MAISON DE BONNETERIE NILLMIJ WAARSCHUWING I PARKHOTEL JAPONNEN, COMPLETS, MANTELS, MANTEL- COSTUUMS, BONTMANTELS, HOEDEN, enz. zoowel voor Dames als voor Jongemeisjes, ENG. JONGENS- en JONGEHEERENKLEEDING op WOENSDAG, DONDERDAG en VRIJDAG a* Er waren weinig •geldzorgen.... Toen hei ergste gebeuitle.^ was er gelukkig een PO LIS VAN DE S bouw Uitnoodiging AMSTERDAM DEN HAAG toont hare Najaars- en Wintermodellen alsmede hare uitgebreide collectie in tot in de grootste maten in SOCIËTEIT „SINT JORIS", Balans, Middelburg LEVENSVERZEKERING-MIJ. Ingezonden Stukken Marktberichten Telegrammen. Burgerlijke Stand. thoudersver- leid, dat in ocraten veel p het dage- JD.A.P. drie en Rotter- rood college aar dus alle verkiezingen ken. en zij zich verbluffend esteld als de de S.D.A.P. n te toonen, tunnen doen i staat zijn ïllen. b financiëele heden geeft l gebreke te ir ook bij de daarop toen aar dat ver liet voort te itterende be de som. dien aard lers, aan wie •eugde leven, OPMERKER. ,uto uit Rot achtig remde lfs zoodanig, van den weg rijder gegre- ofd door den >eg een zware kort daarna •leden. t de Fok- misch onder en van het Tel. verschil- men over de ïdberg, direc- tldaar is om- nstratievlucht iegtuig G 10. is jhr. Sand men. itaire autori- icieten vormen :hines, welke i met het oog or de uitbrei- ïtmacht. O.a. hillende leden het departe- >rg voerde ge- hillende acro- itoriteiten be- welke de vlie- hoogte van verticaal naai agen de aan- Laling vol gas snblik gebeur- lar de afstand m men waar, ire uit elkaar d naderde hei met een slag ïeter van het agen verspreid onderd meter, de men naar neergekomen, ntdekte kwam sr geen enkele nelheid te ver geheel open, •fgezet, de rie- in het toestel niet los gezet, ,n de handen enkele poging et vrij gröote andberg bij de duizend naar ig bewusteloos estel een snel- meter en met liegtuig op de IW Mij. -n de vergade- stuur der Z. L. ontleenen wij: leling werd ge- de Zeeuwsche r den Minister ouders in Zr en Walche- worden toege- stierkalveren schetsing aan ze gecastreerd n aantal van jrschreden. Dit ar zijn. i althans voor nadeelen der tegemoet ge- leeschproductie tijd in een uit- verkeert en de CAPPON WENDPL93GEN. Ie prijs Ploegwedstrijd Holl. Mij van Landbouw, met de nieuwste verbeteringen. Hardstalen rijsters. Mooiste grondlegging, laagst in prijs. Met vast en draaib. voorst, en voorst, om kanten af te ploegen. Voor de vele bewijzen van deel neming en belangstelling, betoond bij de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde Zuster CATHALINA OP 'T HOF, betuig ik mijn hartelijken dank. Wed. JACa. LAGRAN— OP 'THOF. Borssele, September 1935. Voor de vele blijken van belang stelling, betoond bij mijn benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, betuig ik mijn har telijken dank. JACs. NIJSSE. 's-Heer Arendskerke, 7 Sept. 1935. voor hen. die zulks nog niet mochten weten WESTERSINGEL ROTTERDAM heeft zijn prijzen verlaagd Logies m. uitgebr. ontbijt f 2.25 met bad f 3 Koffietafelf 0.60 Uitpakkamers. Zalen voor recepties en partijen beschikbaar. Garage en parkeerterrein vrij. CAPPON STALEN CULTIVA- TOREN. Verbeterd en verzw. model om te stoppelen en diep te rijden. Veert.- en Sleepcultiv. Schijfeggen voor tractor en v. paardentractie. Prijscourant gratis. Fa. IZ. CAPPON, Heinkenszand(Z.) Leverancier van H.M. de Koningin 0 A P P O N STALEN PATENT EGGEN. Ned. Octr. no. 19326. Ie pr, zilv. medaille en diploma der Z.L.M. en N.C.B. Tanden van Orig. Shef field staal, 4-5-0-balks en 10-12-14- en 10-balks, schuddend en vlak. Groote duurzaamheid. Inspecteurs: G. DE LOOZE.Molenwater N.4I Tel.6IÖ, MIDDELBURG AP.C.v.LEEUWEN.Wijngaardstr. 