Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw ZONDER PRIJSVERH00GING Nog geen 3 OCSlt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Berichten over onze Adverteerders. cherens kust, is op 't oogenblik zeer loonend on menige motorbooteigenaar kan zijn brood daar verdienen. De prijs eerst 11 per ton 100 K.G.) is nu teruggeloopen tot f 0.70, maar is nog loo nend. De qualiteit is zeer goed, Door het ruwe weer wordt de visscherij evenwel zeer belemmerd Oestervangst in Duitsche wateren. Door een oesterkweeker al hier is aangekocht de BRU 105, om daar mede in de Sieeswijk-Holsteinsche wate ren de oestervangst te gaan uitoefenen. Dit voorjaar zijn daar vrij wat oesters uitgezaaid en nu is het voornemen om ze op de Duitsche markt te brengen. Aan gezien het zeer moeilijk is, om Holland- sche oesters naar Duitschland te zen den (vanwege de 800 invoerrechten) bestaat er veel kans, dat deze poging loonend zal zijn. Rilland-Bath. Gemeenteraad. In de Raadsvergadering van Woensdag werd medegedeeld, dat de vergunning voor ra diodistributie is verleend aan G. Rolder man te Krabbendijke. Ingekomen is een begrooting van den Keuringskring Krui- ningen. Het aandeel in de kosten voor deze gemeente is geraamd op f 683,19. .i.angenomen. De afd. Rilland-Bath van den Vrijrw. Landstorm vraagt een subsidie van de ge meente. Op voorstel van B. en W. werd besloten een subsidie van f 10 te geven. Dhr G. de Goffau heeft verzocht zijtn nieuw te bouwen perceel zoo dicht moge lijk aan den weg te mogen bouwen. Be sloten wordt niet van de rooilijn af te wijken. Van de N.V. Landbouw-Mij. Bathpol- ders was een verzoek ingekomen om de bedrijfsbelasting af te schaffen. Op voor stel van den Burgemeester wordt dit aangehouden tot de behandeling van de begrooting 1936. De rekening van het Burg Armbestuur over 10'.' wordt vastgesteld in ontvang op f 1741,74 en uitgaaf f 1660.85, saldo f 80.89. De begrooting 1936 van deze instelling werd goedgekeurd op een bedrag van f 1346.65 in ontvang en uitgaaf met een subsidie van f 1100 van de gemeente. De rekening der gemeente over 1934 werd voorloopig vastgesteld wat de ge wone dienst betreft met een ontvang van f 77123,29 en uitgaaf van f64.474.42, al- zoo een goed slot van f 12648,87. Le ka- pitaaldienst met een ontvang van f4944,''6 en uitgaaf f23689.79, nadeelig slot f 8745.73. De begrooling 1936 wordt aangeboden. Het gemiddeld bedrag per leerling der kosten van het openbaar L.O. over 1933 heeft bedragen f9,71. Dit bedrag wordt ook vastgesteld voor de bijzondere scholen. De vergoeding voor den gerneenteop- zichter voor werkzaamheden voor de dem ping van de sloot voor het nieuwe bouw terrein woTdt bepaald op 2,5 pet. der aan nemingssom. Op voorstel van B. en W. werd voor 1935 een gratificatie van f 100 verleend aan den volontair ter secretarie. Aan de orde kwam de vraag of ook hier subsidie moet worden verleend aan land bouwers welke extra personeel in dienst Willen nemenj, met overheidssteun.. De voorzitter deelde mede, dat hem is ge bleken dat hier groote moeilijkheden aan zijn verbenden, en adviseert nog af te wachten. Ook wethouder v. d. Sande is het hiermede eens, vooral omdat het hier een grensgemeente is, en men de kans zou loopen voor vreemde arbeiders te betalen. Besloten wordt om nog af te wachten. Een verzoek van J. van Houte om de sloot tusschen het nieuwe bouwterrein en rijn terrein te mogen dempen, en de kosten hiervan voor de helft voor eigen rekening en de andere helft voor rekening der ge meente te nemen, wordt ingewilligd. Tot dagel. opzichter bij de werken aan de spuikem te Bath werd benoemd dhr A. Mol, alhier, tegen nader te regelen ver goeding. By de rondvraag vraagt dhr Van. Gorsel of er ook gebouwd mag worden buiten het bouwterrein der gemeente nu er een uit breidingsplan is vastgesteld en het zich laat aanzien, dat daar vlak naast gebouwd zal worden. De voorzitter ziet hierin geen gevaar, aangezien