Kerknieuws Onderwijs. Land- en Tuinbouw Zoeklichtjes. Rechtszaken Gemengd Nieuws Telegrammen. sommigen is hij Zaterdagmiddag per auto naar Antwerpen vertrokken en zou hem, naar men vreest, een ongeluk zijn overkomen. Ook loopen er geruchten, dat hij in het begin van de week te Antwer pen en gisteren in de omgeving van Krab- bendijke zou zijn gezien. Men staat hier voor een raadselachtig geval. Garnalenvaartuig vergaan. De opvarenden gered. Het garnalenvisschersvaarttiig BH 8 uit Brouwershaven is op de Middenplaat tusschen Goeree en Schouwen vergaan. Langs den zijkant van die plaat werd gevischt; toen men de korren wilde bin nenhalen bleken die met vuil gevuld te zijn. Hierdoor geraakte een en ander on klaar tengevolge waarvan de schipper het stuur over 't vaartuig verloor en dit op do plaat terecht kwam. Met elke windvlaag schoof het er steeds verder op en kwam daardoor in steeds hachelijker positie. De golven sloegen weldra over boord waar door 't heele schip vol liep. De van visch- vangst terugkeerende schepen ontdekten de ramp en voeren onmiddellijk naar de plaats des onheils, om hulp te bieden; zij konden echter het vaartuig niet benade ren, doordat niemand een roeiboot bij zich had. Het motorschip „Pionier" is daarop naar Scharendijke gevaren en heeft vandaar een roeiboot meegebracht, waarmee de schipper de drie opvarenden den schipper en zijn beide zoons, heeft ge red. Intusschen hadden de schipbreuke lingen reeds eenige uren in levensgevaar verkeerd. Smokkelerij in Zeeuwsch-Vlaanderen. In het grensgebied van Zeeuwsch- Vlaanderen hebben herhaaldelijk aanhou dingen plaats van personen, die suiker smokkelen. Meermalen worden aanzien lijke partijen in beslag genomen. Onder Zuiddorpe is een auto met ongeveer 400 k.g. suiker aangehouden en in beslag ge nomen. Bij' den grooten trek naar België, die vooral des Zondags uit de grensgemeen ten plaats heeft, worden bij1 terugkeer ook allerlei levensbehoeften of kleedingstuk- ken binnengesmokkeld. De nieuwe zeesluis te Terneuzen. Een delegatie van het Gentsche stadsbestuur heeft op het depar tement van buitenlandsche zaken te Brus sel een onderhoud gehad met minister president van Zeeland. Doel van het on derhoud was, de aandacht van den eer sten minister te vestigen op het groote nadeel, dat voor de Gentsche zeehaven zou voortvloeien uit de aanvaarding door de Fransche Kamer, van een ontwerp, waarbijl een „surtaxe" van 50 francs per ton zou worden gelegd op alle in de Bel gische havens ontscheepte goederen, be stemd voor Frankrijk. De delegatie maakte van de haar gebo den gelegenheid gebruik om bovendien ook no'g de aandacht van den premier te vestigen op de kwestie van de sedert lang door Gent gevraagde nieuwe zee sluis te Terneuzen. Aangedrongen werd op een zeer spoedige oplossing van dit vraagstuk dat voor de haven van Gent een levensbelang werd genoemd. In dit verband moet tevens gewezen zijn op ze kere thans aan den gang zijnde water werken, die, naar de delegatie meent, wel eens een gevaar konden worden voor den verderen bloei van de haven van Gent. Minister-president van Zeeland bleek zeer goed op de hoogte te zijn van het sluizenvraagstuk en de daarmede ver band houdende punten. Hiji gaf aan de Gentsche vertegenwoordigers de stellige verzekering, dat het departement van bui tenlandsche zaken geen gelegenheid onbe nut wil laten om de oplossing van deze kwestie te bespoedigen. De toon van zijn antwoord klonk vrijl optimistisch. Middelburg. Hedenmorgen is de brand weer gealarmeerd voor een begin van brand in het magazijn „In den Hercules" op de Burg. Op de werkplaats was