SI cie. Kerknieuws Gemengd Nieuws Telegrammen. Laatste Berichten. ling. de, overwer- bepaalde or- :ken, kunnen lichaam op- izetting van sen. Gij1 kunt ig of de len- E duizelig get- en meerdere zeer onge- innen leiden 'illen hebben een dnsohat- rgelijke ziek- e betreffende ide werking. lUgpijn Nie- gezond bloed ezondheid en ïen gebracht i doos in de rogistzaak. f I.-, f 1-75 en f 3.- per doos, omzetbel. in begrepen. Let vooral op den juisten (Adv.) dissen, onze aken, voor de ngen aan de n regeerings- Meyer. de Arja. e Provinciale 28 Septem- of zal gehou- de heer W. en openings- s voor dezen Ds A. M 1 H. Janssen, P. Dieleman enberg, voor- -Brabant, en iezelinge, die van naam ibs verleenen Hosanna" te dsseling zorg De Rijfcsveld- llinge is met rplaatst naar 1 t e 1 d. Door is de invrib ire T., koop- gen tijd gele- verdacht van ■en verscheen 1 koopman uit ;auto beladen Hij gaf voor 5 in sinaasap- n Middelburg baanderen te ppelen aldaar de markt te r een bepaald it zaten en er een ze wel tot verdeelde en- menschen ter .t de vruchten zich bewegen >r een bedrag tij het uitpak- >t aangegeven onden er zich nadat de po- 3, wets de ver- r gedeeltelijk mr G a s t- mede te dee rn, tegen een listrateur van teekenen, on- wordt gege- d in den iag vergader- uit de Prov. om te bespre ien om te ko- verkloosheid. den onder de tuitten op te ran slagen te -tselijke rege- ijpskerke, die genomen (het r nader aan- len betrokken gezonden, om irken, dat het ing een richt- menschen in p te kunnen ,us 'hielden de den Bijzonde- 'haar jaarlijk- schiethaan te et meewerkte, J k waardoor de opkomst niet «00 groot was als gewoonlijk. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: P. Droogers 95 punten; K. L. Kramer 95; J. D. Schipper 93; J. Rouw 92; W. van Dullemen 91; L. Meijler 89; I. Walraven 89; I. Gunst 88; J. J. de Jager 88; J. v. d. Kreeke 88; P. Polderman 86; J. Droogers 83; L. Johse 82; J. G. Eckhardt 79; J. P. van Hoorn 79; H. F. Oele 75; A. C. Meu- lenberg 73; J. Fierloos 73; P. van Wuyok- buijse 63. BegrafenisJac. deKruijter Onder groote belangstelling van de zijde der Goesc'he burgers werd gistermiddag de heer Jacobus de Kruijter, in leven stads-archivaris van de stad Goes, naar zijn laatste rustplaats gebracht. Onder de velen, die gekomen waren om den overle dene med'e de laatste eer te bewijzen, merkten we op den Edelachtb. heer Bur gemeester van Goes, den secretaris der stad, benevens de verschillende hoofdamb tenaren; een deputatie van het Water schap der Breede Watering, bestaande uit den Burgemeester van Kloetinge met den griffier, den voorzitter van het College van het Burgerlijk Armbestuur, Ds P. J. Steinz, Ned. Herv. predikant, den heer Meerkamp van Etmbden, rijksarchivaris te Middelburg, den heer Hollestelle, archi varis van Tholen, den heer de Jonge, ker kelijk ontvanger te Krabbendijke en vele anderen. Nadat de kist in de groeve neergelaten was, trad de burgemeester van Goes naar voren om in gevoelvolle woorden te schet sen het verlies, dat de stad had geleden door het heengaan van dezen nobelen bur ger, die een trouw en actief hoofdambte naar was geweest. Met groote nauwgezet heid en bijzondere hulpvaardigheid had hij de Gemeente itrouw 'gediend, waarvoor de burgemeester zijn dank betuigde. Daarna schetste de heer Meerkamp van Embden den heer De Kruijter als een dier mensohen, 'die zonder speciale opleiding, juist door hun liefde voor de historie en hun buitengewone kennis van locale toe standen van zoo groote waarde waren voor bet Rijksarchief. Dit laatste was door het overlijden van twee dezer ijverige men- schen in Zeeland, zoo kort op elkaar, wel bijzonder getroffen. Daarna sprak de heer W. *t Hooft, hoofd der Herv. school over den heer de Kruij ter als over den nederigen, stillen, werker, die zooveel voor stad en kerk heeft gedaan, zonder dat hij wilde, dat zijn naam daar aan verbonden werd. Zijn hulpvaardigheid was spreekwoordelijk. Voor iedereen stond hij klaar, en zoowel de eenvoudigen als de geleerden heeft hij gediend. In menige dis sertatie werden de bouwstoffen verwerkt, die door hem waren opgezocht en ver schaft. Aan het eind hield Ds J. de Vries, die den rouwdienst leidde, een indrukwekken de liturgie', en werd de droeve plechtigheid door hem besloten met het Onize Vader. 