Kerknieuws Zoekllchtjes. Onderwijs. Eindelijk vereenigd. Staten-Generaal. Uit de Provincie. tel, I, Janse, Dampoortsingel F 221; snoer kralen, Geertvliet, Oude Kerkstraat B 77; damesrijwiel, kweekerij Noske, L, Viele- singel; zilv, broche, C. Buijs, Wal B 72; muts, Dees, Noordsingel R 50; kopstel van paard, Koster, Karelsgang T 44; vulpen, Bureau van Politie; port. met inh„ Van Bolzen, Seisweg R 04; vulpotlood, A. Goed bloed, K. Delft G 28; dameshandschoen, Dalhuizen, Spanjaardstr. F 71; huissleu tel, De Kuiper, K. Noordstraat E 24; muts, Snijders, Zuidsingel E 29; hamer, Groenewegen, Seisplein Q 289; belasting- merk, Daane, L. Delft B 120; vulpotlood, A. de Kruijter, Reigerstraat A 117; Tee- kenboek, Markusse, Serooskerke B 8. Goes. Bieden is hier overleden de heer J. S. B e'd e t, chef de bureau bij den Raad van Arbeid alhier. De overledene heeft zich in zijn werkzaam leven ook op ker kelijk en vereenigingsgebied bewogen. Zoo diende hij de Geref. Kerk verscheidene jaren als diaken en ouderling en was hij o.a. •bestuurslid van de vereeniging voor ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord- Be veland. Ook was hij eenigen tijd be stuurslid der Ghr. Bewaarschool. Biezeling.e. Onder voorzitterschap van Ds A. M. Fransen te Biezelinge kwam de ARJA-club Luctor et Emergo in verga dering bijeen. Ds Fransen sprak een kort opwekkend woord. De districtscommissaris de heer W. Bo- gaards deelde mee dat de ARJA-beweging meer en meer zegen mag zien op haar ar beid. Spr. zette in den breede uiteen waar om een prov. Toogdag te Goes op 28 Sept. zal gehouden worden. Het doel is om meer contact te krijgen met elkander, om elkander te leeren kennen en te waardee- ren, om iets naar buiten te laten zien. Spr. wekte allen op om mee te helpen opdat deze dag wel moge slagen. Ds Fransen rekeDde op aller medewer king. Verwacht worden ook de clubs uit Vlaanderen, Walcheren en Zierikzee. De voorzitter deelt mee dat de secr. Ant. Slabbekoorn bedankt als bestuurslid en secr. De vciorz. dankt hem voor al het verrichte werk. In deze vacature wordt gekozen de heer Nico Paauwe Na een korte bespreking werd beslo ten eenl vlag aan te schaffen en een vaandeldrager te benoemen, waarna slui ting. Kapelle. Gisterenavond gaf het mu ziekgezelschap „Excelsior" van 's Heer Arendskerke, dir. dhr W. Harthoorn te Goes, een welgeslaagd concert op de mu ziektent, 'onder begunstiging van heer lijk weder, zoodat het publiek in grooten getale aanwezig was. (Belangeloos be richt.) O.- en W.-Souburg. Op het te Vlis- singen gehouden examen voor diploma A van den Nederl. Bond tot Redding van drenkelingen slaagden van de Souburg- sche reddingsbrigade de dames: C. Broer- se, J. J. Suurmond, J. A. v. Overbeke, M. C. P. Govers, T. M. Melis, T. Visser, en de heeren: A. F. Tienpicind, W. Daniëlse, L. A. Bosselaar, F. B. Meijers, Ph. A. v. d. Velde, P. Meulenberg, M. de Klerk. Tholen. Toegelaten tot volontair op de gemeente-secretarie alhier Simon Lind- hout Pz. alhier. Uitslag wedvlucht van Lier, door „De Luchtpost" alhier. Afstand 50 K.M. Prijzen: 1, 5, 6, 16 F. Nijs, 2, 8, 17 A. Rijnberg, 3, 4, 12 M. Nijs, 7 G. Praat, 9, 13, 14 B. W. Schot, 15 M. v. Noort, 10, 11 L. Soomers, le overduif A. Rijnberg. Ge lost 8 uur. Aankomst le auif 8.52.49. Laatste 9.3.42. Ned. Hev. Kerk. Beroepen te Arnemuiden, G. den