ws. [Nieuws to, die onzen vader .eedigen," riep Iwan, een oproerling, niet Rechtszaken Telegrammen. Roodvonk- en dleenteris-spldsmlln. Marktberichten Burgerlijke Stand Ijlloop Verkoopinp en Aanbestedingen Finantiëele Berichten ïeente van he- het standpunt zelf werkgever, it acht hij het pelijk. Wordt er loon verwerkt Irking te komen, ecember er mee ie later gebruik van de werk- |rdeelen er aan spr. genoemd, lat dhr Hartog. Ir voor er niet reik voorstel de ■t voorstel: dhrn egt; tegen dhrn Ik. 1 zitting in deze (orzitter een kort in 't bijzonder [lie niet meer in teert. Hij brengt ien wensch uit, [jaren kracht en pn. Hierop werd it,woord. Daarna [eidendom val gaat onder de Christenen", doet dat we lazen in Wort", het blad, [ijdenis der waar- rrchbruch" wordt lerdend schrijven schers, openbaart aid, als ge de oer- lende akkers, de ergen of machtige lland aanschouwt, [zijn, aan een ver Ien daar onder de pn eenigen God te ons eigen vader- wijze openbaart? wij in een vreem- almachtigen God Zich aan ons in [ontstaan van den pus openbaart God van ons volk, in sche sagen en bij In van den wereld- een hoogere open pen in dit oogen- de woorden van Ischen moet gods- kerken overbodig", jerugkeer naar het s openbaring; maar Ier heidenscho vol- [en in den Jordaan inden. sterdam de Jor- estermarkt en de neel van een ver- eerst tusschen de icht bij elkaar ge- ige surveilleerende artij een einde wil le elkaar bestrijden- ■ederlijke eensge- tiemannen, die van en en andere pro- en en weldra ston- ht van eenige hon- agenten trachtten en zeer vijandige het lijf te houden ■k, maar de aanval- Itstonden waren zóó bevolking geraakte ng, dat zij genood- olvers te trekken en en. Drie gewonden el. Later bleek de en 17-jarige jongen in de borst had ge- an, die een wond in per ziekenauto naar ;ebracht. Een derde >gel in een der voe- j in den politiepost naar zijn huis ver roep slaven1" ien met verbazing, leerstellingen te be en alleen, dat die elijke godslasteringen n afkeurend gemom- aden. den keizer en tegen eken?" zeiden ver- „De Gzaar is onze ons al zajn kinde- >ben twist geikregen," ent, „één hunner spreekt van geloof n daar loopt gij naar m onnoozele kudde van te overwinnen en dat omdat, men ndat men u gezegd waart, dat gij sterk veldtocht niets dan zou zijn.... Het •ens." (Wordt vervolgd.) Op de schoten en toen er gewonden ge vallen waren, stoof de menigte eerst weer naar alle kanten uiteen, maar zeer kort daarna kwam zij weder opzetten. Toen hadden de agenten reeds versterking ge kregen. Een uitrukauto vol agenten was aangekomen en ook waren drie elk met agenten bemande politiemotoren komen opdagen. Met deze sterke macht gelukte het de politie (maar niet dan nadat nog her haalde charges met sabel en gummistok waren uitgevoerd) de telkens weer op dringende benden aanvallers uiteen te J&Er zijn nog verscheiden^ schoten ge lost, maar zoover bekend is zonder dat iemand er door getroffen is. Met een gestolen zeil j a c h t e r v a n door. L, eige naar van bet jacht Ivan, welk zeilschip te Overschie lag, heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat zijn jacht verdwenen was. Een door de politie ingesteld onder zoek heeft uitgewezen, dat bet schip met vier personen bemand Zaterdag 1.1. de ligplaats had verlaten en dat het Zondag den Waterweg was uitgeloopen. Het laatst is het gesignaleerd bij het vuurschip Maas Een verder politieonderzoek heeft uitge wezen, dat het via Engeland naar Ma deira is vertrokken. Het schip is niet zee waardig. Van andere zijde wordt nog gemeld, dat de heer