13 GOES WAGENS op luchtb. en assen op kogellagers, geh. v. staal verv. Het meest moderne, economische, duur zaamste en lichtstloopende vervoer middel voor den vooruitstrevenden landbouwer. prijzen van het vleesch in de naaste toe komst eerder zullen dalen dan stijgen, heeft het Dagel. Bestuur van de Gronin ger Mij. van Landbouw aan het Land bouw-Gomité medegedeeld dat een ver hooging van de thans bestaande heffing op vleesch ten bate van het Landbouwcri- aisfonds gevoegelijk kan warden toegepast tot 2j pet. Het Dagel. Bestuur der Z. L. M. heeft zich met deze zienswijze vereenigd Afschaffing accijns bij huisslachtingen. Het Landbouw-Gomité ontving het ver zoek te overwegen om bij de regeering aan te dringen op afschaffing van de hef fing van 10 pet. accijns bij huisslachtingen van rundvee. Besloten werd dit verzoek te steunen. Toestand kleine landbouwbedrijven. Het college van Regeeringscommissarissen heeft een rapport over den toestand van de kleine landbouwbedrijven samenge steld, dat in het Dagel. Bestuur uitvoerig werd besproken en waarvan met belang stelling kennis werd genomen. In het rapport wordt er op gewezen, dat onder de huidige omstandigheden, nu emigratie en trek naar de steden het lan delijk bevolkingssurplus niet kunnen weg nemen het bestaan van het kleine bedrijf een sterke toeneming van de werkloosheid en pauperisme ten plattelande voorkomt. In het bijzonder wordt er de aandacht op gevestigd, dat de vermindering der vaste lasten en de uitbreiding van het credietwezen vooral ook de positie van 'het kleine bedrijf zullen kunnen versterken, terwijl het scheppen van de mogelijkheid voor de kleine landbouwbedrijven om op billijke voorwaarden grond bij te pach ten of aan te koopen eveneens overweging verdient. Bedrijfsradenwet. Eertijds heeft het Da gel. Bestuur zijn bezwaren bij het Land bouw-Gomité ingediend tegen de instel ling van bedrijfsraden in den landbouw, daar deze lichamen voor de goede verhou dingen in het landbouwbedrijf ten eenen- male ongewenscht wotrden geacht. H|et Landbouw-Gomité deelt thans met- de, dat de kerncommissie-landhouw, ex artikel 8 der Bedrijfsradenwet in overwe ging heeft genomen een bedrijfsraad in te stellen voor West-N.-Brabant en Z.- VIaanderen. Besloten werd een schrijven tot het Landbouw-Ccmité te richten waarin nog maals krachtig geargumenteerd tegen de instelling van deze bedrijfsraden stelling zal worden genomendaar gemeend werd, dat de huidige tijdsomstandigheden aller minst gedoogen dat bedrijven nieuwe las ten warden opgelegd. Niewve regeling van de pacht. De nieu we voorstellen tot regeling van de pacht werden opnieuw uitvoerig besproken. Besloten werd een concept-adres op te stellen waarin het Dagel. Bestuur zijn be zwaren tegen de voorgestelde regeling weergeeft. Prijs consumptieaardappelen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de aardappelsteunregeling 1935. De prij'zen der consumptieaardappelen bewegen zich thans op een zoodanig laag niveau, dat 'ngrijpen van. Overheidswege dringend noodzakelijk wordt om een blijvende in zinking der prijzen te voorkomen. De teeltheffing van f30 per H.A. is ten eenenmale onvoldoende om de teelt van consumptieaardappel op de klei op een loonende