Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Logisch en verstandig. Rechtszaken Telegrammen. Zaamslag. Het Oranjefeest is hier op feestelijke wijze gevierd, 's Morgens om 8 uur begon het met klokgelui, waarna te 9 u. de burgem. vanaf de pui van het gemeentehuis de toegestroomde schare heeft gewezen op het heugelijke feit, dat werd beleefd. Daarna is men samen gekomen in de Herv. Kerk, waar Ds van Dis sprak naar aanleiding van het laat ste vers van Ps. 20. Ds Kok wees naar aanleiding van het Schriftwoord er op, „dat de schilden der aarde Godes zijn". Ds Tolsma beëindigde het samenzijn met dankzegging. De Chr. Zangvereeniging „Zingt den Heere een nieuw lied" en het Symphonie-orkest verleenden hun mede werking. De schooljeugd maakte onder leiding van de hoofden der scholen een rondgang. In den namiddag hadden ver schillende volksspelen plaats, waarvoor verschillende aantrekkelijke prijzen ter beschikking waren gesteld. Het muziekgezelschap „De Volharding", het Symphonieorkest en de Chr. Zang vereeniging hebben heel den dag voor de noodige afwisseling gezorgd. De ver lichting is wegens het natte weder uit gesteld tot Maandagavond en ook het vuurwerk zal later worden afgestoken. Tholen. Onder matige belangstelling, wat wel door 't gure, natte weer zal veroorzaakt ®in, werd Zaterdag j.l. het Oranje-feest alhier gehouden. De inzet was: klokgelui, J. Th. B. S oh reu der. Wegens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijid gaat de heer J. Th. B. Sohreuder, hoofd van instituut Sohieuder te Amsterdam, het ouderwijs, dat hij meer dan 40 jaar gediend heeft, verlaten. Met hem treedt een man uit het randerwij'zers- corpa van groote verdiensten, speciaal jegens het Mulo-onderwijs. in Marseille te hebben gekooht en van plan te zijn het hier te verkoopen. De Chinees is voorloopig opgesloten. De opium heeft men in beslag genomen. 91.000 Schipholbezoekers. regeling. De heer Vos vraagt hoe de regeling heeft gewerkt, waarop de voor zitter antwoordt, dat deze uitstekend heeft gewerkt. Een gunstig rapport hier van is dan ook destijds aan Ged. Staten verzonden. De heer Geschiere is echter nog niet genoeg bekend met de voorge stelde rijksregeling. Het kan ook zijn, dat deze regeling voordeeliger voor de gemeente uitkomt, Hij gevoelt er niets voor om nu direct deze regeling aan den kant te zetten en zou deze zaak liever aanhouden, waartoe wordt besloten. De begrooting voor den dienst 1936 wordt den Raad aangeboden met een bedrag, in ontvang en uitgaaf aanwij zende van f 22816 voor wat den gewonen dienst betreft. De kapitaaldienst, enkel in ontvang, geeft aan een bedrag van f 1000. De voorzitter dankt tenslotte wethou der Rotte, die niet meer in den Raad zal terugkeeren, voor al datgene wat hij in het belang der gemeente heeft ver richt èn als raadslid èn als wethouder. De heeren Vos en Vlieger, die eveneens geen deel meer zullen uitmaken van den Raad, worden dankgezegd voor den ar beid in het belang der gemeente ver richt, waarvan de heer Vos ook een aan tal jaren als wethouder de gemeente heeft gediend. De heer Vos dankt den voorzitter voor deze woorden en ook voor de aangename samenwerking, die hij heeft mogen genieten. Ook den secreta ris zegt hij hiervoor dank. Voorts hoopt hij, dat in het vervolg in deze gemeente en vooral ook in den Raad, alle partij- gedoe zal achterwege blijven en worden nagelaten, maar werkelijk het gemeente belang zal