De Schoolstrijd/) Buitenland. MAANDAG 18 SEPTEMBER 1935 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 49e JAARGh»*<3 - No. L94 Binnenland „SMEED 'T IJZER als het heet Is. Offer nu het tijd ls. De ZOMERPOSTZEGELS DUREN nog maar EENIGE WEKEN". een land: met mal Is een be- 1, 46, H3. «IJm 1„, 46, AO. 86. ■wordt voor den an. 54. wordt veel en. 48. 18. 215. xnoe- ie een verrader. moet men op 23 letters, gaan veel men- een lboom. op jacht- brood. griezelig beest, ver bet veld. en provincie. van 'ANTE DOLLIE. T BOSCHHUIS en kwam tante's n. zoo'n lawaai; eelemaal aange- niet geroepen?" was al zoo lang altijd vroeg op." wacht morgen tak Dik zijd toing hier nooit geko- aan, den heelen in den tuin of Maar hij' deed ig ging hiji er fijtn hem hier ook dat moeder hem dat hiji zelf zoo zoo fijtn geleken hij akelig vond, ontdekking dat allen een naar lier in je eentje k werkelijk met at vond hiji wel terst langzaam, en de steentjes, naai niet netjes i voor z'n schoe- ze een poos op kwam ook nog op de bank, en at Dik een neefje heeleboel meer, ik z'n tong tegen heelemaal niet en hem ook deed. had de post een Hen had hem ;at onder 't lezen Wat hadden ze ïaal terwijl hij ongen hem in de en het bezoek n fijn, en hij' zat zat Dik op z'n st een brief aan est tante ook le- ntje aan Hen en postzegelrandjes nte den brief ge- de enveloppe ge- na; als hiji den en ze hem thuis vam goed uit. plan. er is". Hen zat k. „Ik ben zoo vond niet met de spelen zelf voor jongens toch niet id naar toe gaan te zien." innen? Ja, jó, dat rlijk doen we dat, onker in die kuil; Hen genoot al bij lijker gezegd dan ten ze er komen anand het merkte beetje benauwd, den het vast niet .chts in het bosch; d ze het ook wel, et hardop te zeg- n haar vast uit- ior." Hen had er wou er niet over niet. len geopperd. Uit vas het beste. Dan r bed gingen best H zetten, ets van." stem van Berend en; een oogenblik aan te zien; toen ht van Berend om mond hoor". Bou- ngen en stond nu lebben zoo'n fijtn its hoor!" (Wordt vervolgd.) Uitgi N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emerge" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11, Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL j. J. FANOY, Lange Burg B 16, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen £0.20. Losse nummers 5 cent. Advortontiön 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 00 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter oi motto i G.8D. Bij contract belangrijke korting. Is er nog wel reden om nu nog een boek te schrijlven over den eoboiolstrijd? Het bange pleit voor vrijheid en recht op het gebied van het onderwijs is immers beslecht! We hebben gekregen volkomen vrijheid voor onze Christelijke scholen, bet recht van het bijzonder onderwijs is officieel erkend, de financieele gelijkstel ling is een feit geworden. Is het dan nog wel noodig, in dezen tijd nu de financieele, de economische en de sociale vraagstukken in het brandpunt van de belangstelling staan, de aandacht te vragen voor den schoolstrijd? De heer Langedijk te 's Gravenhage, die zich reeds meer op dit terrein bewoog, heeft waarschijnlijk vragen als deze voor zien. In een Voorbericht wijst hij er al thans op; dat de schoolstrijd een strijd der geesten, een kamp tusschen twee we reldbeschouwingen nog altijd voort duurt en dat slechts een geringe aanlei ding noodig is om hem weer hoog te doen opvlammen. Wanneer, zoo gaat hiji voort, de voorstanders van de school met den Bijbel voor dien strijd gereed zullen zijh, moeten ze weten, waar het om gaat, moe ten ze de historie kennen, moeten ze zien hoe uit het verleden het heden is gewor den. Wie het hiermee eens is en wie zal de juistheid van de hier gemaakte op merkingen ontkennen zal met ons de verschijning van dit prettig, geschreven werkje toejuichen. Het geeft allereerst een duidelijk over zicht van en