Kerknieuws Telegrammen. Geen devaluatie van den gulden. Laatste Berichten. ook als klinkerweg op den ligger voor- t komt omdat B. en W. dan de bevoegd heid hebben den onderhoudsplichtige te wijzen op de gebreken van dien weg. Hij was met dit voorstel niet gekomen ware het niet, dat de eigenaar reeds bijna 20 jaar het genot van deze klinkerbestrating heeft, zonder er iets aan onderhoud voor ten koste te leggen. De voorz. zegt, dat de ligger in verband met het wegenplan toch moet worden bijgewerkt, waarbij dan ook Jhr van Adrichem Boogaart vraagt ook of B. en W. pogingen willen aanwenden bij» het olderbestuur van Walcheren cim een herbestrating van het gedeelte kei weg te verkrijgen, aangezien de toestand der bestrating uiterst slecht is. Als Di recteur van Duinbeek heeft Spr. eenzelfde aanmaning gekregen voor den Duinbeek- schen weg, welke dan ook zal worden verbeterd. Hij meent ditzelfde recht ook voor andere gedeelten der gemeente te mogen eischen. De voorz. zal zich tot het Polderbestuur wenden. Dhr de Roo zou, nu het fietspad aan den Duinweg moet worden verbeterd, gaarne zien, dat de eigenaar van de haag die het verkeer langs een gedeelte van het pad verhindert, een verzoek kreeg om deze haag op tijd te willen inkorten. De voorz. zal dit verzoek overbrengen. Dhr Brand geeft in overweging om bij de a.s. werkverschaffing een voorman aan te stellen, die het werk regelt. B. en W. hadden hiertegen wel eenige bezwaren, doch zullen deze zaak nader onder de ©ogen zien. deze weg als straatweg kan worden ge voegd. HET LOT VAN DE JONGEREN. „-Graficus", weekblad voor de grafische vakken, wijst er op, dat er een zware nevel opgekomen is, die het uitzicht van jong en oud verduistert. „Voor de jongeren is de kans om aan het werk te komen uitermate ongunstig. Om begrijpelijke redenen tracht men in de allereerste plaats de volwassenen aan het werk te houden, zij »die, als kostwinners, voor zware verantwoording staan. 'Doch ook »de toekomstkansen van het opgroeiend geslacht, van onze jongens en meisjes, 'die de scholen verlaten, moeten ons ter harte gaan. In tijden van werkschaarsdhte is er, uit den aard, nog minder plaatsingsmogelijk heid voor de minder geschikten, dan onder normale omstandigheden. De waarde van de vooropleiding legt dus een nog zwaar der gewicht in de schaal dan voorheen. Wie in de gelegenheid is om 'deze voor opleiding te toetsen, schrikt vaak van het gebrek aan levensgeschiktheid, dat ook in ons land het onderwijs nog altijd aan kleeft. De vraag rijst daarbij» of het aan het onderwijs ligt, aan -de leerstof en de verwerking daarvan of aan de mentaliteit deT jongeren. Onlange was ik in staat deze voorberei ding (biji een negentig jongelui, allen voor zien van een z.g. einddiploma, te toetsen. De schrik sloeg mij om het hart. Met moeite waren er een vijftal jongens uit ite vinden, die 'bewijzen gaven naar werk, dat belangstelling, energie en werk willigheid eischt, te verlangen. Ze wilden wel „werk" hebben, doch alleen datgene, wat then paste. De „proeven", die hun werden voorge legd, waren werkelijk niet zoo zwaar. In tegendeel, zij werden met opzet eenvoudig gehouden. De „vragen" waren nog minder veel- eisdhend. En toch werden zij slechts door enkelen bevredigend beantwoord. Het examen werd afgenomen op een manier, die de jongelui volstrekt niet ner veus behoefde te doen zijn. Integendeel, alles werd gedaan om hen zooveel mogelijk op hun gemak te stellen. Het "ebrok aan werklust was. waarlijk het is niet overdreven, ontstellend. Ja, als het moest zou men er niet tegen opzien om een paar vuile handen te halen, bij voorkeur wou men op kantoor, omdat het „gezelliger" leek. Liefhebberijen hield men er meestal niet op na, als het wel zoo was dan beperkten ze zich tot voetbal en andere vormen van sport. En dan nog vaak liever