Duin cand. te Weesp. Te Randwijk, L. Blok te Brandwijk. Te Drachten (Evang.), Th. E. v. d. Brug te Oosternieland. Te Nieuwer- kerk a. d. IJssel, A. G. H. Vollenweider te Joure. Aangenomen naar Sluipwijk, E. R. Damsté te Ransdorp. De N.S.B. heeft zich weer eens leelijk in de kaart laten kijken, Te Tilburg men weet het is een wilde staking uitgebroken. Terwijl do organisatiebestuurders ad viseerden niet te staken, maar een door de patroons noodzakelijk geachte loons verlaging te nccepteeron, hebbon sommi ge revolutionaire elementen toch eon staking weten door te drijven. En men heeft volgehouden, ondanks het feit, dat men bij een loonuitkeering de stellige belofte had gegeven, dat men zou be ginnen mot aan 'twerlc te gaan. Een revolutionair bedrijf dus, dat met name voor de opgezweepte stakers en hunne gezinnen noodlottige gevolgen kan hebben. Maar wat doet nu de N. S. B.? Zij plaatst zich naast de communisti sche agitatoren. Zij tracht de stakende arbeiders nog meer op te hitsen en maant ze aan vol te houden en niet naar het bezadigde advies van de bestuurders te luisteren. Natuurlijk met de eenige be doeling op deze wijze voor de eigen partij eenige winst te behalen. De vlieger is niet opgegaan. De sta kers hadden zeer goed in de gaten, dat het niet ging om hun belang, maar om het partijbelang van de N. S. B. Maar dat deze partij zóó optreedt, dat ze zóó probeert de wanorde te vergroo- ten, dat ze zóó een communistische actie tracht te steunen, is toch wel teekenend. OPMERKER. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te IJmuiden, D. Henstra te Dokkum en W. Heerma te Aalsmeer. Geref. Gemeenten. Tweetal te Leiden, M. Heikoop te Utrecht en R. Kok te Veenendaal. Beroepen te Bruinisse, P. Honkoop te Den Haag. DsD. J. Lazonder. Te Seroos kerke (Schouwen) is 56 jaar oud over leden Ds D. J. Lazonder, predikant van Tienhoven (U.) c.a. Ds Lazonder was predikant te Zoute- lande, Giessen-Nieuwkerk, Ankeveen, Tuil, Oppenhuizen, Werkendam en sedert September 1933 te Tienhoven. Beroepingswerk. Het be zwaar tegen het beroep van Ds Kalkman afgewezen. Het classi- kaal bestuur van Amsterdam der Ned. Hervormde Kerk heeft geapprobeerd het beroep van Ds W. M. A. Kalkman te Katwijk aan Zee naar de Nederl. Herv. Gem. te Amsterdam. Tegen dit beroep werd door een gemeentelid bezwaar ingebracht, omdat aan het beroepingswerk in den kerke- raad mede hadden deelgenomen, die niet neer woonachtig zijn in het ressort der Nederl Hervormde Gemeente te Amster dam doch ressorteeren ondeer een der randgemeenten. D'e heer Aalbers te Amsterdam-West, die het bezwaar had ingediend, zal van de uitspraak van het classicaal bestuur in hooger beroep gaan bij het provinciaal kerkbestuur, en zoo noodig van dit op de Synode, opdat de zaak desnoods in hoog ste instantie zal worden uitgemaakt. Geen bijzondere roeping. Ds C. Brandt, predikant der Baptisten-ge meente te Harderwijk, legde Zondag 1 September j.l. zijn ambt als predikant neer. De oorzaak ligt noch in de gemeente, noch in eenigerlei uitwendige iconstandig- heden, doch gelijk Ds Brandt in „De Christen" verklaart in 't inzinken van het gevoel, in het predikantenambt een bijzondere roeping te volgen. Geslaagd voor examen politiediplo- ma: M. J. Noussen, Wemeldinge. Db bruo bij Moerdijk. Vanwege den Rijkswaterstaat is giste ren aanbesteed