Uit de Provincie. Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Leestafel. Zoekllchtjes. Rechtszaken P sette tentoonstelling uit een oogpunt v&n werkverschaffing beteekent. „Reeds vroeger heb ik", aldus verklaar de minister Gelissen, sympathiek tegen over de plannen van den heer Crone ge staan thans, na mijn bezoek aan Brus sel, kan hij op mijn volledige medewer king rekenen". Gezien het feit, dat Parijs in 1937 zijn internationale expositie heeft, zou Arm sterdam niet voor 1939 aan de beurt kun nen komen, daar men de deelnemers tijd en gelegenheid tot verademing moet laten. Een al te dichte opeenvolging van inter nationale tentoonstellingen zou zoowel op de deelneming als op het bezoek een on- gunstigen invloed uitoefenen. Vertraging aan het veer Kortgene Wolphaartsdijk. Woensdagavond haperde er iets aan den motor van de veerboot, welke den dienst KortgeneWolphaartsdijk onder houdt. Met veel moeite heeft men echter weten door te varen. Donderdagmorgen ging het evenwel niet meer. De post moest aan het Wol- phaartsdijksche Veer per roeiboot gehaald worden en kwam vanzelf veel later aan alle Noord-Bevelandsche kantoren. Na dat men een paar maal per roeiboot overgezet had, kwam er een mosselvaar tuig voorbij. Met den schipper daarvan werd een accoordje aangegaan om de veerboot heen en weer naar de steigers te slepen. Op die manier kon het ver keer verwerkt worden, doch met alles ging veel tijd verloren. Circa 1 uur verscheen de „Luctor et Emergo", een passagiersschip met een tamelijk breed voordek. Deze boot onder houdt nu den dienst. Eer de auto's op en van deze boot zijn, gaan echter soms wel tien minuten voorbij. Als de boot naar één der steigers vaart, gaat het eerst een heel eind achteruit naar het midden van de Kreek, en dan weer vooruit; dus in V-vorm. Een draai of bocht nemen kan deze boot in het nauwe vaarwater niet. De veerboot „De Zandkreek" is naar de werf te Vlissingen gbracht. Het is te hopen, dat ze gauw terug komt. Kruiningen. Met ingang van 23 Sept. wordt de spoorwegoverweg bij de Zand dijk bediend vanaf het station Kruinin genIerseke evenals de andere overweg aan den Kapelleweg. Wemeldinge. Oranjefeest. Vrijdag is alhier 'het Oranjefeest op schitterende wijze ingezet. Tijdens de optocht viel er een beetje motregen, maar later klaarde bet weer op. Om 6 uur werd op verschillende plaat sen reveille geblazen, terwijl O.K.K. om 8 uur gewijde muziek op den berg gaf. Klokslag 9 klonken de tonen van Concor dia van de dorpstent. Eveneens werden om 9 uur de traotatie's aan de schoolkin deren uitgereikt. Om 10 uur klonk het startschot voor de ronde van Wemeldinge (3 K.M. hardloopen), waaraan 8 personen deelnamen. Als eerste arriveerde L. Kole in 11 min. 52 2/5 sec. op IV2 M- gevolgd door J. van Weele en J. Leendertse en op 2 M. door M. van Gorp en P. Smits. Er waren 2 uitvallers. Bijna gelijktijdig vin gen op het sportterrein de 'kinderspelen aan, welke om half twaalf eindigden. Om 12.30 uur gaf O.K.K. enkele nummers op de tent, waarna men afmarcheerde om den optocht te geleiden. Hieraan namen een 30-tal wagens, groepen en versierde fietsen deel. Prijzen werden als volgt toe gekend: 1. Kruiser 117 punten; 2. Land- bouwwagen 108 p.; 3. Radiowagen 102 p.; 4. Bakkerswagen 100 p.; en 5 Sleepboot 97 p. Groepen: 1. Bliksemitrein; 2. Groep volk; 3. Veilig verkeer en 4 Handwagen. Versierde fietsen: 1. Joh. van Moort, 2. M. Servaas; 3. Krina Schouwenaar en 5. De Magneet. Versierde Tilbury's: 1. J. de Heer; 2. M. de Groene; 3. A. de Bour- graaf; 4. Joh. van der Cingel en 4, G. Meulenberg (laatste met gelijk aantal pun ten). Direct na den optocht ving de ring- rijderij