worden gediend. Ook bij de a.s. wethoudersverkiezing hoopt hij zeer dat ook de minderheid in den Raad niet zal worden vertreden. Zeer beveelt hij het lezen aan van de Bergrede. Richt men zich in het vervolg hiernaar, dan zal ook de goede verstandhouding niet achter wege blijven, en zal men tot andere ge dachten komen. Van harte hoopt hij, dat zijn woorden niet zullen zijn als die eens roependen in de woestijn. De voor zitter sluit hierna de vergadering. Stavenisse. Gemeenteraad. Vriju dagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig de heer Van Luijk. Te betalen is nog aan de N.V. Waterleiding-Mij „Tho len" aan rente een bedrag van f 7337. Besproken werd een missive van den Minister van Binnenl. Zaken inzake het afgeven van ventvergunningen. De Mi nister wijst er op, dat de plaatselijke ver ordening niet mag ontaarden in een pro tectie voor de plaatselijke neringdoenden. Te zijner tijd zal met het ministeriëele schrijven rekening gehouden worden. De rekening der gemeente wordt voorloopig vastgesteld met een goed slot van f 2479,03, die van het B. A. met een goed slot van f 78,76. De begrooting 1936 wordt voor wat den gewonen dienst betreft, in inkomsten en uitgaven vastgesteld op f 65333,69. Hierin is begrepen een bedrag van f 11810 voor werkloozenzorg en f 4201,52 voor aimenzorg. De begrooting voor het B. A. wordt in ontvangsten en uitgaven vast gesteld op f2764,89, met een gem. sub sidie van f 1600. Op voorstel van B. en W. wordt een parkeerverbod ingevoerd voor de linkerzijde der Voorstraat in de rich ting der kerk. B. en W. zullen voorts onder oogen zien of ook voor andere ge deelten een dergelijk verbod nuttig zou kunnen zijn. Bij de rondvraag brengt dhr Stoutjesdijk het gesukkel met de water leiding ter sprake. Hij zou het zeer op prijs stellen, wanneer de aangeslotenen tijdig verwittigd werden, wanneer de lei ding werd afgesloten. Tenslotte dankt de voorzitter den raad in zijn geheel en de wethouders in het bijzonder voor de aan gename wijze waarop in de afgesloten zittingsperiode de zaken besproken zijn. De heeren Steendijk en Van Luijk, die niet meer in den nieuwen raad terug keeren, werden dank gezegd voor de be toonde medewerking. Kortgene. Zaterdag hield de afd. Kort- gene van den Bijz. Vrijiw. Landstorm haar jaarlij'ksche schietwedstrijd op het school plein, zulks in samenwerking met de afd. Zeeland van het Motoroorps. Uitslag: J. van Boven liggend 48, knielend 46, staan de 39 punten; J. de Waal, resp. 45, 43, 40,A. P. A. Bouwense resp. 45, 36, 45, Ghr. Geelhoed resp. 45, 43, 35, G. Hoo- gerheide 36, 37, 39, Ghr. Dees resp. 40, 38, 23, A. P. Markusse, Wissenkerke resp. 37, 34, 27 punten. daarna koraalmuziek voor het stadhuis door „Goncoirdia", waarna de voorz. der Oranjevereen., vanaf het bordes de aan wezigen toesprak. Onder leiding van dhr v. Elsacker wer den hierna door de schoolkinderen eenige liederen gezongen, waarna zij in de sohool werden getraoteerd, De dag werd verder gevuld door verschillende volksspelen, zang door het Thoolsche koor en muziek door Goroardia en Crescendo; evenwel kwamen verschillende spelen, door de voortdurende regenbuien, niet goed tot hun reoht. De etalagewedstrijd vond veel bekijks, terwijl de P.Z.E.M. de verlichting van to ren en Herv. Kerk heeft verzorgd, hetgeen een aardig effect gaf. Een werkelijk schit terende lampionoptocht, onder muzikale begeleiding besloot den avond. Terneuzen. De