Gemengd Nieuws Politie. Rechtszaken Ingezonden Stukken benauwen. Er zijn vele dingen, die roe pen om een oplossing. En de tijd begint al meer te nijpen. Maar een van de meest dringende vraagstukken is toch wel dat van de werklooze jeugd. Er is een oproep ge weest onder de leuze: Jong Holland snakt naar werk. Er was in die leuze veel waar heid. En het streven, om althans voor een paar weken de jonge menschen aan het werk te zetten, heeft onze volle sym pathie. Maar de leiders zelf zijn de eer sten om te erkennen, dat het slechts zeer tijdelijk eenig soulaas brengt. En wij we ten ook, dat het droevigste dit is: Er ko men al meer, die niet eens meer snakken naar werk. Die hangen tegen een brug leuning of ergens in een berm liggen of langs de straten zwerven, maar die men niet eens graag in zijn dienst zou nemen, als men het van zuiver zakelijk standpunt ging beschouwen. Want hun handen zijn het werk ontwend. Zij zijn in vaardigheid en vakbekwaamheid achteruit gegaan. En zij hebben nergens meer lust toe. Het is een harde waarheid, maar het moet worden gezegd, er zijn verschillende lam lendige figuren onder. Dat is benauwend. Want het is niet gemakkelijk dergelijke menschen opnieuw te scholen tot flinke, frissche. moedige werkkrachten, die pleizier hebben in hun werk. Hun leven is zoo lang zonder tucht en zonder regelmaat geweest. Maar juist om de zedelijke verwording die al meer en meer aan den dag treedt, is het hard noodig, dat er verandering komt. Daarom hopen wij, dat in het komende jaar een van de programpunten zal zijn van het regeeringsbeleid leiding geven aan het werk, dat ondernomen wordt, om de jonge menschen aan het werk te zet ten. De regeering kan hier niet alles doen. Wel zou zij veel meer kunnen, als ze het Duitsche systeem volgde. Dan bracht zij de jonge werkkrachten samen in kampen, gaf ze de kost en een dubbeltje per dag en zette ze aan het werk, ontginningen, enz. Maar dat is wel een uiterste remedie. Hoewel niet ontkend kan worden, dat er voor de jonge menschen een groot voor deel schuilt in deze methode: zij behoeven niet meer om te hangen op straat. Maar ook zonder dit systeem is er wel wat te bereiken, als velen samenwerkten. Niet een hoog of zelfs een in normale omstandigheden normaal loon is de eerste eisch. Voor alles is noodig, dat er in de jonge harten weer het blijde besef groeit, dat het geen nietsnutters en prullen zijn." Goesche Penkrassen. XXV. Amice, Nog altijd hebben we hier in Goes een gasthuiskwestie. Een vroegere ingezetene betitelde het gasthuis aan den Oostwal spottend weieens als villa Twistappel en inderdaad niet geheel zonder reden, al moet hieraan, om misverstand te voor komen, worden toegevoegd, dat de twis ten zich niet i n maar o m het gasthuis afspelen. Nu de oude kwestie over het karakter van deze inrichting in verband met de vraag wie de gemaakte tekorten zou heb ben te betalen, tot oplossing is gebracht, hebben we weer een andere kwestie ge kregen, naar aanleiding van de gerucht makende benoeming van een administra teur. Met een beetje goeden wil over en weer had deze nieuwe kwestie wel met een sisser kunnen afloopen, maar het vreedzaam bijleggen van geschillen schijnt bij dit ziekenhuis nu eenmaal niet mogelijk te zijn. Wanneer de nu afgetreden secretaris rui terlij k in het openbaar had erkend verkeerd te hebben gehandeld toen hij, inplaats van eerst zijn grieven over den gang van zaken ter kennis te brengen van de bevoegde instanties, deze via de pers ter kennis van het publiek bracht en als het bestuur zoo verstandig was geweest te erkennen, dat op de wijze van benoeming met recht aanmerking kon worden gemaakt, dan was deze kwestie uit de wereld geweest en had men ge zamenlijk aan den verderen opbloei van het ziekenhuis kunnen arbeiden. Maar dat heeft niet zoo mogen zijn. De ex-secretaris heeft zich, als ik goed ben ingelicht, wel bereid verklaard het verkeerde van zijn handeling te erken nen, maar zonder tot nu toe een derge lijke verklaring af te leggen en het be stuur heeft bij zijn eerst gemaakte fout een tweede gevoegd, door den aftreden den secretaris niet meer ter benoeming voor te dragen. 