DE ZEEÜW OFFIE „YSENDYK CEEL MERK tweede blad DIE MEN BU U HEEL LEKKER VINDT HI evraagd. Uit de Provincie Eindelijk vereenigd. L. O. en nversatieles. >rdstraat 109 i Zoom, Tel auto, schip, e IZEN, d. 7RSUS JOOSLAND. ten, ook die n heer J. J. .ber a.s. ZONDAGS- Herinnerin- ning J.Hzn? nog heden, agsb.", Goes Cointre). iliebezoeken. oi en goedk. concurr. pr., Vraagt eens tK, Schelde» Tel. 332. TE HUUR, Koudekerke AAS, Admi- v te Koude- ARDEN, V. J. NIJSSE A contant: IN, bij Hend. ingen en in- p Vrijdag 13 ian bovenge- ressoirs van 38 v. ƒ24; 4 iet moq. van 42 v. ƒ28,50, ,sl. contant. l 102, M'burg oor Levens- lie Waren, letter N, Bu- ge Burg 16, ïtte inw. bij z op dorp oi v. vrije zit- 3t. Aanb. on- LITTOOIJ lurg. DW. Aangif- opl. Staats- Begin nieu- SJ. HOEK- kweekschool, lburg. RWE, gineel gewas, e. ld WIT GE- S is weer ge baar 10 ct. VN DAMME, Middelburg. A, Blauwen- gt met 1 Oct, INSTBODE efst kunnen- ISJE, neden de 17 N, Noordweg IS JE, ien 16 jaar. eine Kade 5, ber DSTER, Landbouwer, ier [BODE VER, Braken- 1 November iTSTBODE, Nisse. NSTBODE len 18 jaar, srken. Adres: eld A 50, TINGE - i VAN VRIJDAG 6 SEPT. 1935, Nr 288. EEN LES VOOR DEVALUATIONISTEN. De devaluatie in België is een grave fout gebleken. Een lezer van de N. R. Crt te Brussel "CAls men, zooals ik, de devaluatie van den Belga heeft meegemaakt en de funes te gevolgen daarvan aan den lijve onder vindt, komt het iemand absurd voor, dat er intellectueele Nederlanders zijn, die ook onzen gaven gulden dezelfde operatie willen doen ondergaan. Als deze heeren meenen, daarmede ons land en zijn be volking een dienst te bewijzen, dan moet ik hun met alle stelligheid toeroepen, dat dit een waan-idee is. Hier in België, een land, dat in vele opzichten met het onze is te vergelijken, is gebleken, dat de devaluatie een grove fout was, waarvan de gevolgen nog niet geheel zijn te overzien, doch zich reeds in vele opzichten duidelijk doen ge voelen. Dat de voor België zoo gewichtige zwa re industrie, de z.g. basis-industrie, even min ais de haven van Antwerpen door de geldmanipulatie zijn gehaat, blijkt wel uit een artikel in de „Nation Beige" van 20 Augustus. Dit wordt overigens openlijk toegegeven door minister De Man van het Belgische kabinet. Als men met Belgen spreekt over de toekomst van hun land, hoort men alge meen niets dan ernstige klachten, die dui delijk doen blijken, dat men daaromtrent zeer somber gestemd is. Men ziet hier in breede lagen van het volk in, dat de regee ring het ten zeerste heeft gedupeerd door de waarde van het geld voor de tweede maal aan te tasten, en de vrees wordt ge uit, dat de regeering voor de derde maal den franc, den armen kleinen franc van één sou zal amputeeren, omdat men geen andere middelen zal weten om het land uit het moeras te trekken. D© gevolgen daarvan zullen zijn: inflatie en daardoor nog verdere verarming van het Belgische volkl De opleving, die men na de devaluatie kon waarnemen, heeft niet langer dan één maand geduurd, omdat ieder voor een verdere ineenstorting van de munt vrees de en uit angst buitengewone voorraden van levensmiddelen en goederen insloeg, die direct na de devaluatie nog niet dn prijs waren gestegen. Het volk was arm, en de salarissen in vergelijking met die welke in ons land worden betaald, schandelijk laag. Maar nu zijn de burgers nog armer geworden, en de salarissen en loonen zijn, tot nu toe, niet of slechts weinig verhoogd! Dat was immers niet