a eerste blad SATERDAG 31 AUGUSTUS 1935 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 49e JAARGANG - No. 281 [en Buitenland. Binnenland Belangrijkste Nieuws Uit de Provincie. repen en 'tegen Iet slachtoffer n. i* e g i 'N i. Een iriin kïttinttói«i «en dei huljian at te Nijmegen ewoners bleken waarder liet de iels uit de wo- -ar weldra een de. Toen even- iveerden kwam it men zich in id. Het spreekt g nog gevolgen e r e d e n. Gis^ tterrein te Gel- druk was, het mdbouwer Ra gen overreden, ag dood. op wande- nte Lisse is op r ernstig -ouge- e heer Van der (-jarig dochter- ng. Het drietal r een auto, die net het gevolg het kind door n. Het meisje ar vader werd a. het rechter- er van de auto e richting van leeft een uitge- overgesto- Bergen (N.-H.) n weg over om ts te begeven, door een auto zwaar gewond r zijn woning dig daarna is in arrest, btenaar in ar- itering van een Idelburg. deelde wegens: lig zonder vol- egel en zonder te Rotterdam, n 2 d. h. dorrijtuig zon- r 'behoorlijk is rgen op Zoom, lig zonder gel- jrste vordering rijs vertonnen nd, f 3 b. of 2 op Zoom, f 3 Knocke (B.), I. te Vlissingen Etten f2 b. of kende van een !r vaste deelen chip den naam hebben: P. de srpen, f 3 b. of 1 te Rotterdam gd 'te zijn ge landen Mei tot wei- of hooi- fö b. of 3 d. iden, f0.50 b. te Middelburg, :hool. ?d te zijn loo- L, I. B. te Vlis- deeden op den in een behoor- ï't: Ma. Wa. V. e te Leeuwar- inden in bad- weg, met uit- onder dat over orlijk gesloten i. Chr. den H. voor het pu- n ten verkoop H. Y. Ch. te 1. h. RBERICHT. van 31 Aug.: dijk toenemen- fedeeltelijk be- 3 regenbuitjes', dag 3 u. F Ui tg,: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emerge" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèquo en Girorekening 4-4455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL j, J, FANOY, Lange Burg B 16, Tel, 28, Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advortontlön 30 cent por regel, Ingezondon mododoellngen 60 cent per regel. Kleine Advertentlën Dingdag» en Vrijdag» f 0.75, bij vooruitbetaling, Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Het besturen der gemeenten. We beleven wel eigenaardige toestan den op gemeentelijk administratief ge bied. We naderen 1 Sept., de datum, waarop de begrooting voor het komende dienstjaar aan den Raad moet worden aangeboden. De dagelijksche besturen van vele kleine gemeenten houden zich nog zooals men in de Raads- verslagen kan lezen aan deze wets bepaling, maar daartegenover zijn er tal van gemeenten, waar nu al enkele jaren achtereen hieraan niet de hand wordt gehouden. Het wordt daar soms maan den later, eer het zoover komt. Hoogere colleges hebben daaraan ook schuld, want vorig jaar werden tal van gemeentebesturen verplicht hun concept- begrooting, vóór deze den Raad werd aan geboden, ter inzage aan Ged. Staten te zenden. Terecht is daar in verschillende gemeenteraden bezwaar tegen ingebracht. Het is nu zóóver gekomen, dat eind Augustus verschillende begrootingen nog niet door Ged. Staten zijn goedge keurd. Twee derde van een dienstjaar moet men dus reilen en zeilen met een niet-goedgekeurde begrooting, een toe stand, waarin toch met inspanning van alle krachten verandering dient te wor den gebracht. Op deze wijze is het toch uitermate moeilijk, zoo niet onmogelijk, om een gemeente naar behooren te be sturen. Als men vraagt, wat er van de autono mie der gemeenten is overgebleven, dan kan men daarop een antwoord vinden in de missive, die B. en W. van Souburg deze week publiceerden. Er wordt niet meer verzocht, geadviseerd en overleg ge pleegd, neen er worden door Ged. Staten en regeering aan sommige gemeenten bevelen opgelegd, die soms getuigen van onbekendheid met de plaatselijke toe standen. De Gemeenteraden, ook zij, die steeds naar een zuinig beheer hebben gestreefd, maar