Uit de Provincie. Onderwijs Gemengd Nieuws Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. lioenen móér hebben ontvangen voor hun diensten dan noodig en redelijk was in een tijd, waarin de geheele Nederlandsohe boerenstand verarmde, dat een aanzien lek deel van die millioenen teruggestort wordt?" Minister Deckers heeft hierop 'het vol gende geantwoord: „Daar de vergoedingen, welke uit hoof de van het zgn, baconcontract aan de fa brikanten werden uitgekeerd, steunden op een tussohen de Nederlandsche Varkens centrale en de fabrikanten gesloten civiel rechtelijke overeenkomst, mist de onder- geteekende de bevoegdheid op eenigerlei wijze terugstorting te eischen van bedra gen, welke de bedoelde fabrikanten meer dan noodig en redelijk was uit hoofde van dit contract zouden hebben ontvangen." De staking te Tilburg. Gisteren werden onder leiding van het stakerscomité een viertal groepsvergade ringen van de stakers gehouden, waarin het bekende bemiddelingsvoorstel van het Eerste-Kamerlid den heer P. W. de Jong onderwerp van bespreking uitmaakte. Besloten werd het volgende schrijven aan den heer de Jong te zenden: „In antwoord op uw schrijven deelen wij u mede, dat wij afwijzend op uw voor stel moeten beschikken. D'aar wij uw bemiddeling echter zeer waardeeren willen wij u het volgend te genvoorstel formuleeren: le. de arbeid wordt onverwijld hervat op de voorwaarden van de oude loon regeling met een garantietermijn van drie maanden te rekenen van den dag der werkhervatting; 2e. de arbeidersorganisaties houden zoodra de arbeid is hervat vergaderin gen met haar leden, zoowel met die wer ken, als de werkloozen; 3e. de fabrikanten verplichten zich tot uitbetaling, van de geschorste 40 pet van het loon over de dagen, waarop alsnog arbeid is verricht en van den vacantie- toeslag. Tevens wensohen wij waarborgen dat geen rancunemaatregelen tegenover de stakers zullen worden genomen." HERSTEL DER VOLKSHUISHOUDING. Hoe de totale koopkracht te vermeerderen? Aan de toelichting op de begrooting ontleenen wij nog het volgende: Uit alles blijkt wel hoe ontzaglijk zwaar de strijd is, dien de regeering te voeren heeft tegen weder optredende nieuwe fac toren, die het begrotingsevenwicht ver storen. In dezen toestand zal geen af doende verbetering komen, zoolang het met onze volkswelvaart zal blijven gaan in dalende lijn. Dalende inkomsten eener- zijds, stijgende uitgaven ter leniging van allerlei vormen van nood anderzijds, zul len haar noodlottigen invloed op de fi nanciën van alle overheidslichamen blij ven oefenen. In het herstel der volkshuis houding, waarvan de staathuishouding 'n onderdeel, geen tegendeel is, ligt de sleu tel, die de poort naar het algeheel herstel der overheidsfinanciën zal hebben te ont sluiten. Terwijl in deze dagen niets zoo wen- schelijk zou zijn als een verlaging der las ten, waaronder ons volk gebukt gaat, wordt in steile daarvan een verhooging voorgesteld. Het op korten termijn verder omlaag brengen der uitgaven was echter een onmogeiijkneid, vooral omdat naar mate de economische moeilijkneden voort duren, het deel der uitgaven, dat recht streeks uit d'e economische moeilijkheden voortspruit, in verhouding tot de overige uitgaven steeds grooter wordt. Naast hetgeen gedaan werd en nog dagelijks gedaan wordt, om met behulp van al deze indirecte maatregelen