't Is jammer, dat het zoo loopt. Want dat door het bestuur bij de be noeming een verkeerde gedragslijn is ge volgd, is niet tegen te spreken. Het doet mij genoegen, dat ook het Chr.-Hist. orgaan voor deze omgeving „Het Zuidelijk Unieblad", hierover met ronde woorden zijn afkeuring heeft uit gesproken, toen het onlangs schreef: „Enkele weken geleden kon men in de plaatselijke bladen een advertentie vin den, waarin een administrateur voor het Gasthuis te Goes werd gevraagd. In den tegenwoordigen tijd met zijn sterke be zuinigingen, inkrimpingen op haast elk gebied, werd deze advertentie voor menig een een lichtpuntje, een kans op een be hoorlijk, beter levensbestaan. En de toe voeging: „bekendheid met de ziekenhuis administratie strekt tot aanbeveling", be- toekende voor de vakmenschen een extra mogelijkheid. Vol spanning zagen velen uit naar een oproep voor nadere kennismaking. Als een donderslag aan een helderen hemel komt een paar weken later de benoeming van een der Gasthuiscommissieleden tot tij- delijk-Administrateur. Verontwaardigd geeft een der commis sieleden zijn meening aan de pers. En de verontwaardiging werkt door, meer in gesprekken dan wel zich uitend in de krant. De zaak komt in den Goesschen Gemeenteraad. En hier klinkt een erg tam protest, alsook het advies nog eenige sollicitanten op te roepen. Daarbuiten waait terecht het stof. Gaat het zooals vaak, n.l. dat men zooiets niet zegt aan de betreffende Raads- en Commissieleden? De fluisteringen, die reeds de ronde deden voordat de betreffende advertenties wer den geplaatst, zijn dus bewaarheid, de genoemde persoon kreeg de baan. Noodgedwongen nog slechts tijdelijk, hoewel anderzijds wel gunstig, omdat nu getoond kan worden wat hij op deze plaats waard is. Het moet me van het hart, dat een dergelijke houding wel zeer onjuist is te achten, speciaal die van de commissie leden, die aan deze benoeming hebben meegewerkt. Het is er naast om een advertentie te plaatsen, verwachtingen bij velen op te wekken, en deze dan neer te slaan zon der een enkel gegrond motief. Het is er naast, dat een commissielid solliciteert naar een betrekking, waarover hij in eerste instantie zelf mee te beslissen heeft. Dat hij deze benoeming, op een wijze zooals thans is geschied, accep teert, is wel zeer teekenend. Zijn ontslag aanvrage als Gasthuiscommissielid is mosterd na den maaltijd. Tegen dergelijke handelingen komt het rechtvaardigheidsgevoel op. Terechtl Is dit niet aanwezig bij de Goessche Raads- en Gasthuiscommissieleden? Dat is niet te gelooven. Laten zij zich dan in deze zaak van openbaar belang ook in het openbaar uitspreken. En deze gemaakte fout zoo volledig mogelijk herstellen, radicaal in het belang van het geschokte recht vaardigheidsgevoel, in het belang van onze C.H.U." Juist toen ik mij zette dit briefje te schrijven, las ik in het H d b 1een stukje, waarin het oproepen van solli citanten „voor den schijn" in deze be woordingen werd afgekeurd: „Hebben deze bestuursleden wel eens nagedacht, dat zij daarmede, vooral tegenover .crisis-slachtoffers, een groot onrecht begaan? Deze werklo-o-zen, die het lezen van dergelijke advertenties weer een sprankje van hoop koesteren. Die hopen eindelijk verlost te worden uit hun gedwongen nietsdoen en financiëele zorgen. Die dan weer met frisschen moed een sollicitatie brief schrijven, afschriften van getuig schriften maken en goedsmoeds den brief in de bus deponeeren. Die het als een plicht gevoelen zelfs geen schijn van een kans te veronacht zamen en dan later vernemen, dat alles vergeefsche moeite is geweest, om dat het bestuur... den schijn moest be waren." Maar zooals gezegd, het bestuur schijnt zich van geen kwaad bewust en zoo zit ten we weer midden in een