Binnenland De ziel vein het Nederlandsohe volk Woensdag 4 September zal Z. Exo. Uit de Provincie. Jammer dat het weer niet meewerkte, AbessynlH krijgt oeld voor wapen en munitie-aankoop. De omgeving van den negus is zeer verheugd over het afsluiten van het pe- troleum-cocessie verdrag met een Ameri- kaansche maatschappij, welke, naar men vermoedt, behoort tot de „Standard Oil of New Jersey". De Ethiopiers zien hierin twee voor- deelen: 1. de Amerikaansche maatschappij heeft toegestemd, onmiddellijk een mil- lioen dollar voor te schieten aan de re geering van Ethiopië; 2. de concessie beteekent dat, indien de Italianen Enthopie in bezit nemen, zij toch de rijke voorraden petroleum en mineralen niet kunnen ontginnen, bin nen het gebied van de concessie gelegen. De som van een millioen dollar zal natuurlijk worden gebruikt voor den aan koop van wapenen en munitie. Men vermoedt, dat reeds onderhande lingen gaande zijn over de levering van geweren en munitie. Italiaansch protest te Addis Abeba. Gisterochtend heeft de Italiaansche ge zant, graaf Vinci, in opdracht van zijn regeering, bij den Negus geprotesteerd tegen de verleende concessie, waardoor de oude Italiaansche rechten zouden ge schonden worden. Van Abessynische zijde is men even wel van meening, dat dit protest op grond van de verdragen niet gerechtvaardigd is. De gezant van Engeland te Addis Abe ba verklaarde, dat het petroleumcontract is gesloten tusschen de regeering van Ethiopië en een Amerikaansche maat schappij, waarbij geen melding is ge maakt van Britsche inmenging. De Brit- sche regeering stelt een diepgaand onder zoek in, om na te gaan, of ook Britsch kapitaal hierbij betrokken is. Ernstige waarschuwing van Amerika aan Rusland. De regeering der Vereenigde Staten heeft Zaterdag de Sowjet-regeering door middel van een offcieele verklaring van minister Huil haar standpunt uiteenge zet in zake de Russische propaganda in de Ver. Staten. Indien de Sowjet-regeering mocht blij ven doorgaan met haar politiek om op haar gebied handelingen te dulden die een inmenging heteekenen in de buiten- landsche aangelegenheden van de Ver eenigde Staten, in plaats van deze hande lingen krachtens schriftelijke verplich tingen te verhinderen, dan zouden de vriendschappelijke en officieele betrekkin gen tusschen beide landen ernstige schade lijden. Noodlottige explosie In Mexlcaansche mijn. Bij een dynamietontploffing in een mijD te Villa de la Paz zijn, naar tot dusver reeds vast staat. 23 personen gedood. Men vreest echter, dat het aantal dooden nog gTooter zal zijn. Vele winkelhuizen en particuliere woningen zijn vernield. De ontploffing zou aan kortsluiting moeten worden toegeschreven. Verder herstel van het Engelsche bedrijfsleven. In het jongste bericht van de Midland Bank wordt een verder herstel van het bedrijfsleven verwacht. De schrijver van het desbetreffende artikel meent, dat elke verbetering in den uitvoerhandel slechts zeer geleidelijk zal kunnen gaan en dat de omvang in de eerstvolgende jaren net niveau van voor den oorlog niet zal be reiken. Daarentegen acht hij alle teekenen aanwezig voor een voortgang van de op- waartsche beweging van het bedrijfsleven in het binnenland en hij voert een drietal redenen aan, waarop hij zijn meening ba seert. In de eerste plaats is een groot bedrag afkomstig van de winsten, die de verbete ring van het bedrijfsleven tot dusverre heeft opgeleverd, voor herbelegging be schikbaar; voorts zou het bouwbedrijf dat op hooge capaciteit blijft werken, een sti mulans kunnen geven, terwijl tenslotte de lage geldkoersen een gunstigen invloed kunnen hebben. Incident bij receptie te Danzig. Tijdens de receptie, die gisteravond ge houden is door den hoogen commissaris van den volkenbond in Danzig, naar aan leiding van de aanwezigheid in de haven van het Duitsohe pantserschip „Admiraal Scheer", heeft zich een incident voorge daan. De hooge commissaris had n.l. voor deze gelegenheid ook eenige leden van de Dan- zigsche oppositie, waaronder eenige so