Eindelijk vereenigd. Uit de Provincie Rede van H. K. H. Prinses Juliana. FEUILLETON. stellen. Er zal wel rekening mede worden gehouden, 'hoe de gestichten reilen en zei len. 18 wordt aangenomen met 51 tegen 20 atemmen (die van de soc. dem. en comm.). Bij 87, regelende de voorwaarden voot verdere conversiën, zegt de heer D r e e s (S.D.), dat de vrijstelling van convensieleeningen van couponhelasting enz., slechte bij uitzondering behoort te worden gegeven. Be heer Be Geer (G.H.) betoogt, dat we hier een sprekend voorbeeld hebben van delegatie. Het is lang geleden, dat er verschil was tussohen Kamer en regeering over de keuze van het tijdstip eener con versie. Men heeft gewoonlijk gezeild op het kompas van de regeering. Be regeering moet snel kunnen beslissen over het tijd stip eener conversie. Be minister van Financiën, de heer Oud zegt, dat de regeering de be voegdheid vraagt om naar gelang van om standigheden van belastingvrijdom ge bruik te maken. Bit kan gewensdht zijn bij een beroep op heit publiek. Spr. zegt toe, dat er spaarzaam gebruik van zal worden gemaakt. Deze wordt z.b.st. goedgekeurd, evenals 38, de voorgestelde wijziging der belastingswet. Aan de orde is 43 (Reglement tot in stelling van een capitulamtenstel- sel). De heer IJsselmuiden (R.K.) komt er tegen op dat het recht der gemeenten in zake benoemingen wordt aangetast. Voor bepaalde functies zullen capitulanten moeten worden aangewezen. We gaan zoo in de richting van een ambtenaren-regee ring. De heer K. terLaan (S.D.) herinnert er aan dat er reeds meer pogingen zijn gedaan om een capitulantenstelsel in te voeren. Een bezwaar van spr. is, dat de capi tulanten niet de meest geschi'kten zijn voor de opleiding van dienstplichtingen. Het bescheiden loon voor de capitulanten ligt voor een 'deel in de betrekking, die ze zul len krijgen. Maar het is niet bevorderlijk voor Ihet overwicht over de manschappen. Be heer T i 1 a n u s (G.H.) wijst op den bijizonderen vorm van dit reglement. Spr, heeft er geen bezwaar tegen. Maar wijzi gingen zuilen als gewone wetswijzigingen moeten worden behandeld. Hij wijst den heer K. ter Laan op het verschil met het ontwerp van minister Lambooy. Hier ligt het zwaartepunt vooral in verlichting van den enormeu pensioenlast, die ongeveer de 20 millioen heeft bereikt. Het capituleeren blijft nu beperkt tot on derofficieren, korporaals en manschappen; het gaat dus om meer ondergeschikte be trekkingen. Wat de bezuiniging betreft, heeft spr. geen te hooga verwachtingen. Enthousiast ils hij' niet, al miskent hij de verdienste niet. De heer Schijthuis (V.D.) bespreekt de uitsluiting van soc. dem. uit betrek kingen, ressorteerende onder bet dep. van Defensie. Er zal op den duur een aantal jongelieden van ongeveer 9000 burgerbe trekkingen zijn uitgesloten. Dit is wel een bezwaar. De beer Buymaerv. Twist (A.R.) ziet verschillende voordeelen in het regle ment, b.v. 'de verjonging van het kader. Dit is een belangrijke verbetering, ook voor mobilisatie. De heer Schaepman (R.K.) ontkent dat de militaire opleiding door het capi tulantenstelsel schade zou lijden. De ver jonging van het korps (komt aan den 'geest van opgewektheid ten goede. Het voordeel van het capitulantenstelsel voor de weermacht is, buiten de bezuiniging om, groot, in de eerste plaats voor de en- cradeering van bet gemobiliseerde leger; de regeering krijgt een geoefende reserve. De heer Wendelaar (Lib.) ziet er een bezwaar in, dat capitulanten genomen moeten worden in een bepaalde volgorde. Hij is overigens bereid, met bet stelsel mede te