DE ZEEUW tweede blad het adres a. wilking Voor den Zondag Eindelijk vereenigd. Rechtszaken Wat er deze week voorviel zaterdag 7 sept. 1935, Nr 267. rust bij onrust. FEUILLETON VAN Die zullen vergaan, maar Gij zult blijven. I s. 101 27. Niets kan hier zijn stand behouden. Dat is een waarheid die vooral in onzen tijd sterk op den voorgrond treedt. Er is overal de bestendigheid van het onbesten- dijJe dagen des menschen zijin als het gras dat heden bloeit en morgen verdort. Hoogbejaarden vallen aan den dood ten offer maar ook jonge menschen in de kracht van hun leven. Armen en rijken, Ongelukkige stakkerds, die alles wat aan het loven waarde geeft moeten missen, maar dok de meest hooggeplaatsten als de Belgische Vorstin. Wat van het leven geldt, is ook van toepassing oip het bezit. Wie vandaag tot de rijken behoort kan morgen een plaats hebben gekregen in het leger der bezitloozen. De dwaasheid van hen die op hun goed vertrouwen en op de veelheid huns rijkdoms roemen,, kolmt dag aan dag aan het licht. En een hooge positie mist eveneens alle vastheid. Koningen worden van de tronen ge- stooten; vooraanstaanden in het politieke leven worden zonder pardon weggestemd. Niets, letterlijk niets kan hier zijn stand behaf den. Een beklemmende gedachte. Alle vast heid en zekerheid in het leven ontbreekt. Wijl leven in alle opzichten als opi een vulkaan, die elk oogenblik alles wat voor ons van waarde is kan vernietigen. Geen wonder dat velen gebukt gaan on der een somber pessimisme; dat alle le vensmoed ontbreekt. Bij den psalmist, wiens woord hierbo ven is aangehaald, was het anders. Hij behoorde tot degenen die het wel zeer moeilijk hadden in dit leven. Hij moest klagen dat zijn dagen waren ver gaan als rook, dat hiji asch at als brood en dat zijn drank vermengd was met tranen. Maar hoezeer Ook geslagen, hij wan hoopt niet. Zijin dagen zijn als een scha duw, alles wisselt en wankelt, maar en dat is zijin troost de Heere, voor wiens aangezicht hij z3jh klacht uitstort, blijft in eeuwigheid. Hjj klemt zich vast aan den Onveran derlijke, die zal staande blijven en die zich over zijn Sion, over het volk dat op Hem hoopt, zeker zal ontfermen. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Er is over de wethoudersbenoemingen nogal wat stof opgewaaid. Althans vóór deze plaats had. Er liepen heel wat ge ruchten. En gedeeltelijk werden deze ge ruchten vertolkt door de „Middeiburgsche Courant". De van „betrouwbare zijde" ontvangen inlichtingen werden verwerkt tot sensatienieuws. De „zware koppen" en „dikke slagzinnen" ontbraken er alleen maar aan. Wij kunnen geen bewondering hebben voor de wijize, waarop de hoofdredaclfceur van dit blad deze zaak aan de orde heeft gesteld in zijn blad. Journalistieke hoffe lijkheid tegenover andersdenkenden was hem geheel vreemd. De mogelijkheid van een rechtsche meerderheid in het college van B. en W. werd hem een nachtmerrie. Gretig luisterde hij naar de nieuwsbe richten van „betrouwbare zijde", 'It maak te zijn pen vlijmscherp en zijn taal min of meer plat. Zie hier. Hij' begon met dhr v. d. Feltz voor te stellen of te kwalificeeren, zoo ge wilt, als een echte Christelijk Historische socialis- ten-vre'ter. Hy, de erkende leider der rech terzijde, is vanwege die rechterzijde (niet w a arnaar de roode broeders gegaan Een verhaal uit het vroegere Rusland. 18) o— De vader van Serge, de oude admiraal, was een weinig mededeelzaam man. Door zijn za'ken in beslag genomen, was hij slechts zelden thuis. Hard en hoog voor zijn ondergeschikten, was hij knorrig voor zijn kinderen, die dan ook eer vrees dan liefde voor hem gevoelden. De eenige zuster van Serge was na den dood hunner moeder op een kostschool geplaatst. Bij haar terugkomst had de vader haar terstond ten huwelijk gegeven aan een rijk ambtenaar, die ongeveer drie maal zou oud was als zij', en op de gren zen van Siberië woonde. Serge was in bet corps der pages opgenomen, daar hij voor de marine een beslisten afkeer had. Deze omstandigheid was