cialisten, benevens den vroegeren senaats- president dr Rauschning uitgenoodigd. Zoodra de tegenwoordige senaatspresi dent dr Greiser, deze aanwezigen opmerk te, nam hij afscheid van den hoogen com missaris, gevolgd door den commandant van de „Admiraal Scheer" en de andere uitgenoodigde officieren van dit schip De heeren zijn vervolgens naar twee an dere, op denzelfden avond gegeven feeste lijkheden gegaan. Mlllloenenverdulsterlng. Te New York is gearresteerd Leonard Sutterman, die ervan wordt beschuldigd beleggers te hebben benadeeld voor een bedrag tusschen de 8 en 5 millioen dollar. Luchtramp bij Los Angeles. Vijftien slachtoffers. Bij een vliegongeluk nabij Los Angeles zijn vijftien personen om het leven ge komen, van wie twaalf passagiers. Een twee-motorig verkeersvliegtuig is even na de opstijging in botsing gekomen met een hoogspanningsmast. Ondanks de wanho pige pogingen van den piloot kon een botsing mot dit obstakel niet worden voor komen. Het toestel stortte brandend om laag en kwam terecht op het dak van een huis, dat eveneens in brand vloog en geheel in de asch werd gelegd. Vermoedelijk moet het ongeluk worden toegeschreven aan een motordefect, waar door het vliegtuig enkele oogenblikken na den start hoogte heeft verloren. Korte Berichten. Reuter meldt uit Malta, dat de reser visten van de artillerie van Malta zijn opgeroepen en dat recruten worden aan geworven voor de pioniers en militie-af- deeling. De staatssecretaris van de Ameri kaansche schatkist heeft bekend gemaakt, dat de schatkist zal overgaan tot de uit gifte van een leening ten bedrage van 1.750 millioen dollar. Te Chicago zijn bij een anti-Italiaan- sche betooging in de negerwijk 300 arres taties verricht. Volgens de politie was de betooging georganiseerd door communis ten. Geheel Albanië viert den zevenden verjaardag van de proclamatie der mo narchie. Een groote optocht heeft langs het Koninklijk paleis gedefileerd en ko ning Zogoe op enthousiaste wijze toege juicht. Reuter meldt uit Boekarest, dat in de nabijheid van Siboe een trein is ont spoord. De machinist en de stoker werden gedood. Te Ansbach in Beieren heeft een botsing plaats gehad tusschen den snel trein München-Hamburg en een locaal- tredn. De beide locomotieven ontspoorden. Verscheidene personen werden gewond, waarvan twee reizigers en de machinist van den locaaltrein ernstig. i Uit Tokio wordt gemeld, dat Osaka opnieuw door een hevigen regenval is ge teisterd. Ongeveer 33.000 huizen staan onder water. KONINGIN EN PRINSES IN SCHOTLAND. Naar Reuter meldt, hebben H. M. de Koningin en Prinses Juliana, vergezeld van de hofdame baronesse van Heem stra en den adjudant van H. M. jhr Van Ellemeet, Zaterdagmiddag een rit ge maakt naar den top de Knock of Grieff, een berg van 900 voet hoogte, die geheel Strathearn beheerseht. Zooals de Ameri kaansche dichter William Gullen Bryant eens heeft verklaard, heeft men van de zen berg een van de prachtigste verge zichten van heel Groot-Brittannië. H. M. de Koningin reed naar „Wis hing Tree", waar het gezelschap ruim schoots genoten heeft van het schitteren de panorama van Strathearn, dat in het I Noorden en Westen wordt omsloten door den enormen muur van de Grampians en in het Oosten en Zuiden door groen be- gioeide hellingen. Het zicht was zeldzaam goed. zooals het slechts weinige dagen in het jaar is en de vorstelijke bezoeksters konden met behulp van de uitzichtstafel buitenge woon vele punten op grooten afstand waarnemen. Toelating van vreemde werkkrachten. Zooals men zich herinneren zal, is in den loop van Februari van dit jaar met Duitschland een overeenkomst gesloten omtrent de wederzijdsche toelating van arbeidskrachten n.l. van Duitsohe arbei ders in Nederland en van Nederlandsohe in Duitschland. Deze overeenkomst gold voor een half jaar en loopt van 1 April 1.1. tot 30 Sep tember a.s. In verband met het op het eind dezer maand eindigen van deze overeenkomst zullen binnen enkele dagen de onderhan delingen over een nieuwe overeenkomst inzake het