met de tilbury's aan, waaraan 13 personen deelnamen, allen gekleed in Zeeuwsch costuum. De uitslag hiervan is als volgt: 1. G. Hamelink 12 ringen; 2. A- Moelker 9 r.; 3. J. de Heer 9 r.; 4. M. de Groene 8 r.; 5. G. Meulenberg 7 r.; 6. P. Zandee 6 r. en 7. F. Quadekker 5 r. Nauwelijks was 'dit achter den rug of de geeostumeerde 'groep voetballers trok in optocht naar het terrein waar een wed strijd gespeeld werd. De uitslag 11 gaf den goeden stand aan daar bedde elftallen van gelijke 'kracht waren. Voor dezen wed strijd bestond een buitengewoon groote belangstelling. Daar men geen entree hoefde te betalen kon men natuurlijk niet controleeren, maar een 1200 personen wa ren er wel op het terrein aanwezig. Hier op volgdie om 8 uur de Lichtstoet. De pu blieke belangstelling voor het feest was enorm. Vooral 's avonds was het geweldig druk- Terneuzen. Luchtvaart. In de Donderdag alhier gehouden vergadering van de Zeeuwsche Vereen, voor Lucht vaart, afdeeling Oost-Z.-Vlaanderen, is 't huishoudelijk reglement vastgesteld. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. Huizinga, C. Wind van Merke- steyn, P, F. Standaert, N. J. Harte, allen te Terneuzen, F. Blok te Axel, B. A, Th. Truffino te Hulst en P. A. Neeteson te Sas van Gent, Als lid van het hoofdbestuur werden aangewezen de heeren J. Huizinga, C. Wind van Merkesteyn en F. Blok. Besloten werd het bestuur te machtigen de voorbereiding met bekwamen spoed voort te zetten, o.a. een voortgezet ander- zoek naar de vliegvelden welke waren aangewezen en de mogelijkheid van sa menwerking met Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk deel. TEELTREGELING VOOR MENSCHEN. Wie het Nat. Socialisme in zijn waren aard wil leeren kennen, doet goed aan dacht te schenken aan wat in Duitsehland gebeurt. Wie daar opkomt voor de eischen van Gods Woord, wordt vervolgd en als een staatsvijand behandeld, terwijl degenen, die allerlei goddelooze theorieën verkon digen en tot toepassing trachten te bren gen, niets in den weg wordt gelegd. Hoever men hierbij gaat, blijkt uit een boek van den Nat. Socialistischen rijks minister Darré, die het pleit voert voor de inrichting van teeltstations voor men- schen, waarbij de ervaringen uit de ge schiedenis van de dierenfokkerij worden gebruikt voor de verbetering in de zui vering van het menschelijke ras. Ook wat betreft de buitenechtelijke kin deren stapt Darré over de thans nog gel dende maatstaven en over de tegenwoor dig nog heerschende wetten en moraliteit heen. Bij de beoordeeling van de kwestie van het echtelijke en buitenechtelijke kind is voor hem in de eerste plaats de afstam ming, de Erbwert, de waarde van belang, terwijl de echtelijkheid of buitenechielijk- heid van secundaire beteekenis is. De „Reformierte Kirchenzeitung", wel ke de voornaamste gedeelten van Darré's theorieën over huwelijk en voortplanting citeert, voegt daaraan het volgende toe: „Tot zulk een opvatting van den gehuw den staat als zuiver biologische aangele genheid moet men komen, zoodra men den mensch niet meer ziet als het, naar Gods voorbeeld, door God geschapen creatuur. Ook hier wordt het oude woord bewaar heid, dat, wie God niet meer ziet, ook den mensch niet meer ziet. De mensch wordt dan nog slechts een nummer in de stoe terij". Het is meer dan ergerlijk, merkt „Pa trimonium" hierbij op, en goddeloos, maar men laat den schrijver ongemoeid. En wanneer we dan lezen dat in Dhitschland in 1934 meer dan 36000 menschen gesteriliseerd zijn, dan komt er door dit alles een gevoel van afschuw en verontwaardiging bij ons op. Het leven van den enkeling, van de massa heeft geen waarde. De Staat gaat voor en boven alles, daar