Terneuzensche Braderij dagen zijn achter den rug. Alleen de min der mooie weersgesteldheid op den Ko ninginnedag heeft merkbaren invloed ge had op het bezoek van buiten. Ondanks dezen tegenslag kan men zeggen, dat het plan uitnemend geslaagd is. Een zoo over vloedig bezoek van buiten als op Woens dag heeft Terneuzen slechts bij hooge uit zondering gekend; het aantal bezoekers liep in de duizenden. De winkelstand heeft daarvan in ruime mate geprofiteerd, en de bedoeling: Terneuzen te laten zien als inkoopcentrum voor geheel Zeeuwsch- Vlaanderen, is volkomen bereikt. Al meer ontwikkelt Terneuzen zich tot een voor aanstaande winkelstad; haar centrale lig ging ten opzichte van heel Zeeuwsch- Vlaanderen, maar ook de sterke uitbrei ding van haar bevolking werken hieraan mede. Voetbal. Goes. Zaterdagavond werd alhier op het gem. sportterrein, als onderdeel van den sportmiddag een voetbalwedstrijd ge speeld tusschen de Katih. vereeniging Ro- bus en de Ghr. vereeniging S.D.O., beiden kampioen van hun afdeeling. Dfeze wed strijd eindigde in een overwinning voor S.D.O. met 52; ruststand 11. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 7b cent bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zuidwolde, A. A. van Wessem te Joure. Bedankt voor Zierikzee, J. L. de Wolf, voorg. Prot. Bond te Hilversum. Geref. Kerken. Beroepen te Terneuzen. A. v. d. Weg te Oudewater. Té Ierseke, H. B. Visischer te Noordwijk Binnen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Aagtekerke, M. Heikoop te Utrecht en W. G. Lamain te Rotter dam (Z.). Bevestiging en intrede. Zondag was het voor de Geref. Kerk te Rilland-Bath een rijke dag; na een vaca ture van 12 jaar mocht deze gemeente in den heer W. G. F. van Herwijnen, cand. te Vianen, weer een eigen herder en leeraar ontvangen. Na des voor middags bevestigd te zijn door Ds B. Telder, te Breda, met de tekst woorden uit 2 Tim. 4:1 tot 5 verbond Dë van Herwijnen zich des namiddags aan zijn gemeente met een predikatie over Jesaja 6:5. De nieuwe predikant werd toegesproken door ouderling E. Tange namens kerkeraad en gemeente, door Dë Vreugdenhil namens de class© Tholen, door Ds Ros als consulent en vertegen woordiger der kerk van Krabbendijke, door ouderling v. d. Louwen namens de kerk van Ameide, waar Ds van Herwijs nen vroeger hulpprediker was. Burge meester Bominicus sprak als vertegen woordiger der plaatselijke overheid. Ds R, Sybrandy f. Don derdagavond is te Ermelo overleden Ds R. Sybrandy, predikant der Geref. Kerk te De Krim. Ds R. Sybrandy werd gebaren 15 Febr. 1875. Hij studeerde aan de Theoi. School te Kampen. Op 1 Sept. 1901 deed hij zijn intrede in zijn eerste gemeente te Blokzijl. In Mei 1906 verwisselde hij' deze plaats met Zaltbommel, om in Dec. 1911 te ver trekken naar Lopik. Vandaar vertrok hij in Nov. 1913 naar Zegwaart, om op 30 Mei 1920 zijln intrede te De Krim te doen. Hulppredikers. De kerke raad der Geref. Kerk te Haaksbergen heeft cand. E'. Torenbeek te Zutphen be noemd tot hulpprediker. De kerkeraad der Geref. Kerk van Klundert heeft beslaten voor den tijd van een half jaar (van 1 Oct. 19351 April 1936) als hulpprediker aan te stellen den heer A. Sybrandy, theod. cand. te Leeuwarden. Tot hulpprediker bij de Geref. Kerk van Voorburg is benoemd de heer A. Molle- ma te Scharnegoutum. Emeritaat. Ds H. Smelt, predi kant der Ned. Herv. Kerk te Druten, se dert 28 Sept. 1930, heeft zijn emeritaat