Gouden Verlovingsringen Uit de Provincie. WITKAM's Geschenkenhuis Eindelijk vereenigd. Predikbeurten. Zoekiichtjes. Onderwijs Gemengd Nieuws Teleg Kerknieuw? zijnde personen, die geleidelijk door het bereiken van den 55-jarigen leeftijd voor vervroegd ouderdomspensioen in aanmer king kunnen komen, de dienstbetrekking op te zeggen. De heer Lockefeer terug naar de Tweede Kamer. De voorzitter van !het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer heeft in de vacature, ontstaan door helt bedanken als lid door den beer A. N.Fleskens, tot lid benoemd verklaard Dr L. N. Deckers, die tibans minister is en zijn benoeming tot Kamer lid niet zal aannemen. Zijn opvolger op de lijst is de beer E. Th. Lockefeer, oud lid der Tweede Kamer. Verlaging onderwijzerssalarissen. De Onderwijs-Centrale heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waar in er bij de Kamer met klem op wordt aangedrongen, haar invloed bij de regee ring aan te wenden, opdat voorkomen worde, dat de onderwijzerssalarissen op nieuw aan een korting worden onderwor pen en dat het reeds zoo onvoldoende aanvangssalaris nog verder worde aange tast. Een tunnel onder het IJ. B. en W. van Amsterdam hebben aan den 'diienst van Publieke Werken opgedra gen plannen te ontwerpen voor een tun nel onder het IJ. De A.R. Kamerfractie. De A.R.-Kamerfraetie der Tweede Ka mer beeft voor bet nieuwe 'zittingjaar tot haar voorzitter benoemd den heer J. Schouten, tot tweede voorzitter den heer J. J. C. van Dijk en tot secretaris den heer Ohr. van den Heuvel, Van Lennepweg 36, 's-Gravenbage. Goes. Opgepast. Toen de heer J. F. van R. Donderdag zijn rijwiel e'enige oogenblikken in de 's H. H. Kinderen- straat onbeheerd liet staan, bleek hem bij terugkomst, dat zijn belastingmerk er van ontvreemd was. Ingezonden Mededeeiing. voordeeliger dan in speciale goudzaken. 's Gravenpolder. Dhr C. H. Blok heeft zijn benoeming als lid van den gemeente raad aangenomen. Hij is opvolger van dhr Schouten. 's Heerenhoek. Niet noodlijdend meer. Donderdag vergaderde de ge meenteraad. Ingekomen is een brief van den Com missaris der Koningin, waarin aan den burgemeester verlof wordt verleend van 24 September tot en met 18 October 1935. Met alg. stemmen wordt goedgekeurd de begrooting 1936 van den Vleeschkeu- ringskring Heinkenszand over het jaar 1936. Met alg. stemmen wordt besloten de afrekening met het R.-K. Schoolbestuur over de jaren 1931, 1932 en 1933 als volgt te doen: Vastgesteld wordt dat in genoemde ja ren het Schoolbestuur tot een totaal be drag van f 1757,15 uitgaven heeft gedaan welke door den Raad niet kunnen wor den goedgekeurd; dat het Schoolbestuur mitsdien over de drie jaren te veel heeft ontvangen f 808,74. Besloten wordt den Minister van On derwijs te verzoeken ook voor 1936 de openbare school van 's-Heerenhoek evenals voor 1935 buiten beschouwing te mogen houden voor de berekening van de vergoeding aan de bijzondere school ex art. 101, 1ste lid der L.O.-wet, tevens ook voor de bepaling van het voorschot. Aan B. en W. wordt opdracht verleend aan het Bijzonder Schoolbestuur geen grooter voorschot over 1935 te verleenen dan f 1652, zulks in verband met de vrees, dat de Regeering met een grooter voorschot geen genoegen zal nemen. Ged. Staten van Zeeland hebben de FEUILLETON. Een verhaal uit het vroegere Rusland. 