WITKAKI'S GESCHENKENHÜIS. WAARSC PARKH Da C. van der Voort van Zijp. Uit de Provincie EEN IDEAAL GESCHENK! n Waardebon uit Predikbeurten. Onderwijs Kerknieuws. tiemenga Nieuws. Zoeklichtjes. Land- en Tuinbouw heeft zijn prijze De burgemeester van Maartensdijk, het oud-lid van de Tweede Kamer Ds C. van der Voort van Zijp, is verleden week op genomen in de neurologische kliniek van prof. Bouman te Utrecht. Er is. naar ge meld wordt, een minder gunstige wen ding in zijn toestand gekomen. CHR. WERKGEVERSVEREENIGING. De Vereeniging van Christ. Werkgevers en Groothandelaren in Nederland (Chris telijke Werkgevers Vereeniging) hield te Amersfoort haar jaarvergadering. Tengevolge van ongesteldheid van den voorzitter, den heer F. L. van der Bom te Amsterdam, werd de bijeenkomst ge leid door den vice-voorzitter, den heer A. Borst Pzn te Rotterdam. Deze had tot motto van zijn openings rede gekozen „Niet wankelen", geïnspi reerd door de woorden van den 112en Psalm, welke door hem vooraf was voor gelezen. Nadat eenige huishoudelijke zaken wa ren behandeld, heeft de heer Mr P. Borst uit Amsterdam een referaat gehouden over „Het Ordeningsvraag- stuk" en daarin eenige beschouwingen gewijd aan de vraag, of de ondernemer ten aanzien van prijzen, leveringsvoor waarden, afzetmogelijkheden, kwaliteits bepalingen, arbeidsverhoudingen en an dere economische of sociale voorwaarden meer dan tot dusverre zal worden ge bonden tegenover den collega, den onder geschikte en den verbruiker. Men moet bij het vraagstuk der orde ning de acute crisis-wetgeving met al haar gebreken en buitengewone vormen niet verwarren met de normale ordening, die blijvende beteekenis kan verkrijgen. Juist in die bedrijven, die door de crisis nog niet geheel zijn lamgeslagen, dik wijls ook dank zij de in eigen kring be toonde organisatorische zelftucht, is ruim te voor het toepassen van de richtlijnen, die voor een meer normale, historisch groeiende maatschappelijke ontwikkeling dienen te gelden. Het gaat er dus om, de practische richt- lijuen voor deze ordening op te sporen op de basis van het gemeenschappelijk beleden beginsel. Wat den vorm der ordening betreft, spreekt het beginsel duidelijke taal. Het wil aansluiten bij hetgeen organisch in de maatschappij is gegroeid. Het gaat dus uit van een zeker vertrouwen in het be staande organisatorische leven. Het bouwen der «ordening op de be staande organisaties wil nog niet zeggen, dat de regeering „moet prijzen, hetgeen de drganisaties wijzen". Er is immers nog een ander beginsel, n.l. dat het ver- eenigingswerk der bedrijfsgenooten, als alle menschelijk handelen, gevaar loopt door de zonde verkeerd te worden behan deld. Dat zou zijn een ordening in strijd met het algemeen belang. Dit gevaar dient de Overheid echter niet te voorkomen door zelf wetgeving, rechtspraak en uitvoe ring in handen te nemen, maar door een systematische, wetenschappelijke controle. De materieele zijde der ordening, de vraag, welke regelingen in het maatschap pelijk bedrijfsleven een algemeen-verbin dend-verklaring behoeven, zal eveneens voorwerp van studie moeten zijn. Voor- loopig beval spr. als richtlijn aan: de bestrijding van het algemeen belang scha dende uitwassen der vrije concurrentie, mede als een vorm van efficiëncy ter voorkoming van verspilling door noode- looze concurrentie. 1. De vestigingseischen, bijl voorkeur niet leidende tot bedrijfssluiting, doch zich beperkend tot het stellen van eischen voor een behoorlijk patroonschap. 2. De prijspolitiek, door het voorschrij ven van uniforme boekhouding en kost prijsberekening, ter bestrijding van prijs- knoeierij, waarbij iedere ongezonde prijs, die wordt verkregen ten koste van leve ranciers, arbeiders, onbetaalde overheids- lasten etc. wordt verboden. 