aangevraagd. Hij is 64 jaar oud, werd candidaat in 1895 en diende de gemeenten van Haarlo, Wissenkerke, Hazers- woude en Doetinchem. Hontenisse. Intrede. Cand. A. Dronkers, van Den Haag, doet Zondag 20 October bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn intrede. Ds G. de Ru van Ritthem zal hem bevestigen. Te Heerlen zijn aan de Wilhelmma- school geslaagd voor kraamverpleging zr. A. Adriaanse te Middelburg en mej. G. de Voogd te Domburg. Tholen. In Den Haag slaagden voor coupeuse de dames Nel Bout en Leen Melse, leerlingen van mej. J. Bout Schot. Bliksem slaat in zeil jacht. Tijdens een hevig onweer is de bliksem geslagen in het zeiljacht van den vlieger Sillevis, dat in 't Braassemermeer lag. In bet achtergedeelte van het vaar tuig werd een tweetal gaten geslagen, zoodat 't vaartuig om zinken te voorkomen men, naar de jachthaven is gesleept. Er bevond zich gelukkig niemand aan boord, zoodat geen persoonlijke ongelukken voor kwamen. Auto rijdt op hoütskool- g a s. Zooals bekend, zal op de Utrecht- sche Jaarbeurs een Italiaanscbe inzen ding komen, welke van bijfeonderen om vang is en waaraan de Itaiiaansche fir ma's met medewerking van de officieele instanties, bijzondere aandacht hebben ge wijd. Thans vernemen wij' nog, dat gedu rende een zekeren tijd ook in Utrecht te zien zal zijn een Itaiiaansche automobiel, welke een reis van 6000 K.M. door Euro pa heeft gemaakt en welke gedreven wordt door gas, dat in de auto zelf uit houtskool geproduceerd wordt. Deze auto houdt verband met de be langrijke experimenten, welke, naar men weet, thans in Italië gedaan worden en welke er toe moeten leiden dat Italië min der afhankelijk wordt van den invoer van buitenlandsche grondstoffen. Door den stroom gedood. De 33-jarige A. Eldring, eerste machinist bij de Coöp'. Stoomzuivelfabriek te Ter- wispel, is tijldens zijn werkzaamheden in de fabriek door den electrischen stroom getroffen. De man was op slag dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Ernstig motorongeluk. Zaterdagmiddag is de 25-jarige kommies der Directe Belastingen E. Bos, gestation- neerd te Venlo in de gevaarlijke bocht op den Herungerweg met zijn motorrijwiel geslipt en over den kop' geslagen. Le motorrijder reed met groote vaart in de richting der grens. Door de snelheid kon de kommies vermoedelijk de bocht niet meer halen, met als gevolg, dat hij te veel naar links uit moest halen en na genoeg in de langs den weg gelegen grep pel reed, waardoor de motor slipte. Het slachtoffer werd een eind weegs verder met kracht tegen den grond gesmakt, al waar hij' bewusteloos bleef liggen. De man had een hersenschudding en verschillende ernstige hoofdwonden bekomen. Hevige autobotsing. Zon dagavond had op den Rijksweg te Sant poort een hevige botsing plaats tusschen een vrachtauto en een personenauto. De inzittenden van deze laatste, een heer en een dame uit Bloemendaal, werden vrij ernstig door glasscherven gewond. Na verbonden te zijn werden zij' naar hun woning overgebracht. De auto was zeer ernstig beschadigd en ook de vracht wagen bleek onbestuurbaar te zijn gewor den. De chauffeur van de vrachtauto kwain er goed af. Overreden en gedood. Zaterdagmiddag is in de Willebrordstraat te IJmuiden-Oost de 35-jarige F. Mol- lema door een groentenwagen, waarvan het paard geschrokken was door een voorbijtrekkenden kinderoptocht, overre den. De man kreeg twee wielen van den wagen