1 ;ie Kerknieuws. Onderwijs Rechtszaken Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Rede van Minister De Graeff te Genève. Nog geen 3 COIlt per kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 nosselen. reek is te iet het ver- e mosselen ite" mosse- tander ge- mosselen zijn afge- en zijn ge- n van het e schelpen roduct. eizoen aan ■schaft, is Frankrijk, Lnvoerrech- van mosse- invoerrech- ict een heel de bewer- dppen door ootere han den hebben ;t zijn ont- me de mos- laartje van Dit bleek le, dat men je week, de om met het koud weer rorden ge- ikt n.l. het nsel ook de er zelf be- or dit niet ►ten te hou- t. Bij droog teit van het opt dit jaar l-.,banken", die zich en diepte len „visch" pokken, een die echter >oi aanzien an dan ook per. al Verkoop- lijn de ver- Regeering fd. Een en ondanks de orders een g van hun vorige sei- 0 tot hicog- G. gemaakt ivoudig ca- ir het Ver- sit f 1.50 en le kweekers (Msb.) 1 verbrand. Reuvel, op- sche Maat- pbreukelin- eddingsboot gestation- Wielingen, had aange- eele motor en het boo- an. De heer m aan han- bouw van De laatste k opgescho- de goede de vlag op er, ten tee- laatst is. de pier is afwerking ïen, zal ge- )taurant op )lgend jaar ver gereed meer voor ;eld. (VI. Crt) dig; daarna een sofa en nef hadden oevond zich an Michael, ichtige los- oh zijn oog hoewel in- oelden voor spreken, (rinses half it je weet." rat ik weet, nig. Ik heb wist; al wat sdert diens ioh van hun van het van gewe- n van haar hevig aan- de handen te spreken, or vloeiden t vervolgd.) «oa. d9 collecten voor het crisis-comité gehouden op 2 en 9 Sept., bedroegen sa men f 122,88. Lichtstoet. Bij1 gelegenheid van ds Fruittentoonstelling en de Winkelwe ken alhier, is aan een Comité opgedragen gen Lichtstoet te organiseeren op Donder dag 3 Oct. a.s. Het Comité vertrouwt op aller medewerking om den stoet groot en mooi te doen zijn. De Gasthuiskwestie. Men zal zich herinneren, dat in de Raadsver gadering van 3 dezer had moeten voor zien worden in drie vacatures in het Gasthuisbestuur: die van de heeren Den Herder (benoemd tot tijdelijk administra teur), Vermaire en Visscher (beiden af getreden, doch weer herkozen als Raads lid). Op de aanbevelingen kwam niet voor de naam van den heer Visscher, noch van die van een anderen sociaal democraat. Ook was blijkbaar niet vol daan aan het verzoek om een Roomsch- Katholiek ter benoeming voor te dragen. Op voorstel van den burgemeester werd de benoeming in de laatste Raadsverga dering aangehouden en maken de hee ren Vermaire en Visscher officiéél sinds 3 Sept. dus geen deel van het Gasthuis- bestuur uit. Thans zijn, naar wij vernemen, de vol gende aanbevelingen bij B. en W. inge komen: Vacature-Vermaire; A. Vermaire en H. Hollestelle. Vacature-den Herder: Ir C. Reedijk en J. Steketee. Vacature-Visscher: J. S. Visscher en P. Crucq. Het meeningsverschil met den heer Visscher is dus blijkbaar bijgelegd, al thans tot zulke proporties teruggebracht, dat voor zijn opnieuw candideering een meerderheid in het Gasthuisbestuur werd gevonden. Een Roomsch-Katholiek wordt echter nog niet aanbevolen. Naar Brussel. Gister heeft 'n groot deel van het percueel der gemeente lijke gasfabriek een reisje naar de Brus- selsche wereldtentoonstelling gemaakt, welk uitstapje hun toegezegd was bij! ge legenheid van de herdenking van het 75- jarig bestaan der gasfabriek. Kloetinge. Zaterdagavond a.s. hoopt het Muziekgezelschap „Excelsior" (dir. dhr Jac. den Toonder) haar laatste Zo- merooncert te geven in de muziektent op het Marktveld. Het programma luidt als volgt: 1. The Gladiators Farewell, marsch, H. L. Blankenburg. 