3. De unificatie van de leveringsvoor waarden, waarbij speciale bedrijfsmis- bruiken kunnen worden bestreden. Langs deze voorzichtige richtlijnen zul len veel der bezwaren, die anders inder daad tegen ordening kunnen worden te berde gebracht, warden vermeden. Inbraak in pastorie. In den nacht van Woensdag op Don derdag j.l. werd door onbevoegden een bezoek gebracht aan de pastorie te Vrou wepolder, waarvan de bewoners afwezig waren. Vermist werd een bedrag aan geld en sigaren. Als verdacht van dezen dief stal, werden door de politie een tweetal jongens, zekere van K., wonende te Vrou wepolder, en L. wonende te Serooskerke aangehouden. Na aanvankelijk te hebben ontkend, zich aan dien diefstal te hebben schuldig gemaakt, heeft een hunner later bekend, den diefstal met den ander te hebben gepleegd. Ook bekende hij schul dig te zijn aan de op 19 Augustus 1.1. te Serooskerke gepleegde inbraak in de pas torie te Serooskerke, alwaar toen een 4- tal gouden tientjes werd buitgemaakt, aan welken diefstal zijn mededader aan den diefstal te Vrouwepolder eveneens had meegedaan. Het slot was, dat ook de an dere verdachte ten aanzien van beide dief stallen tot een bekentenis kwam. De gou den tientjes zijn op aanwijzing van de verdachten bij eenige winkeliers te Mid delburg alwaar ze waren uitgegeven, in beslaggenomen. Twee branden in één naoht. Tijdens het onweer van Woens dagavond sloeg omstreeks 7 uur de blik- sm in de schuur van den landbouwer W. den Boer te E11 e m e e t. In een oog wenk stond de heele schuur in lichte laaie. Het aan de schuur grenzende woon huis liep ernstig gevaar, maar bleef ten slotte toch gespaard. Terwijl men nog druk aan het blusschen was, brak omstreeks 1 uur brand uit op de hofstede „Eb en Vloed", gelegen in de kom der gemeente. Eenige wagens en landbouwwerktuigen konden gered wor den. De sahuur brandde tot den grond toe af. Gelukkig was de windrichting van de woonhuizen af, zoodat deze weinig gevaar liepen. Natuurlijk verwekten deze twee, zoo kort na elkander plaats grijpende, branden, een groote consternatie en is er van slapen dezen nacht niet veel gekomen. (Z. Nsb.) Concessie geweigerd. Aan de Z.V.T.M. is met vernietiging van het besluit van Ged. Staten, vergunning geweigerd tot bet in bedrijf stellen van 'n autobusdienst Schoondijke-Breskens. K. L. M.-k amp te Haam stede. In verband met de opleiding van volontairs heeft de directie van de K. L. M. besloten, een kamp bij het vliegveld Haamstede in te richten, waar deze jon gelui, die bestemd zijn voor de admini stratie, voor him toekomstigen werkkring worden voorbereid. Vorige jaren werd deze opleidingscursus in het hoofdkantoor gehouden. Thans heeft de directie beslo ten, de jongelui, uitgezocht uit eenige hon derden sollicitanten, in een kamp bijeen te brengen, waardoor naast de lessen te vens ruime gelegenheid bestaat voor li chaamsoefeningen. De cursus, welke einde September aanvangt, zal ongeveer 10 da gen duren. (Tel.) Middelburg. Verkeersongeluk- k e n. Gisteravond speelden kinderen in de Schietbaan. Een zesjarig jongetje van V. liep plotseling den weg over, toen van de hoogte langs de begraafplaats een jon gen per rijwiel kwam- Een aanrijding was onvermijdelijk en het gevolg was, dat de kleine met een gebroken beentje naar het gasthuis moest worden vervoerd. Op den hoeik van de Langedelft en St Janstraat reed een wielrijder uit Veere bij het uitwijken tegen «den stoep van het pand van dhr Meijer en kwam te vallen, waardoor hij een wond aan het hoofd op liep en eenige «ogenblikken huiten kennis was. Op medisch advies is de man per auto naar Veere vertrokken. i Gevonden