de voorwaarden hier voor niet gemakkelijk zijtn. Door den secretaris worden thans de notulen gelezen van een vergadering van den Ra^d van 25 Sept. 1885, de eerste ver gadering welke 50 jaar geleden in het te genwoordige gemeentehuis werd gehou den. De voorzitter gaf een overzicht van hetgeen in al die jaren in dit gebouw is behandeld en bracht een stille hulde aan allen die daaraan hebben medegewerkt. Spr. hoopt, dat de tegenwoordige amb tenaren en raadsleden met evenveel ijver en trouw hun arbeid hierin mogen ver richten, al is het te hopen dat dit niet meer zoo lang zal zijn, daar een nieuw ge meentehuis dringend noodig wordt. Kloetinge. Benoemd tot assistent in de Anatomie aan de Universiteit te Utrecht de heer J. J. Dagevos Cz., alhier Geslaagd voor machinisten-examens theoretisch gedeelte van diploma B: J. Herman en P. L. Steendam, beiden te Vlissingen; G. J. de Graag te Goes>. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". FINANCIERING VAN DEN VERSNELDEN BRUGGENBOUW. Van tolheffing afgezien. Ver hooging van de tijdelijke heffing van het bijzonder invoerrecht op benzine, Ingediend is een wetsontwerp tot fi nanciering van den versnelden bruggen bouw door verhooging der tijdelijke hef fing van het bijizouder invoerrecht op benzine. De toelichting herinnert aan de ver keerstellingen ep eenige rivierovergan gen. Na kennisneming van de uitkomsten der tellingen heeft de regeering doen na gaan tot welke gevolgtrekkingen deze aanleiding gaf. Allereerst blijkt daaruit, dat het aantal motorrijtuigen, dat van de rivierovergan gen gebruikt maakt, veel grooter is dan uit de vorige tellingen werd afgeleid. Rekening houdende met dit grootere aantal motorrijtuigen zouden de tarieven lager kunnen zijn dan in het wetsontwerp was aangenomen en zou men reeds na het eerste jaar tot tolverlaging hebben kunnen overgaan. Intusschen bleek mede uit de verkeers tellingen, dat het doorgaande verkeer voor verschillende rivierovergangen een rui mere plaats innam dan oorspronkelijk verwacht werd. Hoewel tolheffing in beginsel zeer wel verdedigbaar voorkomt, niettegenstaande den tegenzin, welken deze wijze van belas ting wegens het daarvan ondervonden on gerief, ondervindt, is er ruimte voor de stelling, dat, naarmate het doorgaande verkeer in verhouding tot het plaatselijk verkeer, veel grooter is, meer aanleiding bestaat een belasting, verdeeld over het verkeer in zijn geheel, te heffen. Allerlei overwegingen in aanmerking genomen en mede gelet op de blijkens het voorloopig verslag over het betreffende wetsontwerp geringe geneigdheid van de Kamer om de voorgestelde tijdelijke tol heffing te aanvaarden, heeft de regeering besloten van tolheffing af te zien, mits op andere wijlze medewerking kan warden verkregen om in de kosten ten gevolge van versnelden bruggenbouw te voorzien. Volgens het onderhavige wetsontwerp wordt de dekking der uitgaven gevonden door een tijdelijke verhooging van de in- v oerbelasting op benzine met f 0.60 per 100 k.g. Daarvan zal slechts een geringe verhooging van den benzineprijs met V2 cent per liter het gevolg zijn. Evenals de tijdelijke benzinebelasting zelf, wordt de in dit wetsontwerp voorge stelde verhooging daarvan voorloopig vastgesteld tot 1 Jan. 1939. Tegen dien datum komt dan vanzelf het geheele vraagstuk der benzinebelasting opnieuw aan de orde. Nu de schuld van het Wegenfonds, wel ke einde 1934 ongeveer f 13.250.000 be droeg, niet door een leening kan worden afgelost, zooals bij' het wetsontwerp tot heffing van tolgeld beoogd werd, dient deze ten laste van het Verkeersfonds te worden gebracht. De totale uitgaven van de onderhanden zijnde en voorgenomen rivier- en kanaal overgangen worden met inbegrip van f 950.0(P voor onvoorzien geraamd op rond f 60 millioen, welk bedrag door een jaarlijksche aflossing uit het Verkeers fonds van f 2.500.000 gedurende 24 jaren gedekt is en welke schuld dan in 1958 