en EERSTE BLAD WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1935 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 49e JAARGANG - No. 284 inbestedingen Buitenland Binnenland Belangrijkste Nieuws Uit de Provincie PRET aan H. nszand (Z.) en chtig geteeken- n. 32X42 c.M.) na ontvangst. led, Herv. Kerk Hen op Donder- l. (z.t.) te Schore jk, trachten te H.A. BOUW- F. Weststrate. Vemeldinge, zal a.s., des n.m. em. herberg te te verpachten: BOUWLAND, anplakbil jetten. RS. RUD-SACK or 12 paarden 1, zijn de beste oedkoop. Soiled, P. WILLE- ri Seroosk.(W.) te aanvaarden, R&ERWONING esverlangd met to. Inlichtingen N Thz., Dorps- lendijke. 3P: GESTROO, vlegel, bij JAN ïlinge. vraagd: 2e HANDSCH N, :stok of snaren, s A. Z., Bureau iog eenige gebr. ïUws en gebr. n Melotte, zaai- :ar met zweek, n, kortmolen v. brand, Brigd. leurde Juliana- v, en Z. blauwe asse B. [z., Grljpskerke. ?MEISJE, bij VOS, Burg ct., in gezin m. FLINKE ZELF- 'BODE, v. d. en eft. 25 j. Gr. 3r. lett. L, Bur B 16, M'burg. fEN. .sterdamsche gedeeld door te Goes. i koers heden 169 169 111 110 2577a 258 99 99'% 29% 28'X 99 991-4 187 187 146 146 37 36%-7 937s 94% 92'1/ 9278 267s 26% ll3/s llS/8 226/is 22% 57/s 5% 17Vie 17% ich fractioneel en Philipslam- anuit het hui- .nig af in ver- i tendenz was ingsmarkt was pet. dag 30 Aug. Lse aanbesteed jn. Laagste in- zn., aannemer RBERICHT. 1 van 4 Sept.: W. wind, wei- ner overdag. dag 3 u Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emerge" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw", Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postcheque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J, J, FANOY, Lange Burg B 10, Tel. 28, Directeur-Hoofdredacteur: R, ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnomonton voor Middelburg, Goes an Vlisslngon 0.20. Losse nummers 5 cant. Advcrtentiün 30 cent por regel, Ingezonden mededeelIngon 00 cent per regel. Kiuinc AdvortcntlOn Dinsdags en Vrijdags ƒ0,75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto 10,85 Bij contract belangrijke korting. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De strijd tusschen Kerk en Staat is ia Duitschland nog steeds niet geëindigd. En zij zal ook niet eindigen zoolang de Kerken trouw blijven aan hun roeping en zoolang de machthebbers in het staat kundige leven vasthouden aan de begin selen van het Nat. Socialisme. Het Nat. Socialisme, ook zooals het zich in ons land openbaart, kan, krach tens zijn beginselen, niet erkennen het eigen recht van de Kerken. Gelukkig kan nog niet worden gezegd, dat de Kerken bereid zijln voor het geweld van den staat te hukken. Ondanks allen tegenstand wordt nog steeds ge tracht het recht van de Kerüen te hand haven. Daarvan spreekt ook de Herderlijke Brief van de Duitsche bisschoppen, die j.i. Zondag in alle Katholieke kerken is voor gelezen. Er worden daarin opmerkingen ge maakt, waarmee ook een Protestantsch Christen zich van harte Xan vereenigen. Met ernst worden de diocesanen ge waarschuwd, vast te staan in het geloof. De Overheid moet worden gehoorzaamd, alle handelingen tegen terecht bestaande staatswetten moeten worden veroordeeld, maarwanneer de wetten van den staat met de geboden Gods in tegenspraak komen, dan geldt het woord, waarvoor de eerste Apostelen zich geeselen lieten en in den kerker lieten werpen: „Men moet Gode meer gehoorzaam zijn dan de men- sohen". „Staat vast in het geloof, wanneer men u zegt: godsdienst heeft met de politiek niets te maken. Wij kunnen niet alles her halen, wat wij vroeger tegen deze marxis tische leerstelling „godsdienst is privé- zaak" hebben gezegd. De zendboden van het Christendom moeten echter „het zout der aarde" en „het licht der wereld" zijn. De Kerk moet in het