V 1 Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Wetenschap en Kunst Telegrammen. sloot terecht kwam. Do bus werd ernstig beschadigd. De drie inzittenden werden uit de auto bevrijd en met de autobus naar Goes vervoerd, waar dr v. d. Berg de kwetsuren verbond. Een wachtmeester der marechaussee die in de auto was ge zeten, maakte procesverbaal op. Verzeke ring dekt de schade. De oesterverzending is naar den tijd van het jaar zeer slecht; de vraag naar België is iets beter dan naar Engeland, maar de vraag van het laatste land kan niet slechter. Met vreeze ziet men de cijfers van de Septembermaand tegemoet. Naar we ver nemen, moet de kwaliteit van de in En geland uit Frankrijk geïmporteerde oes ters ook niet best zijn. Dat kan nog een feit van beteekenis worden voor de Zeeuwsche oestercultuur en is momenteel nog het eenige lichtpunt. Kruiningen. Dë opzichter F. alhier reed op de motor achter de auto van F. I. op den grintweg. Doordat de laatste, zonder dat richting werd aangegeven on verwachts links aanhield, reed de motor tegen de auto en sloeg omver. Met eenige schade aan den motor en een gescheurde broek liep dit zonder persoonlijke onge lukken af. Heinkenszand. Een afscheid. Maandagavond kwam alhier het geheele gemeentepersoneel in het gemeentehuis bijeen om afscheid te nemen van d'hr en mej. Fokker. Dhr Fokker was alhier ge durende 34 jaar gemeenteveldwachter, terwijl zijn echtgenoote bijna evenveel ja ren was belast met het onderhoud van het gemeentehuis, klokluiden en schoon houden van den lijkwagen. De burgemees ter sprak de scheidende ambtenaren toe. Hij memoreerde verschillende feiten uit het verloopen tijdperk. Zoowel door dhr Fokker als zijn eChtgenoote zijn trouw alle opdrachten' uitgevoerd. Alle jaren welke hij hier werkzaam was, was dhr Fokker trouw bode der gemeente en het zal vreemd zijn hem als 'zoodanig op de secretarie te missen. Een woord van dank komt ook mej. Fokker zeker toe. Tal van jaren heeft zij op de meest voorbeeldige wijze haar zorgen aan het gemeentehuis besteed. D'e burgemeester sprak namens alle aanwezigen den wensch uit, dat het echtpaar Fokker nog vele jaren in een goede gezondheid van hun pensioen zal mogen genieten. Namens alle aanwezigen bood hij hun een schemerlamp en een bloemstuk aan. Dhr Fokker dankte, ook namens zijn echtgenoote, in de eerste plaats den bur gemeester voor de goede verstandhouding die steeds heeft geheerscht en verder alle ambtenaren en den gemeentersaad voor de prettige samenwerking en de stoffelijke blijken van belangstelling. De familie Fokker bood de vergaderden een tractatie aan, waarna men nog eenige uren gezellig bijeen bleef. Door bet bestuur van de Coöperatie ve weegbruggen „Samenwerking" alhier werd tot weger benoemd aan den Kaai- dijk, dhr J. Kuzee Pz. alhier. Arnemuiden. Dinsdagmiddag geraakte de koopman van Zuit Nieuwland op het dorp Kleverskerke met zijn auto in de sloot. Van tegenovergestelde richting kwam een tractor met dörschmachine aangereden, en daar de weg ter plaatse maar smal is, wilde hij even wachten tot dit gepasseerd was. Om echter dit te kun nen moest woirden gedraaid om dan op het breeder weggedeelte of wegscheiding te wachten. Tijdens 't omdraaien gerankte de auto van den weg in de sloot. Met be hulp van de tractor gelukte het de met leurartikelen beladen auto uit de sloot te trekken. De materieele sohade was zeer gering, terwijl de koopman die in den wagen zat. er ook met den schrik af