Uit de Provincie pfco&ee* a* eaJxif erknieuws. ïemengd Nieuws. teerd zullen worden, wanneer de bespre kingen geen resultaat op zouden leveren en dat de. volgens het hlad, in Nederland- sche kringen gekoesterde hoop, dat de Denen, die bollen niet zouden kunnen missen, dat zij die ondanks alles zouden moeten importeeren, ongegrond zal blij ken te zijn. Telling van dienststukken. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen in den lande verzocht een telling te houden van de verzonden dienststukken en wel over de week van 21 tot en met 26 Oct. Het re sultaat der telling moet worden gesplitst in locale en overige dienstbrieven: locale en overige dienstbriefkaarten en gedrukte stukken. Tevens wordt opgave verzocht van het totale aantal van de in de genoemde aan tallen begrepen aangeteekende stukken. De minister heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt om in verband met de noodzakelijkheid van beperking van de rijksuitgaven de medewerking van de ge meentebesturen in te roepen om te trach ten de verzending van dienststukken per post zoo laag mogelijk te houden. De Kath. Dem. Partij. Zaterdag heeft de Kath. Democratische Partij in Nederland (K.D.P.) een buiten gewoon congres gehouden, om te voorzien in de vacature van partijvoorzitter, welke is ontstaan door het bedanken van prof. dr J. A. Veraart als zoodanig. Bij de stemming werd met 2471 stem men tot voorzitter gekozen mr A. P. G. Peters, advocaat en procureur te Den Haag, terwijl 994 stemmen werden uitge bracht op mr P. M. Arts, lid der Tweede Kamer. Mr Peters heeft de keuze aan vaard. Industrie-financiering. Het wetsontwerp, houdende de stichting van een nationale financieringsmaat schappij voor particuliere industrieën, waarbij de economisch-technologische in stituten als adviseerende lichamen zullen optreden, kan volgens de „Msb." binnen kort worden verwacht. Voor de oprichting zijn twee deelne mende partijen noodig. Keuren de Kamers de desbetreffende wet goed, dan zal eener- zijds minister Gelissen optreden namens de Regeering. Op voorstel van minister Oud besloot het kabinet om de Limburg- sche Industriebank als mede-oprichtster uit te noodigen. De salariskorting voor ambtenaren. Het comité van zes, gevormd uit de Chr., moderne en R.K. algemeene bonden van ambtenaren en werklieden in over heidsdienst, is dezer dagen te 's Graven- hage in vergadering bijeen gekomen ter bespreking van de circulaire van den mi nister van Binnenlandsche Zaken be treffende de salarieering van personeel der lagere publiekrechtelijke organen. De vergadering uitte in de eerste plaats haar groote verwondering over het feit, dat de circulaire is verzonden, hoewel over de verlaging van het Rijkssalarispeil in de daarvoor aangewezen commissie voor georganiseerd overleg de besprekin gen nog moeten beginnen. Voorts werd er op gewezen, dat deze salarisverlaging voor het Rijkspersoneel ook nog een punt van bespreking zal uitmaken in het par lement en dat ook daarom niet verwacht mocht worden, dat de minister zich op het standpunt zou stellen dat die salaris- verlaging een voldongen feit is. Hierdoor toch is practisch het overleg met de orga nisaties en ook met de Kamer tot vruch teloosheid gedoemd. Dit optreden tegenover de gemeenten aoht het comité ook in strijd met de be doeling van de hierop betrekking heb bende wijziging van de Ambtenarenwet, waarbij ingrijpen door den minister slechts werd bedoeld in gevallen, waar in excessen zouden blijken te bestaan. Dit werd door de Kamer bovendien nog eens uitdrukkelijk uitgesproken door de aan neming van het bekende amendement- Suring. Bovendien meende het comité zich ten sterkste te moeten richten tegen den in de circulaire gestelden eisch, dat voor de be paling van de loonen van de werklieden der gemeenten het plaatselijk particuliere loonpeil uitsluitend richtsnoer zal zijn. Het comité besloot een audiëntie aan te vragen bij den minister van Binnen landsche Zaken, teneinde zijn bezwaar te gen het zenden van de genoemde circu laire aan de gemeenten en het daarin door den minister ingenomen standpunt uiteen te zetten. Tevens werd overwogen na deze audiëntie een bespreking met ver schillende Kamerfracties aan te vragen. BEGROOTING VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Landbouwvoorlichting. De Zeeuw- sche Oestercultuur. Ingediend is het Xle hoofdstuk der rijksbegroioting (landbouw en visscherij) voor 1936. Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: Cursussen en verdere voorlichting. Met het oog op de groote belangen, welke voor al in deze moeilijke tijden van het ver spreiden van meer kennis op land- en tuinbouwgebied zijn verbonden, zal wor den getracht het cursusonderwijs zooveel mogelijk in stand te houden. Toch zal ook op de kosten van dit onderwijs moeten warden bezuinigd. Door een matige ver laging van de belooning der leerkrachten biji het onderwijs zal het mogelijk zijn op dit artikel nog f 35.000 te bezuinigen. Het ligt dus niet in de bedoeling het aantal cursussen te verminderen. Voor subsidiën voor rentelooze studie- voorschotten voor studeerenden aan de landbouwhoogeschool kan daarentegen met een aanmerkelijk lager bedrag worden volstaan; eensdeels door een strengere se lectie van de daarvoor in aanmerking ko mende candidaten en voorts in verband met het geleidelijk terugbetalen van in vorige jaren verleende studievoorschotten Economische landbouwvoorlichting. Be economische landbouwvoorlichting geniet thans algemeen de volle belangstelling en er zal naar gestreefd worden, in Neder land een rationeele landbouw-bedrijfsin- richting en bedrijfsvoering te bevorderen. Met de hieraan verbonden werkzaamhe den zullen bedrijifsoonsulenten aange steld uit 't bestaande corps der rijlksland- bouwconsulenten worden belast en als schakel tusschen deze ambtenaren en de boeren zullen assistenten worden werk zaam gesteld, die ook aan de technische voorlichting diensten zullen kunnen be wijzen. Was reeds voor 1935 f 35 000 uitgetrokken voor de werkzaamsteiling van een aantal assistenten bij den voor lichtingsdienst, het verdient ten zeerste aanbeveling om dit bedrag voor 1935 tot f 90.000 te verhoogen, teneinde de plan nen te kunnen uitvoeren. Cultuurtechnische voorlichting c>p land bouwgebied. Teneinde de cultuurtechni sche voorlichting op landbouwgebied te kunnen centraliseeren zijn de centrale commissie voor ruilverkaveling, de Rijks- oommissie voor de 'ontwatering en de com missie van advies inzake de ontginning van woeste gronden, opgelost in één cen trale cultuurtechnische adviescommissie, welke tevens zal optreden als de centrale commissie, bedoeld in artikel 13 der Ruil- verkavelingswet, terwijl het Rijksbureau voor de ontwatering is opgeheven en ver vangen door een cultuurtechnischen dienst. Met de reorganisatie wordt beoogd, het verkrijgen van een vereenvoudigde en ver beterde werkwijze, alsmede financieele be zuiniging, zonder dat de belangen gerin gere behartiging zullen vinden. De Zeeuwsche O ester cultuur. De Zeeuw- sche oestercultuur verkeert in een nood toestand. Deze toestand is een gevolg van het optreden van een schelpziekte, waar aan een groot deel der oesters ten gronde gaan, terwijl de oesters, welke in leven blijven, door de aantasting van de schelp onvoldoende groeien en vaak een onooge- lijk aanzien krijgen. Er zijn perceelen, waarop het verlies percentage tot 80 pet. van de oesters be draagt. Behalve van de schelpziekte hebben de oesters en inzonderheid ook de voortplan ting te lijden van een slag „Slipper lim ped", die zich afzet zoowel op de oester schelp als op de schelpen „collecteurs" welke te water worden gebracht en waar op het jonge oesterbroed zich vastzet. De visscherijdienst heeft het vorig jaar een proef genomen met het uitzetten van uit Frankrijk betrokken niet-geïnfecteerde zaaioesters, welke zijn uitgezaaid op en kele perceelen in. de Ooster-Schelde te midden van de besmette oesters. Deze uit gezaaide