openbare leven als een stad op den berg op verren afstand zichtbaar zijn. Men kan niet in zijn par ticuliere leven met Christus samen zijn en als staatsambtenaar Christus looche nen. Wanneer men althans niet een ka rakterloos mensch wil zijn. Er is een serie rechtsvragen, die zoo wel een politieken als een godsdienstig zedelijken kant hebben. Denkt b.v. aan de schoolkwestie en het huwelijksrecht. Staat vast in het geloof, wanneer het openbare leven godsdienstloos zou wor den gemaakt, d.w.z. ontkerstend zou wor den. Staat vast in het geloof. D'e veiligste plaats van het Christelijk geloof en leven blijft het Christelijk gezin. Mocht eens, wat God verhoede, het godsdienstonder wijs in de scholen niet meer voldoende zijn, zou b.v. de leerrijke geschiedenis van het Oude Testament van het officieele leerplan verdwijnen, dan zou het de taak van de moeder moeten zijn, 't godsdienst onderwijs van de school aan te vullen". „Katholieke ouders, velen van u staan thans.voor de vraag, of zij hun opgroei ende zomen en d'Ciohters in jeugdorgani saties doen opnemen. Van officieele zijde is herhaaldelijk verklaard, dat het toe treden tót de staatsorganisaties vrijwillig is en dat men daartoe niet gedwongen kan worden. In ieder geval is het voor de ouders een heilige plicht, hun kinderen slechts in die organisaties te doen opne men, waar de religieuze overtuiging ge ëerbiedigd wordt, de zedelijke reinheid niet wordt bedreigd en des Zondags prin cipieel en ook in de practijk gelegenheid wordt gegeven, de godsdienstige plichten na te komen". Van officieele zijde in Duitschland is er op gewezen, dat in dezen Herderlijken Brief een geheel anderen toon te beluiste ren viel dan in vroegere 'kerkelijke aan schrijvingen. Het rechtstandpunt is min der op den voorgrond geplaatst. Deze brief ademt, zoo heet het, vóór alles een vrome geest, en. in de vermaning niet tegen den Duitschen Staat te ageeren en te intri geeren, maar integendeel voor de be stuurders van het tegenwoordige Duitsch- land te bidden, ziet men een poging, om met de staatsoverheid tot een vriend- schappelljker verstandhouding te komen. Dit neemt echter niet weg, dat het den Duitschen bladen verboden is, van dezen Brief gewag te maken. Een opwekking om tenslotte Gode meer gehoorzaam te zijn dan den menschen, mag in de Duitsche pers niet worden ge publiceerd. Een bewijs, dat de Kerkstrijd nog vol strekt niet tot het verleden behoort. 3 u.: 762. tsen: De zware gang van een gebroken vorst, Tot de aangrijpendste tooneelen uit de begrafenis van koningin Astrid, aldus de Msb., behoorde zeer zeker, de houding van den jongen koning, die, ondanks het feit, dat schikkingen waren getroffen, 'Om hem van de St, Gudule-hoofdkerk af in een gesloten hofrijituig het stoffelijk overschat van zijn gemalin te doen volgen, daarop niet is willen ingaan en geheel alleen te wet den vijf kilometer langen weg van het i aleis naar de kerk van Laeken heeft willen afleggen, terwijl alle andere hooge gasten in hof rijtuigen of met auto's volg den. Een innig medelijden, maar ook een on uitsprekelijke sympathie \ervulde de on telbare menigte voor den zoo diep bedroef den s'Ciuverein, die, ondanks zijn lichame lijk en moreel lijden, den lijkwagen van zijn gemalin op slechts enkele meters af stand volgde. Dit was niet alleen voor de ontelbaar velen, die dit schouwspel ga desloegen, een koninklijk voorbeeld van grooten moed en onbuigzamen wil, maar ook een blijk van groote liefde, we'ke de koning de zoo vroeg ontslapen vorstin toedroeg. De geneesheeren hadden hem afgeraden dezen zwaren gang te ondernemen, dcich met de hem bekende energie heeft de ko ning geantwoord, dat hij1 zou doen, wat zijn hart hem ingaf, zonder naar de be zorgde raadgevingen te luisteren. Men