voorwerpen. Dames handschoen, A. Geldof, Bastion N 65; Vulpen, Bureau van Politie; Rij- wielslot en ketting, Bureau van Politie; Fantasie-broche, C. Wondergem, Pen- ningh. singel L 72; Belastingmerk in étui, A. Maas, Nieuwl. weg U 10; Hond (colly), Schut, Puinplaats, Woonwagen; Badhanddoek en vest, D. Bukviel, achter Hofplein E 229; Postduif, J. Wallenburg, Noordsingel S 162; Bruine zijden das, Akkermans, Veersche weg T 241; Kerk boekje, P. Leijnse, K. Heerengracht M 285; Bruine Mantelband, Wed. Witte, Bas tion N 72; Tompouce, Merk, L. Viele K 195; Rijwielbelastingmerk in étui, Eiff, Kinderdijk P 93; Vulpotlood (zilver), Kampman, Korendijk P 76; Gewicht (1 K.G.), E. Pieterse, Seisweg R 111; Aan slagbiljet (Pers. Belasting) t. n. van A. H., St.-Laurens, Bureau van Politie; Me daillon, J. Geertse, Loskade P 138; Kin der port. met inh., Pattenier, Schoorst. vegerssingel Q 82; Twee witte zijden baby mutsjes, de Keuning, Seisweg R 169; R.-K. Kettinkje, Bureau van Politie; Rijw, be lastingmerk, M. F. Sturm, Serooskerke W. A 29; Bril, hoorn garnituur, H. L. Wisse, Veerscheweg T 264; Mondharmonica, Flo- russe, Bagijnhofstr. E 194; Riem en pull over, gemeente zwemschool, Havendijk; Grijs boerinne avonddoekje, Wed. Joosse, Nieuwstr. G 216; Koperen gewicht (5 ons) A. Wielemaker, Gortstraat K 15; Geld stukje, Formwinkel, Markt; Belasting- merk, Boucherie, N. Vliss. weg E 118; Padvindersport. met inh., M. Koole, Ne- derstraat O 109; Fluweelen zakje, v. d. Harst, Groenmarkt; Damestaschje met inh., A. de Leeuw, Arnemuidsch Voetpad T 107; Rijwielbelastingmerk, B. Wattel, Spanjaardstraat E 66/67. Goes. Dat ooik uit deze gemeente een groot aantal ingezetenen zich voor korto ren of langeren tijd naar België heeft be geven, blijkt wel uit bet feit, dat het aantal ter secretarie alhier afgegeven bewijzen van Nederlandschap, -gedurende het reis- seizoen in verhouding tot voorgaande ja ren meer dan verdubbeld is. Afgegeven werden er van Mei tot en met Augustus: in. 1933: 283; in 1934: 212; in 1935 582. Kloetinge. Bloemententoon stelling. Vrijdagmiddag had de ope ning plaats van de bloemententoonstelling die in den tuin van het café „De Tol" wordt gehouden en uitgaat van de Ver, van oud-leerlingen van Land- en Tuin- bouwcursussen alhier. De oud-voorzitter dezer vereen., de heer Blok, onderwijzer aan de O. L. school al hier, heette de aanwezigen hartelijk wel kom. Spr. memoreerde, dat de vereeni ging tot twee maal toe succes met de bloe mententoonstelling geboekt had, waarna ze op den ingeslagen weg is voortgegaan en nu voor de derde maal een bloemen tentoonstelling heeft georganiseerd. Hij dankt allen, die aan het welslagen dezer tentoonstelling hebben medegewerkt, in zonderheid het dagel. bestuur dezer ge meente, alsmede de jury, bestaande uit de heeren: Ir B. Bosnia, Rijkstuinbouw- consulent; S. H. Phaff, ambt, bijl den Plantenziektenkundigen dienst; A. Pro voost, chef van Zeelands Proeftuin en B. Reijerse, bloemist, Kloetinge. Spr. verzocht daarna den Burgemeester de tentoonstelling te willen openen. De burgemeester zegt, met genoegen aan dit verzoek te willen voldoen. Het be stuur van deze vereen, beeft reeds meer malen getoond een dergelijke expositie te kunnen organiseeren. Vorige jaren bleek dat deze bloemenshow in Kloetinge zich mocht verheugen in de belangstel ling der ingezetenen en van velen daar buiten. En hoe zou het ook anders kun nen? Immers, de bloem neemt onder het ge schapene een vooraanstaande plaats in. Haar roem dateert uit de oudste tijden. Zei Christus niet, dat Salomo in al zijn schoonheid niet was bekleed als een der leliën? Spr. uit daarna de beste wenschen voor het welslagen dezer tentoonstelling en verklaarde ze daarna voor geopend. De uitslag van de verschillende bloe men, potplanten enz. is als volgt: 1. De mooiste verzameling dahlia's: le pr. J. v. d. Velde, Kattendijke, 2e J. Her- dink, Kloetinge; 3e P. Polderman. 