Meer dan de helft van Abessynië in concessie gegeven Buitenland Binnenland Belangrijkste Nieuws Uit de Provincie MAANDAG 2 SEPTEMBER 1935 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 49e JAARGANG - No. 282 de beginletters van ord vormen, dat voor et oplost, bestemd is, 2de rega i* aan den ruuf;i van een schrijft. 3de regel <s niet mooi. 4e regel ge bruikt de stuur man op zee. 5e regel een product van de n. Sint de boer 's morgens gegroet van TANTE DOLLIE! Ui tg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. AN HET BOSCHHUIS XX. 1, toen werd eerbiedig I die jonge stemmen et diepst ontzag, is dag en nacht, )e wijzen, zaligheid, gste Majesteit, rbied prijzen, een God van heil joedheid zander peil, lig leven, n zal in nood, ren van den dood, st geven. til; mijnheer "Wils was t gaan staan, toe hebben we heer- en ook dezen dag, on- vas er een vol zonne- h ebben wel reden om rootheid te zingen, bet dat mogen en kunnen niet altijd zoo zijn. mg, en zooals we hier >t niet moeilijk en kost Gods naam te loven en s jullie ouder worden, in een werkplaats of terechtgekomen, zal 't ikkelijk zijm om dat te aen komen die jullie rengen en van God af gaan als in sommige Lr het verboden is om e heerlijkheid van den heerlijkheid wordt ge laten we trachten om paraat te zijtn, zoodat eerstaan en laten we jiden voor de eer van ma Jezus Christus, en oining erkennen." ed, waarin mijnheer zegeningen en bad of >r zonden wilde bewa il eer mochten leven, rs had eens naar bui en had opgehouden en dat ze allemaal mee Laar huis brengen. On- dat ze, als ze thuis ug naar bed moesten, drukte eer allen bui- u met de parapluie?" •ag hem niet." Han rolde hem netjes nik ik hem fijn voor aan twee en het was het pad af te wijken', heer Wils wees met r het donkere bosch, uitzag, „wie dat doet, pelijik, en zoeken doen er lachend aan toe. link ingezet en al zin- 5s al vlug het Bosch- Wils ndg even met het den, fluisterde de an- ens in: „vooruit, even Daar ging het al; de land in de rondte. en ze leven, en ze leven. prachtig, dat ze haar >k mee te doen, en 't er Wils er heel alleen er waren met Jannie oopon; wat hadden ze jongens daar in het k wakker was gewor- or het raam kijken; ze wat er toch aan de zei Boude wijn. ndg Han dat ze niet over maten. „Kom morgen- le, dan vertel ik het teele poos eer Han in zooveel om over te mmer dat Dik er ook die had vast wel ge- oud gedaan hebben? dat ze in het donkere dotseling stond er een n vuurrood mutsje op groote haak van een om haar heen, en >n hard naar huis. (Wordt vervolgd.) Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg B 16, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20, Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel, Ingezonden mededeelingen 00 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en "Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. EEN SENSATIONEEL GEBEUREN. FELLE REACTIE IN ITALIë. De correspondent van de „Daily Tele graph" in Abessynië seinde Zaterdag, dat een buitengewoon belangrijke commerci eels overeenkomst is geteekend tusschen de Abessynische regeering aan den eenen kant en Engeland en .Amerika aan den anderen kant. Dit bericht is niet geheel juist gebleken. Maar wèl is juist, dat een belangrijke concessie is verleend en dat in verband daarmede nieuwe verwikkelingen waar schijnlijk zijn. In een te Addis Abeba gepubliceerd communiqué wordt n.l. medegedeeld, dat de regeering van Abessynië een verdrag heeft onderteekend met een Amerikaan- sche maatschappij, waarbij aan deze Mij. de exploitatie van de petroleumbronnen in een uitgestrekt gebied langs bet Ita- liaansch Somaliland en Eritrea wordt ge gund. Het toegestane gebied omvat bijna de helft van Abessynië. Nadere bijzonderheden van de conessie. Omtrent de concessie van de Ameri- kaansohe maatschappij wordt nader ge meld, dat