het maken van een deel van de aardbaan voor den zuidelijken toe gangsweg naar de brug over het Hol- landsch Diep bij Moerdijk en het uitvoe ren van bijkomende werken, Laagste inschrijver was D, Verstoep, Den Haag, voor f 189,400. Da staking te Tilburg. In een gisteravond gehouden vergade ring van de stakers heeft de leiding mee gedeeld, dat zij zich opnieuw schriftelijk tot den Rijksbemiddelaar, Prof. Aalberse, heeft gewend, met het verzoek, andermaal onderhandelingen te openen. In den brief, waarbij is ingesloten een afschrift van het verzoek van den Fabrikantenbond om een onderhoud, wordt gezegd, dat de sta king niet wordt gaande gehouden om de staking zelf, en dat het ook niet in de bedoeling ligt om misbruik van macht te maken. De Koningin en Prinses uit Engeland vertrokken. De vacantie van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana is ten einde D'e beide Vorstinnen zijn hedenmorgen naar Nederland vertrokken. „Landbouw en Maatschappij" protesteert. De nationale bond „Landbouw en Maatschappij" heeft aan minister Deckers een telegram gezonden, waarin wordt ge wezen op de fouten van het tegenwoor dige „systeem" van landbouwpolitiek, waardoor o.a. de akkerbouw opnieuw in moeilijkheden is geraakt, ondanks de ver hoogde heffingen. Het Fondsbestuur ver zoekt zoo spoedig mogelijk in audiëntie te worden ontvangen ter bespreking van het door den bond voorgestane programma. T arwe-varkens-ruil. Het restant der 13 millioen kilo D'uit- sche tarwe, die de Akkerbouwcentrale heeft ontvangen in ruil voor bevroren varkens, is naar Engeland verkocht voor f 3,40 per 100 Kg. UITVOERVERBODEN IN BELANG VAN DEN VREDE. Bevoegdheid voor de Regeering gevraagd. In de Memorie van Antwoord op het verslag der Tweede Kamer over het wets ontwerp, dat voor de regeering de be voegdheid voorbehoudt tot het uitvaardi gen van uitvoerverboden ter bevordering van de internationale samenwerking in bet belang van den vrede of ter bescher ming van de levensbelangen van het Rijk in tijden van buitengewone internationale spanning, deelt de regeering o.m. bet vol gende mede: Naar aanleiding van de opmerking van sommige leden, die hun verwondering uit spraken over het feit, dat dit wetsontwerp wordt ingediend op een tijdstip, waarop de Volkenbond hun ernstig verzwakt toe schijnt, brengt de regeering in herinne ring, dat de indiening van het wetsont werp haar grond von-d in de omstandig heid, dat ter gelegenheid van het geschil tusschen Bolivia en Paraguay de regee ring onvoldoende bevoegdheid bleek te be zitten om over te gaan tot de maatrege len, die, als uitvloeisel van de onderno men gemeenschappelijke internationale actie gewenscht werd geacht. Het is, naar bet oordeel der regeering noodzakelijk, te voorkomen, dat zij zich andermaal voor een zelfden toestand ge- plaats zou zien. Dat op het oogenblik de Volkenbond weder een periode doormaakt waarin zijn onmacht om den vrede af doende te waarborgen, weder duidelijk schijnt te worden gedemonstreerd, mag geen reden zün voorzieningen als deze achterwege te laten. Reeds meermalen is van de zijde def regeering gewezen op het onwenschelijke de beoordeeling van den Volkenbond al te zeer te doen beheerschen door stemmin gen, in het leven geroepen door oogen- blikkelijke successen of mislukkingen van den Bond. Het ontwerp heeft de strekking, aan de regeering de bevoegdheid te geven tot het nemen van zekere maatregelen, en het blijft aan de regeering zelf overgelaten te beoordeelen, of inderdaad termen voor de toepassing daarvan aanwezig zijn. Uiteraard zal van de te verleenen be- FEUILLETON. Een verhaal uit het vroegere Rusland. 