noodig, decreteerde de regee ring, daar de prijzen van levensmiddelen slechts onbeduidend zouden stijgen, daar zij door haar zouden worden gecon troleerd! De waarheid is echter, dat de 1 e v e n s- standaard gevoelig is ge ste g e n, en tegen den winter nog wel veel meer zal wassen! De index zou vol gens de offioieele cijfers slechts met 45 punten zijn aangegroeid sedert de devalu atie, hetgeen gebaseerd op 700 als uit gangspunt, ca. 6.5 pet. zou zijn. Het getal 700 is ontstaan door de eerste devaluatie, die den franc op 6/7 verminderde. Die verhooging van het indexcijfer met 45 is echter, euphemistisch gezegd te opti mistisch gesteld, en niemand hier te lan de gelooft er dan ook aan, daar de prao- tijk bewijst, dat het cijfer onjuist is. Zoo is het brood met niet minder dan 43 pet. in prijs gestegen, en men vreest tegen den winter een stijging van 55 pet. Boter is 44 pet. duurder geworden, melk 55 pet., vleesch 40 pet. en groenten met 42 pet. Ziehier een 'kleine staalkaart, terwijl we nog in den zomer zijn! Wat zal het dezen winter worden? Op het oo'gienblik is er nog een gunstige factor aan het werk, die een gunstigen in vloed oefent op het restauratie- en hotel- bedrijf: de Wereldtentoonstelling. Maar als de lichten in November a.a. zullen zijn gedoofd, zullen ook deze bedrijven den te rugslag van de geweldige vermindering van het Vreemdelingenverkeer ondervin den, waardoor ook voor hen den tijdelijken zegen van de plaats gehad hebbende muntvervalsching uitgewerkt zal hebben! De Belgische regeering ziet nu ook reeds in, dat de salarissen en loonen van de landsdienaren, mitsgaders de pensi oenen, verreweg ontoereikend zijn. Er zal dan ook binnenkort een voorloopige ver hooging over de geheele linie van 5 pet worden toegestaan, doch deze verhooging zal uit den aard der zaak, totaal onvol doende blijken te zijn, en door een ver dere verhooging moeten worden gevolgd. Rijwielbelastingmoiken aan werklooze Middelburgers. Op vragen van den heer De Visser be treffende het verstrekken van kostelooze rijwielbelastingmerken aan werklooze ar beiders te Middelburg heeft de minister van financiën geantwoord: 1. Bij een ingesteld onderzoek is den on- dergeteekende niet gebleken, dat te Mid delburg de omstandigheid, dat een werk looze er niet in is geslaagd het vorige jaar werk te bekomen, Op het verstrekken van een kosteloos rijwielbelastingmerk in vloed heeft gehad. 2. Te Middelburg worden, evenals in andere gemeenten, kostelooze belasting- merken verstrekt aan werkloozen, die kunnen aantoonen, dat ziji hun rijwiel noo dig hebben in verband met de voorschrif ten van de werkloozensteunregeling, en aan werkloozen, die kunnen aannemelijk maken, dat zij1 hun rijlwiel behoeven vooi het zoeken van werk, voor zoover ziji ook aan de andere eischen, in het vierde lid van art. 1 der rijiwieibelastingwet 1924 gesteld, voldoen. Terecht ia door dor ontvanger ta Mid delburg de uitreiking van een kosteloos belastingmerk geweigerd in gevallen, waarbijl bleek, dat werklooze arbeiders niet aan de gestelde eischen voldeden of het rijwiel uitsluitend voor andere dan de hiervóór genoemde doeleinden ge bruikten. Tot het nemen van eenigen maatregel kan de ondergeteekende mitsdien geen aanleiding vinden. Athletiek. Te Vlissingen hadden wedstrijden plaats voor junioris KNAU-leden (tot en met 17 jaar), vöor adspiranten 14 en 15 jaar en voor adspiranten 12 en 13 jaar. Er is met animo gestreden door de jongelui