inzicht in de beteekenis van den schoolstrijd. Het doet zien de ontzaglijke moeilijkheden waarmee in de vorige eeuw de voorstanders van de school met den Bijbel te worstelen hebben ge had en de groote opofferingen die zij zich daarvoor hebben getroost. Het toont ons de rijke zegeningen die God heeft wil len schenken en het spoort ions aan tot dankbaarheid voor de voorrechten die ons op het gebied van het «onderwijs ten deel vielen. Biji het lezen van dit boekje dachten wij aan de Gerefschool te Middelburg, die in den loop- van deze week haar 75-ja rig bestaan hoopt te herdenken. Een ge voel van eerbied kömt biji ons op voor de mannen die in de jaren zestig van de vo rige eeuw den moed hadden tot school stichting lover te gaan. Hoe was toen de toestand? De heer Langedijk zegt er van: „Het land was als bezaaid met openbare scholen. En haar verdedigers waren le gio. Het landsbestuur was op haar hand, de Gedeputeerde en Provinciale Staten waren haar vrienden, de Gemeentebestu ren zoo goed als overal haar beschermers, de onderwijzers vormden een leger dat «over haar de wacht hield', terwijl de groote menigte haar kinderen aan haar toevertrouwde. Daar tegenover stonden de weinige bij zondere, Christelijke scholen, klein en ge brekkig toegerust, in stand gehouden uit beperkte beurzen, in alles de mindere; in gebouwen, leermiddelen en salarissen Wèl was de strijd zwaar, een strijd dien wij' niet licht mogen achten. Aan de eene zijde, vermindering van lasten, aan den anderen kant de belofte bijl den doop van zijn kinderen afgelegd, om hen in „de voorzeide leer te onderwijzen, te doen of te helpen onderwij'zen". En dit laatste was op de openbare school niet mogelijk, daar hier de Bijbel een verboden boek was. Eere aan de vaders en moeders, die heb ben gestreden en overwonnen; die lie ver nog uitspaarden op hun huisgezin n j0/'0 bubbeltjes, die zijl iedere week Uadden te offeren, dan hun doopbelofte ontrouw te worden!" Onze ruimte laat niet toe hier verder te citeeren. Alleen nog een enkele aanhaling uit het slothoofdstuk, waarin de schrijver aan toont, dat de schoolstrijd nog volstrekt niet tot het verleden behoort. »Want de strijd om de vrije school is met in de eerste plaats het streven naar bekostiging van het Christelijk on- erwys door staat en gemeente Hij be staat, m zijn wezen, ook niet in den smaad, dien !de voorstanders van een istelijke hPvoeding ondergingen, niet naroepen der kinderen, die de „tune school bezochten, zelfs niet in het nenadeelen in het bedrijf of het ontnemen van het brood aan den arbeider. In zijn voornaamste, zijh diepe beteekenis, is de amp voor de school met den Bijibel een strijd der geesten, de strijd tusschen het Koninkrijk Gods en het Rijk van de we reld. Daarom is de schoolstrijd niet uit en n 2e nooit eindigen, zoolang er twee soorten onderwijs bestaan, die bebeerscht De Schoolstrijd, door Drs D. Langedijk. Uitgave N.V. Drukkerij Yan Haeringen, 's Gravenhage. worden door levensbeschouwingen, waar- tusschen het antwoord staat op de vraag: „Wat dunkt u van den Christus?" Wat zal Italië doen? Treedt het uit den Volkenbond? Mussolini heeft Zaterdag in een zitting van den ministerraad een uitvoerige ver klaring afgelegd over den militairen en politieken toestand. In het politieke deel van zijh rede heeft de Duce daarbij de instelling van de Commissie van Vijf te Genève en de redevoering van Sir Samuel Hoare en van Laval besproken. De rede van Laval heeft in verband met het bekende standpunt, dat Engeland en Frankrijk tegenover den Volkenbond inne men, geenszins kunnen verrassen; zij kon niet anders zijn. De ministerraad heeft de vraag onder de oogen gezien, onder welke omstandig heden het vo-or Italië onmogelijk zou wer den no\g langer lid te blijven van den Vol kenbond en heeft verder vastgesteld, dat zich op het oogenblik alle krachten van het anti-fascisme