aan is alles ondergeschikt. Wie naar eisoh van 't christelijk begin sel, verdedigt, dat niet de mensch, de lei der, in den Staat, nummer één is, maar het uitspreekt, dat ook op het publieke terrein van het leven Gods Woord, het eenige richtsnoer is, en dat er alleen spra ke kan zijn van Gods recht en gerechtig heid in alle menschelijke verhoudingen, wordt onderdrukt en vervolgd. Wie Christus uit, het leven wil ban nen, en wie zelf geboden schept, lijnrecht ingaande tegen de geboden Gods, wordt toegejuicht. Dat meten met twee maten is pijnlijk. Gods Woord zal blijven bestaan, maar wee het land dat Gods geboden zóó met voeten treedt en veracht. 's Gravenpolder. De 'heer G. Riemens (Stk. Geref.) heeft zijn benoeming tot lid van den Raad aangenomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Woubrugge, J. Doornen- bal, cand. te Doorn. Ned. Herv. Kerk. Goes vm. ds de Vries, av. ds Hamburg. Ellewoutsdijk nm. ds Hulsbergen (ver beterd bericht). Baarland nm. ds v. Hoogstraten. Hansweert 9.30 en 2.30 u. dr v. Selma Geref. Kerken. Wemeldinge, vm. leesd., nm. ds Soheele te Kapelle. Krabbendijke. Mej. Cijsouw, onderwij zeres aan de school der Geref. Gemeente alhier is met ingang van 1 Jan. 1936 benoemd te Tholen. Geslaagd voor Politiediploma met aanteekening: L. A. Vreeke, W.-Souburg. Het gewone diploma verwierf D. Voshol te Oud-Vossemeer. Schoolopziener L. O. Bij Kon. besluit is benoemd tot schoolopziener van het lager onderwijs in de inspectie Rot terdam C. Stolk, hoofd eener openbare school voor uitgebreid lager onderwijs te Rotterdam. Bij Kom. besluit is met inigang van 1 Januari a.s. benoemd tot directeur van en leeraar aan de Rijke H. B. 'S- te Middelburg, de heer Ir. J. Ph. van Dalsum, met toekenning van gelijktijdig eervol 'ontslag als 'directeur van en leeraar aan de Rijks H. B. S. te Oostburg. IS BRQODPRIJSVERHOOGING N00DIG7 Wij lezen in het Z. Lb, bid.: De verhooging van de monopolierechten op granen heeft van enkele zijden tegen kanting ondervonden, Voorts hebben de bakkersbonden me- dedeeling gedaan dat de verhooging van de monopolieheffingen ten gevolge zal hebben dat de broodprijs moet warden verhoogd. Met deze opvatting kunnen wij ons ech ter in geenen deele vereenigen. Reeds eerder is in ons blad een uiteen zetting gegeven van den invloed van de Tarwewet 1931 op de broodprijzen. In een artikel, opgenomen in 't Zeeuwsch Land bouwblad van 8 Juni j.l. werd aan de hand van de cijfers uit een rapport over broodprijzen, dat in Juli 1931 is uitge bracht dioor de contact-commissie te Den Haag, berekend dat het aandeel van de bloem (iacl. hulpgrondstoffen) in den ver koopsprijs van melkbrood in Den Haag van 1922 tot 1930" is gedaald van 42,1 pet. tot 25,7 pet., terwijl hier tegenover staat, dat de kosten van de verdere productie middelen (loonen, kapitaallasten, brand stoffen) en de kosten drukkende op den verkoop een sterk stijgend deel van den verkoopprijs van het brood zijn gaan vor men. De kern van het vraagptuk van de z.g. hooge broodprijzen moot .uen dus niet zoeken in de prijs van de bloem, doch veeleer in de te hooge distributiekosten, welke een onevenredig groot deel uitma ken van de verkoopprijs van het brood. Dat door de verhooging van de mono polieheffing op de granen de prijs van het brood dan ook zou moeten worden ver hoogd achten wij om bovenstaand ver melde redenen geheel onjuist. Kindje door een trein overreden. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg aan de WatermO'- lenstraat onder de gemeente Roosendaal een anderhalf-jarig zoontje van den land bouwer De Rooy door een trein overreden. Het linkerhandje van het kind werd afgereden, maar doordat het daarbij: werd terzijde geworpen, liep het overigens geen verwondingen op. Een dokter liet het kind, na het verbonden te hebben, naar het r.k. ziekenhuis Charitas overbrengen. Levensgevaar is niet aanwezig. Distilleert o estel in be slag genomen. Gisternacht is door den dienstgeleider van de directe belas tingen en den gemeenteveldwachter te Bergschenhoiek een volledig distilleertoe- stel in beslag genomen, dat op frauduleu ze wijze werd vervoerd door J. v. G. en G. BI. Acrobaat-inbreker. Eenige weken geleden werd ingebroken in een kerk te Renkum. De commissaris van politie van genoemde plaats verschafte via het politieblad een signalement van den dader en verzocht diens opsporing. Gisteren is de man door de Bussum- sche politie gearresteerd. Het is zekere J. R., zonder vaste woonplaats, die in een auto het land doortrekt en op ker missen en in de open lucht acrobatische toeren ten beste geeft. De schoorsteen trok te goed. De naderende winter brengt velen, wier huizen voorzien zijn van centrale verwarming, ertoe, deze verwarming te laten nakijken en in orde maken. Zoo werd ook de centrale verwarming van een villa in Aerdenhout, gecontroleerd. Men wilde probeeren of de schoorsteen nog goed trok en bracht daartoe een bran dende krant in de kachel van de cen trale verwarming. De schoorsteen trok zóó goed, dat de brandende krant door den schoorsteen schoot en op het dak van de villa terecht kwam. Dit dak was gedekt met riet, dat vroeger wellicht als onbrandbaar is aangemerkt, maar thans bewees zeer wel te kunnen branden. Spoedig laaide het vuur hoog op en de geheele kap en de bovenverdieping van de villa geraakten in brand. Onmiddel lijk werd de brandweer gewaarschuwd. De verwoesting was zeer groot. Het bleek voor de veiligheid noodig, dat de topgevel van de villa werd omgehaald. Het dak brandde geheel af, terwijl de bovenverdieping groote vuur- en water schade en de rest aanmerkelijke water schade bekwam. Zakkenrollers geknipt. De politie te Ommen heeft op den weg tus- schen Zwolle en Ommen de gebr. B. uit Zwolle aangehouden, die ervan verdacht worden te Ommen den landbouwer K. uit Arriërveld een portemonnaie, inhou dende f91.te hebben ontfutseld. Op een der aangehoudenen is een bedrag van f 66.gevonden. De mannen zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. Het drama te Den Haag. Gisternamiddag is de verdachte Olierook op het hoofdbureau van politie te 's Gra- venhage aangekomen. Onmiddellijk is hij overgebracht naar het gemeentelijk zie kenhuis aan den Zuidwal, waar 'hij is geconfronteerd met de lijken van zijn vrouw en kind. Vervolgens ia Olierook gebracht naar zijn woning aan den Geest. Verdachte verklaarde, dat zijn jongste kind door zijn vrouw is vermoord. Op welke wijze dat zou zijn gebeurd, is nog niet bekend. Dat zal de lijkschouwing .moe ten uitwijzen. De vrouw zou haar kind Maandagavond hebben gedood. Als reac tie hierop, zoo verklaarde Olierook ver der, zou hij in overspannen toestand in den naöht van Maandag op Dinsdag zijn op een divan in de achterkamer liggende vrouw met een moersleutel de hersens hebben ingeslagen. Daarna moet Olierook zoowel het lijk van zijn vrouw als dat van het kind naar den kelder hebben gebracht en ze daar onder beddegoed hebben neergelegd, Verdachte houdt vol het motief, dat zijn vrouw meer van het jongste dan van het oudste kind heeft gehouden. Vooralsnog wordt de lezing van het gebeurde, zooals O. die geeft, nog niet voetstoots door de politie aanvaard. Zijn zwager met bijl aan gevallen. Tusschen twee zwagers, wonende op de Jacob van Lennepkade te Amsterdam is het gisteravond wegens een familieveete over