een petroleum- vergasser uit elkaar gesprongen en de ontstane vlammen deelden zich reeds aan een kamerscherm mede. De 'heer Feij, bewoner van het pand, belde onmiddellijk de brandweer op, die in den kortst mogelijken tijd aanwezig was. Zij behoefde echter niet actief op te treden, daar mevrouw Feij met in de huurt aanwezig water !het vuur reeds ge- bluscht had Goes. Fruittentoonstelling en winkelweek. Gistermiddag, terwijl autoriteiten en verdere bezoekers de fruit- Itentoonst-ellmg bezichtigden, trok een op tocht van reclamewagens door de stad, die veel bekijks bad. Op de 'Groote Markt werd een groot aantal duiven losgelaten. Het bezoek aan de tentoonstelling was gistermiddag vrij druk, maar gisteravond slechts matig. Vermoedelijk 'hield de licht- stoöt velen op straat en zal vandaag en morgen, daar dan de toegangsprijs ook lager is gesteld, de groote stroom wel ko men. Gistermiddag te vier uur had in hotel Centraal een maaltijd plaats, waaraan 'be halve Ibet bestuur, ook tal van genoodig- den, o.a. de Commissaris der Koningin en het Dag. Bestuur der gemeente Goes, aan zaten. De heer Hank en bracht aan tafel dank aan de jury en aan het personeel der veiling voor hun veelomvattenden arbeid, aan 'deze tentoonstelling verbonden, ter wijl hij in 'den persoon van den heer Zegens te Kapelle den handel dankzegde voor 'de prettige samenwerking. Dhr v. d. Have te Kapelle huldigde den heer Hamken, die nu al 31 jaar als voorzitter der veiling de belangen van de leden behartigt en steeds heeft gezorgd voor een goede verstandhouding met den handel. De heer I r. v. d. K r o f t te Maastricht, lid van de jury, verzekerde, dat deze tentoonstelling de mooiste en meest doelmatige tentoon stelling is, die ooit op dat ge bied in ons land is gehouden. Hij wensoht Zeeland daarmee geluk. Het is het resultaat van jarenlangen arheid. 'Gisteravond te half negen stelde zich onder stroomenden regen jdie lichtstoet op. De stoet werd geopend door „Hosanna" en gesloten door „Euphonia". Toen het sein tot vertrek werd gegeven, was het in middels droog geworden, zoodat de voor geschreven route kon worden gemaakt. Aan belangstelling ontbrak het ook nu niet. En waren dan ook verschillende aar dige onderdeelen bij den stoet. Tal van Goesohe zakerunenschen maakten reclame voor hun producten, o.a. de fa. Gebr. Mulder, slagerij Korstanje, boekhandel Sturm, fa. v. d. Reepe (schoenhandel), fa. Weststrate (klompen), fa. Pik (steen kolen) enz. Verder waren Chevrolet en Nash- auto's present, evenals de Olveh (verzeke ring), terwijl zeker de handboogsociëteit Jacoba van Beyeren met haar pracht- wagen, de korfballers, de drankbestrijding en de padivindsters niet mogen worden vergeten. Voor vanavond 10 uur staat een vuur werk op het program, af te steken op den Westwal. Morgenmiddag te 3 uur heeft de Foto Puzzle rit plaats. Vertrek markt vanaf Hotel Centraal. Te volgen route: Korte Kerkstraat, Singelstraat, Kreukelmarkt, B. de Wittestraat, J. Valckestraat, Voor stad, Oostsingel, Oude Singel, dit voor de heenreis; voor de terugreis; 's-H. Hen- drikskinderendijk, Nieuwstraat, Beesten markt, Waterstraat, aankomst Vlasmarkt plm. 5 uur. Van 57 uur n.rn. is er Concert op de Groote Markt en om 8.30 uur openlucht film op de Groote Markt. Wij vertrouwen, dat het Comité niet meer, zooals deze week gebeurd is, van de gepubliceerde route zal afwijken. Wat de tentoonstelling betreft, verwij zen wij naar een advertentie in dit num mer, waarin toegangsprijs en uur van openstelling zijn vermeld. Zooals wiji gisteren reeds opmerkten, is het niet doenlijk op elk onderdeel van de groote