2. De mooiste 5 decoratieve dahlia's op naam: le pr. P. Polderman; 2e J. A. v. de Guchte, 3e L. van de Linde. 3. De mooiste 5 cactus dahlia's op naam (Cactri en Semi).: le pr. J. Herdink, 2e Jv. d. Guchte, 3e J. van 't Veer. 4. De mooiste 5 pompon-dahlia's op naam: le pr A. Kant, 2e J. A. v. d. Guchte, 3e L. v. d. Linde. 5. De mooiste 5 Mignon-dahlia's op naam: 2e pr. J. A, v. d. Guchte. 6. De mooiste en grootste Dahlia: le pr. J. Hoogstrate; 2e pr. Joost Weststrate; 3e pr. J. Herdink. 7. Verzameling afgesneden 1-jarige zaai bloemen: le pr. J. A. van de Guchte; 2e pr. J. Herdink. 8. Verzameling afgesneden bloemen van vaste planten: le pr. J. Hoogstrate. 10. Mooiste kamerplant: le pr. Corne lia Harinck; 2e pr. Joh. van 't Veer. 11. Kamerplanten: le pr. Cornelia Ha rinck; 2e pr. Joos Weststrate. 12. Cactussen en Vetplanten: le pr. Maatje de Dreu. 13. De mooiste vaas met bloemen: le pr. Cornelia Harinck; 2e pr. Joos West strate. 15. Veldbouquetten: Jacob Harinck. 17. Fruitmanden: le pr. J. Hoogstrate; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek. 18. Bloemenmanden: le pr. Joost West strate; 2e pr. Mej. Paardekooper; 3e pr. Cornelia Harinck. 19. Bijzonderheden: le pr. P. Trimpe; Lisdodde; 2e pr. Willem Sinke, onbekende plant. De inzendingen zijn uitsluitend van amateurs. Niettemin zijn er schitterende exemplaren onder. Het geheel levert een prachtig gezicht op. Reeds zijn 155 toe gangskaarten verkocht. Het bestuur ver wacht, daar de tentoonstelling Zaterdag avond nog opgeluisterd wordt door mu ziek van de Mondorgelclub „Inter Nos", nog meer bezoekers. Wemeldinge. Vrijdagavond omstreeks elf uur zag een ingezetene een(ige) per soenen) bij het Burgemeester Wabeke monument. Daarbij gekomen vond hij nie mand meer, maar wel een krans van lijs- terbessengroen en Hortensia's, waaraan een kaart bevestigd was, met de volgende woorden „Uw geest die nog niet rust maar deze rust bereidde, Blijft waakzaam over 't dorp in deze wie lende tijden." Met als onderteekening „Van een gast". Staven isse. Loop der bevolking over de maand Augustus. Ingekomen: L, Tënhove van N. Vosse- meer D. P. van IJsseldijk van Oegst- geest. Vertrokken: P. G. Janssens naar Poort vliet. (Th. G.) Oud-Vossemeer. Loop der bevolking over de maand Aug. Ingekomen: W. M. Rijnberg van Lei den; A. van Felius van Breda. Vertrokken: A. Hommel naar Huijber- gen. (Tb. C.) Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, av. ds Schütz, te Haarlem, oud-insp. v. d. Zending in Suriname. Geref. Kerken. Domburg, vm. leesdienst, nm. cand. van Nes, ber. miss. pred. Wissekerke, vm. en nm. ds Staal, em. pr. Wemeldinge, vm. en nm. cand. Goria te Goes. Geref. Gemeenten. Ierseke, vm., nm., en av. cand v. d. Berg te Rotterdam, Vrijdagav. 7.30 u. ds Lig- tenberg te Lisse. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterwolde, M. J. Lek- kerkerker te Kockengen. Door bet Prov. Kerkbestuur van N. Brabant met Limburg zijn tot de Evange liebediening toegelaten de heeren G. Lans en J. de Vos, candidaten aan de Rijks universiteit te Utrecht. Predikantsplaatsen. Te A p e 1 d o o t n zal een nieuwe zesde pre- 'dikanitsplaats der Ned. Herv- Kerk wor den gesticht. Te N ij' k e r k op de Veluwe worden op nieuw pogingen gedaan tot opheffing der derde predikantsplaats der Ned. Herv. Gemeente. Beroepbaar. Toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk door bet Prov. Kerkbestuur van Gelder land, d)hr L. J. R. Kalmijn, cand. van de Utrechtische Universiteit te Utrecht