nieuwe kwestie. Er zijn verschijnselen, die er op wijzen, dat er gewerkt wordt om verdere on gelukken te voorkomen. In de jongste raadsvergadering is n.l. de voorziening in de bestaande vacatures aangehouden, naar ik vermoed om zoo mogelijk deze zaak binnenskamers tot oplossing te bren gen. Laten we hopen, dat het gelukt. En dat het dan tevens gelukt, althans in principe, aan de uitsluiting van het Roomsche volksdeel in het beheer van deze gemeentel ij ke inrichting een einde te maken. Met de verkiezing van wethouders in de raadsvergadering van j.l. Dinsdag is het eigenaardig geloopen. Reeds geruimen tijd geleden werd ge publiceerd, dat de Chr.-Historische en de liberale fractie een afspraak hadden ge maakt, dat de A.-R. wethouder zou wor den gewipt en dat zijn plaats door een der liberale leden zou worden ingenomen. Dit bericht bleek voorbarig. Maar nader hand is toch naar het schijnt een soort gelijke overeenkomst tot stand gekomen. Bij de beoordeeling van deze zaak moeten we m.i. twee dingen niet uit het oog verliezen. In de eerste plaats, dat de liberalen, nu we ook een „rechtschen" burgemeester hebben, als zijnde de sterk ste fractie van de linkerzijde, zeker wel eenig recht op een wethouderszetel konden laten gelden. En in de tweede plaats, dat de wensc-h van de C.-H. fractie -ook al behoort de burgemeester tot de C.-H. Unie gezien hare sterkte een plaats in het college te bezetten, niet zonder meer als ongemotiveerd kan worden af gewezen. Maar daarmee is niet gezegd, dat de w ij z e waarop men hierbij aan vankelijk te werk ging, kan worden toe gejuicht. Zooals bekend hebben de C.-H. en de A.-R. en de R.-K. fracties jarenlang samengewerkt en ik geloof, dat we hier van een heilzame samenwerking in het belang van de gemeente mogen spreken. Maar juist daarom deed het vreemd aan, dat de Chr.-Historischen (de R.-K.-en had den zich reeds vroeger van deze coalitie losgemaakt) zonder eenig overleg met de A.-R. collega's met de liberale fractie gingen overleggen en tot een accoord kwamen en zoo aan de jarenlange samen werking zonder meer een einde maakten. Naderhand en ik ben daar blij om heeft men ingezien, dat dit toch niet door den beugel kon en is na gemeen schappelijk overleg een overeenkomst tot stand gekomen, die ook de A.-R. fractie kan bevredigen. Vooral ook in verband met de ernstige financiëele moeilijkheden ten, deele een gevolg van het hier gevoerde solide beheer waardoor Goes door de Rijksrege lingen in 't gedrang kwam verdient het toejuiching, dat de zittende wethou ders, die geheel in de zaken zijn inge werkt, althans voorloopig werden ge handhaafd. Ik hoop, dat zij er met den burgemeester van wien het bekend is, dat hij zich met volle energie geeft voor de behartiging van de belangen dezer ge meente in zullen slagen, de zaken in het goede spoor te houden. VERITAS. Ned. vlieger in Turkije verongelukt. De Nederlandsche luitenant-vlieger j-hr mr G. A. Sandberg, -die in het bijzijn van tal van Turksche auto riteiten te Ankara een demonstratie zou geven met 't militaire Fokker-vliegtuig van het nieuwe type G 10, is tijdens deze vlucht afgegleden en neergestort. Het vliegtuig werd geheel vernield en luite nant Sandberg werd op slag gedood. De overledene, die 36 jaar oud was en te Amersfoort woonde, was gehuwd en va der van een kind. De G 10, waarmee het ongeluk is ge schied, was een der nieuwste typen mili taire vliegtuigen der Fokker-fabrieken. Een aantal vliegtuigen van dit type is reeds geleverd aan het Nederlandsch In dische leger, terwijl eveneens een aantal voor het Nederlandsche leger in bestelling is en waarschijnlijk over eenige maanden zal worden afgeleverd. De Turksche regeering overwoog den aankoop van eenige dezer nieuwe Fok- ker-malohines, waartoe luitenant Sand berg met een G 10 te Ankara kwam de- monstreeren. Een kind verloren. De familie Z. uit Hoogkarspel, die met een vrachtauto, waarop het gezin en de in boedel waren geladen