2. Fraternité, ouverture, D. Snoeck. 3. Voix Roumaines, valse de concert, M. J. H. Kessels. 4. Air Varie, baryton-siolo', L. Mon- tange. 5. Sous les Ormeax, fantaisie, A. Tel- legrin. 6 De Residentie-marsoh, Willy Schoote- meyer. Pauze. 7. Marche Snortive, F. Pony. 8. La Montagne d'argent, ouverture, G. Ga denne. 9. Victor en Josenh, polka, duo piston en Engle C. van Uffelen. 10 Euterpe, fantasie-ballet, A. L. Doyen. 11. Finale. Het cioncert vangt aan om acht uur; na het concert een omwandeling door de cemeente, daarna Taptoe op het Markt veld. Schore. Loop der bevolking over de maand Augustus 1935. Ingekomen: M. J. Bustraan en gezin, agent Telegraaf, van Kloetinge. Kruininnen. Aangehouden. Mej. Jcmna Rijkshalsvan Hoorn, die op 31 Aug. de echtelijke woning had verlaten, achterlatend een kindje van 13 maanden, en wier opsporing en aanhouding door den burgemeester van Kruiningen per radio is verzocht, is Dinsdagavond door de gemeehte-politie te Gorinchem aange houden. -ju J. f10; uit Middelburg: mej. L. B. 0.50; G. K. A. N. 1.—, F. B. v. B. 2.50, L. v S. 1,50, Mr J. M. P. 1,—, M. H. B. 10,—, Mr F. B, E. 25,—; Mr W. K. H ,D. 2,—, A. J. H. 2,50, M. v E. 2,50, J, H. K. 2,50, J. A, v, D. 2.50, M. A. v. d. L. 5, P. J K. 1,Ir A. R. 2,50, J. B. 1,—, J, K. v. d. W. 0,50, M. F. 5,—, J. P. v. d. B'. 0,25, mej. D'. L. 1,50, P., B. 1, C. W. 10—, J. A. T. 1P. M. J. H. 1,—, A. D. 1,—, F. d H. 1,—, J. J. v. R. 2,—, A. L. D. 1,—, Dr B. D. H. T. 1,—, J. P. W. 2,50, Mr J. A. D. T. 2,50, Mr J. H. C. H. 2,50, A. J. d. N. 0,50, C. B. 25,—, L. W. 2,50, Mr C. E. M. 2,—, LI. G. W. 1,—, W. d. G. 1,—, J J. K. 0.50, K. H. 2,—, L. A. d P. 1,—, Fam. D. R. 0,50, mevr. A. D. 1.50, P W. 0,25, mej. D. M. 2,—, J. J. v W. 1,—, W. F. 1mevr. J. J. W. 0,50, P A. V. 0,50, W. J. R. 0,50, I. d. W. 1,—, J. W. V. 1,—, E. P. Z. 1,—, C. J. d. K. 0,50. M. J. M. 1,—, N. N. 0,25, V. V. V. 1,—. S. B. 1,—, Ch. W. v. d R. 0,50, J. A. J. 1__ W. P. 1,—, W. T. 1,—, wed. G. 0,50, G. W. B. 1,—, G. F. 1,—, C. B. 1—, P. J. B. 0,50, E. B. R. 1,—, C. N. 0.50, J. A. V. 1,mevr. G.-S. 2,50, S. v. d. P. 0,50, R. H. S. 0,25, P. J. B, 10,—, C. HM—, F M. 1,—, J. P. M. 1, N. N. 0,50, J. F. 1,—, D. 1,—, G. K. 0,50, N. K. V. 0,50, Br. v. d F. 2,50, v. E. 1,— E. A. 2,gulden. In de bussen (niet op stroken aangegeven) f 23,83. Algemeen totaal thans f 312,66. Aanrijding op rijksweg Huls!Belgische grens. Op het kruispunt van den rijksweg Hulst-Belgische grens nabij de Roskam is gistermiddag tusscben een personenauto uit Amsterdam en een vrachtwagen uit Hulst een botsing ontstaan. De zes dames die zich in de personenauto bevonden, werden allen gewond, van wie een zekere C. G. uit Amsterdam ernstig. Zij werd in het R.K. ziekenhuis te Hulst opgenomen. De personenauto, komende van de Bel gische grens, reed met een snelheid van 8090 K.M. per uur op den geasfalteer den rijksweg. Nabij de Roskam, waar deze weg wordt gekruist door den weg St. Jan steenClinge, kwam de vrachtauto van L. Blommaert uit Hulst met een lading steenkool aanrijden. Toen deze laatste den rijksweg wilde (Oversteken, kwam de per sonenauto eveneens ter plaatse aangere den en een aanrijding was niet meer te voorkomen. De personenauto reed met volle vaart midden op de vrachtauto, met het gevolg, dat de zes in de personenauto gezeten dames en de chauffeur, allen uit Amster dam, geheel door elkaar werden geslin gerd. C. G. vloog met het hoofd door de voorruit en kreeg ernstige verwondingen. De andere dames werden ter plaatse verbonden. De personenauto werd geheel vernield, terwijl de vrachtauto weinig ma- terieele schade opliep. De toestand van de in het ziekenhuis opgenomen dame is ernstig. (Tel.) Bijdragen voor het Konlngin-Emma- gedenkteeken. Bij den penningm, kwam gedurende Juli en Augustus in van: K. J. D, te R. d. Ned. Herv.