kwam. St. Laurens. Gemeenteraad. Dins dag vergaderde de Raad. Ingekomen was een dankbetuiging van HL M. de Koningin voor de aangeboden gelukwenscben ter gelegenheid van Harer Majesteits verjaardag. Door den heer Riemens worden inlich tingen gevraagd over de rioleering, welke thans aan den Schotelweg wordt uitge voerd, waarop de voorzitter mededeelt, dat dit een verkeersverbetering betrett, aangezien door de te smalle inrit telkens de berm wegzakt; er moest hier spoed be tracht worden, omdat een gelegenheid zich voordeed, dat een groote hoeveelheid grond zonder kosten voor de gemeente in het te dempen gedeelte kan worden ge bracht. Bij de behandeling van de begrooting voor het jaar 1936 deelt de voorzit ter mede, dat zooals in uitzicht werd gesteld, deze begrooting sluitend kon wor den gemaakt met een vermindering van de opcenten op de personeele belasting van 150 op 135. Namens de A.R. fractie maakt de heer Riemens eenige algemeene opmerkingen. Hij spreekt er zijn blijdschap over uit, dat B. en ~W. de begrooting konden aan bieden met een verlaging van de perso neele belasting, die in deze gemeente zwaar drukt door hooge huurwaarden en onjuiste classificatie. In verband met de uitgetrokken gelden voor bestrijding van de werkloosheid spreekt hij do wensch uit, dat de werkgevers zullen helpen door zooveel mogelijk arbeiders in hun bedrijf op te nemen. De stoffelijke zorgen zijn in dezen tijd groot, maar we moeten kracht putten uit de wetenschap, dat God re geert, dan kunnen we ook sterk staan in den strijd tegen al de stoffelijke nooden, die ons omringen. Nadat de voorzitter verschillende vra gen had beantwoord wordt de begrooting z.h.st, aangenomen met voor den gewo nen dienst een bedrag van f 32461 in ont vang en uitgaaf. N.- en Si Joosland. Maandag vergader de de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig met kennisge ving dhrn De Kater en Yerlare. De Voorzitter doet de volgende mede- deelingen: tot plaatsvervangend burge meester is 'benoemd dhr M. van Strien; Ged. Staten hebben den grondaankoop voor uitbreiding van de begraafplaats niet goedgekeurd, omdat de Begraaf wet geen bevoegdheid tot ontheffing verleent voor uitbreiding binnen 50 M. van de bebouw de kom. Besloten wordt dit raadsbesluit in te trekken; voor de te Middelburg te houden cursussen voor werkloozen heb ben zich 3 personen opgegeven, de totale kosten zullen f 45 bedragen. Van Mej. Zee is een verzoek ingekomen om den Woensdagmiddag vrij te krijgen als 'bewaarschoolonderwijzeres, wegens de hoofdakte-studie. Dit wordt goedgevonden mits gezorgd wordt voor een plaatsver vangster. Voorts is bericht ingekomen van het Ministerie van Sociale Zaken, dat het werkverachaffings-otoj eetverbeteren van den waterafvoer in den polder Oud Sint Joosland, is goedgekeurd. De begrooting 1936 wordt door B. en W. aangeboden. Deze is sluitend gemaakt zonder belastingverhooging. De begroo ting zal bij de Raadsleden circuleeren. Naar aanleiding van een door B. en W. ingesteld onderzoek naar het veelvuldig inslaan van den bliksem op telefoon- en licfhtleidingen, is van de P. Z. E. M. een opgave ontvangen van de kosten die ver bonden zijn aan het ondergrondsch ma ken van bet lichtnet. Aangezien dit be drag zeer hoog is, wordt besloten er niet op in te gaan. B. en W. zullen prijsopgave vragen voor plaatsing van een bliksem afleider op den toren. De voorzitter deelt nog mede, dat het telefoonnet in de kom der gemeente thans