het stamkapitaal is vastgesteld op 50 millioen dollar. Bovendien is in 't verdrag bepaald, dat de regeering van Abessynië jaarlijks, tot de ontginningsinstallaties geheel gereed zijn, 3 millioen dollar ontvangt. Dë Maatschappij zal van de olievelden een buisleiding ter lengte van plm. 500 K.M. van Geludia over Barrar naar de zee laten leggen. De kosten van het aanleggen der olie- leiöing worden op 15 millioen dollar ge schat. Dë voorbereidende werkzaamheden der geologen voor de boringen beginnen reeds over eenige weken. Een speciale correspondent van Havas meldt uit Addis Abeba, dat men in Abes- synische politieke kringen verzekert, dat de onderhandelingen over de petroleum- concessies reeds gedurende drie jaar ge voerd werden. Het laatst was men in on derhandeling met een Italiaan, die een Amorikaansch concern vertegenwoordig de, die zich echter met verschillende pun ten van het contract niet kon vereenigen. Daarop heeft men zich in verbinding ge steld met vertegenwoordigers, die deze onderhandelingen thans tot een goed ein de hebben gevoerd. In Abessynische krin gen verzekert men, dat de geheele zaak geen politiek karakter heeft. Het is in Addis Abeba niet bekend, of de concessio narissen met Engelsch geld werken en zoo ja, met hoeveel. Men heeft het Engel- sohe gezantschap dan ook niet op de hoogte gehouden met den stand van de onderhandelingen. De Engelsche regeering raadt den Negus aan de concessie op te schorten. Volgens een offieieele mededeeling van het Engelsche ministerie van buitenland- sche zaken heeft de Britsche regeering nog geenerlei bevestiging van het persbe richt over de verleening van een concessie tot exploitatie van petroleum en minera len in Abessynië. Zij heeft het evenwel noodig geacht, inlichtingen in te winnen bij het Britsche gezantschap te Addis Abeba en aan dat gezantschap mede te deelen, dat dergelijke concessies voor de Britsche regeering ongetwijfeld aanleiding zouden zijn met de Fransche en Italiaan- sche regeering overleg te plegen krach tens artikel II van het verdrag van 1906 In deze omstandigheden is het Britsche gezantschap te Addis Abeba gemachtigd om, als de persberichten juist blijken, den negus te verwittigen, dat de Britsche re geering hem moet adviseeren, de conces sie op te schorten. Amerika vreest voor diploma tieke verwikkelingen. Ervaren internationale waarnemers vreezen de mogelijkheid van diplomatieke verwikkelingen naar aanleiding van de door Abessynië verleende concessie. Men is evenwel van meening, dat de Vereen. Staten -hierdoor nieit in de heer- schende crisis zullen worden betrokken, daar de belangen, die de Amerikaansche pertroleummaatschappijen reeds in Abes synië hebben, geen beletsel hebben ge vormd voor de aanneming van de wet in zake de neutraliteit, ofschoon deze niet voorziet in een gebeurlijkheid als de on derhavige. Het departement van buitenlandsche zaken weigert beslist eenig commentaar te geven op de beweerde concessie, voorj dat bevestiging uit Addis Abeba is ont vangen. Borah verklaarde, dat de verwerving van een concessie door onderdanen van de Vereenigde Staten geen wijziging zou brengen in de neutraliteitspolitiek van Amerika. Een storm van veroniwaariging In Italië. De te Addis Abeba plaats gehad heb bende onderteekening van een overeen komst, 'waarbij aan een Engelsch-Ameri- kaansche consortium concessie wordt ver leend voor de exploitatie der petroleum- rijkdommen van een groot deel van Abes synië, heeft in Italië een ware storm van verontwaardiging ontketend. Hoe het con tract ook moge luiden, Italië, zoo zegt men, zal zijn programma met betrekking tot Abessynië in geen enkel opzicht wij zigen. Eenige buitenlandsche commentaren. De „Tribuna" schrijft in verband met de concessie-verleening in Abessynië: „Wanneer Engelschen over den Christus spreken, bedoelen zij katoen