tegen Italië keeren. De ministerraad voelt zich verplicht op de meest besliste wijze te verklaren, dat het Itahaansoh-Abessynsche conflict, na al de moeite welke men zich heeft gege ven en na al de offers, die gebracht wor den alsmede na de onweerlegbare bewij zen van het memorandum, dat Italië te Genève heeft ingediend, niet dooir een compromis kan worden opgelost. Mussolini heeft bewezen, dat de mili taire kracht van Italië op het land, ter zee en in de lucht zoo groot is, dat aan iedere bedreiging, van waar ze ook ko men moge, zal kunnen worden weerstaan. Zaterdag zijn 10.000 Italiaansche troe pen naar Afrika verscheept het grootste aantal, dat tot nu toe op één dag is ver trokken. Mussolini heeft tegen Woensdag a.s. opnieuw een Kabinetsraad bijeengeroe pen. Verwacht wordt, dat daar plannen zullen worden bespraken betreffende den financieelen toestand. De Duitsche Rijksdag. Gisteren is te Neurenberg de aange kondigde zitting van den Duitschen Rijks- dag gehouden. Even voor negen uur verscheen Hitier in de tot berstens gevulde zaal. Goering de president van het huis opende de zit ting. Hierna kreeg Hitier 'het woord. Hij sprak eerst over den sterken indruk wel ke het partijcongres op hem heeft ge maakt. In het Dditsche volk heerscht eenheid en discipline. De Duitsche regee ring blijft onwankelbaar voorstander van den vrede. Zij is tegen niemand gekant maar alleen bewust van haar verant woordelijkheid tegenover Duitschland. Duitschland wil niemands vrijheid roo- ven. het nieuwe leger moet alleen de Duitsche vrijheid beschermen. Sprekend over Lithauen stelde de lei der vast dat dit land het gebied van Me mel heeft geroofd en dat de Volkenbond dezen roof heeft gelegaliseerd. D'e Duit sche elementen worden in dit gebied mis handeld. D'e eenige misdaad is dat zij van Düitsöh bloed zijn. Het zou wellicht de verdienstelijke daad van den Volken bond kunnen zijn, dat de ontwikkeling hier geen vormen aanneemt welke door alle Duitschers diep zou worden betreurd. De joden in Duitschland hebben den tijd weder gekomen geacht om op pro- voceerende wijze op te treden en er zit systeem in hun provoceer en. Een duur zame wettelijke regeling is noodig. Hel pen deze eerste wetten niet dan zullen strengere moeten komen. D'e verschillen de wetten, besloot Hitier, zullen door pre sident Goering worden voorgelezen. Na deze rede liet Goering de drie wet ten volgen. De eerste bepaalt, dat de kleuren zwart wit rood de Duitsche kleuren zijn. De rijks- en nationale vlag is de hakenkruis- vlag, welke ook de handelsvlag is. De tweede wet voorziet voor de toe komst staats burgers en r ij1 k s burgers. Tot deze laatste groep behooren zij, die door haar houding dit rijksburgerschap verdienen. Zijl moeten van Duitsch ras zijn, zij alleen zijn de dragers van de wet. De derde wet verbiedt de huwelijken van joden met menschen met Duitsch bloed. Joden mogen vrouwelijke dienstbo- den van minder dan 45 jaar niet in dienst hebben. Zij' mogen de Duitsche vlag niet uitsteken. Overtredingen van deze ver schillende bepalingen zullen warden ge straft met gevangenisstraf of hechtenis. Alle wetten gingen er natuurlijk met algemeene stemmen door. Na de Rijksdagzitting had Hitier een aantal vooraanstaande personen uit alle deelen van het Rijk voor een afscheids bijeenkomst genoodigd. Bij deze gelegen heid verklaarde hij! o.a. in verband met de nieuwe wetten dat deze Nationaal-So- cialistisohe wetgeving de eenige mogelijk heid opende tot een dragelijke verhouding tot de in Duitschland levende Joden. Ter wijl de Joden in Duitschland door doze wetten de mogelijkheid werd geopend voor een eigen volksleven op elk gebied, zooals tot nogtoe in geen enkel land het geval is. In verband hiermede herinnerde Hitier aan het bevel aan de partijl, elke indivi dueel® actie tegen de Joden evenals tot nogtoe achterwege te laten. Omtrent de