Uit de Provincie. Eindelijk vereenigd. Kerknieuws Zoeklichtjes. IEDER VISCHT op zijn getij. SEPTEMBER is de MAAND voor de ZOMERPOSTZEGELS! de gemeentepolitie inbegrepen), waarvan de regeling tot de bevoegdheid van den raad behoort, worden verlaagd. Wat de loonen der werklieden en van de overige plaatselijke gerecruteerde krachten in dienst van publiekrechtelijke organisaties betreft, verklaart de minis ter, dat deze in de allereerste plaats be- hooren te worden getoetst aan den plaat selijken loon- en levensstandaard. Moch ten die na de vaststelling der loonen een verlaging hebben ondergaan, dan is het gewenscht, dat ook de loonen der gemeen tewerklieden daaraan nader worden ge toetst en voor zooveel noodig en mogelijk aan een verlaging worden onderworpen. De minister verzoekt voor 1 November e.k. door tusschenkorost van Ged. Staten te vernemen wat in verband met het voor afgaande in elke gemeente zal worden verricht. Mocht men van oordeel zijn, dat de bedoelde verlaging niet of slechts ten deele kan worden bewerkstelligd, dam dienen de motieven daarvoor te worden aangevoerd en wat de werklieden betreft met bekendmaking van de gegevens be treffende het plaatselijk loonpeil, welke dit oordeel zouden kunnen rechtvaardi gen. Provinciale veilingorganisatie voor Zeeland. Wegens zijn vertrek uit Zeeland is aan Ir A. W. van de Plassche eervol ontslag verleend als secretaris der Prov. Veilings organisatie voor Zeeland en als zoodanig benoemd Ir B. Bosma, Rijksituinhouw- consulent te Goes. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De benzinebelasting. Te Terneuzen vergaderde Zaterdagmid dag de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Dhr P. A. Neeteson complimenteerde den voorzitter, den heer J. A. v. Rompu, met zijn benoeming tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Eerste punt van bespreking vormt de eventueele verhooging van de benzine belasting. Er is van de kamer reeds een request uitgegaan waarin gevraagd wordt om gelijkheid van maatregelen: als de passage over de bruggen wordt vrijgela ten (dus geen tolheffing plaats vindt) dient men toch óók de overtocht over de Westerschelde gunstiger te doen zijn! Bo vendien, als men de heffing van tolgeld niet toepast, doch door verhooging van de benzinebelasting de kosten van versnelden bruggenbouw moet financieren, treft men o.m. ook bedrijven, die voor andere doel einden dan gebruik voor auto en motor, benzine noodig hebben. Het is een schrijnende tegenstelling, als men straks over alle Nederlandsche rivieren via de bruggen kosteloos passee- ren kan, maar de overzijde van de Wes terschelde alleen tegen vrij hoog tarief kan bereiken! In verband hiermede komt van dhr I. van Melle de vraag, of men den overtocht over de Westerschelde voor auto's èn per sonen niet goedkooper kan maken door een „tienritten-systeem"; ook wilde hij de retours geldig zien voor langer dan één dag. Toch zeker voor de lijn Terneuzen- Vlissingen achtte dhr Meyer dit laatste noodzakelijk, en tevens wil hij bereiken, dat de retours voor alle lijnen onderling geldig zullen zijn, zoodat men uit Terneu zen de heenreis bijv. over Vlissingen kan maken, en over Hoedekenskerke de terug reis. De voorzitter merkt op, dat de direc teur van den Stoomhootdienst hier tegen is. Aan Ged. Staten zal echter verzocht worden, in deze richting iets voor het ver keer te doen. Aan den Minister van Waterstaat