van de vereenigingen E.M.M., Middelburg, A. V. '35, Marathon en R.K. V.A.V., allen te Vlissingen In de groep oudsten waren de prijswin naars op hoogspringen met aanloop: 1. P. van Driel, Marathon 1.50 M.; 2. A. Mee- kels, R.K. V.A.V. 1.45 M.; 3 en 4J. Douw, A.V. '35 en F. J. Aerssens, R.K. V.A.V., beiden met 1,40 M. Op kogelstooten (kogel 5 k.g.): L. P. van Driel 11,90; 2. R. Meekels 11,78^ M. en 100 M. snelloop: 1. J. Douw 12,5 sec.; 2. A. Priem, R.K. V.A.V. 13,4 sec. In de middengroep werden geplaatst bij 80 M. snelloop: 1. E. Garcia, R.K. V.A.V. 19,8 sec.; 2. J. Ebert, idem 11 sec.; 3. T. van Roon, E.M.M. 11,4 sec.; speerwerpen 1. C. Bos, A.V. '35 26,10 M.; 2. J. Ebert 25,65 M.; verspringen met aanloop: 1. G. van Wannooiy, R.K. V.A.V. 4,75 M.; 2. E. Garcia, idem 4.30 M. In de groep 1213 jaar was bij ver springen met aanloop nr 1: R. van Roo Jr., E.M.M, 3,60 M. Goes. Met ingang van 1 October is be noemd tot onderopziener der domeinen met standplaats Roermond de heer H. B. Bootjes alhier. Chr. Winterlezingen. Het Bestuur van de Vereeniging voor Christe lijke Winterlezingen is weer gereed ge komen met de samenstelling van het pro» gramma voor het komende winterseizoen. Zoodra de avonden beduidend langer ge worden zijn, zal men weer gelegenheid hebben van een goede lezing te profitee- ren. Nog niet alle onderwerpen staan vast maar we kunnen wel reeds de sprekers en de voorloopig vastgestelde data publi- ceeren. FEUILLETON. Een verhaal uit het vroegere Rusland. 17.) ioi IX. Het was waar, wat Dimitri gehoord had, Serge was teruggekomen. Hij droeg zijn arm in een doek, maar was slechts licht gewond. Een hevige koorts onder mijnde zijn krachten, waarom hij verlof had gekregen. Wel was hij veranderd! Zijn gele ge laatskleur, gezonken oogen en onzekere gang waren de maar al te zichtbare teeke nen van verwoesting, die de ziekte en de vermoeienissen en 'ontberingen,die hij in Bulgarije 'Ondervonden had, gewerkt had den. Moeilijk zoU men in hem den schit terenden officier herkend hebben, die zes maanden tevoren vol leven en gezondheid Moskou verlaten had. Niemand was hem komen halen, daar hij onverwachts terugkwam. Hij sleepte zich met moeite naar den uitgang en riep een huurkoetsier. „Waar moet Uw Edele heen?" „Wassili-Ostroff, 12e lijn op de kade." Serge vleide zich op de vuile kussens neer, en richtte zich niet eer op, dan toen het steeds toenemende leven op straat hem een Mik naar buiten deed werpen, hij keek naar de huizen aan den linkerkant van de straat. Zijn aandacht scheen zich op een groot gebouw te vesti gen, dat van onderen in rood graniet opgetrokken was. Twee kolommen van massieven steen steunden het balcon, en een dikke Zwitser vertoonde zich op de trappen van de stoep. Hij wilde den Zwit ser roepen, toen een plotseling opko mende gedachte hem weerhield. Een oogenblik later was het groote ge bouw verdwenen, en reed hij naar Was sili-Ostroff. Serge wierp zich toen in de kussens achterover, en bleef zitten droo- men, totdat het rijtuig stil hield. „Hier hebben wij de twaalfde lijn", zei de koetsier. Serge voelde zijn hart kloppen bij het zien van zijn ouderlijk huis. Het scheen hem een eeuw geleden, dat hij het verla ten had. Hij sprong het rijtuig uit, maar niemand kwam hem tegemoet, zelfs de Zwitser was niet op zijn post, de ramen waren hermetisch gesloten, nergens was licht te zien. Was er dan niemand om •hem te ontvangen? Hij verloor zijn ge duld en begon nu uit alle macht tegen de deur te beuken, maar ook dit gaf niets. Op Vrijdag 18 October mag verwacht worden Ds L. D. Poot uit Den Haag, die als onderwerp noemde: Mystiek of Ver zoening. Reeds vroeger hadden wij Dis Poot in ons midden. Wij twijfelen er niet aan, of we zullen weer een goeden avond hebben. De tweede spreker zal zijn Ds D. Ring- nalda Jr te Weesp, die Vrijdag 15 Nov. voor ons noteerde, terwijl Ds G. W. G. Vunderink, pred.