oesters zijn uitstekend gegroeid, hebben zich voortgeplant en tot nog toe is biji deze oesters geen enkel geval van ziekte waargenomen. De uitkomsten van de proef zijln van dien aard, dat het volko>- men gewettigd zou zijn haar op ruimer schaal voort te zetten. angezien bij' het herstel van de oester- cultuur niet alleen een algemeen vissche- rij,belang is betrokken, doch ook het be lang van het Departement van Financiën als eigenaar-verpachter van de oester- gronden, is na overleg tusschen de beide departementen overeengekomen, dat de kosten van de proefneming door elk der denartementen voor de helft zullen wor- don gedragen en mitsdien de helft van he' benoodigde bedrag op de begrooting vati landbouw en visscherij zal worden aan gevraagd. Voor den aankoop van 4,55,5 mil 'io<en oesters en ter bestrijding van de ver der te maken kosten is f 100.r,00 noodig In verband hiermede wordt op artikel 195 een bedrag van f 50.000 uitgetrokken Eerste Nederl. Coöp. Beetwortelsuiker fabriek. In de in het Hotel Rotterdam te Terneu- zen gehouden vergadering van de Eer ste Nederlandsche Coöperatieve Beetwor telsuikerfabriek te Sas van Gent, werden als bestuursleden 'herkozen de heeren M. de Putter te Terneuzen, G. van Acker te Sas van Gent en J. Ramondt te Schoon- dijke, terwijl in de vacature van den heer P. Lindenbergh. werd gekozen de heer A. Lindenbergh te Wemeldinge. Overval in het volle daglicht. De dader een man uit Veere ingerekend. Zondagmorgen is in een café aan het Spui ite 's-Gravenhage een overval ge pleegd, waarvan de dader na korten tijd, op aanwijzing van den zoon van den café houder, kon worden gearresteerd. Reeds vroeg in den ochtend kwam een ongunstig uitziende man het café binnen, waar hij verscheidene glazen jenever dronk. Op een geraffineerde wijze wist de man, toen hij' al flink wat op had, de vrouw van den kastelein, die alleen in het café was, even uilt het lokaal weg te lok ken. Van haar afwezigheid heeft hij ge bruik gemaakt om uit een kast een beurs met f270 te stelen, Op het lawaai dat de man daarbij maakte, kwam de kasteleines aldra in het café terug, waaruit de onbekende bezoe ker reeds was verdwenen. Onmiddellijk ontdekte de vrouw den 'diefstal. Zij waarschuwde haar zoon, die den man achterna 'ging. In een nabij gelegen café 'had de on bekende al weer een glas jenever gedron ken, waarna hij was vertrokken. In de nabijheid van dit café kon hij echter wor den aangehouden. Het grootste gedeelte van het gestolen geld werd nog bij hem gevonden. Op het politiebureau bleek men te doen te hebben met een 49-jarige inwoner van Veere. Aangehouden. Door de Justitie uit Dordrecht is ter beschikking van de Justitie te Middel burg gesteld zekere G. J. v. B., 41 j., schipper, wonende te Rotterdam, die er van verdacht wordt zich te hebben schul dig gemaakt aan diefstal van een rijwiel te Terneuzen. Middelburg. Gemeentebegroo- ting 193 5. Ged. Staten en de Raad. Bij schrijven van 2 Aug. hebben Ged. Staten een aantal opmerkin gen gemaakt over de tot heden nog niet goedgekeurde gemeentebegrooting voor 1935. Daarna heeft op verzoek van Ged. Staten een bespreking plaats gehad be treffende deze opmerkingen tusschen een commissie uit Ged. Staten en B. en W. Daarbij is gebleken, dat vrijwel alle op merkingen van dien aard zijn, dat, wan neer er niet aan zou worden voldaan, er ernstige moeilijkheden te verwachten zijn met betrekking tot het verkrijgen van de geraamde extra bijdrage uit het Werk- loosheidssubsidiefonds. Onder die omstan digheden zien B. en W. zich genoodzaakt te adviseeren een ontwerp-schrijven met ■de bijgevoegde begrootingswijzigingen te bekrachtigen. Ten aanzien van de opmerking, dat 'het schoolgeld voor gewoon L. O. moet wor den verhoogd, en wel zoo, dat bij een be lastbare som van f 3000 het schoolgeld f 30 moet bedragen, en van het meerdere 1 pet. dient te worden geheven tot het maximum is bereikt, deelen B. en W. me de, dat zij gaarne bet tegenwoordige ta rief hadden