en J. M. de Jong te Leiden, cand. van de Leid- sohe Universiteit. De Classis Rotterdam van de Ned. Ge ref. Gemeenten in Nederland heeft in haar vergadering van 5 September j.l. beroep baar gesteld cand. G. J. van Vliet, Burg. Pruissingel 18 te Vlaardingen. Geslaagd voor bet politie-diploma dhr G. Franke te Sluis. Bliksem treft drie sla pende kin deren. Bij een kort he vig onweer, dat boven Oude-Pekela woed de, sloeg de bliksem in een schoorsteen van de woning van den arbeider D. Op den zolder werd groote schade aange richt. Drie kinderen, die daar sliepen, werden door den bliksem gutroffen. Alle drie waren bewusteloos, twee van hen kwamen spoedig weer bij. Het derde kind, een meisje, is onder geneeskundige behan deling gesteld. Manhetbeen afgerukt. Op de dorschmachine bij een boerderij te Garmerwolde (gem. Ten Boer) heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De arbeider M., die op de machine werkzaam was, had het ongeluk, met zijn been in de opening van den cylinder te geraken. De voet en een groot gedeelte van het been werden den ongelukkige afgeknepen. Razzia onder wild- stroopers. In het gehucht Boekend te Blerik hebben rijks- en gemeente-politie een razzia gehouden onder de daar wo nende wildstroopers. Er zijn tal van huis zoekingen gehouden, met het resultaat, dat zeven dubbelloopsgeweren, en een groote partij munitie in beslag zijn geno men. Tegen tal van personen, die in over treding waren, is proces-verbaal opge maakt. Verdachte brand. Gister nacht is brand uitgebroken in het hotel German'ia te Tegelen. Het vuur, dat ont staan is op de bovenverdieping, deelde zich spoedig mede aan het dak, waaruit de vlammen hoog oplaaiden. De gealar meerde brandweren hadden spoedig den brand gebluscht. Naar de oorzaak van den brand heeft de inspecteur van politie een onderzoek ingesteld, hetwelk ertoe heeft geleid, dat de eigenares van het hotel, mevr. wed. S. werd gearresteerd. Valse he rijwielbelas- t i n g m e r k e n. Bij de te Hilversum ge houden controle op de rijwielbelasting- merken, bleek, dat een wielrijder een i valsch plaatje had gebruikt. Door de Hilversumsohe politie is toen onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Het spoor leidde naar de gemeenten Laren, Blaricum, en Ankeveen. Het is een rechercheur gelukt, den ver- moedelijkien vervaardiger van de valsche belastingplaatjes op te sporen. Het is een zekere W. uit Laren, die van zijn bed werd gelicht en naar het politiebureau te Hil versum is gebracht. Tot dusverre zijn 3 valsche merken in beslag genomen. Er zijn vermoedelijk honderd valsche plaatjes in omloop gebracht, j De valsche merken zijn zeer buigzaam 1 en iets lichter van kleur dan de origi- neele. Opnieuw colportage-ru- moer. Gisterenavond colporteerde de N.S.B. wederom in de Jordaan, in de omgeving van de Westerstraat. Toen om streeks half tien, aanstalten gemaakt werden om naar het kringhuis terug te keeren, verzamelden zich talrijke com munisten, die de N.S.B.-ers wilden ver gezellen, natuurlijk niet met bepaald vriendschappelijke bedoelingen, zoodat de politie zulks belette. Omstreeks kwart over tien kwam op het bureau Raampoort een bericht bin nen, dat in de Tuinstraat en enkele an dere straten groote groepen communisten Waren gevormd, die spreekkoren aanhie ven en doeken met opruiende opschriften mededroegen. Een overvalauto en twee motoren met politie bemand, spoedden zich naar het tooneel van de relletjes. In de Madelie- venstraat werd de politie-auto met stee- nen bekogeld, waarop een charge volgde. De schijnwerpers van den wagen en de beide motoren werden op de daken ge richt en enkele schoten werden gelost. Ook in andere straten in de omgeving moest de politie