Uit de Provincie Zoeklichtjes. Kerknieuws. Onderwijs buitenlandsche piloten thans zoover ge vorderd, dat het vrijwel vast staat, dat de Deensche piloot Steinbeck en de Oos- tenrijksche piloot Holzman, in het midden van deze maand in dienst van de K, L. M, zullen worden gesteld. De Deensohe piloot Steinbeck is gister reeds op Schiphol aangekomen, teneinde de laatste besprekingen te voeren met den onderdirecteur, den heer Guilonard en den heer Aler, chef van den vliegdienst van de K. L. M. Die besprekingen zijn ta melijk langdurig en eenigszins ingewik keld, omdat de piloten slechts in tijdelij- ken dienst van de K. L. M. zullen komen. De K. L. M. heeft namelijk op het oogen- blik vooral behoefte aan piloten van rijke ervaring, totdat het jongere geslacht op gegroeid is tot bestuurders van de klasse van Geysendorffer, Scholte, Smirnoff, Van Dijk, Duimelaar, Parmentier, Moll enz. De jonge piloten mogen nog zoo schit terend onderlegd zijn goede piloten, die met ieder type van machine onder alle omstandigheden precies weten wat hen te doen staat, worden pas langzaam in de harde praktijk gekweekt. De K ,L. M. heeft juist tekort aan zulke „seeded" vliegtuig bestuurders. De komst van den Deen en van den Oostenrijker beide piloten met langjarige ervaring en schitterende repu tatie zal dan ook het tekort aanmerke lijk verlichten, maar het is vrijwel zeker, dat er nog meer buitenlandsche piloten zullen worden aangenomen. De onderhan delingen met verschillende anderen du ren nog voort. Jaarvergadering, Chr. Ned. Voetbalbond. Zaterdag vergaderde te Rotterdam de Chr. Nederlandsche Voetbalbond onder leiding van den nieuwen voorzitter, den heer H. Teeuw, van Schiedam. In zijn openingswoord riep de voorz. allen een hartelijk welkom toe. Dit jaar was een jaar van geleidelijke vooruitgang. Die vooruitgang is mee te danken aan de stelselmatige propaganda. Deze moet zich speciaal richten op de Chr. jeugdorganisa ties. Daartoe moet het vertrouwen van de ouders en opvoeders gewonnen worden. Men hoort vaak de klacht dat ook de Ghr. jongelui door een sport manie zijn aangegrepen. Oorzaak hiervan is de ge ringe voorlichting van de zijde der opvoe ders. De G.N.V.B. wil het overdreven en thousiasme beperken en in goede banen leiden. Wij vragen met nadruk: sta niet wantrouwend en afzijdig. Laat de jongelui uit de Ghr. jeugdorganisaties zich scha ren in een sportorganisatie, die op den zelfden grondslag staat. Spr. drong sterk aan op een federatief verband tusschen de Chr. organisaties, die de lichamelijke oefening der jeugd voorstaan. Dagelijks moet er getoetst wonden. De competitie geeft veelal warme hoofden en koele harten en is soms een belemme ring voor de vooruitgang van den bond. Ernstig wees spr. op de gevaren die uit een onjuiste opvatting van het competitie systeem kunnen voortvloeien. H)et kasoverzicht van den secretaris- penningmeester, den heer H. J. Ardon, van Dordrecht, sloot met een bedrag van f2116,48; 't saldo bedroeg f8.36. De ba lans vermeldt een eindbedrag van 190,18 gld. 't Financ. verslag werd goedgekeurd. De 2e voorzitter, dhr J Kootstra, van Utrecht, werd herkozen. In de vacature- J. J. v. d. Lelt, van Dordrecht, werd ge kozen dhr M, G. Schoneveld uit Enschedé. Bij de bespreking van de cicuipetitie be pleitte het hoofdbestuur een centrale rege ling. Totnogtoe werd de competitie steeds afdeelingsgewijze geregeld. Hieraan zijti bezwaren verbonden, o.m. een te groote zelfstandigheid van de afdeelingen. De centrale regeling wenscht het hoofdbe stuur echter geleidelijk in te voeren. Over het punt propaganda