zal zijn verdwenen. Redenen van administratieven aard hebben geleid tot het voorstel niet de jaar lijksche zuivere opbrengst van de belas- tingverhooging in het Verkeersfonds te storten, maar deze storting te vervangen door een ast bedrag ten laste van de -op brengst der invoerrechten Het als gemiddelde opbrengst aan ver hooging van benzinebelasting volgens dit wetsontwern gedurende 10 jaren in het Verkeersfonds te storten bedrag is nu door de regeering gesteld op f 2.250.000 per jaar. Ei" zal dan in 1958 een nadeelig saldo zijn van f 1.320.000. tan deze memorie is een bijlage toege voegd om aannemelijk te maken, dat met een 10-jarige storting in het Verkeers fonds van f2.250.000, verkregen uit een verhooging der benzinebelasting met 60 cent per 100 K.G., een voldoende dekking voor de gevolgen van een versnelde uitvoe ring der groote overbruggingen aanwezig zal zijn. De storting van f2.250.000 is berekend op een gemiddelde belastbare hoeveelheid van 375.0^0.000 K.G. per jaar. Hoewel kan worden toegegeven, dat een deel der auto's van de versnelling van den bruggenbouw minder of geen voordeel zul len hebben, is de extra benzinebelasting zóó gering, dat mag warden aangenomen, dat dit offer aan de gemeenschap wel ge rechtvaardigd is. Het stormweer van gisteren. Verschil lende menschenlevens te betreuren. Gisterenmorgen was een aantal ama- teur-visschers van Leeuwarden naar den Westhoek onder St. Jacobi Parochie ge gaan om in zee te gaan visschen. Visscher van Tuinen verhuurde zijn eene boot aan B. F. Barendsma, kapper en J. Verf, caféhouder te Leeuwarden en de andere boot aan F. H. Toornstra en S. Barendsma, eveneens te Leeuwar den. Omstreeks half acht waren met be hulp van visscher van Tuinen deze beide booten in zee gebracht ongeveer 500 M. uit de kust en op een onderlingen af stand van 300 M. Het was toen mooi weer, de wind was Zuid. Plotseling draaide de wind, ontstond er een hevige storm, meters hooge golven kwamen aanrollen en sloegen met geweld tegen de palenrij langs de kust. Ook een grootere visschers- boot van Tjepkema bevond zich met een viertal amateur-visschers in zee, niet ver van de booten van visscher van Tuinen. In de buurt van Kolhorn lagen drie klei ne booten ten anker. In de eene boot be vonden zich H. Radelaar, schoenmaker en B. Tromp, bakker te Leeuwarden, in de tweede KI. D. Bonnema en een zekere Schrane en in de derde boot L. J. Visser en E. Wagenaar. Met zeer veel inspanning kon men de groote booten van Tjepkema bereiken. Toen men de in nood verkeerende boot had bereikt, stapten twee visschers daar in over en wisten dezen dit vaartuig vei lig aan wal te brengen. De andere vis schers begaven zich naar de twee kleine booten. Een van deze booten was leeg. Dit was de boot van B. F. Barendsma en J. Verf. Beide personen hebben ge tracht op de mastbank te blijven zitten, doch zijn daarvan afgeslagen en verdron ken. De broer van B. F. Barendsma, S. Barendsma en F. H. Toornstra hebben gezien, dat zich dit afspeelde. De heer F. H. Toornstra, die aanvankelijk ook op de mastbank bleef zitten, sloeg daar van af, doch werd door zijn vriend S. Barendsma aan boord geholpen. Door op den bodem te blijven liggen hebben deze personen het leven gered. Stijf ver kleumd zijn zij aan wal gebracht. Van de bemanning van de booten van vis scher de Groot zijn verdronken H. Rade laar en Tromp uit Leeuwarden. Van de bemanning van de tweede boot wist KI. D. Bonnema zich zwemmende te redden, terwijl Schrane, die niet kon zwemmen, door visschers uit Kolhorn is gered. Ook L. J. Visser en E. Wagenaar, beiden te Leeuwarden woonachtig, zijn gered. In tusschen zijn aangespoeld de lijken van kapper Barendsma en van Radelaar. Het lijk van Tromp is aangespoeld, dat van Verf is nog niet gevonden. Gisterenmiddag is een zeilschip van schipper De Jong uit Makkum tegen den zeedijk nabij Zürich geslagen. Het vaar tuig bekwam daarbij ernstige averij. Er