è Kerk. Beroepen te Engelum, D. E. W. van Weel te Blankenham. Te Rilland-Bath, J. C. Sickesz, cand. en hulppr. te Drieber gen. Geref. Kerken. Drietal te Diever, J. A. van Arkel, cand. te Rotterdam, R. Domna, cand. te Ber- gum en J. Waagmeester, cand. te Zaan dam. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Amersfoort, W. Bijleveld te Haarlem (C.). Aangenomen naar Wildervank, N. Brandsma te Bunschoten. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Enkhuizen, R. Kok te Yeenendaal. Prof. Dr LI. Th. Obbink. Naar de „Nederl." verneemt hoopt prof. -dr H. Th. Obbink, T'heol. Hoogleeraar te Utrecht, op 17 October a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. Hij wenscht ech ter geen huldiging, in welken vorm ook en zal zich, door verblijf buiten Utrecht op dien dag, aan elke huldebetuiging onttrekken. Het beroep van Ds Kalk man. Nader wordt gemeld, dat de in diener van 'het bezwaarschrift tegen het beroep van Ds Kalkman naar de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam in de uit spraak van het classicaal bestuur heeft berust. Examen Politiediploma. Geslaagd voor politiediploma met aan- teekening D. Ornee te Vlissingen. Het gewone diploma verwierven: W. J. T etiet te Middelburg en M. Oudeman te Wemeldinge. politie is hierop onmiddellijk op roek gegaan naar den aanbieder. Deze is ech ter nog niet gevonden. Een etrengvonnis, Een onbe grijpelijk streng vonnis van den krijgs raad in Oimutz heeft groote verontwaar diging gewekt. Een dertigtal soldaten, die uit den dienst zouden worden ontslagen, gaven een week voor zij uit den dienst zouden gaan geen gevolg aan de order, om hun haar te laten milimeteren. Het waren meerendeels manschappen, die weer op hun post hoopten terug te kee- ren en zich liever niet kaal geschoren wilden zien. Gisteren stonden zij voor den krijgsraad wegens insubordinatie terecht. Allen verklaarden dat bet bevel, om zich te laten milimeteren. hun gegeven werd op een toon, dat zij niet aan een bevel hadden gedacht. De krijgsraad veroordeel de allen tot onvoorwaardelijke straffen van 1 yi tot 4 maanden. De korporaals werden bovendien tot degradatie veroor deeld. 26 veroordeelden gaan in hooger beroep. 1 Schoorsteenveger van bet dak gevallen. Gisterochtend is de 20- jarige schoorsteenveger H. te Den Haag, van het dak van een perceel gevallen. Hij is door den G.G.D. in zorgwekkenden toe stand naar bet ziekenhuis vervoerd. De kwestie-Eist van de baan. De gerechtelijke verkooping van de kerkelijke gebouwen der Ned. Herv. Kerk te Eist bij Amerongen gaat niet door. Naar men weet, zou de publieke verkoop eerstdaags plaats hebben om te kunnen voldoen aan de schuldvordering van den vroegeren predikant van Eist, Ds A. Hoogendijk, thans te Echteld. Als gevolg van een gunstig beloop eener bemiddelingsactie, welke ds mr C. J. Bartels, predikant te Colmschate, op zich heeft willen nemen, heeft ds Hoo gendijk het voor de gemeente Eist ver blijdende besluit genomen in een min nelijke schikking te treden. Door dit ver gelijk is het mogelijk geworden, dat de kerkelijke gebouwen, die nu belast zul len worden met een hypotheek van f 2000, eigendom van de gemeente Eist blijven en verder aan hunne bestemming zullen blijven beantwoorden. Het