is breed ge sproken. De wenschelijkheid werd uitge sproken, oui een propagandist aan te stel len. In deze richting zal gewerkt worden. Eenige reglementswijzigingen werden vervolgens vastgesteld. Bepaald werd, dat een speler, komende uit een anderen voetbalbond, pas na drie maanden mag deelnemen aan bondswedstrijden. Gedu rende dezen wachttijd mag de betrokken speler niet voor een andere vereeniging uitkomen. DE INDISCHE REIS VAN IR MUSSERT Hef saldo van de reis is teleurstelling: Aan een schrijven van een Indischen correspondent in de „Maasbode" ontlee- nen wij: In onzen eersten brief over dit onder werp waagden wij de veronderstelling, dat alles bijeengenomen, de reis van den N.S. B.-leider 'n groote teleurstelling zou ach terlaten in het diepste innerlijk zijner In dische aanhangers, al zouden dezen dit ook voor geen geld van de wereld willen toegeven. Die veronderstelling is thans zekerheid geworden. Wij hebben in onzen vorigen brief reeds vermeld, dat nagenoeg alle Indische dag bladen met groote sympathie tegenover de N. S. B. en haar leider Mussert staan en dat zij naar vermogen hebben getracht aan te vullen in hun verslagen, wat aan enthousiasme in de N. S. B.-bijeenkom- sten zelf ontbrak. Zij trachtten dit zoo hoog mogelijk op te schroeven om toch in ieder geval den indruk te voorkomen dat het after all een zeer tamme vertoo ning was in al die met zooveel drukte aangekondigde en geënsceneerde betoo gingen. Des te welsprekender zijn de volgende passages uit een verslag, dat „De Loco motief" in haar nummer van 9 Aug. gaf van de groote N. S. B -vergadering te Semarang: „Wij hoorden den heer Mussert in 1933 het laatst in Europa; toen was, geheel af gezien van den Inhoud der rede, de voor dracht zeer zwak. De heer Mussert was geen goed spre ker, geenszins, Daarom viel het ons te meer op, den enormen vooruitgang te coo- stateeren, toen wij hem in Batavia weer hoorden; hier bleek de wilskracht waar mede de heer Mussert een hem van nature niet gegeven eigenschap had ontwikkelo Gisteravond was Ir Mussert aanzien lijk zwakker, terwijl zijn stem niet altijd mee wilde. De volkomen onbewogenheid van het auditorium tot op twee derde van den avond en de ook daarna nog maar vrij zwakke reactie, zullen er zeker niet toe hebben meegewerkt, den spreker door de reeds zoo vaak gezegde toespraak heen te helpen. Passages, die in Nederland een orkaan zouden hebben ontketend, hetzij van instemming, hetzij van afkeuring, passages, die in Batavia nog luid „Hou- zee"-geroep verwekten, gingen hier zonder de minste reactie voorbij". De heer Mussert heeft in Indië één redevoering tientallen malen herhaald. Voor de plaatselijke leiders, die hem op verschillende spreekbeurten vergezelden, werd dit spoedig een taaie karwei. Ze moesten telkens hetzelfde aanhooren. De heer Mussert munt niet bepaald uit door rijkdom van ideeën. Daarbij komt dan nog, dat deze eene redevoering op zich zelf ook nog armzalig van inhoud was. Van meer dan één zijde, die overigens met groote sympathie tegenover den nieuw bakken nationalistischen staatsman stond, hoorden wij de uitspraak, dat de door den heer Mussert ontwikkelde schets van de ontwikkeling der staatkundige ideeën sinds de Fransche revolutie nauwelijks goed genoeg zou zijn voor een opstel van een H. B. S.