bestaat te Den Helder on gerustheid over het lot van de beurtvaar- der Vlie-Harlingen, die vermist wordt. Gisteren is het motorschip Nijver heid, groot 185 ton, geladen met graan en stukgoederen, komende van Rotter dam met bestemming Steenwijk, tus schen Urk en Schokland gezonken. Een der opvarenden is hierbij verdronken. De schipper en een andere opvarende zijn gered. Verschillende visschersvaartuigen van Lemmer zijn gisteren door den plot seling opstekenaen storm op het IJsel- meer overvallen. Bijna allen liepen zware averij aan de tuigage op en velen ver loren hun netten. Een zevental moest door de Lemster-reddingboot worden bin nengebracht. Over het lot van één vis scher, n.l. J. K. Visser, is nog niets be kend. Dinsdagmiddag waren vier werk- looze visschersjongens uit Huizen met een zeiljacht de haven uitgegaan om op het IJselmeer te gaan spelevaren. Na eenige uren kwamen zij nabij het eiland Marken terecht, doch door den intusschen opgestoken storm konden zij de kust van het eiland onmogelijk bereiken. Zoo zwalk ten zij uren rond, totdat de storm het zeil vernielde en het anker wegsloeg. De avond viel en de nacht naderde, zonder dat redding kwam opdagen. De jongens waren genoodzaakt den nacht op het IJsselmeer door te brengen, geheel over geleverd aan den storm. Gisterenmorgen bemerkte een Bun- schoter visschersboot het jachtje en nam de jongens, die totaal overspannen waren, aan boord. De sleepboot Holland die van Ter schelling was uitgevaren om assistentie te verleenen aan het Zweedsche stoom schip Sverremergaard, dat vijf mijlen ten Noorden van Terschellingerbank in nood verkeerde, is gistermiddag in de haven aldaar teruggekeerd. Er behoefde niet te worden ingegrepen aangezien de schade welke het schip ten gevolge van den storm aan de machines had opgeloopen, met eigen middelen bleek te zijn gerepa reerd. Het Zweedsche schip heeft inmid dels de reis voortgezet. Ook op Schiphol raasde de storm gisteren met een kracht van 70 tot 80 K.M. per uur. Hoe erg het was bleek wel toen de bekende K.L.M.-piloot Duy- melaar, die des middags met de Roer domp van Schiphol naar Malmö vertrok ken was, later weer terugkeerde, omdat het weer te bar was om veilig te kunnen vliegen. Piloot Frenken, die van Amsterdam naar Groningen zou vliegen, maakte een tusschenlanding op Soesterberg, omdat de wind het toestel te veel naar omlaag drukte. Op Waalhaven is ondanks den wind alles normaal gegaan. Gistermiddag is op den weg Dok- ,kumVeenwouden de 60-jarige J. H. uit Akkerwoude door den storm van zijn fiets geworpen en door een goederentram overreden en gedood. Gistermiddag reed de 47-jarige ge huwde landbouwer van D. uit Oldebroek op den Zuiderzeestraatweg nabij Wezep op de fiets. Door een hevigen windvlaag werd de man van zijn rijwiel geslingerd, juist op het oogenblik, dat een auto pas seerde. De man werd door den wagen gegrepen en was op slag dood. Woonwagenkamp in op stand. Het woonwagenkamp aan den rijksweg Nijmegen's Hertogenbosch on der Grave is Dinsdagmiddag, naar het „Hbld." meldt, in rep en roer gebracht door een aantal bewoners, die onder den invloed van sterken drank verkeerden. Toen dien middag 'omstreeks half vijf een aantal mannen in beschonken toestand binnenkwam, werd over veeten gesproken, waarbij zich weldra twee partijen vorm den, die elkaar op hartige wijze met ver wijten overlaadden. Het bleef niet lang bij woorden en men geraakte weldra handge meen, waarbij men zich van knuppels en ijzeren staven bediende. Er vielen ge duchte klappen en verscheidene personen liepen wonden op. In de op eenigen af stand gelegen marechausseekazerne werd het tumult opgemerkt en een aantal man schappen begaf zich naar het kamp, ten einde de vechtenden te scheiden en de orde te herstellen. De beide partijten, die elkaar met zoo groote hevigheid bestre den, keerden zich dadelijk eensgezind te gen de marechaussee. De marechaussee zagen zich