werk gelegenheid te behouden en te verkrijgen, staan de werkzaamheden der Regeering op het terrein der rechtstreeksche werk verruiming. Wil deze taaik verder kunnen worden voortgezet, dan zal verhooging van dit crediet niet kunnen uitblijven. Gelijk ook elders reeds werd medegedeeld, wenscht de Regeering, teneinde bet beoogde doel beter te kunnen benaderen in de thans be staande organisatie een wijziging te bren- gien, welke in groote trekken hierop neer komt, dat voor de financiering van open bare werken het Werkfonds bestemd zal blijven, doch dat voor de verleening van industrieele credieten een nieuw instituut een Maatschappij voor Industrie-finan ciering in bet leven zal worden geroepen. Dit alles zal intusschen alleen kunnen worden verwezenlijkt, indien het crediet van den Staat ongerept is. Wil immers de Overheid credieten beschikbaar kunnen stellen, dan moet zij in staat zijn zich op haar beurt credieten te verschaffen. Ten slotte concentreert zich alles om de beslissende vraag: boe de totale koop kracht te vermeerderen van het geheele volk, zonder den één een kans te geven die men den ander ontneemt. Dit bereikt men alleen door meer export van goede ren en diensten, zoowel uit het moeder land als uit de Indiën en daarop moet dus de aandacht der Regeering en van iederen belanghebbende individueel tot het uiterste gespannen blijven. Een verbete ring in deze richting maar deze is, hoe veel moeite op dit gebied ook onaf gebroken gedaan wordt, mede afhankelijk van de houding van bet buitenland zou zeer spoedig een verbetering van den ga- heelen toestand ten gevolge hebben. Een absolute voorwaarde voor eenig succes op dit gebied, althans voor zoover de industrie en het transport betreft, is een prijsniveau, dat concurrentie op de wereldmarkt mogelijk maakt. En daarme de, aldus besluit de toelichting, komt men automatisch weer bij de aanpassing te recht, die het uitgangspunt is van het Regeeringsbeleid. Vlug is maar alles. Vanmiddag bereikte ons een brief, die op 28 Aug. j.l. te Middelburg was gepost en afgestempeld. De weg Domburg-Westkapelle. Van het gemeentebestuur van Domburg heeft de K. N. A. C. naar aanleiding van een verzoek om verbetering van den in slechten staat verkeerenden weg Dom burg-Westkapelle bericht ontvangen, dat de uitvoering van de verbetering geheel is voorbereid en in 1935 zou zijn uitgevoerd. De uitvoering wordt vertraagd door een onteigeningsprocedure. Het dagelijksch bestuur van den polder Walcheren berichtte nog, dienaangaande dat de gerezen moeilijkheden z.i. niet aan de uitvoering der werken in den weg be hoeven te staan en dat alles is gedaan om te bevorderen, dat een verbetering van den weg binnen afzienbaren tijd tot stand komt. De verbinding van Noord-Brabant en Zeeland. De K. N. A. G. heeft nader bericht ont vangen, dat 'het nieuwe wegvak in den Caterspolder, ter lengte van plm. 3 K.M. dat het in zeer slechten toestand verkee- rende gevaarlijke weggedeelte bij station Woensdrecht afsnijdt, niet over eenige weken, maar in zijn volle lengte tusschen Korteven en den Hoogerwaardpolder waarschijnlijk eerst over eenige maanden voor het verkeer zal worden opengesteld. Wel ligt het in de bedoeling het oostelijke weggedeelte van Korteven tot den spoor- wegdijk (Woensdrecht) eerder in gebruik te nemen. Een zeer belangrijke verbetering in de groote verbinding tusschen Noord-Bra bant en Zeeland, waarnaar het wegver keer vele jaren lang reikhalzend heeft uit gezien, nadert derhalve haar voltooiing. Middelburg. Ten aanzien van den mor genavond te spelen voetbalwedstrijd en het te geven vuurwerk, deelt men ons na der mede, dat bij niet-doorgaan van den wedstrijd, de bekende vlaggetjes op den Langen Jan dit zullen aankondigen. 