20.) o— „Zeg eens, Tatiana," zeide de dokter op zekeren dag tot haar, toen zij. hem na een bezoek uitliet, „uw jonge meester heeft behoefte aan verstrooiing, het deugt voor hem niet zoo alleen te blijven met enkel dienstboden om hem heen. Hij moét af leiding hebben," herhaalde hij met na druk. „Afleiding! Afleiding I dat is gemakke lijker gezegd dan gedaan," zeide Tatiana, zonder eenige boosheid, dat zij zoo op één lijn werd gesteld met de andere dienstbo den. „Afleiding!maar hij wil zelfs niet dat ik zijn peetoom laat komen, noch één van zijn vrienden," En zij zuchtte diep. „Ik zie wel dat hij1 afleiding noodig heeft; hij1 is zichzelf niet meer." Ziji zou zijn gaan weenen, als de dokter niet opeens had gezegd: „Och! gij! Russische vrouwen, kunt ook niets dan weenen! Ik zeg immers dat je hem tot eiken prijs afleiding moet bezor gen?" Daarop zette hij zijn kraag op, drukte zijn hoed op het hoofd en liep de deur uit. voegdheid nooit een zoodanig gebruik mo gen worden gemaakt, dat een eenzijdigo bevoordeeling van een der partijen in hel conflict wordt teweeggebracht, zonder dat zulks als een eisch van rechtvaardigheid zou moeten worden aangemerkt, De vraag, af de nadeelen, welke uit vaardiging van uitvoerverboden voor be paalde bedrijfstakken kan medebrengen, geheel of gedeeltelijk door het geheele volk gedragen zullen moeten worden> beant woordt de regeering ontkennend. Naar baar oordeel moet schadevergoeding voor de gevolgen van uitvoerverboden als hier bedoeld evenmin worden gegeven als dit het geval is bij het in het algemeen 'be lang genomen economische maatregelen. EERSTE KAMER. In de gisteren gehouden vergadering van de Eerste Kamer heeft de V o o r - z i t t e r in treffende bewoordingen her dacht het overlijden van Koningin Astrid van België en van den griffier der Kamer, Jhr Beelaerts van Blokland. Minister Golijn sloot zich na mens de Regeering bij deze woorden aan. De heer VanRappard (Lib.) legde daarop in handen van den Voorzit ter de vereischte eeden af en werd als lid der Kamer toegelaten. Vervolgens werden behandeld een aan tal wetsontwerpen, w.o>. dat betreffende verlaging van den wijnaccijns; verder ont- eigenings-, naturalisatie- en contingentee- ringsontwerpen, waaromtrent in het af- deelingsonderzoek geen opmerkingen ge maakt waren. Zij gingen dus zonder commentaar on der den hamer door. Het laatst kwam de regeling, betreffen de het uitverkoopen en op ruimen in het winkelbe drijf aan de orde. De heer Van Sasse van Y s - s e 1 t (R. K.) zette uiteen, dat het ont werp een te beperkte strekking heeft; bo vendien ducht spr. er een ongewenschte verzwaring van de werkzaamheden der rechterlijke macht van. Toch waardeert Spr. de beau geste van de Regeering, die iets voor den middenstand heeft willen doen en zal daarom zijn stem aan het ontwerp geven. De Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, de heer G e 1 i s s e n be toogde, dat dit ontwerp den middenstand meer zal helpen dan men denkt. De mid denstand heeft er zelf om gevraagd; en al gaat het niet