nieuwe wetten wordt van bevoegde zijde verklaard, dat als Joden in den zin dezer wetten slechts worden beschouwd degenen die geheel van Joden afstammen en dus niet de z.g. Ariërs met Joodsche voorouders. Dalend geboortecijfer in Frankrijk. De nationale bond tegen ontvolkng in Frankrijk heeft dringend gewezen op de noodzakelijkheid voor het land van een stijging van het geboortecijfer. D!e bond wijst erop, dat in de eerste acht maan den van het loopende jaar in Dhitschland 328.000 geboorten aangegeven zijn, een stijging met 102.000 ten opzichte van de zelfde periode van verleden jaar, terwijl in Frankrijk het geboortecijfer in deze acht maanden achteruit liep met 10.300. De Britsche vlootconcentratie. De „Azione Coloniaje" constateert, dat Biitsche oorlogsschepen, die niet tot de Middellandsche Zee-vloot behooren, zich daar thans wèl bevinden. Al de Britsche vlootbases, aldus het blad, te Gibraltar, op Malta en Cyprus, te Haifa en Alexandrië zijn in staat van verdediging gebracht en gereed voor den aanval. In al die havens liggen oorlogsschepen voor anker. Langs de kus ten van Egypte en Palestina kruisen tor pedobooten en kustbewakingsvaartuigen. Een zelfde activiteit valt waar te ne men in de basis nabij Agaba, in de Roode Zee, terwijl men zich te Aden gereed maakt voor de ontvangst van oorlogs schepen uit Indië. In Gibraltar worden schepen verwacht, die zich bij de Kleine Antillen bevonden en te Southampton wordt een deel van de „thuisfloot" geconcentreerd. Bij Na- varino verzamelen zich de schepen van de Middellandsche Zee- en Atlantische Oceaan-vloot. D'e aanwezigheid in de Middellandsche Zee van zóóveel Britsche schepen en de voorbereidingen in de vlootbases zijn een daad van groote beteekenis, concludeert, het blad. Men is op een bewapeningspeil aangekomen, dat onze positie in de Mid dellandsche en Roode Zee begint te be dreigen. Elke nieuwe aankomst van Engelsche schepen in Mare Nostrum mal tegenmaat regelen onzerzijds moeten uitlokken. Korte Berichten. In Augustus is in Duitschland de 100ste hoogoven in bedrijf gesteld. Voor enkele jaren waren er nog slechts veertig aan den gang. Ruim 80 Macedonische communis ten, die een revolutionnairen raad had- den gevormd, zijn in de buurt van Pe- tritsj gearresteerd. Men meent te weten, dat de communisten hun bevelen ontvin gen van een te Weenen ressorteerende centrale organisatie. E.r is veel propa gandamateriaal in beslag genomen. SLUITING DER STATEN-GENERAAL. Met het gebruikelijke ceremonieel is Za terdagmiddag het afgeloopien zittingsjaar van de Staten-Generaal gesloten. Na zich ten paleize Noordeinde te heb ben vervoegd, waar hij werd ontvangen door den Hofmaarschalk Mr F. F. baron de Smeth, die hem even later ook weer uitgeleide deed, begaf Z. Exc. de Minis ter van Binnenlandsche Zaken, Mr J. A. de Wilde, zich in een gala-hofrijtuig, be spannen met twee van den bok gereden paarden, naar het gebouw van de Tweede Kamer op het Binnenhof. Een lakei schreed naast elk portier. Een afdeeling huzaren, onder bevel van een luitenant, escorteerde den minister. Precies drie uur arriveerde de minister bij het Kamer-gebouw, waar een afdee ling militaire politie eerbewijzen bracht. D'e Minister hield de volgende rede; H. M. de Koningin heeft mij opgedra gen de zitting der Staten-Generaal in ha ren naam te sluiten. Vele 'belangrijke maatregelen, in het bij zonder in verband met de voortdurende moeilijke tijdsomstandigheden, kwamen, dank zij uwe medewerking, tot stand. Naast de maatregelen ter bescherming van de vaderlandsche nijverheid en van den land- en tuinbouw, verdienen daarbij vermelding de voorziening in de gemeen telijke kosten van werkloosheidszorg, de wijziging in de financieele verhouding tussöhen rijk en gemeenten en de regeling tot het algemeen bindend en onverbindend verklaren van ondernemersovereenkom sten, De Koningin heeft mij