27) o— Fedor was juist een 'huurrijtuig gaan halen, toen een daverende stem zich in bet voorbuis bet hooren. „Wat is dat hier? Waarom zijn mijn paarden niet gezonden? Is Serge Pefro- vitcb niet bier?" „Hij is er, Uwe Excellentie", ant woordde Tatiana; „bij komt dadelijk; ver geef ons, de paarden zijn ziek," Serge was met één sprong beneden en stond voor zijn vader. Deze verwaardig de zich niet hem aan te zien, voordat bij klaar was met het beknorren der dienst boden. Toen kwam Serge nader. „Ik vraag u vergeving, vader", zeide Serge, hem de band kussende; „ik ver wachtte u niet zoo vroeg. Hoe maakt gij bet?" „Goed, goed", zeide de admiraal, tot zlichzelven komende; i,en jij'? Je bent, dunkt mij, niet dikker geworden aan gene zijde van den Donau." De magere, bleeke jongen vormde in derdaad een groote tegenstelling met het rekening 1933 nu definitief vastgesteld. Hieruit blijkt, dat bij de vaststelling door den Raad nog tijdens het ziekteverlof van den burgemeester fouten gemaakt zijn, welke de burgemeester bij de eerste kasopname na zijn terugkeer heeft ge signaleerd. De rekening 1934 wordt voorloopig vastgesteld op de navolgende cijfers: Inkomsten gewone dienst f 47201,34, uit gaven gewone dienst f47646,09, nadeelig slot gewone dienst f 444,75. Inkomsten kapitaaldienst f 14357,85, uit gaven kapitaaldienst f 17970,90, nadeelig slot kapitaaldienst f 3613,05. De voorzitter geeft een overzicht van de redenen, waarom de gewone dienst nu sluit met een klein nadeelig saldo van f444,75 (praktisch is dus de gemeente over 1934 niet noodlijdend), terwijl op 19 December 1934 nog een nadeelig slot van f 9248,19 (met inbegrip van f 4014,50 na deelig saldo gewone dienst 1932) werd geraamd. Uit het gegeven overzicht blijkt, dat overeenkomstig de voorschriften voor noodlijdende gemeenten 1/10 van het N.S. van den gewonen dienst 1932 is ver antwoord in den gewonen dienst 1934 en de overige 9/10 in den kapitaaldienst. Het nadeelig saldo van den kapitaal dienst is tenslotte dan ook deze 9/10 van het nadeelig slot gewonen dienst 1932. Op den gewonen dienst zijn verschil lende groote bezuinigingen kunnen wor den aangebracht. Tenslotte is het z.g.n. uitgestooten be drag in den kapitaaldienst verantwoord als inkomsten: wegens overbrenging naar den volgenden dienst en als uitgaven: wegens bijdragen aan den gewonen dienst, zoodat alle werkloozenzorg in den gewonen dienst als uitgaven zijn ver antwoord. Het overige nog resteerende groote ver schil tusschen f9248,19 en f444,75 is te wijten aan het feit, dat in de afwezig heid van den burgemeester de begroe ting 1934 een zoo nadeelig mogelijk as pect werd gegeven door middel van de wijziging der begrooting in de raadsver gadering van 19 December 1934. De noodlijdendheid over 1934 is alzoo opgeheven, zij het dan ten koste van onaangename bezuinigingen. Bij de rondvraag wijst het lid Wester- weele op de verandering, welke de ge meenschappelijke weg Ovezande, Drie wegen en Borssele heeft ondergaan. De voorzitter belooft deze aangelegenheid in gedachten te houden. Hierna sluiting. Kapelle. In algemeene ledenvergadering kwam de vereeniging van Oudleerlingen van 'de Tuinbouwcursussen in vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van den heer W. Glas. De voorzitter wijst op de schade aan de fruitteelt, door den storm teweeg 'gebracht. Allereerst bracht de wn. secr., dhr M. B'ayens, verslag uit van de gehouden ex cursie naar Zeelands Proeftuin te Wil'hol minadorp. 34 personen hadden hieraan deelgenomen. Nu volgde verslag van do gehouden 'bondsvergadering te Zierikzee, Na een breede 'bespreking werd 'besloten als vraagpunt te stellen: Renta-bvliteits- berekening van fruitteelt per H.A. Toelich ting als: Grondprijs, aanleg, al of niet be nutten van den ondergrond, soortenkeus enz. Een commissie werd door den voorzit ter hiervoor aangewezen. Het programma voor de a.s. wintercampagne werd opge steld. Besloten werd weder enkele lezingen (te laten houden, b.v. over 'de A.S.F.