Lansheer, werkloos stuurman op de groote vaart, het plan had opgevat met zijn motorzeilschip Ivan, naar Indië te varen en zijn wederwaardigheden te boek te stellen en zoodoende zijn brood te ver dienen. Hij stelde zich in verbinding met vier andere ondernemende lieden, die hem op zijn tocht zouden begeleiden. Evenwel tijdens de besprekingen en de voorbereidingen kwamen er oneenigheden en de avontuurlijke Indische reis dreig de niet door te gaan. Zaterdagmiddag besloten 'de „vrien den" echter toch te gaan, maar achtten het beter den eigenaar van de boot thuis te laten. Verdronken. Zondagmiddag is het iVs-jarig zoontje van den landbouwer P. te Bathmen in een gierput bij de wo ning gevallen en verdronken. Ontaarde ouders. Gewaar schuwd door buren, beeft de politie te Cherbourg een inval gedaan in een wo ning van het echtpaar Collas, waar men in een hok zonder licht en zonder venti latie vier kinderen vond in een toestand van onmenschelijke verwaarloozing. De oudste was 5 jaar en de jongste 11 maan den. Zij lagen alle vier naakt op lompen en moesten terstond naar een ziekenhuis worden overgebracht. Het bleek, dat de kinderen ondervoed waren en nooit het hok verlieten, waarin zij den gelheelen dag opgesloten waren. De vader is een alcoholist, terwijl de moeder zich niet om de kinderen bekom merde en den geheelen dag uithuizig was. Ernstig 'geval van afper sing. Een dezer dagen is een ernstig ge val van chantage en afpersing van geld onder bedreiging met een revolver aan het licht gekomen. Op de grens van Over schie en Rotterdam ligt een woonschip en de bewoner daarvan, de 19-jarige A, B., is gistermorgen aangehouden, verdacht van den 55-jarigen J. v. W., die alleen in een huisje dicht bij' de woonschuit woont, verschillende bedragen te hebben afge perst tot een totaal bedrag van goed f 500. J. van W. durfde zelf geen aangifte bij de politie te doen, maar 'door verschillende omstandigheden beeft de politie toch aan deze geschiedenis een einde kunnen ma ken, mede dank zij de hulp van een fami lielid en een vriend van 'den 55-j. man. Het was reeds opgevallen, dat de 19-jarige A. B., die werkloos was, geregeld bij van W. op bezoek -kwam en dat de jongeman er steeds zorgvuldiger en beter 'gekleed ging uitzien, terwijl v. W. meer en meer verslonsde en zichtbaar wegkwijnde. Dank zij inlichtingen van de familie en van den vriend werd een onderzoek inge steld waaruit bleek, dat A. B. sinds 1933 op gezette tijden geld kwam afpersen. Hierbij maakte hij v. W. er mede bang, dat hij zijn verleden zei de te weten en onder ernstige bedreiging met een revol ver. Zoo wist hij bedragen los te krijgen tot genoemd totaal. Van W. is bij familieleden onderge bracht. Gistermorgen arresteerde men den 19-jarigen A. B., tegen wien de politie tal van aanwijzingen heeft, o.a. eenige brie ven, waarmee bijl eveneens den ouden man geld heeft afgeperst. Zware brand. Door onbekende oorzaak ontstond Maandagmiddag om één uur brand in de woning van den landbouwer G. Zut te Warmenhuizen. De brand sloeg al spoedig over op de naast dit huis gelegen zeer oude boerderij van den brandstoffenhandelaar D. Zut, zoo- da.t in een minimum van tijd beide wo ningen in lichterlaaie stonden. Behalve de beide woningen ging de in boedel en een hoeveelheid aardappelen en bloembollen verloren. Het smokkelen van eau de cologne. Den laatsten tijd wordt ons land als het ware overstroomd door een ondeugdelijke eau de cologne, waardoor niet alleen de schatkist wordt benadeeld, maar welk product ook schadelijke gevol gen kan hebben voor de