genoodzaakt de sabels te trek ken en daarmede werd op hardhandige wijze ruim baan gemaakt, zoodat de reeds in de onderlinge vechtpartij' gewonden nieuwe kwetsuren opliepen, terwijl zij', die er nog goed afgekomen waren, even eens builen en wonden te incasseeren kregen. Het slot van de historie was, dat de marechaussee meester van het terrein bleef en de raddraaiers kon arresteeren. Ontzettende brand in Lon den. Op de kade te Londen, waar pro ducten uit de koloniën worden opgesla gen, is brand uitgebroken, welke bestre den werd door 300 brandweerlieden met veertig brandweerwagens. De vlammen verspreidden zich met ra zende snelheid. Van een pakhuis, dat ze ven verdiepingen telt, stonden drie etages weldra in lichter laaie. Gelukkig zijn geen dooden te betreuren. Om ongeveer acht uur in den avond is het de brandweer gelukt, den grooten brand meester te worden. Een dreigbriefschrij- ver gearresteerd. De mare chaussee te Papendrecht heeft den 52- jarigen scheepsbouwmeester G. v. d. H„ bedrijfscbef van de N.V. L. Smit Zn's Scheeps- en Werktuigbouw te Kinderdijk gearresteerd, die verdacht wordt van het schrijven van dreigbrieven aan zijn pa troon, den heer J. S. De brieven moesten in een der brieven bussen, ressorteerende onder het hulp kantoor Kinderdijk, ter post zijn gedaan. Marechaussee's hebben toen bijna dag en nacht streng toezicht gehouden wie in een van die brievenbussen een brief post te. De heer v. d. H. postte een brief in de brievenbus, die aangebracht is bij' een der loodsen van de N.V. F. Kloos Zo- nens Werkplaatsen te Kinderdijk. D'e bus werd onmiddellijk gelicht en het bleek, dat de heer v. d. H. de schrijver van de dreigbrieven was. Onmiddellijk werd hij gearresteerd en naar de marechausseekazerne te Papen drecht gebracht. Naar wij vernemen heeft v. d. H. reeds een bekentenis afgelegd. Hij zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. - Steenen voor geld. D'e eige naar van een tegelfabriek te Lens, in Noord-Frankrijk, die werk verschafte aan ongeveer veertig arbeiders, maar wiens zaak onder de algemeene crisis sterk te lijden had, was verscheidene malen aan gemaand om zijn omzetbelasting te beta len. Gisteren besloot hij een „afbetaling" te doen. Daartoe liet hij 1500 baksteenen ter waarde van 135 francs naar het belas tingkantoor brengen en aldaar afladen. Daarna legde hij zijn bedrijf stil en begaf zich met zijn werklieden naar bet stad huis, waar hij zich met hen het inschrij ven op de lijst der werkloozen. 1 „H et was veel goedkooper dan in de sta d". D'rie juffrouwen uit Eindhoven kwamen per fiets de klandisie gunnen aan een winkelierster in manu facturen G. te AalstWaalre. Een der dames speciaal zocht van alles uit en hield de winkelierster goed aan de praat want ,,'twas hier in Aalst veel goedkoo per dein in de stad". Nou. dat vonden haar twee gezellinnen ook, want, terwijl de winkelierster niet keek, stopten zij haar kalebassen vast vol met artikelen, die in haar nabijheid lagen. Ten slotte had juffrouw no. 1 genoeg naar haar zin „gekocht" en bood zij' een bankbiljet van tien gulden ter betaling. Nee, daar kon de winkelierster niet „af". Een rijksdaalder echter zou ze wel even achter gaan wisselen hij haar man, die op de plaats een auto aan het repareeren was. Terwijl de riks „klein" gemaakt werd, poetsten de drie Eind'hovensche da mes met haar boordevolle kalebassen de plaats; de tasschen werd op haar fiets gebonden en zeker van den buit peddel den de drie met een gerust hart naar de stad terug. De verbazing van juffrouw G., toen deze met het wisselgeld in den winkel terug kwam, begrijpen we. Haar echtvriend sloeg fluks zijn auto aan en zette het edele drietal na. Zoodra deze bemerkten, dat zij achtervolgd werden, wierpen zij de tasschen met de gestolen manufacturen over den weg en spurtten verder zoo hard ze konden. Eindelijk wist de heer G. met zijn auto een der dames tot afstappen le dwingen, maar daarmee moest hij de achtervolging der heide andere vrouwen staken. D'e juffrouw wierp haar fiets weg, maar gaf het nog niet gewonnen. Alvorens de 'heer G. uitgestapt was, had zij al een plaatsje veroverd in een passeerende auto maar toen de chauffeur in de gaten kreeg wat hij voor een vrachtje geladen had, moest zij den wagen verlaten. Toen vluchtte zij, achtervolgd door den heer C.. naar een passeerende autobus, maar ook deze nam de wanhopige dievegge niet op, Nog staakte zii bat"- on>vlu h,'ir m ■ir.