ondergrondsch wordt gemaakt. Van Sam. Janse alhier is een verzoek ingekomen om een gedeelte van het voet pad „de Hoogte", namelijk van de Roode Leeuw tot den Molen, van den ligger af te voeren, omdat er veel kinderen over het bezaaide land loepen, waardoor hij scha de ondervindt. B. en W. stellen voor aan het verzoek niet te voldoen, omdat in Jiet euvel kan worden voorzien door politie toezicht en door afrasteren. Van het voet pad wordt nog veel gebruik gemaakt. Na eenige bespreking wordt het voor stel van B. en W .aangenomen. Bij de rondvraag vraagt dhr Van Eenen- naam of de waterafvoer van het oude dorp niet verbeterd kan worden, omdat deze thans door 'het dempen van een ge deelte sloot veel te wenschen overlaat. Te vens vestigt hij de aandacht op de wen- schelijkheid van een rijwielpad van kool- asdh, b.v. in de eerste weg, omdat deze we!g per fiets zeer slecht berijdbaar is. De voorzitter zegt een onderzoek naar een en ander toe. Dhr De Goffau vraagt hoever het staat met de brandslangen. De voorzitter deelt mede, dat de nieuwe slangen zijn gearri veerd en dat spoedig een oefening met de spuit Zal worden gehouden. Daarna sluiting. Maandagavond bad in het lokaal der bewaarschool alhier een openbare vergadering plaats, belegd door het be stuur der Muziekvereeniging. Het doel was te komen tot het samenstellen van een comité tot het houden van een bazar ter versterking van de kas van bovenge noemde vereeniging. Een tiental personen was reeds bereid bevonden zitting te nemen in het comité. Na het welkomstwoord van den voor zitter sprak de burgemeester een woord van aanbeveling. Vervolgens werden nog acht dames gekozen om zitting te nemen in het comité. Na afloop der vergadering koos het co mité een dagel. bestuur bestaande uit burgemeester Harff, de heeren P. Melief- ste, mevr. Burger, mevr. wed. Polderdijk, mej. Meliefste, mej. Modderkreek©, mej. L. v. Nieuwenhuyse en mej. Zee. Zaamslag. Damclub opgericht. Al hier is opgericht een damclub met aan vankelijk 23 leden. Dhr J. A. van Dix hoorn speelde een sknultaan-seance, waaraan 17 personen deelnamen. Het re sultaat was: 9 gewonnen, 3 remise en 5 verloren. De heeren J. M. de Pooter Pz., A. de Vos, A. Hamelink, P. Gele en M. van Hennen wisten hun partij te winnen. Dhr v. Dixhoorn, die tot adviseur-in structeur werd' benoemd, zette nader de beoefening van het damspel uiteen. 'Op zijn voorstel werd besloten om zich in beginsel te verklaren voor aansluiting bij1 den Zeeuwschen Daxnbond. In het bestuur werden 'gekozen dhrn J. A. van Dixhoorn, J. M. de Pooter Pz. en P. Oele. Uitslag schietwedstrijd Burgerwacht. Geschoten 4 series. Maximum 240 punten. I. L. de Putter Lz. 226 punten; 2. J. van Hermen 226 p.; 3. J. de Putter Gz. 225 p.; 4 C. A. van Vessem 221 p.; 5. P. Zegers 220 p.; 6. L. de 'Blaeij 220 p.; 7. J. C. de Vos 220 p.; 8. Adr. Zegers 219 p.; 9. Abr. Dekker 219 p.; 10. F. Hamelink 218 p.; II. G. Herrebout 216 p.; 12. M. Dekker Mz. 216 p.; 13. H. Scbeele Fz. 215 p.; 14. G. Hamelink 214 p.; 15. W. Galle 214 p.; 16. J. 'Dratobe 214 p. 17. Jac. van Doeselaar 213 p.; 18. H. Cornelissen 212 p.; 19. Henn. de Putter 211 p.; 20. Jac. de Putter 211 p.; 21. M. Hamelink 211 p.; 22. Jan Smallegange 211 p.; 23. J. Wil- lemsen Jz. 211 p.; 24. Jan Hamelink Pz. 210 p.; 25. M. Beneden 210 p.; 26. Jac. Willemsen 210 p.; 27. Jan van Doeselaar 209 p.; 28. A. Riemens 206 p.; 29. G. de Bofcx 205 p.; 30. A. Zegers 203 p.; 31. P. de Jonge 202 p.; 32. Fr. de Jonge 201 p. Poedelprijs Adr, de Jonge met 90 p. De wisselbeker, die een paar jaar in het bezit was geweest van P. Zegers, werd nu door den burgemeester uitgereikt aan L. de Putter. Nos. 2 en 3 kwamen in het bezit van een medaille. Door 57 personen is aan de prijsschieting deelgenomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Augustinusga, J. Wiersma, cand. te Haren. Te Gulemborg, Dr A. v.