de opvoeding van een paar kinderen, tot een bloedig con flict gekomen. Een der zwagers, een 46-jarige man, reed in zijn auto in de Anna Vondel straat, toen hij daar den ander zag loo- pen. De wandelende zwager beduidde den automobilist te stoppen, waaraan laatstgenoemde gevolg gaf. Er ontstond een twistgesprek, waarbij de een den ander uit de auto trok en tegen den grond wierp. Plotseling haalde de 29-jarige aanval ler een bijl uit zijn binnenzak te voor schijn en sloeg daarmede een paar maal naar zijn zwager. De slagen kwamen raak aan, want het slachtoffer liep een bloe dende hoofdwonde op, een hersenschud ding en een kaakfractuur. Op het tumult van vechtpartij en gewelddaad kwam veel publiek toeloopen, waarna de aan valler er snel van door ging. De gewonde man werd naar het zie kenhuis overgebracht en daar opgenomen. Even later heeft de dader zich op het politiebureau Leidscheplein aangemeld. Vermoedelijk heeft de man gisteravond zijn weg zoo gekozen, dat hij zijn zwager zou ontmoeten, om nu maar eens de veete uit te vechten, want reeds vroeger is er een vechtpartij tusschen beiden geweest en toen heeft de 46-jarige zijn jongeren zwager met een mes bedreigd. Laatstge noemde had daarom nu voor alle zeker heid een bijl meegenomen... Bij zijn vader ingebroken. Terwijl de bewoners van Lienden zich in het dorp Ingen vermaakten, is inge broken in de woning van den fabrieks arbeider A. Kwint. De inbreker, die zich door het opschuiven van een raam toe gang heeft weten te verschaffen, heeft alle kasten en laden opengebroken en den inhoud over den vloer verspreid. Hij is echter in zijn werk gestoord door den schoonzoon en de dochter van de bewo ners; overhaast is hij op zijn rijwiel ge vlucht. Hij was echter herkend, zoodat de man spoedig kon worden achterhaald en gearresteerd. De dader was namelijk een zoon van den bewoner, een 27-jarige landbouwersknecht, die ongeveer vijf jaar geleden de ouderlijke woning met ruzie heeft verlaten en daarin niet is terug gekeerd. Verdachte ontkende in de ouderlijke woning te zijn geweest. Hij is opgesloten in het arrestantenlokaal. De aangehou dene heeft reeds verschillende vonnis sen wegens diefstal e.a. achter den rug. (Tel.) Timotheüs. Wij vestigen ditmaal niet de aandacht op den inhoud van dit be*- kende geïllustreerd christelijk tijdschrift, maar wel op den p r ij s. De uitgeefster heeft n.l. besloten den abonnementsprijs zeer belangrijk (met 24 pet.) te verlagen. Voor de vele vrienden van dit mooie tijd schrift en voor hen, die voornemens mochten zijn zich te abonneeren, een blijde tijding. Uitgeefster is de fa. La Rivière Voorhoeve te Zwolle. De Jonge Vrouw. Het September-num- mer van dit maandblad, waarmee de 17de 1 jaargang wordt besloten, herinnert door meerdere bijdragen, o.a. van Mary Pos en Rie van Rossum, aan den vacantietijd. Voor de beoefenaarsters van de kook- 1 en breikunst die den laatsten tijd meer en meer in eere komt, geeft Mevr. de Vries Hamburger een mooie bijdrage. Het ver- volgverhaaal mocht zich terecht in veler belangstelling verheugen, evenals de illu straties waarmee men niet zuinig is ge weest. „De Jonge Vrouw maakt aan den vooravond van haar verjaardag een uit stekenden indruk. Uitgevers zijn Bosch Keuning te Baarn. ONJUISTE BEWERING. Herhaaldelijk hoort men de bewering, zegt de Standaard, dat het nationaal- socialistisch régime in Duitsehland toch zooveel doet voor de bescherming van de publieke eerbaarheid. De heer Velthuizen vestigde evenwel nog pas in De Getuige de aandacht op het voorstel van den Minister van Justitie om het bordeelverbod op te hef fen en voortaan in Duitsehland wettelijk toe te laten, wat