- niet, en spwr.0TJ d..n voorbijkomen .ie i tser! Ff -.r r- '\jk^ - tijd achterhaalde haar de wiekende head van den winkelier uit Aalst, die haar ten slotte met de politie deed kennis maken. De politie 'heeft ook de twee andere dames van het complot weten op te spo ren, zoodat de goedkoope goederen uit Aalst, per saldo toch nog wel duurder uit zullen komen, dan in de stad. TOENEMENDE SPOORWEGTEKORTEN Ingrijpende maatregelen voorbereid. Blijkens de begrooting van het Ver keersfonds voor 1936 moest de post voor dekking van het tekort op de exploitatie der Nederl. Spoorwegen f 6.500.000 hoo- ger worden geraamd dan het vorig jaar, toen deze post op f 30.500.000 werd ge steld, hetgeen echter niet voldoende is gebleken, aangezien het tekort over 1934 heeft bedragen f 32.418.164.10. Blijkens de cijfer, over de eerste helft van het loopende jaar is de daling der ontvangsten nog steeds niet tot stilstand gekomen, heeft zich integendeel ver scherpt; immers terwijl de bruto-opbreng- sten over 1934 met ruim f 10.000.000 te genover 1933 terugliepen, bedraagt de te ruggang in ontvangsten over de eerste helft van 1935, vergeleken bij dezelfde periode van 1934, reeds f5.247.943,81; over het geheele jaar wordt een terug gang van f 13.000.000 verwacht. Aange zien op een vermindering van uitgaven over 1935 van niet meer dan f 8.500.000 mag worden gerekend, is het tekort over 1935 f 4.500.000 hooger moeten worden geraamd dan dat 'hetwelk 1934 heeft op geleverd. Ter beperking van deze groeiende be dreiging der Staatsfinanciën worden in afwachting van de in bewerking zijnde maatregelen tot coördinatie van het ver keer reeds aanstonds ingrijpende maat regelen voorbereid, waartoe een inter departementale commissie onder voorzit terschap van den thesaurier-generaal werd ingesteld, welke maatregelen tot aanmerkelijke vermindering van de te korten op de exploitatie dor spoorwegen voorbereidt. Ofschoon daarbij de grootst mogelijke spoed wordt betracht, mogen daarvan ten aanzien van het loopende boekjaar nog geen resultaten worden verwacht. Samenwerking in den tuinbouw. Naar men verneemt is dezer dagen de definitieve en blijvende samenwerking tot stand gekomen tusschen de zes groote or ganisaties, die bij den tuinbouw betrok ken zijn, n.l. de drie werknemersorgani saties, de L.T.B., de Chr. Boeren- en T'uindersbond en de Nederlandsche Tuin dersband. i I Een vast program voor de verdere sa menwerking' is nog niet gereed, doch het feit van samenwerking op zichzelf en de goede harmonie, welke er tusschen de be sturen heerscht, kunnen den tuinbouw in de naaste toekomst zeker van dienst zijn Door de Zeepfabriek „D'e Klok" zijn weder eenige nieuwe geschenken, zooals een theepot, diverse kinderspelen ver krijgbaar gesteld, tegen een bepaald aan tal voorzijden van SNEEUWWIT-ZEEP- POED'ER en geschenkenbons van KLOK- ZEEP. Deze geschenken zijn alle van Hollandsch fabrikaat. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 27 Sept.: Matige tot zwakke, later weer toene mende W. tot Z. wind, tijdelijk opkla rend, weinig of geen regen in het Oos ten, in het Westen later weer kans op regen, kans op nachtvorst, later iets zach ter. Storm waarschuwingsdienst. Geseind hedenmorgen om 9.25 u. aan alle posten: Attentiesein neerhalen, blijft op uw 'hoedel Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Vrijdag 7 u. 29 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6