kon het hem aanzien, toen hij', half hinkend nog en het gelaat en den rechter arm met zwachtels en pleisters bedekt, vciorbij'schreed, dat ook zijn licha melijk lijden nog groot moest zijn. En dan die geestelijke pijn: hij, alleen was te voet, een tengere, lijdende figuur in de schaduw van den hoogen en sombe ren lijkwagen. Aldus deed hij1 ons denken aan de verlatenheid, die hem in het groote paleis te wachten staat, waar niet meer de blijlde glimlach, noch de troostende aanwezigheid van een geliefde gemalin vcior enkele uren de zware zorgen zullen verdrijven, die op zijn jonge schouders rusten. Nooit zullen wij het visioen van dezen heroisohen martelgang vergeten. Nooit is de jonge koning ons zoo groot en zoo sterk voorgekomen als in deze «ogenblik ken van droefheid en beproeving. Tijdens de plechtigheid in de hoofdkerk bevond zich ook de jeugdige prinses Jose phine-Charlotte, op een voor de Mikken van het publiek verborgen plaats van het hoogkoor, van waar zij den geheelen rouwdienst heeft bijgewoond, terwijl zij meer dan eens haar kindertranen niet heeft kunnen weerhouden. Naar een Reuter-bericht meldt, stiet de kleine prinses Josephine-Charlotte haar vader, die tijdens de plechtigheden in de St. Güdule steeds geknield bleef, het ge bogen hoofd gesteund door de linkerhand, eenige malen aan den arm, als wilde zij hem troosten in zijn verdriet. De koning zeide enkele woorden tot haar, of wendde zich stil schreiend tot zijn moeder, ko ningin Elisabeth. Het Abessynisch conflict voor den Volkenbond. Laval en Eden zijn te 'Genève aangeko men, waar zij onmiddellijk de 'te Parijs be gonnen 'besprekingen hervatten. In Brit- sc:he kringen heersebt de meening, dat ge rekend kan worden op een gemeenschap pelijk optreden van Frankrijk en Enge land. Na zijn aankomst te Genève, heeft oo'k Aloisi, de Italiaansche afgevaardigde, een onderhoud 'gehad met Laval. Eden vertrok naar Aix les Bains, waar 'hij Baldwin verslag zal uitbrengen van zijn jongste besprekingen met Laval. Onder ontzettend noodweer is hij daar aangekomen. Vannacht zal hij weder naar Genève terngkeeren. Vanmiddag begint de zitting van den Volkenbondsraad. Ongeveer 1500 Britsche soldaten hebben Southampton aan boord van de „Neura- lia" verlaten om naar Malta en Aden te gaan. Hierbij' zijn deteohamenten van de luchtdoel-artillerie, 'genie, mariniers en matrozen. De 'kruiser „Barham", die van de Brit sche wateren is overgeplaatst naar de Middellandsche Zeevloot, is van Plymouth naar Malta vertrokken. Sedert eenige dagen 'heerscht een onge wone drukte bij den Egyptischen genera- Ion staf. Men neemt aan, dat de regentijd in Abessynië nog zeven en twintig dagen zal duren. In'tus-schen heeft men nog steeds een geringe hoop op Genève. In de meeste bladen valt een groote ner vositeit te bespeuren. Het grootste vertrouwen stelt men in de natuurlijke verdedigingsmiddelen. In het ontoegankelijke bergland hoopt men de Italiaansche aanvallen af te kunnen slaan. Militaire voorbereidingen zijn reeds overal 'te constateeren. Wat dreigt er In Spanje? In den afgeloopen nacht zijn in Spanje zeer omvangrijke voorzorgsmaatregelen getroffen. Journalisten hebben in verband daar mede Lerroux eenige vragen gesteld, doc'h de Spaansche premier gaf slechts een ontwijkend antwoord. Toen men hem vroeg, of de maatregelen niet in verband stonden met de wereldprotestactie tegen het fascisme, antwoordde Lerroux: „Ik ben van alles op de hoogte. De voor zorgsmaatregelen zijn noodzakelijk, om iedere verrassing te voorkomen". Concessie herroepen. In aansluiting op het Engelsc'he ver zoek aan den Keizer van Abessynië om de concessie aan Rickett op te schorten, heeft thans ook het ministerie van bui- tenlandsc'he zaken der Vereenigde Staten