's Heer Arendskerke. Wethouders^ verkiezing. Herkozen tot wethouder met 8 stemmen de heer J. Hommes (aftr. A.R.) en gekozen, eveneens met 8 stem men de heer G. Phiüpse (G.H.) inplaats van den heer J. Nijsse, 'die zich als Raadslid wegens hoogen leeftijd niet meer beschikbaar had gesteld. Kapelle Hedenmorgen vergaderde de nieuwe raad. Nieuwe raadsleden zijn: P. Zegers, A.R., Jn. Balkenende, A.R., en A. de Neef, S.D.A.P.) Gekozen werden als wethouders: A. v. d. Have, V.B., en Jn. Zuidweg, G.H. Met genoegen neemt dhr v. d. Have deze be noeming aan, te meer omdat de samen werking met den burgemeester steeds goed was. Den voorz. doet het genoegen dit te hooren. Ook dhr Zuidweg neemt deze benoeming aan. De voorz. neemt afscheid van den afge treden wethouder van Wingen en dankt hem voor de aangename samenwerking. Dhr v. Wingen dankt voor deze woor den en voelt ook nu, dat ondank 's werelds loon is. 's Gravenpolder. Wethoudersver kiezing. Gekozen als wethouders dhrn A. Bakker (aftr. S.G.P.) en Ghr. G. Ver hulst (A.R.). Dhr Schouten (aftr.) werd niet herkozen en zal bedanken als lid van den raad. Kattendijke. Wethoudersverkie zing. Tot wethouder werd vanmorgen benoemd in de plaats van dhr A. de Groene, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, dhr G. Burger. Dhr G. Lindenbergh werd herbenoemd als wethouder. D'e gemeenterekening over 1934 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 38620,12, in uitgaaf op f 34703,01, goed slot f3917,11, de ontvangst en uitgaaf van den kapitaalsdienst op f 750. Oudelande. In de heden gehouden raads vergadering werden de leden beëedigd; de heeren De Bakker en Goetheer legden de belofte af. De heeren P. van Wingen en A. Boonman werden als wethouders herkozen. Zij zullen hun zetel ter be schikking stellen bij eventueele benoeming van een burgemeester van rechts. Ellewoutsdijk. Hedenmorgen vergaderde de raad dezer 'gemeente onder voorzitter schap van den (burgemeester. Aanwezig al de leden. Nadat alle leden heëedigd tzijn, wordt overgegaan tot benoeming van de wethouders. Als wethouders worden benoemd de heeren C. v. d. Velde (aftr.) en D. Zoeter (aftr.). Besloten werd de 'legesverordening betreffende de ventvergunningen in de eerstvolgende vergadering te wijzigen, zulks in verhand met een circulaire van den minister van Binnenlandsche Zaken. Eveneens werd besloten om de regeling betreffende het opnemen van arbeiders in landbouwbedrijven in deze gemeente toe te passen. De rekening voor het dienstjaar 1934 werd behoudens enkele opmerkingen van den rapporteur der commissie van onder zoek voorloopig vastgesteld. De inkomsten van den gewonen dienst zijn f 25.827,17, de uitgaven f 25.112,15, aldus een batig slot van f 714,66. Een verzoek van L. J. van Boven alhier om een staanplaats voor een fruittent op de z.g. 