op weg was naar Keulen, heeft gistermiddag bijl de politie te Venlo aangifte gedaan, dat op den weg Nijmegen-Venlo hun 9-jarig zoontje, dat naast zijd zusje achter op de auto lag te slapen, zonder dat zulks was opgemerkt, van de auto was gevallen. Bij: aankomst te Venlo sliep het zusje nog. De jongen was echter verdwenen. De verschrikte ouders hebben onmiddellijk den terugtocht aan vaard om hun zoontje op te sporen. Het onderzoek had gisteravond laat nog geen resultaat opgeleverd. Kanon uit elkaar ge sprongen. Bij' de opvoering van een historisch openluchtspel te Zwartsluis is een ernstig ongeval gebeurd. In het laat ste bedrijf, waarbijl de intocht van Koning Willem I werd voorgesteld, zouden n.l. vreugdeschoten worden gelost, voor welk doel bijl de geïmproviseerde stadspoort een houten kanon was opgesteld. De schoten zouden worden afgevuurd door den heer J. de Goede aldaar. Toen na het eerste schot de kruitdamp was op getrokken, bleek de schutter, die de lont had aangestoken, roerloos op den grond te liggen. Het kanon was uit elkaar ge- sprangen en de weggevlogen stukken hout hadden hem ernstig aan het hoofd verwond. Het spel is daarop direct gestaakt. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht. De politie heeft het kanon in beslag genomen. -Onbewaakte overwegen. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg tusschen Hoorn en Schellinkhout eei. auto, bestuurd door den broodhakker Buis, uit Blokker, door een motortrein van achteren gegrepen en in de Wal ge worpen. De wagen waarin naast den be stuurder een zekere mej. L. was gezeten, werd geheel vernield. Ook de motortrein werd tamelijk beschadigd. Wonderlijk ge noeg kwamen de beide inzittenden er met betrekkelijk lichte kwetsuren af. --Aanvaring op zee. Uit Mar seille woirdt gemeld, dat op 40 mijl af stand van de Fortugeesche kunst het Brit- sche mailschip Doric, metende 16484 ton, met 736 passagiers, in aanvaring is ge weest met het Fransche stoomschip For- migny, metende 21166 ton. Nader wordt bericht: Alle passagiers van de Doric zijn overgegaan op andere schepen. Er is geen enkel slachtoffer. Weer arrestaties te Oss. De Kon. Marechaussee te Oss heeft een man uit Berghem gearresteerd bekend on der den bijnaam „De Snep", die bekend heeft tezamen met „Toon de Soep" en „Bij-s de Sijp" in 1934 een inbraak te hebben gepleegd bijl den heer Van der Kamp te Oss. De man, die indertijd pen ningmeester van het plaatselijk dokters fonds was, heeft meer misdrijven met de beide leiders van het milieu gepleegd. Zio-o heeft hij' in 1930 „Toon de Soep" en „B-ijis -de Sijp" verzocht des nachts de kas van het fonds, een bedrag van ruim f 100, bij hem weg te halen. Overeenge komen werd, dat „De Snep" dan later een bedrag van f 30 zou krijgen. „Toon de Soep" en „Bijis de Sijp" voerden deze op dracht nauwkeurig uit en den volgen-den dag maakte „De Snep" bekend, dat bij hem was ingebroken, waarbij de kas van het doktersfonds wav ontvreemd. Later ontving hij de beloofde f 30 terug die hij ten eigen bate besteedde. Twee Itaf anen in een Haagsch hotel beroofd. In den nacht van Vrijdag 30 op Zaterdag 31 Aug. j.l. ten ongeveer 4 uur vervoegde zich in een hotel in de Wagenstraat te Den Haag biji -den nachtportier een drietal hem onbekende personen, die voorgaven van de politie te zijn en zioh legitimeerden, door het vertonnen van een of andere op de achterzii'do van de revers gespelde medaille. Zij' eischten toegang tot de slaapkamers van twee aldaar geruimen tijd inwonende Italianen B, en R., voor passenoontrole Op de kamers werden de kleeding en bagage van de Italianen onderzocht en van B. een bedrag van plm. f 1100, be nevens zijn paspoort, medegenomen. Beide Italianen zijn goede bekenden van de clandestiene speelhuizen, waarvan ei gedurende den laatsten tijd te Amsterdam, dooT de politie aldaar, eenige zijn opge ruimd. De -drie röovers traden zoo overtuigend op, dat de nachtportier verklaart geen