* Selms te Hansweert. Bedankt voor Ridderkerk, J. Ehkelaar te Leerdam. Geref. Kerken. Drietal te Wierden, J. ten Hove te Gees, E. Masselink te Eibergen en W. Scheele te Hoogersmilde. Beroepen te Surhuisterveen, J. E. Booij te Hijken. Te Leerdam, H. Volten te Bolnes. Aangenomen naar Donkerbroek, A. Nijl- huis, cand. te Sneek. Gbr. Geref. Kerk. Beroepen te Kornhorn, A. H. Hilbers te Groningen. Beroepbaar. De beer B. J. L i e- taert Peerbolte, hulpprediker Her gemeente Beekbergen, wonende te Ugchelen bij' Apeldoorn, S. L. Hooge- brink, hulpprediker te Vorden en drs J. F. L. A. B e c h t, hulpprediker te Arn hem, wonende Velperweg 54 te Arnhem, stellen zich beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. School op hef f ing. Het bestuur van de Ghristelijke Lagere 'Scholen te Doesburg 'heeft besloten met ingang van 1 April haar school voor gewoon lager onderwijs hoofd de heer W. M. Boer boel op te heffen in verhand met con centratie. -De gestrande „Rotter- d a m". De zeesleepboot „Indus" van L. Smit Oo.'s Internationalen Sleepdienst is van Guracao vertrokken om de bij Kingston gestrande „Rotterdam" van de HollandAmerika Lijm hulp te bieden. Heden zal de „Indus" het gestrande schip kunnen bereiken. Op de verzekeringsmarkt worden de kansen, dat het schip zal worden afge bracht, niet hoog aangeslagen. Door het werken van den scheepsbodem op de rot sen is er groot gevaar, dat het schip ern stig lek zal woirden en, als het wordt af- gesleept, niet boven water kan worden ge houden. In dat geval moet de „Rotter dam" geheel als verloren worden be schouwd. De „Rotterdam" zou in het voorjaar van 1937, als het nieuwe thans nog te bouwen mailschip in de vaart zou komen, den dienst verlaten. Ongetwijfeld zou de slooper haar dan wachten. Hoewel nog een stevig en zeevast schip, zoo zijn de exploitatiekosten van een dergelijk vaar tuig toch te hoog, dan dat het nog in de vaart gebezigd kan worden. De „Rotter dam", die 24000 ton meet, en in 1908 ge bouwd werd, is tot 1929 toe het grootste vaartuig der Nederlandsche koopvaardij vloot geweest. Drie menschen sliepen in een brandend huis. Gister nacht 'Om één uur bemerkte de wed. Vrie- zekolk te Oxe, gem. Diepenveen, dat rook in haar slaapkamer stond. Zijl waar schuwde in allerijl haar beide zoons, die zagen, dat bijna heel bet huis in brand stond. Zijl sloegen de ruiten van hun slaapkamer in en konden toten zij1 buiten waren, hun moeder met moeite eveneens door een raam redden. De vrouw was nog niet in veiligheid of het dak stortte reeds in. Een der zoons kreeg bloedende won den door glasscherven. Het huis brandde tot den grond toe af. Alles was verzekerd. Taxi's in beslag gemol- me n. De D. G.-taxi's, welke speciaal rij den op het traject DelfzijlGroningen zijn gisteren wederom in beslag genomen. Alle wagens een zeventien-tal ston den in de garage van den exploitant van de D'. G.