'kermis werd met alg. st. ingewil ligd. Daarna sluiting. Heinkenszand. Een auto reed binnen. Gistermiddag kwam een auto van Gebr. Rijk uit 's Heerenhoek, geladen met een paard en eenige runderen van Gebr. Geus uit de richting 's Heerenhoek deze gemeente binnengereden. Vlak bij Gebr. Krijger albier verloor de chauffeur de macht over zijn stuur, waarschijnlijk omdat het paard met zijn poot door de cabine sloeg. De auto reed daardoor op het schuurtje van Gebr. Krijger in, dwars door de mendeuren den dorschvloer op, waar een rijwiel eerst het slachtoffer werd. Door de zware schok werd het ge- heele schuurtje ontwricht en zelfs de woning, waartegen de schuur is gebouwd, heeft geleden. De chauffeur, benevens de twee personen die bij hem in de cabine zaten, liepen eenige verwondingen op, doch niet van ernstigen aard. lerseke. Auto--ongeluk. De auto dienende voor het vervoer van mosselen naar België van den beer C. L. Bom Christiaanse is Zaterdag ernstig bescha digd, doordat ze tegen een boom reed aan den "Woensdrechtsche weg. De chauffeur bekwam geen letsel, maar de andere in zittende J. Lindenberg, kwam bewusteloos aan den weg te liggen. Na bij kennis te zijn gekomen, bleek hij. niets te mankee- ren. De auto werd per kraanwagen naar Goes gesleept. S-pOrtwedstrijden. Zater dag bracht de Korfbal vereen. „Volhar ding" een bezoek aan Tholen, alwaar zij bij gelegenheid van het Oranjefeest een wedstrijd speelde tegen de Thoolsche Korfbalvereen. Volharding, die een zeer goeden wed strijd speelde, wist een 51-overwinning te behalen en kwam daardoor in het be zit van een zilveren lauwerkrans. Tevens werd door een 5-tal leden van Volharding deelgenomen aan de 2000 M. Singelloop, waarvan dhr J. Pikaar als 2e arriveerde in den tijd van 6 min. 6 sec. en dhr L. Vermast als 3e in den tijd van 6 min. 9 seconden. Wethoudersverkiezing. In de hedenmorgen gehouden Raadsver gadering werden tot wethouders gekozen de heeren M. Scheele (S.D.A.P.) en P. de Koeij'er (G.H.), beide met 6 van de 11 stemmen. De candidaten van rechts wa ren de heeren Mol (aftr. S.G.P.'er) en I h. Bom. Doordat echter de heer P. de Koeijer zich naar men ons meldt bij de linksche fracties had aangesloten, beschikte deze over zes stemmen. Vlissingen. Morgenavond geeft het Mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" een con cert op den Boulevard. Werkloosheid. Het aantal werkloozen steeg van 938 tot 966, van wie 61 in de werkverschaffing werken. Biggiekerke. Tijdens het onweer van Zondagavond werd het paard van den landbouwer-slager Koets, dat in de weide liep, door den bliksem getroffen en ge dood. Souburg. Feestvergadering. Maandagavond kwam de buurtvereeni- ging Paspoortstraat in Rehoboth in gezel lige feestvergadering bijeen met haar le den om in eigen kring den jaardag van de Koningin te vieren. De voorzitter, dhr B. Baljé, sprak in zijn openingswoord den wensch uit dat onze Koningin nog vele jaren gespaard mag blijven. De bode, die tevens op 31 Aug. 15 jaar in functie was, werd daar mede gefeliciteerd. Hem werd een ca deau overhandigd. Daarna werd door een der bestuursleden de voorzitter gecom plimenteerd met het feit, dat hij 5 jaar voorzitter 'is. Hiervoor werd hem een vaas met bloemen aangeboden. De vereen, ontving verschillende blijken van waar deering. Onder leiding van dhr L. Vader werden daarna verschillende spelletjes uitgevoerd, waarvoor aan de winnaars prijsjes werden uitgedeelt. Aan de kin deren van de leden werden aardige ca deautjes aangeboden. D'e avond werd op aangename wijze door muziek en zang afgewisseld. Tholen. Wedvlucht, van Pont St. Maxenee, door „De Lucht" te Tholen. Af stand 286 K.M. prijzen: 1 A. Rijnberg, 2, 3 G. Praat, 4 P. v. Beers, 5 M. Nij's, M. v. Noort; eerste overduif M. Schot, le pr. oude duiven. Gelost 8.45 u. Aankomst le duif 12.35.17. Laatste 12.50.54. le kam pioen G. Praat, jonge duiven 333 punten, 2e M. v. Noort 328 punten. De mosselen. Dank zij het koe lere weer, neemt de verzending van mos selen, zoowel geknipte als opgeknipte, zoo danig toe, dat weer een ploeg werkloozen hieraan bezig is. Al is