gaan, zoowel om bezuinigings als om militaire redenen. De heer A1 b a r d a '(S.D.) bespreekt de uitsluiting van sociaal-democraten van burgerlijke betrekkingen. De leden van de S.D.A.P. zijn van defensie-betrekkingen uitgesloten, ook van niet-militaire. Dit geldt niet voor andere departementen. Spr. wil aannemen dat de regeering bij het capitulantenstelsel niet de behoefte heeft gehad, de uitsluiting uit te breiden. Te Een verhaal uit het vroegere Rusland. S3) o— Serge sidderde onwillekeurig. „Het is de Heere," herhaalde Iwan zachter, „en na den Heere is het mij!n jeugdige luitenant. Uit zajn boek heb ik geleerd dat Jezus aan het kruis mijn zon den heeft uitgewischt, en dat maakt mij gelukkig." Hij viel uitgeput op zijn hoofdkussen neder, maar plotseling strekte hij met een nieuwe poging zijn handen naar Serge uit en riep: „Luitenant Batourine! ik wenschte dat allen het wisten zooals ik, dat Christus hen liefheeft en dat Hij gestorven is om hen te verlossen." Toen vielen zijn handen neer, hij sloot de oogen en bleef 'onbewegelijk liggen. Marpha, die aan het voeteneinde stond schoot naar hem toe, maar één der ver pleegsters hield haar terug. „Het is niets," zeide zij', „het is maar een flauwte." Zij begon de slapen van Iwan met azijn ontkennen is het echter niet, dat dit in het capitulantenstelsel ligt opgesloten. De Minister van Defensie a.i., de heer G o 1 ij n, zegt, dat niet is te ont kennen, dat ons korps onderofficieren ver ouderd is. Toen spr. 25 jaar geleden minister van oorlog was, waren 77 pet. der sergeants ouder dan 30 jaar; thans 95 pot.; de oudsten zijn tegen de 50. Bij een normaal verloop moet men 28281/» jaar als sergeant dienen, om in anderen rang over te 'gaan. Een leger, uitsluitend gebaseerd op een beroepskader, is niet mogelijk, zeker niet in een tijd, dat er ook op defensie moet worden bezuinigd. De moderne oorlog eischt om physieke redenen een jong ka der, vooral bij de infanterie. Van aantasting der autonomie der ge meenten is hier geen sprake. Ten hoogste zou men kunnen spreken van verminde ring van het zelfbestuur der gemeenten, ook al neemt spr. dit niet voor zijn reke ning. We verlangen alleen van de gemeen ten, dat ze de capitulanten voor bepaalde burgerlijke betrekkingen in aanmerking laten komen, volgens bepaalde lijsten. De capitulanten zullen als regel niet worden ingeschoven in het personeel, doch op be ginsalaris aanvangen aan den voet van het personeel. Wat betreft de vraag hoe de regeering staalt tegenover de moeilijkheid bij> door voering van het capitulantenstelsel t. a. v. de uitsluiting van soc.-democraten is de regeering van oordeel, dat de moeilijk heid kan en moet worden overwonnen. Spr. 'kan zich niet uitlaten over plannen, die nog slechts in een begin-stadium zijn. Dit kan spr. wel zeggen: Er moet een synthese zijn tussohen eischen van leger en onrecht van uit sluiting van betrekkingen. Dat onredht moet uit den weg geruimd. Maar de krijgstucht moet bovenal worden ge handhaafd. Spr. is overtuigd, die synthese te zullen vinden. Biji de artikelen verdedigt de heer Duy- maervan Twist (A.R.) een amende ment om de Zandagrust van capitulanten veilig te stellen. De heer Geseling (R.K.) bestrijdt het amendement. De bedoeling is goed, maar de zaak is 'op deze wijze inciden teel moeilijk in deze wet te regelen. De Minister Golijn vindt het amendement overbodig. Er zullen twee lijsten worden aangelegd. Eén voor dege nen, die geen bezwaren hebben tegen Zondagsarbeid en één voor degenen, die wel bezwaren hebben. De stemming over het amendement wordt aangehouden. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN OP NOORD-BEVELAND? Men meldt ons uit Korttgene Ged. Staten willen bevorderen, dat de gemeenten Kortgene, Golijnsplaat en Kats samengevoegd worden, daar dit uit ad ministratief en financieel oogpunt ge- wensoht is. B. en W. van bovengenoemde gemeen ten worden uitgemoodigd volgens art. 158 van de gemeentewet, het oordeel van den gemeenteraad te vragen over deze kwestie. Ook een commissie uit de ingezetenen zal over deze zaak moeiten oordeelen. Ged. Sta ten willen over een maand antwoord ont vangen. Auto in het kanaal Gent-Terneuzen gereden. Drie inzittenden verdronken. In dien nacht van Maandag op Dinsi- dag heeft zich op den weg van Selsaete naar Gent, nabij het 'kanaal, dat Terneu- zen met Gent verbindt, een droevig ver drinkingsongeval voorgedaan. Een auto, bestuurd door den heer V., kaashandelaar te Assenede, en waarin bovendien gezeten waren een drietal an dere persnen, is nabij Terdonck in bet kanaal gereden. De drie inzittenden, te weten de 'heeren Bouwens uit Selzaete, van Looy en Standaert uit Assenede, kon den de auto niet vlug genoeg verlaten en kwamen jammerlijk om het leven. Men vermoedt, dat de chauffeur V. de macht over het stuur is kwijt geraakt, Waardoor de auto in het kanaal terecht kwam. De weg langs het kanaal vanaf Sel zaete tot Gent verkeert in buitengewoon slechten toestand, zoodat het mogelijk is dat de auto in één der vele putten in dezen weg is terecht gekomen. De chauffeur was zoodanig overstuur, te betten. Serge bleef als vastgenageld bij het voeteneinde staan, en verloor geen oogehblik het doodsbleeke gelaat uit het oog, dat er even vredig uitzag als dat van Michaël, toen hij dood was. De prinses nam hem zachtjes mee naar de spreek kamer, waarna Serge naar huis ging. Voor den tweeden keer had hij een tod- neel bijgewoond, dat den schrik der hel en de vreugde der engelen uitmaakt. Drie maanden vroeger had hij bij het schijnsel der maan het brooze omhulsel beschouwd van een ziel, die den Satan ontroofd was. Hij had op die verganke lijke overblijfselen den eersten weerschijn bespeurd van een onvergankelijke heer lijkheid. Vandaag had hij in die zieken zaal op de ruwe trekken van den sterven den soldaat denzelfden geheimzinnigen lichtglans ontdekt. „Ik ben blij dat ik ga sterven," had de jonge officier tot den soldaat gezegd. „Ik wenschte dat allen zoo gelukkig konden sterven als ik," had eenige weken later diezelfde soldaat herhaald. „Wat kan toch den dood zijn verschrik king ontnemen, en een hart tot rust bren gen, dat ten prooi is van alle lichamelijke en geestelijke martelingen?" vroeg Serge zichzelven af. Serge sidderde. Voor de eerste metal in dat het nog niet mogelijk was een samen hangend relaas te verkrijgen. De winterdlenst op de Spoorwegen. De wint er dienst op de Spoorwegen vangt op Zondag 6 October aan. Wat de Zeeuwsche lijn betreft 'komen geen veranderingen van beteekenis in de trein- regeling voor. Alleen de mailtreinen zullen vroeger te Vlissingen aankomen en ook vroeger vertrekken. Middelburg. Het kerkkoor van het Rus sisch Theologisch Seminarie in Parijs, zal a.s. Vrijdag in de Nieuwe Kerz oen aantal liederen te zingen. Het koor is niet groot, maar waar het in groote ka thedralen als van Canterbury, York en Glaucester een overweldigenden indruk maakte daar lijdt het geen twijfel of tr zal ook a.s. Vrijdag veel te genieten wor den gegeven. Voor nadere bijzonderüe- den verwijzen wij naar een „ingezonden" en een advertentie in het volgend num mer. Rijwieldiefstal. Nog steeds