zoo ver als gewenscht werd, er zijn nog andere ontwerpen in voorbe reiding, die met dit de deloyale concur rentie zullen bestrijden; faillissements- verkoopen kunnen moeilijk verboden wor den. Het ontwerp werd z. h. st. aangenomen. De vergadering werd verdaagd tot he denmorgen 11 uur. Bestuursleden gewestelijke tarwe- organisaties. De minister van landbouw en visscherij heeft aangewezen in de stichting gewes telijke tarwe-organisatie voor: Zeeland: tot ondervoorzitter: C. P. Vo gelaar, te Krabbendijke; als bestuurslid, dat met den voorzitter en ondervoorzitter het dagelijksch bestuur van genoemde stichting vormt: A. E. Langenhorst te Hulst. Aangehouden. Door de politie te Kapelle is aange houden en ter beschikking van de justi tie te Middelburg gesteld zekere A. V., 36 j., landbouwer en wonende aldaar, die er van verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een partij ijzerdraad. Verdacht van meineed. Door den Officier van Justitie te Mid delburg is aangehouden zekere G. W„ "huisvr. v. P. J. V„ wonende te Oostburg, als verdacht van meineed. V. had wegens vernieling voor den Politierechter te Mid delburg terecht gestaan en had zijn vrouw medegebracht als getuige a decharge. In verband met de door de vrouw afgelegde Tatiana volgde hem werktuigelijk. Het rij tuig van den dokter was reeds den hoek omgeslagen, toen zijl nog op het trottoir stond, zonder op de sneeuw en den kouden wind te letten. „Hem afleiding bezorgen! Ik zou wel eens willen weten, hoe ik dat aan mioet leggen," riep zij1 in drift uit. Opeens zag zij1 aan de andere zijde der straat het riji- tuig van den heer Instinef, den peetoom van Serge, en alle etiquette vergetende, liep zij hem achterna. Gelukkig kon het rijtuig over de slechte straat niet spoedig vooruitkomen, zoodat zij het weldra had ingehaald „Paul Markovitchl" schreeuwde zij1 uit alle macht. „Hé! koetsier, houd toch pip!" Toen de heer Istinef hare kreten hoor de, wendde hij! het hoofd om en scheen zeer verwonderd, daar een vrouw achter zijn rijtuig te zien aanloopen; doch weldra herkende hij Tatiana en liet stil houden. X. Eenige dagen later bracht het rijtuig van den heer Istinef Serge, warm in bont gehuld, naar een groot huis van de Hof- kade. Zijn peetoom was hem zelf komen halen, en mevrouw Istinef ontving hem boven aan de trap. In een oogwenk was Serge omringd door de kinderen, die ver langend waren hun ouden speelkameraad te begroeten; maar zij schrokken bij het verklaring werd dij aangehouden, en is zij later overgebracht naar het Huis van Bewaring te Middelburg. Thans is zij wederom in vrijheid gesteld. Infectie bij het zwemmen. Dezer dagen had mejuffrouw B. uit Clinge bij het zwemmen het ongeluk haar voet te blesseeren, Aanvankelijk liet zich de wonde, die zij door van den oever in het water te Bpringen bij het stooten tegen een paal had opgeloopen, niet ern stig aanzien. Later is er echter infectie bijgekomen wat weer bloedvergiftiging ten gevolge had. Zij is naar het zieken huis te St. Niklaas (België) vervoerd, waar door operatief ingrijpen het ergste kon worden voorkomen. Men vreest ech ter, dat mej. B. haar been zal moeten missen. Wethoudersbenoeming. Daar bij de benoeming van den beer J. de Poorter tot wethouder van Boschka- pelle op Dinsdag 3 Sept. j.l. art. 52 der gemeentewet over het hoofd gezien was, moest