die er niet komen kun nen zonder een bijdrage uit het werkloos- heidssubsidiefonds, moeten aan tal van bevelen van hoogerhand zonder meer ge hoorzamen, wil de begrooting van het grootendeels verstreken dienstjaar wor den goedgekeurd. Wij betreuren dezen ongezonden toe stand in hooge mate. Natuurlijk is het te begrijpen, dat ver- leenen van steun vanwege het Rijk aan noodlijdende gemeenten een scherp finan- diëel toezicht meebrengt en eveneens is bekend, dat sommige gemeenten dat toe zicht inderdaad noodig hebben. Maar wat verleden jaar in sommige provinciën is gebeurd, dat n.l. alle gemeentebegroo- tingen vooraf aan de controle van Ged. Staten moesten onderworpen worden, dat kan niet door den beugel. Zoo werd de uitzondering tot regel gemaakt. Dit heeft ook onze Minister van Bin- nenlandsche Zaken gevoeld en daarom heeft hij dezer dagen te dezer zake be paalde regelen gesteld. Gemeenten, waar de begrooting nog op normale wijze slui tend kan worden gemaakt, zijn van be doelden plicht ontheven. Wij spreken de hoop uit, dat het ook verder gelukken moge, van de gemeen telijke autonomie te redden, wat moge lijk is. r 3 u.: 753. tsen: HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN ASTRID. Gisteren meldden wij, dat Brussel in stille smart en diepen ernst het stoffelijk overschot van zijn geliefde vorstin (heeft ontvangen. Na de voorloopige plechtigheid op het koninklijk paleis reed de koning zelf naar het kasteel Stuyvenberg, om zijn kinderen op de hoogte te brengen van den vreese- lijken slag, welke de koninklijke familie heeft getroffen. Het zal den jongen ko ning wel het droevigste oogenblik van de zen treurigen dag geweest zijn. Het bestuur van de socialistische partij heeft besloten, de demonstratie, welke men voorbereidde tegen den oorlog, uit te I stellen. Gisteren is de auto, waarmede het on- I geluk heeft plaats gehad, uit (het meer opgehaald. i .^erwhl de radiator, waarvan de man- I tel bij het in aanraking komen met den I tweeden boom. weggeslingerd werd, I slechts weinig is beschadigd, was de I zware spoorstang van de stuurinrichting I sterk verbogen. De rechterkant van 'den j wagen was geheel vernield. I Gisternamiddag werd in tiet Paleis Ivan Brussel de officieele overlijdensacte jvan wijlen koningin Astrid opgemaakt, j Deze formaliteit werd verricht door [j?nminister van justitie in tegenwoor- Jdigheid van de andere leden der regee- Inng. In de chapelle ardente van het paleis was het decorum sedert gistermorgen grootendeels onveranderd gebleven: zware rouwgewaden hingen aan de wanden, witte bloemen lagen op den grond en (hooge groene planten waren daartus- schen in geplaatst; verder het vredige licht van brandende electrische lampen in den vorm van kaarsen en officieren, die de wacht hielden. Dó donkere, zware kist was verwijderd. Het doode lichaam der koningin was er uit genomen en thans in het midden van de chapelle op een praalbed neergelegd. De rechterzijde van bet gelaat en een gedeelte van bet voorhoofd waren met een zwachtel bedekt. 'D'e koning zelf is in den loop van den namiddag herhaaldelijk bij zijn overle den gemalin komen bidden. Rond vijf uur werd het publiek toege laten, om voor het stoffelijk overschot van de koningin te defileeren. De filé van menschen strekte zich uit over een lengte van vijftien honderd meter. In iedere rij stonden acht a tien perso nen. De a.s. begrafenis. De lijkstoet zal Dinsdagmorgen om 10.15 uur (Belgische tijd) het paleis te Brussel verlaten. De route zal dezelfde zijn als bijl de begrafenis van koning Albert. De rouwstoet zal om elf uur aan de St. Gudule-hoiofdkerk arriveeren. Het staat vast, dat de uitvaart op de zelfde wij'ze zal geschieden als die van ko ning Albert, echter zonder défilé van de troepen en zonder dat de oud-strijders zullen meetrekken. Dezen zullen