komen aangiften binnen van diefstallen van rijwielen. Er schijnen nog altijd men- schen te zijn, die niet voldoende op hun fietsen letten. Goes. Winkelweek en fruit- tentoonstelling. Was het van af Vrijdagavond tot heden uitsluitend de winkelweek, die de aandacht trok, we staan thans aan den vooravond van den grooten dag, 'Waarop de fruittentoonstel- ling in de veilingsgebouwen zal worden geopend. Zeer zeker zal nu de drukte in Goes nog veel grooter worden. Het is ons nog niet mogelijk van de tentoonstelling zelf iets te schrijven. Alles is nog in aanbouw en wie den chaos in en om het gebouw ziet, begrijpt niet, dat daaruit morgenmiddag een geordende en systematisch opgebouwde expositie zal ontstaan zijn. En toch behoeft men daar aan niet te twijfelen, al zal het er wel op uitloopen, dat in den aanstaanden nacht door vele deelnemers hard zal moeten worden gewerkt. Zooals reeds gemeld, wordt de tentoon stelling morgenmiddag na de offieieele ontvangst ten Stadihuize te één uur door den Commissaris der Koningin ge opend. Het is wel geheel overbodig, tot een druk bezoek op te wekken. Het zal, naai' wij vertrouwen bezoekers stroomen. Immers, niet één 'belanghebbende en be langstellende zal deze zeldzame gelegen heid, om kennis te nemen van het puikje van het Zeeuwsche fruit, en om nog beter op de hoogte van de moderne fruitteelt te komen, willen verzuimen. Wij wensChen 'het actieve tentoonstel- lings'bestuur een schitterend geslaagde ex positie toe! Na de offieieele ontvangst ten stadhuize wordt te 12.30 uur met muziek voorop van het stadhuis vertrokken naar de vei ling via Korte Kerkstraat, Singelstraat, Kreukelmarkt, B. de W. straat, Wilhelmi- nastraat, D. D. v. d. Boutstraat en Ter- welstraat. Te 2 uur vertrekt de middagstoet met muziék. De opstelling heeft plaats aan den Parallelweg. Route: Stationsweg, B. d. Wittestraat, Kreukelmarkt, Singelstraat, Korte Keïkstraat, Groote Markt langs het stadhuis en Zuidzijde, Lange Kerkstraat, Klokstraat, Lange Vorststr., Oude Visch- markt, St Jacobstraat, Groote Kade, Bier kade, Turfkade, 's-H. Hendriksk. straat, Nieuwstraat, Beestenmarkt, Wijngaard straat, L. P. v. d. Spiegelstraat, J. Valoke- straat, Voorstad, Wilhelminastraat, Vei ling (ontbinding). Te 8.30 uur n.m. vertrekt de Lichtstoet met twee muziekgezelschappen van bouw plan HE (Vogelzangsweg). Route: Tulpstr. Geraniumstraat, Voorstad, Ganzepoortstr. Klokstraat, Lange Kerkstraat, Gr. Markt, Opril, Koningstraat, Turfkade, Kleine Ka de, J. A. v. d. Goeskade, Zaagmolenstr., Nieuwstraat, Beestenmarkt, Wijngaard straat, Westwal, Westsingel, Scheldestr., Poelweg, Westsingel, Piet Heinstraat, Ruyterlaan, Parallelweg, Stationsweg, Wilhelminastraat, Piccardtstraat, Rim- melandstraat, Oostsingel, St Jacobstraat, Lange Vorststraat, Ganzepoortstraat, J. Valckestraat. Ontbinding bij de Jubileum- bank. De speculaasbakkerij van den heer Van Melle (Opril) trok gisteravond veel belangstelling. De bollen deeg worden van boven in de ingenieuze machine gestopt en in zóó een snel tempo worden de bak blikken met de vormpjes deeg gevuld, dat zijn leven misschien hield bu zich stil, om gehoort te geven aan de goddelijke stem. Thuis gekomen sloot hijl zich in zijh ka mer op, opende een kast, haalde er het kleine Testament uit, dat hij iopi den dag zijner aankomst uit de kamer van den heer Instinef genomen had. Sedert dien tijd had Serge het niet meer aangeraakt, en het boekje was vergeten blijven liggen. Nu wist hijl het te vinden en begon met een soort van woede te lezen. De dag neig de ten einde, de zon was achter