zal gevraagd worden de sliktong in de oude voorhaven te Terneuzen zóó breed weg te baggeren, dat uitgaande schepen gelegen heid hebben in de haven te meeren. Een voorstel om te geraken tot bed ij- king van een schor, liggende onder de gemeente Retranchement, brengt de opmerking naar voren, dat het hier gaat over een oppervlakte van 35 H.A. gronds. Daarvoor is noodig een dijk van 300 M. Aan dit verzoek om tot bedijking te gera ken wordt mede uit een oogpunt van werkverschaffing steun verleend. Van de N. V. Van Melle is ingekomen een verzoek om steun te verleenen aan een adres tot den Minister van Financiën be- FEUILLETON. Een verhaal uit het vroegere Rusland. 19). o— Tegelijk hoorde hij een licht geritsel aan het andere einde van het vertrek. Hij keerde zioh om en zag Tatiana, die haar hoofd door de halfgeopende deur naar binnen stak. „O, Serge Petrovitch", zeide zij op ver wijtenden toon, „zijt ge nog op, en dat ter wijl ge zoo moe zijt?" „Ik had geen slaap", antwoordde bij op weinig vasten toon, „Ik vrees, dat gij koorts hebt; zoudt ge niet een kalmeerend drankje gebruiken?" „Neen, neen!" zeide hij levendig, „wees maar niet bang voor mij. Ik ga slapen". De oude ging heen. Zij begaf zich ech ter niet naar haar eigen kamer, doch zij 'haalde een tapijt en een kussen en bleef in haar pels gewikkeld voor Serge's deur den nacht doorbrengen. De trouwe dienst bode wilde dezen post aan niemand af staan, zelfs niet aan Fedor, den ouden kamerdienaar, die den admiraal reeds treffende de eventueele opheffing van het kantoor van den ontvanger der Dir. Be lastingen. Invoerrechten en Accijnzen. Hierover zal nader advies worden afge wacht. De ronde van 's Heeren hoe k. Zaterdag werd te 's Heerenhoek de ronde van 's Heerenhoek verreden, welke door Strobbe uit Hulst werd ge wonnen. Daarna volgde v. d. Voorde even eens uit Hulst. Als no. 3 volgde de Goese- naar de Coninck. „D e Zeeuwsche Polde r". Het Augustus-nummer van „De Zeeuw sche Polder" (uitgave fa. D. H. Littooy Az. te Terneuzen) bevat in extenso de rede van den heer J. F. Magendans, uit gesproken in de jaarvergadering van den Zeeuwschen Polder- en Waterschaps- bond, gehouden te Sluis op 27 Juli j.l., over den aanslag van het gebouwd in de polderlasten, en is daardoor wel een zeer belangrijk nummer geworden. De Commissaris der Koningin be zoekt Dinsdag 17 September a.s. de ge meenten Borsselen, 'a Heer Arendskerke, Kloetinge, Goes en Yerseke. Middelburg. Frauduleus ban kroet? De politie heeft ten huize van J. G. E., die in staat van faillissement verkeert, een groote partij goederen in beslag genomen, die bij vermoedelijk aan den inboedel heeft onttrokken. Proces verbaal is tegen E. opgemaakt. (M. G.) Vlissingen. Het 60.000ste bad. In het zeebad alhier is Zaterdagmiddag het 60.000ste bad in dit seizoen genomen. Het was Mevr. Thoden van Velzen-Weijts, die door den burgemeester van Vlissingen, dhr G. A. van Woelderen, met eenige har telijke woorden een gouden schakelarm band als souvenir werd aangeboden. Het vorig jaar werd op 28 Aug. het 60.000ste bad genomen. Goes. Cursus waterfitters. Ge durende eenigen tijid is op initiatief van den heer Van Poelgeest, directeur der Waterleiding Mij. Zuid-Beveiand, in de Ambachtsschool een cursus voor water- fitters gehouden. Zaterdag had de uit reiking der diploma's plaats. Daarbij voerde de heer Ir Van Poelgeest het woord. Krachtens de concessie, door