het loon niet zoo hoog, toch is het voor velen een uitkomst. Stavenlsse. Ernstige botsing. Toen de ongeveer 20-jarige J. St. alhier Zaterdagavond j.l. zich met zijn rijiwiel op den Molendijk te St. Maartensdijk bevond en in de richting Scherpenisse reed, werd hij door een wielrijder, die in omgekeerde richting en aan den linkerkant van den weg reed, ter hoogte van het Kapoenhof, aangereden. De aanrijding wag zoo hevig, dat beiden tegen den grond gesmakt wer den, waardoor J. St. een groote wonde aan het hoofd bekwam en bewusteloos in een nabijgelegen woning moest warden binnengedragen. Op advies van Dr Taze- laar werd St. per auto naar zijn woning vervoerd. De beide rijwielen waren na- noeg vernield. St. Maartensdijk. Een nieuwe weg? Vrijdag j.l. heeft het bestuur van het wa- tersohap „St. Maartensdijk" een onder houd gehad met Gedep. Staten over den slechten toestand waarin het wegdek van den weg van deze gemeente naar Stave- nisse verkeert. Naar wij vernemen, moeten Ged. Staten zoodanige toezeggingen hebben gedaan, dat er alle mogelijkheid bestaat, dat de nieuwe weg in 1936 aangelegd zal wor den. Binnenkort zullen de ingelanden van het waterschap ter vergadering opgeroe pen worden, om deze kwestie te bespre ken. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Oudeschoot, A. Groot te Exmorra. Naar Nes (Ameland), J. L. Brinkerink, O.-I. pred. met verlof. Bedankt voor Tjerkgaast, A. Groot te Exmorra. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Amersfoort. W. Bijleveld te Haarlem en G. Salomons te Amsterdam. Smokkelen aan de Bel gische grens. Door de Rijksambtena ren van Budel werd Zaterdag een aantal smokkelaars aangehouden uit Budel en omgeving, Mierlo en Helmond. De buit bestond uit niet minder dan 700 K.G. Bel gische margarine, 200 K.G. Belgische sui ker en een aantal rijtwielen. Kindje verdronken. Een treurig ongeval heeft zich aan de Erts kade te Amsterdam voorgedaan met 't 7- jarig dochtertje van 'n schipper, wiens vaartuig daar gemeerd ligt. 'tKind was aan 't dek aan het spelen. De schipper, die geen geluid meer hoorde, ging naar boven en bemerkte de kleine niet meer. Hij heeft radeloos van angst een uur met een vaar boom naar het drenkelingetje gezocht en tenslotte haalde hiji het op. Natuurlijk mocht niets meer haten. Het was het eeni ge kind van den schipper. Vergiftiging na het eten van gestoofde pruimen. Te Heeze heeft zich na het eten van gestoof de pruimen een vergiftigingsgeval voor gedaan. Eenigen tijd na het eten daarvan voelden mevrouw Van Konijnenburg en haar vierjarig zoontje zich onwel. Zij heb ben zich toen onder dokters behandeling gesteld. Thans is het zoontje dverleden. Saamhoorige dorpelingen. In een Friesch dorp woonde een arm gezin met vier kinderen in het bovenstel van een ouden woonwagen, dat door de vele spleten en scheuren in dak en wan den vrijwel onbewoonbaar was. Verbete ring was dringend noodig, maar daar voor waren geen gelden aanwezig. Toch is de verbetering gekomen in den vorm van een... klein steenen huisje, product van saamhoorigheid der dorpe lingen. Een bedrag voor de kosten van het benoodigd materiaal werd verkregen en werklooze arbeiders bouwden het nieuwe huisje gratis. Ook de oude wagen werd wat opge kalefaterd en staat nu als berghok achter het woninkje. Aut o-b otsing bij Zeist. Gistermiddag is op de kruising Wouden- bergschewegJagersingel te Zeist een botsing geschied tusschen een Duitsche auto en een met steen geladen vrachtauto. De inzittendenden der Duitsche auto, de Duitsche familie R., bestaande uit twee dames en drie kinderen, werd, evenals de chauffeur, door den gemeentelijken ge neeskundigen dienst naar het ziekenhuis te Zeist vervoerd. Hun toestand laat zich niet ernstig