-er uit de vierde klas. De dagbladoverzichten van deze schets bevestigen dezen indruk volkomen. Van de financieele en economische „denk"beelden van onzen fascistenleider zwijgen we maar liever heelemaal. Het is niet gewaagd te veronderstellen, dat de heer Mussert in het vliegtuig is gestapt met een gevoel van opluchting, te gelijk met een gevoel van zekerheid, dat hij het Indische publiek niet heeft weten te pakken. Zeker is het, dat hij zijn volgelingen in Indië zeer gedeprimeerd achterlaat. Niet alleen immers hebben dezen zich gereali seerd, dat de propagandareis van Mussert op het buiten de beweging staande Indi sche publiek eerder een averechtsche uit werking heeft gehad, maar ook, dat hij het vuur der beweging zelf aanzienlijk heeft gedempt. Mussert heeft in leiders vergaderingen immers zijn ontstemming gelucht, dat geen vooraanstaande men- schen uit .het Indische leven deelnemen aan de beweging; geen hooge ambtenaren, geen figuren uit de bedrijfswereld. Om deze aan te trekken heeft de leider veror dineerd, dat de indische N. S. B. voorloo- pig niet alleen geen nieuwe leden mag aannemen, maar dat ze onder de bestaan de leden scherp moet gaan selecteeren. Er is te veel kaf onder het koren en zelfs genieten sommige leiders in Batavia bijv. bij de handels- en bedrijfswereld een reputatie, die het aanzien van de bewe ging allerminst ten goede komt. Het saldo van Mussert's Indische reis is inderdaad; teleurstelling. In de Indi sche N. S. B. heerscht een onmiskenbare verslagenheid. De ontspanning is inge treden, maar er is geen bevrediging over gebleven. Verbetering van het verkeer met Zeeland. In 'de bij beschikking van 2 Juli 1929 ingestelde commissie, aan welke is op gedragen te onderzoeken, welke aan re delijke eisc'hen beantwoordende verbete ring in 'het verkeer tusschen de Zeeuw- sche eilanden, Zuid-Holland en Noord- Brabant onderling behoort te worden aangebracht, zoowel wat betreft de Veer- verbindingen als de daarbij aansluitende •hoofdwegen, is bij beschikking van den Minister van Waterstaat alsnog benoemd tot lid J. M. van Bommel van Vloten, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland te Goes. De weg op den Sloedam. Naar aanleiding van een verzoek om verbetering van de bestrating van den weg op den Sloedam tusschen Walcheren en Zuid-Beveland ontving de K. N. A. C. van den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in Zeeland bericht, dat -het in het voornemen ligt om, behou dens een nog dit jaar uit te voeren ver betering over een kort traject aan het Oosteinde van den Sloedam en het lichten van eenige inzinkingen in het overige ge deelte, zoo spoedig de noodige fondsen daarvoor beschikbaar zullen zijn, de ge- heele bestrating van den Sloedam te her straten. De weg Middelburg-Serooskerke. De K. N. A. C. ontving op een door haar gedaan verzoek van het Polderbestuur van Walcheren bericht, dat het in de be doeling ligt wanneer het geheele rijwiel pad tusschen Middelburg en Serooskerke zal zijn voltooid, derhalve in den loop van het jaar 1936, over te gaan tot sluiting van den rijweg voor rijwielverkeer. Na der heeft de K. N. A. C. verzocht te be vorderen, dat deze verkeersbeveiligende maatregel zal worden getroffen vóór het volgende zomerseizoen. Benoemd tot gezworenee van den Hellegatpolder J. Stolk Lzn te Zaamslag; idem van den Willempolder (Noord-Beve land), M. de Regt te Wissekerke; tot lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap De Prins Hendrikpolder, C. Noordhoek te St,-Philipsland. —-De Baarlandsche fout. Aan de fout, die men te Baarland bij de wethoudersverkiezing heeft gemaakt, is men ook teBosohkapelle niet ont komen. Ook daar heeft men art. 52 der Gemeentewet over het hoofd gezien. He den (Dinsdag) moet de Raad daarom nog maals vergaderen voor de wethoudersver kiezing. Middelburg. Redden van dren kelingen. Bij het examen, in de Gem. Zweminrichting, vanwege den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen, zijn voor het waterwerk geslaagd voor het voorbereidend diploma de dames: F. de Witte en S. Wolf en dhr J. de Klerk. Voor diploma A de dames; M. Boel, S. Kampman, H. de Konink en A. Rouf- faer en de heeren: F. G. Dekker, A. Heij- stek, J. Heijstek, P. W. Haaijman, R. J. Jansen en P. J. Steijnen. Voor diploma B dhr G. van Loo. 