fruittentoonstelling in te gaan en over eiken stand afzonderlijk te schrij ven. Op verzoek willen wij1 echter nog eens de aandacht vestigen waar deze afdee- ling zoo ten nauwste verband houdt met de fruitteelt op de tent van de boom kweekers (Inzenders „Vredehof" te Krab- bendijfce, fa. D. J. v. d. Have te Kapelle, P. van 't Westeinde te 's H. Arendskerke en KV. Wed. P. de Jongh te Goes). Hier is te zien het resultaat van de proefne mingen der laatste jaren van onze on dernemende boomkweekers. Tal van soor ten, op onderstammen veredeld, treffen we hier aan en van groot belang voor de fruittelers is de keuring door de N.A.K. Werden vroeger de boomkweekers nogal eens gewantrouwd omdat ze graag ver kochten wat ze kwijt wilden zijn, thans heeft men waarborg, dat men goede waar voor zijn geld krijgt. Het is inderdaad een der meest leerzame afdeelingen van de tentoonstelling. Gisteravond zijn in het Schuttershof door den heer J. C. v. d. Velde, voorzit ter der jury, de prijzen, in den lichtstoet behaald, met enkele toepasselijke woorden uitgereikt. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat ondanks den regen de licht stoet kon doorgaan en dankte de deelne mers voor hun moeite. De uitslag luidt als volgt: Groep ver- eenigingen: le pr. Handboogsociëteit Ja coba van Beieren, 2e pr. Postduiven-ver- eeniging, 3e pr. Ned. Padvindersgilde, 4e pr. Zigeunersgroiep; troostprijs Togo. Groep reclame-makenden: le pr. Arks beschuit, 2e slagerij Korstanje, 3e Citax, 4e Boekhandel Sturm. Particulieren: le pr. Drie meisjes, 2e Beer met begeleider, 3e Zomerzotheid, 4e pr. Huifkar. Crisis Comité. De collecte van Maandag j.l. heeft opgebracht f 53 58. Ver der is ontvangen f 50 van het batig saldo der verloting van den „Zandbak" der fam. Ds Homburg, indertijd tentoongesteld bij de firma Van Melle. Arnemuiden. Herhaaldelijk komt het hier voor, dat diefstal wordt gepleegd van aardappelen. Naar we vernemen thans weer op een stuk land gelegen binnen de bebouwde kom der gemeente. Het is dus geraden geen aardappelen op het land te laten liggen. Koudekerke. Woensdagavond gaf de Chr. Gemengde Zangvereen. „Soli Deo Gloria" te Koudekerke (dorp), directeur dhr S. Sanders te Middelburg, een uitvoe ring in de Ned. Herv. Kerk. Nadat ge zongen was Psalm 150 vers 1, opende Ds Vreugdenhil, Geref. Pred. te Meliskerke de bijeenkomst met gebed, las Psalm 150 en sprak een kort openingswoord. Daarna werden een zevental liederen, en een drietal orgelsoli ten gehoore ge bracht. De zangnummers werden uitgevoerd, deels door het koor, deels do'or duetten, deels door solisten, hetgeen een aangek- name afwisseling beteekende voor de hoorders. Het is onbegrijpelijk hoe iemand in den korten tijid van haar be staan, deze vereeniging reeds op zoo'n hoog peil heeft weten te brengen. Het ge heel klonk onberispelijk zuiver, de uit spraak was zeer duidelijk en de nuan ceering uitstekend. Hulde aan directeur en leden, voor hun geleverde prestatie. Ds van Kooten was ongetwijfeld de tolk der vele aanwezigen toen hij aan zijn groote waardeering voor het ten gehoore gebrachte uiting gaf, en opwekte lid of contribuant dezer vereeniging te wor den. Na het gemeenschappelijk zingen van Gezang 194 vers 1 en 5 sloot Ds van Koo ten dezen welgeslaagden avond met dank gebed. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Herwen en Aerdt, H. Bax te Andijk; te Birdaard L. J. R. Kalmijn, cand. te Utrecht; te Schalsum, II. Ster- ringa, O.-I. pred. met verlof te Leeuwar den; te Middelburg (vac.-Ds de Visser), J. C. H. Romijn te Apeldoorn vac.-Ds Tjebbes), W. H. Kelder te Breskens. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Amersfoort, W. Bijleveld te Haarlem (C.). Afscheid. Ds G. de Beus nam Zondag afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Rilland-Bath, wegens vertrek naar Bloemendaal. Z. Eerw. had tot tekst ge kozen Hebr. 138. Emeritaat. Het 'Prov. Kerkbe stuur van Zuid-Holland heeft aan Ds L. G. Bolkestein, Ned. Herv. predikant te Sc'holluinen op zijn verzoek eervol emeri taat verleend. Hij zal zich gaan vestigen te Zeist. Het Prov. Kerkbestuur van Noord- Holland heeft Ds C. J. van Paassen te Haarlem, op diens verzoek, eervol 'eme ritaat verleend, met ingang van 16 Nov. Bevestiging en intrede. In de gisteren gehouden vergadering van de Classis 'Goes der 'Geref. Kerken is na gehouden examen met al'gemeene stemmen toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten, de heer M. P. van Dijk, beroepen pred. te Wemeldinge, thans hulpprediker aldaar. De heer van 'Dijk 'hoopt op Zondag 20 October a.s. zijn intrede te doen, na 'be vestiging door Ds A. Scheele te Kapelle- Biezelinge. -'M.U.L.O.-scholen en de bezui niging. De 'drie landelijke vereenigin- gen voor M.U.L.O. bereiden een adres aan de Tweede Kamer voor, waarin, behalve op de funeste uitwerking der nieuwe sub- si-die-voorwaarden' voor geheel het U.L.O., mede gewezen zal worden op de ernstige gevolgen, die invoering van de 30-leerlin- gensohaal hebben zou, met name voor de scholen met een aantal leerlingen tusschen 52 en 61, 'die van driemansscholen, tot tweemaas--S'cbjOlen worden gedegradeerd, waardoor vele van deze scholen ten doode worden opgeschreven. BEKRONINGEN ZEEUWSCHE FRUIT TENTOONSTELLING TE GOES. Groep I: Eigen Stands, le prijs J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; le pr. Zeeuwsche Fruitteelt-Mij, Kloetin ge; 2e pr. J. C. Koert, Wolfaartsdijk; 3e A. v. d. Have, Albertine Hoeve, Kloetinge; Eereprijs Medaille H. M. Koningin Wil- helmina, J. O- C. Lenshoek; idem medaille H. K. H. Prinses Juliana, Zeeuwsche Fruitteelt-Mij. V ereenigingen 2e prijs Tuinbouwvereeniging „Schou wen en Duiveland", Haamstede. Groep II: Verpakt Fruit. Afdeeling. A: niet gewikkeld: Cox Oranje Pippin Prima le prijs Mij Wilhel- minapolder; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; Cox Oranje Pippin A le pr. Mij Wilhelminapolder; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Cox Oranje Pippin B le pr. J. O- C. Lenshoek, Kloetinge; 2e pr. Mij Wilhelminapolder; Mank's Codlin Prima le pr. Mij Wilhelminapolder; 2e pr. Fa v. d. Have, Kapelle; Mank's Codlin A le pr. Mij Wilhelminapolder; 2e pr. pr. Fa v. d. Have; Mank's Codlin B le pr. Mij Wilhelminapolder; 2e pr. Fa v. d. Have; Jonathan Prima le pr. Mij Wilhelminapolder; 2e pr. J. de Boe en Wisse, Kattendijke; Jonathan A le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. Mij Wilhelmina polder; Jonathan B le pr. J. de Boe en Wisse; 2e pr. Fa. v. d. Have; Transp. de Croncels Prima le pr. J. C. Koert, Wolfaartsdijk; 2e pr. J. Ermerins, Hoe- dekenskerke; Transp. de Croncels A le pr. J. de Boe en Wisse; 2e pr. J. C. Koert; Transp. de Croncels B le pr. J. C. Koert; 2e pr. Mij Wilhelminapolder; Schoone v. Boskoop Prima le pr. Mij Wilhelmina polder; 2e pr. Fa v. d. Have; Schoone v. Boskoop A le pr. Mij Wilhelminapolder; 2e pr. J. H. Krauwel, Goes; Schoone v. Boskoop B le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. Jan Weststrate, Kloetinge; Sterappel Prima le pr. J. Ermerins, Hoedekens- kerke; 2e pr. Zeeuwsche Fruitteelt- Mij; Sterappel A le pr. J. C. Koert; 2e pr. Mij Wilhelminapolder; Sterappel B le pr. Zeeuwsche Fruitteelt Mij; 2e pr. Fa v. d. Have; Louise Bonne d'Avr. Prima le pr. Mij Wilhelminapolder; 2e pr. P. v. 