aanzien. De chauffeur van de vrachtauto, Kraay, die bij de botsing onder de van den wagen gestooten steenen werd bedolven, is even eens naar het ziekenhuis gebracht. Hij had een ernstige hoofdwonde opgeloopen en klaagde over inwendige pijhen. De in de cabine gezeten 'Ondernemer, van De venter, schijht niet ernstig gewond te zijn. Bommenwerpers. Tijdens een groote communistische betooging te Garches nabij Parijs, waaraan door on geveer 80.000 personen werd deelgeno men,werd van een vrachtauto met com munistische betoogers een bom geworpen naar een groep arbeiders, die werkten aan de verbreeding van een brug over de Sei ne. De aanslag mislukte, doordat de bom in de Seine viel, waar bet projectiel met groot lawaai ontplofte. Twee gif tmengsters uit D j o k j a. V001 den raad van justitie te Semarang beeft het O.M. de doodstraf ge- eisoht tegen de weduwe van den heer Len- tink, die haar echtgenoot heeft vergiftigd, en levenslang tegen de weduwe van den heer Van Ingen, beiden te Djokja, die zich aan dezelfde misdaad heeft schuldig ge maakt. De straf tegen de eerste beklaagde ge- eischt (beiden zijn Inlandsche vrouwen) is zwaarder, omdat zij de andere den raad had gegeven, haar man door toedie ning van vergif uit den weg te ruimen. Reohters die zioh mis dragen. Zeven en twintig van de acht en twintig leden der lagere rechterlijke macht, die Philadelphia bezit, zijh Zater dagavond in staat van beschuldiging ge steld, aangeklaagd wegens wangedrag in hun functie. De eenige politiereohter, die aan een aanklacht is ontkomen bij dit in grijpende en veelomvattende onderzoek, is de democraat William H. Beloher, die een „Bohoone lei" heeft. Moeilijkheden met werk looze te Breda. Te Breda zijn Maandagnamiddag ernstige werkloozen- relletjes voorgevallen. Deze werden ver oorzaakt door den werklooze B., die deel uitmaakt van een bekende smokkelbende, welke blijkbaar bij de smokkelarij van sui ker en margarine in den nacht van Zon dag op Maandag een goeden slag had ge slagen. Maandagnamiddag kwam B. zijn werkloozenkaart laten afstempelen op 't bureau van werkverschaffing en werk- loozenzorg op de Houtmarkt te Breda, doch de dienstdoende ambtenaar, welke merkte, dat B. in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde, weigerde deze kaart te laten afteekenen. B. ging toen den ambtenaar te lijf. Bij de vechtpartij', welke ontstond en waarbij! verscheidene ambtenaren van het bureau voor den dienstdoenden ambte naar partij trokken, drongen de werkloo zen ten zeerste op, zoodat een formeele vechtpartij ontstond. Eerst nadat door de politie eenige scho ten in de lucht waren gelost, gelukte het den oproerkraaier met vier zijner kor nuiten te arresteeren en in het hoofdbu reau van politie op te sluiten. Wielrijder aangeredem Op de Wasbeekerlaan onder de ge meente Warmond kwam gistermiddag de 25-jarige wielrijder J. L. uit Leiden, door onbekende oorzaak in botsing met een van den Beursweg komende auto van wethou der Warnaar, uit Sassenheim. De wielrij der bekwam een ernstige schedelbasis- fractuur en is in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. De slechts licht beschadigde auto werd door de politie voor het onderzoek in be slag genomen. Zonder rijbewijis en dron ken op den w e g. Te Huijbergen heeft Zondagavond zekere S. uit Hoogerheide met een auto twee dames, die op den weg fietsten, aangereden. Hierbij1 werd een der beide dames, de 16-jarige E., tegen den weg geslingerd. Het meisje kreeg een her senschudding. Haar toestand baart zorg. De andere dame bekwam een wonde in het gelaat, welke gehecht moest worden. De bestuurder van de auto had kermis ge vierd te Huijbergen. Hij verkeerde onder den invloed van sterkedrank. Bij het op maken van het proces-verbaal