opgedragen u haren dank te betuigen voor de zorgen en de toewijding, ook dit jaar weder aan 's lands belang besteed. In naam van H. M. de Koningin en daartoe door haar gemachtigd, verklaar ik deze zitting der Staten-Generaal te zijn gesloten". Toen de vergadering was beëindigd, reed Minister de Wilde naar het paleis terug, wederom voorafgegaan en gevolgd door cavalerie. NATIONAAL CRISIS-COMITE. Een radio-avond en een radio-prijsvraag, In de week van 2 tot 9 October zal door het Nationaal Crisis-Comité nog éénmaal een nationale propagandacam pagne worden gehouden. Over het ge- heele land zullen ten bate der plaatselijke comité's inzamelingen warden georgani seerd, ten einde de noodige middelen te verkrijgen voor de steunverleening in de komende najaars- en wintermaanden. Deze inzamelingsweek zal worden inge leid met een radioavond op 1 October a.s., waaraan van vele zijden medewerking zal worden verleend. De gegronde verwachting bestaat, dat ook H. K. H. Prinses Juliana dien avond wederom het woord tot de luisteraars zal richten. Naast een rede van den Voorzitter van het Nationaal Crisiscomité, jhr S. van Cittere. zal, gezien het succes in voor gaande jaren, wederom een radioprijs- vraag worden gehouden, welke dit jaar, dank zij veler medewerking door het be schikbaar stellen van fraaie prijzen, bij zonder aantrekkelijk zal worden. Het Comité spreekt den wensöh uit, dat een ieder zal medewerken om deze laat ste propagandaweek tot een succes te doen zijn door ruime bijdragen aan de plaatselijke inzamelingen en veelvuldige inzendingen op de radioprijsvraag, ten einde de woorden van H.K.H. Prinses Juliana „Hoe meer U ons geeft, hoe meer wij kunnen doen", ten volle recht te doen wedervaren. Fakkeloptocht voor H. M. de Koningin. De afdeeling Den Haag van het Natio naal Jongeren Verbond organiseert op Dinsdagavond 17 Sept. een fakkeloptocht voor H. M. de Koningin, waaraan deel kunnen nemen alle in Den Haag gevest tigde nationale vereenigingen, terwijl ook alle afdeelingen van 'het N.J.V. aanwezig zullen zijn. Déze stoet zal door H. M. de Koningin voor het Huis ten Bosch gadegeslagen worden. Vervolgens trekken de deelnemers naar het terrein van de Haagsehe IJsclub, waar de Minister van Staat, dr H. Golijn een kort woord zal spreken. De Koningin naar Het Loo. H. M. de Koningin zal op Vrijdag 20 dezer in den loop van den namiddag naar Het Loo vertrekken teneinde gedu rende eenige dagen de legeroefeningen in Gelderland bij te wonen. Koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Naar men verneemt is het 't voorne men van H. M. de Koningin, zic'h op Donderdag 26 September naar Amster dam te begeven voor het jaarlijksche be zoek aan de hoofdstad. Einde Zomertijd. D'e minister van Binnenlandsche Za ken, mr J. A. de Wilde, heeft in een cir culaire aan de gemeenten er nader de aandacht op gevestigd, dat dit jaar de zomertijd zal eindigen op 6 October des voormiddags te 3 uur. Loonsverlaging. De directie van de beetwortelsuikerfa- briek Holland te Halfweg heeft aan de betrokken arbeidersorganisaties medege deeld, dat in de a.s. campagne een loons verlaging zal worden ingevoerd, voor het vaste personeel van 2 ct. per uur, en een evenredige verlaging voor de verschillen de tariefwerkzaamheden. Burgemeesters. In den ouderdom van 55 jaar is plot seling overleden de heer R. Bakker, sinds 1906 burgemeester van Grijps'kerk. Bij Kon. besluit is aan A. G. A. Ver stegen op zijn verzoek met ingang van 1 Nov. eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Koog a. d. Zaan. Bij Kon. Besluit zijn met ingang van 1 Oct. benoemd tot burgemeester der ge meenten Brakel en Poederoyen W. J. Pos; tot burgemeester deT gemeenten Ben schop, Polsbroek en Hoenkoop C. L. Schreuders; tot burgemeester der gemeente Boven- karspel J. Elders; tot burgemeester der gemeente Bergh, Mr A. J. M. Nederveen; tot