is onnoodig te zeggen, dat er in het landelijk dorpje groote vreugde heerscht over de verras sende wending, die deze geruchtmaken de procedure op het allerlaatste oogen- blik genomen heeft. Ongelukken. Door onoplettend heid bij het oversteken van den drukken Rijksweg ArnhemNijmegen, is gister middag te Eelst (Geld.) een zevenjarig knaapje door een motorfiets aangereden. Het knaapje kreeg een zware hersen schudding. Dinsdagavond is de mon teur W. van het Gem. Electr. Bedrijf van Haaksbergen, tijdens herstellingswerk zaamheden aan het bovengrondsch net te Buurse, in aanraking gekomen met den stroom. W. zat boven in een paal en werd bewusteloos. Zijn mede-arbeider had de tegenwoordigheid van geest om ijlings den draad door te knippen, waarna hij het slachtoffer vastbond. Daardoor wist hij te voorkomen, dat de getroffene kwam te vallen. In bewusteloozen toestand is W. naar 't gasthuis gebracht. Men heeft hoop dat W. er het leven zal afbrengen. Dinsdagavond is het 12-jarig zoontje van den heer H. te Blerick onder een auto geraakt en een 10-tal meters meegesleurd. In zorgwekkenden toestand is het kind naar het ziekenhuis vervoerd. Groote trein-diefstal. Poli tie en justitie houden zich reeds eenige weken bezig met een belangrijken diefstal, die onlangs in een trein tus- schen Bazel en Bern is gepleegd ten nadeele van een alleen naar Zwitserland reizende Nederlandsche dame, meldt de „Tel." De diefstal beloopt ettelijke dui zenden guldens aan effecten en sieraden. De dame was op weg naar Bern, waar schijnlijk met de bedoeling zich daar te vestigen. Zij had een groot deel van haar effectenbezit alsmede een collectie kost bare sieraden in een tasch bij zich. Tus- schen Bazel en Bern viel zij even in slaap. Toen zij ontwaakte, kwam zij tot de ontdekking, dat haar tasch gestolen was. Zij deed van het gebeurde terstond aangifte bij de Zwitsersche politie, die de politie van verschillende landen van den diefstal in kennis stelde. Eenige weken na den diefstal zijn in verschillende steden, o.a. bij een bank te Parijs, eenige der gestolen effecten ter verzilvering aangeboden. De Parijsche Mishandeling te Tholen. Wegens mishandeling stond voor den Bredaschen Politierechter terecht de 26- jarige schippersknecht J. S. uit Tholen, die te Poortvliet den landbouwersknecht de G. uiit Tholen en den werkman L. v. d. H. uit Poortvliet geslagen had. In het café van G. hadden gemelde perso nen herrie gekregen, welke buiten werd voortgezet. Eisch 2 maanden gevangenis straf. D'e Politierechter veroordeelde S. in verband met diens verleden, tot 1 maand gevang enisstraf Mishandeling te Oud-Vossemeer. Voor den Bredaschen politierechter stond verder terecht de 21-jarige land arbeider G. M. P. uit Oud-Vossemeer, die op 11 Juni j.l. den landbouwer J. D. V. uit Poortvliet in het café van G. te Sdherpenisse met een bierglas op het hoofd geslagen had. Eisch f 25 subs. 25 d. h. De uitspraak van den Politierechter luidde in deze zaak f20 subs. 10 d. h. Beleediging van oud-Mi nister Verschuur. De Rotterdam- sche rechtbank heeft den koopman A. T. uit Zwijndrecht ter zake van het zich in beleedigenden vorm uitlaten over het openbaar gezag en beleediging van een ambtenaar in functie, veroordeeld tot een geldboete van f 150 subs 30 dagen. Volgens de dagvaarding heeft T. op een openbare vergadering van de Ned. Sla- gersvereeniging te Sommelsdijk gehouden o.m. gezegd, „dat wij (de slagers) door den minister van Economische Zaken aan een zoo groote gauwdievenbende waren overgeleverd. Vervolgens: „dat hebben die smeerlappen