-taxi's. De inbeslagname had plaats op last der justitie door den inspecteur belast met het toezicht op de openbare middelen va.n vervoer. Alle auto's werden vervoerd door chauffeurs van Van Gend en Loos, naar de machineloods van de Ned. Spoorwe gen te Delfzijl. Het schijnt, dat deze inbeslagname in verband staat met het feit, dat de exploi tant zich niet gehouden heeft aan een destijds aan den minister van Waterstaat gegeven belofte, dat hij niet meer de wet op de openbare middelen van vervoer zou overtreden. Roofmoord in den D-trein Boekarest Par ij s. Tusschen de stations Admont en Frauenberg in het Ennstal heeft men gistermorgen vroeg het lijk van een vrouw gevonden. De gendarmerie heeft onmiddelijk de geheele omgeving van de spoorbaan afge zocht en op zes kilometer van de plaats, waar het lijk werd aangetroffen, de schoe nen van het slachtoffer gevonden. Men neemt aan, dat de vermoorde het slachtoffer is geweest van een roofmoord in den D.-trein Boekarest-Parijs, die te 0.30 uur het station Admont passeerde. Uit het paspoort, dat in de handtasch van het slachtoffer werd gevonden, bleek, dat men te doen had met de 50-jarige mevr. Maria Farcasanu, directrice der kunst nijverheidsschool te Boekarest. Reisbiljet en geld ontbraken in haar tasch, wat het vermoeden van een roofmoord versterkt. Een later bericht meldt, dat in derdaad sprake is geweest van een roof moord, gepleegd door een Roemeensch student. De dader is spoorloos verdwenen. De roofoverval te Terheij- d e nNaar wij vernemen, heeft de ge arresteerde A. O. die er van verdacht werd den roofoverval op de 80-jarige wed. Kok te Terheijden te hebben gepleegd, een volledige bekentenis afgelegd. Het afgeperste geld werd nog in zijn bezit ge vonden. De oude mevrouw Kok bleek niet het minst uit haar evenwicht gebracht. Maandagmorgen reeds was de 80-jarige, hare gewoonte getrouw, weer bezig met het ophalen van huren der woningen, welke zij in het dorp bezit. Nederlandsch reserve officier in Duitschland ge arresteerd. Een afdeelingschef van een firma in Amsterdam was in het begin van September voor een particulier be zoek naar Duitschland vertrokken, doch sindsdien heeft men niets meer van den man gehoord. Thans blijkt, dat hij te Keulen is aangehouden en opgesloten te Dusseldorp. Hij wordt er van verdacht een geldbedrag aan een instantie van de illegale communistische partij in Duitsch land te hebben overhandigd. De directie van de zaak, waar hij werkzaam was, is echter niet bekend dat de man betrek kingen zou hebben onderhouden met de communistische beweging. De gearresteerde is bovendien reserve- luit.-waarnemer te Soesterberg en heeft daar nog deelgenomen aan de herhalings oefeningen in Augustus. Binnenkort zal hij zich voor de Duit- sche rechtbank hebben te verantwoorden. Weer een lijk aange spoeld. Op de punt van de Vliehors is gisteren het lijk aangespoeld van een om streeks 26-jarigen man. Vermoedelijk be treft het hier een schepeling afkomstig van het in de Eierlandsche Gronden lig gende wrak. Gelijk reeds bekend, is Zon dagmiddag op deze zelfde plaats het lijk van een man aangespoeld. Men vermoedt, dat bij het omslaan van den wind nog meer lijken in deze omgeving zullen aan spoelen. D o, o delijik ongeluk op De Sphinx. In de aardewerkfabriek De Sphinx te Maastricht is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd, waarvan de 16- jarige J. Jongen uit Limmel het slacht offer is geworden. Hijl bevond zich op de eerste verdie ping van een der hoofdgebouwen en wil de met de electrische lift naar boven gaan. Hij; stelde de lift in beweging vóór hiji er zelf was binnengegaan. Daardoor gelukte