'Burgerlijk Armbestuur. Het Burg. Armbestuur heeft de volgende aanbeveling ingezonden voor de voorzie ning in de vacature-Kögeler, die nu lid is namens den gemeenteraad: W. P. Cor- nelisse en D. G. Beaufort. Cursussen voor werk loozen. De Commissie voor vakoplei ding voor de werkloozen heeft in het ge meentelijke pand op den hoek van de Nieuwstraat een pakkende lichtreclame aangebracht, waarin zij de werkloozen oproept aan één of meer cursussen deel te nemen. Goes. Gisteren had 'het officieele be zoek van den Commissaris der Konin gin plaats. De Commissaris bracht een bezoek aan het sportterrein, dat in werk verschaffing is aangelegd en aan het ge meentelijk Slachthuis, dat kort geleden door de P.Z.E.M. is geëlectrificeerd. Ten Stad'huize bezichtigde de Commissaris o.a. met belangstelling de adressograph en bet rolbiljettensysteem ter inning van de vermakelijkheidsbelasting. De nieuwe rijkslandbouw- consulent. De nieuwe rijksland- bouwconsulent voor Zeelandde heer Droogendijk uit Dordt, heeft zijn functie aanvaard. De heer Ovinge, die sinds het vertrek van Ir Stevens het consulent schap heeft waargenomen, zal belast worden met den economischen voorlich tingsdienst, de nieuwe instelling van het departement van landbouw. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f57,30 op. Hansweert. Het Belgische sleepschip Sani 6, geladen met Pyriet, van België naar Duitschland, is gistermorgen op de Westersehelde door het stormweer over vallen, waardoor het schip veel water maakte. Het schip is nabij1 Walsoorden voor anker gegaan en om zinken te voor komen is men begonnen een gedeelte der lading overboord te werpen. lerseke. De Commissaris der Koningin op bezoek. Gistermid dag heeft de Commissaris der Koningin een bezoek gebracht aan onze gemeente. Een bezoek werd gebracht aan de mossel- knipperij van den heer H. L. v. d. Jagt, waar de Commissaris de verschillende werkzaamheden gadesloeg en de tech nische vooruitgang in dit moderne be drijf kon bewonderen. Ook de kantoren en werkplaatsen der N.V. Oestercultuur maatschappij v.h. de Meulemeester, wer den bezocht. Een deputatie van mossel kweekers, bestaande uit de heeren C. Sinke, C. van Damme en J. Padmos Jr bezocht den Commissaris op het ge meentehuis en wees op den h.i. on- toelaatbaren toestand, dat geen enkele Iersekenaar in het Dagelijksch Bestuur van de Verkoopcentrale als lid wordt toegelaten. De kleinere mosselvisschers- plaatsen als Tholen en Phlippine, heb ben wel een dagelijksch bestuurder, ler seke niet, terwijl ongeveer 50 van den geheelen handel in mosselen van hier uitgaat en de helft der mosselen hier wordt gekweekt. Ook de oesterkweekers waren vertegen woordigd. Het bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Oesterbedrijf maakte den Commissaris bekend met den droeven toestand, waarin de oester cultuur verkeert. Alleen directe en spoe dige hulp kan baten. Arnemuiden. Dinsdagmiddag kwam de chauffeur v. K. met