als toeschouwer 'dan als sport beoefenaren! Zulk een lusteloosheid maakt de oplos sing van het vraagstuk 'der toekomst voor onze jeugd niet gemakkelijker. De ervaring bij verschillende leerlingen- commissies, wier meening i'k hoorde-, is over 'het -algemeen niet veel beter, -al is er wel eenige verandering te constat'eeren. Men kan nu wel trachten -om -d-e psycho logische oorzaken aan te toon-en en men behoeft 'dit alles niet te zwaar te nemen. Doch er zit toch wel een gevaar in. Het gevaar van verslapping, vervlakking, on bruikbaarheid. Wat is er aan te doen? D'e vraag is gemakkelijker gezegd dan beantwoord. Maar toch mogen wij, ouderen, die onze verantwoordelijkheid voelen, ons bij dezen toestand niet neerleggen. Gelukkig zijn er nog flinke jongens en meisjes. Zeker! Doch zij kunnen niet de lasten dragen van de anderen. En 'dat -wordt bun -deel als zij de minderheid blijven vormen. Zij zullen dan ook voor de anderen moeten werken. Wat bij1 uitzondering niet erg is, doch 'als stelsel verkeerd. Allien moeten naar het maximum van hun capaciteiten de lasten meedragen. Naar het mij voorkomt li-gt er hier voor de vakorganisaties van werkgevers en van werknemers een groot veld open. Invloed trachten uit te -oefenen op -de voorberei ding van de jongeren, vo-OTdat zij „aan het werk" gaan. Meer contact tusschen werkelijkheid en onderwijs, toekomst en voorbereiding." DE WINKELWEEK TE GOES. Het Gemeentebestuur van Goes, zeer toejuichende en met groote instemming begroetende het initia tief tot het houden van een Win kelweek, wenscht aan de or ganisatoren en aan de betrokkenen van gan- scher harte toe, dat dt resultaten zullen be antwoorden aan de, bij de voorbereidingen gekoes terde verwachtingen. Het is gebleken, dat ook in deze krin gen, zorgen en moeilijkheden niet heb ben geleid tot een doodende verslapping van energie, doch dat, instede daarvan, juist de ongunst der tijden gewerkt heeft als stuwkracht tot nog krachtiger ont plooiing van arbeidskracht. Door het uitschrijven van een Winkel week hebben de winkeliers tot het pu bliek gesproken, hen opgewekt tot koo- pen. Het woord is thans aan de koopers. Laten deze laatsten den oproep beant woorden met daden. Ik weet wel, dat, helaas, menig gezin nauwlijks meer tot deze daden in staat is, doch laten zij, die dit nog wèl vermogen, in dubbele mate blijken geven den oproep te ver staan. Het getuigt van goed inzicht, dat men deze Winkelweek heeft doen samen vallen met de tentoonstellingsdagen. Men heeft deze dagen gekozen, niet alleen uit commerciëele overwegingen, doch daar nevens is men geleid door andere mo tieven. Immers de opgewekte, feestelijke stemming, welke ongetwijfeld in Goes zal heerschen, de welverzorgde winkel-étala ges, dit alles zal medewerken om het getal der tentoonstellingsbezoekers te ver meerderen en hen het verblijf te Goes te veraangenamen. Goes, zich ten volle bewust, dat haar welvaart ten nauwste is verbonden met het wel en wee van land- en tuinbouw, werkt hierdoor krachtig mede aan de hartelijke ontvangst van hen, die thans hunne schreden in het bijzonder naar de tentoonstelling richten, doch wier aan wezigheid binnen de vesten ook op andere dagen steeds zoo gaarne wordt gezien. Ik ben er van overtuigd, dat deze mede werking van de Goesche winkeliers dankbare waardeering zal vinden bij hen, die zich op het welslagen van de tentoon stelling hebben toegespitst. Moge aldus ook in de toekomst wor den bestendigd de nauwe samenwerking en goede verstandhouding tusschen stad en platteland. Mogen beiden ook steeds in het ver volg elkaar weten te vinden in het die nen van elkanders belang. De Burgemeester van Goes, VAN DUSSELDORP. Winkels en étalages zoo keurig moge lijk inrichten en alles doen om gedurende deze feest dagen het verblijf in Goes zoo aangenaam mogelijk tb maken