aangekondigd, 'dat de Abessynsche con- c ssie aan de Amerikaansohe olie-maat schappij van Rickett zal worden geannu leerd. Korte Berichten. - De Italianen, vooral vrouwen en kinderen verlaten in grooten getale Ethio pië. D'e tornado in Florida heeft groote materieele schade aangericht en aan meer dan 100 menschen het leven gekost. VRIJZINNIG DEMOCRATEN EN HET KABINET-COLIJN. Het bestuur van den Vrijzinnig Demo- cratischen Bond deelt mede, dat de partij raad van den bond in een te Utrecht ge houden vergadering eenstemmig heeft uit gesproken, dat hij het systeem van extra parlementaire kabinetten ongewenscht acht. De partijraad heeft voorts geconsta teerd, dat de vorming van een parlemen tair kabinet thans onmogelijk is gebleken en dat hij de partijgenooten, die, gezien den zeer ernstigen economischen en finan- cieelen toestand van het land, het op hen gedaan beroep om in het kabinet zitting te nemen, gemeend hebben niet te moeten afwijzen, met sympathie tegemoet treedt, terwijl voorts het regeeringsprogram met belangstelling zal worden afgewacht. De partijraad blijft intusschen staan op de verwezenlijking van de desiderata der laatste partijvergadering, met name ten aanzien van de onderwijsbezuinigingen en de jeugdwerkloosheid. LANDBOUWCRISISFONDS HEEFT GELD NOODIG. Hoogere monopolieheffingen op granen en veevoeder. Onder dagteekening van 30 Aug. j.l. heeft de toenmalige minister van Econo mische Zaken verschillende beschikkingen genomen, waarbij' met ingang van Woens dag 4 Sept. 1935 de monopolieheffingen op. alle granen en derivaten daarvan mei een bedrag van f 0.50 worden verhoogd. Leze maatregel was noodzakelijk met het oog op de sterk gedaalde prijzen van rogge en gerst, alsook met het oog op de positie van het Landbouw-Grisis Fonds, Uat ondanks verschillende steunverla gingen versterking van middeleu noo- dig heeft. Door het verhoogen van de monopolie- heffingen met f 0.50 zullen de rogge en gerstprijzen in het binnenland met f 0.50 stijgen^ daar de denaturatietoesiag ge handhaafd blijft. Eveneens is met ingang van gelijken da tum de wisselende heffing op den invoer van veekoeken met f 0.50 verhoogd Ier- wijl bij: de aflevering van in het binnen land bereide veekoeken uit Oliehoudende zaden, pitten en noten een heffing van f 0 50 is gelegd. Maatregelen zijn voorts getroffen, waar door de voor de industrie nadeelige ge- algen van deze verhoogde heffingen zoo veel mo'ge'ij'k zullen worden weggenomen, terwijl mede O'.a. voor de pluimveehouderij de nadeelen zijn weggenomen door ver heuging der restituties, dit laatste naast de steunregeling bijl uitvoer van eieren naar Duitschland en maatregelen, welke in overweging zijn ter verdeeling van een bepaald bedrag onder de pluimveehou derij1. Het ligt ten slotte in de bedoeling de bedragen, welke uit de verhoogde heffin gen op veekoeken zullen worden verkre gen, te gebruiken voor de melkveehoude rij, waarvoor andere maatregelen in over weging zijn. Het H! d b 1., waaraan wij' het boven staande antieenen, meent te weten, dat ten aanzien van het Landbouwcrisisfonds ge rekend moet worden op een tekort van circa dertig millioen gulden! Prinses Juliana bruidsmeisje van Lady Alice? Lady Alice Montagu-D'ouglas-Scott. de verloofde van den hertog van Gloucester, heMt volgens de „Telegr." tijdens een be zoek aan Balmoral Castle de voorberei ding van haar huwelijk met den koning en de koningin besproken. Daarbij gaf Lady Alice te kennen, dat zij hoopte Prin ses Juliana onder haar bruidsmeisjes te mogen tellen. H.K.H. ontmoette Lady Alice dezer da gen tijdens een feest, dat door den hertog en de hertogin van Bucoleuch op D'rum- lanrig Castle gegeven werd, Oud-minister van Dijk te Batavia. Oud-minister Van Dijk, die voor ge zondheidsredenen een reis door Indië maakt, en Sumatra bezocht, arriveerde gisteren met de K. P. M. te Padang. De heer van Dijk verklaarde, dat hij zich omtrent allerlei Indische vraagstuk ken wenschte te oriënteeren; hij was zeer onder den indruk gekomen van de maje stueuze natuur en de outillage van de cultures op Sumatra. Na een bezoek op Java zal hij door Bali reizen en eind October naar Nederland terugkeeren. Wethouders in de groote steden. Te Amsterdam zijn gisteren naast de heeren Baas (A.