een door hem be stuurde auto gereden uit den Burgemees ter Lanteheerweg, terwijl uit de richting Middelburg een andere luxe auto aan kwam, die waarschijnlijk door den eersten bestuurder der auto te laat werd opgemerkt, zoodat een botsing onvermij delijk was. De uit genoemden weg komende auto reed de andere auto in de flank aan, waarvan de voorwielen zoodanig werden beschadigd, dat doorrijden onmogelijk was. De auto, bestuurd door v. K., kon met een verbogen spatbord de reis voortzet ten naar Middelburg. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Qostkapelle. Geen licht. Doordat een boom op een der draden van de bo- vengrondsche leiding neer kwam, is deze gemeente tot gisteravond zonder electri- schen stroom geweest. Te 9 uur ging het licht weer aan. FAKKELOPTOCHT VOOR DE KONINGIN EN DE PRINSES. De dag is gisteravond te Den Haag be sloten met een fakkeloptocht voor de Ko ningin en de Prinses op het Huis ten Bosch. De storm duurde nog onverminderd voort, maar dit scheen op de deelneming noch op de belangstelling van het publiek van grooten invloed geweest te zijn. De deelneming van allerlei zijden was ten minste groot genoeg en de belangstelling overtrof, de koude en den regen in aan merking genomen, de verwachting verre. Eenige duizenden toeschouwers hadden zich tegen het uur van aanvang van den optocht, half negen, tegenover het paleis opgesteld. Het was iets over half negen toen de Koningin en de Prinses met hun gevolg van den Ruigenhoek op het Huis ten Bosch aankwamen. Zij! stelden zich, om den optocht, die in middels van den kant van het Bezuiden- hout aanrukte gade te slaan, aanvanke lijk voor één van de vensters terzijde van het bordes opi, doch begaven zich later naar de vestibule van het paleis, waarvan de deuren werden geopend. Het zeer on gunstige weer liet niet toe, dat de Ko ningin het défilé in de open lucht volgde, maar zijl stond met de Prinses naast zich, gedurende het geheele verloop ervan in de geopende deuren van het paleis. Het défilé begon omstreeks vijf minuten voor negenen en was tien minuten over negenen gedaan. Dank zij' een snel tempo waren er in dien tijd eenige duizenden jonge menschen, kinderen en ouderen aan de Koningin en de Prinses voorbij: getrok ken. Uit iedere nieuwe groep ging nieuw ge juich tot H. M. en H. K. H. op, beiden hielden niet op, daar met handgewuif voor te danken. In de tent in het Bosch had het N.J.V. tot besluit van den optocht een bijeen komst belegd met den minister-president dr H. Colijn als spreker. Dr Colijn hield een toespraak, waarin hij1 zeide: Toen de heer Bauts mij vroeg of ik na afloop van het défilé U hier zou willen toespreken, om 10 uur in den avond en in de open lucht, heb ik wel even geaarzeld. Immers het begint dan voor zeer velen bedtijd te worden (gelach). Maar nu ik mij, omringd zie door duizen den jongelui, die hun hulde aan de Ko ningin hebben gebracht, acht ik het een voorrecht, de uitnoodiging te hebben aan vaard. Gij zijt de toekomst van de natie en gij: hebt getuigd van uw geestdrift voor Koningin en vaderland. Nog niet zoo heel lang geleden haalde de jeugd de schou ders op, wanneer men over het Vaderland sprak. Riet Vaderland heeft behoefte a.an uw entho isiasme, vooral in tijden van ramp- spoed als de tegenwoordige. Spr. bracht evenwel in herinnering, dat ons volk nog veel moeilijker tijden in de historie had gekend en met de hulp van en het ver trouwen on Oranje overwonnen. Dr Co- lijtn eindigde met een Leve de Koningin. Dit werd driewerf herhaald. De jeugd antwoordde verder met een Leve Colijn. Kortgene. De heer J. D. Viergever al hier slaagde te Arnhem voor het examen wegen-technicus. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Giekerk, Oenkerk en Wijns, E. P. Borgman te Wirdum, F. W. J. Briimmer te Bergum en S. Zeilstra te Pingjum. Beroepen te Zeerijp, G. A. Pasena, cand. te Bunnik; te St Anna Parochie, P. J. van Veen te Hoogkerk. Bedankt voor Oldebroek (2e pr. pl.), J. van Aanstel te Voorthuizen. Geref. Kerken. Tweetal te Groningen (vac. ds Miede- ma), J. B. v. d. Sijs te Steenwijk en G. Veenhof te Harkstede. Beroepen te Beverwijk, J. H. Mulder te Giessen Oud- en Nieuwkerk. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Kornhorn, A. H. Hilbers te Groningen en D. Biesma te Drogeham. Emeritaat, Ds S. Veltman, pred. der 'Geref. Kerk te Zevenhuizen (Gron.), is voornemens emeritaat aan te vragen. Bevestiging en intrede. Na in de morgengodsdienstoefening van a.s. Zondag te zijn bevestigd door D's J. van Bruggen van Amsterdam, hoopt cand. J. P. Simoons, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk te St. Laurens, des na middags aldaar zijn intrede te doen. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat la verstandig. Twee leiders van Zwart Front tijd elijk opgepakt. Gister avond was in de groote zaal van den Dierentuin te Den Haag een vergadering belegd van het Nederlandsch Volksfas- cisme Zwart Front, waarvan de heer Ar nold Meyer uit Oisterwijk (N.B.) leider is. Deze zou hier spreken over het onder werp „Wat wil Zwart Front?" Drs Ed. van Wessem, uit Amsterdam, zou voorts het woord voeren over Storm op den staat. Naar men ons mededeelt, zijn evenwel beide heeren op last van den burgemeester, die op grond van artikel 219 der gemeentewet bevoegd is, bijzon dere maatregelen te nemen ter hand having van de openbare orde, aange houden. Er werd hun van politiewege medege deeld, dat de burgemeester hen dezen dag, tot middernacht, het verblijf in Den Haag ontzegd had. De politie heeft de beide heeren naar den trein geleid. De vergadering vond evenwel voortgang. De heer Jos. Mineur las de rede des heeren Meyer, de heer De Raedt die van den heer Van Wessem voor. Oud-minister Steenberghe. TILBURG. Men meldt ons, dat in zijn vergadering van 17 Sept. 1.1. door den baksteenraad is gekozen tot voorzitter van den Nederlandschen Baksteenbond Mr M. P. L. Steenberghe, oud-minister van eco nomische zaken. Mr Steenberghe heeft deze benoeming aanvaard. Bestrijding smokkelhandel. DEN HAAG. Ter bestrijding van den smokkelhandel in zuivelproducten langs de Belgische grens is het noodzakelijk ge bleken, het aantal crisis-producten, waar van het vervoer en het in voorraad heb ben in *de z.g. linie, aan beperkende be palingen zijn onderworpen, uit te breiden met brood en deeg (voor zoover bestemd voor menschelijk voedsel), met spijsoliën, paarden en paardenvleesch. Eerste Kamer. DEN HAAG. De geloofsbrieven der nieuw gekozen leden worden onderzocht. Wat betreft de toelating van Graaf de Marchant et d'Ansembourg wordt beslo ten hel rapport der commissie van onder zoek in de afdeelingen te onderzoeken. Betrokkene is n.l., doch minderjarig