Dinsdagavond j.l. een nieuwe raadszitting plaats hebben. De raad be sloot het raadsbesluit betreffende de be noeming van den heer J. de Poorter tot wethouder in te trekken, waarna een nieuwe stemming plaats vond. Mej. S. van Eerdenburgh werd thans tot wet- houdster gekozen. Schorsing opgeheven. Met ingang van 9 September is de schorsing van de vijftig arbeiders, die enkele weken geleden in werkverschaf fing aan den Anna Jacoba-polder het werk hebben gestaakt, opgeheven. Middelburg. P. A. V e r v a a t f. Alhier is op 59-jarigen leeftijd overleden de heer P. A. Vervaat, deurwaarder bij de recht bank te Middelburg sedert 7 Mei 1907. Ter openbare terechtzitting der Arron- dissements-Rechtbank te Middelburg, Ka mer voor Burgerlijke- en Handelszaken van heden is de overledene herdacht. Het college was voltallig aanwezig, ter wijl zich voorts vele leden van de balie en in het gerechtsgebouw werkzaam zijn de ambtenaren ter terechtzitting bevon den. De President, Mr Jolles, hield een rede en zei o.m. dat de Rechtbank in hem een deugdelijken deurwaarder verliest, be trouwbaar, eerlijk, nauwgezet in alle op zichten. De Rechtbank betreurt zijn ver scheiden en gevoelt zijn heengaan als een groot verlies. De Officier van Justitie, Mr Baron van der Feltz, heeft eveneens woorden ter na gedachtenis van den overleden deurwaar der gesproken. Het was Spr. een voor recht 22 jaar lang met hem te mogen sa menwerken, speciaal sinds 1917 geregeld. Wij kenden he-m als een welwillend, vriendelijk en prettig mensch, Vervaat was immer eerlijk bij' zijn inzicht in za ken. De Griffier der Rechtbank, Mr Pleyte, sloot zich aan bij1 de woorden van waar deering der vo'rige sprekers. Namens de Balie werd het woord ge voerd door Mr van Deinse. Bijna 28 jaar heeft hij zijn ambt met eere vervuld. Hij was altijd gereed tot hulp, niets was hem te veel. De balie kan getuigen van groote medewerking en bijstand, van den over leden deurwaarder ondervonden. I Gevonden voorwerpen: Zomerhandschoen, G. Dunnis, Turfkaai H 7 i; Kinderrammelaar (zilver), Prins (Bouman), L. Delft B 120; Broche, M. de Vos, Seisweg R 151 Meisjesmuts, haarkam in etui, beursje, gevonden op de Z. E. T. 0„ Bureau van Politie; zakkam in etui, De Munck, Gem. veld wachter te St Laurens; rijwielsleutel, W. Abrahamse, Segeersweg V 107; fantasie kussen, v. d. Burgt, Oostkerkplein O 5; rozenkrans, F. de Kuiper, Pottenbakkers singel Q 54; belastingmerk, Gem. veldw., N.- en St Joosland; bril, I. Goverse, N.- j en St Joosland; port. met inh., Dellebeke, N.- en St Joosland, achter de kerk; zilv. rozenkrans, Simonse, Pluimstraat E 164; belastingmerk, Allewijnse, Kerkstraat, 't Zand D 133; strandtent, Schier, Korte Singelstraat O 288; kindertaschje, Alle wijnse, KL Werfstraat F 34; port. met ritssluiting, Spaan, Gravenstraat; Vulpot lood, Traas, Bureau van Politie; vulpot lood, Adriaanse, 't Zand D1 14; huissleu- zien van het bedroefde gelaat, van de in gevallen oogen en van de magerheid van den gewonde. Maar terwijl hun vader en moeder zich met Serge onderhielden, spraken zij; geen woord. Serge was ver moeid en vroeg weldra verlof naar zijn kamer te mogen gaan. „Die arme jongen," zeide de heer Isti nef, toen hij' weer in de kamer kwam, „hij heeft een zwaren schok gehad, maar, naar ik vertrouw, zal dit niet tevergeefs wezen. D'e Heer zal