zeer tegen den zin van den ouden zeerob, die bet zijn zoon niet vergeven kon, dat hij een andere carrière bad gekozen dan die, waarin hij oud was geworden. De weinige vacantiedagen, wanneer de en heeft daar gevraagd of er niet een mazzeltje te maken zou zijn voor een wet houderszetel der rechterzijde' Even later 'heet het dan, dat deze Anti-Marxist er geen been in ziet naar de vermaledijde marxisten te etappen voor een koehan deltje (toe maar) over een wethouders zetel. Verder, rechts 'kan zijn zoo heet-begeer- den wethouders-zetel (alweer niet waar) van de Soc. democraten 'koopen. Gevraagd wordt, kan men niet zoo sjacheren (wat een uitdrukking toch!) dat de Vrijheids bond een zetel krijigt? O zoo, wringt daar de schoen; was dat de 'Vrijheiidsbohdsche ünactjiè ernst, om de pas bekeerde V. B.er op een wethou derszetel te plaatsen? Was 'dat de bedoe ling van de „welingelichte zijde", die een compromis wensohte van links en rechts op de basis van de financiën? Jammer, dat die „welingelichte zijde" in het liberale blad 'gelegenheid kreeg zich zoo te vergaloppeeren. Sprekende van' een bijeenkomst van raadsleden, als van het Groot-Middelburgsoh-conclave; dat de per ziken toch zoo heerlijk waren en zoo zoet smaakten dat men er graag meer van zou willen, 'dat de S. 'D. A. P. bereid was Mid delburg aan rechts te verraden. Wat een verschrikkelijk lot stond Mid delburg te wachten, volgens het liberale orgaan: Middelburg verraden aan rechts. links 8 rechts, en dan deze 8 recht- sc'hen ook |een vertrouwensman in het college van B. en W., waarvan de voorzit ter al rechts is, dat is ongehoord. Zoo werd de 3e September alhier voor bereid- Nu zou het 'gaan komen. Voor ve len werd het een teleurstelling. Zonder eeni'ge sensatie, zoo maar, alsof het de doodgewoonste zaak ter wereld was, zijn de zittende webhouders herkozen. Middel burg is niet aan rechts verraden. Alleen de Vrijheidsbondsche fractie heeft bij de beide verkiezingen in groot© zelfgenoeg zaamheid op den eigen candïdaat gestamd. De uitdrukking: „heet begeerden wethou- derszetei" slaat dus cp dsn heer Jeroni- mus. Wie bij' herhaling op zichzelf stemt, moet toch wol héét begeerenl De Redactie van de „Middeiburgsche Courant" zal dus igoed doen de „betrouw bare en welingelichte" zijde een® te toet sen bij' voorkomende 'gelegenheden. Het wordt een vervelende historie als de zoo hardnekkig aangeblazen smeulende vuur tjes zoo geweldig blijven walmen en maar niet willen ontvlammen. Laat ik het hier bij mogen laten. STENTOR. HET CONFLICT ITALIE-ABESSYNIE. De moeilijkheden die Italië bij een even- tueelen oorlog te wachten staan. In het jongste nummer van „Op den Uitkijk" schrijft R. Vedder over de moei lijkheden die Italië bij een eventueelen oorlog met Abessynië te wachten staan. „In een recent nummer van de „Mun- chener Medizinische Wocbenschrift" werd mijn aandacht getrokken door een artikel van een Duitsch medicus ever dit onderwerp. Deze medicus, Dr Steuber, is ter plaatse bekend,, heeft tropenervaring en bespreekt naar aanleiding van het hui dige dreigende conflict de vraag, of Euro- peesche troepen te gebruiken zijn in een oorlog in de tropen. Gezien het actueele van de situatie komt het me voor, dat voor zijn beschouwingen ook bijl de niet- vakmenschen wel belangstelling zal be staan. Het artikel geeft een helder overzicht van de moeilijkheden, die het Italiaansche leger zal hebben te overwinnen. De Italiaansche regeering is blijkbaar voornemens den oorlog te voeren met ge sloten troepen. Daar Italië maar over weinig gekleurde soldaten beschikt, zal deze oorlog eventueel gevoerd moeten wor den hoofdzakelijk met Europeesche solda ten. Dr Steuber vestigt er allereerst de aan dacht Op, dat het heel iets anders is of een Europeaan, die vrij' is in zijn doen en laten, blootgesteld wordt aan den invloed van het tropische klimaat, dan wel of deze deel uitmaakt van een gesloten militair verband. In het laatste geval boet de en keling zijin vrijheid in en moeten er krach tens