't Westeinde, 's-H. Ahtskerke; Louise Bonne d'Avr. A le pr. J. Q, C. Lenshoek; 2e pr. Mij Wilhelminapolder; Conference Prima le pr. Mij Wilhelminapolder; 2e pr. Fa v. d. Have; Conference A le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. Mij Wilhelmina polder; Conference B le pr. Mij Wilhel minapolder; 2e pr. Fa v. d. Have; Beurré Hardy Prima le pr. Mij Wilhelminapol der; 2e pr. Mar. Rijk, Goes; Beurré Hardy A le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. Mij Wilhelminapolder; Br. Hardy B le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. P. Dieleman, 's Heerenhoek; Zwijndr. Wijnpeer Prima le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr, J. Erme rins; Zwijndr. Wijnpeer A le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. Mij Wilhelminapolder; Will. Duchesse Prima le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. Mij Wilhelminapolder; Will. Du chesse A le pr. J. Ermerins; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Will. Duchesse B le pr. J. de Boe en Wisse; 2e pr. J. Q. C. Lens hoek; Doyenne du Comice Prima le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. J. de Boe en Wisse; Doyenne du «Comice A le pr. Mij Wilhelminapolder; 2e pr. J. de Boe en Wisse; Doyenne du Comice B le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. J. de Boe en Wisse; extra prijs J. Q. C. Lenshoek; Comtesse de Paris Prima le pr. Zeeuwsche Fruit teelt Mij; 2e pr. Mij Wilhelminapolder; Comtesse de Paris A le pr. Mij Wilhel minapolder; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Br. Alex. Lucas Prima le pr. Mij Wilhelmina polder; 2e pr. Fa v. d. Have; Br. Alex. Lucas A le pr. J. Ermerins; 2e Fa v. d. Have. Afdeeling B: Vruchten gewikkeld in standaardverpakking: Cox Oranje Pip pin Prima le prijs Fa v. d. Have; Cox Oranje Pippin A le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Mank's Codlin Prima le pr. Fa v. d. Have; Mank's Cod lin A le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Jonathan Prima le pr. Fa v, d. Have; Jonathan A le pr. Fa v. d. Have; Transp. de Croncels Prima le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. Zeeuwsche Fruitteelt Mij; Transp. de Croncels A Zeeuwsche Fruitteelt Mij; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Sterappels Prima le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Ster appels A le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Louise Bonne d'Avr. Prima le pr. Zeeuwsche Fruitteelt Mij; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Louise Bonne A le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. Fa v. d. Have. Afdeeling C: Keukenvruchten niet ge wikkeld in standaardverpakking: Lanes Prince Albert Prima le pr. C. Trimpe Burger, Kloetinge; 2e pr. J. C. Koert; Lanes Prince Albert A le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. J. C. Koert; Zoete Ermgaard Prima le pr. J. de Boe en Wisse; 2e pr. Fa. v. d. Have; Zoete Ermgaard A le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. de Boe en Wisse; Bramley Seedling Prima le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. Mar. Rijk, Goes; Bram ley Seedling A le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. J. Krauwel, Goes; Gieser Wildeman Prima le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. J. Pouwer, Goes; Gieser Wildeman A le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. J. Pouwer; St. Remy Prima le pr. J. O- C. Lens hoek; 2e pr. Fa v. d. Have; St. Remy A le pr. J. de Boe en Wisse; 2e pr. Fa v. d. Have. Druiven: Gros Maroe le pr. M. Nijsten, Borssele; Frankenthaler le pr. P. van 't Westeinde, 's-H. Abtskerke; 2e pr. M. Krijger, Borssele; Black Alicante le pr. P. v. 