zien behouden, te meer, om dat binnen niet te langen tijd vermoedelijk toch een herziening zal moeten plaats vin den als gevolg van het door de Regeering ingediende bezuinigingsontwerp ten aan zien van het onderwijs. Waar echter reeds per 1 Januari a.s. een hooger schoolgeld tarief wordt verlangd, waarbij ongeveer rekening wordt gehouden met den in het schrijven van Ged. Staten aangegeven norm, hébben B. en W. de toezegging ge daan een wijziging der verordening aan den raad te zullen voorstellen. Aan de wenschen van Ged. Staten en de in het ontwerp-antwoord daarop ge formuleerde antwoorden, ontleenen wij verder het volgende: Ged. Staten drukten den wensch uit, dat de belasting op tooneelvoorstellingen moet worden verhoogd tot 20 pet., doch B. en W. deelen mede, dat verhooging van deze belasting tot 20 pet. reeds heeft plaats gehad in 1934, zoodat de opmerking ter zake op een jnisverstand moet berusten. Ged. Staten verlangden, dat voor uitzen ding van kinderen naar gezondheids- en vacantiekolonies niet meer mag worden besteed dan 25 cent per dag en per kind in de zomermaanden en 50 cent in de wintermaanden. B. en W. merken op, dat verlaging van deze uitkeering voor 1935 niet meer mo gelijk is, daar met een der vereenigingen reeds geheel is afgerekend en de uitzen ding van kinderen door de andere veree nigingen ongetwijfeld reeds heeft plaats gehad. Aangezien B. en W. een verlaging, als door Ged. Staten aangegeven, terwijl het nu is f 5 per week en per kind tot een maximum van f 25 per kind, ten zeerste betreuren, omdat deze verlaging tot ge volg moet hebben, dat een belangrijk klei ner aantal kinderen kan worden uitge zonden, terwijl juist in deze tijden de noodzakelijkheid van uitzending sterker wordt, zouden B, en W. er bij Ged. Staten op willen aandringen alsnog goed te keu ren, dat voor 1936 een bedrag wordt ge raamd op basis van 50 cent per dag en per kind over het geheele jaar. Aldus zal toch een uitgaven-vermindering van 30 pet. kunnen bereikt worden. De subsidies van het plaatselijk Drank- weercomité, de vereeniging Eerste Zeeuw sche School- en Werktuin, en de armen naai- en breischool kunnen voor dit jaar niet meer worden ingetrokken. Voor 1936 zal voor het eerste object schrapping wor den voorgesteld, voor het tweede vervan ging door gratis pacht van den gemeente grond (f 34), en voor het derde zal een verlaging worden overwogen, als dit mo gelijk is zonder dat deze school, die onge twijfeld zeer nuttig werk verricht, is ge doemd te verdwijnen, zulks in overleg met het bestuur der school. Ged. Staten wenschen den post kosten belooning en eereblijken onderwijs te doen vervallen. B. en W. deelen mede, dat het op dezen post jaarlijks uitgetrokken be drag ad f 300 voor gedeeltelijk© dekking van de kosten voor schoolreisjes, hoe ongaarne ook, voor 1936 zal worden ge schrapt; voor 1935 is het reeds uitgege ven. Ged. Staten dringen aan op verminde ring van de kosten van de brandweer, die op ruim f 8300 worden geraamd. In verband met de terzake gehouden besprekingen zijn B. en W. bereid te on derzoeken of voor 1936 e.v. jaren eenige bezuiniging op deze kosten mogelijk is. Ged. Staten drongen vervolgens aan den post „Uitgaven voor Volksfeesten" met ten minste f 100 te verlagen. B. en W. zullen overwegen of voor 1936 nog eenige bezuiniging mogelijk is op dezen post. Overigens meenen zij er op te moeten wij zen, dat het niet betreft uitgaven voor be paalde feestelijkheden, maar kosten voor uitsteken van vlaggen op nationale feest dagen; kosten verlichting muziektent en kosten afzetting bij muziekuitvoeringen.. Geen pijn behoeft U meer te hinderen, als Ge er maar steeds aan denkt dat er tegenwoordig "AKKERTJES" zijn. Zorg steeds een doosje in huis te hebben. Ze kosten slechts 52 cent per 12 stuks en kunnen vannacht nog van pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuw pijn, Spierpijn, Vrouwenpijn, Rneumalische pijnen, Ook dringen Ged. Staten aan op zeer aanmerkelijke