-R.), Rustige (C.-H.) en Kropman (R.-K.) tot wethouders geko zen de heeren de Miranda, Boekman en van Meurs, allen S.D.A.P. Rotterdam heeft een geheel rood college gekregen. Gekozen werden de heeren de Zeeuw, Brautigam, Ratté en Dijk, allen S.D.A.P. Te 's-Gravenhage werden geko zen de heeren Vrijenhoek en Buurman (S.D.A.P.), Feber (R.K.), Prof. van der Bilt (Lib.) en Snoek Henkemans (C.-H.) Staking te Tilburg nog verder uitgebreid. De dag van gisteren is in rustige werk loosheid voorbij gegaan. Het aantal sta kers is eer toe- dan afgenomen, omdat in den namiddag ook nog het personeel van de firma Gebr. Diepen, dat tot nu toe re gelmatig had gewerkt, het werk plotseling neerlegde. Zulks geschiedde ook later bij de firma's Van Dooren Dams en Pieter van Dooren. De ochtendbijeenkomst van de stakers, die overtalrijk was bezet, werd gevolgd in den middag door een massa-vergadering op de wielerbaan. Er werd besloten om tot de arbeidersorganisatie „St Lamber- tus" en „D'e Eendracht" het verzoek te richten om thans de stakingskassen open te zetten tot het verleenen van geldelijiken steun. Tevens is aan 't bestuur der werk gevers-organisatie een brief gezonden om aan de stakersleiding een mondeling on derhoud toe te staan. Opbrengsten der P. T. T. in de eerste helft van 1935. De diensten der P. T. T. hebben over de maand Juli j.l. in totaal f 6.031.482 opge bracht (f 2798 -meer dan vorig jaar en f 156.918 minder dan de begrooting). Voor de eerste zes maanden van het jaar te zamen bedroeg de opbrengst: Posterijen: f 20.076.012 (f 814.856 min der dan vorig jaar en f 784.189 minder dan de begrooting); telegrafie: f 2.222.202 (f 298.013 minder dan vorig jaar en f 200.998 minder dan de begrooting)tele fonie: f 13.398.105 f 949.497 minder dan vorig jaar en f 78.995 minder dan de be- grooting; voor postchèque- en girodienst: f 4.322.020 (f 372.025 meer dan vorig jaar en f 405.970 meer dan de begrooting). To taal: f 40.018.339 (f 1.690.341 minder dan vorig jaar en f 658.211 minder dan de be- grooting). Raad contra Gedeputeerden. In de gister gehouden vergadering van den Raad van Loosdrecht is met algemee- ne stemmen besloten in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van Ged. Sta ten van Utrecht, waarbij goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit om ter verkrijging van een aanzienlijke rentebe sparing, een kapitaal, ingeschreven in het Grootboek der Werkelijke Schuld, te ver- koopen en het bedrag van dien verkoop te doen dienen tot aflossing van bestaande leeningen, een handeling, die in andere provincies de goedkeuring van Ged. Sta ten heeft verworven. Sigarenindustrie in West-Brabant. In tegenstelling met verschillende an dere takken van industrie gaat het de si garenfabricage in West-Brabant niet on- voordeelig. De verschillende bedrijven, speciaal in Roosendaal, hebben volop werk, en zijn sinds eenige maanden met dubbele ploe gen aan den arbeid. Zoo heeft dezer dagen de directie van de Jasneva-cigarillosfabrieken, die reeds met 500 personen arbeiden, besloten haar fabrieken belangrijk uit te breiden. Het aantal arbeiders dat hierdoor bin nen afzienbaren tijd meer te werk zal ge steld kunnen worden bedraagt ongeveer 300 personen. Eigen gebouw N. C. R. V. Eenigen tijd geleden