en tot koopen aan te moe digen, is thans voor al de taak van den Goeschen georg. in10 denstand. Door hei officiéél openen der huis, geeft het Gemi /ntebestuur blijk, dat 'bet 't ijverig streven van de handeldrij- venden in onze winkelstad op prijs stelt en van de overtuiging, dat de midden stand nog steeds is de onmisbare schakel in de maatschappij. Om dat te blijven heeft de middenstand op de eerste plaats noodig Godsvertrou wen, maar bovendien de medewerking van het publiek, dat waardeert wat thans ge presteerd wordt. Moge die waardeering van het publiek vooral door het koopen bij den midden stand, in ruime mate worden geschonken. Namens bet Winkelweek-Comité, A. M. SIMONS, Voorzitter. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wanswerd en Jislum, J. T. Klamer te Ter Aa. Te Streefkerk, H. W. Waardenburg te Hoogmade. Te Sur- huizum, J. J. Poldervaart te Nic'htevecht. Aangenomen naar Rilland-Bath, J. C. Sickesz cand. te Zeist. Bedankt voor Oud-Alblas, C. van Dop te Hierden. Geref. Kerken. Aangenomen naar Diever, J. A. v. Ar- kel, cand. te Rotterdam. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Groningen (toez.), A. M. Berkhoff, laatstelijk Obr. Geref. predi kant. AMSTERDAM. De Financial News van heden bevat het volgende bericht: „De beweging voor devaluatie in Neder land neemt in kracht toe. Vermoed wordt, dat ofschoon Prof. Aalberse, leider van de Kath. partij gisteren verklaarde, dat hij het anti-devaluatie kabinet van Dr Colijn zou steunen, de Katholieke parle mentaire partij als geheel van oordeel is, dat devaluatie onvermijdelijk is. 24 van haar 28 leden, meldt Reuter, zouden, naar wordt aangenomen, als privé-personen aanhangers zijn van een devaluatie-poli tiek. In verband hiermede wordt gemeld, dat Prof. Aalberse gisteren in een per soonlijk onderhoud Dr Colijn heeft gead viseerd, niet te lang te wachten met het nemen van maatregelen tegen speculatie indien, en wanneer hij tot de conclusie komt, dat devaluatie onvermijdelijk is. Parlementaire en financiëele kringen ver wachten, dat devaluatie in Nederland vóór het einde van het jaar een feit zal zijn." In verband met dit bericht vernemen wij van bevoegde zijde, dat deze voor stelling van zaken volkomen fantastisch is, zoowel wat betreft het aantal Katho lieke devaluisten als het particulier ad vies, dat door Prof. Aalberse aan den heer Colijn zou zijn gegeven. De afwijzende houding van de Neder- landsche regeering met betrekking tot devaluatie zooals die nog in de laatste troonrede is onderschreven, is in geen enkel opzicht gewijzigd, terwijl de verzoe nende houding door de Kath. partij aan genomen bij haar eerste openbare ont moeting met de regeering na de politieke crisis, de positie van het kabinet-Colijn nog heeft versterkt. TWEEDE KAMER. Het Bezuinigingscntwerp. DEN HAAG. Voortgezet werd de be handeling van het bezuinigingsontwerp. De heer De Geer zegt, dat de crisis niet noodig is geweest. Er was geen votum van de Kamer, al leen een geschilpunt met een Kamerfrac tie. Spr. hoopt, dat het gebeurde geen pre cedent zal vormen, de crisis heeft staat kundig en vooral economisch veel nadeel berokkend. Spr. is het eens met Minister Colijn dat consekwente deflatie zal veroorzaken de valuatie, doch deze ware nog te verkie zen 'boven een reeks luk-raak genomen maatregelen, die o»ok geen redding bren gen. D'e regeering moet Ue leiding behou den. Indien devaluatie noodzakelijk is, dan handele de Regeering snel en met vaste band. Zij zette haar taak voort, gedragen door het vertrouwen der meerderheil van het volk en de Kamer D'e heer Van den Tempel komt op tegen het voornemen lot verdere verlaging der salarissen van rijkspersoneel en on derwijzers; de regalen van het Georgani seerd Over.eg worotn niet meer in acht genomen. Spr. wil een uitspraak van de Kamer. D!e