-directeur van het Inter naat van het Chr. Lyceum te Zeist, de derde beurt wil vervullen, en wel op Dins dag 14 Januari a.s. Tenslotte heeft het Bestuur toezegging voor 7 Februari a.s. van den heer Mr H. Bijleveld te Amster dam. Nu is het de aangewezen tijd om zich als lid op te geven of nieuwe leden aan te zoeken. Kloetlnge. Loop der bevolking over de de maand Augustus: Ingekomen: J. Chr. Stoffels en gezin van Goes naar 's Graven» poldersche weg G 4; G. van Steveninck van1 Ierseke naar B 171 c (bezuiden de spoorlijn); A. G. van Steveninck geb. de Jager van Kapelle naar B 171 c; G. Mil lions van Terneuzen naar Wilhelminalaan A 13; Joh. Baaij'ens en vrouw van Ka pelle naar Buys Ballotstr. B 110; Jac. Westveer en gezin van Semarang (N.O.I.; naar Buys Ballotstr. B 145; A. van Liere uit N.O.I. naar 's Gravenp.weg G 6. Vertrokken: M. H. van Weele geb. de Jonge van Patijnweg B 172 naar Goes, Middelb. str. 48; J. L. Schilt en gezin van 's Gravenp.weg G 13 b naar Soestdijk, Nachtegaalweg 8; M. J. Bustraan en gezin van Schoolstraat A 115 naar Schore D 1. 's Gravenpolder. Voor den heer Schou ten (vrije kiezers) komt als raadslid in de plaats dhr G. M. Blok en voor den heer Bakker dhr G. Riemens. Wemeldinge. Bloemententoon stelling. Donderdagmiddag had de opening plaats van de jaarlijksche bloe- mentcntooopioiliag, uitgaan ie van de Flo- ralia-vereeniging alhier. De voorzitter der vereeniging, dhr D. de Schipper, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder het dagelijksoh bestuur der gemeente, hetwelk de vereeniging alle mogelijke medewer king verleende, waarvoor de vereeniging zeer erkentelijk is, alsmede de jury, be staande uit de heeren Jhr van Vreden- buroh, Persant Snoep, Bosma en Van Zweden. Spr. verzocht thans den Burge meester, de tentoonstelling te willen ope nen. De Burgemeester zegt gaarne aan dit verzoek te voldoen. Het gemeentebestuur prijst het loffelijk streven der vereeniging en zal gaarne, zoo eenigszins mogelijk, de gevraagde medewerking verleenen. Spre ker waardeert het in de heeren Juryleden dat zij de moeite zich hebben willen ge troosten, om deze taak ten uitvoer te bren gen. Wanneer Spr. nog de beste wenschen heeft geuit voor het welslagen dezer ten toonstelling in het bijzonder voor de ver eeniging „Floralia", verklaart hij deze tentoonstelling voor geopend. De heer Bosma brengt namens de jury dank voor het vertrouwen, dat Floralia in haar heeft willen stellen. Spr. zegt, dat de tentoonstelling op hem een goeden in druk maakt. Het tentoongestelde gaat zijn verwachtingen te boven. In een betrekke lijke kleine gemeente als Wemeldinge had hij zich zulk een mooie tentoonstelling en zulk 'n aantal liefhebbers niet durven den ken. Spr. wenscht Floralia op haar werk succes toe, ook wanneer zij het volgend jaar op grootere schaal zal exposeeren met uitbreiding van een fruitafdeeling. De uitslag van verschillende bloemen, potplanten etc. is als volgt Potplanten le pr. P. Werges (blad planten); 2e pr. Adr. Bal; 3e pr. Joh. Hannewijk. Bloeiende