herhaaldelijk tot door- loopen aanmanen en wanneer dit niet spoedig gebeurde, werd met den gummi stok en een enkele maal ook met den sabel aan het bevel kracht bijgezet. Tot omstreeks 11 uur bleef het rumoe rig. Ook na dien tijd was de rust nog niet geheel terguggekeerd. Wielrijder door een auto overreden. Gistermiddag heeft tusr- schen Dtelft en Rijswijk een ernstige aanrij ding plaats gehad. De 60-jarige V. uit Dtelft fietste vermoedelijk zonder richting aan te geven, van bet rijwielpad den weg over. Hij werd gegrepen door een hem De Dinsdag gehouden wethoudersver kiezingen hebben er toe geleid, dat in de groote steden de Soc.-Democraten veel invloed hebben gekregen op het dage- lijksch bestuur der gemeente. In Amsterdam bezet de S.D.A.P. drie van de zes wethouderszetels en Rotter dam heeft zelfs een geheel rood college gekregen. De roode heeren hebben daar dus alle gelegenheid om de bij de verkiezingen gedane beloften waar te maken. In het beloven hebben zij zich meesters getoond. Het was verbluffend wat zooal in uitzicht werd gesteld als de kiezers de candidaten van de S.D.A.P. wilden stemmen. Zij hebben nu de kans om te toonen, dat ze ook nog wat anders kunnen doen dan beloven, dat ze ook in staat zijn de gedane beloften te vervullen. Een beroep op de moeilijke financiëele en economische omstandigheden geeft hen niet het recht hierbij in gebreke te blijven. Die moeilijkheden waren er ook bij de verkiezingen. Met nadruk is daarop toen van alle kanten gewezen. Maar dat ver hinderde de roode heeren niet voort te gaan met het doen van schitterende be loften. We krijgen nu de proef op de som. Maar of het resultaat van dien aard zal zijn, dat straks de kiezers, aan wie zooveel beloofd werd, in vreugde leven, betwijfel ik vooralsnog. OPMERKER. achterop rijdende personenauto uit Rot terdam. Hoewel de bestuurder krachtig remde en naar links uithaalde, zelfs zoodanig, dat hij aan de andere zijde van den weg terecht kwam, werd de wielrijder gegre pen. De man viel met het hoofd door den voorruit van de auto. Hij kreeg een zware schedelbreuk. De man is kort daarna aan zijn verwondingen overleden. H,et ongeluk met de Fok ker G 10. Uit een telefonisch ander- houd met een der autoriteiten van het vliegveld te Ankara heeft de Tel. verschil lende bijzonderheden vernamen over de wijze waarop jhr. mr G. Sandberg, direc teur der Fokker-fabrieken, aldaar is om gekomen tiildens de demonstratievlucht met het militaire Fokker-vliegtuig C 10. Ongeveer te twee uur was jhr. Sand berg met zijn G 10 opgestegen. anwezig waren alle militaire autori teiten, die zich een oordeel moeten vormen over de verschillende machines, welke daar gedemonstreerd worden met het oog op de nieuwe aankoopen voor de uitbrei ding van de Turksche luchtmacht. O.a. bevonden zich daar de verschillende leden van den generalen staf en het departe ment van oorlog. Jhr Sandberg voerde ge durende een half uur verschillende acro batische toeren uit en de autoriteiten be wonderden de stoute stukjes welke de vlie ger uitvoerde. Hij bevond zich op een hoogte van vierduizend meter en ging verticaal naar tweeduizend meter, Toen zagen de aan wezigen plotseling dat de daling vol gas werd voortgezet. Wat er precies op dat oogenblik gebeur de kon men niet nagaan, daar de afstand te groot was. Doch wel nam men waar, dat de machine als het ware uit elkaar sprong. Met enorme snelheid naderde het vliegtuig den grond en kwam met een slag neer op anderhalven kilometer van het vliegveld. De wrakstukken lagen verspreid over een afstand van vijfhonderd meter. Zoo spoedig mogelijk snelde men naar de plek waar de C 10 was neergekomen, En uit hetgeen men daar ontdekte kwam vast te staan, dat de