moment argwaan te hebben gekoesterd, Zelfs toen het z.g. onderzoek der pseudo- rechercheurs 40 minuten duurde, dacht hij er niet aan den directeur van het ho tel, den heer Dekker, te waarschuwen. Oiok de beide Italianen hebben zich la ten intimideeren, en dat niet alleen, om dat de pseudo-rechercheurs in elke hand een revolver hielden, maar ook, omdat zij informeerden waar de bacaratkaarten en de roulettes waren. De Italianen vreesden n.l., dat zij verdacht werden van clandes tien spelen, wat zou kunnen leiden tot hun verwijdering uit Nederland. Toen de pseudo-rechercheurs weggin gen, droegen zij den nachtportier op er voor te zorgen, dat de beide Italianen niet weggingen. Zij zouden dadelijk worden afgehaald. Eerst om acht uur, drie uur na den overval, begon hij lont te ruiken en belde hij de politie op, om te informeeren. Toen vernam hij dat de politie nergens van wist. De beide Italianen hebben aan de poli tie verklaard dat zij' hun beroovers niet kennen. Evenwel heeft de politie toch een spoor. Gevonden voorwerpen. In de maand Augustus 1935 zijd aan het bureau van politie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden aange geven en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Een zilveren ketting, een muts, een vul penhouder, een gymnastiekschoen, een beugel van een vrachtauto, een taschje, een ring met sleutels, zes rijwielbelasting- merken 19351936, twee zilveren arm banden, een kat, vijf portemonnai's met en zonder inhoud, een gehaakt hoedje, een hondje, een schroevendraaier, een hondenzweep, twee rozenkransen, een armband, een paar rubber kinderlaarzen, twee huissleutels, een collier met medail lon, een clips, twee borstels, twee mantel ceintuurs, een witte dameshoed, een hee renrijwiel, een zadeldekje, een zakmes, een doublé ring, een eind touw, een dop van een auto en een haarkam. Goes 2 Sept. 1935. De Commissaris van Politie E. G. WIERTS VAN COEHOO-RN. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig verandering van richting aangeven: M. J. H. V. te Princenhage, P. v. N. te Et- ten en Leur f 3 of 2 d., G. L. M. D. te Leiden f 2 of 1 d.; M. v. D., te Voorburg f 3 of 2 -d. Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg ho-uden: M de J. te Borssele f 3 of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zander nauwkeurig werkend stuurtaestel: A. P. W. te Krabbendijke f 10 of 10 d. h. Idem zonder voldoende remmen: G. P. L. te Wissenkerke, G. J. K. te Wolfaarts- dijk, G. L. te Wissenkerke, G. P. G. te Middelburg ieder f5 of 3 d. h. Idem zonder voorgeschreven lichten: A. B. te Middelburg: f 5 of 3 d. h., W. B. J. B. te Groningen f 2 of 1 d. h. Fietsen zonder be-1: A. -de S. te Kapelle f2 of 1 d. h. 's Av. fietsen zolnder licht, rood achter licht of reflector: J. K. te Vlissingen f 3 of 2 d. h.; Me. L. te Hoedekenskerke f2 of 1 d. h.; A. de K. te Hoedekenskerke, P. M. de H. te Wissenkerke, A. D. te 's Gravenpolder ieder f 5 of 3 d. h.; H. K. te Hansweert f2 of 1 d. h.; Ne. K. te Schore: teruggave aan ouders zonder toe passing van straf; Ma. A. huisvr. A. H. K. te Vlissingen f 1 of 1 d. h. 's Av. rijden met motorrijtuig zonder dat nummer met letter is verlicht of is aangebracht op de voorgeschreven wijze: J. A. J. te Vlissingen, A. T. te 's Graven polder, J. V. te Oud-Beijerland ieder f 3 of 2 d. h.; R. G. te Blankenberghe (B.) f2 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: I. A. H. te Tholen f 2 -of 1 d. h.; J. D. te Hansweert f 10 of 10 d. h.; O. H. K. te Bergen op> Zoom f 3 of 2 d. h. Rijden met een rijwiel op zoodanige wijze en (of) met zoodanige snelheid, dat de vrijheid en de veiligheid van het ver keer wordt belemmerd en in gevaar ge bracht: L G. A. M. K. te Utrecht: f 5 of 5 d. h.; J. L. V. te Domburg f 2 of 1 w. t.sch. Op den raipenbaren weg trekdier onbe heerd laten staan: H. V. S. te Wemeldin- ge f 5 of 5 d. h.; P. C. W. te Kruiningen f5 af 3 d. h. Met een rijiwiel rijden over de sluismu ren: J. M. gedom. te Strasbourd, W. de J. te Schore, 0, B, gedom. te Knielingen ieder f3 of 2 d, h Te Middelburg -op een rijwiel op straat me0*" personeD vervoeren, 3an vyoor het bestemd is- E A, de L. t» '.v.