den oorlogstoestand prestaties van hem gevraagd worden, die een ernstige bedreiging vormen voor zijn gezondheid. De bestraling met direct zonlicht kan in die streken snel den dood ten gevolge kinderen onder het ouderlijk dak terug kwamen, brachten zij1 door in gezelschap hunner oude bonne, 'die eenig gezag in buis had gekregen. Zij' was een soort van factotum, gouvernante en huishoudster tegelijk. De bedienden waren gewoon haar te gehoorzamen; de kinderen kwamen bij elke moeilijkheid tot haar, en door haar 'trouw en handigheid had zij zelfs de gun-st van den norschen heer des huizes verworven. 'Op zijn tiende jaar werd Serge in het corps van pages geplaatst. Hij had moeite, om zich in deze nieuwe levenswijze te schikken; maar toen hij' er aan gewoon was geraakt, werd 'hij ijveriger in de stu die en vuriger in het spel, dan een zijner kameraden. Nieuwe invloeden hadden spoedig die zijne eerste levensjaren uit- gewisc'ht. Na de schitterendste examens afgelegd te hebben, kwam bij van school, met den vasten wil, om een nuttig lid der maat schappij te worden. Zoo trad hij de wereld in. Slechts één zaak ontbrak hem: het ééne noodige. Het ongeloof en de spotternij! zijner schoolmakkers stond hem tegen, wel ge loofde hij aan het bestaan van een God, maar dat was ook alles. Hij' kende niet de liefde van God, die Hij in Christus Jezus hebben. De schrijver van het gendemde artikel memoreert enkele gevallen, die hij van nabij heeft meegemaakt, en waarin soldaten en officieren, die zich niet voor zien hadden van een tropenhelm, binnen zeer korten tijd aan zonnesteek overleden. Iemand wilde zioh door zonnebaden te gen dan schadelijken invloed van de zon „harden". Na het derde zonnebad werd hiji begraven! En of nu de zen schijnt vanuit den helderen onbewolkten hemel of dat de zon bedekt is door wolken, in beide gevallen dreigt in die streken het gevaar van zonnesteek. In het vlakke land van Abessynië is de temperatuur in de zon 70 gr. G., en er zijn bodemtemperaturen gemeten van 80 gr. C, Wat dit beteekent voor de voeten van hen, die lange marschen moeten ma ken, laat zich gemakkelijk indenken! Het zuidelijkste deel van de Roode Zee is het heetste gebied van de aarde. De temperatuur in de schaduw bedraagt daar 50 gr. G. (122 gr. F.). Uit deze getallen laat zich gemakkelijk afleiden, welke hooge eischen er aan den Europeaan worden gesteld om deze in vloeden van het klimaat te weerstaan. Daar komt nog dit bijl. In den regel is de lucht in die streken nagenoeg volkomen met waterdamp verzadigd. Zooals bekend is, moet de lichaamstem peratuur van den mensch constant gehou den worden, en één van de belangrijkste mechanismen om dit te bewerkstelligen is de zweetsecretie. Wil dit echter effect heb ben, dan moet het zweet kunnen verdam pen. Door het verdampingsproces wordt warmte aan de huid onttrokken, wat ten gevolge heeft, dat het geheele lichaam een afkoeling ondervindt. Opdat het zweet kan verdampen, moet echter de lucht zoo min mogelijk waterdamp bevatten. De verzadiging van de lucht met wa terdamp is dus een ernstige belemmering voor de natuurlijke warmteregulatie. Is eenerzijlds door dezen toestand de warmte-afgifte sterk verminderd, do warrnte-productie is sterk verhoogd door den zwaren spierarbeid, die van de solda ten gevraagd wordt. Deze factoren maken dus de kans op een stoornis in de warmteregulatie zeer groot en de gevolgen van „warmtestu- wing" zijn zeer ernstig, en kunnen den dood tengevolge hebben. Men heeft wel beweerd, dat dit voor de Italiaansche soldaten niet van zoo groote beteekenis zou zijn, omdat zijl in hun land warmte gewend zijn. Dr Steu ber vestigt er de aandacht op, dat de warmte in Italië belangrijk minder is dan in Afrika, zoodat dit argument weinig steekhoudend is." Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfecfie Tapijten - Gordijnen Bedden Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST HET AFTREDEN, VAN MINISTER DECKERS. In de „Militaire Spectator" wordt hulde gebracht aan den pas afgetreden minis ter van Defensie, mr dr L. N Deckers, die erin geslaagd is, „aan verdere legeraf- braak paal en perk te stellen, den grond slag te le'ggen om het volk het onmisbare vertrouwen in zijn weermacht te doen herkrijgen en verbetering heeft weten te brengen in de omstandigheden waaronder in het leger wordt gediend." In de laatste twee jaren van het bewind van dr Deckers kon, op grond van 't ver trouwen in 's ministers beleid, mede ge stimuleerd door de gewijzigde internati onale omstandigheden, een kentering ten goede worden waargenomen in de alge meen© waardeering van ons volk voor de instandhouding van een voor haar taak berekende weermacht. Zoo scheen dan eindelijk een periode van herstel, gelegenheid biedende tot het heeft geopenbaard, noch het bederf van zijn eigen hart. Moedig en vol van de schoonste ver wachtingen was hij ten oorlog uitgetrok ken, in de vaste overtuiging, dat hij' een groote daad zou doen, zich naam zou ver werven en 'zijn vader zelfs zou verbazen, en dat 'hij dan zijn lauweren zou neerleg gen aan de voeten van een jong meisje, waarvoor 'hij reeds sedert eenige maanden genegenheid koesterde. Hoe werd hij in zijn eerste hoop teleur gesteld. Hij had dapper gevochten, maar de ziekte en de wonden 'hadden hem buiten gevecht gesteld, voordat hij nog tijd had gehad, om 'het gro'ote wapenfeit, dat hij zich voorspiegelde, te kunnen 'bedrij ven. Nu kwam hij terug, 'bedrogen in zijn verwachtingen, ondermijnd door de 'koorts, bedroefd over het verlies van zijn vriend, Michael Bronitzky, en in den geest ver volgd door de vreeselijke tooneelen, die hij had bijgewoond. Met bet heete voorhoofd op de band geleund, bleef bij zitten peinzen. In den geest zag hij zijn makker, ba dende in zijn bloed op de eenzame vlakte van Plevna. Hij bevond zich weer cp het slagveld. Petrof zag hij daar ook, worste lend tegen de ijzeren hand des doods, af zichtelijk in zijn wanhoop. Hij hoorde inhalen van achterstand op verschillend gebied, in zicht en het moet teleurstellend worden genoemd, dat juist onder die om standigheden het bewind van dr Deckers die voor een en ander den grondslag heeft gelegd, en die met de nooden van de weer macht zoo grondig bekend is, een einde neemt. Er was bij Defensie een continuï teit ontstaan, waarvan de voordeelen moeilijk kunnen worden overschat. Men moet in de geschiedenis meer dan 100 jaren teruggaan om een zoo lange onaf gebroken ministeriëele ambtsperiode bij 't toenmalige departement van Oorlog aan te treffen, als welke nu door dr Deckera is afgesloten. Zijn Excellentie houde zich overtuigd, dat haar vertrek van het Plein door de Koninklijke landmacht in al haar gele dingen wordt betreurd, dat men in het bijzonder in dien kring haar dank west voor haar onverflauwde belangstelling voor het leven en streven in de weer macht. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 6 September 1935. J. D. G., 36 jaar, landbouwer te Koude- kerke, was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtre ding van de Algemeene Politieverordening van Koudekerk© (in de gemeente Koude kerk© voor zijn woning aan het Slobher- duinsche voetpad plaatsen van een ijzeren afrastering) werd veroordeeld tot een geld boete van f 1 of 1 d. De Officier van Justitie eischfe beves tiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. De verdediger van verdachte, Mr A- v. d. Weel, advocaat te Middelburg, bepleitte ontslag van rechtsvervolging. <3. B, grond «mie?, 2-1 jaay, te 'i- Poe. renhoek, was in nooger beroep gekomen legen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens over treding van de Jachtwet, n.l. het zondeT voorzien te zijn van een jachtacte zich met een schietgeweer buiten openbare wegen en voetpaden in het veld bevinden, en we gens overtreding van de Wapenwet, n.l. op den openbaren weg een wapen bij zich hebben, werd veroordeeld tot twee boeten van f 20 of 20 dagen voor iedere boete. Eisch: Bevestiging van het vonnis warvan hooger beroep. M. v. F., touringcarondern., 32 jaar, te