de daken verdwenen, en had een roodachtig schijta- sel op de sneeuw achtergelaten. Op de binnenplaats brandde het gas reeds, toen Serge nog verdiept in het lezen was. Te gen het venster staande, trachtte hij nog den kleinen druk te 'ontcijferen. Een kloppen op de deur deed hem op schrikken. Hij hield het boek achter zijh rug, en deed open. Het was de knecht, die een lamp bracht. Bij het licht hiervan begon hij opnieuw te lezen en hield niet op voordat hij de etensbel hoorde luiden. XV. Hoe verbaasd was de heer Istinef, toen hij den volgenden morgen bij de bijbel lezing in de roode kamer Serge naaat de knecht de handen vol heeft, cm ze naar den oven te transporteeren en niet te laat te komen voor het volgende blik. Huishoudelijke voor lichting. Men meldt ons, dat dezen winter een cursus zal worden gehouden voor de vrouwen van werkloozen of steun trekkers in deze gemeente in het naaien van onder- of bovengoed. De materialen van de te naaien stukken worden door de commissie verstrekt. Ongetwijfeld zal er van dit mooie aanbod druk gebruik worden gemaakt. Leden van de Ghr. vak- en sociale organisaties moeten zich, uit sluitend bij den secretaris hunner afdee- ling, vóór of op- Zaterdag a.s. aanmel den. In de vergadering van Wagenma kerspatroons aid. Z.-Beveland nam, na behandeling van de huishoudelijke zaken, de voorzitter, dhr J. J. Frangoys, afscheid als zoodanig en dankte voor de prettige samenwerking. De nieuwe voorzitter, dhr G. Fraanje, dankte voor het vele dat in de 20 jaar voorzitterschap is gedaan en de vriendschappelijke verhouding, en overhandigde als blijvend aandenken een mooie staande schemerlamp, welke in dank werd aanvaard met de beste wen- schen voor de organisatie en hare leden. Ellewoutsdijk. Bevolking over Septem ber. Ingekomen: Abraham 't Gilde, land bouwersknecht, uit Hoek. lerseke. Gemeenteraad. Belasi- tingverhooiging en bezui niging. Dinsdag vergaderde de raad. De voorzitter deelt mede dat tot loco- burgemeester is benoemd wethouder P. de Koeyer (plaatsvervanger wethouder M. Scheele). Tot voorzitter van de gaseoin- missie is aangewezen óhi M. Scheelc-. Ingekomen stukken Verzoek om subsidie voor landbonw- wintercursus van den heer J. W. Kirpe- stein, hoofd eener school te Waarde. Zij' wordt gehouden in de school Kerkboek. Een subsidie wordt gevraagd van f 13.50 voor vergoeding licht en verwarming voor dezen winter. B. en W. stellen voor op dit verzoek gunstig te beschikken. Aldus be sloten. Subsidie ontwikkeling en lontspanning van jeugdige werkloozen. Een bedrag is noodig van f 250. (f 75 motorenkennis, f 75 autotechniek, f 70 algem. ontwikke ling, Ned. Taal en Rekenen, f 30 film voorstelling etc.) Ook lokalen zullen gratis worden beschikbaar gesteld. De leer krachten voor motoirkennis en autotech niek moeten uit Middelburg komen. De heer Mol informeert naar den aard der filmvoorstellingen; dhr Bom naar den practischen cursus en of talen niet mo gelijk zijn. Dhr Mol vraagt of rijkssubsi die mogelijk is. De voorz. antwoordt be vestigend, mits deze cursus overdag wordt gehouden. De subsidie van f 250 wordt met alg. stemmen toegekend. Vaststelling gratificatie gemeente-op zichter voor 1935. In 1934 heeft deze een gratificatie ontvangen van f 500. Aange zien thans zijn werkzaamheden voor de werkverschaffing beduidend minder zijh, stellen B. en W. voor de gratificatie op f 300 te stellen. Dhr Hirdes heeft hiertegen geen be zwaar, maar zou dan ook den volontairs ter secretarie een gratificatie willen ge ven. Dhr Ossewaarde zag gaarne deze post in geheime vergadering