doorzien; dat is de groote dievenbende, die de Ned. Regee ring sanctionneert en voorts: De minister van Economische Zaken (Verschuur) zegt dat Zwanenberg onkreukbaar is, die woorden moeten wel met goud betaald zijn". Verdachte zeide voor het Haagsche Hof in een opgewonden toestand te hebben gesproken. Hij is door de regeeringsmaat- regelen geheel geruïneerd. Terwijl hij vroeger kapitaalkrachtig was moet hij thans met een gratis belastingplaatje op zijn rijwiel rondrijden. Hij achtte voorts, dat door zijn uitdruk kingen, de Regeering niet beleedigd be hoefde te zijn. Nog zeide T., dat oud-minister V. on mogelijk boos op hem kon zijn, omdat Z.Ex. op zijn erf in het water was ge reden, waaruit hij door hem zelf is uit gehaald voor welk feit hem een belooning van tien gulden is gegeven. Als bewijs stuk toonde verdachte een binnenrand van een hoed waarop de naam van den oud-minister voorkomt. De adv.-generaal betoogde dat verdach te speciaal oud-minister Verschuur op ernstige wijze heeft beleedigd. In verge lijking met de door den officier van ju stitie geëischte vrijheidsstraf, is T. er met een geldboete toch genadig afgekomen. Rekening houdend met het feit, dat ver dachte reeds tweemaal ter zake van be leediging is veroordeeld, vroeg spr. be vestiging van het vonnis. Het Hof zal 25 September a.s. uitspraak doen. Chr. Boeren- en Tuinderebond. Te Goes vergaderde Dinsdag het Be stuur der afdeeling Zeeland van den C. B. T. B. De voorz,, dhr Vogelaar, opende deze vergadering met gebed. Verslag werd uitgebracht van een ver gadering van de Crisis-commissie uit de Zëeuwsche landbouworganisaties, welke was belegd in verband met de beperking van den varkensstapel. Nogmaals zal wor den getracht hierin verbetering te krij gen. De mogelijkheid en wenschelijkheid van bet oprichten van landbouwhuishoudcur- sussen werd besproken. Het ontwerp-Pachtwet zal nog nader in studie worden genomen. Een afgevaardigde werd aangewezen, dhr Ramondt, om een vergadering op het Departement te gaan bijwonen in verband met de samenstelling van bedrij'fsraden. Verslag werd uitgebracht van een on langs te Breda gehouden vergadering, waar het hoofd van den Plantenziekten- kundigen dienst op1 de gevaren van den Colorado-kever heeft gewezen. Een ontwerp huishoudelijk reglement werd samengesteld. Tegen 1 October a.s. zal een algemeene vergadering worden uitgeschreven tot vaststelling daarvan. Cantributieregeling werd uitvoerig be sproken. Daarna sluiting. GENEVE. De Nederl. Man. van Buiten- landstihe Zaken, Jhr. 'de Graeff, heeft he den in de Volkenbondsvergadermg het woord gevoerd. Hij' besprak 'den interna tionalen toestand en constateerde, dat het vraagstuk van den vrede ziclh thans stelt met een ernst, 'dien 'het te voren ninuner had. Na het technische en sociale werk van den Bond te hebben geroemd, heeft Spr. er zijn leedwezen over betuigd, dat van het Permanente Hof van Internatio nale Justitie minder dan mogelijk en wenschelijk ware, gebruik wordt gemaakt door de organen van den Bond, die zich berinneren mogen, 'dat er nog rechters in Den Haag zijn. Op p'oli'tiek 'gebied zal de regeling van he' Saarnrobleem een post in het credit van Genève 'blijven. Volkomen ge faald heeft de Bond echter in twee principieel e aangelegen heden: de eoondmisohe en militaire ontwapening, zooals de minister aan de' hand van de feiten aan toonde- Spr. stelde vast, dat het vertrou wen in de collectieve veiligheid meer en meer teloor gaat en de bewapening hand over 'hand toeneemt. Dit is misschien wel hetgeen het gezag van den