door de politie in ver schillende steden feitelijk reeds gebeur de, n.l. de erkenning en onder politie- toezichtstelling van openlijke huizen van ontucht. In den loop van 1934 zijn, aldus D e Getuige, in een aantal Duitsche steden weer bordeelen geopend! De Christenen kunnen tegen dat alles niet openlijk in verzet komen. Het is zelfs de vraag, of een getuigenis van de Kerken tegen dezen gruwel niet als een bemoeiing met „politieke" aangelegen heden beschouwd en veroordeeld zou worden. Men moet in het land van Heldring en Plerson, wier strijd zijn bekroning vond in de Wet-Regout toch maar zijn mond houden over de praestaties van het nationaal-socialisme op het terrein der publieke eerbaarheid! Groen van Prinsterer schreef meer dan zestig jaar geleden, dat een volkenrecht zonder goddelijk recht niets in zich bevat waaruit de vrede onder de volken zou kunnen voortkomen. De waarheid van deze uitspraak is in den loop der jaren telkens weer gebleken Des te meer verdient het waardeering dat de Volkenbond naar het schijnt ernst gaat maken met zijn verplichtingen en dat een streven openbaar wordt om het recht en de rechtvaardigheid te dienen inplaats van ruim baan te maken voor de macht en het geweld. De opmerking kan worden gemaakt dat het eigen belang hierbij een belang rijke rol speelt, zooals dit ook openlijk door den Britschen minister van Buiten- landsche Zaken werd toegegeven. Dit is volkomen juist. Evenals het juist is dat het onbegrijpelijk moet worden ge acht dat men niet reeds lang heeft be grepen dat ook in het internationale le ven geldt, dat in het betrachten van Gods geboden, in het handhaven van recht en gerechtigheid groot loon ligt. De internationale toestand is hoogst onzeker. Ais niet alle voorteekenen bedriegen ziet het er voor de toekomst van de „be schaafde" volken en het blanke ras ver van gunstig uit. Alleen als het volkenrecht onderge schikt wordt gemaakt aan het goddelijk recht, is er nog hoop voor de toekomst. Ook op dit terrein geldt dat verlaten wordt wat God verlaat. OPMERKER. Rechtbank te Middelburg Zitting van 13 September 1935. W. J. v. U., 39 jaar, rijwielhandelaar te Vlissingen, was in hooger 'beroep ge komen togen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet (fietsen zonder licht) werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h. De Officier van Justitie eischte bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. A. L., 50 jaar, kleermaker te Oostburg, was in hooger 'beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens, als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden op zoodanige wijze, dat de vrij heid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 5 d. 'h. De Officier van Justitie eischte bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. De verdediger van ver dachte Mr P. 'G. J. A. Horsiten, advocaat te Bergen op Zoom, 'bepleitte vrijspraak. N. P. M., 36 jaar, uitvoerder van wer ken, wonende te Terneuzen was bij vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen ont slagen van rechtvervolging wegens over treding van 'de Arbeidswet (het doen ar beiden op uren niet in de arbeidslijst aan gegeven) tegen welke Kant.rechterlijke be slissing het Openbaar Ministerie hooger beroep aanteekende. De Officier van Jus titie eischte vernietiging van het vonnis waarvan 'hooger beroep en veroordeeling van verdachte tot een geldboete van f 1 of 1 d. 'h. De verdediger van verdachte, Mr. Tichelman te Terneuzen, bepleitte bevesti ging van hert vonnis van den Kantonrech ter. 