basis te stellen. Besloten werd het Landbouw-Gomité te verzoeken bij de Ned. Akkerbouw-Centrale nogmaals aan te dringen op een gediffe rentieerde denaturatietoeslag voor klei en zandaardappelen, die voldoende hoog is \oor een loonende prijs der consumptie aardappelen. Medegedeeld werd dat spoedshalve door hef Dagel. Bestuur een dergelijk verzoek reeds telegrafisch tot de Nederl. Akker bouw-Centrale werd gericht. Veehouderij. Le drie Centrale Land bouworganisaties hebben zich tot den Minister van Landbouw en Visscherij ge wend met het verzoek, gezien het voor uitzicht dat door het groote aanbod van slachtvee de vleeschprijzen sterk zullen dalen, zoo spoedig mogelijk wederom vee uit de markt te nemen en den invoer van buitenlandsch vleesch geheel te doen op houden. Richtprijzen akkerbouwgewassen. Nu de oogst over het algemeen belangrijk lager is dan het vorige jaar en voor enkele ge wassen o.a. zelfs tegenvalt en voor den akkerbouw als een gemiddelde oogst kan worden beschouwd, blijken de richtprijzen van de verschillende gewassen te laag te zijn om tot een eenigszins loonend akker bouwbedrijf te komen. Het Dagel. Bestuur heeft dan ook op nieuw bij het Landbouw-Comité aange drongen om pogingen in het werk te stel len dat de richtprijzen der akkerbouw gewassen zullen warden verhoogd. Regeling varkenshouderij. Naar aan leiding van een verzoek van de Zeeuwsche landbouworganisaties werd medegedeeld, dat aan Zeeuwsch-Vlaanderen 2500 extra biggenmerken zijn toegewezen. Betreurd werd dat het verzoek der Zeeuwsche landbouworganisaties om een boiogere toewijzing van mestvarkens te verkrijgen, werd afgewezen. Indien de provincie Zeeland voor 1936 slechts 37.810 varkens boven de 25 k.g. mag aanhouden, beteekent dit een beper king van ruim 31 pet. in vergelijking met 1935. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de toewijzing van varkens voor de huisslacht, fokzeugen en beeren niet inge krompen kan worden, dan wordt de be perking voor degenen die gewoon waren, voor den slager te mesten, ongeveer 60 70 pet. Het Dagel. Bestuur is van meening, dat deze beperking niet kan warden aan vaard. Beslaten werd nadere stappen te doen om de toewijzing van mestvarkens te krijgen. Nederlandsche pluimvee-federatie. Ter bespreking van de omstandigheden die thans in de pluimveehouderij zijn in getreden, werd 'gisteren te Utrecht in een vergadering van het bestuur der Neder landsche Pluimvee-Federatie besloten een telegram van den volgenden inhoud aan den Minister van Landbouw en Visscherij te zenden: „Het bestuur van de Nederlandstfhe Pluimvee-Federatie veroorlooft zich de vrijheid ter kennis van Uwe Excellentie te brengen, dat de omstandigheden thans zoo danig zijn, dat aan de bedrijven der pluim veehouders voor het grootste gedeelte kleine boeren in de zandstreken door de graanrechten en andere monopoliehef fingen op door de pluimveehouderij ge bruikte voederartikelen een ontzaglijke be lasting ten bedrage van circa f 18 millioen per jaar wordt opgelegd om als steungel den te dienen voor de graan- en andere akkerbouwgewassen verbouwende boeren, die veelal grootere bedrijven hebben. De in groote soberheid levende, veelal arme boeren-pluimvéehouders betalen mee voor een goed deel aan den steun aan de over het algemeen beter gesitueerde bouw- bo'eren. De pluimveehouderij is in een onhoud- baren toestand gekomen. Het bestuur verzoekt Uwe Excellentie spoedig een onderhoud