de gemeenten destijds aan de N.V. Waterlei ding-Mijl Zuid-Beveland verleend, ge schiedt het aanleggen van de hoofdbuis der waterleiding tot 1 M. binnen het ge bouw met hoofdkraan en aftapkraan door of vanwege de N.V. en van de binnen leiding eveneens door de N.V. of door de door haar gemachtigden. Daarmee is met een aangetoond, het groote belang, dat de N.V. heeft bij goede fitters. Vijf en twintig jaar geleden is men dus hier feitelijk al overgegaan tot erkenning van waterfit ters door de Waterleidingmaatschappij. Destij'ds ging er een fel protest tegen op, nu vindt deze regeling allerwegen instem ming. Erkend waterfitter is men pas, na. het officieel examen te hebben afgelegd. Maar het is in aller belang dat de fitters hier zich „bijwerken". Vandaar deze cursus. Aan dezen cursus hebben personen van 18 tot 68 jaar deelgenomen. Niet allen zullen zich voor het officieel examen op geven, maar spr. hoopt dat althans de jon geren het zullen doen. Als deze cursus de liefde tot en de kennis van het vak heeft vermeerderd, is de moeite zeker beloond. Van belang is ook, dat er cursisten kwa men uit plaatsen waar tot nog toe geen door de Waterleiding-Mij,, erkend fitter was. De heer Butfer, directeur, deed hierna enkele mededeelingen over den cursus. Eegonnen werd met 35 deelnemers, van wie er door ziekte enz. 6 afvielen. Het leiden van dezen cursus was buitengewoon prettig. Er werd flink gewerkt. Voor vak- theorie werd o.a. gemiddeld 8 Vi behaald, wat zeker een schitterend resultaat is. Spr. wekte vooral de jongeren op den met 1 Oct. a.s. aanvangenden officieelen cur sus te volgen. Namens de cursisten bracht dhr Wiele- maker van Wemeldinge dank voor het orga,niseeren en geven van dezen cursus, die daar de deelnemers zeer is gewaar deerd. De diploma's werden behaald door de volgende heeren: installateurs: M. A v. d Hell, W. Kerkhove, J. v. d. Klooster, G. v. d. Klooster, K. H. Koppejan, J. Kop- pejan, W. J. Moelker, C. Reijerse, H. Rev erse, allen te Goes, P. A. Butler te 's H. Arendskerke, G. v. Damme te 's Graven- twintig jaar gediend had. „Hoor eens, Fedia", zeide zij fluiste rend, „ik vrees dat er een ongeluk gebeu ren zal. De jongeheer heeft koorts en", voegde ze er zachter bij, „de lamp voor de schilderij is uitgegaan. Dat is 'n slecht teeken. Wees maar gereed om dadelijk den dokter te halen als er wat gebeurt." Fedor, wiens hart niet minder warm voor zijn meester en diens gezin klopte, legde zich daarop geheel gekleed ter ruste in de kleine, door een beschot afgesloten ruimte, die hem tot kamer diende. Serge sliep onrustig en toen Tatiana tegen den morgen bij zijn bed kwam, sprak hij haar met onsamenhangende woorden toe. Hij ijlde. D'adelijk snelde Fedor naar dokter Artzt. Deze voelde hem den pols en haalde de schouders op. „Hm hm!" zeide hij, „oververmoeid, zenuwaandoening, febris. „Is het erg?" vroeg Tatiana, die hein met de oogen volgde. „Is de admiraal thuis?" vroeg de dok ter, zonder haar te antwoorden. „Neen, hij is al twee maanden weg. Serge Petrovitch is gister uit den oorlog terug gekomen, zonder dat men hem ver wachtte". polder, M, van Doorn te Baarland, A. Leijs, W. P. Gebraad, beiden te Krabben- dijke, B. F. Koch te Heinkenszand, H, v. d. Poel, M. P. Wondergem, beiden te Waarde, A. Slabbekoorn te Wolf aartsdijk. G. Smit te Borsselen, J. Wielemaker en G. Schouwenaar beiden te Wemeldinge. Werkzaam in de bedrijven: P. Sloover, P. Wondergem, H. W. Woltman, allen te Middelburg, D, Bolle, A. Nonnekes, P. de Munck en H. de Korte, allen te Goes en A. H. Hollestelle te Kloetinge. Demonstratie met politie honden- Zaterdagmiddag werd door de afd. Zeeland van de Nederl. Politiehon- denvereeniging op het gemeentelijk sport terrein, een hondendressuur-demonstratie gegeven, waaraan het muziekkorps „Euphonia" zijn medewerking verleende. Waarschijnlijk door 'te geringe publi catie was de belangstelling op 'het terrein niet groot. Een program van 21 nummers werd afgewerkt, waaronder zeer verras sende als ihet weigeren van aangeboden voedsel, het opzoeken van gevonden voor werpen, het bewaken van eigendommen, het beschermen van personen, het aan houden van stroopars, het tot stilstand brengen van fietsers, enz. Alle nummers slaagden schitterend. Onder de aanwezi gen bevonden zich ook de burgemeester en de commissaris van politie. Au t o - o- n g e v a '1. Zater dagmorgen kreeg de familie Hollander telegrafisch bericht, dat mej. M. Hollander, -die een reisje door Duitschland maakte, nabij Keulen bij een auto-ongeluk ernstig ge wond en in een hospitaal opgenomen was. Gister was de toestand van het slacht offer nog zeer ernstig. Kloetinge. Bloemententoon stelling. Zaterdagavond had in café „De Tol" de prijsuitreiking plaats, in te genwoordigheid van den burgemeester, die een woord van dank bracht aan het bestuur, voor de moeite en tijd, die het gegeven heeft om deze tentoonstelling te doen slagen. Daarna had de prijsuitreiking plaats. De uitslagen meldden wij reeds. Na de prijsuitdeeling gaf Ir B. Bosma Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland, nog eenige aanwijzingen omtrent het kweeken van bloemen, het schikken der bloemen in de vazen en het opmaken van fruitman den. Voorts wees spr. er op, dat er dit jaar te weinig kamerplanten ingezonden waren. 's Avonds werd de tentoonstelling nog opgeluisterd door muziek van de Christ. Mondorgelclub „Inter Nos". Ongeveer 1000 personen hebben Zater dag de tentoonstelling bezocht. Schore. D'e werkman K. had bij het diaineeren, waarbij hij vanwege de hard heid van den grond van een zoogenaamde pios gebruik maakte, het ongeluk zich bloedend aan zijn hoofd te verwonden. K. moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. Oudelande. De secretaris-be noeming. Hedenmiddag vergadert de Gemeenteraad voor de benoeming van een secretaris. Toen voor eenigen tijd de burgemeester ziek werd, is door de wethouders als waarn. secretaris aangesteld dhr Nieu- wenhuize van Driewegen, neef van den nu overleden burgemeester. Vrijdag j.l. is het Raadsvergadering geweest ter bespre king van de benoeming van een secretaris. D'e voorzitter had van een drietal perso nen verzoek gehad, om in aanmerking te komen voor de benoeming tot secretaris, n.l. van twee personen, die hij de stoom vaart buiten betrekking waren te Rotter dam en een van S. Bosselaar, volontair te Aagteierke, benevens van do waarne mende secretaris Nieuwenhuize. Door de heeren Douw en W. de Jager is gevraagd, of het niet beter was om met een benoe ming te wachten tot er een burgemeester benoemd was, aangezien het burgemees tersambt dan weer met bet secretariaat zou kunnen worden gecombineerd, aan gezien het hier een kleine gemeente be treft. Geantwoord werd, dat sollicitanten dit van te voren weten. Dan moeten ze maar niet solliciteeren. Zaterdagmiddag kregen