verder be sproken. Aangenomen. Aangeboden wordt nu de begroeting 1936. Deze is sluitend gemaakt door di verse buitengewone maatregelen. De opcenten op de vermogensbelasting zijn verhoogd van 20 op 40, die op de fondsbelasting van 55 op 65. De meeste subsidies zijn wederom verlaagd met 5 15 pet., voorzoover dit mogelijk is geacht. De begrooting sluit met een eindcijfer van f 191.044,of ruim f 55.000 hooger dan verleden jaar. Op vele posten is tot het uiterste bezuinigd, om althans de noodigste uitgaven te kunnen dekken. Vrijwel alle pasten zijn zoo scherp moge lijk geraamd, waardoor de speling uit de begrooting nagenoeg is verdwenen. Daar vele inkomsten, speciaal enkele belastingen, lager moesten worden ge raamd en vele uitgaven, speciaal wat be treft armenzorg en werkloosheid, enorm zijh gestegen en de rijksuitkeeringen voortdurend worden verminderd was de samenstelling dezer begrooting moeilijker dan ooit. De financieels toestand dezer gemeente Boris zag! Hij: liet echter niets merken, en gaf hem de hand. De eenvoudige op merkingen van den heer Istinef werden door Serge met groote belangstelling aan gehoord. Toen hij! na het gebed de kamer verliet, werd bij staande gehouden. Het was de kleine Lili, die op den rug van een stoel klimmende, de armpjes om zijn hals sloeg. Haar wang hield zij tegen de zijne, en vroeg: „Nu heb je Jezus lief, niet waar?" „Nog niet, mijn kind," antwoordde hij met een kus; niemand wilde hij bedrie gen, ook niet een kind. Van toen af woonde hij de gemeen schappelijke godsdienstoefeningen bij. Hij was zoo volslagen onwetend omtrent de leer der genade, dat hij die eerst niet be greep. Langzamerhand kwam er licht in zijh verstand, en welhaast zou het hart worden doordrongen. Eenige dagen verliepen zonder een bij zondere gebeurtenis in het leven van Serge. Was er niets dat hem bezighield, dan toefde zijn geest in het gezin Marline. Hiji wilde graag de gedachten door zijh voetstappen doen volgen; maar daar hij nog niets bepaalds gevraagd had, durfde hij zich daar niet zoo vaak vertoonen. Hij had een tweede bezoek gewaagd, maar tot zijm leedwezen enkel den heer Marline H. K. H. Prinses Juliana heeft gister avond in het belang van het Nationaal Grisiscomité de volgende dringende op roep gericht tot het Nederlandsche volk. Voor de laatste maal vraagt het Natio naal Grisiscomité Uw hulp om het den winter door te helpen. Met groote dankbaarheid gedenkt het zijn ongetelde medewerkers, die ook weer in het afgeloopen jaar evenals in do vo rige jaren van zijn bestaan den arbeid van 'het Comité hebben verlicht. Ik denk aan de veelal onvermoeide werkkracht en volhardende geestdrift, die het heeft mogen ondervinden, aan de vin dingrijkheid, aan den geldelijken steun of giften in natura, kortom aan de gaveo en offers, die het voor zijn broodnoodig doel heeft ontvangen, uit geheel Neder land, maar ook vanuit onze overzeesohe gewesten en van Nederlanders in het bui tenland. In het bijzonder wil ik noemen hen, die zoowel in het Nationale alsook evenzeer in de Plaatselijke Comité's als leden en staf hun persoon voor dezea ar beid 'hebben ingezet; voorts aan alle auto riteiten en ambtenaren, die hem door huu hoogst aangename medewerking hebben vergemakkelijkt; en verder aan hen, die door het onafgebroken beschikbaar stellen van geldelijken steun ook van een deel van hun verdiensten zich tot onze ge regelde medewerkers hebben gemaakt. Doch thans heeft het zijn tijd pobad, zooals de voorzitter U heeft duidelijk ge maakt, en in 'het komende voorjaar zal door andere organen, zij het