heer Bierema zegt, dat het pro gram van deze regeering in hoofdzaak hetzelfde is als dat van het vorig Kabi net Colijn. Spr. maant tot voorzichtigheid bij' het ingrijpen in particuliere verhoudingen. D'e poging tot bevordering van industri alisatie juicht spr. toe, doch dan moet ook de afzet worden bevorderd. Spr. wil daarvqor o.m. verbetering van den consulairen dienst. Spr. sluit zich aan bij de voornemens der regeering inzake de handelspolitiek met name het in studie nemen van ver vanging der contingenteeringen door hef fingen aan de grens. Spr. betoogt, dat verdere bezuinigingen noodzakelijk zijn. Ook om redenen van in ternationalen aard is bet niet verant woord geen loyale houding jegens de Re geering aan te nemen. EERSTE KAMER. DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft vanmiddag een zeer korte vergadering ge houden, waarin twee kleine wetsontwer pen zonder beraadslaging of stemming werden goedgekeurd. •D'e V oorzitter deelde mede, dat het zijn bedoeling is, dat de Kamer in den loop van October een griffier zal be noemen. De Kamer ging hierna in de afdeelin- gen onderzoeken het verslag der commis sie tot het onderzoek van de geloofsbrie ven van den heer Graaf de Marcbant et d'Ansembourg. Visschers gered. ZOUTKAMP. Hedenmorgen is de gar nalen visscher J. de Vries, die met zijn boot op bet Groninger wad zat en over wien men zich ernstig ongerust maakte, door een motorboot bemand met een zoon en een broer van de Vries, behouden te Zoutkamp binnengebracht. Door deze beide mannen is gisteravond eveneens opgepikt de sloep waarin zich schipper en knecht bevonden van de op het Groninger wad liggende klipperaak, aan boord waarvan de vrouw alleen was achtergebleven. Beide mannen waren onderweg naar den wal teneinde levensmiddelen te gaan balen. Zij zijn door den storm overvallen en v konden noch den wal noch de klipperaak bereiken. Zij hebben ongeveer 6 uur in de sloep doorgebracht, alvorens zij door de motorboot werden meegenomen. D'e mannen waren nat en verkleumd en zijn weer aan boord van de klipper aak gebracht. Avonturiers aangehouden. BERGEN OP ZOOM. Na vijf dagen vermist te zijn geweest is de 18-jarige slagersknecht L. G., die vorige week Vrij dag met een bedrag aan geld toebehoo- rende aan zijn patroon spoorloos uit Bergen op Zoom was verdwenen gister avond door de politie te Antwerpen aan gehouden. Hij was in gezelschap van de 17-jarige H., die eveneens sedert Vrijdag uit de ouderlijke woning werd vermist. RNHEM. Het Gerechtshof veroordeel de heden tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor-arrest den boekhouder J. v. B. uit Wageningen, die bij een bank instelling aldaar op valsche kwitanties be dragen had opgenomen van te zamen on geveer f 5000. Geweldige brand. BUENOS AIRES. In de stad San Ur ban© op 350 K.M. ten N.W. van Buenos ires is gistermiddag in een groote meel fabriek een geweldige brand uitgebroken. 1 e verschillende gebouwen der onder neming besloegen een oppervlakte van on geveer 40.000 vierk. M. Het geheele com plex werd door de vlammen aangetast en voor het grootste deel in de asch gelegd. Gaan de Britsche schepen om de Kaap varen? LOMDEN. De Britsche scheepvaart maatschappijen welke op O.-Azië en Afri ka varen, zullen vermoedelijk een over eenkomst sluiten, in het vervolg via de Kaap te varen, inplaats van door het Suez-kanaal. De reden hiervan is de hooge kosten van de verzekeringspremie's, in verband met het oorlogsgevaar. Demonstraties. NEW YORK. In het sportpaleis en Ma- disonsquarepark waren 8000 personen te genwoordig bij een protestdemonstratie tegen een mogelijke aanval op Etiopië. De demonstratie was georganiseerd door het New Yorksche comité voor de onafhankelijkheid van Etiopië en de merikaansche Liga tegen oorlog en fas cisme. Een cartonnen beeltenis van Mus- se'ini