'Armenraad. Het verslag van den Armenraad over 1934 vermeldt, dat in dat jaar 26 instellingen van weldadigheid bij den Raad waren aangesloten. Behalve het Burg. Armbestuur waren dit negen kerkelijke en zestien bijzondere instellin gen van weldadigheid. Er zijn in 1934 663 rapporten uitge bracht omtrent de hulpbehoevendheid van gezinnen en personen. De verkoop van weldadigheidszeigels, kaarten en kalenders leverde een bedrag op van f 1967 tegen f 1697 in 1933. Met onderhoudsplichtigen werd in de meeste gevallen een billijke schikking getroffen. Op deze wijze is een gemiddeld bedrag van f 2075 per jaar aan de instellingen bespaard gebleven. Goes. Den laatsten tijd vliegen hier nu en dan vliegmachines op zeer geringe hoogte boven de stad. Hierbij is gevaar zeker niet uitgesloten. Wenschen H.H. vliegers aan familie of bekenden een groet te brengen, laten ze daarvoor dan andere middelen kiezen. Kunnen de bevoegde autoriteiten, vóór er ongelukken gebeuren, aan dit roekelooze spelletje geen einde maken? „M aRetrait e". Het gerucht ging dat „Ma Retraite "gesloopt aoiu worden, omdat op dien mooien stadshoek een blok huizen zou verrijzen. Het Dagbl. v. Zeel. meldt, dat dit gelukkig niet juist is. Bij gemeentewerken zijn aanvragen binnenge komen voor den bouw van een villa en twee dubbele heerenhuizen. Meer niet. Komt men tot een accoord, zoover is het echter niog niet, dan pas gaat „Ma Re traite" tegen den grond. Kruiningen. Opsporing ver zocht. De burgemeester van Kruinin gen heeft door middel van de radio op sporing verzocht van zekere Mej. Rijk hals-Van Noorden van Hans weert. Deze juffrouw is Zaterdag 31 Aug. ver trokken met achterlating van haar man en een kindje van 13 maanden. Vermoe delijk bevindt ze zich in de buurt van Roosendaal of in een woonwagenkamp in de omgeving van Rotterdam. Hoedekenskerke. De N. V. „Spoorweg Mij. „Zuid-Beveland" heeft opmetingen gedaan ten einde de mogelijkheid onder de oogen te zien om de tram tot aan den aanlegsteiger v. den Provincialen Stoom- bootdienst op de Wester-Schelde te laten doorrijden. Schore. De heer J. C. Kole te Vlake is benoemd tot lid der commissie voor de grenswijziging, zulks 'in de plaats van den heer P. H- A. Polderman, die door aan vaarding van het raadslidmaatschap heeft opgehouden lid dezer commissie te zijn. Kapelle. Vanwege de Handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle werd een con cours gehouden, waarvan de uitslag is als volgtHoofdvogel J. de Beste van de Sue. „Juliana" te 'Oudelande; le klep J de Baar, van „Willem Teil" te Oudelaudc; 2e klep A. S. Luyk, van „Willem Teil" te Kapelle; 3e klep, H Driedijk, van „Doel naar hooger" te WoRaartsdijk; 4e klep P. P. Stouthamer van „Zorgvliet" te Elle- woutsdijk; le zijvogel A. van Kampen van „de Friezen" te Graauw (Z.