planten: le pr. no. 7 Begonia; 2e pr. mej. E. W. Schouwenaar Md.; 3e pr. D. Jeremiasse. Bloemenmanden: le pr. H. Meyaard; 2e pr. gebr. J. en D. Schipper; 3e pr. idem idem; 4e, 5e, 6e en 7e pr. Joh. Hannewijk; Mooiste gevulde vans of schaal: le pr. Joh. Hannewijk; 2e pr. mej. Geluk, 3e pr. Truus Felius, 4e pr. W. P. Weststrate. Afd. Cactussen (stands): le pr. L. P. Pieterse, 2e pr. C. Hoogesteger Mz., 3e pr. Joh. Hannewijk. Mooiste collectie cactussen: le pr. Joh. Hannewijk, 2e pr. W. F. Gnirrep, 3e pr. C. Hoogesteger Mz.. Mooiste cactus buiten de collecties: le „Wacht hier maar op mij", zeide hij tot den koetsier, „ik zal eens aan den anderen kant gaan kijken", en tegelijk liep hij het huis om en ging door den donkeren gang naar binnen. „Nikolaas! Nikolaas!" riep hij, terwij] hij met zijn sabel op den muur sloeg. Eén man met een rood hemd aan open de toen voorzichtig even de deur van het onderhuis, en bromde, terwijl hij zijn hoofd half naar buiten stak: „Wat moet je?" „Waar zitten jelui toch allemaal?" zei Serge, terwijl hij nader bijkwam. „O, Batuchki moïl" riep de dvornik, toen hij de stem van zijn jongen meester herkende. „Serge Petrovitohl hoe is het mogelijk? Zijt gij het?" Dadelijk wierp hij de deur wijd open en stond onderdanig hem te groeten. „Wij vragen u wel om verschooning, Serge Petrovitch; wie had ook kunnen denken, dat gij vanavond zoudt terug komen? Hei daar, Jakob, Andreas, Fe- dor, daar heb je onzen jongen meester; ga gauw den Zwitser roepen. Die oude dronkelap is zeker weer in de herberg." Een vrouw, door het geraas nieuws gierig geworden, stak haar hoofd uit het keukenraam. Toen zij Serge zag, slaakte zij een kreet van verbazing. „Serge Petrovitch, zijt gij het waar- pr. P. Visser, 2e pr. M. Jeremiawe, Se pr. mej. Feliiis-Francke, 4o pr. J. Ha&y, 5e pr. M. Jeremiasse 6e idem. Kamertuintjes: le pr. Truus Felius, 2e pr. Corretja Reyling. Stand A: le pr. L. P. Pieterse, 2e pr. H. Meyaard, 3e pr. gebr. J. en D. de Schipper. Mooiste collectie dahlia's: le pr. gebr. J. en D. de Schipper, 2e pr. L, P. Pieterse Mooiste collectie potplanten: le pr. H. Meyaard. Rozen: 2e pr. gebr. Jac. en Ant. Paau- we, (le pr. niet toegekend). Stand B 2e pr. P. Smit, (le pr. niet toegekend), Se pr. J. A. de Blaey en Joh. Clement. Mooiste collectie dahlia's: 2e pr. J. A. de Blaey en Joh. Clement (le pr. niet toe gekend). Mooiste oollectie gladiolen: le pr. P. Stuit. Snijbloemen: le pr. L. P. Pieterse, 2e pr. mej. Geluk-de Jonge. Mooiste dahlia's: le pr. Joh. Hanne wijk; 2e pr. J. A. de Blaey. Fantasiestukken: 2e pr. L. P. Pieterse, le pr. niet toegekend. Droge bouquetten: le en 2e pr. Joh. Hannewijk, 3e pr. Jac. van Boven. Loop der bevolking over de maand Augustus 1935. Ingekomen: N. Felius en gezin, van Hillegersberg, Balsemijnstraat 37b, Oost hoek G la, L. Giessel, van Leeuwarden, Waeize 22, naar Dorpsstraat B 38; G. Mol van Oudelande, B 27, naar N. Achter weg B 244d. Vertrokken: M. D. Minnaar, van W. Kanaaldijk G 12 naar Sas v. Gent, Sport kade 1; Iz. Kloet, van Dorpsstraat B 187, naar Middelburg, 't Zand; H. M. de Groot van W. Kanaaldijk G 4d. naar Maassluis Lijndraaiershofje 5; F. M. Koopman en gezin, van Brouwerijstraat A 491 naar Goes, Zonnebloemstraat 38. Wpsikrroüe, Nög geen wethou ders. do tsgen gister* vö,id ditgCD.bre ven vergadering van den gemeenteraad is wederom verdaagd en wel tot Maandag avond 7 uur a.s. Intusschen zit de ge meente zonder wethouders. O.