-kor rels. De voorzitter 'bepleitte het nut om zic'h meer practisch te bekwamen in de fruit teelt en vooral cursussen te volgen, welke dp gelegenheid bieden, om zich theore tisch en practisch te vormen. Vooral deze tijd 'heeft meer dan ooit behoefte aan ge schoolde, ervaren mensc'hen. Beslntpn werd een cursus in fruitteelt te doen hou den, waaraan ook vooral zij, welke al een 2-jari"ie cursus hebben gevolgd deel kun nen nemen. Wolfaartsdijk. Vrijdag had de heer Mar- tinus Smallegange bij het plukken van fruit het ongeluk, dat de ladder, waarop hij stond, uitgleed, waardoor 'hij kwam te vallen, hoewel 'hij1 pas op de 3de 'trede van de ladder stond. Het 'bleek dat een zijner 'beenen gebroken was. Dr Meijnen legde een noodverband. Verder werd de welgedane uiterlijk en de gevulde ge daante van den ouden zeeman. „Hoe het ook zij", sprak hij, ,,'het is gelukkig dat je er zoo bent afgekomen; en wanneer men uit den oorlog terug komt, mag men zijn ouden vader wel ombelzen", voegde hij er bij; zijn zoon bijna vriendschappelijk op den schouder kloppende. Serge wilde niets liever, en voor de eerste maal sedert jaren sloeg hij de ar men om zijais vaders hals. Toen de ad miraal zich van zijn reiskleeren ontdaan had, zette hij zich aan tafel. Zonder uit te wijden over de gebeurte nissen, die zijn zoon gedurende zijn af wezigheid doorleefd bad, begon hij over staatkunde te spreken. De tijding van de inmenging van Kars, die nog niet be vestigd was, vervulde zijn gedachten ge heel. „Maar zeg eens", zeide bij plotseling, naar Serge's epauletten ziende, „waarom heb je daarginds geen graad of ridder orde verdiend?" „Vader", antwoordde Serge, een kleur krijgende, „ik heb er den tijd niet toe ge had;mijn wond.... en de koorts hebben mij te spoedig op zijde gezet. Ik hoop met Kerstmis bevorderd te wor den." „A babi in mijn tijd was er zeer veel noodig om graden en ridderorden te ver- patient per Groene Kruis-auto naar een der ziekenhuizen te Goes vervoerd. Donderdag werd alhier in de open bare school te Oostkerke een bloementen toonstelling gehouden van bloemen en planten door de leerlingen zelf opge kweekt, waarbij zich zeer mooie exem plaren bevonden. De volgende prijzen werden toegekend. Struikbegonia's: le pr. Jan de Blaij; 2. Jannetje van Oeveren. Knolbegonia's: 1. A. v. d. Linde; 2. D. de Baij; 3. Dientje van Boven. Geraniums: 1. Marietje Kraak; 2. Janna van Strien. Ster van Bethlehem: 1. Betje Kraak; 2. I euntje Lokerse. Fuchsia's: 1. Krijn Krijnsen; 2. Hanny Mol; 3. Betje Lokerse. Goleus: 1. Koos Leijs; 2. Henk de Vos; 3. Frans van Loo. De tentoonstelling 'had een druk bezoek. Heinkenszand. Gemeenteraad. Vrij dagavond vergaderde de raad dezer ge meente. De voorzitter deelt mede, dat het Steenenslop wordt herbestraat in verband met den onhoudbaren toestand voor wa terafvoer. Ook om andere redenen was herbestrating gewenscht. De gemeen- tebegrooting voor 1936 werd den raad aangeboden met in ontvang en uitgaaf f 63.586.76 en een post voor onvoorzien van f 1098.16. Voor 1936 zijn geen belas- tingverho'Ogingen voorgesteld. Op voorstel van B. eu W. zal aan H. M. de Koningin worden verzocht nu 1 Oct. a.s. de gemeenteveldwachter den dienst met pensioen verlaat, de gemeente- politiedienst te doen op dragen aan de Rijksveldwacht. De raad ging hiermede accoord en stelde een voorloopige termijn van drie jaar voor. Zulks te beginnen met ingang van 1 Jan. 1936. Met algemeene stemmen wordt aan de tarieven voor de rioolbelasting een tus- schentarief toegevoegd voor den afvoer van huishoudwater op f 3 per jaar. Na be spreking wordt met alg. st. besloten om met ingang van 1 Oct. a.s. slechts een maal per dag de klok te doen luiden, n.l. des middags om 12 uur. Dit zal worden opgedragen op werkdagen aan den ge meentewerkman. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de N.V. Waterleiding- Mij. Zuid-Beveland worden gekozen de heeren G. Nij'sse en A. Bos. Bij' de rond vraag vestigt do beer Steketee de aan dacht van B. en W. op de waterafvoer van de Dorpsstraat; de heer Dellebeke op het onderhoud van de Oudekamerscheweg. De voorz. zegt, dat een en ander reeds de aandacht heeft van B. en W. Gisteravond kwam mevr. S. bij' het afstappen van haar rijlwiel zoodanig te vallen dat zij' haar been brak. De dokter was spoedig ter plaatse. De patiente werd ner auto naar haar woning gebracht. Colijnsplaat. Donderdagavond verga derde hel plaatselijk comité voor werk loozenzorg onder voorzitterschap van Ds M. Bons. Besloten werd de indeeling van de lokaliteit, waarin de werkloozen in den winter onltispanning vinden, zóó te wijzi gen, dat de arbeid aan snij en figuurzaag- werk tot zijn recht kan komen. Een nieuwe cursus in 'houtsnijwerk zal worden inge steld, terwijl voort zal worden gegaan met den leerzaroen cursus, die dhr de Rijke I reeds een winter heeft gegeven. Hel ont- spanningsmateriaal eischt eenige vernieu wing en uitbreiding. O.a. zullen eenige schaakspelen worden aange'schaft. Waar- schijnlijk zullen dezen winter één of meer films vertoond worden. Ter vermijding van hooge uitgaven zal getracht worden een comité uil 'de werkloozen in 'het leven te roepen, die zich belast met het toezicht 'houden op ihet lokaal. Gezien 'het tekort zal aan B. en W. toeslemming worden gevraagd voor dezen hoogst nuttigen ar beid een rondgang door de gemeente te mogen houden. Ned. Herv Kerk. Beroepen te Oenkerk, S. Zeilstra te Pingjum. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Apeldoorn (vac.-Lintbout), P. van Vliet te Amsterdam. Beroepbaar. De heer H. J. Plaggemars, theol. cand. en hulppredi ker bij de Ned. Herv. Gem. te Terneu- dienen, maar in den tegenwoordigen tijd weten jullie niet wat vechten is, zoo als de dichter Lermontoff in zijn „Borodino" zegt: „In onzen tijd deed zich een sterk en kloek Geslacht van mannen gelden. Maar gijl?gij zijl geen helden." Serge, die een weinig gebelgd was, ant woordde niet op deze ontboezeming. „A propos!" zeide de admiraal 'opstaan de, „je hebt dus je verblijf gekozen bij' Istinef?" „Mijn peet heeft mij naar zijm buis mee genomen, zoodra het kon. Hij' dacht dat ik mij hier in de eenzaamheid zou vervelen." „Hm," zeide de admiraal, „ik zeg alleen maar: pas op! Het schijnt dat bun dwee- perij aanstekelijk is. Laat je daar niet mee in ofen de admiraal maak te een dreigend gebaar. „Maak u niet bezorgd, vader, er is geen gevaar." De admiraal Batourine vertrok nog dienzelfden avond. Hij rekende er op vóór het Kerstfeest terug te komen, indien zijn dienst het toeliet. Daar bijl onderweg za ken te behandelen had, vergezelde Serge hem niet, maar scheidde van hem aan het eind van de Nioolaasbrug. Na zijn vader goede reis gewenscht te hebben, spreng hij uit het rijituig en riep een huur- zen, ter standplaats Sluiskil, zal een even tueel beroep gaarne in overweging nemen. Bevestiging en intrede. In de Donderdag gehouden vergadering van de classis Middelburg der Geref. Kerken is de heer J, Plomp, theol. cand., beroepen bij de Geref. Kerk te Grijpskerke, met algemeene stemmen toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramen ten. De intrede te Grijpskerke is bepaald op Zondag 20 October a.s., na bevesti ging door Ds Pestman te Rijswijk. Nieuwe predikantsplaa^ sea Op de begrooting van Financiën is f 850 uitgetrokken voor een tweeden predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Loosduinen. Voor een predikant te Westerhaar is niet f 2000 maar f 1000 uitgetrokken. Zondag 22 Sept. 1935. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. ds v. d. Waa van 's H. Arendskerke. Geref. Kerken. Geersdijk. vm., nm. en av. ds v. d. Velden, em.-pred. i Benoemd als kweekeling m. akte aan de Chr. school te Loenen aan de Vecht de heer J. M. Verburg te Amsterdam. Hoedekenskerke. De alphabetische voor dracht ter benoeming van een onderwij zeres aan de openbare lagere school alhier bestaat uit de dames: Mej. M. G. de Hond't, tijdelijk onderwijzeres te Nieuwdorp; Mej. G. J. M. de Hullu, tijdelijk onderwijzeres te Hoedekenskerke; Mej. M. D. W. Rijs- terborgh, tijdelijk onderwijzeres te Nieuw en St. Joosland. Geslaagd voor Macbinisten'examen diploma B, de heer G. J. Scheybeler te VLLssinigen. Bij Kon. besluit is benoemd tot tijde lijk leeraar aan de R. H. B. S. te Bergen op Zoom F. J. Drijkoninigen te Rotter dam; is wederom tijdelijk benoemd tot leerares aan de R.H.B.S. te Neuzen mej. G. W. Nanniruga te Neuzen. Smokkelaars achter volgd. Té Stramproy werd Donderdag door de Rijksambtenaren opgemerkt, dat van uit België een luxe auto over een zandweg met groote snelheid de Neder- landsche grens passeerde. Toen de be stuurder aan de sommatie om te stoppen geen gevolg gaf, doch met nog grootere snelheid doorreed, losten de ambtenaren eenige revolverschoten en zetten den wa gen per rijwiel achterna. Vermoedelijk tengevolge van zenuwach tigheid geraakte de chauffeur de macht over het stuur kwijt en reed naast deu weg in een sloot. De twee inzittenden namen de vlucht en lieten den wagen in den steek; een hunner werd opgepikt door een in de buurt zijnden luxe-wagen, die waarschijnlijk als spionnagewagen dienst deed. De chauffeur werd ingehaald, aan gehouden en in voorloopig arrest gesteld; hij bleek te zijn een zekere v. L. uit Eind hoven. De smokkelauto bevatte 90 doozen mar garine met een gewicht van 540 K.G. Té Budel wisten de ambtenaren beslag te leggen op 100 K.G. suiker en 200 K.G. boter. -- Het ver mis te karteerings- vliegtuig. Gisteravond te elf uur was bij de K.N.I.L.M. te Amsterdam nog geen nader bericht ontvangen omtrent do P.H.-A.K.V. een van de drie vliegtoestel len, dat gisteren op weg van Akyab naar Rangoon is zoek geraakt. De Engelsche kapitein Cox. die met een van de andere machines de geheele route heeft afge zocht, is onverrichterzake te Rangoon te ruggekeerd, evenals de Britsche vlieger, die met een watervliegtuig nasporingen beeft verricht. Men heeft de hoop nog niet opgegeven, dat het toestel in een onherbergzaam ge bied een noodlanding heeft gemaakt en koetsier, die niet ver vandaar stond. „Naar de groote Italianskaïa," zeide bij tot hem, het versleten dekkleed van de slede vastmakende, „indien uw paard vlug loopt, zal ik u goed betalen." De koetsier, die niet meer dan een jon gen was, en er wat linksch uitzag, sloeg zijn paard, en de slede vertrok. Serge had niet vergeten dat zijn eerste uitgang naar de Malines moest zijn, en daar het haas tig vertrek van zijh vader het hem toeliet, wilde hijl zijh belofte niet onvervuld la ten. In gedachten verdiept, bemerkte hij niet dat zijn koetsier een tegenovergestel de richting had ingeslagen, dan hij hem had aangewezen. „Uwe Edelheid, door welke straat moet ik gaan?" Serge keek 'dm zich heen. Tegenover hem stond de groote