verkeer op de arbeidsmarkt tusschen beide landen worden geopend. Gouverneur van Suriname. In het Parkhotel te Soheveningen zijn afgestapt Prof. Mr J. C. Kielstra, gouver neur van Suriname en Mevr. Kielstra. Spoorbrug wordt opgevijzeld. Vermoedelijk met den aanvang der win- terspoordienstregeling zal begonnen wor den met het lichten der Moerdijksohe spoorbrug van 5.90 m tot 9 m boven N. A. P. Om den anderen dag zal men 3 span ningen lichten, telkens 20 cm hoog, met behulp van vier pneumatisch-hydrauli- sche persinstallaties, die elk vier vijzels van 200 pond in werking brengen. Er zijn 14 spanningen, waarvan de Noordelijkste vier op peil liggen en de overige 10 met een geleidelijke helling tot de nieuwe hoogte zullen worden gebracht. Het ge- heele werk hoopt men, vóór de zomer dienstregeling 1936 ingaat, gereed te heb ben. Aan Brabantsche zijde wordt de spoorbaan 1 m omhoog gebracht. Met de werkzaamheden daarvoor is men reeds begonnen. Vreemde piloten bij de K. L. M. Dezer dagen werd melding gemaakt van de plannen, welke de K. L. M. heeft om vreemde piloten te engageeren. Thans be- wordt uit Den Haag officieel het volgende gemeld: Bij de K. L. M. zal in verband met de behoefte aan aanvulling van haar corps vliegtuigbestuurders met eenige ervaren piloten, een tweetal (buitenlanders daar voor tijdelijk worden aangesteld. Het zijn de Deensohe chef-piloot Stein beck en de Oostenrijker Hautzmeyer, die beiden een uitnoodiging hebben ontvangen om voor den tijd van een jaar bij de K. L. M. diensten te verrichten in hoofdzaak op de Europeesche lijnen dezer maat schappij. Beiden hebben zeer groote vlie gerervaring. Zoodra op deze uitnoodiging de antwoorden zullen zijn ingekomen, kan daaromtrent definitief worden beslist. Contingenteeringen. Ingediend is een reeks wetsontwerpen houdende bekrachtiging van de Koninklij ke Besluiten tot contingenteering van Ie. rijwielen, frames, electrische rijwiellam pen en rijwielonderdeelen (verlenging); 2e. veekoeken (verlenging); 3e. van kolenfor- nuizen. gietwerk, bestemd voor het ver vaardigen van kolenfornuizen, alsmede vuurvaste steenen voor de binnenbeklee- ding van genoemde verwarmingstoestellen, 4e. cocosstukgoederen; 5e. klompen en klompenmakerswerk (verlengd); 6e. be streken papier en bestreken carton. De omroep naar den versterkten zender der N. S. F. Naar wij vernemen, zegt het Hbld, zul len zeer binnenkort de omroepvereenigin- gen voor haar uitzendingen op de korte golf (301.5 M.), 's avonds na zonsonder gang gebruik gaan maken van den ver sterkten zender der N. S. F. te Hilversum. Eenigen tijd geleden hebben wij reeds melding gemaakt van de onderhandelin gen tusschen de N. S. F. en den omroep over het gebruik van den nieuwen zender. De door de N. S. F. gevraagde huurprijs werd toen echter te hoog geacht. Thans is echter tusschen partijen dienaangaande overeenstemming verkregen, met dien ver stande, dat overdag de oude zender (25 KW) in dienst zal blijven en de nieuwe zender (des avonds derhalve) geen ho-o- gere capaciteit dan 60 KW. zal krijgen. Uit proefnemingen is n.l. komen vast te staan, dat met 60 KW. op onze korte golf de maximaal bereikbare resultaten ver kregen worden, zoodat een energie van 100 of 150 KW. slechts noodelooze en nuttelooze kosten zou eischen. De overeenkomst inzake de nieuwe re geling zal dezer dagen haar beslag krij gen, zeer ten voordeele van de luisteraars op de 301,5 m golf. Verplichte Ziekteverzekering. De Minister van Sociale Zaken heeft beslist, dat de secretarissen, het vaste en het tijdelijke personeel van de Kamers van Koophandel en Fabrieken, voor zoo ver met hen geen arbeidsovereenkomst is afgesloten, van verplichte ziektever zekering zijn uitgezonderd. Prijzen van pharmaceutische artikelen. Op 30 Augustus j.l. heeft een aantal fabrikanten en importeurs van pharma ceutische specialité's Pharmaceutische Verkoopconditiën ter griffie der recht bank te Rotterdam gedeponeerd. Deze conditiën hebben ten doel het zich steeds meer uitbreidende euvel van