volksgezondheid. Dag aan dag liggen de douanen op de loer en reeds heel veel partijtjes zijn er in beslag genomen, doch het bedoelde min derwaardige product wordt in verschei dene winkels toch te koop aangeboden. Volgens de Eugelsche wet is het in En geland geoorloofd alcohol te den&turali- seeren met z.g.n. would-epirlt (van hout gestookte spiritus). Ons land nu kent geen denaturaliseering met houtgeest en wil dit hierboven be doelde product dus ingevoerd worden, dan moet de volle belasting (invoerrech ten) worden betaald. Deze invoerrechten bedragen plus minus één gulden twintig cents per kwart liter. Door dezen met would-spirit gedenatu- raliseerden alcohol te vermengen met een zware muskus, krijgt men een soort eau de cologne, welke hier wordt binnenge smokkeld en tegen een zacht prijsje aan den man gebracht. De kooper denkt te doen te hebben met een nieuw buitenlandsch merk. dat na tuurlijk veel goedkooper is, dan de an dere gerenommeerde merken reukwater. Volgens de keuringsdiensten van wa ren is uit hout gestookte spiritus vergif en daar deze spiritus begrijpelijk „vluch tig" is, kan het opsnuiven ook nadeelige gevolgen hebben. 'De vorige week heeft men de hand we ten te leggen op een partij van dit soort eau de cologne, dat door het scheepsvolk van het Finscbe s.s. „Regulus", welke boot Engeland bad aangedaan en in de Binnenhaven te Rotterdam was binnen- geloopen, in winkeljassen en smokkelves- ten verborgen in een café werd aange voerd. De medewerking die de heeren smokkelaars schijnbaar ondervinden is van dien aard geweest, dat toen aan boord van de „Regulus" een onderzoek werd ingesteld, niet meer van het reuk water werd gevonden. De leege doozen dreven echter op het water. Vermoedelijk is men dus nog tijdig gewaarschuwd en heeft men zich van de overige flesschen ten spoedigste ontdaan. V erdronken. Gistermiddag is de 31-jarige v. A. te Capelle a. d. IJssel met zijn broer in de rivier gaan visschen. Bij het lichten van het anker is hij over boord geslagen en verdronken. Doodelijk ongeluk. Zater dagavond is de 56-jarige metselaar v. W. uit D'oetinchem door een autobus overre den. D'e man werd zoo ernstig gewond, dat hij gisteren in bet ziekenhuis te Doetin- chem aan de gevolgen is overleden. 'Drie arbeiders onder de aarde bedolven. Bij de uit voering van rioleeringswerken in de ge meente Beegden (L.) werden Maandag middag drie arbeiders, die in een diepen greppel bezig waren, door een plotselinge aardstorting bedolven. Twee van ben konden spoedig worden bevrijd, doch de derde, de 29-jarige G. Scheurs uit Beegden, werd nog eenigen tijd vermist. Toen hij ten slotte onder de aarde vandaan werd gehaald, bleek hij er zeer ernstig aan toe te zijn. Met zware inwendige kneuzingen is hij naar het zie- kenhuisl overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Magazijn met feest ar tikelen afgebrand. Gistermid dag is brand ontstaan in de bovenste ver dieping van een magazijn van feestarti kelen aan de Hoogstraat te Vlaardingen. D'e brandweer was spoedig ter plaatse. Toch kon niet verhoed worden, dat de bo venste verdieping geheel uitbrandde. D'e benedenverdieping, alsmede de aan grenzende woningen kregen veel water schade, Met de autoped te wa ter geraakten verdronken. Een 6-jarige jongen te Rotterdam is gis termiddag, toen hij met een autoped op straat dicht bij de ouderlijke woning speelde, met de autoped langs den water kant gaan rijden en zoodoende in de Al- brechtskolk gereden. Het kind is kort na het te water raken opgehaald, maar de kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Treinontsporing fe Am sterdam. Bij' den Cruquisweg te Am sterdam zijn gisteravond een leege perso nentrein en een goederentrein tegen el kaar gebotst. Er zijn geen wagens omge kanteld, maar van beide treinstellen ston den de wagens zoo tegen elkaar gedrukt, tengevolge van de botsing, dat het niet mogelijk was de materieele schade, die echter niet onaanzienlijk was, op te geven. Bij de botsing zijn geen persoonlijke on gelukken voorgevallen. Het ernstigste on middellijke gevolg was een sterke storing in den treinenloop tusschen Muiderpoort- station en 'het Weesperpoortstation en het Centraal station. Politierechter te Middelburg. Zitting van (Dinsdag 27 Augustus 1935. De volgende personen waren gedag vaard: P. H. J. B., 44 jaar, filiaalhouder te Middelburg, wegens mishandeling van Frans Pape te Souburg. Eisch en uit spraak: f 10 of 5 d. J. V., 21 jaar, werkman te Hulst, we gens mishandeling van Franciscus Bot te Clinge. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 d. W. J. W., 34 jaar, koopman te Voor burg, wegens verduistering van een be drag van f 6,50, toebehoorende aan M. Th. Scheemaker te Vlissingen. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 d. A. A., 43 jaar, koopman te Middelburg, wegens diefstal van een beurs met zilveren knip, Inhoudende ongeveer f 9, toebehoo rende aan Johanna Kodde te Aagtekerke. Eisch en uitspraak: 1 mud. gev. straf, voorw. proeft. 3 jaar plus f 20 of 10 d. J. M., 18 jaar, loopknecht te Vlissingen, wegens aanranding der eerbaarheid. Eisch en uitspraak: 1 mnd gev. str. voorw. pr. tijd 3 jaar. "Wa. B„ huisvr, van G. J, L., 40 jaar, aonder beroep te Middelburg, wegens mis handeling van Ja. Pa. Basale. Eisch: f 10 of 5 d., uitspraak: f 5 of 3 d. M. G. de L., 18 jaar, te Kamperland, wegens mishandeling van Jacobus Bosse- laar te Wissenkerke. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 d. I. M. C., 48 jaar, tonder beroep, IJzen- dijke, wegens smaad tegen Emelie Calle- wijn, door haar ten laste te leggen dat zij haar bestolen had. Eisch: f 15 of 10 d.; uitspraak: f 10 of 5 d. J. de V., 73 jaar, zonder bercep, te Vlissingen, wegens mishandeling van Ja. Ma. de Ridder. Eisch: f 5 of 4 d.; uitspr.: f 2,50 of 1 d. F. J. S., 35 jaar, raamzager, te Middel burg, wegens mishandeling van Gerard de Grave te Souburg, door hem te slaan of te stompen. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 dagen. A. v. d. B., 53 jaar, grondwerker, gede tineerd, zonder vaste woonplaats, wegens landlooperij te Koudekerke. Eisch: 3 d. en 3 jaar R. W. I.; uitspraak: 10 d. en 2 jaar R. W. I. Ministersbenoeming. DEN HAAG. De Staatscourant van he- 1 denavond zal een Koninklijk besluit be vatten, waarbij met ingang van 2 Septem ber 1935 op de meest eervolle wijze ont slag wordt verleend aan Dr Ir H. G. J. H. Gelissen als Minister van Economische Zaken en aan Mr Dr L. N. Deckers als Minister van Defensie, met dankbetuiging voor de vele en gewichiige diensten door hen aan H. M. de Koningin en aan den lande bewezen; benoemd is tot Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Dr Ir H. G. J. H. Gelissen en tot Minister van Landbouw en Visscherij Mr Dt L. N. Deckers. Tijdens de ontstentenis van een Minis ter van Defensie is het beheer van het Departement van Defensie a.i. opgedragen aan den Minister van Staat, Minister van Koloniën, D'r H. Golijn, voorzitter van den Raad van Ministers. De staking te Vlaardingen. VLAARDINGEN. De toestand in ver band met de staking van de 'bouwvakar beider® heeft zich vandaag verscherpt. De