in ruisischen staatsdienst geweest. De com missie adviseerde tot toelating. De overige nieiiwgekozen leden worden toegelaten en leggen de eeden of beloften af. Vóór de eed-aflegging heeft de heer Van Vessem de zaal verlaten. Z.h.st. wordt besloten de troonrede met een adres te beantwoorden. Doodelijk ongeval. BRUMMEN. Op den Rijksstraatweg bij' de tol alhier is hedenmorgen vroeg een 40- jarige krantenbezorger J. S. door een auto, bestuurd door den heer WL uit Enschedé, overreden. S. is met een sche- delbasisfractuur naar het ziekenhuis te Zutfen overgebracht waar hij is overle den. Onweer. HENGELO: Tijdens een kort doch hevig onweder is de boerderij van H. B. J. Schouten, gelegen aan den Haaksberge- weg, door den bliksem getroffen. De boer derij brandde geheel af. Eenige varkens kwamen in de vlammen om. Een schip in nood. OOSTMAHORN. In den afgeloopen nacht heeft de motorreddingboot „Insu- linde", onder commando van schipper Toxopëus, op het Borkumerrif een uiterst moeilijke redding volbracht. Gisteravond werden noodseinen waar genomen van een stoomschip, dat op het rif bleek te zijn gestrand. De „Insulinde" die dadelijk uitvoer, arriveerde te 4 uur op het rif. Daar het pikdonker was, viel niet veel te beginnen en moest het dag licht worden afgewacht. Tegen half 6 ge lukte het, het schip, een Duitsche boot, metende 9000 ton, geladen met graan, te naderen. Na zeer veel moeite gelukte het de 12 opvarenden in veiligheid te brengen. LONDEN. Volgens de Engelsche bla den heeft de Italiaansche delegatie het bericht volstrekt onjuist genoemd, dat Italië zich bereid zou hebben verklaard zijn houding in de Abbesijnsche kwestie te matigen in geval Frankrijk en Enge land de veiligheid van de Italiaansche grens bij den Brennerpas waarborgen. De dreigende oorlog. ADDIS ABEBA. Gemeld wordt, dat de Italianen, in verband met den regentijd en den toestand van den bodem niet vóór de eerste dagen van October met de krijgsverrichtingen zullen kunnen begin nen. 562.940.597,17 tegen 599.708.019,03 gulden per 9 September J.l. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden De Nederlandsche Bank. Blijkens den weekstaat per 16 dezer van de Nederlandsche Bank is in de afgeloopen week de goudvoorraad ver minderd met 36.767.421.80 gulden tot H. V. A. 176 174 Ned, Handel Mij. 114 113 Philipslampen 243 240V« Unilever 102 100 x A. K. U. 29 28 Amsterd. Rubber 102 1011/» Kon. Olie 191 Yi 190 K Deli Mij. 154 154 Scheepvaart Unie 40Vs 39Vs 4 pet. Nederland 1934 92 91s/8 4 pet. Ned.-Indië 1934 89M 895/s U. S. Steel 28Vs 283/, Anaconda Copper 13l/i» 13 y, Beth. Steel 24 237/a Shell Union 6 57/a Intern. Nickel Mij. 19Vs 19 y. Bij gebrek aan vraag kon het geringe aanbod in de lokale markt alleen tegen lagere limites worden opgenomen. Ook de omzetten in Amerikanen waren 'heden, door de weifelende slotkoersen van New- York, van weinig beteekenis. De uiterst zorgelijke millioenennota lokte in de be- leggingsmarkt wat aanbod uit en ook in die afdeeling stelden zich de koersen wat lager. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Sept., 2.30 u. Londen 7.30Vï—7.31%. Berlijn 59.6359.68. Parijs 9.74—9.78 X. Brussel 24.9525.05. New-York 1.47Vs—1.485/s. MIDDELBURG. Gehuwd: G. J. Schol ten, 26 j. en Jkvr. E. W. Beelaerts van Blokland, 22 j. Bevallen: "W. KoersBosman, z.; M. C. Soeters1Hannah, d. Overleden: E, Joosse, 82 j., wede. v. P. D'avidse; G. de Rijk, 63 j., geh. met C. P. Hooftman; P. Galjouw, 19 j., ongeh. z. GOES. Geboren: Marinus Adrianus, z. v. Adrianus Marinus van Paassen en Catharina Eckhardt. Overleden: Willem Borgs, 74 j., echtge noot van Johanna Judoca Govers. MIDDELBURG, 17 Sept. Groote fruit veiling: Peren: Triumph de Vienne 7,30 —11,30, Scharlaken 1,90—3,90, Williams I,70—4, Marsepein 2—4,80, Maagdepeer 4 —5,70, Calleboutspeer 3,10, Beurré Mé- rode 3,104,80, Beurré Lebrun 5,40, Beur ré Hardy 4,10—9,20, Précose Trévoux 3,10 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Jacques Lebel 44,80, Bordaan- appels 5,208,30, Transparant de Cron- cel 3,20—7,30, Prins Albert 2,90—4,90, Kes wick 2,604,80, Schuttersreinette 1,20 2,90, Goudreinette 3,10, Afval Dantziger- kant 8,90, Clairgeau 3—6,20 gulden, alles per 100 K.G. Aardappelveiling. Aanvoer 4500 K.G. Late Blauwe 4768, Poters 2135, Blau we Eigenheimers 4850, Mitlothiams 40 55, Bevelanders 43 ct., alles per 25 K.G. Kleine fruitveiling: Peren: Williams 1 7, Maagdepeer 4—8, Soldat Laboureur 2— 7, Bonne Louise 715, Scharlaken 14, Calleboutsperen 2—3, Wijnpeer 23, Ber gamot 2—5, Triumph de Vienne 6—15, Herzogin Elsa 2—5, Marsepij n 1—6, Pondspeer 11—16, Nouveau Poiteau 3—6, Rietpeer 4, Jutten 37, Urbanite 3, Per zikpeer 47, Beurré Hardy 714, Beurré de Mérode 24, Beurré d'Amanlis 614, Beurré d' Aremberg 69, Beurré Lebrun 38 ct., alles per K.G. Appels: Bordaan 23, Sterappel 24, Jacq. Lebel 2—5, Baron van Zuijlen 5— 8, Transparant de Croncels 58, Oranje- reinetten 26, Bouwmansreinetten 5, Duchesse de Brabant 57, Bismark 23, Campagnezoet 2, Paradijsappel 68, War- nersking 2—5, Codlin Keswick 27, Pre sent van Lunteren 78, Signe Tillish 6 8, Tuinzoet 45, Witte Ribber 29, Roode Ribber 58, The Queen 4, Frambozen- appel 34 ct., alles per K.G. Diversen: Blauwe druiven 1518, Wit te druiven 1415, Frankenthaler 1826, Black Alicant 1724, Tomaten 25, Rei ne Victoria 312, Reine Claude 2223, Kwetsen 510, Bramen 610 ct., alles per K.G. Netmeloenen 3—9, Suikermeloenen 4— II, Ananasmeloenen 611, Perziken 36 ct., alles per stuk. Moerbeien 1112 ct. per doos. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 17 September 1935. Exportveiling van n.m. 1 uur: Zure Kroetappela 1.40, Dubbele Princesseboo- nen 69, alles per 100 Kg. Peren: Bonne Louisse d'Avranches extra 2433, id. A 1926, id. B 1825, id. C 8'15 Triumphe de Vienne extra 15—20, id. A 13—19, id. B 12—17, id. G 615, Williams Duchesse extra 1011, id. A 811. id. B 7—10, id. C 3—8, Seig neur d'Esperen extra 1416, id. A 131 15, id. B 1012, id. C 47, Herzogin Elsa extra 911, id. A 89. id. B 78, id. C 3'5, Souv. de Congres extra 12, id. A 10—11, id. B 8—9, id. C 5—6, Clapp'a Favorite extra 13, id. A 14, id, B 13, id. C 47. Soldat Laboreur extra 11, id. A 9—10, id. B 6—8, id. C 3—5, Maagdepeer extra 79, id. A 78. id. B 56, id. G 35, Bon Chretien Williams extra 14, id. A 9. id. B 6, id. C 35, B. Hardy extra 1719, id. A 1518, id. B 14—15, id. C 6- 11, id. A 8—10, B. Durandeau ei 5—7, id. C 3—5 9—11, id. A 7—1 B. de Merode 3- B. Beukie 38, Clairgeau 5'1 Doyenne du C Roosevelt 511. 10, Lange Per: 710, Ronde Pe peer 25, Dulfj ten 47. Cons, bellen 3—5, Ca peer 25, afva alles per 100 Kj Appels: Trans 18, id. A 13—16

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2