bleek hij niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. De Koningin op reis. DEN HAAG. Men meldt ons, dat H.M. de Koningin en H.K.H. de Prinses heden een bezoek hebben gebracht aan den Ko ning en de Koningin van Engeland op Balmoral Castle. Nederland en Iran. DEN HAAG. Dezer dagen is de oprich tingsvergadering gehouden van de Neder- landsc'h-Iraansche Kamer van Koophan del. In de oprichting namen o.a. deel Werkspoor te Amsterdam, Heemaf te Hengelo, Meteoor te De Steeg en het Int. Handelsconsortium te Den Haag. Het doel der Kamer is de bevordering en de ont wikkeling vaal den handel tusschen Neder land en Iran. Dr Colijn. DEN HAAG. De Minister-president Dr Golijn 'die als Minister van Defensie a.i. optreedt, zal in den regel in den voormid dag op 'het Departement van Defensie zijn ambtsbezigheden verrichten, des middags zal hij1 op het departement van Koloniën werkzaam zijn. Mgr J. D. J. Aengenent f HAARLEM. Hedennacht te 1.30 uur is te Haarlem overleden in den ouderdom van 62 jaar Mgr J. D. J. Aengenent, bis schop van Haarlem. Joannes D'ominicus Joseph Aengenent werd geboren te Rotterdam op 14 Maart 1873. Hij werd tot geestelijke opgeleid aan het klein-seminarie „Hageveld" te Voor bout en later aan het groot-seminarie te Warmond, waar hij op 3 April 1897 zijn studiën bekroond zag met de H. Priester wijding. Het was als „professor" Aengenent, dat de overledene reeds voor zijn bisschops wijding tot ver buiten Katholieke kringen bekend en bemind werd. Zijn toonaange vende studiën op philosophisch en socio logisch terrein gaven hem toen reeds een plaats onder de vooraanstaande Neder landers. Het bekendst is wel het Leerboek der Sociologie!, dat in 1931 den 7den druk bereikte. Naast zijn arbeid op sociaal gebied, zijn voornaamste terrein, zooala ook blijkt uit zijn lidmaatschap van den. Hoogen Raad van Arbeid, gaf Prof. Aengenent zijn me dewerking aan de apologetische vereeni- ging „Petrus Ganisius". Tal van congressen telden Prof. Aenge nent onder hun sprekers. De staking te Tilburg, TILBURG. Heden ochtend om 8 uur zijn de fabrieken opengesteld. Het bleek, echter dat in den toestand van de staking door de rustdagen slechts weinig verandering was gekomen. De toestand is nu zoo, dat van de 39 fa brieken bij 23 geheel of gedeeltelijk wordt gestaakt. Het aantal stakers bedraagt nog ongeveer 2500. Vanmorgen vergaderden de fabrikanten om bun houding te bepalen. Gemeente zonder Raad. MIERLOQ. Ged. Staten van Noord-Bra bant hebben ongegrond verklaard het be roep tegen het raadsbesluit waarbij de cieuwgekozen raadsleden niet werden toe gelaten. Mierloo beeft dus momenteel noch een gemeenteraad, noch wethouders. De United States verbrand. KOPENHAGEN. Het oude oceaanschip United States dat Italië van Denemarken heeft gekocht onder belofte, dat het schip niet zou worden gebruikt voor troepen transport, is in den aigeloopen nacht door brand vernield. Men weet nog niet, of hier een ongeluk of misdaad in het spel is. Schip In nood. NEW-YORK. Dinsdagochtend is tij dens een hevige storm het stoomschip Dixie met 269 passagiers en een beman ning van 140 koppen aan boord aan de kust van Florida op bet Arysfort riff ge- loopen. Volgens verminkte radiogrammen wordt het schip dat op de rots vast zit door een krachtige golfstroom bedreigd. Verscheidene stoomschepen welke zich in de buurt bevinden zoomede kustwacht schepen zijn ter assistentie naar de plaats des onheils vertrokken. Een prins vrijwilliger. ROME. De Hertog van Pistoja, een neef van den koning van 'Italië, heeft zich als vrijwilliger aangemeld bij de zwart- hemden-devisie in Februari. Hij is de eerste prins van het koninklijk huis, die den wensch heeft uitgesproken in de rijen van de