't Westeinde; 2e pr. M. Nijsten, 's Heerenhoek; Gold. Champion le pr. M. Nijsten. Groep III: Stuk vruchten. Afdeeling Grootbedrijf: Yellow Transp. le pr. Fa v. d. Have; Perzikr. Zomerappel le pr. Fa v. d. Have; Mank's Codlin le pr. J. Q. C. Lenshoek; Transp. de Cron cels le pr. J. C. Koert; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Cox Orange Pippin le pr. C. Trimpe Burger; Sterappel le pr. J. C. Koert; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; Schoone van Boskoop le pr. J. C. Koert; 2e pr. Fa v. d. Have; Jonathan le pr. Fa v. d. Have; Early Victoria le pr. Fa v. d. Have; Bramley Seedling le pr. Fa v. d. Have; Zoete Ermgaarde le pr. Fa v. d. Have; Clapps Favorite le pr. Fa v. d. Have; Beurré d'Amanlis le pr. Fa v. d. Have; Triumph de Viënne le pr. Fa v. d. Have; Louise Bonne d'Avr. le pr. Zeeuwsche Fruitteelt Mij; 2e pr. Fa v. d. Have; Br. Hardy le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. J. C. Koert; Williams Duchesse le pr. J. Q. C. Lenshoek; Conference le C. Trimpe Burger; Doyenne du Comice le P. van 't Westeinde; 2e pr. C. Trimpe Burger; Zwijndr. Wijnperen le pr. Fa v. d. Have; Br. Alex. Lucas le pr. Fa v. d. Have; 2e pr. C. Trimpe Burger; Comtesse de Paris le pr. C. Trimpe Burger; 2e pr. Fa v. d. Have; Beurré de Merode le pr. Fa v. d. Have; Maagdeperen le pr. Fa v. d. Have; St.-Remy le pr. Fa v. d. Have; extra prijs J. C. Koert voor Schoone van Boskoop. Afdeeling Kleinbedrijf: Mank's Codlin 2e pr. De Boe en Wisse; Transp. de Cron cels 2e pr. M. Krijger, Borsselen; Cox Orange Pippin le pr. P. de Dreu, Kloe tinge; 2e pr. De Boe en Wisse; Sterappel le pr. Mej. C. van Weele, Goes; 2e pr. P. Beulens, Hoedekenskerke; Schoone v. Boskoop le pr. J. Pouwer; Lanes Prince Albert le pr. De Boe en Wisse; Jonathan le pr. J. J. de Jager, Nieuwdorp; Zoete Ermgaarde le pr. De Boe en Wisse; 2e pr. Mej. C. van Weele; Triumph de Viënne le pr. De Boe en Wisse; Louise Bonne d'Avr. le pr. M. Rijk, Goes; 2e pr. J. Pouwer; Br. Hardy le pr. M. Krijger; William Duchesse le pr. J. J. de Jager; Conference le pr. M. Rijk; Doyenne du Comice le pr. J. Weststrate; 2e pr. P. de Dreu; Zwijndr. Wijnperen le pr. J. Pou wer; Br. Alex. Lucas le pr. M. Rijk; 2e pr. J. J. de Jager; Comtesse de Paris le pr. M. Rijk; 2e pr. De Boe en Wisse; Br de Mérode le pr. J. J. de Jager; Maag deperen le pr. A. J. van der Linde, Kloe tinge; St. Remy le pr. Mej. C. van Weele, 2e pr. J. .J de Jager. Druiven: Black Alicante le pr. P. van 't Westeinde; Goldan Champion 2e pr. M. Nijsten, Borsselen; Gros Maroc 2e pr. M. Nijsten; Frankenthaler 2e pr. P. van 't Westeinde. Groep IVBoomopbrengst. Schoone van Boskoop: le pr. A. de Jager, N.- en St.-Joosland; 2e pr, J. J. De liberale N. R. G r t. besluit een be schouwing over den oorlog in Abessynië aldus: „De toestand is echter critiek en is, evenals in 1914 het geval was, eigenlijk al aan de macht van de staatslieden ont snapt en in hooge mate van het toeval afhankelijk. Laat ons hopen dat dit ons genadig z ij." De hoop van dit blad voor de toekomst van de wereld is dus gevestigd op' het toeval, waarvan gehoopt wordt, dat het 'ons genadig zal zijn. Het is niet noodig o:p 't on-Christelijke van deze uitspraak de aandacht te vesti gen. En evenmin op het hopelooze daar van. De wereld afhankelijk van de genade van het toeval! Hoeveel rijker is dan de belijdenis van den Christen die gelooft dat God de wereld regeert, en die ook in deze don kere tijden geloovig zijn oogen Opheft tot den Heere onzen God, totdat H ij ons ge nadig zij!. OPMERKER. de Jager; 3e pr. J. Q. C. Lenshoek; extra prijs A. de Jager, N.