te willen toestaan ter 'bespreking van de ingetreden situatie". Kuiten verantwoordelijkheid der Redactie Evenals het vorige jaar zal weder van wege de Stichting „Hoenderluo", met ver gunning van B. en W. van Goes een apenbare collecte gehouden worden, ten bate van haar opvoedingswerk onder de jongens. Wij spreken hierbij den wensch uit, dat de vrijwillige collectanten, die vorig jaar geheel belangeloos hun mede werking verleenden, met evenveel animo en moed hun mooie taak weer zullen vol brengen en dat er mild geofferd moge worden door alle ingezetenen, opdat deze zeer belangrijke jeugdarbeid, vöor meni- gen knaap een toevluchtsoord, voortgang moge vinden. De collecte zal plaats vinden 'op Don derdag 12. Sept. a.s. en geleid warden door den heer A. M. Gillissen, Westsingel 117. Hartelijk aanbevolen door: Da J. J. HOMBURG. Ds P. J. STEINZ. Ds M. VAN DER VIS. Quist, d.; M. van Belzen geb. De Rid der, z. Getrouwd: J. van Belzen, 21 j. jm. en G. Grootjans, 22 j. jd.; L. Klap, 24 j. jm. en M. J. Vader, 22 j jd.; A. Meerman, 21 j. jm. en G. Siereveld, 22 j. jd.; J. Overbeeke, 27 j. jm. en G. Labruijére, 25 j. jd. Overleden: N. Grootjans, 85 j.. weduwe van J. Baak. (M. G.) GRIJPSKERKE. Bevallen: A. de Wolf geb. Gevaal, d.; J. Sturm geb. Tissink, d.; C. Poppe geb. Koene, z.; R. Marinissen geb. Geertse, z.; P. M. Vlieger geb. Lou- werse, z. (M. G.) MELISKERKE. Bevallen: J. Wisse g'eb. Matthijss©. d. (M. G.) RITTHEM. Bevallen: G. Breel geb. L'ingemanse, d.; W. L. Roelse geb. Osté, z. en d. (M. G.) ZOUTELANDE. Bevallen: M. R. Bras ser geb. de Zanger, d. (M. G.) Van 2531 Augustus. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: A. Versluijs, 27 j. jm. en G. J. Jasperse, 29 j. jd. (M. G.) Valsche rijiwielplaatjesbende. HILVERSUM- Naar wij thans verne men, heeft do Hilversumsche recherche in samenwerking met de Larensche politie gistermiddag nog twee personen gearres teerd, welke verdacht worden 'betrokken te zijn bij den handel van de valsohe rij wielplaatjes-bende, welke in het Gooi ope reerde. De politie heeft nog niet kunnen ontdekken op welke wijze de plaatjes zijn vervaardigd. Wel heeft men ontdekt, dat het hier waarschijnlijk een wijdvertakt complot betreft, dat zich in het geheele Gooi en daarbuiten verbreidde. Nog meer arrestaties zijn te verwachten. Over de maand Augustus. KLOETINGE. Gehuwd: 8, Gerard Ma- rinus van Weele. 25 j. jm. te Wol- phaartsdijk en Maatje Hendrika de Jon ge, 24 j. jd. Geboren: 12. Jacoba Jacomina, d. v. Abraham Cornelia van Wijck en Pieter- nella van Belois; 17, te Goes, Adriana Jo hanna, d. v. Johannis Jan de Jonge en Elizabeth Goedegebure; 22, te Goes, Jaco bus Cornelis, z. v. Jacobus Westveer en Cornelia Theodora Sijbesma. Overleden: 15, Johan Labeur. 55 j., echtgenoot van Geertruida Paauwe. ARNEMUTDEN. Bevallen: J. van Bel zen geb. Theune, d.; T. Marteijn geb. Van de Grutter, d.; M. W. Meeuweche g'eb. MIDDELBURG. 6 Sept. Op de veiling deden: Spinazie 711, Postelein 18, Augurken 211, Wagenaarsboonen 34, Suikerboonen 58, Stoksnijboonen 5'17, Stamsnij'boonen 4—14, Stokprincessen- boonen 516, Stamprincessenboonen 510, Zilveruien 16. Peen 23, Uien 1,52,5 ct., alles per Kg.; Zuring 13, Peterselie 4-6, Selderij 35 ct., alles per chip; Peen 2—3,5. Rapen 23,5, Kroten 22,5, Prei 5,57, Selderie 13, Ra barber 11,5, Rammenas 12 ct., alles per bos; Savoyekool 25, Roodekool 41 5,5, Boerekool 1, Bloemkool 1,513, An dijvie 1'2,5, Kropsla 