn zonnestraaltje?" vroeg de heer Marline, een blik rondom de tafel werpend. „Hier papa", antwoordde het jonge meisje, terwijl zij een schaal met peper koek voor haar vader neerzette. De heer Marline had een zwak voor kruidkoeken, en zijn dochters zorgden, dat zij die altijd voor hem in voorraad hadden. „Kijk, zoo word ik bedorven", zeide hij, zich tot Serge richtend, „je kunt niet ge- looven hoe mijn dochters mij bederven. De oudste leert latijn, enkel om mij' het Romeinsch recht te kunnen voorlezen, de tweede zingt mij Italiaansche liederen voor en de jongstebrengt mij peper koek". Katinka lachte; Nathalie trok een ver ontwaardigd gezicht en Mila bloosde tot achter de ooren. Serge volgde baar met zijn blik, terwijl zij naar baar plaats te- mioeten lid zijn van do vereen, voor zio- kenhuisverpleging. Gezinnen van 2 personen zullen een wachttijd van 2 weken, gezinnen van meer dan 2 personen een wachttijd van 1 week moeten doormaken, behalve per sonen welke uitgetrokken zijn uit hun werkloozenkas. Aan de orde komt nu de bespreking van den bliksemafleider op den toren. Volgens het uitgebracht rapport door den heer Brood te Amsterdam omtrent den bliksemafleider blijkt, dat daaraan verschillende verbeteringen moeten ge beuren, welke f 144 zullen kosten. Aan B, en W. komt dit bedrag nogal hoog voor. Dhr Straub is er erg huiverig voor, om daaraan met iemand uit Amsterdam te beginnen, daar de kosten dan veel ho>o- ger komen, dan wanneer iemand het uit deze omgeving doet. Hij is er tegen, omdat sinds menschenheugenis geen blik sem hier in den toren is geslagen,, en ziet er nog geen gevaar in. Dhr B u i t e n h u i s voelt er wel iets voor om tot verbetering over te gaan. Beter geen bliksemafleider dan een slech ten. Dhr Blomaard vraagt nog naar de prijk van. den vorigen bliksemafleider, waarop de voorz. antwoordt dat deze f 173 heeft gekost. Dhr Blomaard vindt dat deze verbetering beter kan ge schieden door den heer Van Driel. Dit punt wordt aangehouden. Op voorstel van B. en W. wordt op zijn verzoek aan J. Meulendijk met ingang van 1 Jan. 1936 eervol ontslag verleend als bode der gemeente en van het Burg. Armbestuur. Als gemachtigden van den Raad voor de openbare vergadering van Gedep. Staten, bedoeld in artikel 166 der Gemeentewet, worden gekozen dhr Straub, die het ge voelen van de meerderheid van den Raad zal toelichten, en de Burgemeester de minderheid. Op voorstel van B. en W. wordt het onderwijzend personeel en de kweekelinge aan de openbare lagere school alhier aan gewezen voor het geven van vervolgonder wijs in den komenden winter. De leden der commissie van advies voor de werkverschaffing voor het tijdvak 15 Oct. 193515 Oct. 1936 worden be noemd de heeren C. Blomaard Pzn., F. D. Hoogstrate, W. W. van Liere en W. Nieuwdorp. Nu komt in behandeling de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1936. Dhr Buitenhuis zegt, dat B. en W. wederom de eer toekomt voor het voeren van een voorzichtig financieel beheer. Evenwel hebben B. en W. hem nog niet overtuigd van de noodzakelijkheid van de rangschikking der gemeente in de 2e klasse der gemeentefondsbelasting, aan gezien dan de minder gesitueerden ook meer moeten gaan betalen. Ook zou z.i. op de navolgende posten bezuinigd kunnen warden: a. vervolgonderwijs. Dit zou opgeheven kunnen worden, aangezien daarvoor niet veel belangstelling bestaat; b. onderhoud van pompen en riolen zou gebracht kun nen worden op f 150; c. onderhoud van bezittingen van f 250 op f 150; de post on voorziene uitgaven van f 1800 op f 1328; de post verstrekken van bloemen aan schoolkinderen zou eveneens verlaagd kunnen worden. De voorzitter zegt, dat plaatsing van de gemeente in de 2e klasse wel eenige be- lastingverhooging is. Wanneer we in de 2e klasse gaan, wordt de uitkeering ook verhoogd. Het voorstel van B. en W. is dus om van de le naar de 2e kl. te gaan. Dhr Straub vindt dit paras vteeren op het rijk, hetgeen door den t oorz, wordt tegengesproken, aangezien de ge meente vorig jaar duizenden guldens aan het Rijk heeft moeten uitkeeren. Ingezonden Mcdcdeoiing. Ingezonden Mededeeling. rugging. Maar zooals zij was, in haar eenvou dige bruine japon en het blonde haar achter op het hoofd gevlochten, zou Serge haar niet hebben willen ruilen voor al de schoonheden der wereld. Serge zweef de met zijn gedachten in de wereld der idealen, toen hij plotseling tot de meer prozaïsche werkelijkheid werd terugge roepen door Nathalie, die hem van de overzijde der t.afel vroeg: „Serge Petro vitch, houdt gij van Russische kletzkis?" (een soort van pasteitjes). „Wel zeker, Nathalie Andrevna", ant woordde hij, zich zoo