het hem niet meer in de lift te springen; hij bleef met het bovenlichaam op den vloer van deze installatie hangen en werd tegen het plafond van de tweede verdieping doodgedrukt. Kolendampvergiftiging. Toen de heer Fr. v. R. uit Tilburg met zijn echtgenoote op bezoek was bij den heer A. L. te Dongen, werd de gastvrouw plotseling niet wel. Zij ging de kamer uit en keerde even later terug. Slechts enkele oogenblikken daarna moest zij wederom de kamer verlaten. Ook haar echtgenoot ging naar buiten. Deze had nog juist de tegenwoordigheid van geest de buitendeur open te maken en den chauffeur van den wachtenden wagen toe te roepen een dokter te waarschuwen. Dr Heintjes was spoedig ter plaatse en deze vond alle vier personen bewusteloos op den grond liggen. Hij constateerde terstond een ernstige kolendampvergifti ging. Met behulp van een zuurstofappa raat wist hij evenwel bij allen de levens geesten weer op te wekken. De genees heer bracht den heer en mevrouw v. R. naar Tilburg en moest nog herhaalde malen met het zuurstofapparaat werken. Wreed. Wegens dierenmishande ling heeft zich voor den politierechter in Den Haag moeten verantwoorden de losse werkman G. L. Verdachte zou van een duif den koip van den romp hebben ge trokken. Verdachte ontkende. Eenige ge tuigen bevestigden echter het aan ver dachte ten laste gelegde. Een dierenarts verklaarde, dat een der gelijke wij'ze om een duif te dooden, wel een der wreedaardigste is. D'e officier noemde het een zeer erger lijk feit en vorderde een week gevange nisstraf. De politierechter veroordeelde verdach te tot een gevangenisstraf van drie weken. Melksteunbeperking. Naar aanleiding van het dezer dagen verschenen persbericht, waarbij de mi nister van Landbouw en Visscheriji mede- deeling heeft gedaan van verschuiving van den datum van ingang der melksteun beperking van 1 Juni 1935 tot 29 Dec. d.o.v., is van belanghebbende zijde zeer herhaaldelijk de vraag gedaan, of bedoel de verschuiving tengevolge heeft, dat nu ook de verplichtingen inzake het bijhou den der betreffende administratie tot laatstgenoemden datum zijn. opgeschort. In verband hiermede zijl medegedeeld, dat zulks niet het geval is. Geheel in over eenstemming n.l. met het standpunt van genoemden minister, dat „onder alle om standigheden de melksteunbeperking met kracht en met alle beschikbare middelen zal worden doorgevoerd en dat er geen sprake van kan zijn, dat deze maatregel zal wo'rden ingetrokken", is besloten, dat de ten behoeve daarvan te voeren admini stratie nauwgezet moet worden bijge houden, ook gedurende del periode tot 29 Dec. aanstaande. Niet nakoming van deze verplichting zal derhalve als Overtreding worden be schouwd. Belanghebbenden zij aanbevolen van het voorgaande goede nota te nemen. Rundertuberculose overwonnen? Dte rundertuberculose schijnt overwon nen te zijn, dank zij het werk van den Zwitserschen geleerden Henry Spathlin- ger, die reeds in 1932 een serum heeft ontdekt, dat koeien immuun maakt te gen tuberculose. In Ulster, zijn sedert 1932 proeven ge nomen die tot definitieve resultaten heb ben geleid. D'oodelijke doses bacillen, die zes maan den geleden op ingeente koeien waren ge in jecteerd, hadden niet de minste uitwer king, terwijl niet-ingeënte koeien gemid deld binnen 45 'dagen stierven. Steunvergoeding erwten. Van officieel© zijde wordt medegedeeld, dat de steunvergoeding voor groene erw ten en schokker erwten, (gedenatureerd in het tijdva'k