schouwburg. Zijn koetsier bracht hem regelrecht naar de Kolomma. „Waar brengt gij mij! toch? Heb ik u niet bevolen naar de groote Italianskaïa te rijlden?" „Ik dacht dat ik hier langs moest gaan," zeide de jongen, zich achter het oor krabbende. „Wanneer je den weg niet kent wordt je geen huurkoetsier, kleine dwaas!" „Ik vraag u wel vergeving, mijbheer, maar ik dacht dat mijnheer mijt den weg zou; wijizen," In het Schuttershof te Goes wordt a.s. Zaterdag een vergadering gehouden waar op ik van deze plaats gaarne even de aan dacht vestig. De „Arjanen" in deze provincie zullen dan, zooals reeds geadverteerd werd, bun eersten toogdag houden. Niet minder dan zeven sprekers hopen daarbij het woord te voeren. Als bet aan tal luisteraars daarmee in overeenstem ming is, dan is de zaak dus wel in orde. Nu 'kan dat gemakkelijk. Verwacht wor den tooh niet alléén de leden van de A. R. J. A.-clubs, maar ook andere belangstel lenden. In de eerste plaats de jongeren natuurlijk. Maar ook de ouderen zijn wel kom. En de entree is zoo laag gesteld, dat niemand daardoor behoeft te worden af geschrikt. We hebben in onzen tijd noodig begin selvaste mannen en vrouwen. Om dat te bereiken is beginsel studie eerste eisch. Ik hoop dat ook a.s. Zaterdag zal blij ken, dat velen hiervan overtuigd zijn. OPMERKER. dat de vliegers op weg zijn naar de be woonde wereld. Aan den anderen kant kan niet ver heeld worden, dat in luchtvaartkringen die verwachtingen omtrent een goeden af loop niet hoog gespannen zijn- In de kringen van de vliegers te Soes- terberg, die medeleven met de vlucht, waaraan enkele van hun collega's deelna men, heerschte ten gevolge van het uit blijven van het bericht, dat het vliegtuig gevonden was, een gedrukte stemming. Tusschen r ij'denden trein en perron gevallen. De 16- jarige J. wilde gistermiddag op het Noor derstation te Groningen op een reeds in beweging zijnden trein springen. Hij viel echter tusschen den trein en het perron. Zijn rechtervoet werd daarbij' totaal ver brijzeld. Een auto in brand ge stoken. In bet begin van deze week werd door een bewoner van Alkmaar me dedeeiing gedaan, dat zijn auto, die hij' ge parkeerd had, plotseling verdwenen bleek. Den volgenden dag heeft de politie deze auto teruggevonden op den zeeweg van Heiloo naar Egmond. De wagen bleek ge heel uitgebrand te zijn. Bijl onderzoek bleek de eigenaar S. verzekerd te zijn, zoo- dat geen schade door den diefstal werd geleden. e Alkmaarsche recherche vertrouwde het zaakje niet erg en stelde een onderzoek naar deze verzekering in waarbij' bleek, dat de auto voor een betrekkelijk gering bedrag was gekocht en voor een tienmaal grootere som was verzekerd. Le recherche heeft daarna contact ge zocht met een autobus-chauffeur, die op den gewusten avond een auto op den zee weg tusschen Heiloo en Egmond gezien had. Er bevonden zich twee personen bij', die moeite deden niet herkend te worden. Toen de chauffeur, een uur later wederom dezen weg passeerde, namen de beide mannen die zich nog steeds bij" de auto be vonden, de vlucht. De chauffeur ontdekte, dat de auto eenige proppen papier bevatte welke gesmeuld hadden, maar vrijwel ge doofd waren. Toen de chauffeur later om keek, zag hij' de auto in vlammen. Bij het dreggen in den omtrek vond de politie een zoo goed als nieuwe benzine bus en bij' onderzoek te Alkmaar werd deze herkend door den garagehouder, die mededeelde, dat daarin 5 liter benzine was gehaald door S., eigenaar van de be wuste auto. S., aan een verhoor onderwor pen, bekende ten slotte met een anderen S. uit Beverwijk de auto in brand te heb ben