Volkenbond het allermeest heeft geschokt. Deze opvatting van collectieve veiligheid is van stonden aan aanvaard door de landen, die als het mijne buiten de conflicten waren gebleven, welke in de laatste eeuw de wereld hebben verontrust. Stellig hebben deze landen zich reken schap gegeven, dat zij door het artikel van het pact inzake de sancties tegen een aanvaller te onderschrijven bij1 voorbaat en in beginsel afstand zouden doen van de mogelijkheid om buiten het conflict te blij ven, indien te ©eniger tijd een lid van den Volkenbond het slachtoffer zon worden van een aanval in strijd met de voor schriften van het pact. Doch niettemin 'hebben zij loyaal die verplichting aan vaard. Nederland, welks grondgebied in drie werelddeelen is gelegen, dientengevolge grootelijks bloot is gesteld aan gevaren 'bij een botsing van groote mogendheden en dan ook verknocht is aan zijn traditio neel© zelfstandighei'dsp'olitiek, die het buiten den strijd der anderen moest hou den is deze nieuwe weg niet op luchthar tige wijze ingeslagen. Nederland heeft dit gedaan overtuigd, dat het nieuwe stelsel van collectieve vei ligheid zoodanige voordeelen voor het welzijn der wereldgemeenschap' zou kun nen bieden, dat onthouding 'zijnerzijds1 te kort zou doen aan zijn plicht tot interna tionale samenwerking. De gebeurtenissen van den laatsten itijld hebben in geenen deele het inzicht der Nederlandsche regeering op 'dit punt ge wijzigd. Ilk hecht er aan om nu nogmaals de verknochtheid van mijn regeering aan den Volkenbond te betuigen. Zoo mede om haar vasten wil te bevestigen, de verplichtingen, welke het pact aan hare leden oplegt ten volle na te komen. Deze trouw houdt niet in dat de Nederlandsche regeering blind zou zijn voor de zeer ern stige moeilijkheden voor zekere staten als gevolg van de ongelijke verdeeling van de grondstoffen en de te groote 'bevolkings dichtheid. Wij houden rekening met de behoefte aan expansie in zulke landen, die terecht bet levensbelang van hun volken veilig zochten te stellen. Vraagt men echter of dergelijke behoefte aan expansie een Staat het recht geeft om tot daden van geweld over te gaan, dan moet het ant woord stellig luidenNeen. Zelfs onder zulke omstandigheden zal het nimmer geoorloofd zijn met geweld zich van anderer natuurlijk erfdeel mees ter te -maken. Indien terecht gezegd moge worden, dat men bij -d'e uitwerking van het pact zich te zeer een onbeweeglijk wereld deel heeft gedacht, niet minder staat vast dat het nieuwe stelsel, door den Vo-lken- bond in het leven geroepen, tegelijkertijd duidelijk aanwijst, waardoor de oplossing van deze problemen kan worden verkre gen. Ik denk hier niet in de eerste plaats aan art- 29. Ik hecht er veel meer aan, dat 'het handvest door de stichting van de Valkenbondsorganen de mogelijkheid opent van contact en overleg tusscben de Staten en aldus het sluiten van overeen komsten vergemakkelijkt. Maar er is vooral nog een andere fac tor van kapitaal belang voor de vraag, hoe in het algemeen de wereldvrede dient te worden gehandhaafd. De vertegenwoordi ger van Groot-Brittannië heeft daarover gesproken. Art. 23 van het pact eischt billijke bejegening van den handel van alle leden van den Volkenbond. Zijn de thans be staan-de toestanden in overeenstemming met 'dit artikel van het handvest? Het ■is onze diepe overtuiging, dat men nimmer den wereldvrede zal kunnen verzekeren door een economische politiek te voeren, welke het eene volk tie'gen (het andere opzet. Deze politiek zal onvemrijdelijk krachten ont ketenen, waartegenover alle