ditmaal slechts een haag vormen in de straten, waardoior de stoet zal trekken. De minister-president Yan Zeeland hield gisteravond voor de radio zijin aan gekondigde rede, waarin hij in bewogen woorden hulde bracht aan de nagedachte nis van koningin Astrid. Als een der eerste familieleden van de verongelukte koningin arriveerde te Brus sel haar vader, prins Karei van Zweden, diep onder den indruk van het ontzettend gebeuren. De prins begaf zich dadelijk naar bet koninklijk paleis, waar bijl bijl het stoffelijk «verschot van zijn dochter toegelaten werd. Kroonprins Olaf van Noorwegen en zijln gemalin, prinses Martha, zuster van koningin Astrid, zijn Vrijdagavond uit Oslo naar Brussel vertrokken, waar zij Zaterdag verwacht worden. D'enzelfden dag zal hier dok aankomen koningin-moeder Elisabeth en haar doch ter, prinses Marie José van Piermont. Kroonprins Umherto van Italië, echt genoot van prinses Marie José, die zich te Bolzano bevond, tot het hijiwonen van de legermanoeuvres, heeft zich onmiddel lijk na het vernemen van het tragische overlijden van de koningin per specialen trein naar België begeven, waar hij elk oogenblik verwacht wordt. Abessynië bouwt forten. Hoewel de bevolking van Abessynië haar kalmte bewaart, heeft het onlangs door den Negus uitgevaardigde 'bevel in zake voorzorgsmaatregelen tegen aanval len uit de lucht toch een zekere onrust verwekt. In leidende kringen verwacht men echter geen onverwachte luchtaan vallen. Het eenige doelwit voor de vijan delijke vliegtuigen acht men het keizerlijk paleis, waar men dan ook begonnen is met schuilplaatsen in te richten. Tevens moet gezegd worden, dat de voorbereidingen voor de verdediging van stad en land actief worden voortgezet. Het leger in het Noorden, waarvan het effectief geschat wordt op 300 tot 400.000 man, is versterkt. In deze streek worden voorloopige verdedigingswerken uitge voerd, zooals 'het graven van greppels om den Italiaans che-n tanks den weg af te snij den, alsmede het aanleggen van loopgra ven en steenen muurtjes. Te O'gaden en in de streek van Gerlo- guhi is men bezig achttien forten te hou wen. Men verkeert in ongerustheid over het gebrek aan munitie, waarvan de voorraad indien een veldslag van modernen aard mocht geleverd worden, slechts voor drie dagen voldoende zou zijn. De hoop op nieuwe wapenzendingen wordt niet opgegeven, maar men vraagt zich af, hoe de aankoop van een milliard patronen, die voor een oorlog van eenigen duur noodig zijn, te betalen. De inlandsche bevolking en de buiten landers zijn druk doende, maatregelen te treffen tegen luchtaanvallen. In de 'hoofdstad van Abessynië heerischt dru'k beweeg. Vele buitenlanders pakken 'hun koffers, steeds weer rollen transporten naar 'de stad. Levensmiddelen worden in groote hoeveelheden aangekocht. Voor het eerst heeft de burgerbevolking deelgenomen aan luchtheschermingsoefe- Eingen. De Duitsche legatie heeft in de Duit- sche concessie een onderaardsche schuil plaats laten aanleggen, waar de 500 leden van de Duitsche kolonie zich in geval van luchtaanvallen in veiligheid zullen kun nen stellen. De Abessynische regeering heeft weder om aan 8 Engelsohe en 11 Zweedsche artsen visa verleend, om zoodra de oorlog wordt verklaard naar Ethiopië te komen, ter verzorging van de gewonden. Volgens een bericht uit Alexandrië zijn de laatste 48 uren ruim 10.000 Italiaan- sohe soldaten op 'transportschepen door het Suez-kanaal naar Oost-Afrika ver voerd. Het bericht, 'dat een deel van de Ita- liaansche onderzeevloöt naar Sicilië zou zijn gezonden als antwoord op de verster king van de Britsche vloot in de Roods Zee, wordt te Rome noch bevestigd noch ontkend. „Geld aan uniform-broeken besteed, een goede kapitaalsbelegging." De speciale correspondent van de „Excelsior", generaal Niessel, had gele genheid met Mussolini over