'G. B., 61 jaar, winkelier te Vlissingen, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij' hij wegens overtreding van de Winkelsluitingswet (afleveren van 'goe deren gedurende een tijd, dat zijn winkel voor het publiek gesloten moet zijn) werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 5 d. h. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. B. J- B., 27 jaar, chauffeur, wonende te Aardenburg, stond terecht als verdacht van valschheid in geschrifte. Hij zou n.l. in een rijbewijs tot het besturen van een auto de daarin voorkomende jaartallen 1932 en 1934 hebben veranderd in 1934 en 1936 met het oogmerk om dat ver- valsc'hte rijbewijs als echt en onvervalscht te gebruiken. Verdachte was niet ver schenen. De Officier van Justitie eischte 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk. F. J. P., 27 jaar, koopman te Middel burg, stond terecht als verdacht van op lichting. Hij zou op 2 Augustus 1935 te Wolphaartsdijk een vrouw onder 'bedrie- gelijke voorgevens en daar haar een brief je te overhandigen waarop een adres stond dat niet het zijne was, hebben be wogen hem een tweetal wollen dekens af te geven, welke bij haar den vorigen dag had' verkocht voorgevende dat hij die dekens nog aan anderen als „monster" wilde vertoonen. Verdachte was niet ver schenen. De Officier van Justitie eischte 1 jaar 'gevangenisstraf. J. K., 30 jaar, opkooper te Hansweert, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij1 wegens het als opkooper geen doorloopend register houden, werd veroordeeld tot een geldboete van f50 of 14 d- h. Eisch: bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep. G. K., 37 jaar, landbouwer te Arnemui- den, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, waarbij; hij' wegens overtreding van de Vuurwapenwet, n.l. op den open baren weg een wapen bij zich hebben en munitie voorhanden hebben, werd veroor deeld tot f5 boete of 3 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het niet in- ,S.I Mii ko w V m er te beslaggenomer troon, bij nie f 8.06 of 4 daj tiging van he beroep. A. de W., 2 delburg, "was rechter te reohtevervolgi optocht dragei opschrift Openbaar slissing van beroep aanget' titie eischte waarvan hoof tot een geldbo J. C. S., Rotterdam, lichting. Hij Goes den autc valsche voorgi hij als reizige in Rotterdam firma toeboho gehad, welke f hebben bewog met chauffeui terwijl achter; verhaal niets Verdachte luidde 1 waard elijk voorwaarden- Aan J. v knecht te O voorarrest, hij in 1935 geldsbedrag aan C. West knecht in die als betaling 1 derrechtelijk 2e diefstal April 1935 te: 3e diefstal ten nadeele Middelburg 1 Verdachte legde feiten De off. var vangenisstraf De verdedij H. Dieleman de Rechtban] een onderzoe dachte's geesl Uitspraak Fail lissement van e r n e u ieleman, ad geëindigd nn eenige uil dee keering aan G o r r b e d r ij' f t terdamsche F uitspraak gec jarigen hoofd gasbedrijf te lot een bedra nomen van et ven te doen concurrenten leveringen aa terdam, Amst geëxploiteerd Tevens wa, gelden van b De rechtbank tot een geva met aftrek v De Neder Men schrij Bij een gi deed in ond toorbetrekkin hoorlijk sala tie kwam op een werklooz en plaatste Wat de quar kon men ove ongeveer 70 den een pog te bemachtig de sollicitath gesteld. In de heli brieven kon redelijke eisc men niet te aangenomen kenen op so best doen. sollicitanten begrip van Aan allerl milieomstam regels gewijc brieven! Ho moesten wor enkele gegad de schamele anderen moeite en S." De soill taal- en stijl ling van de wensehen schreef: „Ik dan een pat tot het slotvs als hij: dan z uitkomt, ver zijde der p; naar' Een ande den":) >fredi welke fout overige is In plaats vt en geen „h zer, die bov het diploma verschuldigi 0 vc h ll

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2