Vlissingen; W. F., 40 jaar, touringcaron- dernemer te Vlissingen; J. P. K-, 36 jaar, touringscarondernemer te Vlissingen; die in hooger beroep waren 'gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, waarbij zij wegens overtreding van de wet op de openbare vervoermidde len, n.l. een autobusdienst in werking houden zonder de vereischte vergunning, werden veroordeeld: no. 1 f 25 of 10 d., no. 2 f 25 of 10 d.; no. 3 f 25 of 10 d. Verdachten 1 en 3 waren ter zitting verschenen, en werden rechtskundig 'bij gestaan door Mr E. L. Visser, advocaat te 's-Gravenhage. Verdachten erkenden de feiten, doch zij meenden niet strafbaar te zijn, omdat zij geen geregel den 'dienst onderhielden naar Rotterdam. Zij plaatsten advertenties voor een reis naar Rotterdam en b ij g e- noegzame deelname werd de reis uitgevoerd. Zij maken ook wel andere reizen als naar Roterdam- Verder werden eenige getuigen gehoord die allen een plaatsbewijs in de autobus hadden geno men voor een reis naar Rotterdam. De Officier van Justitie achtte de feiten bewezen en eischte tegen de verdachte M. v. F. en W. F. bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep en tegen verdachte J. P. K. vernietiging van het vonnis, waarvan hooger beroep en veroordeeiing tot een geldboete van f 25 of 10 d. De verdediger van verdachten is van meening, dat men hier niet te doen heeft met een geregelden autobusdienst, maar met een excursie. Een geregelde dienst is hier niet aanwezig. Men houdt een tocht. Volgens verdediger zijn verdachten niet strafbaar en vraagt bij de Rechtbank de vonnissen van den Kantonrechter te ver nietigen en verdachten te ontslaan van alle rechtsvervolging. P. A-, 47 jaar, landbouwer te Koude kerk©, was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den Kantonrechter te weer de verwenschingen der gewonden en het kermen der stervenden; daarop zag hij plotseling een vrouw in rouwgewaad naast zich staan, die hem onder tranen smeekte haar zoon terug te geven. D'at was hem te veel. Hij stond op als om dit akelig gezicht van zich te drijven, en de koorts gaf hem kracht om met groote stappen gedurende langen tijd de kamer op en neer te wandelen. "Wat zou het hem in dit oogenblik goed gedaan hebben, Hem te kennen die op bet kruis den vloek gedragen heeft van deze zondige wereld, de Eenige, die alle wonden kan genezen en zelfs de donker ste wolken kan verdrijven. „Als het waar is wat men mij altijd ge leerd heeft, dat God de wereld regeert, dan moet het wel een wreed God zijn, die gaarne ziet lijden, en als een duivelsche macht er behagen in schept de mensch- heid te kwellen. Zou dan de Schepper der werelden niet de macht hebben om te zeg gen: „nu is 't genoeg?" Als Serge het Woord Gods in handen had gehad zou hiji er de werkelijke ver klaring van het raadsel van het lijden des menschen in gevonden hebben; maar on der de boekdeelen, die zijn tafel bedekten zou men tevergeefs een Bijbel gezocht heb ben. Eenmaal in de vier jaar moeten alle Gemeenteraden in geheel het land op den zelfden dag bijeenkomen. Dat was Dins dag j.l. het geval. Zeer vele eeden of be loften zijn dien dag afgelegd en overal op een kleine uitzondering na, zooals in Westkapelle, waar de linkerzijde sabo tage pleegde door weg te loopen wer den de wethouders gekozen, die voor vier jaren de gemeenten weer mee zullen hel pen besturen. Zoo bier en daar leverde die verkiezing verrassingen op door de nieuwelingen die wel of soms (zooals in Middelburg) niet gekozen werden. Met de financiën van het landbouw- orisisfonds, het fonds, waaruit een groot deel van den steun aan den landbouw wordt betaald, schijnt het er niet zoo best voor te staan. Men sprak en schreef reeds van eau tekort van enkele tientallen mil joenen Het gevolg is geweest, dat de hef fing op granen is verhoogd, zoodat mis schien hier en daar een kleine brood- prijsverhooging zal worden toegepast. Het is wel te betreuren, dat het dien weg op moet. Voor zeer vele gezinnen beteekent bii het naderen van het