- en St.-Joosland. Sterappel: le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; 3e pr. J. Q. C. Lenshoek. Beurré Alex. Lucas: 2e pr. J. Q. C. Lenshoek. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 4 Oct. 1935. Mishandeling van een politieman: A, B., chauffeur te Middelburg, 14 d. gev.- straf. Diefstal: J. J. de J. 26 j., schipper en G. J. de J. 56 j., schippersknecht, beiden wonende te Bruinisse. Voor ieder 2 mnd. gev.-straf. Overtr. wet Op de evenredige vracht- verdeeling voor de binnenscheepvaart: G. V., 56 j., schipper te Werkendam. In een tweetal zaken waarvan hooger beroep werden de vonnissen gedeeltelijk vernie tigd en bevestigd. Verder werd verdachte ontslagen van rechtsvervolging. Overtr. Motor- en Rijwielwet: J. P. 38 j., timmerman te Woensdrecht. Bevesti ging van het vonnis waarvan hooger be roep.f 10 of 10 d. h. Goederen onttrekken aan beslag: K. D. 22 j. koopman te Terneuzen, 3 mnd. gev.- straf voorw. en f20 of 10 d. h. Aan 'de gevolgen overle den. In het ziekenhuis te Raains&onks- veer is overleden de landbouwjr P., die Maandagavond op den Rijksstraatweg te Dussen (N.-Br.), terwijl hij met zijn zoon op een boerenkar reed, waarvoor een paard gespannen was, door een autobus werd gegrepen. Zooals men -zich herinnert is de 'zoon toen op slag gedood. Verdronken. Gisteravond is een 29-jarige man, wiens identiteit nog niet is vastgesteld, te Schellingwoude in het water van de Oranjesluizen geraakt. Toen hij kort daarna op den wal werd gebracht, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het Binnengasthuis. Luitenant van Boven voor het Hoog Militair Gerechtshof. DEN HAAG. Het Hoog Militair Ge- rechtshof behandelde heden de zaak tegen den Luitenant-ter-Zee 2e 'kl.H. L. van Boven, destijds 'dienende aan boord van H. M. „'De Zeven Provinciën", thans ter beschikking wonende te Bloemendaal, 'die op 14 Augustus j.l. door 'den Zeekrijigsraad te Willemsoord terzake van het als militair getuige van een door een min dere gepleegd misdrijf opzettelijk nalaten tegen den dader de door het belang der zaak gevorderde maatregelen van geweld naar vermogen aan te wenden, herhaalde malen gepleegd, alle de feiten beschouwd als eene voortgezette handeling is ver oordeeld tot drie maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest van 11 Febr. tot 15 Maart 1933 en met ontslag uit den militairen 'dienst -zonder ontzetting. Nadat de beklaagde verklaard 'had het zelfde verweer te voeren als vo-or den Zee- krijgsraad, concludeerde de advocaat-fis caal Mr A. Brants, tot bevestiging van het vonnis. De verdediging wordt gevoerd do-or Mr Dr J. de Vrieze uit Amsterdam. De uitspraak volgt later. Jubileum. D'EN HAAG. De luitenant-generaal Jhr W. Roëll, commandant van het veldleger, commandant van de vesting „Holland" en gouverneur der Residentie, herdacht he den den dag waarop hij voor 40 jaar werd benoemd tot tweede luitenant bij' de Kon. landmadht. H. M. de Koningin heeft van haar be langstelling in dezen dag willen doen blij ken, door het zenden van een persoonlijk telegram. Een schip vergaan? ROTTERDAM. Men maakt zich ernstig ongerust over het schip Onderneming, schipper A. Zwiers. Dit schip, groot 230 ton, is op 25 Sept. met een lading kali van Rotterdam naar Breskens vertrokken. Sindsdien heeft men echter van het vaartuig niets vernomen. Schipper Z. is gedomicilieerd te Amsterdam. Het is niet bekend hoeveel personen zich aan boord

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2