fascistische militie tegen Abessynië te strijden. ROME. De chef van de Italiaansche re geering heeft maarschalk Balbo ontvan gen voor een langdurig onderhoud. De gouverneur van Libië bracht uitvoe rig rapport uit over den toestand in zijn koloniën en wees op de militaire aspecten, in het bijzonder op het feit, dat teil van vrijwillige inheemsche troepen naar Oost- Afrika worden verscheept. Deze troepen zullen thans worden ver vangen door strijdkrachten uit het moe derland. Het zenden van sterke troepencontin genten inboorlingen is steeds doelmatig gebleken, daar zij zooveel beter bestand zijn tegen het klimaat, alsook omdat zij langdurige ondervinding hebben in kolo niale oorlogen, in het bijzonder van de oorlogvoering in O.-Afrika. LONDEN. Volgens een Reuter-bericht uit Genève verluidt aldaar, dat een rap port van Politis, vijfde lid Van de Itali- aansch-Abessynische arbitrage-commissii aangaande de botsing bij Wal-Wal, 'bijna geheel ten gunste van Italië is uitgevallen. Goes. Gemeenteraad. Heden middag vergaderde de Gemeenteraad on der voorzitterschap van den burgemees ter. Na de opening met gebed verheffen alle leden zich van hun zetels en spreekt de voorzitter een woord van medegevoel met het Belgische volk en vorstenhuis, om daarna te gedenken den overleden archi varis, wijlen dhr J. de Kruijter, die gis teren grafwaarts is gebracht. Spr. schetst hem als een hoofdambtenaar met voor treffelijke kwaliteiten. Hij is heengegaan in een vast geloof. Moge dit de familie tot troost verstrekken en ook dit, dat de ge meente zijn nagedachtenis in hooge eere zal houden. Nu volgt beëediging der Raadsleden. Alleen de beide soc. dem. leden leggen de beloften af. De voorzitter wenscht allen geluk met hun benoeming of herbenoe ming. Het ambt van Raadslid is niet ge makkelijk. Spr. wenscht allen wijsheid van God toe om hun taak naar behooren te vervullen. De vergaderingen van den Goeschen Raad hebben een uitstekende re putatie. Er heetrscht hier een aangename sfeer. De debatten worden op hoogstaande wijze gevoerd. Spr. hoopt, dat dit zoo zal blijven. Moge God ons werk zegenen in deze nieuwe periode. Spr. merkt nog op, dat de Raadsleden worden bijgestaan door een keurkorps van ambtenaren. Hierna komt aan de orde de wethoudersbenoeming. Vooraf legt dhr De Roo namens de fractie van den Vrijheidsbond een verkla ring af. Door de benoeming van een Chr. Hist, burgemeester bestaat aldus spr. het college van B. en W. geheel uit politiek rechtsche personen. De Vrijheids- bondsche fractie, de grootste der linksche en op één na de sterkste in den Raad, meent aanspraak te mogen maken op een wethouderszetel. In een samenspreking met de Ghr. Hist, en A. R. fracties is dit verlangen als billijk erkend. Nu heeft de heer Goedbloed verklaard, dat hij vóór of op 1 Juli 1936 ontslag zal nemen als wethouder wegens particuliere omstandig heden. Do G. H. en A. R. fracties ver- Maarden alsdan te zullen medewerken aan de verkiezing van een wethouder uit de Vrijheidsbond-fractie. Daarmede neemt de V. B. fractie genoegen. Persoonlijk verblijdt Spr. er zicb over, dat deze kwes tie wordt opgelost zonder dat een zittend wethouder behoeft gepasseerd te worden. Dhr Goe dbloed bevestigt aan de G. H. en V.B. fracties verMaard te hebben vóór of op 1 Juli '36 ontslag te zullen ne men als wethouder. De A.R. fractie is als dan bereid mede te werken aan de ver- Mezing van een V.B. wethouder. Dhr v. M e 11 e verklaart in gelijken geest van de G.H. fractie. D(hr G r u c q zegt, dat bij voTfge gele genheden de soc. dem. fractie blanco stemde, maar nu op zichzelf zal stem men. Ze wenscht nergens hij ingedeeld te worden noch bij rechts, noch bij links.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3