van 6 M. hoog werd in flarden ge1- ■cVeurd. e demonstranten luisterden naar redevoeringen van blanke en zwarte redenaars. Vp!kent»ondsraad. GENèVE. Onder buitengewoon groote belangstelling kwam de Volkenbondsraad heden in openbare zitting bijeen ter be handeling van het Italiaansch-Abessy- nisch geschil en den toestand, zooals deze is ontstaan nu de bemiddeling van de Commissie van Vijf is mislukt. De vergadering van den Volkenbond is voorafgegaan door een samenspreking, waarin alle leden van den Raad deelna men, met uitzondering van Italië. LOND EN. Van Malta wordt gemeld dat Zaterdag vele Engelsche gezinnen van le den van de weermacht aan boord van het troepentransportschip Neuralia naar En geland zullen terugkeeren. Uit Nairobi wordt gemeld dat Woens dagmiddag 5 bommenwerpers en 4 trans- ort-vliegtuigen uit Egypte zijn gearri- eerd. Hun taak zou zijn patrouillediensten te verrichten aan de Noord-grenzen. In ge val van een Italiaansch-Abessynische oor log wil de regeering van Kenga in geen o al toei" ten dat zich incidenten voor doen tusschen Nomadenstammen en vluchtelingen, die wellicht zullen trachten gebruik te maken van de verspreid lig gende watervoorraden en weiden. Te regeering heeft de weinige haar ter beschikking staande troepen verdeeld en de militaire en politie-posten in de Oos telijke districten versterkt. De mogelijkheid bestaat, dat de georga niseerde overvallen van roovers in Abes- synië toenemen. Het afslaan van deze aanvallen behoort tot de geregelde taak der troepen. De overstrooming in Japan. TOKIO. In de omgeving van de Ja- pansche hoofdstad heeft de overstrooming geweldige schade aangericht. De belang rijkste spoorlijnen staan onder water, zoo- dat duizenden reizigers wo»rden opgehou den. De stad Takasaki, die 60.000 inwoners telt, staat geheel onder water. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Reeds vroeg in den morgen bereidde de hoofdstad zich voor op de komst van H. M. de Koningin en Prinses Juliana. Al lerwegen werden vlaggen uitgestoken, zoo wel van de gemeentegebouwen als bij tal van particulieren. Reeds 'betrekkelijk vroeg kwamen groep jes menschen naar het Damrak en den Dam om zich een goed plaatsje te verze keren. De drukte werd grooter toen verschil lende detachementen politie verschenen om den weg van het Centraal Station langs het Damrak af te zetten. De komst van de eerewacht van de ma- rine, vooraf gegaan door de marinekapel, vormde een nieuwe attractie voor de steeds groeiende menigte. Omstreeks half twaalf trokken de nog ledige koetsen stapvoets naar het Centraal Station om zich op te stellen voor den uitgang van de Koninklijke wachtkamer. net Oostelijk gedeelte van het Stations plein was gedeeltelijk door de politie af gezet. Daar arriveerden tegen kwart voor twaalf de burgemeester, Dr W. de Vlugt en de hoofdcommissaris, de heer H. J, Versteeg, weike laatste vergezeld was van den commissaris van politie, den heer C. Bakker, chef van de Verkeerspolitie. Te genover den uitgang had zich inmiddels reeds opgesteld het eere-escorte;, dat de stoet zou begeleiden naar den Dam. rrecies op tijd schoof de Koninklijke salonwagen langs het eerste perron, dat gedeeltelijk was afgezet. Achter de afzet ting had zich ook veel belangstellend pu bliek opgesteld. Nauwelijks stond de trein stil op H. M. de Koningin vertoonde zich aan den uit gang van het salonrijtuig. Een hartelijk hoera van het publiek verwelkomde do beide vorstinnen in de Hoofdstad. Nadat de burgemeester H. M. had welkom ge- heeten, ging het gezelschap naar de Ko ninklijke wachtkamer. Kort daarop begon de tocht naar het Koninklijk Paleis op den Dam. Luid ge juich steeg op, toen de stoet zich in be weging zette. Het koninklijk rijtuig, waarin_jie beide vorstinnen hadden plaats genomen, werd vooraf gegaan door het eerste gedeelte