over zich heen. In zorgwekkenden toestand werd hij! naar het Ziekenhuis overgebracht, waar hij een uur na het ongeval overleed. Meisje verdronken. Bij het braambessen plukken langs het kanaal te Ossenrijik onder Steenwijk is het 13-jarig dochtertje van den landbouwer H. Braad te Oldemarkt te water geraakt en verdron ken. Aan de gevolgen van een steekpartij! overleden. In bet ziekenhuis te Sittard is de 51- jarige H. Brören uit Elsloo overleden, die aan bet begin van de vorige week bij' een burenruzie een messteek in den rug had bekomen. In het begin liet de toestand van bet slachtoffer zich niet zoo ernstig aanzien, doch later verergerde deze. B. is weduwnaar en laat eenige kinderen na. O'lp iümsmokkelaar aan gehouden. Twee kilogram ruwe opium zijn te Amsterdam gevonden bij een Chi- neesohen stoker van het s.s. „Gaaster- land". Listig had de Chinees de lopium in vier pakjes onder zijn kleeren verborgen. Het bleef niet geheim voor de douane-ambte naren die het ©enigszins vreemd vonden dat de kleine Chinees nogal corpulent was, Toen men den man fouilleerde kwamen spoedig de vier pakken voor den dag. De smokkelaar bekende het verdoovende goed Dooreentreinaangereden. Zaterdagmorgen is op de Bpoorbaan Haar lem—Zandvoort een losse arbeider, werk zaam bij de electrificatie, toen hij aan den linkerkant van de spoorlijn liep, door een trein aangereden. De trein reed in de richting Zandvoort, doch in tegenstel ling met de gewoonte op het linkerspoor. De man, J. de W. uit Haarlem, werd In zorgwekkenden toestand naar het gast huis te Haarlem vervoerd. De „Ivan" terecht. Het motor schip „Ivan", dat eenige dagen geleden op zoo geheimzinnige wijze uit Rotter dam verdween, is te IJmuiden binnenge bracht door de logger „SCH 297", welke het scheepje op de Noordzee oppikte in bijna zinkenden toestand. Het vaartuig je had zeer veel schade opgeloopen. De opvarenden zijn in arrest gesteld. Smokkelarij cocaïnei aan de Duitsche grens. In de grens- buurtschap Spork bij Dinxperlo, hebben de Duitsche kommiezen in een weiland gevonden en in beslag genomen vijf fles- schen elk inhoudende 1.45 K.G. cocaïne, waarvan de waarde geraamd wordt op f1300, die door smokkelaars uit Neder land naar Duitsch gebied waren gebracht. Door aankomst der kommiezen wierpen ze de cocaïne weg. De daders wisten te ontkomen. Zalm aan den 'hengel. Zater dag had de heer van der Heijden uit Oss het geluk om bij het visschen in de Maas bij Dieden een zalm aan den haak te slaan van ruim 20 pond. De fortuinlijke vissdher heeft de zalm verkocht bij' de plaatselijke vischhandel, Fa. Tecklenburg. Het is een groote zeldzaamheid, dat een zalm in de rivier de Maas met den hen gel wordt gevangen. Toevallig. Dezer dagen is ten nadeele van den bouwondernemer B., uit Overschie, die te Schiebroek een werk in uitvoering heeft, een motor van een zaag machine gestolen. De heer B. zond zijn knecht naar Rotterdam om er een tweede» handsch motor te koopen. De knecht kwam bij een hem bekenden handelaar, die een motor te koop had, welke de te Schiebroek gestolene bleek te zijn. De handelaar zeide, dat hij den motor den vorigen dag van een Belg had gekocht. De politie speurt nu naar dezen Belg. Boonen als veevoeder. Ver schillende landbouwers in de Rijnstreek zijn er de laatste dagen toe overgegaan groote partijen doorgedraaide boonen aan te koopen op de Centrale veiling te Ter Aar, waar dagelijks duizenden kilo's on verkoopbaar blijven. De boonen vormen een goed en goed koop veevoeder en op deze wijze krijgt een deel van dit tuinbouwproduct dus toch nog een nuttige bestemming. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: M. S. te O.- en W.-Souburg, G. F. te Nisse en G. W. te Kapelle, ieder f 3 b. of 2 d. h. Met een rijwiel binnen de bebouwde kom in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: P. de W. te Borsselen f 5 b. of 5 d. b. Met een rijwiel daarmede een weg die voor het verkeer met rijwielen in eenige richting is gesloten, in die richting berij den: F. M. te Kloetinge, P. P. te Vlissin- gen, P. J. B. v. V. te Vlissingen. ieder f 2 b of 1 d. h. Met een motorrijtuig rijden zonder ten minste twee onafhankelijk van elkander krachtig werkende remmen: L. R. te Goes en J. V. te Breda, ieder f5 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig, zonder ten minste twee een helder wit licht uit stralende lantaarns: W. de K. te Mid delburg en J. v. L. te Kruiningen, ieder f5 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel, waarmede het linksachterliggend weggedeelte kan worden overzien: J. M. K. te Kloetinge f5 b. s. 3 d. h. Met een ingeschreven motorrijtuig rij den, terwijl de belasting grooter is dan op het inschrijvingsbewijs is vermeld: A. W. K te Oudelande f5 b. s. 3 d. h. Rijden met een rijwiel zonder dat het is voorzien van ten minste één rem: A. W. te Koudekerke f2 b. s. 1 w. t. s. 's Avonds rijden met een rijwiel, zon der dat het is voorzien van een helder wit licht uitstralende lantaarn en zonder rood achterlicht of reflector: W. v. d. W. to Goes f 2 b. s. 1 d. h.; J. de P. te Schore f 3 en f 2 b. s. 3 d. h. en 2 d. h.; C. L. P. te Wissenkerke f5 b. s. 5 d. h.; J. M. M. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h.; W. A. T. te Arnhem f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het nummer met letter op de voorgeschre ven wijze is verlicht: K. M. K. te Goes f3 b. s. 2 d. h.; J. B. te Ossendrecht f5 b. s. 3 d. h.; P. T. te Bergen op Zoom f3 b. s. 2 d. h. Met een rijwiel op zoodanige wijze rij den, dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in ge vaar gebracht A. B. te 's-Heer Arends- kerke f5 b. s. 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs ver- toonen: J. H. te Colijnsplaat fl b. s. 1 d. h. Terwijl hij in staat van dronkenschap verkeert, in het openbaar de orde ver storen: A A. V. te Vlissingen f 15 b. s. 10 d. h. Als schipper bij het gebruik maken van een Rijkskanaal, niet den naam van den schipper aan de buitenzijde van het schip vermeld hebben: F. v. L., gedomi- ciliëerd te Steendorp (B.) f3 b. s. 2 d. h.; Ea. Aa. Ja. Aa. M., gedomiciliëerd te Rotterdam f3 b. s. 2 d. h. Zonder te zijn voorzien van een schrif telijke vergunning van den Minister van Waterstaat, binnen 500 M. uit den buiten teen der dijken, graven: J. de M., te Wemeldinge, J. V. te Wemeldinge, J. de M. te Wemeldinge en S. V. te We meldinge, ahen f 5 b. s. 5 d. 'h. In de gemeente Vlissingen op andere dan door B. en W. aan te wijzen plaat sen in het openbaar zwemmen: L. H. te Vlissingen f 1 b. s. 1 d. h. In de gemeente Koudekerke zich bevin den in badcostuum op den openbaren weg, niet zijnde bet strand, zonder dat over het badcostuum een behoorlijk gesloten bad mantel wordt gedragen: L. J. v. B. te Vee- nendaal f 0,50 of 1 d. 