van 15 'tot en met 21 Septem ber 1935, voor de kwaliteitsklassen A, B, G en D respectievelijk f 4, f 3.50, f 3 en f2.50 p'er 100 kg. zal bedragen, terwijl de steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorsebte igele erwten, voldoende aan de standaard-monsters O en D respectievelijk f 3 en f 2.50 per 100 kg. zal bedragen. C. de Wolf. t In den ouderdom van 56 jaar is in het Diaconessenhuis te Arnhem overleden de heer 'C. de Wolf, organist der Groote Kerk aldaar. De overledene is achtereenvolgens als organist werkzaam geweest te Ouderkerk aan den Amstel, Hilversum en Amster dam, waarna hij in 1918 werd benoemd als organist van de Groote Kerk te Arn hem. In 1925 werd hij benoemd tot hoofd leeraar voor orgel aan het Conservatori um van Toonkunst en in 1932 in dezelfde functie aan het Koninklijk Conservatori um voor muziek te 's-Gravenhage, als op volger van J. A. de Zwaan. TWEEDE KAMER. De wijziging van de dienstplichtwet aangenomen. D'EN HAAG. De heer Mr L. A. Donker, gekozen in de vacature Brautigam, legt de vereischte beloften af en neemt zitting. Voortgezet wordt de behandeling van het bezuinigingsontwerp. H}et amendement Duymaer van Twist om aan de aanwijzing van capi- tulanten voorwaarden te verbinden, in zake bezwaren tegen Zondagsarbeid wordt met 48 tegen 30 st. verworpen. De invoering van het capitulantenstel- sel wordt aangenomen met 56-26 stemmen. T'egen stemden de Soc.-Dem., de Comm., Steinmetz, IJselmuiden en v. Houten. De wijziging der dienstplichtwet wordt aangeno-men met 59 tegen 23 st., te gen Soc.-Dem., Comm. en v. Houten. Bij1 de af deeling Waterstaat van het bezuinigingsontwerp betoogt de beer v. Braambeek, dat we nog in het duister verkeeren over wat de Minister coördi- neeren wil. Met het beginsel den Minister te mach tigen tot invoering van een vergunning stelsel voOr het vervoeren van personen en goederen kan spr. zich vereenigen. De coördinatie van het verkeer blijve geen theoretisch wetenschappelijk vraag stuk. De heer Eb els vraagt zich af of bij een belangrijke aangelegenheid als regeling van het verkeerswezen, de Staten-Generaal mogen woirden uitge schakeld. De heer v. d. Heuvel zegt, dat deze materie eigenlijk niet in het bezuinigings ontwerp thuis behoort. Wei uitverkoepen en opruimen. DEN HAAG. In het Staatsblad is af gekondigd de wet van 13 Sept. 1935 hou dende regeling betreffende het uitverkoo- pen en opruimen in het winkelbedrijf. Deze wet treedt in werking op een na der door de Kroon te bepalen tijdstip. AMSTERDAM. Aan de Kon. Holland- sche Lloyd is definitief voor l1/." jaar sur- ceance van betaling verleend. Prinses Juliana. DEN HAAG. H. K. H. Prinses Juliana is in dien loop van den dag per auto naar Het Loo vertrokken. Heistelling omgevallen. ZAANDAM. Hier ter plaatse is heden morgen op een bouwwerk door het 'breken van een der staaldraden een 15 meter hooge (hei-steling omgevallen, terwijl dn den top een arbeider, de 55-jarige S. J. uit Haarlem, bezig was de staaldraad te bevestigen. J. is- bij zijn val met het hoofd teredht 'gekomen op een betonnen paal, men vreest ernstig voor zijn leven. De staaldraad, waaraan een vlaggetje bevestigd was-, was dwars over den weg gespannen, het vlaggetje diende ter waar schuwing voor voorbijgangers. Een vracht-autobestuurder echter heeft het vlaggetje niet bemerkt en reed met zijn wagen tegen de draad, waardoor (het on geluk veroorzaakt wer d.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3