verlaging van de kosten voor het sportterrein. B. en W. verklaren zich naar aanleiding van de terzake ge houden besprekingen bereid te onderzoe ken of door reorganisatie een belangrijke bezuiniging van omstreeks f 1000 op de zen post te bereiken is. Aangezien blijkens aan B. en W. ge dane mededeeling, de post voor onvoor ziene uitgaven voor deze gemeente niet hooger mag zijn dan f 6000 tot f 7000, is ook aan de desbetreffende opmerking van Ged. Staten voldaan. Als gevolg van het feit, dat enkele door Ged. Staten verzach te verlagingen van posten niet meer kun nen worden doorgevoerd, moet de post onvoorzien verlaagd worden met f 8164,33 B. en W. meenen echter als hun gevoelen te moeten uitspreken, dat 't bedrag hun te gering lijkt en dat het hen zeer goed mo gelijk schijnt, dat een der volgende be grootingswijzigingen niet op de normale wijze sluitend is te maken. Bij het hoofd gemeentewerken verklaren B. en W. zich bereid een deskundig on derzoek te doen instellen naar de moge lijkheid om tot samenvoeging van dien sten te komen. Het onderzoek zal dan antwoord moe ten geven op de vragèn: 1. of combinatie van gemeentewerken met den reinigings- en ontsmettingsdienst tot een belangrijke bezuiniging zal leiden. 2. of een verdere vervanging van het werken in „eigen beheer" door aanbeste ding mogelijk is en tot bezuiniging kan leiden. 3. of het ophalen van huisvuil door den j Reinigingsdienst tweemaal per week, in- stede van driemaal, bezuiniging kan ge ven. Voorts zijn zij bereid in dit onderzoek tevens te betrekken de vraag, of de brand weer bij Gemeentewerken kan worden ondergebracht. Omtrent de uitgaven voor de centrale zevende-klasse school; de uitgave voor 't vakonderwijs aan de U. L. O.-sdholen; de uitgaven voor de geneeskundige armen zorg en de uitgaven inzake het exploita tie-tekort der Godshuizen, zullen Gedepu teerden nader berichten. Goes. Zaterdagavond had op de banen van „Jacoba van Beijeren" te Goes het koningschieten op het doel plaats. Ra een spannenden kamp werd de beer M. van Stee koning met 140 punten; prins werd de heer T. Baarends met 133 punten. De wisselbeker voor de meeste rozen behaalde de heer T. Baarends, en die voor de meeste vieren de heer M. van Stee. Ellewoutsdijk. Zaterdag herdacht het echtpaar OeleLuteijn zijn diamanten huwelijksfeest. Het heeft de oudjes niet aan belangstelling ontbroken. Er werd veel gevlagd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Harderwijk, B. N. D. Bout hoorn te Huizen. Te Vinkeveen, G. den Duyn, cand. te Weesp. Te Oldenbroek. S. van Dorp te 's Gravenhage. Geref. Kerken. Beroepen te Donkerbroek, A. Nijhuis, cand. te Sneek. Aangenomen naar Oosterwolde (Fr.) A. Mollema, cand. te Scharnegoutum. Naar Lopik, H. Pol, cand. te Rijsoord. Bevestiging en intrede. Zondagavond beeft D s A. T. W. de Kluis, kamende van Vlissingen, zijn intrede gedaan bij1 de Ned. Herv. Kerk te Rotterdam. De bevestiging had 's morgens plaats in hetzelfde kerkgebouw (de Groote Kerk) door Ds D. J. Vossers van Vlissingen, die als tekst had gekozen Lukas 14 24. Ds de Kluis had als tekst voor zijn in- tree-predikatie uit Marcus 9 8, de woor den: „Jezus alleen". Spr. zeide dat hij het gewaagd had het beroep naar de groote stad aan te nemen, ziende op Jezus. Na de predikatie richtte de nieuwe pre dikant zich tot de kerkelijke colleges, Ds Zeydner, Ds Vossers, het ministerie van predikanten, tot zijn ouders en de ge meente. De kerk was zoo vol, dat tal van aan wezigen moesten staan. Er waren vele aanwezigen uit Vlissingen en Se ra o s k e r k e, de vroegere gemeenten van Ds de Kluis. Combinatie Klevers- kerke-Veere. Naar ons van be voegde zijde wordt medegedeeld, zijln er plannen in voorbereiding, om te komen tot combinatie van de Ned. Herv. Gem. Kleverskeike met Veere, daar beide ge meenten niet zelfstandig kunnen beroe pen. Het plan zou dan zijn, behoudens goed keuring van het Classicaal bestuur, om gezamenlijk in combinatie een predikant te beroepen. De