'In de gemeente Arnemuiden waren, niet zijnde gedrukte stukken, op straten verkoopen en te koop aanbieden en zon der toestemming van B. en W. van de openbare gronden gebruik maken tot het leggen van voorwerpen: P. A. de W. te Goes f 5 of 3 d. In de gemeente Arnemuiden voorwer pen, niet zijnde gedrukte stukken, aan de huizen venten zonder voorzien te zijn van een vergunning van B. en W.: F. J. te Rotterdam f 2 b. s. 2 d. h. In de gemeente Goes als muzikant en liedjeszanger zijn bedrijf uitoefenen op de openbare straat: A. J. de K., gedomici lieerd te Middelburg f2 b. of 2 d. h. Minister Colijn. EDN HAAG. De Minister-President Dr H. Colijn beeft hedenochtend zijn ambts bezigheden aan het departement van Ko loniën hervat. Om half 12 begaf Dr Galijn zioh naar het ministerie van Defensie waar hij de portefeuille van minister D'eckers over nam. DEN HAAG. D'e Ministers van Binnen- landsche Zaken en van O. K. en W. heb ben heden hun werkzaamheden ten de- partemente hervat. Dagorder van den Minister van Defensie. DEN HAAG. Aan boord van Hr Ms schepen en in beide inrichtingen aan den wal van de Koninklijke Marine werd be den van de brug bekend gemaakt de na volgende dagorder van den scheidenden Minister van Defensie: „Dagorder. Bij het neerleggen van het ambt van Minister van Defensie, dat ik het voor recht had gedurende ruim 6 jaren te be- kieeden, is het mij een behoefte den offi cieren en onder-officieren en allen die de eer hebben tot de Nederlandsche weer macht te behooren of haar op andere wijze te dienen, een hartelijken afscheids groet te zenden. Ik betuig hun mijn oprechten dank voor de medewerking, welke ik van hen ont vangen mocht en spreek mijn groote waar deering uit voor de liefde en toewijding, waarmee zij htm taak hebben vervuld. Mij, ook na het scheiden van het ambt dat mij lief was geworden, één blijvend ge voelen met de Kon. Marine en de Kon. landmacht, beveel ik mij aan in aller berinnering. Ik draag de overtuiging me de, dat Koningin en Vaderland in de ure des gevaars op onze weermacht kunnen rekenen. 31 Aug. 1935. w. g. L. N. DECKERS". Deze dagorder is eveneens bij legeror der aan de troepen der landmacht be kend gemaakt. Onbewaakte overweg. BERGEN OP ZOOM. Op den onbe- waakten overweg bij wachtpost 10 onder deze gemeente wilde hedenmiddag de ruim 50-jarige veekoopman J. Jansen uit Ossendrecht per rijwiel den spoorweg oversteken, juist op het moment dat de Mitropa-express passeerde. De man werd door den trein gegrepen en zoo ernstig gewond dat bij1 eenige mi nuten later is overleden. De toestand van Koning Leopold. BRUSSEL. Afgezien van den zenuw schok welke Koning Leopold heeft ont vangen, laat zijn gezondheidstoestand niets te wenschen over. Hij heeft zijn 6e rib gebroken, doch de breuk is pijnloos en geneest vanzelf, ter wijl de wonden aan gelaat en hand nor maal genezen. ROME. De Itaiiaansche gezant te Ad dis Abeba heeft in opdracht van zijn re geering bij den negus geprotesteerd tegen de concessie-verleening, waarbij de oude Itaiiaansche rechten worden geschonden. Van Abessynisohe zijde is men evenwel van meening dat dit protest op grond van de verdragen niet gerechtvaardigd is. De Britsche gezant heeft van zijn regeering opdracht ontvangen den negus aan te raden het verdrag te niet te doen. DEN HAAG. Drukker dan ooit tevoren is gedurende de afgeloopen maand het bezoek aan Schiphol geweest. Er kwamen 91.000 belangstellenden waarvan 2497 een rondvlucht maakten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3