de Raadsleden bericht, dat heden (Maandag) de benoe ming zal plaats hebben. Aanbevolen wor den de heeren: A. J. Nieuwenhuize en S. Boeselaar. Zcutelande. De vlagjesverkoop voor het Christelijk Militair Verband bracht f 40,30 op. „Hm!" zeide weer de dokter. „Is hij erg ziek, moet Zijn Excellentie gehaald worden?" „Erg ziek! dat nu wel niet maar men moet op alles bedacht zijn; het zou beter zijn „D'at wij het aan mijnheer schreven?" Ja Tatiana zat er verlegen mee. Zij wist, dat de admiraal liever niet gestoord werd, vooral niet door slechte tijdingen. Zij durfde de verantwoordelijkheid om hem te schrijven niet op zich nemen. „Kan ik niet wachten totdat Serge Pe trovitch zelf zijn oordeel kan zeggen?" „Zooals ge wilt", antwoordde de dokter en terwijl hij een recept schreef zeide hij: „Vanavond kom ik terug, de patiënt moet vooral de grootste rust hebben". Het ijlen duurde dien gebeelen dag door en Tatiana verliet het bed geen oogenblik. Soms strekte Serge de armen uit, en riep met heftige gebaren: „Michael, Mi chael!" Dan werd hij weer kalmer en sprak vreemde woorden, die Tatiana niet begreep. „Vrede, vrede!" zeide 'hij, „gij sterft in vrede en ik blijf hier. Wat zal ik aan je moeder zeggen?Och, och! dat boek, Kati. Het muziekgezelschop „Eendracht maakt Macht" van Kortgene gai Zaterdag avond, in samenwerking met de gezamen lijke jeugdkoren van Kats en Kortgene, alles onder leiding van dhr A. B. Holster, een concert in de Voorstraat alhier. Het mooie weder heeft er ongetwijfeld toe bij gedragen, dat zeer velen, ook uit andere plaatsen, kwamen luisteren. Na afloop van het concert had een fak keloptooht plaats, die nog honderden op de been bracht. Met genoegen kunnen directeur en ver- eeniging terug zien op dezen avond. Was het vroeger wel eens rumoerig, nu is het een genotvolle avond geweest. Geen wan klank is gehoord. Bruinisse. Sportfeest. Zaterdag middag werd door de voetbalvereniging „Volharding" een sportfeest georgani seerd. Verschillende volksspelen werden uitgevoerd waarvan de uitslagen zijn: Kofferloopen: le prijs Wim Kik; 2e pr. Job Flohil; 3e pr. Arie Fluit; 4e pr. Adri Kik; troostprijs Cor Felius. Tonnetjes kruien: le prijs Janna Ca- pelle; 2e pr. Pietje Stoel; 3e pr. Lena Ok- kerse; 4e pr. Annie Duson. Flesschenrijden: le pr. Nellie Stoel; 2e pr. Adrie van Vessem; 3e pr. Rijn van Leeuwen; 4e pr. Marie Hanse; troostprijs Nettie Zoeter. Stoeltjesrijden: le pr. Leen Haeck; 2e pr. Jacob Jonker; 3e pr. Jan Maas; 4e pr. M. de Raat. Hardloopen: le pr. M. de Raat, medaille beschikbaar gesteld door den burgemees ter; 2e pr. Theo van Duin; 3e pr. Jan Maas; 4e pr. Leen Haeck. Estafetteloop tusschen deelnemers van Bruinisse en Breda, gewonnen door Brui nisse. Tot slot een spannende voetbalwedstrijd om een zilveren beker tussohen Volhar ding I en Breda, welke door laatstge noemde werd gewonnen met 30. Het geheel werd opgeluisterd door de muziekvereeniging „Nu met Hope". Kamperland. 