vlieger geen enkele poging had gedaan om de snelheid te ver minderen. De gasmanette stond nog geheel open, de ontsteking was evenmin afgezet, de rie men waarmede de vlieger in het toestel was vastgebonden, waren niet los gezet, terwijl uit de houding van de handen bleek, dat daartoe ook geen enkele poging was gedaan. Men neemt dan ook met vrij gröote stelligheid aan, dat jhr. Sandberg bij de "verticale 'daling van vierduizend naar tweeduizend meter plotseling bewusteloos is geworden. Bij de daling had het toestel een snel heid van vijfhonderd kilometer en met «dezelfde snelheid is het vliegtuig op de aarde neergestort. Zeeuwsche Landbouw Mij. Aan het kort verslag van de vergade ring van het Dagelij'ksch Bestuur der Z. L. M., gehouden Dinsdag j.l. ontleenen wij: Kolvertoewijzing. Mededeeling werd ge daan, dat op verzoek van de Zeeuwsche Landbouw Organisaties door den Minister is hepaalcj, dat de (veehouders in Z,- Vlaanderen, Zuid-Beveland en Walche ren op hun verzoek kan worden toege staan de ongeregistreerde stierkalveren gedurende 18 maanden na schetsing aan te houden, zonder dat deze gecastreerd behoeven te warden en een aantal van 5000 stuks niet wordt overschreden. Dit recht zal niet overdraagbaar zijn. Door deze beslissing is althans voor een belangrijk deel aan de nadeelen der verplichte stierencastratie tegemoet ge komen. Vetwetderij. Daar de vleeschproductie van Nederland den laatsten tijd in een uit zonderlijk slechte positie verkeert en de CAPPON WEND le prijs Pioegwedsti van Landbouw, met verbeteringen. Hards Mooiste grondleggir prijs. Met vast en dra voorst, om kanten Voor de vele bewi, neming en belangste bij de ziekte en na van mijn geliefde Zi CATHALINA OI betuig ik mijn har Wed. JACa. I Borssele, September Voor de vele blijke stelling, betoond bij ming tot Ridder in Oranje-Nassau, betuii telijken dank. 's-Heer Arendskerke, voor hen, die niet mochten WESTERSI ROTTE Logies m. uitgebr. Koffietafel Uitpakkan Zalen voor recepti beschikb; Garage en parkee CAPPON STALï TOREN. Verbeterd om te stoppelen en Veert.- en Sleepcult voor tractor en v. Prijscourant gratis. Fa. IZ. CAPPON, He prijzen van het vlet komst eerder zulle heeft het Dagel. Be ger Mij. van Land bouw-Gomité medei hooging van de tha op vleesch ten bate cisfonds gevoegelijk tot 2o pet. Het Dagel. Bestu zich met deze ziensi Afschaffing accijr Het Landbouw-Gon i.oek te overwegei aan te dringen op a fing van 10 pet. acci van rundvee. Beslo te steunen. Toestand kleine k college van Reg heeft een rapport de kleine landbai steld, dat in het Da werd besproken en stelling kennis wei In het rapport dat onder de huidig emigratie en trek n delijk bevolkingssur nemen het bestaan een sterke toenemin en pauperisme ten In het bijzonder op gevestigd, dat vaste lasten en ds credietwezen vooral kleine bedrijf zulle terwijl het scheppe: voor de kleine lan< billijke voorwaarde ten of aan te koope: verdient. B edrijfsrad enrvet. gel. Bestuur zijp bi bouw-Comité inged ling van bedrijfsra daar deze lichamen dingen in het land] male opgewenscht H|et Landbouw-G de, dat de kernco artikel 8 der Bedrij ging heeft genomei te stellen voor W< Vlaanderen. Besloten werd Landbouw-Ccmité maals krachtig gea instelling van deze zal worden genomei dat de huidige tijds minst gedoogen dat ten worden opgeleg Nieuwe regeling we voorstellen tot werden opnieuw ui Beslaten werd es stellen waarin het zwaren tegen de weergeeft. Prijs consumptie werd van gedacht aardappelsteunrege der consumptieaar thans op een zooc ingrijpen van Ov noodzakelijk wordt zinking der prijze teeltheffing van e enenmale onvoldc consumptieaardapï loonende basis te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2