en zoodra de Volkenbond ter sprake komt, denken zij aan olie". Dë „Lavoro Facista" schrijft boven haar zeer scherp eritiseerende artikelen: „Achter het Volkenbondsmasker komt thans het ware gezicht van het Britsche Imperium te voorschijn". Dë „Echo de Paris" ziet de situatie nu op deze wijze: „Dë Engelsche leeuw strekt zijn klauwen uit over Abessynië en wee hem, die hem aanraaktl" In Abessynië ruikt het sterk naar pe troleum. schrijft de „Matin". Dë Engel sche regeering wascht 'haar handen in onschuld en de Amerikaansche regeering doet net of haar neus bloedt. De grond die Mussolini wilde verove ren, is hem onder de handen weggetrok ken, schrijft de „Oeuvre". Dë petroleum komt op den voorgrond van het conflict te staan. Zal de Volkenbond toestaan, dat om petroleum menschen vermoord wor den? Mussolini kan zeker dapper antwoor den. Hij strijdt om roem en aanzien, maar Italië heeft nu niet meer alleen te vorderen; Ehgelsche en Amerikaansche .belangen zijn in het spel gekomen en bo vendien stelt Duitschland koloniale eischen. DE DOOD VAN KONINGIN ASTRID. De toestand van koning Leopold. In offieieele kringen is men naar uit Brussel gemeld wordt, vrij ongerust over den toestand van koning Leopold. Vrij dagochtend, toen de jonge, diepbedroef de vorst, onverwachts den uit Luzern ko menden extra-trein in het Brusselsche Luxemburgstation verliet, om zich dade lijk naar het Paleis te begeven en aldaar de aankomst van den lijkstoet op te wach ten, bleek hij zich, ook al droeg hij de rechterhand in een verhand en al hinkte hij wat, buitengewoon moedig te houden. Later, ten paleize. na het openmaken van de lijkkist van koningin Astrid, in de chapeile ardente, blijkt de Koning, wiens zenuwen zwaar geschokt zijn door de ont zettende ramp die hem te Küssnacht overkwam, een diepe inzinking te hebben gehad. Zijn lijfarts moest hem een sterk kalmeerend middel toedienen dat geluk kig een weldoende uitwerking had. Tragische oogenblikken. Weer moederlijke zorgen. Naar iemand uit de hofhouding mede deelde was het weerzien van Koning Leo pold en van Koningin-moeder, Elisabeth, die, sedert maanden, in Italië vertoeft en aldaar laving van haar zielesmart en ge nezing van haar ondermijnd gestel hoop te te vinden, hartverscheurend. Zonder één woord te spreken viel Koningin Eli sabeth, snikkend, in de armen van haar in de hal van het paleis te Laeken, sa men met zijn broeder, prins Karei, graaf van Vlaanderen, wachtenden zoon. Prin ses Marie José en prins Karei, zelf diep bewogen, spanden zich in om moeder en zoon. op dezelfde plaats waar, ander half jaar geleden, het verminkte lijk van Koning Albert werd binnengedragen, troostende woorden toe te spreken. Tot gisteren was de koning slechts omringd door de leden van zijn civiele en militaire hofhouding. Thans heeft hij ook zijn moeder, zijn zuster en zijn broe der bij zich. Hü is weer door eigen fami lieleden, omgeven en vindt daarin troost, hoezeer ook koningin Elizabeth, prinses Marie José en prins Karei zelf door de ramp zijn getroffen. Dë koningin-moeder geeft hem weer haar moederlijke zorgen. Zij gevoelt, dat voor haar voortaan een nieuwe roeping is weggelegd. Koning Leopold is niet meer alleen. Hij weet, dat er nog een lief derijke moeder ia. bij wie hij, welke ramp hem ook moge treffen, toevlucht en hulp kan vinden. Hoe de koninklijke kinderen hei ongeluk vernamen. Sedert Zaterdagavond weten de twee oudste kinderen van Koning Loepold en Koningin Astrid, het bijna 8-jarige prin sesje Josephine Charlotte, en de vijfjarige prins Boudewijn, welk vreeselijk onheil hun ouders heeft getroffen. Koning Leo pold had eerst het plan te kennen gege ven zelf zijn kindertjes van den tragi- schen dood van hun moeder op de hoogte te brengen, maar toen hij het oogenblik gekomen achtte om zich van dezen aller- treurigsten plicht te