winterseizoen een verhooging van den broodprijs (en mis schien ook wel van den melkprijs) ver meerdering van zorgen en gebrek. Temidden van de economische proble men ia de Jaarbeurs geopend. Hoe abnor maal de toestanden ook zijn en nog diei- gen te blijven, men verliest in de kringen van handel en industrie toch niet den moed. Door taaie inspanning tracht men het hoofd boven water en zijin bedrijf in stand te houden. Bij onze Zuiderburen was deze week groote droefheid. Hun geliefde Koningin werd ten grave gebracht, op een wijze, die wel heel duidelijk heeft doen blijken het innige medegevoel van het .Belgische vo'k not hot zoo nmar gsltvffea Kt niagtthttis. Gód g.-v» dan jeugedsoa. Ko ning, die den indruk maakte een gebroken man te zijn, kracht om weer zijn taak te genover zijn kinderen en zijn volk te vol brengen. In Genève spant het nu. De langver wachte Volkenbondsraadsvergadering is "Woensdag begonnen en reeds Donderdag vertrok de Italiaansche vertegenwoordi ger toen de Abessynsche afgevaardigde het woord voerde. Dat belooft inderdaad weinig goeds! Men kan niet ontkennen, dat de Abessyn en de Rus rake zetten deed! In 1923 werd Abessynië door Frankrijk en.Italië met veel vertoon in den Volken bond binnengehaald, Engeland verzette er zich tegen.Toen noemde de Italiaansche af gevaardigde Abessynië „een verre natie, die zich tot nu toe aan den rand der groote internationale stroomingen heeft gehouden, doch die. dank zij de bewonde renswaardige standvastigheid, waarmee zij haar godsdienst en haar nationaal ka rakter bewaarde, een aanspraak op rid derlijke achting heeft verworven, waar aan men hier recht moet doen weder varen". Nu is Abessynië volgens datzelfde Italië een volk van barbaren, dat reeds lang geen vertrouwen meer verdient, dat niet langer waard is, lid van den Volkenbond te zijn! Het kan verkeeren! We zullen intusschen eens zien, hoe men zich te Genève uit de moeilijkheden redt en of men met toepassing van het recht beide partijen tevreden kan stellen! Middelburg, waarbij hij wegens overtre ding van de Paardenwet, n.l. als eigenaar en houder van een merrie, welke een veu len heeft geworpen niet zoolang het veulen niet is gespeend, op vordering onmiddel lijk het desbetreffende dekbeiwijs vertoo- nen aan de daartoe aangewezen ambtena ren, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. Eisdh: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. B. M., 72 jaar, zonder beroep, te Arne- muiden, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens over treding van de Vogelwet, n.l. nesten van beschermde vogels vervoeren, werd ver oordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. met verbeurdverklaring van de in beslag genomen vogelnesten. De Officier van Justitie eischte bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Opeens bracht zijn onbestuurde gang hem voor een schilderij, den Christus voorstellende, die in een hoek van de ka mer hing. De vergulde lijst schitterde bij het licht van een kleine lamp, die Tatiana zorgvuldig eiken avond had aangestoken sedert het vertrek van haar jongen mees ter, terwijl zij daarbij' nooit naliet te bid den om hem voor hét vuur der ongeloovi- gen te beschermen. Zij dacht dat deze lamp in het ledige vertrek aangestoken, het kind van haar hart, zooals zij hem noemde, beschermen zou. Serge beefde onwillekeurig, toen hij het heiligenbeeld zag. Hij hield stil en liet er langen tijd zijn blik op rusten. De oogen van den Christus schenen op hem gevestigd met droefheid en medelijden in den blik. Het onbewege lijk gelaat scheen bezield te worden bij: het schijnsel van de nachtlamp. „En Gij dan!" riep hij opeens uit. „Gij, die Heiland heet, kunt Gij dan niets doen voor deze lijdende aarde? Zult Gij' dan niet beletten, dat er bloed stroomt en onge- rechtipheid woont tot het einde toe? Daarop scheen he beeld een gestrenge uitdrukking aan te nemen. „Bijgeloof!" bromde hij, en blies de lamp uit die bet verlichtte. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5