12, Komkom mers 12 ct., alles per stuk. Bloemen: Asters 13, Gladiolen 25, Strobloemen 2 ct., alles per bos. Fruit. Pruimen: Reine Victoria 20, Reine Claude 3>16, Witte Wijns 49, Tonneboer 4 ct. Druiven: Francken tha ler 1525, Black Allicante 1825, Witte 715, Tomaten 15, Bramen 612, Mo rellen 23 ct., alles per Kg.; Moerbeien 7 ct. per doos; Netmeloenen 4>7, Ananas- meloenen 6'13, Suikermeloenen 5>7, Perziken 24, Vijgen 0,51 ct., alles per stuk. GOES. Veil. vereen. „Zuid-Beveland". Groentenveiling van 6 Sept. 1935. Boo- nen: Stoksnijboonen 814, id. 2e soort 4 7, stamsnijboonen 56, stokprincesse- boonen 813, rentegevers 46, perfect- boonen 46, dubbele princessen 46, p. 100 K.G. Diversen: Blauwe druiven 1623, idem 2e soort 13, tomaten 24, pruimen 26, spinazie 5, koolrapen 0.70, aardappelen 1.903.30, Poters 1, alles per 100 Kg. Vijgen 1.101.70, bloemkool 514, id. 2e soort 1.506, roode kool 2.504.50, groene sav. kool 14.60, gele sav. kool 2, witte kool 2.302.90, kropsla 1.80, andij vie 1.502.50, meloenen 28, witte 'kom kommers 14.10, groee idem 1, augur ken 0.070.14, alles per 100 stuks. Wor telen 2'5, rammenas 2.30, selderie 1.60 1.80, alles per 100 bos. KAPELLE. Veiling van 6 Sept. Ap pels: Codl. Keswiok 1—7, Jacq, Lebei 1 —7, Manks Godlin 3—19, Transp. de Cronsels 317, The Queen 46, Zigeu nerinnen 513, Bismarck 14, Guldelin gen 1—5, Gansebout 14, Tuinzoet 3—6, zoete Ribbeling 14, Bloemzoet 24, i onst. de Groote 35, Signe Tillish 2—6, Warnersking 25, Fransche Schijven 35, Bramley's Seedling 46, Oranje- reinetten 24, Goesche Marktappels 3 4, Striepappels 13, zoete Herfstappel 14, Leven d'Alma 36, James Grieve 512, Handsmuil 13, Reinette d'Au- tomne 34, Lantaarnappels 37, Rei nette Baumann 24, Wijnappels 2, Early Vistoria 28, zomercourtpendu 23, La dy Henneker 13, Cox Pomona 25, val appels 12: i eren: Glapp's Favorite 310, Tr. de I Vienne 619, Bonne Louise d'Avranches i 628, Juttepeer 421, Seign d'Esperen 211, Williams Duch. 25, Bon Ghret. William 29, Calleboutsperen 13, Vij- genperen 14, Souv. de Congres 38, Dr Jules Guyot 4-7, Dr Cornelis 35, Br. de Merode 26, id. Hardy 313, id. Le brun 38, id. d'Amanlis 211, id. Du- randeau de Tongres 36, id. Beukers 3 4, i et. Marg. 37, Pondsperen 14, Duifjesperen 13, Marsepijüperen 12, dubb. Bergamotten 35, ronde Perzikpe ren 14, Diamantperen 13, Mad. Trey- ve 25, Wijnpeer 12, Sijsjesperen 6, Fransche Wijnperen 46, Sold. Labou- reur 25, Spekperen 13, Maagdeperen 56, Herzogin Elza 35, Blanke Sui- kerij 12, peren z. Zaadhuis 12, Ca- labasperen 12, Citroenperen 12 Pruimen: Belle de Louvain 38, Reine Victoria 210, Reine Claude Verte 613, Jeffersonpruimen 512, Abrikoosp rui men 49, Kirkuspruimen 710, Septem- berpruimen 412, Tonneboers 24, Per- zikpruimen 38, Rode Eierpruimen 57, gele eierpruimen 69, Dietrich Uhlhorn 5, Kwetsen 8. Coe's Golden Drop 25; Diversen: Frambozen 1928, bramen 2224, blauwe Druiven 1422, tomaten 34; .Groenten: dubb. princessen zonder draad 45, snijfooonen 4, rentegevers 7, tros- princ. z. dr. 9, stokperfect z. dr. 7, sjalot ten 2 ct. alles per k.g.; savoye kool 35, roode kool 25, witte kool 25, bloem kool 34, komkommers 1, meloenen 9 12 ct. alles per stuk; andijvie 1,10 gld. p. 100 krop, perziken 29 ct. p. stuk, vijl- gen f2.40 p. 100 stuks. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 761. Licht op voor fietsen: Zondag 8 u. 15 min. Maandag 8 u. 12 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3