burgemeester der gemeente Ter Aar B. J. Hoogeboom, thans secretaris dezer gemeente. Binnenland. Handelsbesprekingen tusschen Nederland en Japan. De sluiting der Staten-Generaal. Openstelling van het Juliana-kanaal. Dë zomertijd eindigt op 6 October. D'e Indische begrooting. Nieuwe propaganda-actie van het Crisis comité. Disconto Nederl. Bank verhoogd. Buitenland. De Italiaansche ministerraad over de rede van Laval. De D'uitsche Rijksdag. Handelsbesprekingen Nederland-Japan. In leidende kringen te Tokio acht men de atmosfeer ten gunste van de hervat ting der scheepvaartbesprekingen met Nederl.-Indië in den laatsten tijd aanzien lijk verbeterd en verwacht men de her vatting der Japansch-Nederlandschehan delsbesprekingen nog voor het einde van dit jaar. Verwacht wordt, dat in den loop van de komende week een bespreking zal wor den gehouden van de Japansche regee ring met de vertegenwoordigers der J apansche scheepvaart-belanghebbenden waar de toekomst der Japansche politiek zal worden besproken. Voorts verwacht men, dat 'de Japansche regeering den Ja- panschen consul-generaal te Batavia zal opdragen onderhandelingen te openen met de regeering van Nederl.-Indië, over de hervatting der handelsbesprekingen in het beg'in van December a.s. Middenstand Wieringermeer. In verband met de moeilijkheden welke de middenstand in de Wieringermeer in zijn strijd om het bestaan ondervindt, beeft de directie van de Wieringermeer verschillende maatregelen getroffen om den middenstand zooveel mogelijk door de moeilijke jaren heen te helpen. Niet alleen zal slechts een beperkt aantal neringen en bedrijven worden toege laten, doch bovendien zullen verschillen- de vestigingSeischen worden gesteld, ter wijl tenslotte de erfpachtskanon over de jaren 193519'39' met 20 pet. zal worden verminderd voor de erfpachters die de erfpachtovereenkomst getrouw zijn nage komen. De salarissen van het gemeentepersoneel. Het hoofdbestuur van het Nationaal Verhand van Gemeente-ambtenaren heeft in een daartoe belegde vergadering be sproken de circulaire van den minister van binnenlandsche zaJken aan ongeveer 200 gemeentebesturen, waarin de minis ter aandringt op een hernieuwde ver laging van de wedden en loonen van het gemeentepersoneel mat ongeveer 5 pet. Uit de (besprekingen bleek de 'groote ontstemming, 'die deze circulaire in de kringen van 'het gemeentepersoneel heeft gewekt en het hoofdbestuur besloot, heit dagelijksch bestuur op te dragen, met kracht op te komen tegen deze nieuwe verlaging van het inkomen van het per soneel in 'dienst der lagere organen, in samenwerking met andere organisaties van gemeente- en provinciaal personeel. De Indische begrooting. Het „Bat. Nieuwsblad" meldt, dat of schoon de opbrengst van de landsmiddelen over het loopende jaar teg'envalt, toch aan genomen mag worden dat mede door de daling van de uitgaven tot 'beneden de raming het tekort over 'het loopende jaar niet hooger zal zijn dan het bedrag, 'dat in- de Financieele Nota bij 'de nieuwe begrooting als verwacht werd vermeld, n.l. rond 40 millioen gulden. Daarbij is uitgegaan van de gedachte, dat de tin-opbrengst, welke in de eerste helft van 1935 aanzienlijk beneden de raming bleef, in 'de laatste twee kwartalen beduidend 'zal stijgen, zoodat de raming ongeveer zal worden gehaald. Dit is geen speculatie, doch een vooruit zicht dat op grond van marktgegevens als vrijwel vaststaande 'kan worden aangenomen. 0FFIC1EELE OPENSTELLING VAN HET JULI AN AK AN AAL. Door H. K. H. Prinses Juliana, in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin. Voor de bevolking van Limburg is de dag van heden een historische dag ge weest. Vandaag toch heeft, in tegenwoor digheid van H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana het naar haar genoemde kanaal officieel opengesteld en daarmede

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 1