prijs- knoeierij bij den verkoop van pharma ceutische artikelen tegen te gaan. De toepasselijkheid dezer conditiën brengt mede, dat de afnemer van den fabrikant of importeur bij doorverkoop van hetgeen hij heeft gekocht als leve ringsvoorwaarde stelt, dat elke volgende afnemer op zijn beurt verplicht zal zijn de toepasselijkheid dezer conditiën als voorwaarde voor verdere levering te be dingen op verbeurte van een boete van f 1000 door den afnemer, die zulks ver zuimt, ten behoeve van den fabrikant of importeur, onverminderd het in art. 10 bepaalde. De verkoop van pharmaceutische arti kelen aan particulieren mag slechts ge schieden tegen de door den fabrikant of importeur voor elk artikel vastgestelde prijzen, die zooveel mogelijk op de ver pakking worden vermeld. Verder bevat ten de conditiën bepalingen o.a. omtrent verpakking verkoopseenheid, bewijslast en boetebeding. Ir Mussert uit Indië terug. De leider van de N.S.B., ir A. A. Mus sert, is gistermiddag van zijn Indische reis op Schiphol teruggekeerd waar hij door een groot aantal partijgenooten en enkele leden van het hoofdkwartier uit Utrecht werd verwelkomd. De veiligheid van onze luchtvaart. De minister van Waterstaat, jhr ir O. G. A. van Lidth de Jeude, heeft gister middag de commissie geïnstalleerd, aan welke is opgedragen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van verhoo ging der veiligheid van het luchtverkeer. „D'e reeks van ongevallen, die onze luchtvaart geteisterd heeft" aldus zei- de de minister bij deze installatie „de behoefte doen gevoelen aan een nar der onderzoek naar de mogelijkheden, om de veiligheid van het luchtverkeer te ver- hoogen. Niet slechts dient de zekerheid te wor den verschaft, dat de veiligheid niet ver waarloosd wordt, doch het besef moet doordringen, dat niets verzuimd wordt om de gevaren, die onze luohtvaaxders bij voortduring bedreigen, tot het uiter ste te beperken. Wij zijn aan de nagedachtenis van de slachtoffers verplicht, met pijnlijke nauw gezetheid na te gaan, welke leering is te trekken uit den pioniersarbeid, waaraan zij hun leven geofferd hebben." Intusschen dient men zich er reken schap van te geven, dat aan het luchtver keer gevaren en dientengevolge ongeval len verbonden blijven zooals aan elk verkeersmiddel die niet te ontgaan zijn. Maar deze wetenschap mag niet af schrikken van verdere krachtige ontwik keling der luchtvaart, dit wonder van mo derne techniek, dat zich zulk een belang rijke plaats in het verkeerswezen heef* veroverd. heeft gepopeld van vreugde en trots in - dagen van voorspoed, als de verrichtin gen van onze luohtvaarders ieders be wondering afdwongen. Laat ons thans toonen na dagen van tegenspoed de kracht te bezitten, de verslagenheid, die zich van ons meester maakte, te overwinnen en met vastberadenheid de middelen te bera men, die ons zoo mogelijk behoeden kun nen voor leed als ondervonden werd. De voorzitter der oommissie, Staats raad mr dr D. A. P. N. Kooien, heeft de rede beantwoord. DE 33STE NEDERLANDSOHE JAARBEURS GEOPEND. Sombere woorden van den secretaris generaal over den algemeenen toestand. „De drie en dertigste Nederlandsohe Jaarbeurs komt tegen den achtergrond van den algemeen siechteren economi- schen toestand uit als een uiting van kracht, van kunnen en willen van ons be drijfsleven. Er zijn van den jaarbeursboom bladeren afgevallen en takken afgerukt, maar aan den wortel van den boom is niet geraakt", aldus de woorden van de heer W. Graadt van Roggen, den secreta ris-generaal van de Jaarbeurs, gesproken voor het gezelschap binnen- en buiten- landsohe persvertegenwoordigers, dal ook ditmaal gaarne gevolg had gegeven aan de uitnoodiging tot een voorbezoek aan deze nieuwe najaarsbeurs, welke heden haar poorten heeft geopend. Nog altijd wijst op economisch gebied het „haantje van den toren" aldus de heer Graadt van Roggen hardnekkig den verkeerden kant uit. Bovendien is de lucht vol geworden van oorlogsrumoer. De zakenman weet, wat dit beteekent: het einde van elk groot politiek