eenige ac- tueele kwesties te spreken. Na een korte gedachtenwisseling over het verloop van de manoeuvres, prees Mussolini zijn officierencorps en de troe pen, van wier discipline hij zeide over tuigd te zijn. Naar aanleiding van de gisteren ge houden groote parade, verklaarde de duce, dat ongeveer 100.000 man zouden defileeren. Al deze troepen zouden in de nabijheid van de grens blijven. Toen de correspondent er op wees, dat Mussolini aan tal van jonge fascisten uniformbroeken had laten uitdeelen. ant woordde de duce, dat de Italiaansche jeugd van een uniform houdt. Hij zeide van meening te zijn, dat het geld aan de broeken besteed, niet weggegooid was, maar integendeel een goede kapitaalsbe legging vormde! Schaarschte aan fruit en groenten In Duitschland. In tegenwoordigheid van de opperpresi- denten en de gouwleiders heeft de Duit sche 'onderstaatssecretaris van Landbouw, Backe, een uiteenzetting gegeven van de situatie op het gebied van levensmiddelen- voorziening en prijsontwikkeling. Hij! legde den nadruk op de noodzake lijkheid, den invoer van levensmiddelen tot het uiterste minimum terug te bren gen, ten einde de gelden welke voor den import van grondstoffen, den strijd tegen de werkloosheid en de herbewapening be schikbaar zijn, zoo economisch mogelijk te gebruiken. Mocht er schaarschte aan versch var- kensvleesch ontstaan, dan zou de bevol king rundvleesch of vleesch in blik die nen te koop'en. Backe wees op de moeilijkheden der voorziening met fruit en groenten, waar van de prijzen sterk gestegen zijn. Als gevolg van den toestand op deviezenge- bied„ aldus de onderstaatssecretaris, kan aan deze schaarschte, die door den slech ten oogst veroorzaakt is, slechts op onvol doende wijze het hoofd worden geboden. Daarentegen is de voorziening van sui ker, melk, boter en aardappelen volgens spreker verzekerd. Voor vetten en marga rine is de situatie evenwel moeilijk, daar Duitschland in dit opzicht slechts voor 70 pet. in zijn behoefte kan voorzien. Het ziet er niet mooi uit. Henri Barbusse f. Te Mo'skon is de Fransche schrijver Henri Barbusse na een langdurige ziekte overleden. In den ouderdom van 62 jaren is hij gestorven. Frankrijk beperkt den deviezen-uitvoer. „L'Intransigeant" bevestigt bet gerucht volgens hetwelk Frankrijk tegenmaatrege len zou nemen tegen landen, die den de- viezenuitvoer beperken. In een speciale verordening zou een be paald bedrag worden vastgesteld, hetwelk een Franschman naar bepaalde landen mag medenemen. De voorschriften zouden zeer eenvoudig zijn en ontduiking onmoge lijk maken. De toepassing ten opzichte van de ver schillende landen zal in overeenstemming worden gebracht met de devie-zenbepalin- gen, welke die landen zelf hebben voorge schreven. Korte Berichten. - Wegens het niet nakomen van de wettelijke bepalingen zijn te Parijs 68 sla gers door de politie in arrest gesteld. Naar uit Trier vernomen wordt, zijn in Bernkastel twee kapelaans tijdens de uitoefening van hun ambt gearresteerd. De priesters werden door de leden der Geheime Staatspolitie uit den biechtstoel gehaald, zeer tot verontwaardiging der bevolking, die zich in groote getale ir de kerk verzameld had en de heide priesters bloemen toewierp, toen ze gevankelijk werden weggevoerd Het Albaneesche Persagentschap deelt mede, dat vier opstandelingen ter dood zijn veroordeeld, 24 tot levenslange tuchthuisstraf en 11 tot 20 jaar tuchthuis straf. Wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van den staat was de leider van het Fransche boerenfront, Borgeres, tot acht maanden gevangenisstraf veroor deeld. H5j werd ervan beschuldigd de boe ren te hebben aangespoord te weigeren be lasting te betalen. Het bof van beroep te Rouaan heeft thans het vonnis tot vier maanden gevan genisstraf teruggebracht, met aftrek van de preventieve hechtenis. H.M. de