ook op an dere wijzen, worden voorzien in het werk, dat tot nu toe door het Grisiscomité ver richt werd. Maar tot nu toe bestaat het Grisis comité nog en het heeft n u zijn laatsto winterperiode vóór zich. Het hoopt van harte, landgenooten, dat dit gezamen lijke werk van hulp voor elkanders noo- den een goed en bevredigend slot mag vinden door de wijze waarop het in staat wordt gesteld dezen winter op te treden. Dus voor zoover Ge geven kunt, laat het niet na. Het Nationaal Grisiscomité moet tot den laatsten werkdag alle krach ten blijven inspannen zijn taak zoo goed mogelijk ten einde te brengen, zoo, dat het laatste jaar ook het beste en meest vruchtbare mag worden. Ik beveel de groote inzameling, die deze week in het geheele land gehouden wordt, met nadruk bij U aan. is, hoewel niet hopeloos, toch moeilijk; dit zal in de volgende jaren steeds sterker naar voren komen, waardoor in de naaste j toekomst diep ingrijpende bezuiniging speciaal op hooge posten, noodzakelijk zal zijn, om de gemeentelijke zelfstandig heid te bewaren. Steun en werkverschaffing zijn <op f 67.000 geraamd, vleesch, gehakt en mar garine op f 3800, onvoorzien f 4361. Deze hooge post voor „onvoorzien" is noodig omdat de uitkeering uit het werk loosheidsfonds in 1936 zal worden ver laagd. Hoeveel deze verlaging zal bedra gen is nog onbekend, doch vrij, zeker zal dit f 4000 zijh. In de begroeting worden o.m. de vol gende werkobjecten voorgesteld. De Vier- straat van Dreef tot Oude Torenstraat zal door klinkers worden vervangen, terwijl de Damstraat van Klos tot Van Dijk zal worden verbreed en het trottoir versmald. Dhr Kooman vraagt wanneer de kolen- toeslag in werking treedt. Ook dhr Hirdes zal dat gaarne spoedig zien gebeuren, daar het reeds koud begint te warden. B. en W. zullen dit nader overwegen. Waar na de raad ter behandeling van de nadere regeling kwestie Emmastraat in geheime vergadering gaat. Deze duurde ruim drie uur, zoodat de diverse corres pondenten inmiddels naar huis waren ge gaan. '/Botsing tussohen auto bus en auto. Gisteren stond de auto bus van den heer Kramer te lerseke op den Postweg onder de gemeente Kapelle stil, teneinde enkele fietsen op te laden. Van de richting lerseke kwam een parti culiere auto aanrijden. Door den hevigen regen was het zicht zoo slecht, dat de autobestuurder de bus niet zag staan, zoo dat de auto de bus aanreed en in de gevonden; de dames waren dien avond uit, en de heer Marline zoozeer bezig met een zaak van administratie, dat hij over niets anders sprak met Serge, wien dit onderwerp niet beviel, waardoor hij spoedig vertrok. Op Zondag werd er visite ontvangen bij de familie Marline. Dien dag plaatste men eenige overcomplete borden op tafel; Serge wilde daarvan gebruik maken, zon der te rekenen op het onverwachtel Bij de Istinefs integendeel ontving men des Zondags niet, doch nu kwam er juist wel visite, waarbij een jongen van Serge's leeftijd, met wie hij zich moest bezig hou den. Geen mogelijkheid voor hem dien avond ook maar even uit te gaan. Den volgenden dag te zeven uur des avonds ging Serge de trap af, ditmaal vast besloten de familie Marline te bezoe ken, en ontmoette Dmitri Bronitzky, die naar de bijeenkomst ging. „Ga je uit? Ik dacht een oogenblik met je door te brengen vóór de bijeenkomst." „Dat is ondragelijk," dacht Serge, „alles vereenigt zich om mij het zien van Mila te beletten." EOji ging met Dimitri naar boven, en voor het eerst hoorde hij openhartig over hem spreken, die niet meer bij hen was. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2