-VL); 2e zij vogel H. A- Mol van „Ons Genoegen" te Oudelande; le hoofdkal A. S. Luyk van „Willem Teil" te Kapelle; le kleine kal J. Buys van „Willem Teil" te Kloosterzande, extra prijs; 2e kleine kal J. Slabbekoorn, van „Willem Teil" Kloosterzande, extra prijs. Meeste kleine vogels Th. van Kam pen van „de Friezen" te Graauw met lauwerkrans. Wemeldinge. Bloemententoon stelling, Zaterdag was het de laat ste dag van de driedaagsche bloementen toonstelling van de vereeniging „Floralia" alhier. Na afloop dankte de burgemeester dezer gemeente het bestuur van „Flora lia" voor 't organiseeren van deze prach tige tentoonstelling en de inzenders voor hun mooie inzendingen. Spr. zeide, dat dit er toe bijgedragen heeft, dat deze tentoon stelling zoo schitterend is geslaagd, gezien ook het aantal betalende personen (onge veer 1000) dat deze tentoonstelling beeft bezocht. Spr. is zeker de tolk der aanwe zigen, als hij de hoop uitspreekt, dat het volgend jaar wederom een bloementen toonstelling zal worden gehouden, zoo noodig uitgebreid met een fruitafdeeling. Daarna werd door hem mededeeling gedaan van de prijswinnaars voor de mooiste bloemen, tuintjes en stands. Na dat Spr. de gelukkige inzenders had ge feliciteerd met hun mooie prijzen, sloot deze de zoo goed geslaagde bloemen-ten- toonstelling. Het Oranjefeest. Maan dagavond vergaderde de Oranjevereni ging met de diverse commissies voor de definitieve vaststelling van het program ma voor het op 13 September te houden Koninginnefeest. Besloten werd niet al leen op Vrijdag 13, maar ook op 14 Sept. dus Zaterdag, Oranjefeest te houden. De overgroots deelname is hiervan de oor zaak. Het programma is thans definitief als volgt opgesteld; Vrijdag; Reveille, Koraalmuziek op den berg, Muziek op de tent door Concordia, tractatie schoolkinderen, kinderspelen op het voetbalterrein, ronde van Wemeldinge (3 K.M. hardloopen), groote optocht (30 deelnemers), Ringsteken in Tilbury's met deelnemers in Zeeuwsch costuum, gecos- tumeerde voetbalwedstrijd en gymnastiek- uitvoering met muziek van Concordia op het sportterrein, lichtstoet met muziek. Zaterdag: nm. optocht (herhaling) met muziek van O. K. K., volksspelen in de Dorpstraat, voetbalwedstrijd tusschen We meldinge I en Wolfaartsdijk I met muziek van Concordia, verlichte gondelvaart door het kanaal (20 deelnemers) met muziek. Daarbij komt nog dat alle buurtvereni gingen (6 in totaal) hun buurt versieren. Oudelande. Secretaris-benoe ming. Maandagmiddag vergaderde de Raad voltallig. Voorzitter de loco-burge meester, dhr P. v. Wingen. Aan de orde kwam de benoeming van een secretaris. B. -en W. hebben op de voordracht ge plaatst dhr Nieuwenhuize van Driewegen (tijdelijk secretaris alhier) en dhr Bosse- laar van Aagtekerke. Dhr Douw vraagt, voor men overgaat tot stemmen, het woord, ter motiveering van zijn stem. Hij verklaart zich van stemmen te zullen onthouden, omdat hij nog dezelfde meening is toegedaan, die hij Vrijdag in den Raad heeft meegedeeld. Z.i. gaat de Raad hier overhaast te werk. Nogmaals vraagt hij den Raad te willen wachten met de benoeming van een secre taris tot er een burgemeestersbenoeming heeft plaats gehad. Dan kunnen beide be trekkingen samengevoegd worden. Dan pas kan er voor den betrokken persoon, onverschillig tot welke groep hij behoort, een levensbestaan zijn. De argumentatie die beide wethouders hebben aangevoerd, zijn absoluut niet steekhoudend. Hij be strijdt eveneens de meening van dhr I. de Bakker, om nu over te gaan tot benoeming van een secretaris, om aan alle onzeker heid een eind te maken. Er is hier niets dat dringt om een secretaris te benoemen, daar de tijdelijke die functie nu verricht. Dhr W. de Jager sluit zich bij de mee ning van dhr Douw aan en verklaart ook zich van stemmen te zullen onthouden. Dhr I. de Bakker blijft bij zijn meening dat het gewenscht is nu een secretaris te benoemen. Men gaat dan over tot stem men. Dhr Nieuwenhuize wordt benoemd met twee onthoudingen (van dhrn Douw en D'e Jager). Dhr de Jager vraagt, of de Raad er toe kan besluiten om het gedeelte Achterweg voor het postkantoor te bestraten, daar men bij regenachtig weer bij het binnen treden het postkantoor veel bevuilt. Alzoo besloten. Westkapelle. Twee linksche wet houders. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad voltallig. Het in de vergadering van Dinsdag afwezige Raadslid de heer W. Huibregtse legde in handen van den voorzitter de vereischte beloften af. Daarna vond de wethoudersverkiezing plaats. Bij de eerste stemming werden op den heer K. Minderhoud (vrijz.) 4 stemmen en op den heer H. Cijsouw (Stk. Geref.) 3 stemmen uitgebracht. Bij de tweede stemming kreeg de heer W. Huibregtse 4 stemmen en de heer H, Cijsouw 3 stemmen. Gekozen werden dus de heeren K. Min derhoud (vrijz.) en W. Huibregtse (Arb. partij). Beiden namen hun benoeming aan. De voorzitter wenschte hen geluk. Hij dank te den heer Louwerse voor de aangename samenwerking, die er steeds is geweest. De heer Louwerse dankte voor deze waar- deerende woorden. Telaat was ingekomen een verzoek van den heer P. Houmes e.a. om een lan taarn te doen plaatsen in het Hout. Aan gehouden. Verder had de er-htgenoote van Adr. Huibregtse verzocht het reisgeld te ver goeden, dat ten behoeve van haar zoons, die in Zeeuwsch-Vlaanderen werkzaam zijn geweest, was betaald. De voorzitter deelde mede, dat den Mi nister is verzocht dit te mogen doen, doch dat nog geen antwoord was binnenge komen. Besloten werd voortaan het vergun ningsrecht niet meer te berekenen naar de grootte van het bedrijf, doch naar den omzet van sterken drank. De gemeenterekening 1934 werd voor- loopig vastgesteld in ontvangst op f 92898.07, uitgaaf f 92366.98, goed slot f 531.09. In de ontvangsten is begrepen een uit- gestooten bedrag van f 8893.45. Kapitaal- dienst: ontvangsten f33836.32, uitgaven f33589.57, goed slot f246.75. Besloten werd het oude gedeelte der begraafplaats te sluiten. De voorzitter las nog een brief van den minister voor betreffende het opnemen in landbouwbedrijven van boventallige arbeidskrachten. Grijpskerke. Zaterdagavond hield de Schietweerb. vereen. „Eendracht maakt Macht" een gezellige bijeenkomst tot uit reiking der prijzen van den gehouden huish. wedstrijd. De uitslag is als volgt: Gecomb. vaste baan: 1ste prijs L. Bim- mel 195 punten; 2. A. Franken 194 p.; 3. A. Koets 191 p.; 4. W. de Wolf 187 p.; 5. J. Walhout 185 p.; 6. Jn. Vlieger; 7. W. Coppoolse; 8. A. Bastiaanse; 9. W. Meijer; 10. P. Caljouw, Aan de vruchten kent men den boom. In Rusland, waar door de communisti sche machthebbers geen middel onge bruikt werd gelaten om het godsdienstig leven uit te roeien, werd ten opzichte van huwelijk en echtscheiding de grootst mo gelijke „vrijheid" gepropageerd. Het wet tig huwelijk was een kapitalistische uit vinding die behoorde te verdwijnen. Dit heeft eenige jaren zoo geduurd. En nu ziet men de zwarte en worm stekige vruchten van de revolutionaire beginselen. Nu ziet men, dat de zwakken, de vrouwen en kinderen, de dupe wordon van de hooggeloofde vrijheidsbeginselen en dat men met zijn Communistische practijken hezig is de geheele samen leving te vernietigen. Men heeft noodgedwongen het roer moeten omgooien. Erkend wordt dat het zóó niet kan doorgaan. Er worden nu maatregelen getroffen om de willekeu rige echtscheidingen te heperken en de gescheiden ouders te dwingen voor 'het onderhoud van hunne kinderen te beta len. Hoe verschrikkelijk de toestand is kan niet worden nagegaan. Maar