aan hem een goed werk ver richten; ik ben overtuigd, dat Hij' een lief derijk plan met deze ziel voor heeft." „Mocht het zoo wezen!" zeide mevrouw Istinef. „Wij1 zullen hem van den Heere Jezus vertellen," zeide Boris, de oudste der kin deren. „En ik ook, zei zijn jongste zusje, een allerliefst kind van zes jaar, bevallig en aanhaling als een jong poesje; „ik zal on zen lieven Heer vragen hem spoedig te genezen; dan kan hij1 weei met ons spe len." Serge's moeder was de vriendin van mevrouw Istinef. Van hun jeugd af aan elkander gehecht, had deze laatste de lief de voor de moeder op den zoon overge bracht. Sedert het vroegtijdig overlijden van de jonge vrouw had hij niet opgehou den zich met de kinderen bezig te houden, had hen in de vacantie bij zich gevraagd, en goeden raad voor hun opvoeding ten Geref. Kerken. Beroepen te Holwerd, W. Diepersloot, cand. te Amsterdam. beste gegveen, waarvan de uitvoering evenwel dikwijls bemoeilijkt werd dioior de stijfhoofdigheid van den admiraal. Serge had hooren zeggen, dat er een zekere verandering in hun familie had plaats gehad. Dikwijls had hij' gehoord, dat men den heer Istinef de namen van waarzegger, dweeper, discipel van den Lord Apostel had gegeven; want zoo noemde iedereen den Engelschen edel man, die met zijn boetpredikatiën voor de derde maal reeds de aristocratie van St. Petersburg in hare bijeenkomsten kwam opwekken. Dikwijls was Serge voornemens geweest den beroemden prediker te gaan hooren, maar telkens had zijn dienst het hem ver hinderd. Serge's vader verachtte den lord en zijn aanhangers diep en sprak over de familie Istinef met schouderophalen en in niet zeer vleiende bewoordingen. Bijna had Serge vergeten hetgeen hij' de dwaasheden van zijn peetoom noemde, toen hij zich plotseling temidden van diens familieleven geplaatst vond. Het was on mogelijk dat hij eenigen tijd onder dit dak doorbracht, zonder dat duizend dingen hem hieraan herinnerden. Den eersten avond ging hij vroeg ter ruste. Terwijl hij de deur van het roode salon opende, om den heer Istinef goeden nacht te zeggen, zag Hij Boris. „Papa is er niet, hij' is bij' de Pesski's Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. uit het Evangelie gaan voorlezen." „Bij de Pesski's!" herhaalde Serge; „en wie leest hij' uit het Evangelie voor?" „Den „isvostchiks"; papa leest bijna eiken avond in een hunner standplaatsen uit het Evangelie." „Zoo!" zeide Serge verwonderd; „en waartoe dient dat?" „Waar dat toe dient!" antwoordde Bo ris met een verwonderd gelaat, „wel, om hen den Heere Jezus te doen kennen. Wanneer we 's zomers buiten zijn en ik vacantie heb, ga ik ook met Papa mede". Serge zweeg en ging naar zijn kamer. Dien avond sliep hij in met het rustig gevoel van iemand, die onder een vrien dendak is. Den volgenden morgen was hij nau welijks wakker, toen hiji aan zijn deur hoorde kloppen. „Zoo, ben jij daar, Lilil" zeide hij met een slaperige stem, toen hij het jongste meisje bemerkte. „Wat kom je hier al zoo vroeg doen?" Het meisje bleef verlegen aan de deur staan, toen zij zag dat Serge nog niet op was. „De kindermeid had mij gezegd, dat je vanmorgen vermoeid zou zijn, maar ik wilde haar niet gelooven, en kwam dus toch," zeide zij' vastberaden, maar zonder de kruk van de deur los te laten. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2