Koningin betuigde haar rouw beklag. Naar wij vernemen, heeft H.M. de Ko ningin terstond na het bericht van de ramp, welke het Belgische Koningshuis getroffen heeft, uit Schotland persoonlijk telegrafisch Haar deelneming betuigd aan Koning Leopold. Een nationaal boek. Donderdag werden door de fa. Schel- tens en Giltay te Amsterdam aan H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana de eerste exemplaren van de luxe editie van een onder leiding van den heer M. J. Leendertse samengesteld nationaal ge denkboek „De Hechte Band", uitgegeven ter gelegenheid van H.M.'s 55sten verjaar dag aangeboden. In zijn inleidend woord wijst de samen steller er op, dat het juist dj vele karak teristieke woorden en daden onzer Konin gin zijn, verspreid over al de 36 jaren van haar bewind, welke ons doen beseffen, dat de Nederlandsche kroon gedragen wordt door „een der schranderste en meest in telligente onder de gekroonde hoof den van Europa. Veertig van de meest vooraanstaande Nederlanders op allerlei terrein staat, maatschappij, wetenschap en kunst verleenden hun medewerking bij het sa menstellen van dit nationaal gedenkboek. Op populaire wijze behandelt elk der 40 schrijvers de verhouding van Oranje vroe ger en nu tot alle deelen van ons gevari eerde nationale leven. Het is een bonte rij. Zeker is, hoewel inderdaad ook oorspronkelijke bijdragen niet ontbreken, niet alles nieuw, wat over bet Oranjehuis geschreven wordt, maar als verzamelwerk, en mede door de bij zondere illustraties, is bet een boek van groote waarde geworden, dat den 55-sten jaardag van onze Vorstin nog lang in de herinnering bewaren zal, een kostbaar ge schenk van het Nederlandsche volk aan zijn Koningin op 31 Aug. 1935. De hechte band tusschen Oranje en Ne derland zal er ongetwijfeld door worden versterkt. Uitvoer van eieren naar Engeland. Naar wij vernemen is 't uitvoer-oontin- gent voor eieren naar Engeland, geduren de de maand September, bepaald op het uitvoercijfer van September 1934, zoodat de voor Augustus vastgestelde regeling be stendigd blijft. Het kan natuurlijk niet worden toege staan, dat door de Nederlandsche expor teurs langs een omweg eieren via Antwer pen of een andere haven naar Engeland worden uitgevoerd. Teneinde hierop con trole te kunnen uitoefenen, zullen uitvoer- machtigingen voor eieren, welke in an dere dan patentkisten naar andere lan den dan Engeland en Duitschland worden uitgevoerd, alleen worden afgegeven, wan neer een van de handteekening van den exporteur voorzien afschrift der factuur, waaruit duidelijk blijkt, wie debiteur is aan den controleur, die de uitvoermach- tiging afgeeft, wordt overhandigd. De gemeente Emmen gaat procedeeren. Al jaren bestaat in de gemeente Em men de kwestie, wie de kosten van het blusschen van veenbranden moet beta len. Veenbranden komen daar dikwijls voor en dan moet d'e gemeente in korten tijd een groot aantal spuiten gereed heb ben, om de snel uitbreidende branden te blusschen. De gemeente heeft kort ge leden nog besloten eenige groote spuiten aan te schaffen, om in tijden van veen branden opgewasschen te zijn tegen het vuurmonster. De kosten wil de gemeente echter gaar ne verhalen op de verveners en deze hebben niet veel neiging om te betalen. De gemeente heeft intusschen een be staande verordening zoodanig herzien, dat nu de verplichting tot blussching op den eigenaar rust. Is de beheerder niet te vinden of wordt aan de verplichting tot blusschen niet voldaan, dan zal het blusschen geschieden op last van den burgemeester of op last van door den burgemeester daartoe gemachtigden, op kosten van den eigenaar. Men heeft deze nieuwe bepaling door Binnenland. De audiëntie van Mpssert. Invoer van manufacturen enz. gecontin- genteerd. Auto in het Noord-Hollandsch kanaal. Twee dooden, vijf gewonden. Buitenland. Frankrijk