wel is men overtuigd, dat men met de 500.000 zaken die reeds aanhangig zijn gemaakt nog slechts aan het begin staat en dat vele honderdduizenden kinderen eenvoudig aan hun lot zijn overgelaten. Wel door en door slecht moet de boom zijn die zulke vruchten draagt. OPMERKER. Vrije baan cyl.: le prijs W. Meijer 58 p.; 2. A. Koets 58 p.; 3. L. Bimmel 57 p.; 4. A. Francke 56 p.; 5. W. de Wolf 56 p. Vrije baan buks: le prijs A. Koets 99 p.; 2. A. Francke 96 p.; 3. W. de Wolf 94 p.; 5. J. Walhout 93 p.; 4. A. Bastiaanse 93 p. Eere baan buks: 1. W. Meijer; 2. A. Koets. Eerebaan cyl.: 1. L. Bimmel; 2. A. Koets. De voorzitter bracht hartelijk dank aan de begunstigers voor de door hen be schikbaar gestelde prijzen en aan allen, die hadden medegewerkt, tot het wel slagen van dezen wedstrijd. Geersdijk. Auto omver. Maandag morgen reed de heer M. de Looff van Kortgene met zijn auto over den dijk bij de cichoreifabriek. De auto was geladen met zakken graan. Uit de richting Geers dijk kwam de heer A. d. R. met zijn fiets gereden. Hij; reed links van den weg. Toen hij' de auto zag, stak hij' plotseling naar rechts over. De heer de Looff deed alle moeite om een botsing te voorkomen. Dit is hem ook gelukt, maar zijn wagen kantelde cm. De zakken graan lagen over den weg verspreid. Dhr de Looff moest zich uit het bovengat van de cabine wringen. Een span paarden hebben de auto weer recht gezet. Persoonlijke onge vallen kwamen niet voor. St. Maartensdijk. Na een rede van den heer Jac. Welleman uit Krabbendij'ke is hier opgericht een afdeeling van „Landbouw en Maatschappij". Een twin tigtal personen gaven zich als lid op. Axel. Door de Burgerwacht is een wed- stij'd K.S.O. gehouden loopende over 10 series. De uitslag is als volgt: le pr. en rozenprijs Jac. Bakker 1163 punten; 2e pr. R, de Kraker 1160 p.; 3e pr. G. den Engelschman 1147 p.; 4e pr. Adr. Laurens 1145 p.; 5e pr. W. Naeijie 1144 p.; 6e pr. Cor. Faas 1133 p.; 7e pr. Jac. Goossen 1131 p.; 8e pr. S. Laurens 1130 p.; 9e pr. P. Zegers 1129 p.; 10e pr. F. Bakker 1127 p.; lie p'r. D. Hamelink 1126 p.; 12e pr. W. Wieland 1123 p.; 13e pr. J. van Dix- hoorn 1110 p.; 14e pr. P. Rouw 1109 p.; 15e pr. Joh. de Visser 1105 p.; 16e pr. R. C. Boeye 1094 p.; 17e pr. Jan Laurens 1086 p.; 18e pr. P. Koster 1037 p.; 19e pr. A. Bakker 1032 p.; 20e pr. W. Keijzer 1025 p.; 21e pr. J. W. Bakker 845 p.; 22e pr. Jan de Visser 725. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Elburg, H. H. van Ameide te Groot-Ammers. Geref. Kerken. Tweetal te Oosterwolde (Fr.), cand. R. Douma te Bergum (Fr.) en cand. A. Mol- lema te Scharnegoutum. Ds J. H. Telkamp. Na een ziekteverlof van acht maanden heeft D s J. H. Telkamp, Gereformeerd predi kant te Utrecht, vroeger te Middel burg, Zondagmorgen in' de Zuiderkerk den kanselarbeid weer hervat. Het kerk gebouw was tot de laatste plaats bezet, en velen moesten staande den dienst bijwonen. Beroepbaar. Door het Prov. Kerkbestuur van Utrecht is tot de Evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heer H. Talsma te Mij drecht, cand. aan de Rijksuniversiteit van Utrecht. Door het Prov. Kerkbestuur van Drenthe de heer A. Th. Stegenga, cand. te Amsterdam, Oosterpark 68. Dr A. Kuyper, vroeger te V1 is- s i n g en. hoopt Woensdag 18 Sept. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar zijn intrede deed bij' de Geref. Kerk van Rotterdam Gentrum. Geslaagd voor het politiediploma van den Alg. Ned. Politiebond met aan- teekening: A. M. van 't Leven, Bergen op Zioiom en J. Kolk te Vlissingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2