kwijten, begaven hem de noodige krachten. Dë zeer geschokte vorst, verzocht dan ook de gravin du Roy de Blicquy, hofdame van Koningin Astrid, het prinsesje en het prinsje op deze droeve tijding voor te bereiden. Met veel voorzorgen vertelde de gravin aan de moederloos geworden kindertjes, dat hun vader en moeder een verre reis hadden ondernomen, dat er reizen zijn, waarvan men niet altijd en soms in het geheel niet meer terugkomt en dat zij hun geliefd moedertje helaas niet meer zou den terugzien. Prinses Josephine Charlotte begreep het eerst wat de gravin bedoelde en barstte in tranen uit. Prins Boudewijn keek eenigen tijd verwonderd zijn wee- nend zusje aan, begreep toen op zijn beurt wat er was geschied en vroeg wee- nend naar zijn moedertje. Eenige oogen blikken later verscheen de Koning en drukte langdurig zijn kinderen aan het 'hart. Koningin Astrid en de Nederl. taal. Een medewerker van de „Volksgazet" heeft aan den Antwerpschen burgemees- te Kam iel Huysuians gevraagd of Koningin Astrid. die eens glimlachte bij het aanhooren van een Vlaamsohe rede, welke hij had uitgesproken, de Vlaam- sche taal inderdaad verstond. Huysmans antwoordde: „Zeker. Op de boot, bij de Blijde Intrede, heb ik een zeer langen tijd met haar Vlaamsch ge sproken. Af en toe kwam daar wel een Zweedsch woord tusschen, maar wat gaf dat?" Het blad voegt hieraan toe, dat de Ko ningin het Nederlandsoh grondig had aangeleerd. Bij een opvoering in den Vlaamschen Schouwburg te Brussel had Herman Teirlinck verscheidene Vlaamsohe letter kundigen en dagbladschrijvers aan de koningin en den koning voorgesteld. Tot een hunner zeide de koning, dat zijn ge malin het Nederlandsch goed had geleerd en dat men er zich best van kon verge wissen. door met haar Nederlandsch te spreken. "Wat dan ook gebeurde. Mogelijkheid van een mijnwerkersstaking in Engeland. De secretaris-generaal van den Engel schen Mijnwerkersbond, Eddy Edwards, heeft een mededeeling gepubliceerd, waarin gewezen wordt op de mogelijk heid van een algemeene staking in de steenkool-industrie. In het betreffende manifest wordt ge zegd, dat de mijnwerkers na jaren van geduldige onderwerping onder arbeids voorwaarden. die niet beter zijn dan voor slaven, besloten hebben, aan te dringen op aanvaarding 'hunner eischen inzake de betaling van redelijke loonen. Dë tegenwoordige loonen, zoo wordt voorts verklaard, zijn een schande voor een beschaafde gemeenschap. Duizenden mijnwerkers verdienen minder dan 2 pond sterling per week. Dë mijnwerkers wenschen niet, dat de bedrijven weder stilgelegd zullen moeten warden, doch wanneer de mijneigenaren in hun tegenwoordige houding volharden, dan zal deze mogelijkheid tot een feit worden. Werkloozen in Zweden. Staatsraad Möller. de Zweedsche Mi nister van Sociale Zaken heeft op een persconferentie verklaard, dat het aantal werkloozen in Zweden op 31 Juli j.l. was gedaald tot 43.000 waarvan ruim 40.000 arbeid hebben gevonden bij de Rijkste werkstelling. Sedert 1926 toen de hoogconjunctuur haar hoogtepunt had bereikt, is het aan tal der Zweedsche arbeiders met min stens 130.000 vermeerderd. In weerwil van de rationaliseering der industrieën zijn ongeveer 200.000 meer menschen te werk gesteld dan in 1926. Door verbete ring van den afzet der producten in 't binnenland hopen wij binnen eenige maanden voor den laatsten werklooze ar beid te hebben 'gevonden. Te mooi, om waar te zijn! Uitbarsting van jodenhaat in Rathenow. In de stad Rathenow (Pruisen) is een strooibiljet verspreid met den volgenden tekst: „Wat is een jood? Een menschelijk we zen, komende van Egypte, die rijln af komst is vergeten, knoflook verslindt, var- kensvleesch veracht, geld leent op oude kleeren, op platvoeten loopt en werken versmaadt; een halsstarrige bedelaar, een pingelaar, een dierenkweller, een slaven drijver, een bloedzuiger; kortom, een schepsel, dat nergens voor deugt". De tekst gaat gepaard met een afbeel ding, welke een Duitschen arbeider ver toont, die aan een neusring door een jood met hoogen hoed wordt geleid. Twee mijn-ongelukken in Frankrijk. In de kolenmijnen van Bruay in N.