- en W.-Souburg. Loop der bevolking over de maand Augustus 1935. Ingekomen: P. Eiff, Oranjeplein 12, van Ned. Oost-Indië; Wed. K. J. Larooy- Gontant, N. Vliss. weg 361, van Middel burg; P. M. A. Minnaard, N. Vliss. weg 361, van Middelburg; J. G. Huson, Vlis- singsóhestraat 2, van Vlissingen; E. A. Goor, Vlissingschestraat 112, van Vlissin gen; J. Brasser, Noordbeekscheweg 5, v. Koudekerke; A. Koole, Abeelscheweg 30, van Koudekerke; M. L. Buijs, Dijkstraat 15, van Middelburg. Vertrokken: J. G. de Jonge, Vliss. str. 148, naar Vlissingen; A. J. Boers, Vliss. straat 55, naar Ned. Oost-Indië; P. Vaes, Voorstraat 16, naar Oostburg; P. David- se, N. Vliss. weg 105, naar Kortgene; M. Westerveld, N. Vliss. weg 51, naar Mid delburg; L. Goeman, Ritthemschestraat 47 naar Ter Heide; L. J. Goedbloed, Vrij burgstraat 15, naar Biervliet; W. Hijman, N. Vliss. weg 55, naar Vlissingen; A. A. M. A. Valk, N. Vliss. weg 239 naar St. Laurens. (V. C.) Serooskerke (W.). Voor de contactcom missie der Ger. Jeugdvereenigingen alhier zal D.V. Zondag 8 September optreden Ds K. Fernhout te Baarn, met het onder werp: Persoonlijke herinneringen uit den Boleantietijd. Men zie verder de adver tentie in dit nummer. Ritthem. Daar in het verslag der laatst gehouden gemeenteraadsvergadering de uitslag van de stemming voor 2 wethou ders niet duidelijk is weergegeven, mel den wij nog het volgende Als eerste wethouder werd met 4 stem men herbenoemd de heer P. J. de Pagter (G.-H.) D© heer H. M. van de Putte (A.- R.) kreeg 2 stemmen, terwijl 1 st. blanco was. Als tweede wethouder werd met 4 st. herbenoemd dhr W. Boogaard, (G.-H.). Dhr H. M. van de Putte (A.-R.) kreeg 2 st. en dhr Joh. de Visser (G.-H.) 1 st. De gemeenteraad bestaat uit 4 G.-H., 2 A.-R., en 1 Arb. partij. Stavenisse. Weinig belangstel ling. Woensdagavond j.l. kwamen de leden van de veilingsvereen. „Stavenisse en omstreken in een buitengewone leden- lijk?" riep zij uit en liep, zoo snel hare jaren het haar toelieten, tot hem, om zijn handen onder vreugdetranen te kussen. „Ja, ja, mijn goede oude Tatiana, ik ben het", zeide Serge, terwijl hij de lief kozingen van zijn oude kindermeid met een kus beantwoordde. „God heeft uwe gebeden verhoord, en hier ben ik terug." „Arme jongen, laat mij je eens goed zien. Wat ben je veranderd!" zeide zij, terwijl zij begon te weenen. „Kom, Niouchka, ga mee naar binnen en laat den koetsier betalen, die voor de stoep staat te wachten. Serge ging, door Tatiana gevolg, den diensttrap op, rechts en links de bedien den groetend, die op het hooren van de tijding van zijn terugkomst kwamen aan kopen. „Vergeef mij, lieveling 1 het is een schande, dat ik den zoon van onzen heer de diensttrap op laat kopen, maar nie mand verwachtte je, en die lap vaü een Zwitser heeft den sleutel van de parad- naïa meegenomen." „Waar is mijn vader dan?" vraagde Serge opeens. „Mijnheer is weg, Serge Petrovitch. Hij is al in een maand niet in St. Petersburg geweest. Men zegt, dat zij het in Kroon stad erg druk hebben met het bewapenen van de vloot." Ingezonden Mededeellng. vergadering bijeen. Hoewel de agenda het zeer urgente punt bevatte „Bespre king al of niet verplicht veilen van uiou" was de opkomst der leden zeer gering, ju zelfs 80 pet. van het bestuur schitterde door afwezigheid. Waar de aanwezige leden bij een zóó geringe opkomst geen besluit van verstrekkende beteekenis wenschten te nemen, werd op voorstel van den voorzitter besloten, om in den loop van de volgende week andermaal ecu ledenvergadering uit te schrijven. Zangvereen. opgericht. In een Woensdagavond j.l. in de bewaar school gehouden bijeenkomst werd beslo ten tot het oprichten eener zangvereeni- ging. De vereeniging, die met aanvanke lijk 20 leden is opgericht, stelt zich ten doel, door het beoefenen van het zingen van geestelijke liederen, een goeden kerk zang te bevorderen. Als bestuursleden zijn gekozen de hee ren Marts. Stoutjesdijk, voorz.; J. v. d. Reest, secr.