'Diefstal. De jonge man P. de B. alhier, is door de politie van Kortgene aangehouden als verdacht van diefstal ten nadeele van den berber- gier P. de Reijt te Kortgene. Terwijl de buisgenooten van dhr de R. in een andere kamer vertoefden, kreeg verdachte de gelegenheid om in de geld- lade van het café te snuffelen. Er werd daaruit f 8 vermist. Na aanhouding door de politie beken de de B. den diefstal te hebben gepleegd. Hij had toen f 5 bij zich, afkomstig van den diefstal. D'a vlagjesverkoop voor het Christe lijk Militair Verband bracht f 13,60 op. Kortgene. De lijst voor het Helden der zee-fonds „Dorus Rijkers" bracht alhier f 25,35 op. (Belangloos bericht). Chr. Ned. Voetbalbond. Afd. XIII. Zaterdagavond is de finale gespeeld om den tandarts v. d. Velde-beker, tusschen S. D. 0'. I en Rohda I. Het gelukte S. D. 0., door Rohda met 71 te kloppen, voor bet eerste jaar den beker te bemachtigen. Na afloop sprak tandarts v. d. Velde den winnaar toe en reikte den aanvoerder den wisaelfaeker over. Rohda ontving een pracht lauwertak, beschikbaar gesteld door -de firma DUve- kot, voor baar prestatie op de 2de plaats. Voetbal. Wemeldinge. Voetbaluitslag van Zater dag. Wemeldinge JunioresIerseke Juni ores 5—1. Ierseke. Uitslag voetbalwedstrijd van Zaterdag tusschen Wit-Zwart I en Ka- pelle I. Rust 30, einde 43 in 't voor deel van eerstgenoemde. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Goedereede, H. H. van Ameide te Groot-Ammers. Te Vroomshoop J. F. van Veenen, cand. te Enkhuizen. Aangenomen naar Sirjansland (Duive- land), O. G. Bunjes, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Oosthem, H. G. Groene- woud te Balk. Voor Harderwijk, J. D. Kleyne te Ooltgensplaat. Geref. Kerken. Bedankt voor Donkerbroek, D. v. d. Wielen te Boornbergum. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Grand Rapids, M. Hei waar is het toch?" Dan kwam er een lange stilte en de zieke begon weer wartaal te spreken; zijn stem daalde tot een onverstaanbaar ge fluister. „Mila!Milotchka!Zijt ge bang voor mij'? Ziek, gezond, zonder ridderorde, zonder hoogeren rangGij, die zoo zacht en goed zijt, kent gij het boek van Michael? Weet gij, wie hem dien vrede en dat geluk gaf?" Tegen den avond kwam er een oogen blik van kalmte. Serge scheen wakker te worden, en vroeg om drinken. „Waar ben ik?" zei hij, „ben ik in de ambulance? Ben ik gewond?" „Wel neen, gij' zijt thuis, en ik ben het, je Tatiana, die je 'oppast." „Och ja, nu herinner ik mij.ben ik erg ziek?" „Neen, lieveling; de dokter zegt, dat het maar een gevolg is van vermoeienis. Zul len wij aan Peter Andréitch schrijven?" „Neen, dat is onnoodig. Ik zal hem zelf wel schrijven als ik beter ben." „Zoudt ge niet willen toelaten, dat wij iemand van uw familie of vrienden haal den, Paul Markovitch bijvoorbeeld?" her- In den loop van de volgende week zal het 75-jarig bestaan van de Christelijke school Gravenstraat te Middelburg offi cieel worden herdacht. Voor een speciale herdenking is hier zeker alle reden. Immers deze school werd gesticht in een tijd, toen er van de erkenning van het recht van de bijzondere school nog geen sprake was. Er was vrijheid, ja, imaar om nadat men eerst zijn aandeel voor de openbare school geofferd had, de kosten van de eigen school tot den laatsten cent te be talen. Toch heeft men het aangedurfd een school te stichten. Of liever, men heeft het niet aangedurfd de stichting na te laten. 