maatregelen om den oorlog it-e voorkomen, alle maat regelen van collectieve veiligheid machte loos zullen blijken. De integrale toepassing van de open deur behoort de spil te zijn van eik stelsel, dat een waren Volkenbond in stand wil houden. De Nederlandsche regeering koestert den hartgrondigen wensch dat het werk van den vrede wordt bevestigd eenerzijds op den 'grondslag van de collectieve veilig heid, anderzijds op dien van een billijke behandeling van den handel. He't gaat thans om het be staan van 'den Volkenbond. Niemand zal betvWjfelen, dat een misluk king in de tegenwoordige moeilijkheden, nadat de Volkenbond de laatste jaren reeds bij' andere gelegenheden heeft ge faald zijn prestige- dusdanig zou schokken, dat een langdurige arbeid van wederop bouw noodig ware, alvorens wij hadden hersteld, wat than szou worden vernietigd. In deze uren van den diepsten ernst moge elk onzer zijn verantwoordelijkheid beseffen. Vrouw door haar man doodgeslagen. DEN HAAG. Hedenochtend werd de Haagsche politie gewaarschuwd, dat reeds ©enige dagen geleden een moord zou zijn gepleegd in een pand te 's-Graven- hage. Dit 'bleek bij onderzoek inderdaad het geval te zijn. In het perceel werd een handel in tweedehands (goederen gedreven door den 26-jarigen H. G. Olierook, die gehuwd was met de 22jjarige E. M. O. Het huwelijk was zeer slecht, doch er wa ren 2 kinderen, een jongetje en een meisje van 3 weken- Dinsdag ontvingen de ouders van de vrouw een verzoek van O. om den jongen van sdhool te halen, aangezien zijn vrouw was weiggeloopen. Hedenochtend werd ten huize van O.'s schoonouders een brief van O. bezorgd. Deze hield in de ontstellende mededee- ling, 'dat bij zijn vtouw had doodgeslagen, daar zij het meisje van 3 weken gedood had. De politie vond het lijk van de vrouw 'badend in bloed in een kelderput, waar ook het lijkje van 'het kindje lag. Gister is de geheele inboedel uit het huis weggehaald, door iemand aan wie deze inboedel verkocht was door O., die voortvluchtig is. Rijwielbelastingwet. DEN HAAG. Aan een nieuwe door den Minister van Financiën uitgevaardigde instructie tot uitvoering der Rijwielbelas tingwet, wordt de volgende bepaling ont leend: Berijdt een persoon in strijd met art. 4 bis der wet een rijwiel, dan wordt van hem niet opnieuw een boete gevorderd, indien hij! een te zijnen name staande kwitantie rijiwielbelasting nr 16 of 17 ver toont, waaruit blijkt dat niet langer dan 2 etmalen geleden ter zake van eenzelfde overtreding een boete is voldaan. Inbraak. AMSTERDAM. Vannacht is ingebroken in het gebouw van den gemeentelijken woningdienst aan de Stadhouderskade. Twee kluizen zijn opengebroken en de in brekers zijn met een buit van eenige duizenden guldens verdwenen. Deze buit bestond uit opgehaald huurgeld, alsmede uit l'oonen en salarissen voor het perso neel. Alles wijst er op, dat 'hier vakbe kwame inbrekers aan 'het werk zijn ge weest. De kluizen zijn met zuurstof- en car'bid- cylinders opengemaakt. Vingerafdrukken zijn niet gevonden. Verkeersongeval. DEN HAAG- Op den rijksstraatweg Den Haag'Wassenaar is hedenmorgen kwart over 11 ter hoogte van de Raadhuislaan gemeente Wassenaar, de motorrijder S., die met een duopassagier, den ongeveer 27-jari'gen S., beiden uit Den Haag, reed, vermoedelijk bij het uitwijken voor een tweetal auto's in botsing 'gekomen met een Duitschen auto, rijdende naar Den Haag. Beide Hagenaars bekwamen ge compliceerde beenbreuken en andere ver wondingen. Zij zijn in een ziekenhuis op genomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3