stakende arbeiders hebben weten te be reiken, dat ook de werkwilligen, die nog aan den arbeid waren, het werk hebben neergelegd. Hedenmiddag is ten stadhuize een con ferentie gehouden tusschen den loco- burgemeester en de besturen der patroons- en arbeiders-organisaties. Vrachtauto verongelukt. NOORDWIJK-BINNEN. Hedenochtend is op den Gooiweg een vrachtauto, 'be stuurd door den bloemenkoopman Glas berg, uit Rijnsburg, tegen een paar hoo rnen opgereden. De wagen werd ge'heel vernield, de bestuurder was op slag dood. Het schijnt dat de bestuurder door slaap was overmand. De staking in de wolindustrie. TILBURG. De staking is hedenmorgen tot 10 van de 39 fabrieken uitgebreid, 1 verwacht wordt dat deze zidh over nog meer fabrieken zal uitbreiden. Het aantal stekenden is ruim 1000. Hedenmorgen hebben de stakers personeelsvergadering gehouden. De toestand is rustig. De lei ders zijn in hoofdzaak communisten. Weer een vrouw gearresteerd. OSS. D'e gemeentepolitie heeft in den afgeloopen nacht gearresteerd als ver dacht van heling de huisvrouw V. uit het Vierhoekje, een wijk in deze gemeente. Zij legde reeds spoedig een bekentenis af en verklaarde om. van het reeds ge- ruimen tijd geleden gearresteerde vier manschap van Lieshout, Ulijn, v. Baard wijk en Lamers gestolen goederen te heb ben opgekocht. Nieuw vliegveld bij Ede. EDE. Onafhankelijk van het plan voor den aanleg van een vliegveld bij Eist, zal door de gemeente Ede aan den weg Apel doornArnhem een vliegterrein worden ingericht, dat zal zijn gelegen onmiddel lijk naast het oefenterrein van de Arn- hemsche zweefvliegcluh. Het werk zal worden uitgevoerd in sa menwerking met de Arnhemsche zweef- vliegclub en in werkverschaffing worden uitgevoerd. Autobus-ongelukken. PARIJS. Op het traject St Julien-An- necy is een autobus, waarin zich 30 per sonen bevonden in een ravijn gestort. De wagen sloeg eenige malen over den kop. De reizigers werden ten deele zeer ernstig gewond. De schuld berust bij den chauffeur van een van de andere zijde naderende auto, die niet genoeg rechts hield, en daardoor den chauffeur van de bus dwong te veel langs de helling te rijden. Een dergelijk ongeval heeft zich afge speeld bij Grenoble, waar een autobus ten gevolge van een defect aan de stuurinrich ting in een afgrond stortte. Tien inzitten den werden gewond, twee hunner levens gevaarlijk. Da prairie brand. BUENOS AIRES. De groote prairie- brand in de Argentijnsche provincie En- tre Rios woedt onverminderd voort, te meer daar hij door een krachtige storm voortdurend wordt aangewakkerd. Do vonkenregen doet den brand steeds overslaan. Uitgebreide hulpmaatregelen zijn voor bereid voor honderden families, die dak loos zijin geworden en al hun have heb ben verloren. BiKharming gevraagd. De Belgische gezant te Addis Abeba heeft aan zijn regeering verzocht, mili taire bewaking te eenden, ter bescherming van 'bet legatiegebouw. SHANGHAI. In het tuiden van de Chineescbe provincie Sjensi zijn rood vonk- en disenterie-epidexniën uitgebro ken, die reeds honderden slachtoffers hebben geëischt. De ziekenhuizen zijn overvol en duizenden zieken kunnen niet worden opgenomen. Alleen in de stad Hsingan zijn honder den kinderen aan disenterie bezweken. In Toengning heeft de roodvonk meer dan 500 dooden geëischt, ook hier zijn de meeste slachtoffers kinderen. Goes, 27 Aug. 1935 Graanmarkt. Chevaliergerst 4,25 4,40, Haver 5,756. Kookerwten 7,50 8,50, Kroonerwten 7,508,50, Schokkers 710, Karwijzaad 17,50-—18. Aanvoer beperkt. Boter per kg. 1,55. per halve kg. 0.77V2, winkelprijs 0,87 >4. Fabrieksboter 0,90, af wijkende boter 0,60, 2e soort boereboter 0,65 per halve kg. Eieren per 100 stuks 2,70, per 25 stuks 0,67%. winkelprijs 3,70, Eendeieren 2,70, Poeleieren 1,50. Noteering van boter- en Bierhandelaren Boter 70 ct. per pond, Eieren 2,50 per 100 stuks. V.P.Z. Aanvoer 7035 eieren. Prijs 2,70 per 100 stuks. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veiling van 26 Augustus 1935. Exportveiling van n.m. 1,30 u.: Dub bele Princesseboonen f 4 per 100 Kg. Kleine veiling. Boonen: Stoksnijboonen 511, Stamsnijboonen 4. Stokprincessen 69, Perfectboonen 58, Rentegevers 48, Roem van Holland 4, Dubbele Prin ces sen 46, alles per 100 Kg. Diversen; Blauwe Druiven 2227, Frambozen 18, Tomaten 68, Augurken 34, Zilveruien 6. Pootuien 0,60, Aard appelen 1,60.3,10, idem Drielingen 1 1,40, alles per 100 Kg.; Wortelen 5, Ra barber 1, Bloemen 3, alles per 100 bos: Bloemkool 410, idem lie soort 1,50 5, Roodekool 13,80, Gele Savoyekool 3,30, Groene idem 22,90, Meloenen 5 13, Witte Komkommers 11,50. Groene idem 11,20, Augurken 0,040,12, Krop sla 0,802,50, Andijvie 1,90, Preiplanten 0,06, alles per 100 stuks. MIDDELBURG, 26 Augustus. Op de vei ling deden: Postelein 110, Augurken 2 13, Wagenaarsboonen 4—6, Suikerboo- nen 78, Stoksnijboonen 414, Stamsnij boonen 48, Stokprincesseboonen 711, Stamprincesseboonen 49, Zilveruien 3— 8, Peen 23, Uien 22,5 ct., alles per K.G. Peen 2—4, Rapen 23,5, Karoten 1— 3, Prei 47,5, Uien 12, Selderie 46,5, Rabarber 1,5, Rammenas 1,53 ct., alles per bos. Savoye kool 25, Roode kool 15, Bloemkool 1,510, Andijvie 0,52, Kropsla 0,52, Komkommers 13 ct., al les per stuk. Peterselie 48, Selderij 920, Peperwortel 78 ct., alles per stuk. Gla diolen 0,54, Asters 12, Dahlia's 35, Zinnia's 2, Afrikanen 1 ct., alles per bos. Pruimen: Washington 717, Reine Vic toria 5—12, Witte Wijns 7—17, Belle de Louvain 1112, Burbank 814, Abrikoos 69, Reine Claude 21, Blauwe eier 12, Roode eier 12, Dubbele boere witte 16, Tonneboer 4, Oogst 3 ct., alles per K.G. KAPELLE, 26 Aug. 1935. Groote veiling: Zure Kroetappels 0.70 per 100 Kg. Kleine veiling. Pruimen: Washington 817, Jefferson pruimen 1416, Belle de Louvain 410, Reine Victoria 311, Wijnpruimen 711, Witte Wijnpruimen 613, Abrikoospruimen 610, Heron 8, Tonneboers 25, Roode Eierpruimen 5 10, Witte Eierpruimen 6—11, Purple Pershore 6, Reine Claude Vecrte 810, Kirkuspruimen 313, Montfoort 611, Perzikpruimen 1013, Dubbele Boere Witte 7'14, Czarpruimen 38, Dietrich Uhlhörn 48, alles per Kg. Appels: Codlin Keswick 16, Manks Codlin 311, The Queen 26. Transpe rante de Gronsels 28, Bismarck 13, Madeleinen 26, Guldelingen 23, Goesche Marktappels 26, Swedenappels 1518, Signe Tillish 29, Dominéappels 25, Astrakan 24, Wasappels 3. Nel sons Glorie 35, Cox Pomona 13, Tuinzoet 24, Zoete Ribbeling 25, Zo- mercourtpendu 13, Constantijn de Groot 14, Zoete Appels 27, alles per Kg. Peren: Glapps Favorite 211, Dr Ju les Goyot 2—6. Triumphs de Viénne 8, Jutten 212, Duifjesperen 13, Wil liams Duchesse 14, Diamantperen 1 3, Seigneur d'Esperen 28, Beurré de Merode 15, B. d'Aremberg 12, B. d'Amanlis 2—5, Calleboutsperen 12, Dirkjesperen 12, Scharlakenperen 12. Bergamotten 1, Wittebroodsperen 12, Marguérite Marrilat 5, Vijgenperen 37, Dr Cornelis 35, N.