beperkt den deviezen-uitvoer. Abessynië bouwt forten. Schaarschte aan groente en fruit in Duitschland. De begrafenis van koningin Astrid op Dinsdag a.s. een jurist laten bekijken en deze heeft aan den Raad geadviseerd om een pro ces te beginnen tegen een nalatigen veen- eigenaar, omdat hij meent, dat er thans een zeer groote kans is dat deze vorde ring zal worden toegewezen. De Raad heeft op 7 Augustus besloten aan dat advies gevolg te geven. Invoer van zijden stoffen. De Staatscourant van gisteravond be vat een koninklijk besluit, waarbij de in voer van manufacturen, stoffen en weef sels van echte zijde en van echte zijde met kunstzijde wordt gecontingenteerd. Deze contingenteering gaat in 1 Sep tember en is vier maanden van kracht. Het percentage van den toegestanen in voer is bepaald op 100 van den invoer welke in de maanden September tot en met December 1934 heeft plaats gehad. De middenstand en de verlaging van i vaste lasten. Het Hoofdbestuur van den Kon. Nederl. Middenstandsbond heeft zich dezer dagen met een adres tot den Ministerraad ge wend, waarin mededeeling wordt gedaan van de resolutie, welke door de 'onlangs gehouden Alg. Bondsvergadering werd aangenomen. In deze resolutie wordt overwogen, dat bij voortdurend dalende omzetten de uit komsten van bet middenstandsbedrijf een 'ontstellenden achteruitgang vertoonen, mede als gevolg van de onvoldoende ver mindering van den druk der vaste lasten. De vergadering sprak als haar meening uit, dat maatregelen tot verlaging van be lastingen, bedrijfstarieven, en andere be- drijfsonkosten uitermate urgent zijln. Zij noodigde het Hoofdbestuur uit bij de Overheid met klem aan te dringen op spoedige totstandkoming van zoodanige voorzieningen, dat het aanpassingspro ces voor het middenstandsbedrijf verge makkelijkt wordt, zander dat zijn be staansmogelijkheid in gevaar komt. 't Hoofdbestuur aan deze opdracht uit voering gevende, heeft den Ministerraad medegedeeld, dat zeer op prijs zou worden gesteld indien de voorgenomen wettelijke maatregelen tot verlaging van vaste las ten warden uitgebreid tot die önderdeelen, welke nag niet in het wetsontwerp zijn vervat. In het bijlzonder wordt daarbij' gedoeld op de tarieven van electriciteit, water en gas, terwijl gewaarschuwd wordt tegen verdere verhooging van personeele belas ting voor bedrijfslokaliteiten. De audiëntie van Mussert. Zdoals onlangs gemeld, heeft ir. Albar- daf, den minister van Koloniën enkele schriftelijke vragen gesteld in verband met het feit, dat de Gouverneur-Generaal van Ned. Indië, den heer Mussert in bij zondere audiëntie heeft ontvangen en te vens dat de leider der N. S. B. zonder toe passing van bijzondere bepalingen in de gelegenheid is gesteld in een aantal be sloten vergaderingen het woord te voeren. Naar aanleiding daarvan deelt dr Golijln thans mede, dat hij ter zake inlichtingen heeft gevraagd aan den Gouverneur-Gene raal. Terugstorting gevraagd van enkele millioenen winst. Het Tweede Kamerlid de heer van der Sluis heeft aan den Minister van E col li omische Zaken de volgende schriftelijke vraag gesteld: Is de Minister bereid om te bevorderen, nu -gebleken is uit het rapport-Beuïuer en uit het Verslag van de Rekenkamer, dat de baconfabrikanten enkele millioenen méér hebben 'ontvangen voor hun diensten dan noodig en redelijk was in een tijd, waarin de geheele Nederlandsche boeren stand verarmde, dat een aanzienlijk deel van die millioenen teruggestort wordt? Onweer. Bij het visschen op een visseherijperceel in de Grevelingen is gisteren de bliksem geslagen in den mast van het mosselvaartuig Bru 53, schipper G. Padmos, te Bruinisse. De bliksem nam een stuk van den mast mee en richtte ook verder nog belangrijke materiëele schade aan. De bemanning bleef ongedeerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 1