- f 2 lol 1 d, k, To Vlissingen op den openhalen weg voetballen: K, G, R. te Vlissingen f2 of 1 d. h. Overtr. ventverbod te Biggekerke: P. J. te Middelburg f2 of 1 d. b. Idem te Hoedekenskerke: J. V. te Ril- land-Bath f 2 of 1 d. h.; J. P. A. V. te Goes f 1 of 1 d. h. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. M. de Redacteur, Uw blad van vandaag (5 Sept.) met het hoofdartikel „Verbrokkeling van het parlement" werd mij van bevriende zijde toegestopt. Een paar alinea's komen daarin voor, die voor menschen welke geen andere courant lezen, misiGdend werken. Het is niet mijn bedoeling een polemiek te be ginnen over de bekende kabinetscrisis. Daar is in de groote dagbladen al zooveel over geschreven, dat een beetje rust geen kwaad kan. Maar wel wil ik uw aandacht vestigen op het volgende. U schrijft n.l.: „En tegelijkertijd begint ook bij de enz." Ofschoon deze alinea duidt op de R.K.S. en ik zelf daar ook lid van ben, zal ik daar toch niet verder op ingaan. Ik zou schrijven: „juist omdat de R.K.S. zich hare verantwoordelijkheid be wust is". Ik kan me echter voorstellen dat uw meening afwijkt van die der R.K.S. Dat is uw recht. Maar wat u vervolgens schrijft in de twee volgende alinea's is geheel en al on volledig. U schrijft: „De R.K. fractie enz." en verder: „Maar toen daarop de leider van de oppositiegroep enz," En hier zit nu juist de misleiding of als u liever wilt: de onvolledigheid. Want Mr Aalberse kreeg van H. M. de Koningin de opdracht om een parlementair kabinet te vormen op zoo breed mogelijkon grond slag. Toen dit mislukte het is doelloos om op de oorzaak hiervan nog verder in te gaan werd Dr Colijn belast met de vorming van een extra-parlementair kabinet op breeden grondslag. Dit was heel wat anders. En zonder er verder op in te gaan of aan Mr Aalberse een zelfde kans gegeven behoorde te warden als aan Dr Colijn en of de basis biji slagen in dit geval al of niet grooter zou zijn dan bij' Dr Colijn, meen ik dat het niet opgaat om de zaak zoo simpel te zeggen als u dit in bedoeld Stuk doef en den indruk te wek ken dat alleen Dr Galijn een kabinet kon vormen Hoogachtend, W. DE BRUIJN Kamperfoeliestraat 7. Goies, 5 September 1935. De geachte inzender vergist zich, als hij aan het slof zegt, dat wijl den indruk poogden te wekken, dat alleen Dr Galijn een kabinet kon vormen. Wij1 hebben daarvan met geen woord gerept, maar alleen in het licht gesteld, dat de R.K. fractie de onverantwoordelijke daad beging een politiek conflict te for- ceeren, terwijl zij- niet in staat was een kabinet te leveren. De vraag, of Mr Aalberse geslaagd zou zijn als biji een andere opdracht had ont vangen, is moeilijk te beantwoorden. Maar heit feit, dat de meest oppositioneels Roomsche bladen niet ophielden Dr de Geer als kabinetsformateur uit te roepen, wijst er wél op-, dat men ook in dien kring aan Mr Aalberse niet veel kans gaf. Het zou dwaasheid zijn om te beweren, dat alleen Dr Golijn een kabinet zou kun nen vormen. Maar dit behoeft niet te verhinderen te erkennen dat het als een bedenkelijk teeken moet worden be schouwd, als de sterkste fractie in het parlement in -de uiterst precaire 'omstan digheden waarin wijl leven, 't aandurft een conflict uit te lokken zonder dat zij zich van te voren heeft vergewist dat een be vredigende oplossing kan worden ver kregen. REDACTIE. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 7 Sept.: Matige, aanvankelijk tijdelijk krach tige, later afnemen-de N.W. tot Z.W. wind, aanvankelijk opklarend met weinig of geen regen, later toenemende bewol king met toenemende regenkans, iets kou der des nachts. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Zaterdag 8 u. 19 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6