was er sprake van, dat de N. G. R. V. het gemeentelijk ge bouw voor K. en W. aan de Mariaplaats Binnenland. De wethoudersverkiezingen. De vrijz,-democraten en het kabinet-Coltjn Buitenland. Het Abessynsch conflict vandaag voor den Volkenbondsraad. Amerika annuleert de Abessynsche con cessie. Dreigende onrust in Spanje. te Utrecht zou koopen en als studio in- rechten. Men verneemt thans uit zeer vertrouw de bron, dat de N. C. R. V. besloten heeft een eigen studio te bouwen in Hilversum. HET LANDBOUWBEDRIJF EN DE VASTE LASTEN. In de dezer dagen gehouden vergadering van de dagelij'ksche besturen van de drie centrale landbouworganisaties werd beslo ten een schrijven te zenden aan den Raad van ministers, waarbij er op wordt aan gedrongen te bevorderen, dat de op het landbouwbedrijf rustende vaste lasten, n.l. de opcenten 'Op de grondbelasting, alsmede de in vele plattelandsgemeenten bestaan de straat- en wegenbelasting worden ver laagd. In verband met de lage prijzen voor rogge en gerst werd besloten er bij het college van regeeringscommissarissen op aan te dringen, den denaturatie-toeslag op rogge te verhoogen van f 3 per 100 k.g. tot f 4 en den toeslag voor gerst te brengen van f 2,50 op f 3 per 100 K.G. Tevens werd besloten op' verbetering van de steunrege ling voor erwtenciultuur aan te drin gen. Opnieuw zal de aandacht van het col lege van regeerings-commissarissen wor den gevestigd dp de sterk gedaalde rund- veeprijfeen, welke het vooruitzicht openen op een debacle, wanneer zooals gewoonlijk tegen den staltijd veel overtollig vee aan de markt zal worden gebracht. Besloten werd bij 't college van regee ringscommissarissen aan te dringen op het nemen van maatregelen tegen ineen storting van de veemarkt. Middelburg, Gemeenteraad. Aan wezig waren 15 leden. Afwezig de heer Helder wegens een sterfgeval, één vaca ture. Na beëediging hield de voorzitter een rede, waarin hij herinnerde aan den rouw. waarin het Belgische volk en ko ningshuis is gedompeld en aan het feit, dat we Zaterdag den öösten verjaardag van onze Koningin vierden. Verder verwelkomde Spr. de leden die hier zitting bleven houden en de heeren die voor 'het eerst in den Raad verschij nen. Spr. wees vervolgens op de plich ten, die het Raadslidmaatschap met zich brengt. Dit bergt, wijl regeeren is leiden en niet geleid worden, wellicht meer laster dan luister in zich. Spr. hoopt, dat de leden ook voortaan elkander hoffelijk zullen bejegenen. Voor het nemen van beslissingen zal bezinning en degelijke voorbereiding noo- dig zijn. Beperken we daarbij de discussies tot de groote hoofd zaken. D'e omstandigheid dat we in de ver streken periode 2 commissies van bij stand rijk werden, wettigt des te meer, de. ook overigens, redelijke verwachting, dat detailwerk in de commis sies zal worden afgedaan. De ervaring van de laatste maanden is moedgevend. Moge den Raad de wijsheid en voor zichtigheid geschonken worden om in de komende periode veel goeds tot stand te brengen. Naar aanleiding van het ingekomen schrijven van den heer Mes, waarin 'hij ontslag neemt als raadslid, wees de voorzitter er op, dat men kort gele den weinig had kunnen vermoeden, dat de heer Mes nog voor den aanvang van de nieuwe zittingsperiode, den Raad zou verlaten. De heer Mes had gedurende 12 jaren zitting. Spr. brac'ht hem dank voor het werk in 't belang der gemeente ver richt. Wethoudersbenoeming. Aan de orde kwam de benoeming van twee wethouders. Ten eerste werd voorzien in de vaca- ture-Onderdijk. Uitgebracht werden op den heer Onderdijk 12 stemmen, tegen 2 op den 'heer Jeronimus en 1 op den heer Mondeel. D'e tweede benoeming gold de vaca- ture-Boasson. De heer Mondeel verklaarde, waar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 1