haastig tot haar wendend, dat hij het bord soep, dat hem juist door den knecht werd aangeboden, bijna op het tafelkleed omverwierp. „Nog altijd even onhandig", riep Ka tinka, terwijl zij haar japon op zijde trok. Serge prevelde iets tot verontschuldi ging, en de maaltijd liep tamelijk vroo- lijk af. Natuurlijk werd er veel gespro ken over de groote gebeurtenis van den vorigen dag. Toen men van tafel was opgestaan, trok de heer des huizes zich in zijn kamer terug, en Anna Kirilovna riep Katinka. „Wij gaan de stad bekijken", zeide zij, de zaal verlatende. Mila bleef met Serge en Nicolaas thuis. „Je bent mij iets schuldig, Ludmila Dhr Blomaard. zegt voor het voor stel te zullen stemmen, aangezien dan aan de werkloozen iets meer zal kunnen wor den gegeven. Het voorstel wordt daarna met 5 tegen 2 st. aangenomen. Dhr Straub merkt -op, dat f 350 voor het onderhoud van het gemeentehuis z.i. veel te hoog is. Hierop antwoordt de V o o r z. dat vorig jaar een bedrag is uitgetrokken voor be tegeling van de gang. Met voornoemd be drag zal de andere helft kunnen geschie den. Het voorstel-Straub tot vermindering wordt verworpen. De jaarlijlksche vergoeding voor de vrijwillige brandweerlieden blijft gehand haafd op f 5 en die voor de machinisten op f 10. De kasten der oudercommissie worden gebracht van f 45 op f 25. HJet uitgetrokken bedrag ad f 300 voor het vervolgonderwijs blijft gehandhaafd, aangezien het voorafgaande jaar daar voor veel deelname was. De post verstrekken van bloemen aan schoolkinderen blijft met 5 tegen 2 st. gehandhaafd. Tenslotte wordt de begroeting, welke sluit met een gelijk bedrag in ontvang en uitgaaf van f 62734,96 en met een onvoor zien van f 1800, met algemeene stemmen vastgesteld. Rilland-Bath. Ingekomen: J. E. Heem stra, van Eindhoven, Rodenbacblaan 9; J. L. de Hamer, van Enkhuizen, L. Tuin straat 1; A. J. Oele, van Kruiningen, Rijksweg B 47. Vertrokken: M. Walraven, naar Nijme gen, Ubb. Veldweg 117-119; J. J. H. Rijk, Oudenbosch no. 541; N. K. Zweedijlk, naar Krabbendijke A 31; E. A. Saman, naar Hoorn, Veenenlaan 170; A. van de Kneeke, naar Goes, Wijngaardstraat 7. Kruiningen. Een nieuw weg vak. Naar gemeld wordt zal op 23 October wor den aanbesteed bet nieuwe wegvale vanaf de nieuwe verhoogde spoorbrug bij; Vlake en aansluitende aan de Rijksbetonweg bij Kruiningen. Het is te hopen dat spoedig eén aanvang gemaakt kan worden met dit werk. Ook uit een oogpunt van werkverschaffing. lerseke. De oesiterverzending in Septem ber 1935 bedroeg: Nederland 108.748; Bel gië 233.114; Duitschland 4.000; Engeland 34.025; Frankrijk 650; andere landen 9.125, tezamen 389.662, vorig jaar in Sep tember 445.868. Krabbendijke. De diakonie der Ned. Herv. Kerk alhier beeft besloten aan de pachters van de gronden 50 pot. korting te geven. Kattendijke. Gemeenteraad. Geen opcenten op de fondsbe- 1 a s ti n g. In de gisteren gehouden raads vergadering werd het raadslid Hunders- marek beëedigd en geïnstalleerd. De be groeting 1935 had een wijziging te on dergaan. D'e begrooting voor 1936 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 34166.06. Er werd een steunregeling' voor werkloozen vastgesteld. De verordening tot heffing en invorde ring tot opcenten op de 'hoofdsom der ge meentefondsbelasting werd ingetrokken, zoo da t met ingang van 1 Mei 1936 geen opcenten op die be lasting meer geheven zullen worden. Tot gemachtigden naar de openbare vergadering van Gedep. Staten van Zee land op 18 dezer om de meening over opheffing van de gemeente nader toe te lichten, werden B. en W. gekozen. Andrevna", zeide Serge, terwijl hij Mila naderde, die bij de tafel pluksel zat te maken. „Je hebt beloofd mij te zeggen wat de laatste keer, dat ik hier was je ge dachten bezighield." „Dat is waar", antwoordde Mila, met een lichten blos, zonder de oogen op te slaan. „Is dit niet het beste oogenblik om je belofte na te komen? Nikolaas zit. te lezen en niemand zal ons komen storen." „Serge Petrovitch, je weet, dat ik niet graag over mijn gevoelens spreek, dat ik „er een afschuw van heb, maar ik mag niet zwijgen." Zij hield op om adem t.e bekomen, haar hart klopte zoo sterk, dat Serge het bijna hooren kon. „Maar het moet iets heel ernstigs zijn", zeide hij, tevergeefs trachtend zijn onrust achter een schertsenden toon te ver- hergen. „Je weet", vervolgde Mila, „welk een afschuw ik van oorlog heb; ik houd boven alles van vrede en toch zal wat ik nu zeggen ga, oneenigheid verwekken tusschen ons,., misschien zelfs een on- overkomelij ken scheidsmuur maken. Je hebt mij onlangs daarvan een bewijs ge geven." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5