- Frankrijk zijn in den nacht van Vrijdag op Zaterdag zes mijnwerkers door gebrek aan zuurstof 'om het leven gekomen. In Zuid-Frankrijk werden in de mijn van Molières-sur-Coze twee mijnwerkers door een steenblok, dat plotseling losliet, verpletterd. 130 mijnwerkers verdronken. Het agentschap Rengo meldt: Hevige stortregens hebben het dorp Horobetsu in het Zuiden van Hokkaido overstroomd. 130 mijnwerkers zijn verdronken en 600 huizen staan onder water. Korte Berichten. ii Gerald Beverley Wills 16 jaar oud, en Joan Beverley Wills, 18 jaar oud, zoon en dochter van Bernard Wills', multi-millionair en lid van de bekende tabaksfirma werden Zaterdag bij een auto-ongeluk gedood, terwijl een broer en zuster ernstig werden gewond. i Tijdens een anti-Italiaansche betoo- ging in de negerwijk te Chicago zijn 300 arrestaties verricht. Volgens de politie is de betooging georganiseerd door Com munisten. i Een klein vliegtuig van de Aero- club te Warschau, op weg naar Katto- witz om deel te nemen aan een rondvlucht van de Silezische Aero Club is te Kras- nogrod nabij Lublin neergestort. Dë pi loot. Ir. Korbel en de sergeant Koebalski werden gedood. Dë door Roosevelt onderteekende wet inzake de belasting op groote inko mens moet de belasting-opbrengst met 250 millioen dollar verhoogen. Dë Argentijhsche regeering heeft het congres goedkeuring verzocht van credie- ten ten bedrage van 20 millioen pesos, bestemd voor den aankoop van vliegtui gen. ii Te Charbin in Mantsjoekwo is Za terdagochtend de vermaarde Amerikaan sche landbouwkundige Marbut aan een longontsteking overleden. Hij was een der grootste vertegenwoordigers van de landbouwkundige wetenschap. Koningin Wilhelmina zegt haar bezoek bij den Koning van Engeland af. Naar de „Daily Tel." meldt, heeft Ko ningin Wilhelmina na ontvangst van het bericht van den dood van Koningin Astrid verschillende bezoeken, welke zij voornemens was af te leggen, afgezegd, zoo ook o.a. het bezoek, dat zij aan Bal moral zou bengen. Hofrouw. Naar gemeld wordt, is in verband met het overlijden van de Koningin van Bel gië door H. M. de Koningin hofrouw voorgeschreven voor den tijd van twee weken, ingaande 1 September, waarvan éen week halve rouw en éen week lichte rouw. Koningin Astrid. f Gedachtenisuitvoering door de N.C.R.V. D'e N.C.R.V. zal vanavond een speciaal rouwconcert uitzenden door „Die Haghe Sang'hers". onder leiding van Jos. Vran- ken Jr., met medewerking van Ch. van Isterdael en den organist J. de Zwaan. Dit concert is bedoeld als een uiting van den rouw en het medegevoel van het Nederl an dsche volk bij het tragisch ver soheiden van Koningin Astrid. Nieuwe veerdiensten van Goeree. De K.N.A.C. meldt, dat van 2 Septem ber af een nieuwe veerdienst zal worden geopend, welke Goeree met het vasteland verbindt. Met de openstelling van dezen dienst komt thans de derde oeververbin ding tot stand. Het stoombootveer zal den dienst onderhouden van den Bommel met Numansdorp'Willemstad en is zoowel voor passagiers- en vrachtvervoer als voor vervoer van luxe- en vrachtauto's ingericht. De vrachtauto's mogen een eigen gewicht van 2500 Kg. niet over schrijden. De staking in de Tilburgsche wollen- stoffen-industrie. Ofschoon na bespreking met den bur gemeester Mr Dt Vonk de Both de meeste arbeiders Vrijdag j.l. geteekend hebben om Dinsdag weer aan het werk te gaan, schijnt hier niet veel van te zullen komen Zondagmorgen heeft het stakingscomité Binnenland. Beperking uitbreiding aantal winkels. De staking te Tilburg. Vermindering tuinbouwexport. Buitenland. De dood van