-Holl, Suikerij 13, alles per Kg. Diversen: Frambozen 1427, Moer beien 18—28, Bramen 1420, Blauwe Druiven 2025, alles per Kg. Groenten: Tomaten 27. Dubbele Pïinc. z. dr. 45, Snijboonen 40, Rijn- sche Spekboonen 4—5, Trosprinc. zonder draad 8, Augurken 1—12, alles per Kg., Komkommers 1, Bloemkool 2, Savoye kool 2, Roodekool 2, Meloenen 7—14, al les per stuk; Kaspruimen 4090. Vijgen 1,80, beiden per 100 stuk». DEN HAAG. Haagsche veiling voor Fruit en Groenten N.V. Dir. J. J. Over water. Veiling van Maandag 26 Aug. Pruimen: Dubbele Witte le 817, 2e 5—7, Enkele Witte 9—19, Eld. Blauw 8—5, Eierpruim 4—0, Reine Victoria le 9'12, 2e 17, Wijnpruim 11—15, Per- zikpruim 10—19, Belle de Louv&in 7—18, Reine Claude verte 12—19, id. d'Ouillent 7—12, Waehingtont 8—18, Abrikoo#- pruim 9—'18, Burbank 11—18, Groene Pruim 6—11. Appelen: Glaaappel 9—5, Perzikroode Zomer&ppel 1114, Tranep. de Cronoel 49, Early Victoria 7—10, Zigeunerin nen 1624. Franeohe Paradijsappel 7 10, Framboosappel 26, Gam. Zuren 7 8, Ganzebout 56, Keswick 4—8, Bloemé 4—7, Monk's Codlin 48. Peren: Claps Favorite 610, Beurré de Merode 2—5, Dr Julius Guyot 48, Sijsjes 2—4, Fransche Wijnpeer 46, Triumph de Vienne 1114, Dr Cornelia 25, Jutten 57, William Duchesse 4—5. Alle prijzen per Kg. GOES. Geboren: Anna Aleida Johanna, d. v. Roel Postma en Johanna Berendina Hindriksen; Neeltje Johanna, d. v. Janus Bliek en Wiilemina Hogesteger. Van 2226 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. T. Meerdink, 33 j. en A. J. van den Ban, 36 j.; B. J. A. Pleijte, 59 j. en M. E. Eek- hout, 39 j. Getrouwd: A. C. Boone, 30 j. en L. Looisen, 28 j. Bevallen: A. C. Hamming geb. Littooij, z.; H. Snoeij geb. Bouwman, z.; L. van Damme, geb. le Feber, z.; G. E. Kooman, geb. Roelse (levenl.) (VI. G.) Rilland Bath. Gisteren werd door B. en W. aanbesteed de vernieuwing van het Spui, met bijkomende havenwerken te Batb. Ingeschreven werd door de heeren: C. H. H. Witte te Zaamslag voor f 5286; A. A. van Chaam J. P. Buyk, Woens- drecht voor f 5260; J. Verheyke, Elle- woutsdijk f 4949; L. v. Boven, Ellewouts- dijk f 4918; I. Lagasse, Koudekerke f 4900 J. Nieuwenhuyze, Rilland Bath f 4775; J. D. Jansen, Colijnsplaat f 4700; A. v. Straaten, Hans weert f 4685; L. P. Kor- stanje, Wemeldinge f 4640; H. Lucasse, Hontenisse f 4280; M. Westrate Zoon, Rilland Bath f 4258,10; Joh. v. Vossen, St Annaland f 4200; A. Warrens, Osse- nisse f 4190; M. Andriessen v. d. Werff Scherpenisse f 4100.; M. Hoogesteger te Wemeldinge f 3984. Behoudens goedkeuring van hooger hand gegund aan M. Hoogesteger te We meldinge. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden 175 174-V» 115 114 256 2581/! 102 1016/a 30V2 30 105%-6 lOöVs 195 194-Vs 154 15314 36% 38 H. V. A. Ned. Handel Mij. Philipslampen Unilever A. K. U. Amsterd. Rubber Kon. Olie Deli Mij. Scheepvaart Unie 4 pet. Nederland 1934 4 pet. Ned.-Indië 1934 U. S. Steel Anaconda Copper Beth. Steel Shell Union Intern. Nickel Mij. 93% 93Va-5/8 91% 91%-5/s 26s/8 275/s 11% 12%-Vs 225/s 23% 63/e 63/a 176/8 177/B De geldmarkt was ruim en de notee ring was 4Vï pet. De beleggingsmarkt was echter onveranderd en zonder handel evenals de locale aandeelenmarkt, waar de meeste soorten zich wat lager stelden Amerika blijft de hoofdschotel, vooral ko per en staal waren goed gevraagd met vrij levendige handel. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Aug., 2.30 u. Londen 7.347.35V*. Berlijn 59.35—59.40. Parijs 9.75—9.80. Brussel 24.8524.95. New-York 1.47%—1.48s/s. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 28 Aug.: Matige tijdelijk krachtige Z.-W. tot N.-W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk nog regen buien, koeler. Stand van hedenmiddag 9 u. Stand van gistermiddag 9 u.: 755. Licht op voor fietsen; Woensdag 8 u. 85 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3