-penn.; Neb. Potappel, comm. Als Directeur zal optreden dhr M. van Beveren Az. Da repetities zullen tweemaal per week n! des Zor-rkre en gehouden worden in ©en rkaai dar be waarschool. Voetbal. Chr. Ned. Voetbalbond Afd XIII. Tournooi om den tandarts v. d. Velde- wisselbeker. Zaterdagmiddag wordt op het gemeen telijk sportterrein te Goes de finale ge speeld om genoemden beker tusschen de vereenigingen SDO en ROHDA. Op 28 Sept. wordt een wedstrijd te Souburg gespeeld tusschen een elftal van den Chr. Ned. Voetbalbond en een elftal van den Walcherschen Voetbalbond. HARDNEKKIGE CONSTIPATIE. Wat zij al innam, niets hielp. Hoe zij tenslotte beter werd. „Sinds heel lang was ik lijdende aan storingen in mijn spijsvertering, in die mate dat het mij onmogelijk was, wat ik al innam, om mijn constipatie kwijt te raken. Sinds ik aan de Krusohen Salts- kuur begonnen ben, gaat het veel beter en daarom wil ik mijn bewondering uit spreken over de goede werking van Uw Kruschen Salts. Ik zal Kruschen Salts dan ook aan al mijn kennissen en familie aanraden." Mej. P. S. te A. D'e zes zouten in Kruschen Salts zijn het recept van de natuur zelf om de af- voerorganen goed te laten werken 1 om eiken dag zachtjes maar zeker alle ver giftige afvalstoffen uit het lichaam te verwijderen. Zoodoende wordt Uw orga nisme vrij gehouden van alle onzuiver heden, welke, indien ze zich kunnen op- hoopen, den geheelen gezondheidstoe stand schaden. Begin morgen met de „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen en zet daarmee de eerste s-tap op den weg naar volmaakte gezondheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1,60 per flacon, omzetbelas- i ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. (Adv.) HET BRANDENDE VRAAGSTUK. Onder dit hoofd schrijft .Friesch Dag blad": Het is moeilijk te zeggen, welk vraag stuk in onzen tijd ons het meest moet Een half uur later rustte Serge van zijn vermoeienissen uit in een grooten fauteuil, terwijl hij1 zich verkwikte aan een glas warme thee. Zijn tafel was beladen met alles- wat Tatiana in de provisiekamer had kunnen vinden, en een 'goed vuur brandde in de groote porceleinen kachel. Zijn oude bonne stond met een verge noegd gelaat naar hem te kijken, terwijl hij at. Serge had weldra genoeg. De koorts had zijn eetlust van vroeger bijna geheel doen verdwijnen, en vermoeid door het aanhou dend gepraat der goede oude, verzocht hij haar, 'hem nu wat alleen te laten. Daarop rustten zijn oogen lang en smartelijk op een damesportret aan den wand, terwijl hij een zucht niet kon onder drukken. Het portret vertoonde groote gelijkenis met Serge. Dezelfde bleeke gelaatskleur, dezelfde arendsneus, doch vooral dezelfde zwarte diepe oogen. Serge had zijn moeder op jeugdigen leeftijd verloren, maar hij had haar nooit vergeten. Alles wat hij van het origineel van deze schilderij wist, had Tatiana hem ingeprent. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5