gestoken. Proces verbaal is opge maakt. Aan verdrinkingsdood ontsnapt. Het s.s. „Johan de Witt" van de Mij Nederland, hetwelk in ver band met den storm toch reeds genood zaakt was met vertraging uit Genua te vertrekken, heeft op zijn reis naar Ville France een curieus avontuur beleefd, het welk wederom oponthoud veroorzaakte, maar dat ten slotte toch nog goed afliep, meldt de „Telegr.". CAPPON WEND le prijs Ploegwedst van Landbouw, met verbeteringen. Hard Mooiste grondleggii prijs. Met vast en di voorst, om kanten „Behoor je dan niet hier thuis?" „Neen, ik kom van builen, en ik ken al de straten noig niet." „Dat had je mijl moeten zeggen," zei Serge op zachteren toon. „Ik vraag u vergeving, mijnheer, maar ik was bang, dat gij! mij dan zoudt laten staan; er zijn er meer, die bet gedaan hebben. Ik verdien zoo weinig, dat de pa troon mij niet meer in dienst zal willen houden." De jongen begon te builen. Serge wist niet wat bijl doen zou. „Ga maar terug, dan zal ik je wijzen langs welken weg je rijden moet." De kleine koetsier gehoorzaamde. Toen hij op den goeden weg was, zeide Serge: „Heb je dan zoo'n slechten baas?" „O neen, hijl is niet kwaad, maar de tijt- den zijn slecht; hij moet wat verdienen en ik.ben nog wat dom. Bij ons kende ik de kleinste paadjes door bet bosch in een omtrek van vijftien mijlen, maar bier is bet wat anders! Wanneer men al die lange namen moet onthouden van straten, bruggen en pleinenen de kleine man slaakte een diepen zucht. „Wees niet bang, vriendje, je zult bet wel leeren, maar op een anderen keer moet je niet op' weg gaan zander te weten waar been. (Wordt vervolgd.) e: Heden overleed zacht en kalm, Dochter, Zuster SUZANNA CO LOKERS in den ouderdom 42 jaar. Uit al JAC. 's-Gravenpolder, Heden is ontsl en kalm, na een geduldig gedra onze geliefde Doe Behuwdzuster, Ta loofde PRINA WONI in den jeugdigen bijna 25 jaar. Uit aller n; H. WONDE Oostkapelle, 21 Voor de zeer ta van deelneming, oi dena de ziekte en lijden van onzen Vader, Behuwd- en heer PIETER BRU( in leven Burgeme van Oudel betuigen wij bij d rechten dank. Uit alle Wed. M. C. Baarland, 21 Septei Allen, die iets ve aan-, te vorderen borgtochten of anc onder hunne berust treffende de ondei van boedelbeschrij' nalatenschap van r ADRIAAN DAANE, bouwer, gewoond h pelle en aldaar op leden, wordt verzocl ling, opgave of afgi kantore van Notar te Kapelle, uiterlijk CAPPON STAL TOREN. Verbeterd om te stoppelen en Veert.- en Sleepcul voor tractor en v. Prijscourant gratis. Fa. IZ. CAPPON, H Om vijf uur 's O' van San Remo, zo de bemanning dit overboord. Pas teg uur later, werd d< gezagvoerder, die gebeurde in kenni: schip oogenblikkel rug. De geheele b( uitkijk gezet. Na twee uur tei zag een der uitkijk zwarte stip. Onmi geven een reddin< ker bemanning de vermiste, die zich had weten te hout stand binnen boor HET DRAGON-VI AMSTERDAM. N. I. L. M. heeft gram ontvanger drie woorden wor< met de bemanning bet nieuwe De Hi vliegtuig, dat besti gelscben kapitein I van de bemanning derlan'dsche luiten de Engelsche werl alles wel is. Het telegram is taw, een plaatsje Bassein ligt. Daar breekt en ook geer worden medegede de K. N. I. L. M. trouwbaarhei'd va zins sceptisch ges nadere berichten Botsing tussch ZWOLLE. Hed( bewaakten overwe bus van den diens nseltrein uit Gro autobus is op de plaats dubbel spot deze botsing werd digd. De chauffeu: schoolkinderen za digheid van geest achterdeuren te konden toen de bu uitgehaald. Een r hersenschudding ook een gebroken ren baden snijwc oogenblik nadat d den verlaten is

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2