conflict is steeds geweest, dat de wereld er den eco- nomischen last van te dragen kreeg. Op gewekt zijn de tijdsomstandigheden dus niet. Openhartigheid is misschien een voor deel van den huidigen toestand: ieder za kenman durft er thans onomwonden voor uitkomen, dat het niet alleen zijn con currenten, maar ook hem zelf slecht gaat. Men durft den gemeenschappelijken nood rechtuit in de oogen te zien en elkaar vrij uit zeggen waar het op staat. In meer dan één bedrijfstak is zóó een basis ge legd voor een gemeenschappelijken strijd, zij aan zij. Economisch Nederland heeft zijn eco nomische zelfstandigheid zooveel en zoo krachtig mogelijk te handhaven, althans er voor op te komen om te beletten, dat het gespannen wordt in het gareel van de economische politiek van andere mogend heden of een speelbal wordt in hun hand. Tegelijkertijd heeft ieder zakenman, klein of groot, zijn economischen dienstplicht te vervullen, d.w.z. bereid te zijn door da den en offers het instandhouden onzer economische activiteit mogelijk te maken. Pessimisme is altijd, maar zeker nu, misplaatst; wij zijn nog geen economisch weerlooze massa, al loeit de storm ook om ons huis; wij hebben nog niet alles verloren al ging veel, wat ons lief was, heen. Al gaat in dit stadium van de crisis ongetwijfeld kracht verloren, er is op het O'O'genblik nog veel 'kracht in ons zaken leven voorhanden. Wat de industrie pres teert om de productie „aan te passen" en wat de handel doet om de distributie op gang te houden, dwingt eerbied af. Het gaat met onzen export in de dalen de richting, maar er is nog export en onze export-industrie vindt nog steeds nieuwe afzetgebiedjes. Hopeloos is het met ouzen export nog niet gesteld, al worden juist op dit gebied de zwaarste klachten en de somberste geluiden vernomen. Alleen Scandinavië en België hebben hun uitvoer beter kunnen handhaven dan wij; alle an dere landen blijven bij Nederland ten ach ter. Te midden van den grooten storm staat stevig en sterk de 33ste jaarbeurs. De nood, die het bedrijfsleven teistert, heeft hoe kon het ook anders? ook haar niet onaangetast gelaten. Evenals de voor- jaarsbeurs in dit jaar in aantal deelne mers achterbleef bij die van het vorige jaar, heeft ook deze najaarsbeurs het aan tal deelnemers der vorige najaarsbeurs niet kunnen halen. Tegen 1138 deelnemers aan de najaarsbeurs 1934 boekt deze na jaarsbeurs er 1079; de vorige najaars beurs besloeg 13.200 vierk M. expositie ruimte, deze najaarsbeurs heeft 12.800 vierk. M. De najaarsbeurs komt echter flink voor den dag en ziet er goed uit. Beide groepen die een speciaal karakter aan de najaars beurzen plegen te verleenen: de Meubel beurs en de groep Zuivel werktuigen zijn weder aanwezig. De zuivelindustrie zelf, onze Nederland sohe „boter en kaas" is vertegenwoordigd door het Crisis Zuivelbureau. Voor de tweede maal en in grooteren omvang en zakelijker van gehalte, verschijnt op deze beurs de groep industrieën, die zich rond om de voormalige Zuiderzee hebben ge vestigd. Een nieuwe verschijning op de beurs is de smalfilm-demonstratie op de eerste verdieping. Het Nederlandsohe handwerk is weder om vertegenwoordigd door de smedenpa troons, de klompenmakers en de manden- ma/kers. Het buitenland legt ditmaal een groote belangstelling aan den dag. De Nederlandsohe Spoorwegen hebben de reductie op de reisbiljetten der jaar- beursbezoekers van 50 pet. op den prijs van het terugreiabiljet verhoogd op 60 pot en laten gedurende de najaarsbeurs we derom drie extra-jaarbeurstreinen tegen zeer verlaagd tarief loopen. Ingezonden Mededeellng. Pijn in den rug? Neemt u in acht. Als door een gevatte koude, overwer king, inspan- of veroudering bepaalde or ganen trager beginnen te werken, kunnen onzuiverheden rich in het lichaam op- hoopen en onder deze is afzetting van urinezuur het meest te vreezen. Gij kunt dan opmerken pijin in den rug of de len denen, hoofdpijn, een loom of duizelig ge voel, rheumatisohe pijnen en meerdere ziekteverschijnselen, die tot zeer onge- wenschte verwikkelingen kunnen leiden bij verwaarlüoring. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben reeds tal van jaren bewezen een 'Otosohat- baar middel te rijn tegen dergelijke ziek teverschijnselen, en dat zij! de betreffende organen opwekken tot gezonde werking. Eten kuur met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen maakt, dat rijk en gezond bloed uw aderen doorstroomt, en gezondheid en kracht aan alle levensorganen gebracht wordt. Haalt nog heden een doos in de naastbij zijnde apotheek of drogistzaak. fl.-, f 1.75 en f 3.- per doos, omzetbel. in begrepen. Let vooral op den juisten naam. (Adv.) Prof. Dr Ir H. G. J. H. Gelissen, onze Minister van Economische Zaken, voor de eerste maal een bezoek brengen aan de Jaarbeurs, vergezeld door den regeerings- commissaris Dr Groeneveld Meyer. Provinciale toogdag van de Arja. Men deelt ons mede, dat de Provinciale Toogdag van de ARJA D.V. 28 Septem ber te Goes in het Schuttershof zal gehou den worden. De districtscommissaris de heer W. Bogaards te Kapelle, zal een openings woord spreken. Als sprekers voor dezen Toogdag zijn uitgenoodigd Ds A. M Franssen te Biezelinge, Ds H. Janssen, leger en vlootpredikant, Mr P. Dieleman te Middelburg, dhr B. Ruytenberg, voor zitter van de gouw Noord-Brabant, en Ds A. Scheele te Kapelle-Biezelinge, die een slotwoord zal spreken. Met nog enkele sprekers van naam wordt gecorrespondeerd. Alle Zeeuwsche ARJA-clubs verleenen spontane medewerking. Het muziekgezelschap „Hosanna" te Goes zal voor muzikale afwisseling zorg dragen. Verplaatsing. De Rijksveld wachter P. B. Annaert te Clinge is met ingang van 3 Sept. a.s. verplaatst naar Noordgouwe. In vrijheid gesteld. Door de Rechtbank te Middelburg is de invrij heidstelling gelast van zekere T., koop man te Hansweert, die eenigen tijd gele den werd aangehouden als verdacht van heling. Bedrog. Dezer dagen verscheen bij een winkelier te Hulst een koopman uit Amsterdam met een vrachtauto beladen met kisten sinaasappelen. Hij gaf voor ruzie te hebben met grossiers in sinaasap pelen te Bergen op Zoom en Middelburg en daarom naar Zeeuwsch-Vlaanderen te zijn gekomen om die sinaasappelen aldaar te verkoopen en zoodoende de markt te bederven. Hij gaf voor dat er een bepaald aantal appelen in iedere kist zaten en er geen rotte onder waren, en men ze wel tot Kerstdag kon bewaren. Hij verdeelde en kele vruchten onder de menschen ter plaatse en toen het bleek dat de vruchten goed waren liet de winkelier zich bewegen 15 kisten sinaasappelen voor een bedrag van ruim f 100 te koopen. Bij het uitpak ken bleken de kisten niet het aangegeven kwantum te bevatten en bevonden er zich heel wat rotte onder. Eerst nadat de po litie in de zaak gemengd was, was de ver- kooper genegen den kooper gedeeltelijk schadeloos te stellen. Goes. Administrateur Gast huis. De „Vlies. Crt." weet mede te dee- len, dat de heer Adriaansen, tegen een eventueel ontslag als administrateur van het Gasthuis beroep zal aanteekenen, on geacht de vorm. waarin dit wordt gege ven. 1 De werkloosheid in den landbouw. Maandagmiddag vergader de te Goes een commissie uit de Prov. Afd. van den G. B. en T. B. om te bespre ken wat er gedaan kan worden om te ko men tot vermindering der werkloosheid. Verschillende plannen werden onder de oogen gezien, doch deze stuitten op te veel bezwaren, om kans van slagen te hebben. Tenslotte werd een plaatselijke rege ling van de gemeente Grijpskerke, die dezen winter als proef werd genomen het meest geschikt geacht om er nader aan dacht aan te schenken. De juiste regeling zal den betrokken commissieleden worden toegezonden, om te trachten ze zoo om te werken, dat het voor eigen plaats of omgeving een richt lijn blijkt te zijn om meer menschen in het particuliere bedrijf op te kunnen nemen. Goes. Zaterdag 81 Augustus hielden de Afd. Goes en Kloetinge van den Bijzonde ren Vrijwilligen Landstorm haar jaarlijk- schen schietwedstrijd op de schietbaan te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2