Koningin Astrid. Sensationeel gebeuren in Abessynië. dat zooals bekend heelemaal buiten de Textielarbeidersvereeniging St. Lamber- tus staat, een manifest uitgevaardigd, dat aan alle kerken en op alle drukke punten van de stad verspreid werd en gretig af trek vond. Hierin wordt o.a. gezegd: „Loop niet in den val, door de fabri kanten gesteld. De daden, door de fabri kanten gesteld, bewijzen, dat we dieht bij de overwinning staan. Wij hebben den aanval afgeslagen. De fabrikanten heb ben nog één hoop: dat Dinsdag enkele honderden arbeiders aan het werk zul len gaan en zoo de staking wordt gebro ken. Gebeurt dat, dan hebben de fabri kanten hun zin en de loonsverlaging ia er doorAls we Dinsdag niet alleen staken, maar ons ook als stakers naar de fabrieken begeven, dan breiden we de staking uit en verplichten we de fabri kanten de loonsverlaging in te trekken." Naar men verneemt, zou het niet on mogelijk zijn, dat de fabrikanten i bij een eventueele voortduring van de sta- king op Dinsdag werklooze krachten in dienst nemen. Dit zou echter aanlei ding geven tot botsingen tusschen stakers en werkwilligen. BETEUGELING VAN HET AANTAL WINKELS. De gemeente Bussum heeft de laatste jaren eenige maatregelen getroffen om de uitbreiding van het aantal winkels te be teugelen; -zdji heeft op de uitbreidingsplan nen slechts kleine gedeelten aangewezen voor den bouw van winkelhuizen; bij het verleenen van bouwvoorschotten voor den bouw van arbeiderswoningen zijn slechts enkele perceelen in zulk een wijk voor vestiging van winkels bestemd; groote vil lawijken zijn voor den bouw van winkels gesloten verklaard en bepalingen in de bouw- en woningverordening opgenomen waardoor verhinderd wordt, dat woonhui zen tot winkels worden ingericht. Niettemin stijgt het aantal winkels on rustbarend; de raad heeft dan ook in Januari j.l. een commissie uit zijn midden benoemd waarin vertegenwoordigers van alle partijlen (r.k., a.r., c.h„ lib., v.d., s.d.) zitting hebben. Een deel der commissie is van meening, dat er slechts een winkelbedrijf mag wor den gevestigd na vergunning van B. en W. onder voorwaarde, dat er behoefte bestaat aan den nieuwen winkel, dat hij credietwaardig is en dat het nieuwe bet- drijf vakkundig wordt geleid. Het gemeen tebestuur zou zich ter beoordeeliug van deze voorwaarden moeten doen bijstaan door een advdseerend lichaam, waarin ge bruikers en winkeliers zitting hebben. Andere leden meenen, dat aan die voor waarden niet kan worden voldaan omdat o.a. de behoefte zéér wisselend kan zijn; de afbakening der branches, welke bij! de bepaling van een maximum noodzakelijk is, onmogelijk is; debietverschuiving zelfs binnen de grenzen van een maximum niet kan worden voorkomen. Ook meenen deze leden dat het venten en andere verkoop buiten de winkels niet voldoende kan wor den geregeld en dat in de plaatselijke con sumptie niet uitsluitend door plaatselijke bedrijlven wordt voorzien. De meerderheid van de commissie komt ten slotte tot de conclusie, dat de raad B. en W. dient te verzoeken om een ver gunningsstelsel in te voeren voor de ves^- tiging van nieuwe winkelbedrijven, waar- hij" tevens beperkende voorschriften wotr- den gegeven voor den straathandel, ven ten en vliegende winkels. De commissie wil de landelijke wette lijke regeling niet afwachten, omdat, rij vreest dat hiermede geruimen tijd 'ge moeid zal zijtn. De gemeentelijke regeling wil zijl als tijldelijken noodmaatregel be schouwd zien en hieraan moet h.i. in elk geval een onmiddellijk vestigingsver bod voorafgaan. Koninginnedag. Middelburg. Koninginnedag. Toen hot Zaterdagmorgen bijna steeds door regende, was het voor het bestuur van Uit het Volk, Voor het Volk een zeer moeilijke beslissing of men des middags de kinderfeesten ter eere van den verjaar-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 1