'Ondanks alle moeiten en bezwaren. Zóózeer was men overtuigd van de nood zakelijkheid van Christelijk onderwijs. En bet werk in zwakheid begonnen is door God rijk gezegend. De jubileerende sc'hoolvereeniging deed daarom goed een samenkomst te beleggen om te gedenken wat God gedaan heeft en wat door de oude voortrekkers 'in geloofs gehoorzaamheid werd tot stand gebracht. OPMERKER- koop te Utrecht. Voor Rijssen, M. Hofman te Krabbendijke. Kerkelijk Hoogleeraar. D'e Commissie van voordracht voor de benoeming van kerkelijke Hoogleeraren van wege de Ned. Herv. Kerk heeft ter vervulling van de vacature, ontstaan door de benoeming van Prof. Dr A. M. Brou wer tot gewoon hoogleeraar aan de Rijks- Universiteit te Utrecht, de volgende alfa betische voordracht opgemaakt: Dr F. J. Fokkema, rector der Ned. Zen dingsschool te Oegstgeest; Dr M. C. Slotemaker de Bruïne, secre taris der N. C. S. V. te Utrecht; Dr M. J. A. de Vrijer, Ned. Herv. predi kant te Amsterdam. Het Prov. Kerkbestuur van Gronin- gen heeft toegelaten tot de Evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk de heeren H. F. S. Enklaar te D'elden; J. Bijlsma te Gouda, en F. van Wieringen te Amster dam, allen candidaten aan de R. U. te Utrecht. D'e heer Enklaar stelt zich nog niet beroepbaar. TOENEMEND AANTAL VERKEERSONGEVALLEN. Aan wie de schuld? In bet dezer dagen verschenen „statis tisch Overzicht Verkeersongevallen 1934" publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek uitvoerige gegevens omtrent de in ons land door de politie geconstateerde verkeersongevallen gedurende 't jaar '34. Hieraan zijn de volgende bijzonderheden ontleend: In totaal werden geconstateerd 44.705 (41.815 in 1933) verkeersongevallen waar van 13.430 (11.803) met lichamelijk let sel voor één of meer personen. In 7122 (5832) van de vorenbedoelde gevallen kwam behalve lichamelijk letsel, tevens materieels schade voor, terwijl 31.269 (30.012) ongevallen uitsluitend materieels schade ten gevolge hadden; in 6 (1) ge vallen zijn de gevolgen onbekend geble ven. Het aantal slachtoffers van de verkeers ongevallen beliep 14.936 (13.028), waar van 398 (427) personen ter plaatse van bet ongeval zijn gedood. Bovendien zijn voor zoover is gebleken in 1934 ten gevolge van de bekomen verwondingen nog 346 personen overleden, waardoor bet aantal gedoode slachtoffers is geste gen tot 744 (een vergelijkbaar cijfer voor 1933 ontbreekt). D'e oorzaken der verkeersongevallen wa ren blijkens de statistiek in resp. 78.6 pet. (16.1 pet.) en 7.6 pet. (7.5 pet.) der ge vallen fouten van bestuurders van ver voermiddelen en fouten van voetgangers, dus oorzaken van persoonlijken aard. Ge breken aan vervoermiddelen en de toe stand van den weg (incl. slippen en door glijden) waren resp. in 2.4 pet. (2.3 pet.) nam zij' na eenigen tijd, toen zij zag dat de zieke de oogen wijd geopend bad en ge richt «lp de afbeelding, die de kleine kris tallen lamp nu weder met haar onzekere stralen verlichtte. „Neen". „Zelfs niet Paul Markovitch?" „Neen, mijn oude bonne is mij' genoeg," prevelde hij met een liefdevollen blik, ter wijl hij 'de vermagerde hand over de rim pelige vingers van zijn verpleegster liet glijden. Tatiana zeide niets meer; het kwam haar niet in de gedachten de bevelen van baar jongen meester te weerstreven. De dagen volgden elkaar op met slechts zeer weinig verandering in den toestand van Serge. De dokter kwam twee maal per dag, maar zeide niet veel. „Vóór den negenden dag kan ik niets zeggen," antwoordde hij steeds, als Ta tiana hem vncieg hoe bet ging. Op den negenden dag bleef de koorts weg, en verklaarde de geneesheer, dat het gevaar geweken was; maar met het leven en de gezondheid keerde de oude vroolijk- heid van Serge niet terug. Hij bleef be droefd en stil, sprak weinig en zuchtte veel, (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2