voorbereidende arbeid daartoe heeft reeds een vergevorderd stadium bereikt Men wacht nu nog op bovengenoemde goedkeuring. Wissenkerke. Zondag was het voor de Geref. Kerk alhier, die 55 jaar zonder eigen predikant is geweest, een blijde dag. Des morgens werd de beroepen predikant, Dr van Zuylen, door Ds v. d. Ende van Kamperland met een predikatie over 2 Tim. 4 2 in het ambt bevestigd. Aan de handoplegging werd mede deelgenomen door Ds Veenstra van Colijnsplaat. Des namiddags deed Dr van Zuylen zijn intrede met een predikatie over Rom. 1:5. Na afloop van de predikatie wer den toespraken gehouden door den beves tiger Dia v. d. Ende, door ouderling P. M. Ketelaar namens den Kerkeraad en de Gemeente, door Ds Veenstra van Colijns plaat als consulent en door burgemeester J. Geuze. Het kerkgebouw was beide ma len overvol. Beroepingswerk. De kerke raad der Herv. Gem. te Apeldoorn en Het Loo heeft besloten, met het oog op de uitbreiding der gemeente, over te gaan tot het beroepen van een zesden predikant. Fabriek van valsche rijwielplaatjes ontdekt. De Bloeinendaalsche politie heeft dezer dagen een werkplaats ontdekt waar valsche rij- wielbelastingplaatjes werden vervaardigd. Raar de plaatjes, die voor halven prijs werden verkocht, vlot van de hand gingen, is het moeilijk na te gaan hoeveel plaatjes in t-o'taa1 verspreid werden. Tot nu toe werden 22 valsche plaatjes in beslag ge nomen. Het eerste spoor, dat tot de ontdekking van deze vervalschingen leidde, was de ar restatie van een Haarlemmer, die door de politie te Aerdenhout was aangehouden wegens oplichting van een aldaar wonen de dienstbode. Bij fouilleering bleek de ar restant in het bezit te zijn van vijf valsche rijwielbelastingplaatjes. Een uitgebreid onderzoek, dat werd ingesteld, had tot resultaat, dat de plaats, waar de valsche plaatjes werden vervaardigd, werd gevon den te IJmuiden. Ook de vervalscher, ze kere W. uit IJmuiden, kon wo'rden aan gehouden en werd ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. Toen een agent het publiek, dat was sa mengestroomd om een brand aan de Bloe- mendaalsche weg te zien, op een afstand hield, bemerkte hij' bij' een jongen en een man, die beiden een rijwielbelasting- plaatje -op de revers van hun jas droe gen, dat deze plaatjes verschilden. Inder daad wees een onderzoek uit, dat het plaatje van den jongen valsch was. Het plaatje werd in beslag genomen en al spoedig bleek, dat het eveneens afkomstig was uit de werkplaats van W. te IJmui den. Een nieuw onderzoek werd ingesteld. De jongen had het rijwielplaatje gekregen van zijn moeder, die het gekocht had van den Bloemendaalschen groentenhandaar B., die inmiddels werd aangehouden en nog in het bezit van vijf andere valsche plaatjes was, die hij alle gekocht bleek te hebben van een zekeren K. te IJmui den. Ook deze werd aangehouden en bleek in het bezit te zijn van twaalf val sche! rijwielplaatjes eveneens afkomstig uit de werkplaats van W. Hiermede zijln thans de belangrijkste daders en mede plichtigen aan deze distributie van val sche rijwielbelastingplaatjes geknipt. Een gevaarlijke dief stal. Twaalf konijnen, die ingeënt war ren met het virus van cholera en andere ziekten zijn gestolen uit het laboratorium van de Pees-Universiteit, volgens uit Hon garije ontvangen berichten. De universi teit heeft door middel van berichten in de dagbladen de dieven gewezen op de mogelijke gevolgen van hun daad en hun verzocht de dieren terug te geven, met de belofte dat geen vragen gesteld zouden worden. Twee knaapjes met een stok afgeranseld. De politie te Langezwaag heeft proces-verbaal opge maakt tegen B. te Kortezwaag, die zich heeft schuldig gemaakt aan mishande ling van twee jongetjes van resp. 10 en 12 jaar. D'e knapen waren aan het bra men zoeken, toen B., die op het land aan het werk was, hun toeriep, dat hij even bij hen zou komen, als wilde hij de jon gens helpen zoeken. Toen hij ze echter

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2