van het eere-escorte. Allerwegen was er geest drift. Het hoerageroep zette zich langs het Damrak voort. Door Moeder en Doch ter werden de huldebetuigingen minzaam groetend beantwoord. Op den Dam 'had zich een groote me nigte achter de politieafzettingen opge steld. Om twaalf uur werd van het Cen traal Station een teeken gegeven, dat H. M. was aangekomen. De eerewacht kwam in het geweer en stelde zich rechts en links aan den ingang van het Paleis op Allereerst reden eenige motoristen van de politie den Dam op, spoedig gevolgd door de rijtuigen van den hoofdcommis saris en den burgemeester. In gestrekten draf kwam vervolgens de eere-wacht, waarachter het Koninklijk rijtuig reed. Sterker nog dan op het Dam rak was hier het gejuich. Uit de venster- van de omringende gebouwen, die met pu bliek bezet waren, werd gewuifd met zak doeken. De eere-wacht presenteerde het geweer en de muziek speelde het Wilhelmus, toen de beide vorstinnen bij het i aleis aan kwamen. Nauwelijks waren Hare Majesteit met haar Dochter ten paleize of de Koninklijke Standaard werd geheschen. Toen de rijtuigen wegreden gingen de deuren, die uitkomen op het balcon van het Paleis open en verschenen Moeder en Dochter op het balcon. Opnieuw juichte het publiek hartelijK zijn Koningin en Prinses toe. oen het hoerageroep eenigszins be daarde, klonk uit de menigte spontai »i het Wilhelmus op, dat aandachtig door vorstinnen werd aangehoord. Harteli r wuifde de Koningin, zoowel als de Prin ses de menigte toe voor deze bewijzen van aanhankelijkheid. Hare Majesteit heeft hedenmiddag !e 2 uur ten paleize 'ontvangen den heer Godfried Krone, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amster dam. Even na half drie kwamen de Konink lijke auto's bij het Paleis aan om Hare Majesteit en Prinses Juliana te brengen naar het Diaconie Weeshuis der Neder- Duitseh Herv. Gemeente in de Volkerak- straat. AUTOMOBILISTEN PAST 0P1 Het gevaar van verblindende lampen. Zoolang we geen verlichte wegen heb ben, moeten we ons behelpen met de lam pen onzer wagens. Hierbij' doet zich het groote bezwaar voor, dat het licht dat wij ons wenschen eventueele tegenliggers der mate verblindt dat het daardoor onbruik baar is. Ontmoeten wij tegenliggers dan moeten wij dus dimmen, d.w.z. ons licht terug brengen tot een dusdanige wegverlichting welke ons zélf nog zooveel mogelijk uit zicht op den weg verschaft, terwijl onze tegenliggers er geen last van ondervinden (de wet schrijft dit trouwens voor). Nu is de moeilijkheid dat deze beide eischen zeer moeilijk te vereenigen zijn en slechts zeer juiste afstelling en goede lampen ons deze verlichting kunnen ver schaffen. Daarbij komt nog, dat wij steeds het licht onzer tegenliggers te zien krijgen en het veel te sterk, te schel en te hinder lijk vinden en nooit in onze eigen lampen behoeven te kijken. Het zou feitelijk wenschelijk zijn hier en daar een grooten spiegel te zetten, waarin alle automobilisten zoo nu en dan hun eigen lampen zouden ontmoeten. Wat zouden dan een massa lampen beter ge steld worden! Wij zouden alle weggebruikers willen aanbevelen hun eigen lampen eens te con troleeren, in ons aller belang. In goed uit geruste garages vindt men hiervoor een optisch controle-apparaat. Beschikt men niet over zoo'n apparaat, zet dan uw wa gen op een horizontaal vlak en laat de lampen een huis of schutting beschijnen. Bij gedimd licht en volbelasten wapen moet dan de bovenzijde van den lichtbun del schuin omlaag schijnen. Met andere woorden: de bovenzijde van de lichtvlek op het huis moet lager liggen dan de auto- lampen. Slechts in dat geval kunt u er zeker van zijn uw tegenliggers niet te zullen verblinden. Hetzelfde geldt voor zoeklichten, berm- lichten enz. En wanneer u nu alles volgens eer en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2